USA és a világ

30 feliratkozó

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nyilván nekik qrva nagy szopás, és személy szerint sajnálom is őket, de egyelőre orosz sportolók nem lettek kizárva sehonnan, egyelőre csak nem rendezhetnek eseményeket.

Viszont azt simán elképzelhetőnek tartom, hogyha nem lesz béke, és esetlrg az orosz fociválogatott kijut a VB-re,ki fogják zárni őket. És mint sportrajongó baromira sajnálnám hogy a poltika beleszól a sportba, ugyanakkor ez a világunk érdeke, hogy minél több területen minél hangsúlyosabban értesse meg a világ az orosz közvéleménnyel, hogy a XXI. szazadban tolerálhatatlan amit a kormányuk tesz.
gabokocka
Az jutotott eszembe h 9/11nel megallt az elet.eltoltak a bl meccseket.most semmi.
YoungZeeZee
Nem érdemes összehasonlítani a kettőt. Az egy terror támadás sorozat volt, ami után joggal lehetett attól tartani, hogy megtámadhatnak nagyobb tömegrendezvényeket, sportrendezvényeket, pályaudvarokat, közintézményeket stb. az USA ill Európa más részein is. Már csak biztonsági szempontból is indokolt volt, hogy úgy rendezzenek meg bármit, hogy a történtek ismeretében is alaposan megnézik, hogy van-e veszélye terror támadásnak. Itt egy országon belül zajlik háború, ami ép ésszel nem eszkalálódik a határon túlra. Ha meg elment a szereplők esze, akkor a legkisebb probléma az lesz, hogy eltoljunk-e bl meccseket.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 803 — Keep pounding
olaszok meg Ciprus sem ellenezné az oroszok leválasztását a SWIFT-ről. csak ki maradt akkor, aki ellenzi, a németek és mi?
deyell
Mi
Gyurma Pappa
próbáltam utánanézni annak, hogy egyáltalán nekünk van ebbe beleszólásunk? nem csak a G-10-nek van?
deyell
 www.portfolio.hu/bank/20220226/mar-csak-magyarorszagon-mulik-hogy-kivagjak-e-az-oroszokat-a-vilag-penzugyi-verkeringesebol-529315

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 642 — Egyéb témák lakó
Azt olvastam hogy az oroszoknak voltak olyan gondolataik hogy oket ott tenyleg felszabaditokent fogjak kezelni bizonyos videkeken, de qrvara ennek az ellenkezoje tortenik
gabokocka
Pontosan. Az oroszok számára komoly gond, hogy az ukrán morál nem törik meg, sőt.

Invázió, lehet hogy két-három nap, egy hét. És utána? Az USA-nak nem az iraki invázió közben voltak áldozatai, hanem után, az okkupációs fázisban. Ez a fő problémája az orosz vezetésnek.

Azért egyből Kijevnek mentek, hogy elfogják az ukrán vezetést. És utána? Attól hogy a színész meghal, vagy fogságba kerül, a többezer civil aki fegyvert kapott és fogott, hazamegy? Vagy a katonák?

Az Kígyó sziget, a mérnök aki feláldozta magát hogy felrobbantsa a hidat Kijev mellett, hogy már lassan minden képviselő, polgármester fegyverrel fotózkodik, ez az oroszok baja. És minél tovább tart a háború, az az ukránok a saját győzelmüknek fogják megélni.

Nem szabad lebecsülni a harci morált, bármennyire is ezt akarja itt is mutatni, ez az orosz hadsereg és ez az orosz hátország, nem ugyanaz, mint a Vörös időkben volt

több mint 2 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 544
olaszok meg Ciprus sem ellenezné az oroszok leválasztását a SWIFT-ről. csak ki maradt akkor, aki ellenzi, a németek és mi?
deyell
Mi
Gyurma Pappa
próbáltam utánanézni annak, hogy egyáltalán nekünk van ebbe beleszólásunk? nem csak a G-10-nek van?

choose life
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 444


Kíváncsi leszek mi fog történni a hétvégén, de ez már most nagy arcvesztésnek tűnik az oroszok részéről. Azt hittem ez az orosz gépezet jobban felkészült, de nem úgy tűnik.
Nomac
Jól felkészültek és komoly az ellenállás ebben nincs ellentmondás. Lehet gúnyolódni, hogy lassan haladnak az oroszok nem így tervezték stb. csak ez nem feltétlenül igaz. Aki tanult vagy sokat olvasott hadtörit az pontosan látja, hogy ez azért van, mert az oroszok nem totális háborút indítottak. Szinte kínosan ügyelnek arra - egyelőre - hogy kevés civil halott legyen, ennek az ára pedig a lassú haladás. Ha akartàk volna, akkor az első nap szétlövik Kijevet meg Harkovot és a gyalogság a páncélosokkal menetből bevesznek mindent 300 ezer civil halottal. Tüzérségük bőven lenne rá. Addig örüljön mindenki, amíg az oroszok lassabban haladnak de nem teszik a földdel egyenlővé Kijevet.
MC12
Lehet az én elvárásaim voltak nagyok, vagy az ukránok készültek fel jól (jól el tudtak rejteni mindent). Én többet vártam az orosz légicsapásoktól, nem érzem azt az átütő erőt amit előzetesen "beleképzeltem".
Kínosan figyelnek hogy minél kevesebb legyen a civil áldozat, és nem is tartják meg az elfoglalt városokat, nagyon úgy néz ki hogy az ukrán kormányt akarják, ha sikerül elkapni a vezetőket nem sokáig fognak maradni.
Az egészet akkor tudjuk értékelni ha már látjuk mit szerettek volna elérni az oroszok.
Nomac
van egykét nagyon elbaszott pont
1. Lukasenka szerepe, hogy tálcán kínálta magát a kievi bevonulás - e nélkül, mármint a bjelorusz hídfő nélkül Vladimir nagyfejedelemnek eszébe jutott-e ez? Mármint a "goodidea" egy retek szar harcászati vezető.
2. Az ukrán prop kibaszott erős, ezt nem fogják visszafordítani. Tehát ha kalkuláltak a baráti vagy minimum semleges területekkel - az ki van lőve.
3. A városi gerilla, nem is akartak többet, - amit nappal felrak, éjjelre leomlik. A 2. pont miatt nagyon erős hátországa van a VGknek, namost ezt a hátországot nem fogják megtörni.
4. Zöldségből most csinálnak nemzeti hőst, ha elkezdik kajtatni Kievbe, ha nem kapják el azér, ha meg elkapják azér.
sutianap
Tény, és az alapján amit posztoltam, mégha nem ügyesen, de napok óta folyamatosan nyomás alatt tartja az világpolitika szereplőit, komoly fejfájást okozva nekik, mert nem csak szolidaritást kér, hanem komoly cselekedeteket.

De amúgy bakker, meg is érdemli, mert kimentették volna az Usákok, de ő maradt.
Ők tudják, hogy miről szól ez a háború a ruszkikkal.

több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 803 — Keep pounding
Azt olvastam hogy az oroszoknak voltak olyan gondolataik hogy oket ott tenyleg felszabaditokent fogjak kezelni bizonyos videkeken, de qrvara ennek az ellenkezoje tortenik

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 115 — capitaine du château de Vienne 1487


Kíváncsi leszek mi fog történni a hétvégén, de ez már most nagy arcvesztésnek tűnik az oroszok részéről. Azt hittem ez az orosz gépezet jobban felkészült, de nem úgy tűnik.
Nomac
Jól felkészültek és komoly az ellenállás ebben nincs ellentmondás. Lehet gúnyolódni, hogy lassan haladnak az oroszok nem így tervezték stb. csak ez nem feltétlenül igaz. Aki tanult vagy sokat olvasott hadtörit az pontosan látja, hogy ez azért van, mert az oroszok nem totális háborút indítottak. Szinte kínosan ügyelnek arra - egyelőre - hogy kevés civil halott legyen, ennek az ára pedig a lassú haladás. Ha akartàk volna, akkor az első nap szétlövik Kijevet meg Harkovot és a gyalogság a páncélosokkal menetből bevesznek mindent 300 ezer civil halottal. Tüzérségük bőven lenne rá. Addig örüljön mindenki, amíg az oroszok lassabban haladnak de nem teszik a földdel egyenlővé Kijevet.
MC12
Lehet az én elvárásaim voltak nagyok, vagy az ukránok készültek fel jól (jól el tudtak rejteni mindent). Én többet vártam az orosz légicsapásoktól, nem érzem azt az átütő erőt amit előzetesen "beleképzeltem".
Kínosan figyelnek hogy minél kevesebb legyen a civil áldozat, és nem is tartják meg az elfoglalt városokat, nagyon úgy néz ki hogy az ukrán kormányt akarják, ha sikerül elkapni a vezetőket nem sokáig fognak maradni.
Az egészet akkor tudjuk értékelni ha már látjuk mit szerettek volna elérni az oroszok.
Nomac
van egykét nagyon elbaszott pont
1. Lukasenka szerepe, hogy tálcán kínálta magát a kievi bevonulás - e nélkül, mármint a bjelorusz hídfő nélkül Vladimir nagyfejedelemnek eszébe jutott-e ez? Mármint a "goodidea" egy retek szar harcászati vezető.
2. Az ukrán prop kibaszott erős, ezt nem fogják visszafordítani. Tehát ha kalkuláltak a baráti vagy minimum semleges területekkel - az ki van lőve.
3. A városi gerilla, nem is akartak többet, - amit nappal felrak, éjjelre leomlik. A 2. pont miatt nagyon erős hátországa van a VGknek, namost ezt a hátországot nem fogják megtörni.
4. Zöldségből most csinálnak nemzeti hőst, ha elkezdik kajtatni Kievbe, ha nem kapják el azér, ha meg elkapják azér.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 444
Aztakurva...
Nem gyengén tolja a dolgokat, de tény, hogy most nincs idő mismásolni meg politikai játszmákat tolni...




több mint 2 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 080 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Nem tudom ez a videó volt-e már, nem csak a részlete:
 funker530.com/video/nsfw-russian-saboteurs-gunned-down-in-kyiv/

Nekem elég zavaros.
Ami tény:
- A Kraz-on levő légvédelmi gépágyú menet közben tüzet vezet valamire
- A kezelőin ukrán egyenruha van, ez a közeli képeken látszik

A feltételezés: orosz spetznaz a kezelői, akik kivégzik őket ukránok.
Akkor:
1. Kraz orosz
2. Gyalogosok ukránok
3. Viszont ebben az esetben a lánctalpas jármű is ukrán?
Mert se a könnyű fegyverzetű gyalogosok nem lőnek rá, se az rájuk. Lehet a Kraz a páncélosra vezette a tüzet, aminek lenne is értelme a fegyver űrmerete alapján, és a páncélos üldözte?

Lehet a fentiekből semmi nem igaz, zavaros az egész…
Mit gondoltok?


Ez csak egy videó, egy példa,
Mint minden háborúban itt is az igazság halt meg először.
A modern háborúknak pedig úgy tűnik általános velejárója, hogy minden fél a saját érdekei mentén ferdíti a talán soha nem is létezett igazat…
Sinisa
Ural lesz az a Kraz 😉 Már csak azért sem mindegy mert az Ural orosz a Kraz meg asszem pont Ukrán verda.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Jól felkészültek és komoly az ellenállás ebben nincs ellentmondás. Lehet gúnyolódni, hogy lassan haladnak az oroszok nem így tervezték stb. csak ez nem feltétlenül igaz. Aki tanult vagy sokat olvasott hadtörit az pontosan látja, hogy ez azért van, mert az oroszok nem totális háborút indítottak. Szinte kínosan ügyelnek arra - egyelőre - hogy kevés civil halott legyen, ennek az ára pedig a lassú haladás. Ha akartàk volna, akkor az első nap szétlövik Kijevet meg Harkovot és a gyalogság a páncélosokkal menetből bevesznek mindent 300 ezer civil halottal. Tüzérségük bőven lenne rá. Addig örüljön mindenki, amíg az oroszok lassabban haladnak de nem teszik a földdel egyenlővé Kijevet.
MC12
Ezzel most mondtál egy jó nagy semmit. Az oroszok a katonai erejük alapján ledobhatnának Ukrajnára egy atombombát is, és akkor öt perc alatt vége a háborúnak. De ha feltételezzük, hogy még észnél vannak a Kremlben, akkor ez nem alternatíva. Ahogy Kijev szétbombázása, több százezer civil halottal sem az. Úgyhogy húzzuk is ki, és nézzük a reális opciókat. Azok közül meg mindegyik valamilyen formában mégiscsak azt jelenti, hogy egy precíziós hadműveletet kell végrehajtaniuk, gondosan kiválogatott célpontokkal, relative kevés pusztítással. Ha ez nem jön össze, akkor elszámolták.

A másik eset, hogy Putyinnál elgurult a gyógyszer. De akkor baj van, mert akkor a páncélos ágyútűz is smafu, akkor az atom is szóba jöhet. 😕

Egyébként a határon felvonultatott haderejük kb. 40%-át már bevetették, ukrán területeken vannak és hadműveletekben vesznek részt. Az komoly haderő. Ha ezt az erőt akár csak lassítani képes az ukrán védelem, akkor az övék se smafu. Ilyen erők felvonulása mellett kész csoda, hogy még csak ennyi áldozat van.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 642 — Egyéb témák lakó
olaszok meg Ciprus sem ellenezné az oroszok leválasztását a SWIFT-ről. csak ki maradt akkor, aki ellenzi, a németek és mi?
deyell
Mi

több mint 2 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 544
olaszok meg Ciprus sem ellenezné az oroszok leválasztását a SWIFT-ről. csak ki maradt akkor, aki ellenzi, a németek és mi?

choose life
több mint 2 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 052 — Víí aaaar dö cseempjönsz.


Kíváncsi leszek mi fog történni a hétvégén, de ez már most nagy arcvesztésnek tűnik az oroszok részéről. Azt hittem ez az orosz gépezet jobban felkészült, de nem úgy tűnik.
Nomac
Jól felkészültek és komoly az ellenállás ebben nincs ellentmondás. Lehet gúnyolódni, hogy lassan haladnak az oroszok nem így tervezték stb. csak ez nem feltétlenül igaz. Aki tanult vagy sokat olvasott hadtörit az pontosan látja, hogy ez azért van, mert az oroszok nem totális háborút indítottak. Szinte kínosan ügyelnek arra - egyelőre - hogy kevés civil halott legyen, ennek az ára pedig a lassú haladás. Ha akartàk volna, akkor az első nap szétlövik Kijevet meg Harkovot és a gyalogság a páncélosokkal menetből bevesznek mindent 300 ezer civil halottal. Tüzérségük bőven lenne rá. Addig örüljön mindenki, amíg az oroszok lassabban haladnak de nem teszik a földdel egyenlővé Kijevet.
MC12
Ostobaság. Még Csecsenföldön sem volt akkora erőfölény az oroszoknál, hogy menetből bevegyenek nagyvárosokat, pedig ott aztán tényleg nem kíméltek senkit és semmit.
több mint 2 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 052 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Ja es közben 110 orosz tank erkezett Kijev északi kulteruletere.
csebi
Info honnan?
Solymi
 twitter.com/asbmilitary/status/1497454548209868800?s=21
csebi
Ez egy orosz prop oldal. Mondjuk ettől még simán lehet ott ennyi orosz tank, sajnos.
több mint 2 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 052 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Nem tudom ez a videó volt-e már, nem csak a részlete:
 funker530.com/video/nsfw-russian-saboteurs-gunned-down-in-kyiv/

Nekem elég zavaros.
Ami tény:
- A Kraz-on levő légvédelmi gépágyú menet közben tüzet vezet valamire
- A kezelőin ukrán egyenruha van, ez a közeli képeken látszik

A feltételezés: orosz spetznaz a kezelői, akik kivégzik őket ukránok.
Akkor:
1. Kraz orosz
2. Gyalogosok ukránok
3. Viszont ebben az esetben a lánctalpas jármű is ukrán?
Mert se a könnyű fegyverzetű gyalogosok nem lőnek rá, se az rájuk. Lehet a Kraz a páncélosra vezette a tüzet, aminek lenne is értelme a fegyver űrmerete alapján, és a páncélos üldözte?

Lehet a fentiekből semmi nem igaz, zavaros az egész…
Mit gondoltok?


Ez csak egy videó, egy példa,
Mint minden háborúban itt is az igazság halt meg először.
A modern háborúknak pedig úgy tűnik általános velejárója, hogy minden fél a saját érdekei mentén ferdíti a talán soha nem is létezett igazat…
Sinisa
Az ott lévők egyértelműen azt gondolták, hogy oroszokat lőnek le. Azt innen meg nem állapítjuk, hogy jól gondolták e.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Kérdem én, miköze van az Aeroflotnak az egészhez? Ők egy légitársaság, azon vannak hogy létezzenek, élnek, erre a fejlett nyugat betiltja a munkájukat mondván, “hát ez nem szép dolog, te ne gyere ide”. Vagy éppen mondhatnám Mazepint, is, vagy a sok orosz embert akik kint élnek bármelyik országban? Hol tehetnek ők erről, miért kell nekik szenvedni?Coolearie
Az Aeroflot többségi állami tulajdonban levő stratégiai orosz cég. Fontos az állami tulajdon és az orosz is. A nálunk is letelepedett bankjukon keresztül láthatod, hogy ami állam tulajdon és stratégiai, ott nem csak embereket szállítanak vagy hitelt adnak, hanem a kgb/stb. is jelen van. Még jó, hogy korlátozzák őket. Az lenne a hülyeség, ha nem tennék. (Megjegyzem nekünk sem ártana a bankjukat korlátozni itthon.)

A sportolók vagy full civilek egy másik történet. Értelemszerűen nem lenne jó a semmiről nem tehetőket szivatni. Az egyéni sportágakban kisebb problémát jelent a dolog, szerintem a megszokott megoldás is lesz: nem lesz letiltás/eltiltás, hanem ország jelzés nélkül indulhatnak a versenyzőik. A csapat sportok bonyolultabbak. A foci meg egy külön történet önmagában, a népszerűsége és a benne levő pénz miatt is nem csak a nagypolitika, hanem millió más focihoz kapcsolódó szereplő - klubok, játékosok, edzők, szponzorok, tévék, szövetségek, stb. - is reagál majd valahogy. Vagy már reagált is. Nem hiszem, hogy sommásan az összes reakciót egyben el lehet ítélni vagy mellé lehetne állni. Egyedi esetenként van inkább értelme róluk beszélni.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Nomac New England Patriots 2 650 — balazs.t85@gmail.com


Kíváncsi leszek mi fog történni a hétvégén, de ez már most nagy arcvesztésnek tűnik az oroszok részéről. Azt hittem ez az orosz gépezet jobban felkészült, de nem úgy tűnik.
Nomac
Jól felkészültek és komoly az ellenállás ebben nincs ellentmondás. Lehet gúnyolódni, hogy lassan haladnak az oroszok nem így tervezték stb. csak ez nem feltétlenül igaz. Aki tanult vagy sokat olvasott hadtörit az pontosan látja, hogy ez azért van, mert az oroszok nem totális háborút indítottak. Szinte kínosan ügyelnek arra - egyelőre - hogy kevés civil halott legyen, ennek az ára pedig a lassú haladás. Ha akartàk volna, akkor az első nap szétlövik Kijevet meg Harkovot és a gyalogság a páncélosokkal menetből bevesznek mindent 300 ezer civil halottal. Tüzérségük bőven lenne rá. Addig örüljön mindenki, amíg az oroszok lassabban haladnak de nem teszik a földdel egyenlővé Kijevet.
MC12
Lehet az én elvárásaim voltak nagyok, vagy az ukránok készültek fel jól (jól el tudtak rejteni mindent). Én többet vártam az orosz légicsapásoktól, nem érzem azt az átütő erőt amit előzetesen "beleképzeltem".
Kínosan figyelnek hogy minél kevesebb legyen a civil áldozat, és nem is tartják meg az elfoglalt városokat, nagyon úgy néz ki hogy az ukrán kormányt akarják, ha sikerül elkapni a vezetőket nem sokáig fognak maradni.
Az egészet akkor tudjuk értékelni ha már látjuk mit szerettek volna elérni az oroszok.
több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 803 — Keep pounding
 444.hu/2022/02/26/az-ir-kozteve-musorvezetoje-az-orosz-nagykovetnek-vagy-fogalma-sem-volt-hogy-mi-tortenik-vagy-hazudott-melyik-volt?appview&fbclid=IwAR2zt5K0e9ZqFcpucw0V_Q0CYpJTi2idVl2rVvZXl74RVGi_ICG2rg5KCe4
empty taxi
Qrva jo
Amugy ki kene utasitani minden ruszki nagykovetet eu-s es egyeb nyugati allamokbol, asajatokat meg hazahivni.
gabokocka
Egy háborúnak lehetőleg minél előbb véget kell érnie! A jelenlegi infok alapján ez csakis orosz győzelem lehet, mivel esetleges gazdasági szankciókon (ezek közel sem annyira súlyosak, mint amit beharangoztak, nem érinti egyáltalán a földgáz- és kőolaj szállításokat) meg néhány kisebb ország fegyverszállítmányain kívül semmit nem tesznek hozzá az ukrán fél érdekérvényesítő képességéhez. Ha kiutasítasz és visszahívsz mindenkit akkor megszakítottad a diplomáciai kapcsolatokat és mégcsak szándék sem lesz a rendezésre. Eltelt 2 nap az oroszok szabadon grasszálnak Ukrajna szerte, ennek már akkor vége volt mikor kezdődött a twitterre szórakoztatni a világot meg felesleges.
VanillaSky
Nyernek az oroszok, elfoglaljak kijevet meg Ukrajnat.
Utana mi lesz?
Qrvara meglepne ha a nyugati vilag ezek utan elfogadna barmilyen hatarmodositast, babkormany letrahozasat, stb.
A ruszkik meg allomasoztathtjak a fel sereguket ukrajnaban ahol ruhellik oket mint a szart. Sehol nem mukodik hogy rakenyszeritesz egy olyan rendszert egy orszagra amit nem akar.
USA is hanyszor belebukott, korabban a rukszik is, most megint bele fognak.
Kozben a szankciok azert eleg komoly hatassal lesznek az orosz gazdasagra
Egy ido utan azon lesznek a ruszkik hogy lapatoljak vissza a szart a loba, mivel sztem a szankciok addig maradni fognak, amik az oroszok ki nem vonulnak ukrajnabol.
Kozben a lengyelek mar fuzik a nemeteket akik allitolag hajlanak arra hogy az oroszokat basszak ki a swiftbol.
Folyamatosan egyre nagyobb lesz az oroszok elszigeteltsege a nyugati vilagtol, igy katonailag hiaba nyerik meg a haborut, lofaszt nem fognak erni vele.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
Nemes samu09 Houston Texans 3 939 — I like the Texans, I like who we are
Az Air India egyik gépe ma Budapesten is megfordul

 zeenews.india.com/aviation/every-indian-will-return-home-air-india-to-bring-back-citizens-from-romania-amid-ukraine-crisis-2439952.html
r.baggio
Debrecenbe is tervez négy gépet küldeni India a sajátjaikért. Lehet nem lesz belőle semmi mert Pestre nagyobb gépeket tudnak küldeni.
több mint 2 éve
VanillaSky 1 502
 444.hu/2022/02/26/az-ir-kozteve-musorvezetoje-az-orosz-nagykovetnek-vagy-fogalma-sem-volt-hogy-mi-tortenik-vagy-hazudott-melyik-volt?appview&fbclid=IwAR2zt5K0e9ZqFcpucw0V_Q0CYpJTi2idVl2rVvZXl74RVGi_ICG2rg5KCe4
empty taxi
Qrva jo
Amugy ki kene utasitani minden ruszki nagykovetet eu-s es egyeb nyugati allamokbol, asajatokat meg hazahivni.
gabokocka
Egy háborúnak lehetőleg minél előbb véget kell érnie! A jelenlegi infok alapján ez csakis orosz győzelem lehet, mivel esetleges gazdasági szankciókon (ezek közel sem annyira súlyosak, mint amit beharangoztak, nem érinti egyáltalán a földgáz- és kőolaj szállításokat) meg néhány kisebb ország fegyverszállítmányain kívül semmit nem tesznek hozzá az ukrán fél érdekérvényesítő képességéhez. Ha kiutasítasz és visszahívsz mindenkit akkor megszakítottad a diplomáciai kapcsolatokat és mégcsak szándék sem lesz a rendezésre. Eltelt 2 nap az oroszok szabadon grasszálnak Ukrajna szerte, ennek már akkor vége volt mikor kezdődött a twitterre szórakoztatni a világot meg felesleges.

"Száz ismétlés, heti három éjszaka, négy éven keresztül gondolta Bernard Marx, a hipnopédiaspecialista. Hatvankétezer-négyszáz ismétlés, és az állítás igazsággá válik. Idióták!"
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 852


Kíváncsi leszek mi fog történni a hétvégén, de ez már most nagy arcvesztésnek tűnik az oroszok részéről. Azt hittem ez az orosz gépezet jobban felkészült, de nem úgy tűnik.
Nomac
Jól felkészültek és komoly az ellenállás ebben nincs ellentmondás. Lehet gúnyolódni, hogy lassan haladnak az oroszok nem így tervezték stb. csak ez nem feltétlenül igaz. Aki tanult vagy sokat olvasott hadtörit az pontosan látja, hogy ez azért van, mert az oroszok nem totális háborút indítottak. Szinte kínosan ügyelnek arra - egyelőre - hogy kevés civil halott legyen, ennek az ára pedig a lassú haladás. Ha akartàk volna, akkor az első nap szétlövik Kijevet meg Harkovot és a gyalogság a páncélosokkal menetből bevesznek mindent 300 ezer civil halottal. Tüzérségük bőven lenne rá. Addig örüljön mindenki, amíg az oroszok lassabban haladnak de nem teszik a földdel egyenlővé Kijevet.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 544
érdekes helyzeteket tud produkálni ez a háború...


choose life
több mint 2 éve
Nomac New England Patriots 2 650 — balazs.t85@gmail.com
Nem tudom ez a videó volt-e már, nem csak a részlete:
 funker530.com/video/nsfw-russian-saboteurs-gunned-down-in-kyiv/

Nekem elég zavaros.
Ami tény:
- A Kraz-on levő légvédelmi gépágyú menet közben tüzet vezet valamire
- A kezelőin ukrán egyenruha van, ez a közeli képeken látszik

A feltételezés: orosz spetznaz a kezelői, akik kivégzik őket ukránok.
Akkor:
1. Kraz orosz
2. Gyalogosok ukránok
3. Viszont ebben az esetben a lánctalpas jármű is ukrán?
Mert se a könnyű fegyverzetű gyalogosok nem lőnek rá, se az rájuk. Lehet a Kraz a páncélosra vezette a tüzet, aminek lenne is értelme a fegyver űrmerete alapján, és a páncélos üldözte?

Lehet a fentiekből semmi nem igaz, zavaros az egész…
Mit gondoltok?


Ez csak egy videó, egy példa,
Mint minden háborúban itt is az igazság halt meg először.
A modern háborúknak pedig úgy tűnik általános velejárója, hogy minden fél a saját érdekei mentén ferdíti a talán soha nem is létezett igazat…
Sinisa
Ez az egész sztori elég zavaros, az első hírek alapján az egy ukrán csapatszállító (nincs az oroszoknak), ezért az első hírek alapján ukránok csinálták. Egyből felmerült a videó után hogy szabotőrök kötötték el. Amint kikerült ez a videó, szerintem elég egyértelmű hogy ukránok voltak a páncélosban ami áthajtott az autón. Nem véletlenül nincs tele az ukrán média a videóval.

Arra nincs jó válasz miért hajtott át az autón....
több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 803 — Keep pounding
 444.hu/2022/02/26/az-ir-kozteve-musorvezetoje-az-orosz-nagykovetnek-vagy-fogalma-sem-volt-hogy-mi-tortenik-vagy-hazudott-melyik-volt?appview&fbclid=IwAR2zt5K0e9ZqFcpucw0V_Q0CYpJTi2idVl2rVvZXl74RVGi_ICG2rg5KCe4
empty taxi
Qrva jo
Amugy ki kene utasitani minden ruszki nagykovetet eu-s es egyeb nyugati allamokbol, asajatokat meg hazahivni.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 718 — Scream and scout
 444.hu/2022/02/26/az-ir-kozteve-musorvezetoje-az-orosz-nagykovetnek-vagy-fogalma-sem-volt-hogy-mi-tortenik-vagy-hazudott-melyik-volt?appview&fbclid=IwAR2zt5K0e9ZqFcpucw0V_Q0CYpJTi2idVl2rVvZXl74RVGi_ICG2rg5KCe4


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...