NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 4 aktív topik

USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 314 — The Mathematician
Sugárfertőzést kaptak az orosz katonák Csernobilnál

Az Ukrajina Online Telegram oldalán belarusz forrásokra hivatkozva azt írják, hogy sugárfertőzött orosz katonákat szállítottak kezelésre a Belaruszban lévő Homel városába.

A katonák állítólag a Csernobiltól nyugatra található Vörös-erdőben ásták be magukat, amely a csernobili zóna egyik leginkább radioaktív részének számít. Az erdőben emiatt még mindig nem tanácsos huzamosabb ideig tartózkodni, különösen nem a megfelelő védőfelszerelés nélkül, márpedig a katonák ilyet nem kaptak.

gratulálok
Amadeus
akkor ezért hagyják ott

 www.bbc.com/news/world-europe-60945666

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 685
Sugárfertőzést kaptak az orosz katonák Csernobilnál

Az Ukrajina Online Telegram oldalán belarusz forrásokra hivatkozva azt írják, hogy sugárfertőzött orosz katonákat szállítottak kezelésre a Belaruszban lévő Homel városába.

A katonák állítólag a Csernobiltól nyugatra található Vörös-erdőben ásták be magukat, amely a csernobili zóna egyik leginkább radioaktív részének számít. Az erdőben emiatt még mindig nem tanácsos huzamosabb ideig tartózkodni, különösen nem a megfelelő védőfelszerelés nélkül, márpedig a katonák ilyet nem kaptak.

gratulálok

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 498 — Lucas Scott

Vrij6
ezek nem azok az oroszok már!!!
Amadeus
náci tehenek.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 685

Vrij6
ezek nem azok az oroszok már!!!

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 300 — Lájkold a zsűrit!
 hvg.hu/kkv/20220331_Tobb_mint_200_milliard_dollarnyi_orosz_vagyon_pihen_svajci_bankokban


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 417 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 417 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 417 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 287 — capitaine du château de Vienne 1487
amúgy miért lenne baj, ha az ukránok lőtték volna szét azt a ruszki raktárat?
Amadeus
Mert az azt jelentené, hogy megtámadták az oroszokat, így pedig jogos a háború amit indítottak 😮 😊
Matthew99
ellentámadni nem bűn.
Amadeus
dehogynem, pofátlanság megtámadni az olyan hátországot, ahol elfelejtettek légvédelmet telepíteni, háborús bűn a hátországot támadni, hogy ott is csapatokat kelljen állomásoztatni elvonva a nácitlanítástól az erőket, és ..

mongyuk én má az első héten lőttem volna Rosztovot, Krasznodart - a kercsi-szoros hídját az elsők közt


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 581 — Invisible man
amúgy miért lenne baj, ha az ukránok lőtték volna szét azt a ruszki raktárat?
Amadeus
Mert az azt jelentené, hogy megtámadták az oroszokat, így pedig jogos a háború amit indítottak 😮 😊
Matthew99
ellentámadni nem bűn.
Amadeus
Csak akkor, ha Lavrov szerint nem az ellentámadás miatt indult az egész nácitlanítás.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 7 055
amúgy miért lenne baj, ha az ukránok lőtték volna szét azt a ruszki raktárat?
Amadeus
Mert az azt jelentené, hogy megtámadták az oroszokat, így pedig jogos a háború amit indítottak 😮 😊
Matthew99
ellentámadni nem bűn.
Amadeus
A bun az lesz amit a gyoztes annak hataroz meg, ennek merteke meg a gyozelem merteketol fog fuggni.
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 685
amúgy miért lenne baj, ha az ukránok lőtték volna szét azt a ruszki raktárat?
Amadeus
Mert az azt jelentené, hogy megtámadták az oroszokat, így pedig jogos a háború amit indítottak 😮 😊
Matthew99
ellentámadni nem bűn.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 581 — Invisible man
amúgy miért lenne baj, ha az ukránok lőtték volna szét azt a ruszki raktárat?
Amadeus
Mert az azt jelentené, hogy megtámadták az oroszokat, így pedig jogos a háború amit indítottak 😮 😊


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 685
amúgy miért lenne baj, ha az ukránok lőtték volna szét azt a ruszki raktárat?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 417 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Nomac New England Patriots 2 939 — balazs.t85@gmail.com
Én értem hogy nincs mindenkinek ideje visszaolvasni, de ez kb 10 perce lett kitéve.
vpi
Bocs, amikor beléptem akkor még nem volt kint, közben futottam végig a twiteren, addig nem frissítettem az topicot.
több mint 2 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 821 — Patriot

Nomac
Én értem hogy nincs mindenkinek ideje visszaolvasni, de ez kb 10 perce lett kitéve.
több mint 2 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 821 — Patriot
Senki nem jut eszébe hogy, csak simán elégeti a nagy világba 3gyszerű és költség hatékony
VvAlekosz
Úgy érted, hogy felgyújtja a kutakat? Tudod mekkora környezetszennyezést okozna napi fél milliárd köbméter kontrollálatlan elégetése a semmibe? Néhány hét és még Moszkvában is szállna a pernye a levegőből. 😀

Így is meg úgy is ugrott a kút, akkor már egyszerűbb és olcsóbb lezárni.
peterk2005
Dehogy..... arra gondoltam ellenőrizve mint egy gáz lámpa.
Szerintem simán kivitelezhető bár biztos van itt olyan a fórumon aki jártas ebben.
Elvben arra gondoltam hogy mikor gázpalackból is megengedem a gázt simán jön belőle szépen amit megtudok gyújtani és utána el is tudom zárni a tűz meg elalszik ha elzárom.
VvAlekosz
A kuvaiti háború után majd 1 év volt eloltani a tüzeket amikor az irakiak felgyújtották a kutakat.
Ha jól emlékszem végül magyarok fejlesztettek ki az oltási technikát MIG21 sugárhajtású hajtóművek segítségével.
Az őrláng, amit a finomítók tetején látsz, és egy kútgyújtás kb egy ceruzaelem vs transzformátorház.
Szerintem akinek van esze és saját olajkútja, az nem gyújtja be.
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 3 077
Senki nem jut eszébe hogy, csak simán elégeti a nagy világba 3gyszerű és költség hatékony
VvAlekosz
Úgy érted, hogy felgyújtja a kutakat? Tudod mekkora környezetszennyezést okozna napi fél milliárd köbméter kontrollálatlan elégetése a semmibe? Néhány hét és még Moszkvában is szállna a pernye a levegőből. 😀

Így is meg úgy is ugrott a kút, akkor már egyszerűbb és olcsóbb lezárni.
peterk2005
Dehogy..... arra gondoltam ellenőrizve mint egy gáz lámpa.
Szerintem simán kivitelezhető bár biztos van itt olyan a fórumon aki jártas ebben.
Elvben arra gondoltam hogy mikor gázpalackból is megengedem a gázt simán jön belőle szépen amit megtudok gyújtani és utána el is tudom zárni a tűz meg elalszik ha elzárom.
VvAlekosz
El lehet fojtani egy gázkutat, de újranyitni kurva költséges, és a kitermelés visszaesne 10-50%-al, vagyis nem lenne semmi értelme. Levágod az aranytojást tojó tyúkot. Amúgy mindenki a gázról beszél, de az orosz export nagyobb része az olaj. Azt viszont értelem szerűen sokkal könnyebb tárolni, kereskedni, stb. Ott lehet kibaszás faktor.

Ha tanultál fizikát, számolj utána, mekkora energia szabadul fel, ha elégeted 1 pillanat alatt Ny Európa 1 napi gázszükségletét. Kontrollált körülmények közt ezt nem tudod megtenni.

Szerkesztette: Lecsó
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Kuvaitban is égtek a a kutak meg Irakban is persze ott nem ellenőrizve ha nem csak úgy szabadon az első öböl háború környékén
Na mindeg ha nem lehet hát nem lehet nekem nem igazán számít sőt hogy........
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Senki nem jut eszébe hogy, csak simán elégeti a nagy világba 3gyszerű és költség hatékony
VvAlekosz
Úgy érted, hogy felgyújtja a kutakat? Tudod mekkora környezetszennyezést okozna napi fél milliárd köbméter kontrollálatlan elégetése a semmibe? Néhány hét és még Moszkvában is szállna a pernye a levegőből. 😀

Így is meg úgy is ugrott a kút, akkor már egyszerűbb és olcsóbb lezárni.
peterk2005
Dehogy..... arra gondoltam ellenőrizve mint egy gáz lámpa.
Szerintem simán kivitelezhető bár biztos van itt olyan a fórumon aki jártas ebben.
Elvben arra gondoltam hogy mikor gázpalackból is megengedem a gázt simán jön belőle szépen amit megtudok gyújtani és utána el is tudom zárni a tűz meg elalszik ha elzárom.
több mint 2 éve
Nomac New England Patriots 2 939 — balazs.t85@gmail.com
Nem csak az a kemény hogy van még épkézlák Ukrán helikopter, de az hogy átmentek és elpusztítottak orosz földön egy finomítót.



több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 3 077
Senki nem jut eszébe hogy, csak simán elégeti a nagy világba 3gyszerű és költség hatékony
VvAlekosz
Ez nem egy makói őrláng méretű fáklya lenne azért...
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 3 077
Egyébként hihetetlen, hogy az oroszok úgy összerántották egy platformra az EU-t (a mi kis táncikánktól tekintsünk el), ahogy önmagától 20 éve képtelen volt. Néhány hét alatt a semmiben sem tudunk megegyezniből egységes energiapolitika, egységes haderőfejlesztés, egységes letelepedési szabályok harmadik világbeliek számára és még egy sor dolog készül, ezúttal tényleg komolyan.
peterk2005
Még febr 28-án írta egy cimborám:

"De Putyinnak sikerült olyan EU egységet összehoznia, amiért Brüsszelben könnybe lábad a szemük 😊
Még Orbán is azt és úgy csinálja amit mondanak neki, visszabeszélés nélkül. 😀

Sikerült megmutatnia a Kínaiaknak, hogy lehetséges a határon belüli kisebbségek egyoldalú függetlenedése, megmutatta az araboknak, hogy nem érdemes orosz haditechnikát venni, és megmutatta a svédeknek meg a finneknek, hogy miért kell belépni a NATO-ba. Genius"
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 498 — Lucas Scott
Egyébként hihetetlen, hogy az oroszok úgy összerántották egy platformra az EU-t (a mi kis táncikánktól tekintsünk el), ahogy önmagától 20 éve képtelen volt. Néhány hét alatt a semmiben sem tudunk megegyezniből egységes energiapolitika, egységes haderőfejlesztés, egységes letelepedési szabályok harmadik világbeliek számára és még egy sor dolog készül, ezúttal tényleg komolyan.
peterk2005
igen így-így. annyira sokat tett Putyin az EU integrációjáért, mint kb a Monnet, Adenauer és Schuman trió óta senki. sztem 10 év múlva Luxembourgban a Kennedy aveneut átnevezik Putyin aveneura, plusz vmeik brüsszeli COM-os épületet is Vlagyimir Vlagyimirovicsrol fogják elnevezni (pl a Jean Monnet 2-t, ha megépül).

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.