Soccer

41 feliratkozó

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 693
nem is voltam nb1-es meccsen majdnem 3 éve. De attól hogy az én pénzem nincs benne sztem elég visszataszító. davemayer
nézz mást. Nem nagyképűségből, de tényleg sokat nem tudsz ellene tenni. Ez a rendszer meg szépen lassan - de biztosan - omlik össze. Amúgy is van ország futball nélkül is.Amadeus91
köszi, nézek is, de engem nem a szórakoztatási színvonala érdekel hanem a társadalmi különbség amit ez a fizetési különbség generál.

mondom, menjen külföldre, keresse meg a nagy pénzt de ha itthon marad akkor ne kérje azt amit kint is megkereshetne. más munkahelyen sincs EU-s felzárkóztatás, náluk mi a tökömért legyen???? davemayer
Az a baj, hogy a magánszféra és a társadalmi különbség - amblokk az együttérzés - két külön dolog. Kis Jóska Muharöcsögén azért kap 2 milliót/hó mert Nagy Pista - a klub tulaja - úgy véli, hogy neki megér annyit, hogy Kis Jóska 2 millióért kergesse nála a labdát. (hiába kér Kis József 10 milliót, ha nem adják meg neki) És nagy ívben szarik a véleményünkre, az EU-s felzárkóztatásra, a jövedelmedre, mindenre. Persze más kérdés, hogy az állam csecsén át a te adód is odavándorol részben, de Magyarországon korrektséget ilyen téren ne is várj.

pos-vány.

egyébként ha megnézed, a legtöbb szerződés Magyarországon ilyen alibi húgyért-szarért. A többi mind ilyen marketinges bónusz meg ilyen-olyan lösungokra van elkönyvelve. (Lipták esete az éhenhalással Újpesten)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 696 — "Grammar maci"
nem is voltam nb1-es meccsen majdnem 3 éve. De attól hogy az én pénzem nincs benne sztem elég visszataszító. davemayer
nézz mást. Nem nagyképűségből, de tényleg sokat nem tudsz ellene tenni. Ez a rendszer meg szépen lassan - de biztosan - omlik össze. Amúgy is van ország futball nélkül is.Amadeus91
köszi, nézek is, de engem nem a szórakoztatási színvonala érdekel hanem a társadalmi különbség amit ez a fizetési különbség generál.

mondom, menjen külföldre, keresse meg a nagy pénzt de ha itthon marad akkor ne kérje azt amit kint is megkereshetne. más munkahelyen sincs EU-s felzárkóztatás, náluk mi a tökömért legyen????

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 696 — "Grammar maci"
megjártuk kolozsvárt.
két dolog:
- egyrészt elmehet mindenki az anyjába, aki elveszi tőlem azt az élményt, hogy budapesten (magyarországon) megközelítőleg hasonló hangulatú mérkőzéseket átéljek.
- másfelől kicsit off de el kell menni romániába, hogy az ember értékelni tudja, az ami ma magyarországon (futballon kívül) van.gabtsi
voltam én is 2 éve, hát tényleg brutális hozzánk képest a helyzet, most már tudod mit gondolnak rólunk 300 km-re nyugatra 😀

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
megjártuk kolozsvárt.
két dolog:
- egyrészt elmehet mindenki az anyjába, aki elveszi tőlem azt az élményt, hogy budapesten (magyarországon) megközelítőleg hasonló hangulatú mérkőzéseket átéljek.
- másfelől kicsit off de el kell menni romániába, hogy az ember értékelni tudja, az ami ma magyarországon (futballon kívül) van.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 693
nem is voltam nb1-es meccsen majdnem 3 éve. De attól hogy az én pénzem nincs benne sztem elég visszataszító. davemayer
nézz mást. Nem nagyképűségből, de tényleg sokat nem tudsz ellene tenni. Ez a rendszer meg szépen lassan - de biztosan - omlik össze. Amúgy is van ország futball nélkül is.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 696 — "Grammar maci"
nem is voltam nb1-es meccsen majdnem 3 éve. De attól hogy az én pénzem nincs benne sztem elég visszataszító.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 693
Én a magyar dolgozói bérekkel összehasonlítva érzem nem kicsit túlzónak. Tudom, ez a múltban is így volt, de azért elég durva hogy ennyit kap valaki azért mert lötyög az NB1-ben. Azon is meglepődtem amikor az MTK igazgatójával olvastam egy nyilatkozatot és abban elmondja hogy nincsenek jó helyzetben de azért aki az első osztály tagja az 350 ezer alatt nem keres. Mire?
Az tényleg nem érdekel engem sem hogy honnan fizeti ki, az hogy mire az inkább.davemayer
Nem azért kapja.
Azért kap ennyit, mert valakinek megéri ennyit fizetni.
Almát meg össze lehet hasonlítani körtével (focistának kifizetett pénzt, dolgozó embernek fizetett pénzzel), csak semmi hasznosítható konklúzió nem fog kijönni belőle.Sobri Jóska
Ha például egy építkezésen dolgozó emberrel hasonlítod összemindkettő Magyarországon él, ott adózik, ott dolgozik, egyik sem atomfizikus mégis az egyik 100x (!!!) annyit keres és nem fog 50 évesen meghalni a munkája miatt. Ha e 5x-ös lenne az eltérés azt meg lehetne indokolni azzal hogy az ő munkájára figyelnek az emberek(...), nagyobb bevételt termel a "szórakoztatóiparban" a munkáltatójának stb., de 100x-ost nem lehet. Főleg úgy nem hogy az egyik megélni nem tud abból amit keres a másik meg azt se tudja mit kezdjen vele.

Külföldön is így megy, tudom, de ott azért az életszínvonal sincs a béka segge alatt. Semmi sem indokolja azt hogy ma Mo.-n valaki ilyen szarral ennyit keressen. davemayer
ez ellen annyit tehetsz, hogy nem mész ki a meccsre, nem veszel mezeket. Amire nincs kereslet azt nem lehet üzemeltetni normálisan.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 696 — "Grammar maci"
Én a magyar dolgozói bérekkel összehasonlítva érzem nem kicsit túlzónak. Tudom, ez a múltban is így volt, de azért elég durva hogy ennyit kap valaki azért mert lötyög az NB1-ben. Azon is meglepődtem amikor az MTK igazgatójával olvastam egy nyilatkozatot és abban elmondja hogy nincsenek jó helyzetben de azért aki az első osztály tagja az 350 ezer alatt nem keres. Mire?
Az tényleg nem érdekel engem sem hogy honnan fizeti ki, az hogy mire az inkább.davemayer
Nem azért kapja.
Azért kap ennyit, mert valakinek megéri ennyit fizetni.
Almát meg össze lehet hasonlítani körtével (focistának kifizetett pénzt, dolgozó embernek fizetett pénzzel), csak semmi hasznosítható konklúzió nem fog kijönni belőle.Sobri Jóska
Ha például egy építkezésen dolgozó emberrel hasonlítod összemindkettő Magyarországon él, ott adózik, ott dolgozik, egyik sem atomfizikus mégis az egyik 100x (!!!) annyit keres és nem fog 50 évesen meghalni a munkája miatt. Ha e 5x-ös lenne az eltérés azt meg lehetne indokolni azzal hogy az ő munkájára figyelnek az emberek(...), nagyobb bevételt termel a "szórakoztatóiparban" a munkáltatójának stb., de 100x-ost nem lehet. Főleg úgy nem hogy az egyik megélni nem tud abból amit keres a másik meg azt se tudja mit kezdjen vele.

Külföldön is így megy, tudom, de ott azért az életszínvonal sincs a béka segge alatt. Semmi sem indokolja azt hogy ma Mo.-n valaki ilyen szarral ennyit keressen.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 693
"Nem szeretném elmondani. Ketten-hárman mentek be a szobába, amikor megpróbálták Somodit beszervezni. Akik megkeresték, mind a mai napig játszanak az NB I-ben."

Wales - Magyarország 4-1 (3-1)
Magyarország: Gulácsi Péter - Gál András (Siófok), Korcsmár Zsolt (Pintér Ádám, 46.), Debreceni András (Kispest), Présinger Ádám (Pápa) - Vass Ádám, Gyömbér Gábor (Ferencváros) (Szabó Ádám-MTK, 75.) - Koman Vladimir, Szakály Dénes (Videoton), Stieber Zoltán (Szabó László, 70.) - Németh Krisztián.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Én a magyar dolgozói bérekkel összehasonlítva érzem nem kicsit túlzónak. Tudom, ez a múltban is így volt, de azért elég durva hogy ennyit kap valaki azért mert lötyög az NB1-ben. Azon is meglepődtem amikor az MTK igazgatójával olvastam egy nyilatkozatot és abban elmondja hogy nincsenek jó helyzetben de azért aki az első osztály tagja az 350 ezer alatt nem keres. Mire?
Az tényleg nem érdekel engem sem hogy honnan fizeti ki, az hogy mire az inkább.davemayer
Nem azért kapja.
Azért kap ennyit, mert valakinek megéri ennyit fizetni.
Almát meg össze lehet hasonlítani körtével (focistának kifizetett pénzt, dolgozó embernek fizetett pénzzel), csak semmi hasznosítható konklúzió nem fog kijönni belőle.

több mint 12 éve
davemayer Chicago Bears 14 696 — "Grammar maci"
Én a magyar dolgozói bérekkel összehasonlítva érzem nem kicsit túlzónak. Tudom, ez a múltban is így volt, de azért elég durva hogy ennyit kap valaki azért mert lötyög az NB1-ben. Azon is meglepődtem amikor az MTK igazgatójával olvastam egy nyilatkozatot és abban elmondja hogy nincsenek jó helyzetben de azért aki az első csapat tagja az 350 ezer alatt nem keres. Mire?
Az tényleg nem érdekel engem sem hogy honnan fizeti ki, az hogy mire az inkább.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
rudolf a rénszarvas, megint "megsérült"...azért havi x(7 or 11) misiért szépen elbohóckodik miskolcon, és még az álma se teljesült h a fradi ellen mutatkozzon be! remek igazolás 😀Divat
baszki azért magyar nb1-ben soha senki ne keressen havi 10-15 M Forintot. Elképesztő b+, akkor inkább tényleg húzzanak külföldre de itt Mo.-n ne fizessenek ennyit senkinek. davemayer
Most őszintén: nem mindegy ki mennyit keres?
Érdekes adat, tagadhatatlan, dehát kapitalizmus van.
Minden munkáltató annyit fizet az alkalmazottjának amennyit reéálisnak érez. Kihangsúlyozva: a saját pénzéből fizet, nem a tiedből.
Számomra az is mindig érdekes, és egyben érthetetlen ha egy fociszurkoló azt mondja, hogy mondjuk Manning jó igazolás, csak sok az évi garantált, vagy a signing bonus.
Nem mindegy?!
Nekem Pats szurkolóként teljesen mindegy, hogy melyik játékos mennyit keres, nem én fizetem. Kraftnak meg van pénze, arra költi amire akarja.
Az én szórakozásélményem nem lesz attól nagyobb, ha Mankins évi 1 miláért jó, és nem pedig évi 11 miláért.
A fizetések fociban is, soccerben is az ügynökök és a cég (csapat) menedzsmentje közti tárgyalások eredményét mutatják, semmi mást.
Ha belenézek a Real-Barca meccsbe, de nem köt le, nem szórakoztat, akkor nem mindegy nekem, hogy Messi havi 100ezer forintért, vagy 100millió euróért untat? De, kurva mindegy, nem nézem.
Ahogy egy mozifilm se attól tetszik, hogy az aktuális főszereplő 25 milliós csúcsgázsit kapott, vagy elment a rendező haverjának jelképes összegért, vagy költségtérítésért szerepelni. Mindegyikre van példa.
A felvetésednek (hogy mennyit keres egy magyar labdarúgó) akkor lenne jelentősége ha emiatt neked többet kéne fizetned a jegyért, a tévéelőfizetésért, vagy bármiért amiért pénzt adsz ki.
De ilyen összefüggés nincs.
A fizetés bár valóban érdekes, és valóban nonszensz, hogy mennyire nincs arányban a magyar átlagfizetésekkel, ettől fügetlenül teljesen irreleváns adat.
Vagyis minden játékos pont annyit keres, amennyit a fizetést adó tulajnak megéri érte fizetni.
Fel lehetne azon is háborodni, hogy "baszki, egy nővér ne keressen már ilyen keveset, vagy egy saleses ilyen sokat", de teljesen piacidegen.
Egy idősebb ember, aki megszokta (bár volt 22 éve, hogy feledje), hogy az árakat nem a piac, hanem valami központi rendszer szabályozza ha így felhörren még némileg akceptálható is, bár azt mutatná, hogy semmit se értett meg a '90 óta eltelt történésekből. De egy fiatal, akinek tisztában kéne lennie azzal, hogy nincs semmiféle központi irányítás, etalon, rendezőelv, pláne a sportban, az ne döbbenjnen meg azon, hogy működik a kapitalizmus.
Élőben, személyesen, mindenféle bántó él nélkül, ilyenkor kérdezném azt, hogy: Hol éltél az elmúlt években? Akváriumban?

több mint 12 éve
peach Atlanta Falcons 14 653 — a new hope (again)
nagyon bírom a búráját...
 www.nemzetisport.hu/legiosok/vass-adam-csalodott-a-magyar-futballban-erdekekrol-szol-minden-2179403

amúgy valakinek infó, hogy kik voltak a bundások?



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 12 éve
peach Atlanta Falcons 14 653 — a new hope (again)
rudolf a rénszarvas, megint "megsérült"...azért havi x(7 or 11) misiért szépen elbohóckodik miskolcon, és még az álma se teljesült h a fradi ellen mutatkozzon be! remek igazolás 😀Divat
baszki azért magyar nb1-ben soha senki ne keressen havi 10-15 M Forintot. Elképesztő b+, akkor inkább tényleg húzzanak külföldre de itt Mo.-n ne fizessenek ennyit senkinek. davemayer
ha van rá mód miért ne?



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 12 éve
davemayer Chicago Bears 14 696 — "Grammar maci"
rudolf a rénszarvas, megint "megsérült"...azért havi x(7 or 11) misiért szépen elbohóckodik miskolcon, és még az álma se teljesült h a fradi ellen mutatkozzon be! remek igazolás 😀Divat
baszki azért magyar nb1-ben soha senki ne keressen havi 10-15 M Forintot. Elképesztő b+, akkor inkább tényleg húzzanak külföldre de itt Mo.-n ne fizessenek ennyit senkinek.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 12 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
rudolf a rénszarvas, megint "megsérült"...azért havi x(7 or 11) misiért szépen elbohóckodik miskolcon, és még az álma se teljesült h a fradi ellen mutatkozzon be! remek igazolás 😀

|
több mint 12 éve
JoeyPorter Pittsburgh Steelers 2 630
😮

több mint 12 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan


hát ez?? 7 percért minek rakták be??

|
több mint 12 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 031 — Így remélem megfelelek nektek.....
ez a Shitty sose lesz csapat. fingom sincs, hogy húzhatták be az angol bajnokságot...JC6
Úgy hogy a többiek kellően bénáztak asszisztáltak hozzá.... sajnálom nagyon hogy a Dortmund nem nyert pedig németekkel szemben (főleg a Bayern esetében 😉 😛) általában angol csapatnak drukkolok de itt egyetlen igazi és jó angol volt Hart, ő meg hát ugye pont a kapus és ez mindent elmond róluk....
több mint 12 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Brrrrrr, lóf{]szt se érdemelt ma a City... :/
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
ez a Shitty sose lesz csapat. fingom sincs, hogy húzhatták be az angol bajnokságot...
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
parádéznak a Darazsak, beszarok.gamerkr
elég fasza meccs volt, nem bántam meg, hogy bekapcsoltam
a dortmundi szurkolók már-már diósgyőri szinten tolták 😛
több mint 12 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
Balotelli arc volt megint! 😀

|
több mint 12 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 553 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
parádéznak a Darazsak, beszarok.

több mint 12 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
vezet a Montpellier, Karabaticék vajon megrakták? 😀

|