USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 2 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 18 562 — Csodabogár
elméleti kérdés, ukrajnának hogy lehetne például tankokat és egyéb páncélozott harcjárműveket, lövegeket, tüzérséget szállítani? mert ugye ezeket kéri. elég gyanús lenne, ha egyszercsak megjelenne Kijevnél egy rakat Leopárd 2 vagy Challenger 3 😀
gondolom ezért is inkább a manpads meg law érkezik hozzájuk.

több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 572
"Az orosz külügyminiszter szerint „a szemükbe hazudtak, amikor azt ígérték, hogy a NATO nem fog kelet felé terjeszkedni” és arra panaszkodott, hogy miközben régebben tudni lehetett, hogy meddig tart a NATO védelmi vonala, mert a berlini fal és a varsói egyezmény ezt leszögezte, most azt mondják, hogy ez egy globális védelmi szövetség."

a jó kurva anyádat.
Amadeus
Azt a tényt ferdíti el az orosz propaganda, és sajnos a magyar közvélemény fele is, hogy de facto nem a NATO terjeszkedett kelet felé, hanem a keleti országok (volt VSZ) "terjeszkedtek" vagy orientálódtak nyugat felé. Nem mindegy. A terjeszkedés az az, amit Oroszország mutat be éppen. Ennek a fenyegetésnek volt az egyenes következménye a NATO bővülése.
A NATO MAP (membership action plan) egyértelműen tartalmazza, hogy a csatlakozási tárgyalások nem kezdhetők meg olyan országgal, ami nem rendezte kétoldalú megállapodásokkal viszonyát a szomszédokkal. Az meg eleve kizárja a csatlakozásnak még csak a gondolatát is, ha egy ország területén fegyveres konfliktus zajlik. Szóval amíg Dombass-ban lövöldözik egymást az orosz szeparatisták meg az ukrán hadsereg, addig megnyugodhatnak az oroszok, mert Ukrajna nem lesz NATO tag. Nem értem az aggodalmukat.
Lecsó
Kérdés, hogy a NATO nem NATO tagországba telepíthet-e rakétarendszereket, mert az orosz vádak egyike ez Ukrajna kapcsán.
Willie Parker
Ennek szerinted mi értelme lenne?
Lecsó
"Az orosz külügyminiszter szerint „a szemükbe hazudtak, amikor azt ígérték, hogy a NATO nem fog kelet felé terjeszkedni” és arra panaszkodott, hogy miközben régebben tudni lehetett, hogy meddig tart a NATO védelmi vonala, mert a berlini fal és a varsói egyezmény ezt leszögezte, most azt mondják, hogy ez egy globális védelmi szövetség."

a jó kurva anyádat.
Amadeus
Azt a tényt ferdíti el az orosz propaganda, és sajnos a magyar közvélemény fele is, hogy de facto nem a NATO terjeszkedett kelet felé, hanem a keleti országok (volt VSZ) "terjeszkedtek" vagy orientálódtak nyugat felé. Nem mindegy. A terjeszkedés az az, amit Oroszország mutat be éppen. Ennek a fenyegetésnek volt az egyenes következménye a NATO bővülése.
A NATO MAP (membership action plan) egyértelműen tartalmazza, hogy a csatlakozási tárgyalások nem kezdhetők meg olyan országgal, ami nem rendezte kétoldalú megállapodásokkal viszonyát a szomszédokkal. Az meg eleve kizárja a csatlakozásnak még csak a gondolatát is, ha egy ország területén fegyveres konfliktus zajlik. Szóval amíg Dombass-ban lövöldözik egymást az orosz szeparatisták meg az ukrán hadsereg, addig megnyugodhatnak az oroszok, mert Ukrajna nem lesz NATO tag. Nem értem az aggodalmukat.
Lecsó
Kérdés, hogy a NATO nem NATO tagországba telepíthet-e rakétarendszereket, mert az orosz vádak egyike ez Ukrajna kapcsán.
Willie Parker
Ennek szerinted mi értelme lenne?
Lecsó
Elég jól leírja a folyamatot, és a kritikákat a rocket system kapcsán és ez még 10 évvel ezelőtti

 www.bbc.com/news/world-europe-18093664

Na ezt kerestem:

 www.politico.com/news/2021/09/14/us-army-iron-dome-weapons-ukraine-511787
Willie Parker
Nem értem mire akarsz kilyukadni, de a földi telepítésű rakétarendszereket a mai világban nem lehet titokban tartani.
Semmi értelme nem lenne Ukrajnába bármilyen rakétarendszert telepíteni, mert az ország nem stabil politikailag. Támadófegyvereket meg végképp nem.
Európában az Aegis rendszer van telepítve az oroszoknak nem tetsző helyre, Ro-ba és Leo-ba. Mondjuk nem tudom mi nem tetszik nekik abban, hogy a kontinens meg akarja védeni magát. Ez kb olyan, mint ha azt kérnék számon, hogy nem tudnak olyan könnyen lerakétázni mindent, ha úgy adódik, és ez milyen geciség.
Lecsó
Oroszok gobbelsi propagandat tolnak. Sosem volt olyan igeret a NATO-tol. Masreszt pedig valoban azt serelmezik, hogy nehezebb lenne nekik atomot szorni Europara. Nem tudom eldonteni, hogy ez pusztan az otthoniaknak szol, vagy bekerultek ebbe a spiralba, amikor az otthon teritett hazugsagot mar ok is elhiszik.
undisputedly
Hát az különleges katonai akció kiindulási okát figyelembe véve ők maguk is elhiszik már.
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 923 — SuperBowl Champions 2013/2014
"Az orosz külügyminiszter szerint „a szemükbe hazudtak, amikor azt ígérték, hogy a NATO nem fog kelet felé terjeszkedni” és arra panaszkodott, hogy miközben régebben tudni lehetett, hogy meddig tart a NATO védelmi vonala, mert a berlini fal és a varsói egyezmény ezt leszögezte, most azt mondják, hogy ez egy globális védelmi szövetség."

a jó kurva anyádat.
Amadeus
Azt a tényt ferdíti el az orosz propaganda, és sajnos a magyar közvélemény fele is, hogy de facto nem a NATO terjeszkedett kelet felé, hanem a keleti országok (volt VSZ) "terjeszkedtek" vagy orientálódtak nyugat felé. Nem mindegy. A terjeszkedés az az, amit Oroszország mutat be éppen. Ennek a fenyegetésnek volt az egyenes következménye a NATO bővülése.
A NATO MAP (membership action plan) egyértelműen tartalmazza, hogy a csatlakozási tárgyalások nem kezdhetők meg olyan országgal, ami nem rendezte kétoldalú megállapodásokkal viszonyát a szomszédokkal. Az meg eleve kizárja a csatlakozásnak még csak a gondolatát is, ha egy ország területén fegyveres konfliktus zajlik. Szóval amíg Dombass-ban lövöldözik egymást az orosz szeparatisták meg az ukrán hadsereg, addig megnyugodhatnak az oroszok, mert Ukrajna nem lesz NATO tag. Nem értem az aggodalmukat.
Lecsó
Kérdés, hogy a NATO nem NATO tagországba telepíthet-e rakétarendszereket, mert az orosz vádak egyike ez Ukrajna kapcsán.
Willie Parker
Ennek szerinted mi értelme lenne?
Lecsó
"Az orosz külügyminiszter szerint „a szemükbe hazudtak, amikor azt ígérték, hogy a NATO nem fog kelet felé terjeszkedni” és arra panaszkodott, hogy miközben régebben tudni lehetett, hogy meddig tart a NATO védelmi vonala, mert a berlini fal és a varsói egyezmény ezt leszögezte, most azt mondják, hogy ez egy globális védelmi szövetség."

a jó kurva anyádat.
Amadeus
Azt a tényt ferdíti el az orosz propaganda, és sajnos a magyar közvélemény fele is, hogy de facto nem a NATO terjeszkedett kelet felé, hanem a keleti országok (volt VSZ) "terjeszkedtek" vagy orientálódtak nyugat felé. Nem mindegy. A terjeszkedés az az, amit Oroszország mutat be éppen. Ennek a fenyegetésnek volt az egyenes következménye a NATO bővülése.
A NATO MAP (membership action plan) egyértelműen tartalmazza, hogy a csatlakozási tárgyalások nem kezdhetők meg olyan országgal, ami nem rendezte kétoldalú megállapodásokkal viszonyát a szomszédokkal. Az meg eleve kizárja a csatlakozásnak még csak a gondolatát is, ha egy ország területén fegyveres konfliktus zajlik. Szóval amíg Dombass-ban lövöldözik egymást az orosz szeparatisták meg az ukrán hadsereg, addig megnyugodhatnak az oroszok, mert Ukrajna nem lesz NATO tag. Nem értem az aggodalmukat.
Lecsó
Kérdés, hogy a NATO nem NATO tagországba telepíthet-e rakétarendszereket, mert az orosz vádak egyike ez Ukrajna kapcsán.
Willie Parker
Ennek szerinted mi értelme lenne?
Lecsó
Elég jól leírja a folyamatot, és a kritikákat a rocket system kapcsán és ez még 10 évvel ezelőtti

 www.bbc.com/news/world-europe-18093664

Na ezt kerestem:

 www.politico.com/news/2021/09/14/us-army-iron-dome-weapons-ukraine-511787
Willie Parker
Nem értem mire akarsz kilyukadni, de a földi telepítésű rakétarendszereket a mai világban nem lehet titokban tartani.
Semmi értelme nem lenne Ukrajnába bármilyen rakétarendszert telepíteni, mert az ország nem stabil politikailag. Támadófegyvereket meg végképp nem.
Európában az Aegis rendszer van telepítve az oroszoknak nem tetsző helyre, Ro-ba és Leo-ba. Mondjuk nem tudom mi nem tetszik nekik abban, hogy a kontinens meg akarja védeni magát. Ez kb olyan, mint ha azt kérnék számon, hogy nem tudnak olyan könnyen lerakétázni mindent, ha úgy adódik, és ez milyen geciség.
Lecsó
Oroszok gobbelsi propagandat tolnak. Sosem volt olyan igeret a NATO-tol. Masreszt pedig valoban azt serelmezik, hogy nehezebb lenne nekik atomot szorni Europara. Nem tudom eldonteni, hogy ez pusztan az otthoniaknak szol, vagy bekerultek ebbe a spiralba, amikor az otthon teritett hazugsagot mar ok is elhiszik.
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 3 077
"Az orosz külügyminiszter szerint „a szemükbe hazudtak, amikor azt ígérték, hogy a NATO nem fog kelet felé terjeszkedni” és arra panaszkodott, hogy miközben régebben tudni lehetett, hogy meddig tart a NATO védelmi vonala, mert a berlini fal és a varsói egyezmény ezt leszögezte, most azt mondják, hogy ez egy globális védelmi szövetség."

a jó kurva anyádat.
Amadeus
Azt a tényt ferdíti el az orosz propaganda, és sajnos a magyar közvélemény fele is, hogy de facto nem a NATO terjeszkedett kelet felé, hanem a keleti országok (volt VSZ) "terjeszkedtek" vagy orientálódtak nyugat felé. Nem mindegy. A terjeszkedés az az, amit Oroszország mutat be éppen. Ennek a fenyegetésnek volt az egyenes következménye a NATO bővülése.
A NATO MAP (membership action plan) egyértelműen tartalmazza, hogy a csatlakozási tárgyalások nem kezdhetők meg olyan országgal, ami nem rendezte kétoldalú megállapodásokkal viszonyát a szomszédokkal. Az meg eleve kizárja a csatlakozásnak még csak a gondolatát is, ha egy ország területén fegyveres konfliktus zajlik. Szóval amíg Dombass-ban lövöldözik egymást az orosz szeparatisták meg az ukrán hadsereg, addig megnyugodhatnak az oroszok, mert Ukrajna nem lesz NATO tag. Nem értem az aggodalmukat.
Lecsó
Kérdés, hogy a NATO nem NATO tagországba telepíthet-e rakétarendszereket, mert az orosz vádak egyike ez Ukrajna kapcsán.
Willie Parker
Ennek szerinted mi értelme lenne?
Lecsó
"Az orosz külügyminiszter szerint „a szemükbe hazudtak, amikor azt ígérték, hogy a NATO nem fog kelet felé terjeszkedni” és arra panaszkodott, hogy miközben régebben tudni lehetett, hogy meddig tart a NATO védelmi vonala, mert a berlini fal és a varsói egyezmény ezt leszögezte, most azt mondják, hogy ez egy globális védelmi szövetség."

a jó kurva anyádat.
Amadeus
Azt a tényt ferdíti el az orosz propaganda, és sajnos a magyar közvélemény fele is, hogy de facto nem a NATO terjeszkedett kelet felé, hanem a keleti országok (volt VSZ) "terjeszkedtek" vagy orientálódtak nyugat felé. Nem mindegy. A terjeszkedés az az, amit Oroszország mutat be éppen. Ennek a fenyegetésnek volt az egyenes következménye a NATO bővülése.
A NATO MAP (membership action plan) egyértelműen tartalmazza, hogy a csatlakozási tárgyalások nem kezdhetők meg olyan országgal, ami nem rendezte kétoldalú megállapodásokkal viszonyát a szomszédokkal. Az meg eleve kizárja a csatlakozásnak még csak a gondolatát is, ha egy ország területén fegyveres konfliktus zajlik. Szóval amíg Dombass-ban lövöldözik egymást az orosz szeparatisták meg az ukrán hadsereg, addig megnyugodhatnak az oroszok, mert Ukrajna nem lesz NATO tag. Nem értem az aggodalmukat.
Lecsó
Kérdés, hogy a NATO nem NATO tagországba telepíthet-e rakétarendszereket, mert az orosz vádak egyike ez Ukrajna kapcsán.
Willie Parker
Ennek szerinted mi értelme lenne?
Lecsó
Elég jól leírja a folyamatot, és a kritikákat a rocket system kapcsán és ez még 10 évvel ezelőtti

 www.bbc.com/news/world-europe-18093664

Na ezt kerestem:

 www.politico.com/news/2021/09/14/us-army-iron-dome-weapons-ukraine-511787
Willie Parker
Nem értem mire akarsz kilyukadni, de a földi telepítésű rakétarendszereket a mai világban nem lehet titokban tartani.
Semmi értelme nem lenne Ukrajnába bármilyen rakétarendszert telepíteni, mert az ország nem stabil politikailag. Támadófegyvereket meg végképp nem.
Európában az Aegis rendszer van telepítve az oroszoknak nem tetsző helyre, Ro-ba és Leo-ba. Mondjuk nem tudom mi nem tetszik nekik abban, hogy a kontinens meg akarja védeni magát. Ez kb olyan, mint ha azt kérnék számon, hogy nem tudnak olyan könnyen lerakétázni mindent, ha úgy adódik, és ez milyen geciség.
több mint 2 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 931 — Steelers fan
Ööö, most mi van?

Véget érhet a dollár uralma a világban, vele veszíthet az Egyesült Államok

 www.napi.hu/tozsdek-piacok/dollar-tartalekrendszer-india-oroszorszag-egyesult-allamok-szankciok-dollarkereskedelem.749040.html?fbclid=IwAR14uk0LIg5t6gyItAXXmzjZoY_YCWNST-3PufrjwkkSvDqRTcNdDYk-W4k&
Solymi
Nem kell ezt túlgondolni, csak játsszunk egy kicsit: van 200 millió forintod. Nem nyúlhatsz hozzá 20 évig. Ma eldöntheted, hogy milyen devizában kívánod tartani: forintban, jüanban, rubelben, dollárban. Mit választasz?
Szokol
Szépen, tömören megfogalmaztad, amire én a délelőttből jelentősebb időt szántam 😂

Jüan nem konvertibilis valuta, a rubel nem túl stabil, a forint tudatosan rontott. A dollár stabil és értékálló. Az, hogy lokálisan, egyes ügyekben kénytelen mondjuk India rubelben fizetni, nem jelent semmit. A világgazdaság 0,000000000000000001%-a ez. Talán túlzotam.
Gyurma Pappa
Nem hiába jártam három hetet a közgáz elvégzése után közgáztanári szakra is, a véremben van a tanítás! 😀
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 005 — Egyéb témák lakó
Ööö, most mi van?

Véget érhet a dollár uralma a világban, vele veszíthet az Egyesült Államok

 www.napi.hu/tozsdek-piacok/dollar-tartalekrendszer-india-oroszorszag-egyesult-allamok-szankciok-dollarkereskedelem.749040.html?fbclid=IwAR14uk0LIg5t6gyItAXXmzjZoY_YCWNST-3PufrjwkkSvDqRTcNdDYk-W4k&
Solymi
Nem kell ezt túlgondolni, csak játsszunk egy kicsit: van 200 millió forintod. Nem nyúlhatsz hozzá 20 évig. Ma eldöntheted, hogy milyen devizában kívánod tartani: forintban, jüanban, rubelben, dollárban. Mit választasz?
Szokol
Szépen, tömören megfogalmaztad, amire én a délelőttből jelentősebb időt szántam 😂

Jüan nem konvertibilis valuta, a rubel nem túl stabil, a forint tudatosan rontott. A dollár stabil és értékálló. Az, hogy lokálisan, egyes ügyekben kénytelen mondjuk India rubelben fizetni, nem jelent semmit. A világgazdaság 0,000000000000000001%-a ez. Talán túlzotam.

több mint 2 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 931 — Steelers fan
Ööö, most mi van?

Véget érhet a dollár uralma a világban, vele veszíthet az Egyesült Államok

 www.napi.hu/tozsdek-piacok/dollar-tartalekrendszer-india-oroszorszag-egyesult-allamok-szankciok-dollarkereskedelem.749040.html?fbclid=IwAR14uk0LIg5t6gyItAXXmzjZoY_YCWNST-3PufrjwkkSvDqRTcNdDYk-W4k&
Solymi
Nem kell ezt túlgondolni, csak játsszunk egy kicsit: van 200 millió forintod. Nem nyúlhatsz hozzá 20 évig. Ma eldöntheted, hogy milyen devizában kívánod tartani: forintban, jüanban, rubelben, dollárban. Mit választasz?
több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 7 049
Az egeszben nem a dollar kerdese az erdekes. Hanem India kb szint vallott. Eddig tancolt a semlegesseg hataran ahogy a torokok. De itt ez meg visszauthet nekik meg az erdekeik szerint mentek. Es gondolom jon majd a masik iranyba is de hatarozottan leleptek a vonalrol.
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 915
Ööö, most mi van?

Véget érhet a dollár uralma a világban, vele veszíthet az Egyesült Államok

 www.napi.hu/tozsdek-piacok/dollar-tartalekrendszer-india-oroszorszag-egyesult-allamok-szankciok-dollarkereskedelem.749040.html?fbclid=IwAR14uk0LIg5t6gyItAXXmzjZoY_YCWNST-3PufrjwkkSvDqRTcNdDYk-W4k&
Solymi
Az egész cikkben nagyjából a Kína mondatnak látom értelmét. Nagyságrend. Csak az amerikai államnak körülbelül harmincezer milliárdnyi államkötvénye van a piacon. Ha eladnák a kötvényeket a tulajdonosaik, mit vennének belőle? Maximum marsi bányajogokat a marslakóktól, mert ennyi kötvényt még Kína sem tudna értelmesen kibocsájtani, hogy a jüan felé terelje a tartalékot képzőket. Az oroszok meg egy törpegazdaság még a némethez viszonyítva is, nemhogy az amerikaihoz vagy az egész EU-hoz.

Értelemszerű, hogy ha megint jön egy polarizálódó szakasz, akkor a "másik póluson" ragadtak megpróbálnak valami pénzügyi együttműködési formát is találni, hiszen akkor a dollár (euro) nekik nem lesz megfelelő. Plusz, az olyan országok, mint Kína velük is kereskednek, és velük akkor már nem dollár alapon esetleg. De hát volt már rubel elszámoláson a világ egy elég jelentős része, és kutya f*szát nem számított a dollárnak.

Kína és a jüan számíthat, de az meg nem újdonság, eddig is tudtuk.
peterk2005
Ezert nezem en ezt a cikket…
Kicsit egybecseng azzal amit Kuszaszem vizionalt, meg amit a portfolion es itt-ott irogattak/ nyilatkozgattak.

Ugy latszik ez lesz az egyik uj narrativa, h nem kell aggodni, uj vilagtend van, mi most jokor valtunk, strategiai nyugalom meghozza gyumolcset, eladunk sok-sok ajrot, dollart, aranyat aztan veszunk rubelt meg yuant…

Es a tobbi hagymazas kepzelges…
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 665 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ööö, most mi van?

Véget érhet a dollár uralma a világban, vele veszíthet az Egyesült Államok

 www.napi.hu/tozsdek-piacok/dollar-tartalekrendszer-india-oroszorszag-egyesult-allamok-szankciok-dollarkereskedelem.749040.html?fbclid=IwAR14uk0LIg5t6gyItAXXmzjZoY_YCWNST-3PufrjwkkSvDqRTcNdDYk-W4k&
Solymi
Az egész cikkben nagyjából a Kína mondatnak látom értelmét. Nagyságrend. Csak az amerikai államnak körülbelül harmincezer milliárdnyi államkötvénye van a piacon. Ha eladnák a kötvényeket a tulajdonosaik, mit vennének belőle? Maximum marsi bányajogokat a marslakóktól, mert ennyi kötvényt még Kína sem tudna értelmesen kibocsájtani, hogy a jüan felé terelje a tartalékot képzőket. Az oroszok meg egy törpegazdaság még a némethez viszonyítva is, nemhogy az amerikaihoz vagy az egész EU-hoz.

Értelemszerű, hogy ha megint jön egy polarizálódó szakasz, akkor a "másik póluson" ragadtak megpróbálnak valami pénzügyi együttműködési formát is találni, hiszen akkor a dollár (euro) nekik nem lesz megfelelő. Plusz, az olyan országok, mint Kína velük is kereskednek, és velük akkor már nem dollár alapon esetleg. De hát volt már rubel elszámoláson a világ egy elég jelentős része, és kutya f*szát nem számított a dollárnak.

Kína és a jüan számíthat, de az meg nem újdonság, eddig is tudtuk.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 254 — The Mathematician
 www.abc.net.au/news/2022-03-29/russia-war-ukraine-next-steps-donbas-eastern-theatre/100944004

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 915
Az OSW szakértőinek kommentárja

Hasonló átcsoportosítást és megerősítést az ukrán hadsereg nem tudott végrehajtani. A hadszíntéren még mindig számbeli fölényben van, és nagy mozgósítási képességgel rendelkezik, de elvesztette nehézfegyverzetének és katonai felszerelésének jelentős részét (főként a repülés és a légvédelem területén), és az utóbbi időben rendszeresen megfosztották üzemanyag- és lőszerkészleteitől, valamint a sérült fegyverek javításának lehetőségétől. A könnyűfegyver-ellátás formájában felajánlott támogatás elégtelennek bizonyulhat a védelmi művelet további hatékony végrehajtásához.

A háború forró szakaszának megállítása érdekében Zelenszkij ismét jelezte, hogy kész kompromisszumot kötni Ukrajna semleges státuszával kapcsolatban. Rámutatott, hogy ezt a nyugati országok valódi garanciáival kellene alátámasztani, és az agresszor csapatainak kivonása kellene, hogy megelőzze.

A harci cselekmények beszüntetése azonban ebben a szakaszban elfogadhatatlan Oroszország számára, amely a következő tárgyalási fordulókat a támadás következő szakasza előtti időhúzásként kezelheti. A Kreml legfőbb célja továbbra is az ellenfél katonai és gazdasági potenciáljának megsemmisítése, valamint Kijev kényszerítése arra, hogy kapituláljon, és olyan alapvető politikai és rendszerszintű engedményeket tegyen, amelyek a jövőben aláássák Ukrajna szuverenitását.
Vrij6
Nem nez ki tul jol a helyzet.
Komolyabb tamogatast kell nyujtani Ukrajnanak, mert ha szetraketaznak mindent az oroszok akkor nem lesz mivel vedekezni.
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 417 — Слава Україні! Героям слава!
Az ukrajnai katonai helyzet nem változott jelentősen. Az agresszor erői folytatják a rotációt, az eddig harcban részt vevő alegységek egy részét saját területükre vonják vissza, és helyette ugyanazokból az egységekből újakat vonnak be. Az ukrán fél szerint azonban a mélyen orosz területről érkező szállítások intenzitása várhatóan jelentősen csökken (az előző napokban a Keleti Katonai Körzet és a Csendes-óceáni Flotta alegységei, valamint újabb Iszkander rakétakészlet érkezett Fehéroroszországba). Az összecsapások minden irányban folytatódnak, változó intenzitással, de egyre kevesebb információ áll rendelkezésre azok lefolyásáról, és azok, amelyek nyilvánosságra kerülnek, általános jellegűek. Az ukránok megpróbálják megakadályozni, hogy a stratégiai fontosságú polgári és katonai infrastruktúrát érintő orosz csapások célpontjairól és hatásairól szóló jelentések megjelenjenek.

Északkeleti irányban a helyzet viszonylagos megnyugvása tapasztalható. Kijev térségében tovább tart a tűzpárbaj, az orosz ágyúzás és bombázás. A közvetlen harcok színhelye továbbra is Irpiny és az M06-os autópálya körüli települések a kijevi és a zsitomiri terület határán. Az agresszor csapatai kivonultak Szlavuticsból, de a város közelében maradtak. Csernyihiv központja folyamatos tűz alatt áll, míg a külvárosban folytatódnak az összecsapások. Nyezsin is támadás alatt áll.

Keleti irányban a harcok fő terhei a Harkivi terület és Donbász határvidékére helyeződtek át. Az Izjiumtól délre fekvő ukrán védelmi egységek (a városban még folytatódnak az utcai harcok) tartják a Topolske [Топольське]-Kamjanka [Кам'янка]-Szuha Kamjanka [Суха Кам'янка] határvonalat, bár megkerülik őket a Szlavjanszk [Слов'янськ] felé tartó orosz egységek, amelyek térségében várhatóan megszilárdítják az ellenséges csapatok erejét. Ismét növekedni kezdett Harkiv és a városkörnyéki települések tüzérségi bombázásának száma (a védők 59 ilyen támadást számoltak össze, amelyekben a megszálló többek között 180 rakétát vetett be rakéta-sorozatvetőkből).

Délkeleti irányban a leghevesebb harcok színtere továbbra is a luhanszki és donyecki területeken lévő, ukrán hadsereg által ellenőrzött városok - Rubizsne [Рубіжне] (a védőknek visszafoglalták az egyik városnegyedet), Popaszna és Verhnotorecke [Верхньоторецьке] (Avdiivka [Авдіївка] és Horlivka [Горлівка] között). Az ukránoknak összesen öt ellenséges támadást vertek vissza. A következő 24 órában Szeverodonyeck és Liszicsanszk, valamint Horlivkától északra és nyugatra fekvő városok lőtték. Volodimir Zelenszkij elnök bejelentette, hogy engedélyezte a védőknek, hogy elhagyják a bombázott Mariupolt, de a védők úgy döntöttek, hogy tovább védekeznek. A viszonylagos nyugalmat kihasználva az ukrán erők Mikolajiv, Krivij Ruh (a város déli peremét éjjel lőtték) és Zaporizzsja védelmének előkészítésére összpontosítottak, amelyek irányában még 24 órán át visszatartották az ellenséges támadásokat. Odessza környékén folytatódik az agresszor rakéta- és légicsapásainak visszaverése.

Az ország nyugati részén lévő stratégiai létesítményeket is támadták egy újabb napon át. Egy rakétacsapás Luckban üzemanyagraktárakat, Zsitomirban pedig fegyverraktárakat és valószínűleg páncélos fegyverjavító létesítményeket semmisített meg.

Az ukrán vezérkar szerint a becsült ellenséges veszteségek összesen mintegy 17 000 fő (+400 az elmúlt 24 órában), 586 harckocsi (+4), 1694 páncélozott jármű (+30), 304 tüzérségi rendszer (+2), 54 légvédelmi rendszer (+2), 121 repülőgép (+2), 1144 kerekes jármű (+6) és 66 UAV (+10). A megsemmisített helikopterek száma - 127, hajóké - 7, üzemanyagtartályoké - 73 - és a rakéta-sorozatvetőké - 95 - nem változott.

Az Orosz Föderáció védelmi minisztériuma becsléseket közölt az ukrán erők veszteségeiről - február 24-e óta 308 pilóta nélküli légi járművet (az előző nap óta +19), 1713 harckocsit és más harci páncélozott járművet (+57), 170 rakétavetőt (+1), 715 ágyút és tábori aknavetőt (+31), valamint 1557 kerekes járművet (+54) jelentettek.

Az ukrán fél szerint az agresszor a csernobili atomerőmű területén lőszerraktárat kezdett kialakítani. Hírszerzési információk szerint több tíz tonna rakétát, tüzérségi és aknavető lövedéket szállítanak a gomeli régióban Naroulia [Нароўля] városban található logisztikai bázisról. A közlekedési folyosó az atomerőmű létesítményeitől néhány száz méterre húzódik. Az ukránok arról számolnak be, hogy a megszállók egyre gyakrabban használnak régi és nem megfelelő minőségű lőszert, amely szállítás és berakodás közben felrobbanhat. Csernobilban a megszállók a 38. gépesített dandár ideiglenes parancsnokságát és a 35. Összhaderőnemi Hadsereg előretolt parancsnokságát telepítették a keleti katonai körzetből. Az az atomerőmű közelében az oroszok által létesített lőszerraktárral kizárták az atomerőmű elleni lövések lehetőségét.

Ukrajna szigorítja a háborús cenzúrát. Az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SBU) felszólította a külföldi újságírókat, hogy ne mutassák be az orosz légicsapások hatásait. Kémkedés vádjával fenyegették meg őket. Az ukrán újságírókat figyelmeztették és emlékeztették arra is, hogy hazaárulással vádolhatják őket az érzékenynek ítélt tartalmak terjesztéséért. Az SBU által kiadott, de facto információs embargót elrendelő közlemény azt jelzi, hogy egyre nagyobb problémát jelent az olyan adatok közlése elleni küzdelem, amelyek felderítési értékkel bírhatnak az ellenséges erők számára. A szolgálat felhívása annak is következménye, hogy egyre több rakétatámadás éri a nyugat-ukrajnai városokat, amelyek a harcolók anyagi és logisztikai bázisát jelentik.

Enerhodarban a városi önkormányzat egyik tisztviselője kollaborált. Az oroszbarát Ellenzéki Platform - Az Életért (OPZZs) pártból érkező Andrij Sevcsik volt alpolgármester az általa létrehozott "városi önszerveződési tanács" élére állt. Más tisztviselők nem voltak hajlandók együttműködni a megszálló erőkkel, és az orosz ellenőrzés alatt álló új hatóságok nem élvezik a nép támogatását. Enerhodar polgármestere hazaárulással vádolta Sevcsiket, és hangsúlyozta, hogy a döntésnek nincs jogi ereje. Egy másik OPZZs-képviselő a megszállt Mariupolban szintén beleegyezett az oroszokkal való együttműködésbe, azzal magyarázva tettét, hogy humanitárius segélyt kell eljuttatni a városba.
Folytatódnak az oroszellenes tüntetések. Március 27-én a megszállt Herszon lakói hazafias tüntetést szerveztek, és az agresszor katonái figyelmeztetés nélkül a levegőbe lövöldözni és gázgránátokat használni kezdtek. Hasonló helyzetek alakultak ki a megszállt Kahovka [Каховка] és Szlavutics [Славутич] területén is.

Március 28-ára nem terveztek újabb humanitárius folyosók megnyitását. A döntés oka a különleges szolgálatok által szerzett információk a menekültek szabad áramlásának megzavarására irányuló előkészített orosz provokációkról.
Március 27-én Zelenszkij elnök interjút adott orosz ellenzéki újságíróknak, de annak oroszországi közzétételét a Roszkomnadzor betiltotta. Az interjúban elutasította az Ukrajna demilitarizálására és nácitlanítására vonatkozó követeléseket, mint nem tárgyalhatót, a semleges státusz kérdésében pedig népszavazás megszervezését tartotta szükségesnek. Ennek azonban az lenne a feltétele, hogy Oroszország visszavonja csapatait a február 24. előtt elfoglalt pozícióikba. Elhatárolódott a békefenntartó misszió gondolatától, hangsúlyozva, hogy az nem részletezett, és hogy az a konfliktus befagyasztásának nemkívánatos helyzetéhez vezethet. Megjegyezte, hogy az invázió társadalmi szinten mély és visszafordíthatatlan szakadékot okozott Ukrajna és Oroszország között, és hogy az ukránok nem fogadják el az orosz nyelv államnyelvi státuszának megadására irányuló követeléseket. A kétoldalú tárgyalások következő fordulójára március 29-30-án kerül sor Isztambulban. Az orosz külügyminiszter kijelentette, hogy ebben a szakaszban nem célravezető az ukrán és az orosz elnök közötti találkozót fontolgatni, és hangsúlyozta, hogy a Kreml számára mindenekelőtt Ukrajna demilitarizálása és nácitlanítására a fontos.

Március 27-én 27 ezren léptek be Lengyelországba Ukrajnából (13,3%-kal kevesebben, mint az előző napon), az invázió kezdete óta pedig összesen 2,323 millióan. Az ellenkező irányban 352 ezer ember lépte át a határt ebben az időszakban.

Az OSW szakértőinek kommentárja

Az ukrán fél által észlelt, az Oroszország belső területeiről érkező egységek szállításának intenzitásának csökkenése azt jelzi, hogy a rotáció a végéhez közeledik. A korábbi feltételezésekkel ellentétben az agresszor hadsereg nem növelte csoportosulásait - létszámát tekintve a jelenlegi szinten marad ( legfeljebb 150 000 katonát vetnek be közvetlenül Ukrajnában). A rotáció vége nem vetíti előre az offenzíva újrakezdését a háború első napjaiban megfigyelt formában. Sokkal valószínűbb, hogy az oroszok fenntartják hadműveleteik pozíciós jellegét, és az ukrán állások áttörése esetén csak az korábban kijelölt támadási vonalakon érnek el sikereket az ország déli és keleti részén. Odessza és a Dnyipropetrovszk [Дніпро] városa, valamint a Dnyeper vonalán fekvő Kremencsuk [Кременчук] és Kaniv [Канів] a fontosabb, eddig szárazföldi támadással nem érintett célpontoknak tekintendők. Továbbra is várható, hogy a megszálló egy másik támadási irányt indít a fehéroroszországi Breszt térségéből Voliny és Lviv irányába. Ez valószínűleg az Ukrajnának nyújtott nyugati támogatás mértékétől és jellegétől függ.

Hasonló átcsoportosítást és megerősítést az ukrán hadsereg nem tudott végrehajtani. A hadszíntéren még mindig számbeli fölényben van, és nagy mozgósítási képességgel rendelkezik, de elvesztette nehézfegyverzetének és katonai felszerelésének jelentős részét (főként a repülés és a légvédelem területén), és az utóbbi időben rendszeresen megfosztották üzemanyag- és lőszerkészleteitől, valamint a sérült fegyverek javításának lehetőségétől. A könnyűfegyver-ellátás formájában felajánlott támogatás elégtelennek bizonyulhat a védelmi művelet további hatékony végrehajtásához.

A megszálló erők erőfeszítéseket tesznek a helyi kollaboráns struktúrák létrehozására, de látható siker nélkül. A megszállt városokban továbbra is oroszellenes gyűléseket szerveznek, és a helyi elit többsége a növekvő elnyomás ellenére sem hajlandó együttműködni az agresszorral. Ukrán adatok szerint 36 olyan helyi közösséget képviselő személy van fogságban, akiket az oroszok hazafias beállítottságuk miatt különösen veszélyesnek tartanak.
A háború forró szakaszának megállítása érdekében Zelenszkij ismét jelezte, hogy kész kompromisszumot kötni Ukrajna semleges státuszával kapcsolatban. Rámutatott, hogy ezt a nyugati országok valódi garanciáival kellene alátámasztani, és az agresszor csapatainak kivonása kellene, hogy megelőzze.

A harci cselekmények beszüntetése azonban ebben a szakaszban elfogadhatatlan Oroszország számára, amely a következő tárgyalási fordulókat a támadás következő szakasza előtti időhúzásként kezelheti. A Kreml legfőbb célja továbbra is az ellenfél katonai és gazdasági potenciáljának megsemmisítése, valamint Kijev kényszerítése arra, hogy kapituláljon, és olyan alapvető politikai és rendszerszintű engedményeket tegyen, amelyek a jövőben aláássák Ukrajna szuverenitását.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 868
Ööö, most mi van?

Véget érhet a dollár uralma a világban, vele veszíthet az Egyesült Államok

 www.napi.hu/tozsdek-piacok/dollar-tartalekrendszer-india-oroszorszag-egyesult-allamok-szankciok-dollarkereskedelem.749040.html?fbclid=IwAR14uk0LIg5t6gyItAXXmzjZoY_YCWNST-3PufrjwkkSvDqRTcNdDYk-W4k&
Solymi
Jó pár napja olvastam a cikket, én is néztem nagyot, de azért még nem kezdeném temetni a dollárt. Nyilván az ázsiaiak közül sokan lehetőséget látnak benne, de a jelenlegi világrend baromi erősen áll a lábán. Nem véletlen, hogy folyamatosan próbálkozik Oroszország is most, hogy a piacokon szerezhessen dollárt/eurót. Kína is rengeteg dollárral rendelkezik, persze nekik az is jó, ha az oroszoknak mehet jüanban az olaj ára, vagy ha az oroszok rubelben fizetnek kínai cuccokért és az megy vissza olajért/gázért.
De azt nem érdemes elfelejteni, hogy Kína legnagyobb piaca az USA, nekik tökéletesen megfelel így a dollár hegemóniája, mert van elég.
Az meg, hogy most éppen Indiának kedveskedne Oroszország, egy baromi nehéz út lesz. Pakisztán most Kínai érdekszféra, de Afganisztánba is próbál Kína belépni, furcsamód orosz segítséggel. De egy-egy választás bizony komoly szövetségeknek tehet keresztbe, mert India, Pakisztán és Kína határa 1-1 lőporos hordó...legalább annyi eszük van, hogy a határőrök nem kapnak lőfegyvert.
De ameddig ilyen gazdasági háttérrel rendelkező országok készülnek a dollár ellen, én a zöldhasura fogadok.
több mint 2 éve
andree Arizona Cardinals 1 702
Ööö, most mi van?

Véget érhet a dollár uralma a világban, vele veszíthet az Egyesült Államok

 www.napi.hu/tozsdek-piacok/dollar-tartalekrendszer-india-oroszorszag-egyesult-allamok-szankciok-dollarkereskedelem.749040.html?fbclid=IwAR14uk0LIg5t6gyItAXXmzjZoY_YCWNST-3PufrjwkkSvDqRTcNdDYk-W4k&
Solymi
Fegyverbiznisz terén India egy kiemelt partner az oroszoknál, de na, hát látjuk mennyire hatékonyak is a ruszki fegyverek, mikor 30 millió dolláros gépet simán leszednek egy 10 ezer dolláros cuccal. 😊
Sok okos indiai ember van, a rossz hír az, hogy nem Indiában élnek. Lehet atomhatalom, meg sok vicces filmet csinálnak, és marha sokan is vannak, de azért nem egy fegyelmezett és rendezett ország (mint. pl Kína, Japán), hogy komolyabb világpolitikai tényező válhasson belőle.
Go Vikings!
Hát nagyon bízom benne, hogy nem az utcán szaró erőszaktevők, minden szomszédot lerakétázó alkoholisták, meg a koncentrációs táborokkal operáló zombihadsereg lesz az új világ tengelye.

Szerkesztette: andree
több mint 2 éve
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 504 — Bowl Winner
Ööö, most mi van?

Véget érhet a dollár uralma a világban, vele veszíthet az Egyesült Államok

 www.napi.hu/tozsdek-piacok/dollar-tartalekrendszer-india-oroszorszag-egyesult-allamok-szankciok-dollarkereskedelem.749040.html?fbclid=IwAR14uk0LIg5t6gyItAXXmzjZoY_YCWNST-3PufrjwkkSvDqRTcNdDYk-W4k&
Solymi
Fegyverbiznisz terén India egy kiemelt partner az oroszoknál, de na, hát látjuk mennyire hatékonyak is a ruszki fegyverek, mikor 30 millió dolláros gépet simán leszednek egy 10 ezer dolláros cuccal. 😊
Sok okos indiai ember van, a rossz hír az, hogy nem Indiában élnek. Lehet atomhatalom, meg sok vicces filmet csinálnak, és marha sokan is vannak, de azért nem egy fegyelmezett és rendezett ország (mint. pl Kína, Japán), hogy komolyabb világpolitikai tényező válhasson belőle.

http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0
több mint 2 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 286
"Az orosz külügyminiszter szerint „a szemükbe hazudtak, amikor azt ígérték, hogy a NATO nem fog kelet felé terjeszkedni” és arra panaszkodott, hogy miközben régebben tudni lehetett, hogy meddig tart a NATO védelmi vonala, mert a berlini fal és a varsói egyezmény ezt leszögezte, most azt mondják, hogy ez egy globális védelmi szövetség."

a jó kurva anyádat.
Amadeus
Azt a tényt ferdíti el az orosz propaganda, és sajnos a magyar közvélemény fele is, hogy de facto nem a NATO terjeszkedett kelet felé, hanem a keleti országok (volt VSZ) "terjeszkedtek" vagy orientálódtak nyugat felé. Nem mindegy. A terjeszkedés az az, amit Oroszország mutat be éppen. Ennek a fenyegetésnek volt az egyenes következménye a NATO bővülése.
A NATO MAP (membership action plan) egyértelműen tartalmazza, hogy a csatlakozási tárgyalások nem kezdhetők meg olyan országgal, ami nem rendezte kétoldalú megállapodásokkal viszonyát a szomszédokkal. Az meg eleve kizárja a csatlakozásnak még csak a gondolatát is, ha egy ország területén fegyveres konfliktus zajlik. Szóval amíg Dombass-ban lövöldözik egymást az orosz szeparatisták meg az ukrán hadsereg, addig megnyugodhatnak az oroszok, mert Ukrajna nem lesz NATO tag. Nem értem az aggodalmukat.
Lecsó
Kérdés, hogy a NATO nem NATO tagországba telepíthet-e rakétarendszereket, mert az orosz vádak egyike ez Ukrajna kapcsán.
Willie Parker
Ennek szerinted mi értelme lenne?
Lecsó
"Az orosz külügyminiszter szerint „a szemükbe hazudtak, amikor azt ígérték, hogy a NATO nem fog kelet felé terjeszkedni” és arra panaszkodott, hogy miközben régebben tudni lehetett, hogy meddig tart a NATO védelmi vonala, mert a berlini fal és a varsói egyezmény ezt leszögezte, most azt mondják, hogy ez egy globális védelmi szövetség."

a jó kurva anyádat.
Amadeus
Azt a tényt ferdíti el az orosz propaganda, és sajnos a magyar közvélemény fele is, hogy de facto nem a NATO terjeszkedett kelet felé, hanem a keleti országok (volt VSZ) "terjeszkedtek" vagy orientálódtak nyugat felé. Nem mindegy. A terjeszkedés az az, amit Oroszország mutat be éppen. Ennek a fenyegetésnek volt az egyenes következménye a NATO bővülése.
A NATO MAP (membership action plan) egyértelműen tartalmazza, hogy a csatlakozási tárgyalások nem kezdhetők meg olyan országgal, ami nem rendezte kétoldalú megállapodásokkal viszonyát a szomszédokkal. Az meg eleve kizárja a csatlakozásnak még csak a gondolatát is, ha egy ország területén fegyveres konfliktus zajlik. Szóval amíg Dombass-ban lövöldözik egymást az orosz szeparatisták meg az ukrán hadsereg, addig megnyugodhatnak az oroszok, mert Ukrajna nem lesz NATO tag. Nem értem az aggodalmukat.
Lecsó
Kérdés, hogy a NATO nem NATO tagországba telepíthet-e rakétarendszereket, mert az orosz vádak egyike ez Ukrajna kapcsán.
Willie Parker
Ennek szerinted mi értelme lenne?
Lecsó
Elég jól leírja a folyamatot, és a kritikákat a rocket system kapcsán és ez még 10 évvel ezelőtti

 www.bbc.com/news/world-europe-18093664

Na ezt kerestem:

 www.politico.com/news/2021/09/14/us-army-iron-dome-weapons-ukraine-511787

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 915
Ööö, most mi van?

Véget érhet a dollár uralma a világban, vele veszíthet az Egyesült Államok

 www.napi.hu/tozsdek-piacok/dollar-tartalekrendszer-india-oroszorszag-egyesult-allamok-szankciok-dollarkereskedelem.749040.html?fbclid=IwAR14uk0LIg5t6gyItAXXmzjZoY_YCWNST-3PufrjwkkSvDqRTcNdDYk-W4k&
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 3 077
"Az orosz külügyminiszter szerint „a szemükbe hazudtak, amikor azt ígérték, hogy a NATO nem fog kelet felé terjeszkedni” és arra panaszkodott, hogy miközben régebben tudni lehetett, hogy meddig tart a NATO védelmi vonala, mert a berlini fal és a varsói egyezmény ezt leszögezte, most azt mondják, hogy ez egy globális védelmi szövetség."

a jó kurva anyádat.
Amadeus
Azt a tényt ferdíti el az orosz propaganda, és sajnos a magyar közvélemény fele is, hogy de facto nem a NATO terjeszkedett kelet felé, hanem a keleti országok (volt VSZ) "terjeszkedtek" vagy orientálódtak nyugat felé. Nem mindegy. A terjeszkedés az az, amit Oroszország mutat be éppen. Ennek a fenyegetésnek volt az egyenes következménye a NATO bővülése.
A NATO MAP (membership action plan) egyértelműen tartalmazza, hogy a csatlakozási tárgyalások nem kezdhetők meg olyan országgal, ami nem rendezte kétoldalú megállapodásokkal viszonyát a szomszédokkal. Az meg eleve kizárja a csatlakozásnak még csak a gondolatát is, ha egy ország területén fegyveres konfliktus zajlik. Szóval amíg Dombass-ban lövöldözik egymást az orosz szeparatisták meg az ukrán hadsereg, addig megnyugodhatnak az oroszok, mert Ukrajna nem lesz NATO tag. Nem értem az aggodalmukat.
Lecsó
Kérdés, hogy a NATO nem NATO tagországba telepíthet-e rakétarendszereket, mert az orosz vádak egyike ez Ukrajna kapcsán.
Willie Parker
Ennek szerinted mi értelme lenne?
több mint 2 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 261 — 49ers GM
Ha jól értem, akkor a briteknek sikerült szankcionálni azt az Abrát, aki a békéért tárgyal és a sajátjai majdnem megmérgezték.
Willie Parker
Pontosan azert mert Putin kegyeltje ami a kriterium volt, aminel nagyobb igazolas nem kell hogy ott van a targyalason ( bar eddig se kellett hozza igazolas ).
no
Kis mohó szerintem belezabált az ukránok kajajaba. 😊

több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 7 049
Ha jól értem, akkor a briteknek sikerült szankcionálni azt az Abrát, aki a békéért tárgyal és a sajátjai majdnem megmérgezték.
Willie Parker
Pontosan azert mert Putin kegyeltje ami a kriterium volt, aminel nagyobb igazolas nem kell hogy ott van a targyalason ( bar eddig se kellett hozza igazolas ).
több mint 2 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 286
"Az orosz külügyminiszter szerint „a szemükbe hazudtak, amikor azt ígérték, hogy a NATO nem fog kelet felé terjeszkedni” és arra panaszkodott, hogy miközben régebben tudni lehetett, hogy meddig tart a NATO védelmi vonala, mert a berlini fal és a varsói egyezmény ezt leszögezte, most azt mondják, hogy ez egy globális védelmi szövetség."

a jó kurva anyádat.
Amadeus
Azt a tényt ferdíti el az orosz propaganda, és sajnos a magyar közvélemény fele is, hogy de facto nem a NATO terjeszkedett kelet felé, hanem a keleti országok (volt VSZ) "terjeszkedtek" vagy orientálódtak nyugat felé. Nem mindegy. A terjeszkedés az az, amit Oroszország mutat be éppen. Ennek a fenyegetésnek volt az egyenes következménye a NATO bővülése.
A NATO MAP (membership action plan) egyértelműen tartalmazza, hogy a csatlakozási tárgyalások nem kezdhetők meg olyan országgal, ami nem rendezte kétoldalú megállapodásokkal viszonyát a szomszédokkal. Az meg eleve kizárja a csatlakozásnak még csak a gondolatát is, ha egy ország területén fegyveres konfliktus zajlik. Szóval amíg Dombass-ban lövöldözik egymást az orosz szeparatisták meg az ukrán hadsereg, addig megnyugodhatnak az oroszok, mert Ukrajna nem lesz NATO tag. Nem értem az aggodalmukat.
Lecsó
Kérdés, hogy a NATO nem NATO tagországba telepíthet-e rakétarendszereket, mert az orosz vádak egyike ez Ukrajna kapcsán.
több mint 2 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 286
Ha jól értem, akkor a briteknek sikerült szankcionálni azt az Abrát, aki a békéért tárgyal és a sajátjai majdnem megmérgezték.
több mint 2 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 271 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
 www.origo.hu/nagyvilag/20220327-megkotozott-orosz-katonakba-lottek-kozvetlen-kozelrol-ukran-katonak-video.html

N3m tudom hogy volt e már ez de a kurva anyjukat
Mindegy hogy ukrán orosz vagy kicsoda az ilyentől felfordul a gyomrom színtiszta emberi geciség
(Persze tudom hogy ez egy háború de akkor is ,elhiszem hogy vannak indulatok de ez felháborító)
VvAlekosz
Borzasztó veszélyes manapság orosz katonának lenni Moszkvában a jelek szerint, minden sarkon felfegyverzett ukrán csapatok ejtik foglyul a békés oroszokat.
somoskovig
Azért kétlem, hogy ezek a katonák beszélték volna rá Putyint, hogy had menjenek már Ukrajnába...
Foglyokra lőni minden esetben háborús bőn.
Tarsi
Igen, az. Én szerencsére sosem voltam meg olyan helyzetben, hogy kiprobaljam, mennyire tudnék higgadt lenni egy olyan helyzetben, amikor a házam nagy eséllyel már szét van lőve, a családom vagy elmenekült, vagy meghalt, vagy valami szetraketazott város pinceiben kuksol fűtés, víz, élelem nélkül hetek óta. De el tudom képzelni, hogy nem csak lábon lonem azokat, akik ezért felelősek, ha a kezem köze kerülnének.

Ami meg a forrást illeti, sajnos nem vagyok hajlandó az origot böngészni, de remelem, a kiegyensúlyozott tájékoztatás jegyében bőven van hasonló tartalom arról is, hogy az oroszok mit művelnek Ukrajnában.
somoskovig
Az a baj, hogy pont az lenne az ukránok egyik esélye, ha sikerül rávenniük az orosz bakákat, hogy adják meg magukat és akkor nem esik bántódásuk. Ezt a propagandát ellehetlenítik az ilyen esetek.
És persze értem, hogy milyen felfokozott állapotban lehetnek az ukránok, de erre akkor sem az a megoldás, hogy megkötözött, fegyvertelen foglyokra lőnek. Ez pont ugyan olyan mint mikor az oroszok lőttek a tömegbe.
Semmi más csak emberi gonoszság.
Tarsi
aki azt hiszi, hogy a háború grállovagok vetélkedése, az inkább nézzen Minimaxot. szerintem még jól megúszták ezzel.

ez az idős pár nem:  www.newsweek.com/videos-accuse-russian-tank-firing-elderly-couples-car-killing-both-1686067

ezek után viselkedj úgy, hogy te szent vagy.
petey
Jogos. Pont leszarom mi lesz egy olyan katonával aki agresszorként támad egy szuvenír országra(még ha parancsra is) Van választása mit tesz meg és mit nem. Mint ahogy hallunk olyan híreket is, hogy egyszerűen megtagadják a parancsot vagy otthagynak mindent maguk mögött és lelépnek.
Greengo
sorozott katonaként, aki azt hitte, hogy megy Krímbe hajó padlót mosni?
csebi
A vonakodó sorkatona lövése ugyanúgy öl, mint a lelkes hivatásosé.
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 417 — Слава Україні! Героям слава!
 444.hu/2022/03/28/mergezeses-tuneteket-produkaltak-az-ukran-orosz-beketargyalasok-tagjai-koztuk-roman-abramovics

Abra helyében elgondolkodnék azért.
Amadeus
Ez durva baszki...

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv