USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 3 077
"Az orosz külügyminiszter szerint „a szemükbe hazudtak, amikor azt ígérték, hogy a NATO nem fog kelet felé terjeszkedni” és arra panaszkodott, hogy miközben régebben tudni lehetett, hogy meddig tart a NATO védelmi vonala, mert a berlini fal és a varsói egyezmény ezt leszögezte, most azt mondják, hogy ez egy globális védelmi szövetség."

a jó kurva anyádat.
Amadeus
Azt a tényt ferdíti el az orosz propaganda, és sajnos a magyar közvélemény fele is, hogy de facto nem a NATO terjeszkedett kelet felé, hanem a keleti országok (volt VSZ) "terjeszkedtek" vagy orientálódtak nyugat felé. Nem mindegy. A terjeszkedés az az, amit Oroszország mutat be éppen. Ennek a fenyegetésnek volt az egyenes következménye a NATO bővülése.
A NATO MAP (membership action plan) egyértelműen tartalmazza, hogy a csatlakozási tárgyalások nem kezdhetők meg olyan országgal, ami nem rendezte kétoldalú megállapodásokkal viszonyát a szomszédokkal. Az meg eleve kizárja a csatlakozásnak még csak a gondolatát is, ha egy ország területén fegyveres konfliktus zajlik. Szóval amíg Dombass-ban lövöldözik egymást az orosz szeparatisták meg az ukrán hadsereg, addig megnyugodhatnak az oroszok, mert Ukrajna nem lesz NATO tag. Nem értem az aggodalmukat.

Szerkesztette: Lecsó
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 915
"Az orosz külügyminiszter szerint „a szemükbe hazudtak, amikor azt ígérték, hogy a NATO nem fog kelet felé terjeszkedni” és arra panaszkodott, hogy miközben régebben tudni lehetett, hogy meddig tart a NATO védelmi vonala, mert a berlini fal és a varsói egyezmény ezt leszögezte, most azt mondják, hogy ez egy globális védelmi szövetség."

a jó kurva anyádat.
Amadeus
Kérdésem lenne feléjük...ez egyébként miért baj?
Vagy ők nem szeretnének békében élni?
Látom sokaknak megvannak még itt a nagyhatalmi álmai...

Esetleg ha jó fejek lettek volna a környező államokkal akkor a FÁK is jobban működne...
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 682
"Az orosz külügyminiszter szerint „a szemükbe hazudtak, amikor azt ígérték, hogy a NATO nem fog kelet felé terjeszkedni” és arra panaszkodott, hogy miközben régebben tudni lehetett, hogy meddig tart a NATO védelmi vonala, mert a berlini fal és a varsói egyezmény ezt leszögezte, most azt mondják, hogy ez egy globális védelmi szövetség."

a jó kurva anyádat.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 682
 444.hu/2022/03/28/mergezeses-tuneteket-produkaltak-az-ukran-orosz-beketargyalasok-tagjai-koztuk-roman-abramovics

Abra helyében elgondolkodnék azért.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 915
Hupsz...

Roman Abramovich and Ukrainian Peace Negotiators Suffer Suspected Poisoning
The Russian oligarch and others developed symptoms they blamed on hard-liners in Moscow who they say want to sabotage talks to end the war

 www.wsj.com/articles/roman-abramovich-and-ukrainian-peace-negotiators-suffer-symptoms-of-suspected-poisoning-11648480493
több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 7 049
 www.origo.hu/nagyvilag/20220327-megkotozott-orosz-katonakba-lottek-kozvetlen-kozelrol-ukran-katonak-video.html

N3m tudom hogy volt e már ez de a kurva anyjukat
Mindegy hogy ukrán orosz vagy kicsoda az ilyentől felfordul a gyomrom színtiszta emberi geciség
(Persze tudom hogy ez egy háború de akkor is ,elhiszem hogy vannak indulatok de ez felháborító)
VvAlekosz
Borzasztó veszélyes manapság orosz katonának lenni Moszkvában a jelek szerint, minden sarkon felfegyverzett ukrán csapatok ejtik foglyul a békés oroszokat.
somoskovig
Azért kétlem, hogy ezek a katonák beszélték volna rá Putyint, hogy had menjenek már Ukrajnába...
Foglyokra lőni minden esetben háborús bőn.
Tarsi
Igen, az. Én szerencsére sosem voltam meg olyan helyzetben, hogy kiprobaljam, mennyire tudnék higgadt lenni egy olyan helyzetben, amikor a házam nagy eséllyel már szét van lőve, a családom vagy elmenekült, vagy meghalt, vagy valami szetraketazott város pinceiben kuksol fűtés, víz, élelem nélkül hetek óta. De el tudom képzelni, hogy nem csak lábon lonem azokat, akik ezért felelősek, ha a kezem köze kerülnének.

Ami meg a forrást illeti, sajnos nem vagyok hajlandó az origot böngészni, de remelem, a kiegyensúlyozott tájékoztatás jegyében bőven van hasonló tartalom arról is, hogy az oroszok mit művelnek Ukrajnában.
somoskovig
Az a baj, hogy pont az lenne az ukránok egyik esélye, ha sikerül rávenniük az orosz bakákat, hogy adják meg magukat és akkor nem esik bántódásuk. Ezt a propagandát ellehetlenítik az ilyen esetek.
És persze értem, hogy milyen felfokozott állapotban lehetnek az ukránok, de erre akkor sem az a megoldás, hogy megkötözött, fegyvertelen foglyokra lőnek. Ez pont ugyan olyan mint mikor az oroszok lőttek a tömegbe.
Semmi más csak emberi gonoszság.
Tarsi
aki azt hiszi, hogy a háború grállovagok vetélkedése, az inkább nézzen Minimaxot. szerintem még jól megúszták ezzel.

ez az idős pár nem:  www.newsweek.com/videos-accuse-russian-tank-firing-elderly-couples-car-killing-both-1686067

ezek után viselkedj úgy, hogy te szent vagy.
petey
Jogos. Pont leszarom mi lesz egy olyan katonával aki agresszorként támad egy szuvenír országra(még ha parancsra is) Van választása mit tesz meg és mit nem. Mint ahogy hallunk olyan híreket is, hogy egyszerűen megtagadják a parancsot vagy otthagynak mindent maguk mögött és lelépnek.
Greengo
Nem kell szentnek lenniuk, de nem kellene bemutatni. Ugyan el tudod fogadni es megerteni, de eddig a haboru mindketto fel borzalmaira azt lehet mondani hogy az egyik barbar aggro a masik hosies honvedo ( ez most annak az oldalnak a barbarsagat mutatja be )

Azert ez a van valasztasa azert az naivitas.
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 286 — capitaine du château de Vienne 1487
nah mostuttmam meg, a mi családunkból van területvédő Harkviba..


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 915
Na, ha counter a pow-lábonlövős videóra, akkor gyors és ügyes, ha valódi, akkor meg .... szintén az.


tomz
Iktatni kell mindent is.
Legyen meg papíron meg elektrónikusan is, az a biztos Icukám.
Meg töltse föl a felhőbe is.
több mint 2 éve
Vitézlő Titoknok tomz Seattle Seahawks TCU Horned Frogs 1 296
Na, ha counter a pow-lábonlövős videóra, akkor gyors és ügyes, ha valódi, akkor meg .... szintén az.

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 498 — Lucas Scott
 www.origo.hu/nagyvilag/20220327-megkotozott-orosz-katonakba-lottek-kozvetlen-kozelrol-ukran-katonak-video.html

N3m tudom hogy volt e már ez de a kurva anyjukat
Mindegy hogy ukrán orosz vagy kicsoda az ilyentől felfordul a gyomrom színtiszta emberi geciség
(Persze tudom hogy ez egy háború de akkor is ,elhiszem hogy vannak indulatok de ez felháborító)
VvAlekosz
Borzasztó veszélyes manapság orosz katonának lenni Moszkvában a jelek szerint, minden sarkon felfegyverzett ukrán csapatok ejtik foglyul a békés oroszokat.
somoskovig
Azért kétlem, hogy ezek a katonák beszélték volna rá Putyint, hogy had menjenek már Ukrajnába...
Foglyokra lőni minden esetben háborús bőn.
Tarsi
Igen, az. Én szerencsére sosem voltam meg olyan helyzetben, hogy kiprobaljam, mennyire tudnék higgadt lenni egy olyan helyzetben, amikor a házam nagy eséllyel már szét van lőve, a családom vagy elmenekült, vagy meghalt, vagy valami szetraketazott város pinceiben kuksol fűtés, víz, élelem nélkül hetek óta. De el tudom képzelni, hogy nem csak lábon lonem azokat, akik ezért felelősek, ha a kezem köze kerülnének.

Ami meg a forrást illeti, sajnos nem vagyok hajlandó az origot böngészni, de remelem, a kiegyensúlyozott tájékoztatás jegyében bőven van hasonló tartalom arról is, hogy az oroszok mit művelnek Ukrajnában.
somoskovig
Az a baj, hogy pont az lenne az ukránok egyik esélye, ha sikerül rávenniük az orosz bakákat, hogy adják meg magukat és akkor nem esik bántódásuk. Ezt a propagandát ellehetlenítik az ilyen esetek.
És persze értem, hogy milyen felfokozott állapotban lehetnek az ukránok, de erre akkor sem az a megoldás, hogy megkötözött, fegyvertelen foglyokra lőnek. Ez pont ugyan olyan mint mikor az oroszok lőttek a tömegbe.
Semmi más csak emberi gonoszság.
Tarsi
aki azt hiszi, hogy a háború grállovagok vetélkedése, az inkább nézzen Minimaxot. szerintem még jól megúszták ezzel.

ez az idős pár nem:  www.newsweek.com/videos-accuse-russian-tank-firing-elderly-couples-car-killing-both-1686067

ezek után viselkedj úgy, hogy te szent vagy.
petey
Jogos. Pont leszarom mi lesz egy olyan katonával aki agresszorként támad egy szuvenír országra(még ha parancsra is) Van választása mit tesz meg és mit nem. Mint ahogy hallunk olyan híreket is, hogy egyszerűen megtagadják a parancsot vagy otthagynak mindent maguk mögött és lelépnek.
Greengo
sorozott katonaként, aki azt hitte, hogy megy Krímbe hajó padlót mosni?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Greengo Philadelphia Eagles Alabama Crimson Tide 8 661 — Eagles fan
 www.origo.hu/nagyvilag/20220327-megkotozott-orosz-katonakba-lottek-kozvetlen-kozelrol-ukran-katonak-video.html

N3m tudom hogy volt e már ez de a kurva anyjukat
Mindegy hogy ukrán orosz vagy kicsoda az ilyentől felfordul a gyomrom színtiszta emberi geciség
(Persze tudom hogy ez egy háború de akkor is ,elhiszem hogy vannak indulatok de ez felháborító)
VvAlekosz
Borzasztó veszélyes manapság orosz katonának lenni Moszkvában a jelek szerint, minden sarkon felfegyverzett ukrán csapatok ejtik foglyul a békés oroszokat.
somoskovig
Azért kétlem, hogy ezek a katonák beszélték volna rá Putyint, hogy had menjenek már Ukrajnába...
Foglyokra lőni minden esetben háborús bőn.
Tarsi
Igen, az. Én szerencsére sosem voltam meg olyan helyzetben, hogy kiprobaljam, mennyire tudnék higgadt lenni egy olyan helyzetben, amikor a házam nagy eséllyel már szét van lőve, a családom vagy elmenekült, vagy meghalt, vagy valami szetraketazott város pinceiben kuksol fűtés, víz, élelem nélkül hetek óta. De el tudom képzelni, hogy nem csak lábon lonem azokat, akik ezért felelősek, ha a kezem köze kerülnének.

Ami meg a forrást illeti, sajnos nem vagyok hajlandó az origot böngészni, de remelem, a kiegyensúlyozott tájékoztatás jegyében bőven van hasonló tartalom arról is, hogy az oroszok mit művelnek Ukrajnában.
somoskovig
Az a baj, hogy pont az lenne az ukránok egyik esélye, ha sikerül rávenniük az orosz bakákat, hogy adják meg magukat és akkor nem esik bántódásuk. Ezt a propagandát ellehetlenítik az ilyen esetek.
És persze értem, hogy milyen felfokozott állapotban lehetnek az ukránok, de erre akkor sem az a megoldás, hogy megkötözött, fegyvertelen foglyokra lőnek. Ez pont ugyan olyan mint mikor az oroszok lőttek a tömegbe.
Semmi más csak emberi gonoszság.
Tarsi
aki azt hiszi, hogy a háború grállovagok vetélkedése, az inkább nézzen Minimaxot. szerintem még jól megúszták ezzel.

ez az idős pár nem:  www.newsweek.com/videos-accuse-russian-tank-firing-elderly-couples-car-killing-both-1686067

ezek után viselkedj úgy, hogy te szent vagy.
petey
Jogos. Pont leszarom mi lesz egy olyan katonával aki agresszorként támad egy szuvenír országra(még ha parancsra is) Van választása mit tesz meg és mit nem. Mint ahogy hallunk olyan híreket is, hogy egyszerűen megtagadják a parancsot vagy otthagynak mindent maguk mögött és lelépnek.

Szerkesztette: Greengo


E-A-G-L-E-S EAGLES !
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 417 — Слава Україні! Героям слава!
Irpen has been liberated from the Russian invaders - said the mayor.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 417 — Слава Україні! Героям слава!


Ez is eros, foleg hogy igy az ellenallasra tudjak forditani ezt a penzt 😀
Borbinho
Tényleg 2-3 napra terveztek akkor 😀
Amadeus
Nem baj, Putler csütörtökre vár jelentést arról, hogyan áll a gázkereskedelem átállítása rubelelszámolásra.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 915
Ukránok most rakta fel névvel több, mint 600 Európában szolgáló fszb ügynököt a netre.
Amadeus
hol a lista?
csebi
 gur.gov.ua/content/sotrudnyky-fsb-rossyy-uchastvuiushchye-v-prestupnoi-deiatelnosty-stranyahressora-na-terrytoryy-evropy.html
Borbinho
már leszedték.
csebi
Szar volt a link, twitteren keresztul mukodott, de javitottam, ez mar mukodik:

 gur.gov.ua/content/sotrudnyky-fsb-rossyy-uchastvuiushchye-v-prestupnoi-deiatelnosty-stranyahressora-na-terrytoryy-evropy.html
Borbinho
Amennyire egyetértek ezekkel a szivárogtatásokkal, annyira tartom sokszor károsnak is, mert így sok kettős ügynök is kuka lehet.

Bár simán elhiszem, hogy előtte a megfelelő ügynökségekkel átnézették, hogy kik ne szerepeljenek benne...
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 682


Ez is eros, foleg hogy igy az ellenallasra tudjak forditani ezt a penzt 😀
Borbinho
Tényleg 2-3 napra terveztek akkor 😀

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 982 — Így remélem megfelelek nektek.....
Nem tudom volt e már, Bödöcs alkotott 😊 (a kötőszavak használata nekem kicsit sok, de ez ugye nem irodalmi műfaj 😛)

 youtu.be/PJc-QRn-jaQ

Most látom a viccek topicban ott van, de azért itt hagyom 😉

Szerkesztette: dande2
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 472 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Ukránok most rakta fel névvel több, mint 600 Európában szolgáló fszb ügynököt a netre.
Amadeus
hol a lista?
csebi
 gur.gov.ua/content/sotrudnyky-fsb-rossyy-uchastvuiushchye-v-prestupnoi-deiatelnosty-stranyahressora-na-terrytoryy-evropy.html
Borbinho
már leszedték.
csebi
Szar volt a link, twitteren keresztul mukodott, de javitottam, ez mar mukodik:

 gur.gov.ua/content/sotrudnyky-fsb-rossyy-uchastvuiushchye-v-prestupnoi-deiatelnosty-stranyahressora-na-terrytoryy-evropy.html

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 498 — Lucas Scott
Ukránok most rakta fel névvel több, mint 600 Európában szolgáló fszb ügynököt a netre.
Amadeus
hol a lista?
csebi
 gur.gov.ua/content/sotrudnyky-fsb-rossyy-uchastvuiushchye-v-prestupnoi-deiatelnosty-stranyahressora-na-terrytoryy-evropy.html
Borbinho
már leszedték.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 472 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Ukránok most rakta fel névvel több, mint 600 Európában szolgáló fszb ügynököt a netre.
Amadeus
hol a lista?
csebi
 gur.gov.ua/content/sotrudnyky-fsb-rossyy-uchastvuiushchye-v-prestupnoi-deiatelnosty-stranyahressora-na-terrytoryy-evropy.html

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 624


Ez is eros, foleg hogy igy az ellenallasra tudjak forditani ezt a penzt 😀
Borbinho
ez hol olvasható a bellingcaten?

choose life
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 498 — Lucas Scott
Ukránok most rakta fel névvel több, mint 600 Európában szolgáló fszb ügynököt a netre.
Amadeus
hol a lista?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 7 049
Az oroszok nem fognak atallni vagy letenni a fegyvert, bizonyos helyzetekben konnyebben adnak meg magukat. Ezek a kepsorok lehet jogos-lehet embertelen de az biztos hogy a jol mukodo propagandajukba semmikeppen nem illik es semmikeppen nem jo es semmilyen celt nem szolgal ( a haboru mocskos es nem szentek ok sem de nem kell mutatniuk). Alapvetoen nekik a nyugati tarsadalmakat kell megragadni es ezzel bizony nem fog. Azok az orosz kiskatonakat is sajnaljak akik a tankokban bent egnek, mert jelenleg ezt Putin es Ukrajna haborujanak gondoljak.
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 472 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan


Ez is eros, foleg hogy igy az ellenallasra tudjak forditani ezt a penzt 😀

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 472 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Ukránok most rakta fel névvel több, mint 600 Európában szolgáló fszb ügynököt a netre.
Amadeus
gondolom közülük nem egy, nem kettő szolgál Budapesten.
deyell
OV, Petiminiszter, Polt köztük van?
Solymi
Az ugynok meg tegla kozott van kulonbseg azert 😀

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 915
Ukránok most rakta fel névvel több, mint 600 Európában szolgáló fszb ügynököt a netre.
Amadeus
gondolom közülük nem egy, nem kettő szolgál Budapesten.
deyell
OV, Petiminiszter, Polt köztük van?