GM játék csevegő

19 feliratkozó

több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 324
2023-as roster fájl

2024-es roster fájl

Draft tracker 2024

2024-es tag értékek és opciós évi fizetések 2025-ben

FA lista

Rosenhaus táblázat 2023

Rosenhaus táblázat 2022

Roster táblázat:
Szerződések - dancogo
Cut - Spigo
Waive - Heisman
Trade - dancogo
Tag/tender - Spigo
Ötödik éves opció - Spigo
Szerződésátstrukturálás - dancogo
Roster abajgatás - Spigo

Draft trackerek (Google táblázat és fórumos) - dancogo
Waiver claimek fogadása és kihirdetése, waiver sorrend frissítése - Heisman

Szerkesztette: vassadi
több mint 4 éve
Paul43 New England Patriots Indiana Hoosiers 557
Megint lehet claimelni waivelt játékost?
több mint 4 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 576
Illetve ha van hátrasorolás, akkor miért lehet egyszerre 2-3 embert is claimelni (lásd moat PS claim) úgy, hogy nem sorolódnak hátra?

Akkor az lenne az igazságos, ha egy claim után azonnal hátra lenne sorolva az ember. Mert pl a csapat aki elvitte előlem az egyetlen embert akit akartam, szintén több embert tudott claimelni. De itt akkor miért nincs hátrasorolás?
Paul43
Volt hátrasorolás, azonnal a claim után. Kettőtök közül a Broncos volt előrébb a waiver sorrendben, és mivel Griffin nála is a lista első helyén volt, ezért ő kapta. Ezután egyből hátrasorolódott. Majd amikor ismét sorra került, volt még olyan játékos a listáján, aki vihető volt, így megkapta őt is. A közleményekhez is a claimelés sorrendjében írtam fel a játékosokat, de itt vannak a teljes igénylisták is, ezekből magad is leszűrheted, hogy miért ez az eredmény jött ki:

Steelers (1.):
Olasunkanmi Adeniyi, DE (Bills)

Texans (8.):
Kentavius Street, DE (Raiders)
Geron Christian, OT (Titans)
Wyatt Teller, OG (Chargers)
Eddy Pineiro, K (Panthers)

Bengals (11.):
Geron Christian, OT (Titans)
Wyatt Teller, OG (Chargers)
Hercules Mata'afa, DE (Packers)
Dan Arnold, TE (Eagles)
Alex McGough, QB (Eagles)
Jason Cabinda, LB (Titans)*
Kentavious Street, DE (Raiders)

Broncos (12.):
Shaquem Griffin, LB (Raiders)
Wyatt Teller, OG (Chargers)
Trent Sherfield, WR (Seahawks)

Rams (18.):
Brian Price, DT (Packers)
Corey Levin, OG (Chargers)

Buccaneers (31.):
Shaquem Griffin, LB (Raiders)

* Cabinda alapesetben még a Bengalshoz került volna mint ötödik claimelt játékos, de a GM max. 4 játékost kért, emiatt marad a Titansnél.

Szerkesztette: vassadi
több mint 4 éve
Paul43 New England Patriots Indiana Hoosiers 557
m
Amúgy IRL is úgy van, hogy aki claimelt az visszacsúszik a végére?
Paul43
3ik forduloig nem, csak utana
Spigo
Mármint az alapszakasz 3. fordulójáig?
Paul43
Igen, odaig a draft sorrend a waiver sorrend es onnantol a mindenkori "tabella". De nem csuszik vissza ha claimelt vkit akkor sem, szerintem.
Spigo
Akkor itt miért így van?
Paul43
Gondolom mert itt a szimulacio alatt nincs waiver. Illetve a fantasy ligakban igy szokott lenni.
Spigo
A kérdés alapvetően úgy nézne ki, hogy ha IRL offseason alatt nincs hátrasorolás akkor itt miért? Szezon közbent hagyjuk.
Illetve ha van hátrasorolás, akkor miért lehet egyszerre 2-3 embert is claimelni (lásd moat PS claim) úgy, hogy nem sorolódnak hátra?

Akkor az lenne az igazságos, ha egy claim után azonnal hátra lenne sorolva az ember. Mert pl a csapat aki elvitte előlem az egyetlen embert akit akartam, szintén több embert tudott claimelni. De itt akkor miért nincs hátrasorolás?

Vagy akkor a következő offseasontől kezdve, ahogy IRL, úgy itt se legyen hátrasorolás. Mert ugye ezzel pont a szarabb csapatokat segítenénk. A jelenlegi helyzettel meg pont nem.
több mint 4 éve
Spigo New England Patriots 1 108 — Patriots GM
m
Amúgy IRL is úgy van, hogy aki claimelt az visszacsúszik a végére?
Paul43
3ik forduloig nem, csak utana
Spigo
Mármint az alapszakasz 3. fordulójáig?
Paul43
Igen, odaig a draft sorrend a waiver sorrend es onnantol a mindenkori "tabella". De nem csuszik vissza ha claimelt vkit akkor sem, szerintem.
Spigo
Akkor itt miért így van?
Paul43
Gondolom mert itt a szimulacio alatt nincs waiver. Illetve a fantasy ligakban igy szokott lenni.
több mint 4 éve
Paul43 New England Patriots Indiana Hoosiers 557
m
Amúgy IRL is úgy van, hogy aki claimelt az visszacsúszik a végére?
Paul43
3ik forduloig nem, csak utana
Spigo
Mármint az alapszakasz 3. fordulójáig?
Paul43
Igen, odaig a draft sorrend a waiver sorrend es onnantol a mindenkori "tabella". De nem csuszik vissza ha claimelt vkit akkor sem, szerintem.
Spigo
Akkor itt miért így van?
több mint 4 éve
Spigo New England Patriots 1 108 — Patriots GM
m
Amúgy IRL is úgy van, hogy aki claimelt az visszacsúszik a végére?
Paul43
3ik forduloig nem, csak utana
Spigo
Mármint az alapszakasz 3. fordulójáig?
Paul43
Igen, odaig a draft sorrend a waiver sorrend es onnantol a mindenkori "tabella". De nem csuszik vissza ha claimelt vkit akkor sem, szerintem.
több mint 4 éve
Paul43 New England Patriots Indiana Hoosiers 557
Amúgy IRL is úgy van, hogy aki claimelt az visszacsúszik a végére?
Paul43
3ik forduloig nem, csak utana
Spigo
Mármint az alapszakasz 3. fordulójáig?
több mint 4 éve
Spigo New England Patriots 1 108 — Patriots GM
Amúgy IRL is úgy van, hogy aki claimelt az visszacsúszik a végére?
Paul43
3ik forduloig nem, csak utana
több mint 4 éve
Paul43 New England Patriots Indiana Hoosiers 557
Amúgy IRL is úgy van, hogy aki claimelt az visszacsúszik a végére?
több mint 4 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 576
Mikor lesz eredmény?
Paul43
Talán már ma.
több mint 4 éve
Paul43 New England Patriots Indiana Hoosiers 557
Mikor lesz eredmény?
több mint 4 éve
BrainKingSoldier New England Patriots 93
Most akkor mikortól van a PS claim? Elvileg ma 20:00-ra volt tervezve.
Paul43
Megvárom, ma estig rendezi-e a sorait az, aki még adós ezzel, de több haladék nem jár, akkor belenyúlok én a csapatba. Utána mehet majd, az már úgyis megvan, hogy én kiket célzok meg. Szólni fogok, addig légy türelemmel. Más teendő már úgyse lesz, mi lesz veled januárig? 😛
vassadi
@vassadi átnéztem a rostert és egy érdekes dolgot találtam csak: nálam 1 dollárral több a cap space (8,538,931) 😀 pedig minden más stimmel és ugye csak összeadós, kivonós képletek vannak...
mind blown
BrainKingSoldier
¯\_(ツ)_/¯

Remélem nem haragszol meg, de ennek nem fogok utánajárni. 😊
vassadi
nem, azt hiszem kibírom 😀
több mint 4 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 576
Elnézést hogy nem válaszoltam. A Depth Chartoknál már tudtam hogy ez lesz és "jeleztem" előre hogy kik lennének a PS-ben.
Heisman Trophy
Nincs igazából jelentősége. De akkor legyenek ők, átírom majd a roster fájlban.
több mint 4 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 738 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Elnézést hogy nem válaszoltam. A Depth Chartoknál már tudtam hogy ez lesz és "jeleztem" előre hogy kik lennének a PS-ben.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 4 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 576
A Bearsnél Tyree St. Louis, William Sweet és Blace Brown, a Patsnél Cece Jefferson és Porter Gustin kerül PS-be, a Packers pedig választ majd magának egy long snappert, és így elvileg rendben is vagyunk.
több mint 4 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 576
Most akkor mikortól van a PS claim? Elvileg ma 20:00-ra volt tervezve.
Paul43
Megvárom, ma estig rendezi-e a sorait az, aki még adós ezzel, de több haladék nem jár, akkor belenyúlok én a csapatba. Utána mehet majd, az már úgyis megvan, hogy én kiket célzok meg. Szólni fogok, addig légy türelemmel. Más teendő már úgyse lesz, mi lesz veled januárig? 😛
vassadi
@vassadi átnéztem a rostert és egy érdekes dolgot találtam csak: nálam 1 dollárral több a cap space (8,538,931) 😀 pedig minden más stimmel és ugye csak összeadós, kivonós képletek vannak...
mind blown
BrainKingSoldier
¯\_(ツ)_/¯

Remélem nem haragszol meg, de ennek nem fogok utánajárni. 😊
több mint 4 éve
BrainKingSoldier New England Patriots 93
Most akkor mikortól van a PS claim? Elvileg ma 20:00-ra volt tervezve.
Paul43
Megvárom, ma estig rendezi-e a sorait az, aki még adós ezzel, de több haladék nem jár, akkor belenyúlok én a csapatba. Utána mehet majd, az már úgyis megvan, hogy én kiket célzok meg. Szólni fogok, addig légy türelemmel. Más teendő már úgyse lesz, mi lesz veled januárig? 😛
vassadi
@vassadi átnéztem a rostert és egy érdekes dolgot találtam csak: nálam 1 dollárral több a cap space (8,538,931) 😀 pedig minden más stimmel és ugye csak összeadós, kivonós képletek vannak...
mind blown
több mint 4 éve
Paul43 New England Patriots Indiana Hoosiers 557
Most akkor mikortól van a PS claim? Elvileg ma 20:00-ra volt tervezve.
Paul43
Megvárom, ma estig rendezi-e a sorait az, aki még adós ezzel, de több haladék nem jár, akkor belenyúlok én a csapatba. Utána mehet majd, az már úgyis megvan, hogy én kiket célzok meg. Szólni fogok, addig légy türelemmel. Más teendő már úgyse lesz, mi lesz veled januárig? 😛
vassadi
Megpusztulok Januárig 😂😂
több mint 4 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 576
Most akkor mikortól van a PS claim? Elvileg ma 20:00-ra volt tervezve.
Paul43
Megvárom, ma estig rendezi-e a sorait az, aki még adós ezzel, de több haladék nem jár, akkor belenyúlok én a csapatba. Utána mehet majd, az már úgyis megvan, hogy én kiket célzok meg. Szólni fogok, addig légy türelemmel. Más teendő már úgyse lesz, mi lesz veled januárig? 😛
több mint 4 éve
Paul43 New England Patriots Indiana Hoosiers 557
Most akkor mikortól van a PS claim? Elvileg ma 20:00-ra volt tervezve.
több mint 4 éve
Paul43 New England Patriots Indiana Hoosiers 557
@Heisman Trophy, @DeSean, @Habi Már a javítási határidő is lejárt, de még mindig nincs rendben a keretetek, jó lenne intézkedni.

Illetve @Paul43, te is tartozol még egy waive beírásával.

Ami a Vikingst illeti, beírtam a hiányzó játékosok szerződéseit, de természetesen még így is vannak hiányosságok, 42 fő van csak a keretben. Szerintem azt kellene csinálni, hogy csak a Maddenben pótoljuk ki a csapatot 53 főre. A jelenleg elérhető, "maradék" kategóriájú játékosok közül hosszútávú szerződéssel pláne nem akarok senkit a leendő új GM nyakára hozni, meg annak se nagyon van értelme, hogy egyéves szerződéssel berakjak valakit a csapatba kvázi a semmiért, akkor már többre megy az új GM azzal, ha a cap space-e a mostani (így sem túl magas) értéken marad és azt viszi tovább carryoverként, nem lesz még az is alacsonyabb.
vassadi
Kész
több mint 4 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 576
@Heisman Trophy, @DeSean, @Habi Már a javítási határidő is lejárt, de még mindig nincs rendben a keretetek, jó lenne intézkedni.

Illetve @Paul43, te is tartozol még egy waive beírásával.

Ami a Vikingst illeti, beírtam a hiányzó játékosok szerződéseit, de természetesen még így is vannak hiányosságok, 42 fő van csak a keretben. Szerintem azt kellene csinálni, hogy csak a Maddenben pótoljuk ki a csapatot 53 főre. A jelenleg elérhető, "maradék" kategóriájú játékosok közül hosszútávú szerződéssel pláne nem akarok senkit a leendő új GM nyakára hozni, meg annak se nagyon van értelme, hogy egyéves szerződéssel berakjak valakit a csapatba kvázi a semmiért, akkor már többre megy az új GM azzal, ha a cap space-e a mostani (így sem túl magas) értéken marad és azt viszi tovább carryoverként, nem lesz még az is alacsonyabb.
több mint 4 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 795 — Keep pounding
Két 3. és két 5. körös pick, remek 😊

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 4 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 576
Egyébként szerintem ha meglettek volna a maradék UDFA-k a rosteren és nem kellett volna 48 órát várni, akkor se tudtam időben zárni.
Mármint azzal mit tudsz kezdeni, ha kerethirdetési határidő reggelén az egyik kezdőd visszavonul, és kell a helyére más?
Nyilván nem ezen múlt, de esetleg valami change freeze időszakot bevezethetnénk, hogy innentől már lefossuk ha visszavonul valaki, és majd jövőre cut.
tenorx
Ilyen extrém esetekben nyilván járna valamilyen engedmény.

Viszont amit utoljára írsz, annak nem látom értelmét. Miért tartanál meg valakit plusz egy évre, ha tudod, hogy véget ért a pályafutása, ahelyett, hogy szerzel valakit a helyére, még ha csak egy UDFA-t is, akiből még lehet valami. Vagy azért, mert jobb a Madden ratingje? Ne már...
vassadi
Nem, azért mert így számoltam a cappel, meg a rosterrel.
Long esetében pl. az van, hogy tavaly igazoltam, így cap bünti járt a kivágásáért. Míg jövőre jóval olcsóbban tudtam volna kivágni.
Arról nem beszélve, hogy így maradt volna a bünti + UDFA salary különbsége "feleslegben", amiből persze megy a carry-over, de én inkább szeretem kihasználni egy évre a maximumot.
Meg irl azért a csapatok tudnak róla ha ilyen szándék van, és nem keretzárás napján jelenti be valaki, hogy akkor off, hogy egy UDFA jöjjön rosterre.
tenorx
Kivágod Longot idén és hozol helyette egy UDFA-t: 850 ezerrel több cap carryover, és a jövő évi 3 milliós fizetése teljes egészében eltűnik. Jövőre vágod ki Longot: cap carryoverben nincs plusz, 2,4 millió cap space teremtődik, és top 51 replacementet még nem is vettem figyelembe. Akkor melyikkel is jársz jobban pénzügyileg?

Csak zárójelben jegyzem meg, hogy Longnál amúgy nem derült égből villámcsapásként jött ez a döntés, már hónapok óta köztudott volt, hogy a visszavonulást fontolgatja, hetekkel ezelőtt ő maga nyilatkozott úgy, hogy az Eaglesnek is azt mondta, úgy tervezzenek, hogy nem folytatja.
több mint 4 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 646
Meg mostanában minden 2. visszavonulo vissza is tér egyébként. 😀