Tenisz

15 feliratkozó

több mint 6 éve
Burkus New England Patriots Alabama Crimson Tide 5 824 — Küzdve küzdj és bízva bízzál...
no, hát gondolom Cilic most nem boldog, Rogernek ez kb egy átmozgató edzésnek felelt meg...
slowmotion
Viszont így nagyjából egyformát pihennek. És Cilic mégiscsak fiatalabb hét évvel. De hogy egy vízhólyag miatt feladjon valaki egy meccset....
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 865 — Cowboys fan
no, hát gondolom Cilic most nem boldog, Rogernek ez kb egy átmozgató edzésnek felelt meg...
több mint 6 éve
dawyd728 3 707
hááát...
azért a pekingi Tier II-est (most Premier, 900 pontért) ritkán tartják salakon, és azt a ranglista elején levő Jankovic ellen nyerte meg Szávay. meg a párizsi (nem RG) és a New Haven-i torna sem szokott salakos lenni, azok is ugyanebbe a kategóriába tartoznak.
szóval 2018-as szintekre konvertálva van egy Premier győzelem, két Premier döntő, és négy International győzelem.
Babosnak ezzel szemben van... 2 International győzelem, és 4 International döntő.
slowmotion
Pont most számoltam utána, 2007-ben 30 db hasonló vagy magasabb szintű torna volt. Ebből 17 db Tier I/GS/WC. Plusz azon a héten az volt a legerősebb verseny. Igaz US Open után 2 héttel, de azért olyanok voltak ott azon a héten, mint Hingis, Jankovic, Mauresmo, Cibulkova, Dementieva, Davenport vagy akkor még ugyan rutintalan Wozniacki.

Szerkesztette: dawyd728
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 803 — Keep pounding
Makarovának nem volt jó napja, vegyes párosban is gyorsan kizúgtak. Timiéknek, nem mondom, hogy innen illene nyerni, de a maradék három párosból magasan ők a legerősebbek.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 865 — Cowboys fan
Azt hiszem ez minden idők legjobb GS-e magyar szempontból! 😊
Szép volt Timi és Kiki, tényleg nagyon jól játszottak. Timi meg a legjobb magyar női teniszező, ha Szelest nem vesszük.
Chargers LT
ööö... Szávay, de még inkább Temesvári Andrea üdvözöl
slowmotion
Hááát, azért Szávayt ide nem venném, annyi tény, hogy egyesben szép eredményeket ért el (salakon).
Temesvári meg ok, hogy Navratilovával lemosták Grafot és Sabatinit, ami a nevek miatt is történelmi dolog, de az egy GS győzelem. Salakon, ami magán a győzelmen nem csorbít természetesen, de nekünk magyaroknak egyértelműen az a legjobb.
Babos pedig már 5! GS döntőnél tart, 3 Wimbledonban, 2 AO, 1 győzelem már megvan, holnap meglehet a 2. 😊 És mindez füvön és kemény pályán. Nyert egyesben is kemény pályán WTA tornát, és 16-szoros WTA győztes párosban! Az azért nem gyenge.
Chargers LT
hááát...
azért a pekingi Tier II-est (most Premier, 900 pontért) ritkán tartják salakon, és azt a ranglista elején levő Jankovic ellen nyerte meg Szávay. meg a párizsi (nem RG) és a New Haven-i torna sem szokott salakos lenni, azok is ugyanebbe a kategóriába tartoznak.
szóval 2018-as szintekre konvertálva van egy Premier győzelem, két Premier döntő, és négy International győzelem.
Babosnak ezzel szemben van... 2 International győzelem, és 4 International döntő.

Temesvári meg valóban nem nyert annyi tornát, csak az az egy RG van neki, de mondjuk Graf és Sabatini sem volt kutyaütő salakon. és hát valahogy mégiscsak az egyéni ranglista hetedik helyéig vitte, az azóta csak Szávaynak sikerült.
több mint 6 éve
Aguirre Seattle Seahawks 341
Chung nem rossz, de Federer más szint.

Eddig:
Pontok első adogatásból
Chung 10/23 (43%)
Federer 14/14 (100%)

Fogadó által szerzett pontok
Chung 5
Federer 20
több mint 6 éve
Burkus New England Patriots Alabama Crimson Tide 5 824 — Küzdve küzdj és bízva bízzál...
Ez így sajnos nagyon rövid elődöntő lesz... 😕
Igor
Djoko sérült volt, azért élt ellene ennyire a koreai srác és az is 7:6, 7:5, 7:6 lett. Lehet, hogy még belejön/elmúlik a lámpaláza, de szerintem még nem top10 teniszező, (De az lesz.) Federer sok neki. 36 évesen 😊 Jöjjön a 20.
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Ez így sajnos nagyon rövid elődöntő lesz... 😕

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
dawyd728 3 707
Azt hiszem ez minden idők legjobb GS-e magyar szempontból! 😊
Szép volt Timi és Kiki, tényleg nagyon jól játszottak. Timi meg a legjobb magyar női teniszező, ha Szelest nem vesszük.
Chargers LT
ööö... Szávay, de még inkább Temesvári Andrea üdvözöl
slowmotion
Hááát, azért Szávayt ide nem venném, annyi tény, hogy egyesben szép eredményeket ért el (salakon).
Temesvári meg ok, hogy Navratilovával lemosták Grafot és Sabatinit, ami a nevek miatt is történelmi dolog, de az egy GS győzelem. Salakon, ami magán a győzelmen nem csorbít természetesen, de nekünk magyaroknak egyértelműen az a legjobb.
Babos pedig már 4! GS döntőnél tart, kettő Wimbledonban, 2 AO, 1 győzelem már megvan, holnap meglehet a 2. 😊 És mindez füvön és kemény pályán. Nyert egyesben is kemény pályán WTA tornát, és 16-szoros WTA győztes párosban! Az azért nem gyenge.
Chargers LT
Szerintem a páros döntő helyszíni nézettsége - főleg a nőknél, mutatja mennyire is taksálja ezt a világ. Régen, amikor nem volt ilyen óriási különbség az egyes és páros között, akkor még csak csak, de ma már egy top20-as egyéni teniszezőt többre tartanak, mint egy világbajnok, GS győztes páros játékost. Szávay és Temesvári is előtte vannak. Habár Ágihoz már nem kell sok, de az olyan eredményei, mint a pekingi egyes trófeája simán többet ér.
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 803 — Keep pounding
Timi igazából csak párosban jó. A többiek egyéniben top10 körüliek voltak, míg Timi ettől messze van szingliben.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
Burkus New England Patriots Alabama Crimson Tide 5 824 — Küzdve küzdj és bízva bízzál...
Azt hiszem ez minden idők legjobb GS-e magyar szempontból! 😊
Szép volt Timi és Kiki, tényleg nagyon jól játszottak. Timi meg a legjobb magyar női teniszező, ha Szelest nem vesszük.
Chargers LT
ööö... Szávay, de még inkább Temesvári Andrea üdvözöl
slowmotion
Körmöczy Zsuzsa meg Asbóth még inkább. 1-1 GS egyéni trófeával a vitrinjükben.
több mint 6 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 609 — Jedi Master
Azt hiszem ez minden idők legjobb GS-e magyar szempontból! 😊
Szép volt Timi és Kiki, tényleg nagyon jól játszottak. Timi meg a legjobb magyar női teniszező, ha Szelest nem vesszük.
Chargers LT
ööö... Szávay, de még inkább Temesvári Andrea üdvözöl
slowmotion
Hááát, azért Szávayt ide nem venném, annyi tény, hogy egyesben szép eredményeket ért el (salakon).
Temesvári meg ok, hogy Navratilovával lemosták Grafot és Sabatinit, ami a nevek miatt is történelmi dolog, de az egy GS győzelem. Salakon, ami magán a győzelmen nem csorbít természetesen, de nekünk magyaroknak egyértelműen az a legjobb.
Babos pedig már 5! GS döntőnél tart, 3 Wimbledonban, 2 AO, 1 győzelem már megvan, holnap meglehet a 2. 😊 És mindez füvön és kemény pályán. Nyert egyesben is kemény pályán WTA tornát, és 16-szoros WTA győztes párosban! Az azért nem gyenge.

Szerkesztette: Chargers LT

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 865 — Cowboys fan
azért arra kíváncsi leszek, hogy ez a győzelem feldobja-e Babost, és erőt ad neki, vagy nem tud kellően koncentrálni a párosmeccsen
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 865 — Cowboys fan
Azt hiszem ez minden idők legjobb GS-e magyar szempontból! 😊
Szép volt Timi és Kiki, tényleg nagyon jól játszottak. Timi meg a legjobb magyar női teniszező, ha Szelest nem vesszük.
Chargers LT
ööö... Szávay, de még inkább Temesvári Andrea üdvözöl
több mint 6 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 609 — Jedi Master
Azt hiszem ez minden idők legjobb GS-e magyar szempontból! 😊
Szép volt Timi és Kiki, tényleg nagyon jól játszottak. Timi meg a legjobb magyar női teniszező, ha Szelest nem vesszük.

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 803 — Keep pounding
Timiék behúzták, fasza kis aus openünk lett 😊

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 451 — TODDHERREMANS79
Ostapenko rulez! amit nyomott tavaly a garroson ara nincsenek szavak, csak állandósítani kéne a formát!!

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
shagi0206 Arizona Cardinals LSU Tigers 9 573
Van ennek a női tenisznek valami megfoghatatlan bája. Világranglista első kettő játssza majd a döntőt és mindenképpen új GS győztest avatnak. 😀
dawyd728
Nem tudom, én nem találtam soha a női tenisz "báját" 😊
A férfi "részleg" mindig jobban lekötött, gyorsabbak voltak a játékok, színvonalasabbnak éreztem, így jobban le tudott kötni.
Persze néha napján megnéztem 1-2 nőit is (főleg anno Sharapovát - szerettem a nyögéseit hallgatni 😊 )
shagi0206
An y9géseit én mondjuk sose, de mindenképp élvezhető volt hang nélkül számomra a játéka 😀

Grafot még jó volt nézni, még Hingist is, aztán a Williamsek letarolták a ... mezőt...

és Isten nyugosztalja, Novotnát de imádtam... 😕
kishaszi
Graf karrierjét max visszavideózni tudtam, akkor még nagyon kölyök voltam, mikor ő befejezte (amennyiben a 90-es évek végén volt).
A Williamseket meg sose szerettem. Mindig abba a hitbe ringattam magam, hogy ezek tuti transzik.
több mint 6 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Van ennek a női tenisznek valami megfoghatatlan bája. Világranglista első kettő játssza majd a döntőt és mindenképpen új GS győztest avatnak. 😀
dawyd728
Nem tudom, én nem találtam soha a női tenisz "báját" 😊
A férfi "részleg" mindig jobban lekötött, gyorsabbak voltak a játékok, színvonalasabbnak éreztem, így jobban le tudott kötni.
Persze néha napján megnéztem 1-2 nőit is (főleg anno Sharapovát - szerettem a nyögéseit hallgatni 😊 )
shagi0206
An y9géseit én mondjuk sose, de mindenképp élvezhető volt hang nélkül számomra a játéka 😀

Grafot még jó volt nézni, még Hingist is, aztán a Williamsek letarolták a ... mezőt...

és Isten nyugosztalja, Novotnát de imádtam... 😕

Szerkesztette: kishaszi

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 865 — Cowboys fan
Van ennek a női tenisznek valami megfoghatatlan bája. Világranglista első kettő játssza majd a döntőt és mindenképpen új GS győztest avatnak. 😀
dawyd728
no igen 😊
sőt, ketten összesen 80+ héten keresztül vezették úgy a világranglistát, hogy még egyetlen árva GS-győzelmet sem tudtak bedobni a közösbe. párosban sem...
több mint 6 éve
shagi0206 Arizona Cardinals LSU Tigers 9 573
Van ennek a női tenisznek valami megfoghatatlan bája. Világranglista első kettő játssza majd a döntőt és mindenképpen új GS győztest avatnak. 😀
dawyd728
Nem tudom, én nem találtam soha a női tenisz "báját" 😊
A férfi "részleg" mindig jobban lekötött, gyorsabbak voltak a játékok, színvonalasabbnak éreztem, így jobban le tudott kötni.
Persze néha napján megnéztem 1-2 nőit is (főleg anno Sharapovát - szerettem a nyögéseit hallgatni 😊 )
több mint 6 éve
dawyd728 3 707
Van ennek a női tenisznek valami megfoghatatlan bája. Világranglista első kettő játssza majd a döntőt és mindenképpen új GS győztest avatnak. 😀
több mint 6 éve
Toca Minnesota Vikings 18 708 — Vikings fan
Kicsit OFF lesz, de nekem Nadalról mindig James (aki nem a Blake) jut eszembe. Én azt értem, h erőteniszt játszik Rafa, meg sok az izom stbstb, de akkor vki magyarázza el LeBron James mégis mitől játszik 15 éve folyamatosan ilyen szinten "erőkosárlabdát"? Én értek sok mindent a mai sportvilágban, de James számomra rejtély. 😀
dawyd728
ne keverjük a sportágakat, a 2 teljesen más világ. A tenisz talán a legízületgyilkosabb sport. Ahogy írva volt: Nadal játékstílusa nem arra lett kitalálva, hogy extra hosszú karriert fusson. Ahhoz képest csodálkozom, hogy még most, 30-on túl is játszik.
shagi0206
Oké csukló- ,könyök- vállízületi sérülések ritkábbak a kosárlabdában, de térd és boka terhelés szerintem nem kevesebb, főleg az NBA-ben átlag 100 meccsel évente.
Nem tudom Nadal kórlapját pontosan, de ha boka/térd gondok miatt hagyogat ki, akkor szerintem él a párhuzam.

Amúgy nem azt akarom mondani, h Nadal esetén kifogás a sérülés és az elhasználódásra hivatkozni, inkább Jamest, mint jelenséget a pályán nem értem. Minden logikus érv az mellett szól, h már rég lefele kellene mennie.
dawyd728
Volt neki már minden de a térdével volt azt hiszem talán a legtöbb gond. Nyilván nem véletlenül.
Én mióta nézem ezt a sportot neki drukkoltam és mai napig imádom a játékát. Igen nem olyan szép mint Federer.
Ha két gondolatot kéne erre a két legendára felfűzni, akkor Roger a művésze a sportnak. Aki megkapta születésekor ezt a tehetséget és nyilván nem kevés szorgalommal de egy iszonyat jó alappal kezdett.
Nadal nem egy 20 évente egyszer született tennis tehetség. Ez az ember a tudatosan felépített sportoló mintapéldánya. Az, hogy bal kézre lett átnevelve, hogy kellemetlenebb ellefnél legyen. Hogy ennyire arra megy, hogy vissza fogja adni. Imádtam a szorgalmát és remélem érthető lesz a hasonlat, az hogy Ő idáig jutott 3* annyi munkába került mint Federernek.
Kb 2-3 Roland Garos után lett csak meg a félelmetes tenyeres amit azóta se tudnak szerintem salakon levédekezni. Az a kegyetlen pörgetett labda, ami fej fölé száll.
Ha a szívemre teszem a kezem talán azt is ki merem mondani, hogy úgy van jól a világ rendje, ha Federernek van több GS-e, valahogy így az igazságos a sport felé. De Nadal egy végtelenül szerethető figura, az alázatával a sport iránt és az odaadásával. Remélem, hogy amit már itt többen leírtak, nem kínozza magát tovább és rápihen a Roland Garossra és aztán lepihen utána. De megint amilyen sérülésekből fejlött másfél éve...
Most azt hiszem 19-16 Roger javára. Nagyon örülnék ha ezen még tudna hozni Rafa, de reálisan inkább még picit nőni fog. Csak Djoko ne előzze be... 😀

Én sem csodálkozom rajta, hogy elfogyott ő fizikálisan, de még lehetne jó periódusa és remélem lesz is, kis szerencsével.

alatriste
Tavaly is ezt mondták, aztán csak jött két GS.
Djoko meg 1 éve totál formán kívül és csak 1 évvel fiatalabb meglepne ha megtudná előzni.
Most akár az is, hogy GS döntőt játszana idén.
több mint 6 éve
JéBé Green Bay Packers 6 646
Szabó Gábor friss cikke a témáról.
 hosszabbitas.hu/tenisz/salakblog/megis-mi-a-fenerol-beszel-rafael-nadal
több mint 6 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 075 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Kicsit OFF lesz, de nekem Nadalról mindig James (aki nem a Blake) jut eszembe. Én azt értem, h erőteniszt játszik Rafa, meg sok az izom stbstb, de akkor vki magyarázza el LeBron James mégis mitől játszik 15 éve folyamatosan ilyen szinten "erőkosárlabdát"? Én értek sok mindent a mai sportvilágban, de James számomra rejtély. 😀
dawyd728
ne keverjük a sportágakat, a 2 teljesen más világ. A tenisz talán a legízületgyilkosabb sport. Ahogy írva volt: Nadal játékstílusa nem arra lett kitalálva, hogy extra hosszú karriert fusson. Ahhoz képest csodálkozom, hogy még most, 30-on túl is játszik.
shagi0206
Oké csukló- ,könyök- vállízületi sérülések ritkábbak a kosárlabdában, de térd és boka terhelés szerintem nem kevesebb, főleg az NBA-ben átlag 100 meccsel évente.
Nem tudom Nadal kórlapját pontosan, de ha boka/térd gondok miatt hagyogat ki, akkor szerintem él a párhuzam.

Amúgy nem azt akarom mondani, h Nadal esetén kifogás a sérülés és az elhasználódásra hivatkozni, inkább Jamest, mint jelenséget a pályán nem értem. Minden logikus érv az mellett szól, h már rég lefele kellene mennie.
dawyd728
Volt neki már minden de a térdével volt azt hiszem talán a legtöbb gond. Nyilván nem véletlenül.
Én mióta nézem ezt a sportot neki drukkoltam és mai napig imádom a játékát. Igen nem olyan szép mint Federer.
Ha két gondolatot kéne erre a két legendára felfűzni, akkor Roger a művésze a sportnak. Aki megkapta születésekor ezt a tehetséget és nyilván nem kevés szorgalommal de egy iszonyat jó alappal kezdett.
Nadal nem egy 20 évente egyszer született tennis tehetség. Ez az ember a tudatosan felépített sportoló mintapéldánya. Az, hogy bal kézre lett átnevelve, hogy kellemetlenebb ellefnél legyen. Hogy ennyire arra megy, hogy vissza fogja adni. Imádtam a szorgalmát és remélem érthető lesz a hasonlat, az hogy Ő idáig jutott 3* annyi munkába került mint Federernek.
Kb 2-3 Roland Garos után lett csak meg a félelmetes tenyeres amit azóta se tudnak szerintem salakon levédekezni. Az a kegyetlen pörgetett labda, ami fej fölé száll.
Ha a szívemre teszem a kezem talán azt is ki merem mondani, hogy úgy van jól a világ rendje, ha Federernek van több GS-e, valahogy így az igazságos a sport felé. De Nadal egy végtelenül szerethető figura, az alázatával a sport iránt és az odaadásával. Remélem, hogy amit már itt többen leírtak, nem kínozza magát tovább és rápihen a Roland Garossra és aztán lepihen utána. De megint amilyen sérülésekből fejlött másfél éve...
Most azt hiszem 19-16 Roger javára. Nagyon örülnék ha ezen még tudna hozni Rafa, de reálisan inkább még picit nőni fog. Csak Djoko ne előzze be... 😀

Én sem csodálkozom rajta, hogy elfogyott ő fizikálisan, de még lehetne jó periódusa és remélem lesz is, kis szerencsével.


Liverpool Fc fan