NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

USA és a világ

31 feliratkozó

11 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 649 — The only discipline that lasts, is self discipline
Izraelt nem fenyegeti sem területileg, sem katonailag semmi.
peterk2005 udvari bolond
Álmodom? Vagy tényleg képes voltál leírni ezt a mondatot?
nagylaza, főpohárnok
Igen. Segíts már megvilágosodnom, szerinted a hamasz képes Izraelt területileg, katonailag fenyegetni?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
11 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 649 — The only discipline that lasts, is self discipline
Oké. Akkor szerinted ebben a konkrét esetben mi lenne Izrael részéről a hosszabb távon esetleg békével - de ha nem is békével, kevesebb erőszakkal - járó, lehető legjobb lépés?
peterk2005 udvari bolond
Ez az a logika részedről, hogy az ukránok -a béke érdekében- adjanak át pár megyét, aztán béke lesz. Ne lövöldözzenek vissza, viseljék el a terrort, mert ez az a szcenárió, ahol kevesebb a civil áldozat.

Mint írtam, a Közel-Keleten sokféle probléma halmozódik, mindre más a megoldás egyedileg, én biztos nem tudom az összeset, főként, hogy köztük számos olyan van, amire nincs is megoldás. Szöget se tudsz harmadolni euklidészi módszerekkel, vannak megoldhatatlan problémák.

A terroristákat ki kell írtani. Ez biztos.
Nem részei a civilizációnknak.
A civileket nem kéne bántani. Ez is biztos.
Erre a helyzetre ez a megoldás. Elég egyszerű.
Azt, hogy ezt hogyan tegyék találd ki, én nem tudom.
Úgy látom más se, és ha mindenképpen a "vagy-vagy"-ban gondolkodsz, akkor ezzel egy klasszikus hamis dilemmát alkotsz.
Nem tudom feltűnt e, hogy évtizedek óta ez egy megoldhatatlan szitu, pláne úgy, hogy ha az érintettek össze is szenvednek valami kompromisszumfélét, akkor jönnek a kívülállók, más államok, terroristák, akik ezt azonnal tönkrevágják.

Ami biztos, hogy hosszabb távon nem kecsegtet békével, ha Gázára ledobnak pár atombombát, és kiírtanak sokmillió embert.
Az is biztos, hogy hosszabb távon az se kecsegtet békével, ha Izrael elfogadja a terrort, hogy a terroristák döntsék el ki éljen, ki haljon.
Ezt a békát se lenyelni, se kiköpni nem lehet.
Ergo, nem lesz beke.
Csak azon tudunk polemizálni, hogy a jövőbeli nembékében melyik világ a szimpatikusabb, ahol gyűlöletvezérelt vallási fanatikus terroristák, vagy ahol félelemvezérelt elszánt zsidók nyernek.
Én nem vagyok antiszemita, a zsidókban jobban bízom, és a vallásokat mind rühellem. Valamint úgy érzem, hogy rám, személy szerint nulla veszélyt jelent Izrael, míg az agyhalott terrornak Budapesten is áldozatául eshetek.
Ez az én meglátásom. Nekem egyszerű melyik nembékét választanám ha rajtam múlna.
Te attól még drukkolhatsz a terroristáknak, szíved joga.
Őszentsége Sobri Jóska
A célokkal kapcsolatban egyetértünk. Az eszközökön vitázunk. Te most beleálltál abba a pozícióba, hogy igazolni próbálod, hogy gáza totális lerohanása is olyan válasz, mint a többi. Én meg azt gondolom, hogy nem. 9/11-re is lehetett volna jobb reakciót adni. Utólag tudjuk, látjuk. Tanulni kéne ezekből a hibákból, nem újra elkövetni őket.

Az agyhalott terrornak meg Budapesten élve nem fogsz áldozatául esni. Ha Londonban élnél a belvárosban, amondó lennék, hogy van valami minimális félni valód - akkor se sok, akkor is kb. annyi esélyed lenne így meghalni, mint attól, hogy ránk zuhan a Hold -, de Budapesten gyakorlatilag nulla. Ezerszer nagyobb az esélyed arra, hogy egy kiakadt autós társad ugrik rád és ver agyon az utcán, vagy egy részeg erőszakos faszkalapba futsz bele, vagy a szomszédod bolondul meg és nyom beléd egy kést a lépcsőházban. A tévé előtt ülve fogod végignézni azt is ha marad ez a terror szint meg azt is, ha megtízszereződik, úgyhogy ezt a szempontot húzzuk ki.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
11 hónapja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 798 — beers & Packers
Izraelt nem fenyegeti sem területileg, sem katonailag semmi.
peterk2005 udvari bolond
Álmodom? Vagy tényleg képes voltál leírni ezt a mondatot?
11 hónapja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 798 — beers & Packers
nem relativiziltam, csak tagitottam, hogy Izrael sem szent a tortenetben.
csebi
Ez pont a relativizálás az adott helyzetben.
Mint az orosz-ukrán háborúban az, amiket ozibozi írt, hogy milyen attrocitások történtek oroszokkal. Történtek. Irreleváns.
Izrael nem szent, ez is irreleváns.
Ahogy az is, hogyha agyonvernek valakit, az áldozat egyébként drogos, tolvaj, neadjisten gyilkos.
Ezeket az adott szituban -ami az agyonverés- előhozni pedig áldozathibáztatás.
Vagyis relativizálás.
Őszentsége Sobri Jóska
Azt tagitottam h Izrael is követett el civilek ellen cselekményeket ergo ok sem angyalok.
Nem azt relativizaltam amit a Hamász csinált.
Ha a kettő közötti különbséget felnőtt emberek nem értik akkor azzal nem tudok mit kezdeni.
csebi
Ebben a helyzetben - amikor a Hamász előre kitervelt módon, elképesztő brutalitással mészárol le ártatlanokat, közöttük fiatal lányokat, anyákat és csecsemőket - kegyeletsértő relativizálás az, amit művelsz. (Nem szeretnék durvább kifejezéseket használni.) Ha nem érted meg, hogy miért, azzal nem tudok mit kezdeni.
nagylaza, főpohárnok
oke. de amikor te kifejezetten tagadod, hogy az izraeli hadsereg muveleteiben palesztin civilek ezrei halnak meg az nem kegyeletserto ugye? ugye szo szerint ezt irtad:

"Valóban negligálom azt a "tényt", hogy az izraeli hadsereg "ugyanúgy gyilkol", ahogyan az arab terroristák. Ennek egyszerű oka van: ez nem tény, hanem hamis állítás. "

mert ugyanugy meszarolja oket. (felhivom a figyelmed, hogy az ugyanugy nem azt jelenti, hogy ugyanolyan modon, hanem abbol a szempontbol, hogy ugyanugy halnak meg).

az nem brutalis meszarolas, amikor olyan iskolakat, ENSZ epuleteket bombaznak, amelynek kozeleben semmilyen Hamasz tevekenyseg nem volt?
csebi
Na, ezt nem szeretem. Az addig rendben van, ha minősíted (negatívan) a véleményemet, vagy vitatkozol azzal, amit írtam. De az nagyon nincs rendben, ha olyan állítást tulajdonítasz nekem, amit nem mondtam és nem is gondoltam. Szerinted én "kifejezetten tagadom", hogy az "izraeli hadsereg műveleteiben palesztin civilek ezrei halnak meg". Hol olvastál tőlem ilyet? Tiszta lelkiismerettel írtad, amit írtál?
Nem gondoltam volna, hogy a magától értetődő állításomat – miszerint az izraeli hadsereg nem ugyanúgy gyilkol, mint a Hamász terroristái – magyaráznom kell számodra. Ezek szerint mégis. Bármit is szövegel némelyik agybajos politikus Izraelben, az izraeli hadseregnek nem célja a polgári lakosság gyilkolása. A Hamász terroristáinak viszont nem csupán célja, hanem a szemükben – és a Hamászt világszerte ünneplő palesztinok szemében – ez dicsőséges tettnek minősül. Külön öröm, ha élve égetnek el embereket. Ha még a megölésük előtt meg is erőszakolnak fiatal lányokat, annál jobb. Ha csecsemőket is lefejeznek, az már maga a tökély.
És akkor itt jön elő az, amiről – nyilván az árnyalt megközelítés jegyében – egyetlen szót sem ejtettél eddig. Nevezetesen: az arab terroristák civilek mögé bújnak, golyófogóként használják őket. Nőket és gyerekeket is. Nem lehet, hogy ennek is van némi köze a civil áldozatokhoz?
Az általad emlegetett ENSZ-iskola lerombolása tragikus hiba volt, ami több tucat ártatlan áldozatot követelt, jórészt gyerekeket. Szörnyűség? Igen. Izraelnek van ebben felelőssége? Nagyon is. De a Hamász felelősségéről miért nem beszélsz? Hiszen Izrael abban a hiszemben bombázta az iskolát, hogy ott is terroristák rejtőznek, ahogyan annyi sok más hasonló helyen. Amikor kiderült az igazság, Izraelben nem örömtüzek gyúltak, hanem – miközben a Fehér Ház is tiltakozott – a katonai vezetés kínos magyarázkodásba kezdett. A cél ugyanis nem egy iskola lerombolása, hanem egy terrorista fészek elpusztítása volt. Az áldozatokon ez nem segít, de a hozzáállásbeli és a mentalitásbeli különbségeket – amelyekről tudomást sem akarsz venni – nagyon is jól mutatja.
Idézek egy 2015-ös elemzésből ( real.mtak.hu/23565/1/konf_tomolya.pdf), amely Gázáról és a Hamászról ezt írja: Kerülték a szemtől-szembeni harcot, és gátlástalanul feláldozták saját lakosságukat is olyan módon, hogy élő pajzsként használták őket az izraeli rakétatámadások várható helyszínein, vagy a rakétakilövőket középületekben helyezték el, ahol sok civil tartózkodott. Később a médiában ezt az izraeli hadsereg kegyetlenkedéseinek tüntettek fel.
Továbbá: (a Hamász) rendőrsége brutális módszereket alkalmaz, az 50 napos háború során bosszúból 100 Fatah szimpatizánst végzett ki, bírósági eljárás nélkül, hazaárulással vádolva őket, és holttestüket az utcán végighurcolva. Igazságszolgáltatás nem működik Gázában. A tényleges irányítást a Hamász katonai szárnya látja el, amely bár formálisan a reguláris hadsereg jellemzőivel bír, módszereiben tipikusan terrorista szervezet. (…) Oktatási rendszere katonai, a gyermekeket már kiskoruktól kezdve a harcra, és a fegyverek használatára tanítják, és az iszlám fundamentalizmus szellemében kapnak nevelést.
Miért nem hivatkozol olyan ENSZ-jelentésekre, amelyek érzékletesen feltárják, hogy a Hamász milyen módszerekkel tartja rettegésben Gázát és milyen bűnöket követ el a saját népe ellen?
Izrael kizárólagos felelőssége lenne, hogy Gázában olyan állapotok uralkodnak, amilyenek? Készült esetleg ENSZ-kimutatás arról, hogy Gázába mennyi segély és támogatás ment az elmúlt évtizedekben, azokat ki és mire fordította?
Újabb idézet: Gázában a korrupció kirívóan magas. Annak ellenére, hogy 354 milliárd USD támogatást kap évente, a gazdaság egyre inkább recesszióban van, és a lakosság életszínvonala, az állam által nyújtott közszolgáltatások szintje is, folyamatosan csökken. Mindeközben a Hamász miniszterelnöke, Iszáil Hanije magánvagyona 3,1 millió USD, Kháled Mesaal elnöké pedig 2,7 milliárd USD.
Két eset lehetséges: ezekről a mellékesnek aligha minősíthető körülményekről mind nem értesültél, vagy szándékosan elhallgatod azokat. Nem tudom, melyik a rosszabb.
11 hónapja
StormST Denver Broncos 11 059 — SB 50 Champion @ Grund
Engem az érdekelne, hogy akik szerint nem megoldás a bombázás vagy a bevonulás, azok szerint mi lenne a megoldás? Mert félreértés ne essék, az a Hamasz, amelyik azért tanyázik lakóházakban és középületekben és ejt civil túszokat, hogy civilekkel védje magát, az a szárazföldi harcokban is civileket fog pajzsként használni, vagy akár csak simán nem hagyja őket elmenekülni, hogy utána mutogathassa, hogy milyen gonosz az ellenség és lesz civil áldozat szárazföldi bevonulás esetében is vastagon...

Ja, mielőtt bárki célpontnak érezné magát, a kérdés általános, mert a neten olvasgatva a cikkeket sehol se látok arra javaslatot, hogy mi lenne a jó, csak arra, hogy mi NEM lenne az, csak ha elvetünk mindent, ami valaki szerint nem lenne jó, akkor maradna az, hogy nincs válasz, ami lenne az igazi örömünnep a terroristáknak és engedély/hergelés további támadásokra...

Nem gondolom, hogy Izrael hibátlan a helyzet kialakulásában, mert tettek ők is védhetetlen dolgokat az utóbbi évtizedekben, de az én szememben semmi se indokolhat vagy akár csak relativizálhat olyan tetteket, amik szombaton történtek...

Nekem sincs jobb ötletem, mint a bevonulás, mert a civilek az erőforrások (áram, víz, stb.) hiányát hosszabb távon jobban megsínylik, mint a terroristák, főleg mert a kevés erőforrás fölött előbb-utóbb úgyis az utóbbiak fognak rendelkezni, amint igazán szorulni kezd a helyzet...
StormST
Az elméleti megoldás egy kontrollált kitelepítés lenne.
Izrael érdeke lenne, h megszűnjön a tűzfészek.
A palesztinok érdeke lenne, h egy ütközőzónából kikerüljenek. Nem gondolom, h többségük ragaszkodna a maradáshoz, ha jobb körülményeket garantálnak nekik.

A gyakorlati megvalósítás lehetetlen:
nincs terület/ország, aki befogad
iszonyatos logisztika
veszélyes és sok erőforrást leköt a lebonyolítás (mondjuk utána és közben nem kétséges, h kik a radikalisták és kik az áldozatok).

Az Arab Testvériség kussol: Szaúd-Arábia nem befogadó közösség, Irak-Irán-Egyiptom pedig gazdaságilag nem bírja el a menekülteket.
A törököknek kellene munkaerő, de etnikai feszültséget nem akar+ a pol irányvonalba sem fér bele.

Patt.
Willie Parker
Tehát akkor igazából ez is egy “NEM”.

Mondjuk te legalább írtál valamit, aminek lehetne elméleti lehetősége, bár kéne hozzá egy scanner, ami kimutatja, hogy melyik gázai kitelepített valójában rejtett Hamasz-tag, különben semmi garancia nincs rá, hogy a kilépés után 2 lépéssel nem harapja el az első izraeli torkát (sarkítok, de érted szerintem)…

Terület meg ha lenne is, mivel nem maguktól mennének oda, úgyis lenne sok köztük, aki ha nem is radikális, mégse tudna vele megbékélni soha, hogy nem ott van, ahol lenni szeretne, amiből jöhetne ugyanaz a feszültség, ami most van…



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
11 hónapja
warr_b Washington Commanders 23 514 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 index.hu/kulfold/2023/10/13/terror-izraelben-izrael-izraeli-palesztin-konfliktus-moszad-hirszerzes-gazai-ovezet-haboru/

Arról írnak, hogy mit és hogyan kúrtak el az izraeli titkosszolgálatok


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
11 hónapja
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 632
Oké. Akkor szerinted ebben a konkrét esetben mi lenne Izrael részéről a hosszabb távon esetleg békével - de ha nem is békével, kevesebb erőszakkal - járó, lehető legjobb lépés?
peterk2005 udvari bolond
Ez az a logika részedről, hogy az ukránok -a béke érdekében- adjanak át pár megyét, aztán béke lesz. Ne lövöldözzenek vissza, viseljék el a terrort, mert ez az a szcenárió, ahol kevesebb a civil áldozat.Őszentsége Sobri Jóska
Nem, ez nem ugyanaz. Az ukránokat megtámadták. Mariupolt a földdel tették egyenlővé, Kijevet megpróbálták bekeríteni és elfoglalni. Az ukránoknak nem volt választásuk. Vagy feladnak mindent, megadják magukat, vagy harcolnak. Itt értem azt a döntést, hogy harcolunk a nemzetünkért, országunkért.

Izraelt nem fenyegeti sem területileg, sem katonailag semmi. Terror cselekmények érik - jelenleg az sem az ország területén, hanem egy jogilag nem is hozzájut tartozó területen, ahol a lakosság 90+%-a nem is izraeli. A helyzet teljesen más, mint Ukrajna esetében. Izraelnek van választása.
peterk2005 udvari bolond
Izraelt nem fenyegeti semmi?
LOL
Kb egyetlen hibára var az összes szomszédjuk hogy aztán a tengerbe szorítsák őket..
JC6 - a zsidó
engedd el. Ez volt az a mondat amiből kiderült, hogy - megint - fingja nincs arról, amiről beszél.

criminal lawyer or criminal lawyer?
11 hónapja
- JC6 Denver Broncos 6 728
Oké. Akkor szerinted ebben a konkrét esetben mi lenne Izrael részéről a hosszabb távon esetleg békével - de ha nem is békével, kevesebb erőszakkal - járó, lehető legjobb lépés?
peterk2005 udvari bolond
Ez az a logika részedről, hogy az ukránok -a béke érdekében- adjanak át pár megyét, aztán béke lesz. Ne lövöldözzenek vissza, viseljék el a terrort, mert ez az a szcenárió, ahol kevesebb a civil áldozat.Őszentsége Sobri Jóska
Nem, ez nem ugyanaz. Az ukránokat megtámadták. Mariupolt a földdel tették egyenlővé, Kijevet megpróbálták bekeríteni és elfoglalni. Az ukránoknak nem volt választásuk. Vagy feladnak mindent, megadják magukat, vagy harcolnak. Itt értem azt a döntést, hogy harcolunk a nemzetünkért, országunkért.

Izraelt nem fenyegeti sem területileg, sem katonailag semmi. Terror cselekmények érik - jelenleg az sem az ország területén, hanem egy jogilag nem is hozzájut tartozó területen, ahol a lakosság 90+%-a nem is izraeli. A helyzet teljesen más, mint Ukrajna esetében. Izraelnek van választása.
peterk2005 udvari bolond
Izraelt nem fenyegeti semmi?
LOL
Kb egyetlen hibára var az összes szomszédjuk hogy aztán a tengerbe szorítsák őket..
11 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 649 — The only discipline that lasts, is self discipline
Oké. Akkor szerinted ebben a konkrét esetben mi lenne Izrael részéről a hosszabb távon esetleg békével - de ha nem is békével, kevesebb erőszakkal - járó, lehető legjobb lépés?
peterk2005 udvari bolond
Ez az a logika részedről, hogy az ukránok -a béke érdekében- adjanak át pár megyét, aztán béke lesz. Ne lövöldözzenek vissza, viseljék el a terrort, mert ez az a szcenárió, ahol kevesebb a civil áldozat.Őszentsége Sobri Jóska
Nem, ez nem ugyanaz. Az ukránokat megtámadták. Mariupolt a földdel tették egyenlővé, Kijevet megpróbálták bekeríteni és elfoglalni. Az ukránoknak nem volt választásuk. Vagy feladnak mindent, megadják magukat, vagy harcolnak. Itt értem azt a döntést, hogy harcolunk a nemzetünkért, országunkért.

Izraelt nem fenyegeti sem területileg, sem katonailag semmi. Terror cselekmények érik - jelenleg az sem az ország területén, hanem egy jogilag nem is hozzájut tartozó területen, ahol a lakosság 90+%-a nem is izraeli. A helyzet teljesen más, mint Ukrajna esetében. Izraelnek van választása.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
11 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 012 — #NoStress
Oké. Akkor szerinted ebben a konkrét esetben mi lenne Izrael részéről a hosszabb távon esetleg békével - de ha nem is békével, kevesebb erőszakkal - járó, lehető legjobb lépés?
peterk2005 udvari bolond
Ez az a logika részedről, hogy az ukránok -a béke érdekében- adjanak át pár megyét, aztán béke lesz. Ne lövöldözzenek vissza, viseljék el a terrort, mert ez az a szcenárió, ahol kevesebb a civil áldozat.

Mint írtam, a Közel-Keleten sokféle probléma halmozódik, mindre más a megoldás egyedileg, én biztos nem tudom az összeset, főként, hogy köztük számos olyan van, amire nincs is megoldás. Szöget se tudsz harmadolni euklidészi módszerekkel, vannak megoldhatatlan problémák.

A terroristákat ki kell írtani. Ez biztos.
Nem részei a civilizációnknak.
A civileket nem kéne bántani. Ez is biztos.
Erre a helyzetre ez a megoldás. Elég egyszerű.
Azt, hogy ezt hogyan tegyék találd ki, én nem tudom.
Úgy látom más se, és ha mindenképpen a "vagy-vagy"-ban gondolkodsz, akkor ezzel egy klasszikus hamis dilemmát alkotsz.
Nem tudom feltűnt e, hogy évtizedek óta ez egy megoldhatatlan szitu, pláne úgy, hogy ha az érintettek össze is szenvednek valami kompromisszumfélét, akkor jönnek a kívülállók, más államok, terroristák, akik ezt azonnal tönkrevágják.

Ami biztos, hogy hosszabb távon nem kecsegtet békével, ha Gázára ledobnak pár atombombát, és kiírtanak sokmillió embert.
Az is biztos, hogy hosszabb távon az se kecsegtet békével, ha Izrael elfogadja a terrort, hogy a terroristák döntsék el ki éljen, ki haljon.
Ezt a békát se lenyelni, se kiköpni nem lehet.
Ergo, nem lesz beke.
Csak azon tudunk polemizálni, hogy a jövőbeli nembékében melyik világ a szimpatikusabb, ahol gyűlöletvezérelt vallási fanatikus terroristák, vagy ahol félelemvezérelt elszánt zsidók nyernek.
Én nem vagyok antiszemita, a zsidókban jobban bízom, és a vallásokat mind rühellem. Valamint úgy érzem, hogy rám, személy szerint nulla veszélyt jelent Izrael, míg az agyhalott terrornak Budapesten is áldozatául eshetek.
Ez az én meglátásom. Nekem egyszerű melyik nembékét választanám ha rajtam múlna.
Te attól még drukkolhatsz a terroristáknak, szíved joga.

11 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 649 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szerk: A bekeparti hamasz mara meghirdetett europai gyilkossagai:
undisputedly
Bazmeg, csecsen volt az elkövető. Mi köze a palesztínokhoz?
gabokocka
A Hamasznak mi köze?
Elsősorban terroristák, sokadsorban valami nemzetiség tagjai.
Őszentsége Sobri Jóska
Tehat ki kell irtani ketmillio embert a gaza ovezetben mert egy csecsen terrorista megolt egy embert...
gabokocka
Azért kihagytál pár lépést, mint az alsógatyagnómok a South Parkban.
Őszentsége Sobri Jóska
Akarhany lepest hagyok ki nem lehet megoldas civilek kiirtasa.
Vagy akkor itthon irtsuk ki a ciganyokat, mert ugyis bunozok lesznek?
gabokocka
Ez a te fejedben a megoldás.
Amit a zsidókra rávetítesz, majd azzal vitázol.
Miért?

Sokféle probléma halmozódik, mindre más a megoldás egyedileg, ami momentán releváns, pl. a terroristákkal kapcsolatban, az a kiírtásuk. Erről írtam hosszabban.
Szerinted minden palesztin terrorista?
Szerintem nem nemzetiségfüggő a terrorizmus. Erről is írtam hosszabban.
És a kérdés még mindig áll: szerinted a Hamasznak az a fő attribútuma, hogy palesztin? Mert szerintem az, hogy terrorista.
Szerinted a Hamasz bármit is a palesztinok érdekében tesz? Szerintem nagyon nem.
Akkor nem a palesztin civileknek is az az érdeke, hogy ne létezzenek, és nyugodtan élhessenek? Akkor már az antiszemita felfogás szerint is csak a zsidókkal kell megoldást találniuk, nem?
Én egy palesztin embert ismerek, ő nem bánná, ha nem lenne Hamasz. Azt sose mondta, hogy zsidók ne legyenek, azt igen, hogy terrorszervezetek, akik a palesztin népet is terrorizálják ne legyenek.
Őszentsége Sobri Jóska
Oké. Akkor szerinted ebben a konkrét esetben mi lenne Izrael részéről a hosszabb távon esetleg békével - de ha nem is békével, kevesebb erőszakkal - járó, lehető legjobb lépés? Az, hogy hazarendelnek mindenkit fegyverbe, és kő-kövön nem marad bevonulnak gázába, amiről most hallani? Mert szerintem nem. Ez a jövőben csak rontani fog a helyzeten. És az USA-val kapcsolatban sem tetszenek a megnyilvánulások, ahogy lényegében támogatólag emellé a "megoldás" mellé állt.

Ne feledjük, hogy a modernkori muszlim terrorizmus kialakulásában, elterjedésében nem kevés szerepe volt annak, hogy annak idején a volt szovjet afganisztáni bevonulásra válaszul maguk az amerikaiak kezdték el ezrével, tízezrével fegyverekkel ellátni és kiképezni a fanatikus muszlimokat. Aztán ahogy (ideiglenesen) végetért a konfliktus, gyakorlatilag cél nélkül ott hagyták őket a fegyvereikkel, fanatizmusukkal a p*csába. Ők meg új cépontokat találtak. Mert fanatikusok.

Ennek a történetnek, ha itt tényleg újra bevonulás, okkupáció lesz, kísérve egy alapos vérontással - mert nem dobpergéssel és diadalmenettel fognak bevonulni gázába az biztos - simán lehet egy olyan következménye, hogy a muszlim terrorizmus olyan szinten éled újra, hogy nem "csak" gázában fognak gyerek fejek hulllani, hanem madridi, londoni, bécsi állomások, repülőterek, fesztiválok fognak sorban levegőbe repülni. Izrael területén belül meg _tényleg_ napi szintű lesz a terrorcselekmények sorozata ismét. Ha ez lesz a hamasz terrora adott válasz eredménye, akkor megérte? Akkor megoldottak valamit?

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
11 hónapja
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 216 — Keep pounding
 telex.hu/kulfold/2023/10/13/kozvetlen-kozelrol-lott-hasba-egy-palesztint-egy-izraeli-telepes-ciszjordaniaban

Csak bekeben akarnak elni

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
11 hónapja
Blevi 8 274 — Lions & Cowboys fan
 444.hu/2023/06/20/leterroristaztak-az-izraeli-valogatott-ultrai-a-ferencvaros-ujonnan-igazolt-arab-jatekosat
gabokocka
Nem Fani volt a pozitiv pelda a bekes egyuttelesre pr hsz-el ezelott?

Szerencsetlen az arabok eleve utaljak, most a sajat szurkoloi 😕
Blevi
nemhogy a saját szurkolói, korábbi csapattársainak feleségei szidalmazták őt még a meccs előtt elég keményen, hogy nem szólal fel az erőszak ellen...
r.baggio
Felvette az allampolgarsagot. Hazajar a valogatotthoz ugy hogy nem ez volt az elso ilyen eset, nyaron is ez volt. Nem erzem hogy jogos lenne.
11 hónapja
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 682 — no es importante
 444.hu/2023/06/20/leterroristaztak-az-izraeli-valogatott-ultrai-a-ferencvaros-ujonnan-igazolt-arab-jatekosat
gabokocka
Nem Fani volt a pozitiv pelda a bekes egyuttelesre pr hsz-el ezelott?

Szerencsetlen az arabok eleve utaljak, most a sajat szurkoloi 😕
Blevi
nemhogy a saját szurkolói, korábbi csapattársainak feleségei szidalmazták őt még a meccs előtt elég keményen, hogy nem szólal fel az erőszak ellen...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
11 hónapja
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 632
Ez a 2 millió ember egy hete is víz, illetve áram nélkül volt?
gdavid
75 éve úgy vannak.

criminal lawyer or criminal lawyer?
11 hónapja
gdavid New England Patriots 3 894 — Patriots fan
Ez a 2 millió ember egy hete is víz, illetve áram nélkül volt?

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
11 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 649 — The only discipline that lasts, is self discipline
Na, Vitya kimondta hogy nem lesz ma semmilyen tüntikézés palesztin zászlókkal, szép volt főni!

A másik: készül a teljes hadsereg, a behívott tartalékosokat is készítik fel a harcra, az elkövetkezendő 48 órában állítólag megindul a teljes szárazföldi offenzíva hogy kitakarítsák az egész övezetet a hamasztól.

Harmadik: elég erős kijelentés népírtásról beszélni Negri…
JC6 - a zsidó
50000 terhes ebbol 5000 szules elott allo no nem kap megfelelo ellatast. Rad bizom ezt minek minosited
Blevi
Nekik van 50.000 férjük is, ha mindenki csak egy Hamasz-tagot ver agyon, akkor holnap kitör Gázában a világbéke és semmi gond nem lesz soha többet a palesztin-izraeli viszonyban.
somoskovig
Ennyi erovel rajtad es rajtam is szamonkerheto, hogy egy kleptoman maffiozo vezeti az orszagot...
Minden nem fidesz szsvazonak csak egy fidesz szavazot kene meggyozni, hogy levaltsak ezt a faszkalapot.
gabokocka
Én megvagyok már az egy fő meggyőzéssel. Akinek meg csak a sírás megy, de nem tesz ellene, azt pont annyira tudom sajnálni, mint a békeszerető 1.95 millió palesztínt, aki hagyja, hogy 50.000 vallási fanatikus idióta miatt szomjanhaljon a felesége szülés közben, és csak arra futja cserébe, hogy köcsög Brüsszel (Izrael).
somoskovig
Az az 1.95 millió palesztin történelmi távlatban mérve igen hamar rájönne, hogy a hamaszt kell utálni, ha a hamasz mészárlás után nem dobnának a családjára válaszul bombát, és nem zárnák el válaszul az áramot, vizet. Te például akkor is győzködnéd azt az egy főt akit meggyőztél a kleptomán maffiózó leváltásáról, ha az alternatíva közben kifosztana? Vagy úgy azért már nem?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
11 hónapja
Blevi 8 274 — Lions & Cowboys fan
 444.hu/2023/06/20/leterroristaztak-az-izraeli-valogatott-ultrai-a-ferencvaros-ujonnan-igazolt-arab-jatekosat
gabokocka
Nem Fani volt a pozitiv pelda a bekes egyuttelesre pr hsz-el ezelott?

Szerencsetlen az arabok eleve utaljak, most a sajat szurkoloi 😕

Szerkesztette: Blevi
11 hónapja
undisputedly Seattle Seahawks 11 908 — SuperBowl Champions 2013/2014
Szerintem ez nem is kérdés. Majd, ha a világ különböző pontjain helyi zsidók kiabálják, hogy öljétek meg az arabokat, akkor lehet ez valid kérdés.
zinedine5
ez most is megy, szóval ez irgalmatlan kapufa
nem véletlen ment egymásnak a 2 tábor londonban és new yorkban is

az hogy te azt nem látod, az a saját hibád
 www.newsweek.com/pro-israel-protesters-nyc-demand-gaza-flattened-1833787
Negritis, a vajda
És ugye ebből pont ugyanannyi is van a világban. oké
zinedine5
Én nem tudok egy olyan néppel/mozgalommal együtt érezni aki csak azért öl meg valakit mert más a vallása.
Nomac
Akkor a keresztényekkel sem tudsz együtt érezni?
Mikey
Ha valaki azért öl meg valakit mert nem egyezik a vallásuk, a bőrük színe, vagy mert meleg, ugyanazt a bánásmódót érdemli. Legyen keresztény, zsidó vagy, muzulmán.
Az összes ilyet csirájában kellene elfogytatni...
Nomac
Nem ertitek, hogy 15 eve egyszer csunyan nezett egy izraeli a palesztinokra es meg az autojuk szelvedojet is kilottek? Teljesen megerdemelt minden ami tortenik.

Btw. hol olik halomra a keresztenyek a mas vallasuakat a keresztenyseguk okan? Most mar eljutunk odaig, hogy egy barbar vallasi/politikai rendszer terrortamadasa igazabol semmi, mert 1000 eve a keresztenyek is harcoltak vallasi haboruban? Most mar nem is csak az izraeliek hibaja. Erezz egyutt a palesztinokkal. Igaz ezerszer a vilagba kurtoltek, hogy minden hitetlent meg kell olni, de erezz mar egyutt veluk. Milyen ember vagy te?!

Komoly bajok vannak a fejekben, hogy valaki europaban elve kepes ilyen allaspontokat kifejteni. Milyen szerencsejuk, hogy megtehetik. Azokban a regiokban, amiket oly nagy szenvedellyel vedenek, nem sok sikere szokott lenni az ilyen gondolatoknak.

Izrael, USA, EU. Mindenkit utalnak es gyulolnek. HA izreal eltunne holnapra, a kovetkezo szabad nepet/orszagot tamadnak ugyanigy. 1400 eve ezt csinaljak.

Szerk: A bekeparti hamasz mara meghirdetett europai gyilkossagai:

 www.euronews.com/2023/10/13/one-dead-two-injured-in-france-school-knife-attack
 www.bbc.com/news/world-europe-67101089

A teacher has been killed and two people have been seriously injured in a knife attack at a school in France, officials say.

Interior Minister Gérald Darmanin said the attack happened at the Gambetta high school in the northern city of Arras at about 11:00 local time.

According to witnesses, he shouted "Allahu Akbar", or "God is greatest", during the attack.

Erezzetek egyutt veluk! Azert olte meg a tanart, mert 1000 eve az osei biztosan bantottak.
undisputedly
Bazmeg, csecsen volt az elkövető. Mi köze a palesztínokhoz?
gabokocka
 www.washingtonpost.com/world/2023/10/13/france-palestine-protest-hamas-day-of-rage/

B@zmeg.
11 hónapja
Nomac New England Patriots 2 923 — balazs.t85@gmail.com
Akarhany lepest hagyok ki nem lehet megoldas civilek kiirtasa.
Vagy akkor itthon irtsuk ki a ciganyokat, mert ugyis bunozok lesznek?
gabokocka
Amíg az egyik nép csak a terroristákat akarja kiirtani, addig a másik egy egész népet. Izrael nem a civileket akarja kiirtani, hanem a hamaszt. Most ezen mi nem érhető? Ők soha nem támadnak és támadtak célirányosan civilek ellen. Soha!
Az a baj, hogy képtelen vagy a helyükbe képzelni magad. Teljesen más világ tárulna eléd.
Arról ki tehet, hogy a hamasz megtiltja a palesztin civileknek, hogy elhagyják gázát? Különben lelövik vagy megkínozzák őket, “halál az árulókra!”
Mégis mi lenne a megoldás a terrorra?

A hamasznak két célja van:
- minél több zsidót megölni
- minél nagyobb számú palesztin civil áldozat

Itt nincs jó megoldás. Sajnos
JC6 - a zsidó
Három célja van a hamasznak, a zsidók után jönnek a keresztények, csak erről egybitesék megfeledkeznek.

Nem fogják fel, egzisztenciális háború, ahol vagy te ölsz, vagy téged ölnek. Így meg eleve értelmetlen békéről meg civilekről, meg jogokról meg elvekről beszélni. Egyáltalán civil-e, aki az utcán a végső megoldásra és a zsidók legyilkolására szólít fel vagy ezért tüntet, ezt ünnepli?
Amadeus von Dollárbaloldal
Most már kiderül lassan, hogy nem is élnek civilek palesztínában, így már mindjárt el is fogadható ha szarrá bombázzák az egészet.

Ez az elfogult hozzáállás amit ketten hárman megtestesítetek itt az ami miatt megy itt napok óta vita.
Gondolom ez az egzisztenciális háború ahol ölsz vagy téged ölnek is csak a zsidókra vonatkozik nem mindkét félre ugye? Az arabok kussoljanak a gettójukba és örüljenek, hogy ott lehetnek. Esetleg még sárga csillagot is lehetne rájuk tenni nem?
Tarsi
Pont ezt a békülést akadályozta meg most a Hamasz.
11 hónapja
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 405 — Слава Україні! Героям слава!
Na, Vitya kimondta hogy nem lesz ma semmilyen tüntikézés palesztin zászlókkal, szép volt főni!

A másik: készül a teljes hadsereg, a behívott tartalékosokat is készítik fel a harcra, az elkövetkezendő 48 órában állítólag megindul a teljes szárazföldi offenzíva hogy kitakarítsák az egész övezetet a hamasztól.

Harmadik: elég erős kijelentés népírtásról beszélni Negri…
JC6 - a zsidó
Vasárnap óta 48 órán belül elindul a great offenzíva. Lesz ebből valami?
Nemes samu09
A pszichologiai hadviseles megy. Az IDF meg raer par napot mielott elfogy a kaja, a viz meg az uzemanyag.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
11 hónapja
- JC6 Denver Broncos 6 728
Na, Vitya kimondta hogy nem lesz ma semmilyen tüntikézés palesztin zászlókkal, szép volt főni!

A másik: készül a teljes hadsereg, a behívott tartalékosokat is készítik fel a harcra, az elkövetkezendő 48 órában állítólag megindul a teljes szárazföldi offenzíva hogy kitakarítsák az egész övezetet a hamasztól.

Harmadik: elég erős kijelentés népírtásról beszélni Negri…
JC6 - a zsidó
Vasárnap óta 48 órán belül elindul a great offenzíva. Lesz ebből valami?
Nemes samu09
Azt mondta ma kint elő ismerős, hogy van egy külön applikacio, amit minden lakosnak le kellett töltenie, amin keresztül kapni fogjak az összes információt mert hamarosan indulás. A hadseregnél szolgáló unokatesója küldte neki hogy az elkövetkezendő 48 órában indul meg az offenzíva. A tartalékosok megkaptak a területi felosztást, közben folyik a kiképzésük. Gondolom nem 2-3 nap felkészülni egy ilyen támadásra..
11 hónapja
- JC6 Denver Broncos 6 728
Akarhany lepest hagyok ki nem lehet megoldas civilek kiirtasa.
Vagy akkor itthon irtsuk ki a ciganyokat, mert ugyis bunozok lesznek?
gabokocka
Amíg az egyik nép csak a terroristákat akarja kiirtani, addig a másik egy egész népet. Izrael nem a civileket akarja kiirtani, hanem a hamaszt. Most ezen mi nem érhető? Ők soha nem támadnak és támadtak célirányosan civilek ellen. Soha!
Az a baj, hogy képtelen vagy a helyükbe képzelni magad. Teljesen más világ tárulna eléd.
Arról ki tehet, hogy a hamasz megtiltja a palesztin civileknek, hogy elhagyják gázát? Különben lelövik vagy megkínozzák őket, “halál az árulókra!”
Mégis mi lenne a megoldás a terrorra?

A hamasznak két célja van:
- minél több zsidót megölni
- minél nagyobb számú palesztin civil áldozat

Itt nincs jó megoldás. Sajnos
JC6 - a zsidó
Három célja van a hamasznak, a zsidók után jönnek a keresztények, csak erről egybitesék megfeledkeznek.

Nem fogják fel, egzisztenciális háború, ahol vagy te ölsz, vagy téged ölnek. Így meg eleve értelmetlen békéről meg civilekről, meg jogokról meg elvekről beszélni. Egyáltalán civil-e, aki az utcán a végső megoldásra és a zsidók legyilkolására szólít fel vagy ezért tüntet, ezt ünnepli?
Amadeus von Dollárbaloldal
Most már kiderül lassan, hogy nem is élnek civilek palesztínában, így már mindjárt el is fogadható ha szarrá bombázzák az egészet.

Ez az elfogult hozzáállás amit ketten hárman megtestesítetek itt az ami miatt megy itt napok óta vita.
Gondolom ez az egzisztenciális háború ahol ölsz vagy téged ölnek is csak a zsidókra vonatkozik nem mindkét félre ugye? Az arabok kussoljanak a gettójukba és örüljenek, hogy ott lehetnek. Esetleg még sárga csillagot is lehetne rájuk tenni nem?
Tarsi
Legalább utána néznél, nem tart sokba, hogy hányszor próbáltak már nyitni a zsidók csak mindig jött a terror…
11 hónapja
Tarsi San Francisco 49ers 1 166
Akarhany lepest hagyok ki nem lehet megoldas civilek kiirtasa.
Vagy akkor itthon irtsuk ki a ciganyokat, mert ugyis bunozok lesznek?
gabokocka
Amíg az egyik nép csak a terroristákat akarja kiirtani, addig a másik egy egész népet. Izrael nem a civileket akarja kiirtani, hanem a hamaszt. Most ezen mi nem érhető? Ők soha nem támadnak és támadtak célirányosan civilek ellen. Soha!
Az a baj, hogy képtelen vagy a helyükbe képzelni magad. Teljesen más világ tárulna eléd.
Arról ki tehet, hogy a hamasz megtiltja a palesztin civileknek, hogy elhagyják gázát? Különben lelövik vagy megkínozzák őket, “halál az árulókra!”
Mégis mi lenne a megoldás a terrorra?

A hamasznak két célja van:
- minél több zsidót megölni
- minél nagyobb számú palesztin civil áldozat

Itt nincs jó megoldás. Sajnos
JC6 - a zsidó
Három célja van a hamasznak, a zsidók után jönnek a keresztények, csak erről egybitesék megfeledkeznek.

Nem fogják fel, egzisztenciális háború, ahol vagy te ölsz, vagy téged ölnek. Így meg eleve értelmetlen békéről meg civilekről, meg jogokról meg elvekről beszélni. Egyáltalán civil-e, aki az utcán a végső megoldásra és a zsidók legyilkolására szólít fel vagy ezért tüntet, ezt ünnepli?
Amadeus von Dollárbaloldal
Most már kiderül lassan, hogy nem is élnek civilek palesztínában, így már mindjárt el is fogadható ha szarrá bombázzák az egészet.

Ez az elfogult hozzáállás amit ketten hárman megtestesítetek itt az ami miatt megy itt napok óta vita.
Gondolom ez az egzisztenciális háború ahol ölsz vagy téged ölnek is csak a zsidókra vonatkozik nem mindkét félre ugye? Az arabok kussoljanak a gettójukba és örüljenek, hogy ott lehetnek. Esetleg még sárga csillagot is lehetne rájuk tenni nem?
11 hónapja
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 216 — Keep pounding
 444.hu/2023/06/20/leterroristaztak-az-izraeli-valogatott-ultrai-a-ferencvaros-ujonnan-igazolt-arab-jatekosat

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.