Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Soccer

41 feliratkozó

több mint 11 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Palikát (és apját is) személyesen ismerem. Amikor elment Pestre a szívem szakadt meg. Berlinben a Hertha boltban hihetetlen büszkeséggel vettem meg a mezét és éreztem, hogy mennyire szeretik, tisztelik ott. Hertha BL menetelése alatt a fiam csillogó szemmel idézte fel, hogy Palika hogy kezelt le vele, és mekkora élmény volt egy ilyen emberrel beszélni. Ő PÉLDAKÉP (szűkebb közegemben mindenképpen, de sztem Mo-in is), talán az utolsó hírmondó ebből a kategóriából.
Ő egy életre rendezkedett be Berlinben, családostúl. Koncepziózusan építette fel a karrierjét. Lehet, hogy most ezzel a 7 ponttal happynek látszik minden, de nem az. Álomvilágban él, az aki egy edzőtől megváltást vár. Palikának nem lenne meg a berlini háttere, akkor ideális lenne kezdeti indítórakétának,hogy elinduljon a válogatott, de berlini háttér nélkül, meg nem lenne alkalmas rá, mert nem ugyanaz az ember lenne és ez az ellentmondás feloldhatatlan. De megvan a háttere, és ezt nem szabad feláldoznia egy 99%-ban kudarcra ítélt misszióért. 10 évre Magyarországon nem lehet tervezni (nagyon sokrétű a probléma, soccer topikon messze túlmutat), szöv.kapitányként meg pláne nem. Most őt isteniti a szurker sereg, de ha az edzőváltás utáni görög csapattól oda-vissza bukó, finnektől, é-írektől bukó (ne adj Isten románoktól x, vagy bukó) szcenarió bekövetkezik (amit kizárni nem lehet) egy ország fogja mocskolni (ilyenek vagyunk sajnos). Nyerni nem nagyon tud azzal, ha a Herthat feladja, veszteni nagyon sokat. Ha a Hertha másodállásban megengedné, hogy szakmai tanácsadó (akár vezető beosztású) legyen az MLSZ-nél, akinek megfogadják a véleményét (ez az utópia kategória), azt tudnám elképzelni. Ezzel a magyar foci, és Palika is jól jár(hat)na.
Én nagyon szeretm, tisztelem ifj Dárdai Pált. Sokat letett a magyar foci asztalára, éppen ezért remélem és bízom benne, hogy nem vállalja el a szöv kapitányságot.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 24 250 — Axel Foley
Dárdainak: Hertha>bármi.
Elméletileg ígérete van arra, hogy ő lesz a felnőtt csapat következő edzője.
Ha abba belebukik akkor lehet még magyar szövkap, fordítva nem hiszem.

több mint 11 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
reflektálnék még a kapitány-kérdésre, mert van itt egy dolog amit én nem értek. előrebocsájtom, hogy engem dárdai megvett kilóra, de nem most, hanem már sok-sok évvel ezelőtt, a hét pont csak az ire a pont.

na de szóval, hogy miért is kéne neki visszamenni Berlinbe felépíteni magát ? vagy hogy mit is építene ott ő fel ?
szóval ez nem rakétatudomány, ez futball. most kapna egy lehetőséget, hogy a magyar válogatottat irányítsa, annál milyen nagyobb lehetőséget fog kapni az elkövetkezendő években a hertha ifiből ? ha komolyan gondolja persze az edzősködést és nem csak egy nyugdíjas állást szeretne berlinben, és inkább nem kér az itteni rizikóból.

366 meccset játszott németországban, az többet ér imho mint a mezey gyurka féle pro lincence. az újdonságokat, az innovációt, a hozott anyagból dolgozást, a konkrét taktika kidolgozását/testreszabádást sem az iskolában tanítják, és nem is az ifiben. de amitől nagy edző, depláne szöv kap lesz valaki, az szintén nem tanítható, beszerezhető készség, hanem adottság, úgymint a vezetői attitűd, az éleslátás, a fellépés, és a példamutatás. a magyar válogatott játékosokat nem focizni kell megtanítani, mert arra már nincs lehetőség, neki itt utat kell mutatni, hogy miként kell viselkedniuk a pályán. ezt neki már nem kell megtanulni.

Guardiola egy évet nyaralt a barca b-nél, mire 37 évesen átvette az első csapatot, Mourinho is 37 évesen lett tolmácsból a Benfica edzője, Ancelotti se volt több, mikor a Parma edzője lett, negyven évesen már a Juveé. de mondhatnám Rijkardot aki ennyi idősen eb ezüstig vitte a holland válogatottat, vagy fergusont aki az Aberdeent vezette már 38 évesen és nem sokkal később KEKet nyert.

semmi de semmi köze a kornak, meg az ifiben eltöltött éveknek ahhoz, hogy Dárdaiból jó edző lesz e vagy sem. de attól se lesz rosszabb edző, mint ma, ha nem jutunk ki végül. ahogy már a múltkor is mondtam, 10 évre kell most őt szerződtetni nem (csak) szövetségi kapitánynak, hanem az MLSZ szakmai vezetőjének, és az ő elvei, hozzáállása és identitása szerint és alapján szervezze újra a magyar futballt, ha a most még menthető 10-12 éveseknél elkezdjük, akkor 10 év múlva lehet mérleget vonni, hogy mi lett.

de a magyar futball egyetlen hiteles arcát, most a nagy újjáépítés és újraszervezés közepette visszaengedni Berlinbe óriási baklövés volna.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 737 — Poloska confirmed
Feltörnek a kiscsapatok!!!
több mint 11 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
San Marino X, Liechtensein győzelem. Kemény.Bazzani
Plusz még ugye a Feröeri győzelem tegnapról. Hihetetlen. San Marino 7 év után szerzett pontot.
több mint 11 éve
Kenny Atlanta Falcons 11 701 — Omar's Coming Yo!
San Marino X, Liechtensein győzelem. Kemény.Bazzani
Afrikában is érdemes szétnézni,igaz ott minden előfordulhat,dehogy Uganda(!) verje Ghanat az kicsit meleg.

több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 24 250 — Axel Foley
San Marino X, Liechtensein győzelem. Kemény.

több mint 11 éve
Kenny Atlanta Falcons 11 701 — Omar's Coming Yo!

francesco zombori ma is szakértett.

több mint 11 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 320 — Így remélem megfelelek nektek.....
Ez is komoly:

 www.nemzetisport.hu/foci_eb_2016/eb-2016-az-oroszok-vereseggel-hangoltak-a-budapesti-meccsre-2376727
több mint 11 éve
KoporShow Kansas City Chiefs Auburn Tigers 1 221 — Forum Reader
Arra nem gondolsz, hogy a csúnya kapitalista Hertha drukkereket nem kell tanítani a kulturált szurkulásra?KoporShow
Nézzél légy szíves yt videókat, hertha fan-ek sem a szép beszédről híresek.
Miből gondolja valaki, hogy külföldön nincs focimeccsen (a világon bárhol) csúnya szó, ellenfél szídás???NB2
Pont ez az, hogy a szitokáradat az ellenfélnek szól, nem a saját csapatnak/edzőnek.
Persze, lehet keresni videót az interneten ennek ellenkezőjéről de nem az az általános, hogy a saját csapatukat/edzőjüket szidnák a drukkerek, még vesztes meccsek után sem.



"Nem kell hogy valódi legyen...Elég ha annak tűnik"

PC still means Personal Computer for me!

A rat born in stable is not a horse.

,, Nem az internet tetté beteggé az embereket, az internet csak rávilágított, mennyi beteg ember van. "
több mint 11 éve
FLZOLI Denver Broncos 12 715 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Arra nem gondolsz, hogy a csúnya kapitalista Hertha drukkereket nem kell tanítani a kulturált szurkulásra?KoporShow
Nézzél légy szíves yt videókat, hertha fan-ek sem a szép beszédről híresek.
Miből gondolja valaki, hogy külföldön nincs focimeccsen (a világon bárhol) csúnya szó, ellenfél szídás???NB2
Ha már feltétlen a káromkodásról és az ékes magyar beszédről prédikálsz, legalább jól ragozd azt a rohadt külföldi szót.... Vagy írj szurkolót, ultrát, drukkert, fanatikust hogy legalább a látszata meglegyen annak hogy nem az internetről "szíttad" magadba a kultúrát... Már bocsi

több mint 11 éve
FLZOLI Denver Broncos 12 715 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Hagyjuk már ezt a maszlagot a német mentalitásról. Ezt úgy hívják profizmus, ami eddig igencsak ritka jelenség volt a magyar fociban.

több mint 11 éve
NB2 New England Patriots 29 047 — nabege2@yahoo.com
Arra nem gondolsz, hogy a csúnya kapitalista Hertha drukkereket nem kell tanítani a kulturált szurkulásra?KoporShow
Nézzél légy szíves yt videókat, hertha fan-ek sem a szép beszédről híresek.
Miből gondolja valaki, hogy külföldön nincs focimeccsen (a világon bárhol) csúnya szó, ellenfél szídás???
több mint 11 éve
peach Atlanta Falcons 15 974 — a new hope (again)
Fényes a jövőnk, k*rva jó az u19 csapat...ja nem!



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 11 éve
KoporShow Kansas City Chiefs Auburn Tigers 1 221 — Forum Reader
abba belegondolt már valaki, hogy ha ezt a zöldséget, ( mert nem szidjuk a csapatot, mert megtiltotta a főnök...) valaki a HERTHA szurkolói ankéton,csak felveti , de csak felveti vicc(cccc)ből, és elmagyarázza nekik, hogy ők majd hányadik perctől, és mikortól ?és kit? fütyülhetnek ki??? hááát.... a kapitalista Hertha szurkerek vlsz ezt nem fogják megérteni, mint ahogy más se,,,azt, hogy miként kell kulturáltan szurkolni??? ezt se nem az mlsz sem ők nem fogják megszabni...az lehet hogy vlk 22 éve nem él Mo-on, és ez pozitívum is lehetne, de sajnos Qva gyorsan visszatalált...😕ozibozi
Arra nem gondolsz, hogy a csúnya kapitalista Hertha drukkereket nem kell tanítani a kulturált szurkulásra?



"Nem kell hogy valódi legyen...Elég ha annak tűnik"

PC still means Personal Computer for me!

A rat born in stable is not a horse.

,, Nem az internet tetté beteggé az embereket, az internet csak rávilágított, mennyi beteg ember van. "
több mint 11 éve
peach Atlanta Falcons 15 974 — a new hope (again)
Ezen az u19 meccsen jc6 a speaker? A magyarokat folyamatosan szídja, a szlovákokat meg dícséri... 😀



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 24 250 — Axel Foley
Igen, de a német mentalitása megkérdőjelezhetetlen.Sobri Jóska
Palinak meg a magyar szíve.
Csak kötekedésképpen Matthäus-nak olyanja is van?

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 389 — #NoStress
Nos ez a "Pali" közel 300 meccset játszott a német ligában,játszott a válogatottunkban és huszonix éve kint él,és szívja magába a német mentalitást és tanulja hogy mi kell ahhoz hogy jó kapitány/edző legyen.
Teljesen érződik rajta a német stílust,mentalitást ad/próbál adni a játékosainknak,és ez meg is látszott az utóbbi 3 meccsen.Montana
Csak kötözködésképpen:
Mielött Matthaus lett a szövetségi kapitány, elötte 40 évig élt kint Németországban, és szívta magába a német mentalitást, olyannyira, hogy német is volt.
Kötve hiszem, hogy ennyin múlna.
Lehet, hogy némi sütnivaló is kell ehhez a feladathoz, elképzelések, melyeket szerencsés a valósághoz (játékosok képességeihez) igazítani, némi csapatépítő, vezetői képesség, eltökéltség, konzekvensség.
A beszívott mentalitás önmagában elég kevés lenne.Sobri Jóska
Ez tényleg csak kötözködés😊
Nem azt írtam hogy csak ezen múlna a dolog,csupán ezt emeltem ki,ami jól látszik a csapat játékán.
Matthaus elég rossz összehasonlítási alap,mert róla már kiderült szerintem hogy legendás játékos volt,de eddig kapitánynak vagy edzőnek alkalmatlan.Montana
Igen, de a német mentalitása megkérdőjelezhetetlen.

több mint 11 éve
Montana San Francisco 49ers Florida State Seminoles 635
Nos ez a "Pali" közel 300 meccset játszott a német ligában,játszott a válogatottunkban és huszonix éve kint él,és szívja magába a német mentalitást és tanulja hogy mi kell ahhoz hogy jó kapitány/edző legyen.
Teljesen érződik rajta a német stílust,mentalitást ad/próbál adni a játékosainknak,és ez meg is látszott az utóbbi 3 meccsen.Montana
Csak kötözködésképpen:
Mielött Matthaus lett a szövetségi kapitány, elötte 40 évig élt kint Németországban, és szívta magába a német mentalitást, olyannyira, hogy német is volt.
Kötve hiszem, hogy ennyin múlna.
Lehet, hogy némi sütnivaló is kell ehhez a feladathoz, elképzelések, melyeket szerencsés a valósághoz (játékosok képességeihez) igazítani, némi csapatépítő, vezetői képesség, eltökéltség, konzekvensség.
A beszívott mentalitás önmagában elég kevés lenne.Sobri Jóska
Ez tényleg csak kötözködés😊
Nem azt írtam hogy csak ezen múlna a dolog,csupán ezt emeltem ki,ami jól látszik a csapat játékán.
Matthaus elég rossz összehasonlítási alap,mert róla már kiderült szerintem hogy legendás játékos volt,de eddig kapitánynak vagy edzőnek alkalmatlan.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 389 — #NoStress
Nos ez a "Pali" közel 300 meccset játszott a német ligában,játszott a válogatottunkban és huszonix éve kint él,és szívja magába a német mentalitást és tanulja hogy mi kell ahhoz hogy jó kapitány/edző legyen.
Teljesen érződik rajta a német stílust,mentalitást ad/próbál adni a játékosainknak,és ez meg is látszott az utóbbi 3 meccsen.Montana
Csak kötözködésképpen:
Mielött Matthaus lett a szövetségi kapitány, elötte 40 évig élt kint Németországban, és szívta magába a német mentalitást, olyannyira, hogy német is volt.
Kötve hiszem, hogy ennyin múlna.
Lehet, hogy némi sütnivaló is kell ehhez a feladathoz, elképzelések, melyeket szerencsés a valósághoz (játékosok képességeihez) igazítani, némi csapatépítő, vezetői képesség, eltökéltség, konzekvensség.
A beszívott mentalitás önmagában elég kevés lenne.

több mint 11 éve
Montana San Francisco 49ers Florida State Seminoles 635

Legyőztük a finneket és csak ez számít!
Sok írással egyetértek itt de sokkal pedig nem.Irritál mikor azt olvasom hogy a hertha u-s kapitány,meg hogy be is éghetett volna,meg a többi apró savazás.
Nos ez a "Pali" közel 300 meccset játszott a német ligában,játszott a válogatottunkban és huszonix éve kint él,és szívja magába a német mentalitást és tanulja hogy mi kell ahhoz hogy jó kapitány/edző legyen.
Teljesen érződik rajta a német stílust,mentalitást ad/próbál adni a játékosainknak,és ez meg is látszott az utóbbi 3 meccsen.
Van fazonja,taktikája a csapatunknak,harapnak,odaszólnak,égnek a játékosok ami rég volt megfigyelhető.
Hogy a finnek gyorsabban játszanak az nem meglepő,ezt nem lehet ennyi idő alatt megtanítani,kb feröeri sebességen vagyunk jelenleg.A passzok nem mindig pontosak,a levételek nem tökéletesek..de hozzáálással ezt lehet pótolni.
Jó volt látni a területvédekezést,a szervezettséget és hogy labdaszerzés után próbáltunk átmenni támadásba.
Nagyon jó érzékkel cserélt,jól nyúl bele a meccsekbe és számomra külön öröm hogy Simon és Forró is a válogatott tagja,és hogy jó játékkal hálálják meg a bizalmat.
Hogy ki-e jutunk azt nem tudom,meg hogy mi lesz a görögöknél,de azt tudom hogy van remény és hogy jó úton jár a csapat!
Csak így tovább!
több mint 11 éve
Kenny Atlanta Falcons 11 701 — Omar's Coming Yo!
Engem azzal győzött meg Dárdai,hogy elég volt neki másfél meccs és rájött,hogy VargaJózsi nem jobbhátvéd.Behívott egy igaz gyengébb képességű(jógyerek a Fiola,de lássuk be normális esetben max kerettag lenne) játékost,akinek ez a posztja és érdekes módon működött a védelem.Ugyanez igaz a balhátvédre.
Ami az itthon edzőknek nem esett le,vagy nem merték meglépni azt ő meglépte és nyert.

Lang is nagyon masszív volt,Forró is jól szállt be a kezdeti hibák után nagyon jó kis teljesítményt produkált.
Ez is bizonyítja,hogy lehet meríteni az NB1-ből,de nem elhamarkodottan,idióta módra mint ahogy azt tette Pinyő.

több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 20 723 — Vikings fan
nem lennék a helyében, mivan ha kipukkad a lufi tavaszra, pali takarodj? magyarhon már csak ilyen...JC6
Te mint ennek a tökéletes megtestesítője tudod.
Azért vicces, hogy itt az emberek nagy része örül a 7 pontnak, szerintem senki nem szállt el hogy na akkor most királyok vagyunk, de meg szarral dobálózol meg rinyálsz.
Kezdve, a Gera mekkora savat kapott, mekkorát? Azon a meccsen a többség úgy érezte nem volt jó, most 1 deka savat nem kapott. Utána betolod, hogy ez idegenben kurva kevés lesz, aztán tolod a demagóg ilyenek a magyarok faszságod, mondjuk legalább saját HSZ-eiddel alátámasztod, hogy te is ebbe a részébe tartozol az országnak. Utána meg belököd a HA kezdetű mondataidat aminek pontosan tudod, hogy kurvára semmi, de semmi értelme nincs. Mondjuk az utolsó 2 mondatod legalább valamilyen szintem pozitív...
És nem az a bajom, hogy nem tetszik neked Pali vagy nem tetszik a játék, mert többen itt értelmesen megfogalmazták a gondjukat, hanem már megint ez az agyament stílus amiben firkálsz...
több mint 11 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 954
Görögök ott lesznek az első haromba.
Ezt boritekolni lehet.Kenny
n
több mint 11 éve
gyurczi New York Giants 2 694 — Giants fan
Ha az eszére hallgat, akkor nem marad, visszamegy Berlinbe és felépíti a karrierjét. Ha a szívére, akkor marad. A görögök nagyon hátul vannak, innen az első 2 is meglehetne.tüsi91
Majd a felesége eldönti...😊

Nolite iudicare, ut non iudacemini. Ne ítélj, hogy ne ítéltess!