GM Javaslatok

9 feliratkozó

több mint 8 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
A capemelés mértékének lejjebb vitele szerintem felesleges azzal, hogy az elmúlt évekhez képest azért szigorodott a dead money szabály.
empty taxi
This.

Illetve a 80% nekem is szimpatikus.Igor
80% sztem is megfelelő a "2. fordulóhoz"

Szerkesztette: Soldados


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 8 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 572
Szerződéshosszabbításnál, ha valaki olyan játékossal akar hosszabbítani, akinek az aktuális szerződéséből még hátravan egy év, akkor ugyebár kell majd egy limit, hogy maximum meddig lehet csökkenteni a játékos aktuális évi fizetését az új szerződésben. Volt olyan javaslat, hogy minél nagyobb összegről van szó, annál nagyobb százalékot kelljen meghagyni az aktuális évi fizetésből, de az nem lesz jó. Például: Adott egy 3 milliós fizetésű játékos, és neki az új szerződés első évében ennek a 60%-át kell minimum kifizetni, meg adott egy 6 milliós fizetésű játékos, akinél 80% alá nem mehet az első évi fizetés az új szerződés szerint. A 3 millió 40%-a és a 6 millió 20%-a is 1,2 millió, vagyis így az lenne a helyzet, hogy a 3 milliós és a 6 milliós fizetésű játékos zsebéből is 1,2 milliót lehetne kivenni az adott évben, ami nem fair. Felső határnak ez a 80% lényegében a maximum, mert kell valamilyen szintű mozgástér, ugyanakkor korlátozni is kell, hogy meddig mehetnek el a GM-ek, így az alsó határ nem igazán lehet kisebb ennél a 60%-nál, ha pedig ezt a két értéket közelítjük egymáshoz (tehát alacsonyabb fizetéseknél valamivel több, mint 60% lenne a minimum). ott már nincs igazán jelentős különbség.

Lényeg a lényeg, egységes értéket kell megállapítani arra, hogy a meglévő szerződés utolsó, még hátralevő évében keresett összeg hány százalékát kell kifizetni a játékosnak az új szerződés első évében, tehát pl. ha X-nek még hátravan egy év a szerződéséből, amikor 5 millió dollárt keres, de szerződést hosszabbít vele a GM, akkor az új szerződés első évében ennek az 5 milliónak minimum mondjuk a 75%-át kell neki kifizetni, és az aktuális évben 15 milliót kereső, de szerződést hosszabbító Y-nak is a 15 milliós bérének minimum 75%-át kell kifizetni az új szerződés első évében. Vagy a másik lehetőség, hogy itt is hasonló rendszert vezetünk be, mint amit Igor a cap carryovernél javasolt. Előbbinél szerintem ez a 75% lenne optimális, utóbbinál pedig lehetne így:
0-1,5 millió közötti rész 75%-a + 1,5-5 millió közötti rész 80%-a + 5 millió feletti rész 85%-a, és ez adná ki, hogy maximum meddig lehet csökkenteni a játékos aktuális évi fizetését.
Pl. a játékos idén 8 milliót keres, szerződést hosszabbít, minimum mennyit kell neki fizetni idén az új szerződés keretében? 1,5 millió * 0,75 + 3,5 millió * 0,8 + 3 millió * 0,85 = 6.475.000, ez alá nem csökkenhet az idei fizetése.

Amin még mindenképpen ötletelni kell:
- Ha a félvak licites free agency bevezetésre kerül, akkor mennyi legyen annak a limitje, hogy adott GM hány játékos licitjébe szállhat be egy kb. 50 fős FA-kör alatt. Illetve ha marad a mostani FA-rendszer, a korlátozott FA-körökre akkor is lehet limitet bevezetni.
- A félvak licites free agency-nél a szerződések összehasonlítására még nincs kidolgozott javaslat.
- Szerződésátstrukturálásnál előrefele strukturálásnál is legyen-e büntetés, és ha igen, mekkora mértékű.

A többi szerintem szavazásra kész, Igor javaslatainál szerintem a számok is rendben vannak, persze vasárnapig még lehet velük vitatkozni, és addig még új ötletek is jöhetnek.
több mint 8 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 309
Tavaly ugye probléma volt a gyér FA-piac, miután a nagy nevek többségével hosszabbítani tudott a csapatuk. Ahhoz mit szólnátok, ha szerződéshosszabbításoknál a játékos fizetési igényének 75%-a helyett 85%-ot kellene minimum eltalálni ahhoz, hogy lehessen második ajánlatot tenni? Így azért nagyobb lenne az esélye annak, hogy több nagy név kerül ki a piacra, és a játékos szempontjából is logikus, hogy ha kap mondjuk egy korrekt, de teljesen átlagos ajánlatot (az igény 80%-a körül), akkor inkább körbenéz a piacon, hogy mások mit ajánlanak, hátha ennél többet is adnának érte.
vassadi
Mondjuk szerintem IRL akit akarnak azt megtartanak...ráadásul nem megpróbálják eltalálni a szerződést, hanem megkérdezik az igényt. Mivel nálunk ugye nincs lehetőség tárgyalásra, ezért én a 75%-ot támogatom. IRL is az megy ki a piacra, akit a csapat nem akar megtartani, vagy túl nagyok az igényei. Mindenki mással azért megegyeznek valahogy.
Klaci79
Azért ez (különösen védőoldalon) gyengébb volt mint egy IRL FA pool:  bowl.hu/forum/manager-jatek/free-agent-licit/1278044
empty taxi
Tökéletesen igazad van, de nem lehet, hogy ezt inkább az okozta, hogy a szerződéshosszabbításoknál túl alacsonyan voltak a fizetési igények? Vagy legalábbis az egy évvel korábbiakhoz képest mindenképp. Legalábbis ez most élénken él az emlékezetemben, mert tudom még egy kicsit bosszankodtam is, hogy a bizottság pont akkor volt "kíméletesebb", amikor nem hosszabbítottam senkivel. De azért két éve a védőoldalon is volt néhány igencsak komoly licit, pedig akkor is ezt a rendszert használtuk:
https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
Free Agent Licit - Manager játék | Bowl.hu
Magyarország első számú amerikai futball oldala

Tehát csak ezért gondolom, hogy nem biztos, hogy itt kell módosítani...
több mint 8 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
Tavaly ugye probléma volt a gyér FA-piac, miután a nagy nevek többségével hosszabbítani tudott a csapatuk. Ahhoz mit szólnátok, ha szerződéshosszabbításoknál a játékos fizetési igényének 75%-a helyett 85%-ot kellene minimum eltalálni ahhoz, hogy lehessen második ajánlatot tenni? Így azért nagyobb lenne az esélye annak, hogy több nagy név kerül ki a piacra, és a játékos szempontjából is logikus, hogy ha kap mondjuk egy korrekt, de teljesen átlagos ajánlatot (az igény 80%-a körül), akkor inkább körbenéz a piacon, hogy mások mit ajánlanak, hátha ennél többet is adnának érte.
vassadi
Mondjuk szerintem IRL akit akarnak azt megtartanak...ráadásul nem megpróbálják eltalálni a szerződést, hanem megkérdezik az igényt. Mivel nálunk ugye nincs lehetőség tárgyalásra, ezért én a 75%-ot támogatom. IRL is az megy ki a piacra, akit a csapat nem akar megtartani, vagy túl nagyok az igényei. Mindenki mással azért megegyeznek valahogy.
Klaci79
Azért ez (különösen védőoldalon) gyengébb volt mint egy IRL FA pool:
https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
Free Agent Licit - Manager játék | Bowl.hu
Magyarország első számú amerikai futball oldala


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 8 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 309
Tavaly ugye probléma volt a gyér FA-piac, miután a nagy nevek többségével hosszabbítani tudott a csapatuk. Ahhoz mit szólnátok, ha szerződéshosszabbításoknál a játékos fizetési igényének 75%-a helyett 85%-ot kellene minimum eltalálni ahhoz, hogy lehessen második ajánlatot tenni? Így azért nagyobb lenne az esélye annak, hogy több nagy név kerül ki a piacra, és a játékos szempontjából is logikus, hogy ha kap mondjuk egy korrekt, de teljesen átlagos ajánlatot (az igény 80%-a körül), akkor inkább körbenéz a piacon, hogy mások mit ajánlanak, hátha ennél többet is adnának érte.
vassadi
Mondjuk szerintem IRL akit akarnak azt megtartanak...ráadásul nem megpróbálják eltalálni a szerződést, hanem megkérdezik az igényt. Mivel nálunk ugye nincs lehetőség tárgyalásra, ezért én a 75%-ot támogatom. IRL is az megy ki a piacra, akit a csapat nem akar megtartani, vagy túl nagyok az igényei. Mindenki mással azért megegyeznek valahogy.
több mint 8 éve
Törölt felhasználó
Maradjunk az IRL mértékű emelésnél idén és ha jövőre vezetnénk be a cap rollovert, úgy mehetne a kisebb mértékű emelés.
Beki
Magyarul halasszuk el jövőre ezt a kérdést. Ugyan már. Döntsük el most, hogy mi legyen hosszútávon.
vassadi
Nem vagyok ellene semmi jónak/újnak és még időben is vagyunk. 😉
több mint 8 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 572
Maradjunk az IRL mértékű emelésnél idén és ha jövőre vezetnénk be a cap rollovert, úgy mehetne a kisebb mértékű emelés.
Beki
Magyarul halasszuk el jövőre ezt a kérdést. Ugyan már. Döntsük el most, hogy mi legyen hosszútávon.
több mint 8 éve
Törölt felhasználó
Maradjunk az IRL mértékű emelésnél idén és ha jövőre vezetnénk be a cap rollovert, úgy mehetne a kisebb mértékű emelés.
több mint 8 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 572
És még ott lesz ugyebár a cap rollover...
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
Én sztem elég lenne kisebb emelés is, de igazából mindegy, nem azon a 3-4 millión fog múlni a dolog.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 572
Szóval azt mondjátok, maradjon az IRL-lel arányos cap emelkedés? Az IRL limit a hírek szerint 150-153 millió között lesz, az 5-7%-os emelkedés, így nálunk 111-113 milliónak kellene lennie. Hivatalos adat addigra aligha lesz, mire nálunk meg kell határozni a pontos számot, így gondolom 112-nél húznánk meg a határt.
több mint 8 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 766 — 49ers GM
Illetve azért mindenkinek van 6-8-10 vet.mines játékosa legalább a keretben, ahol ugye az IRL számok vannak, nem a 75%kal csökkentett értékek, ami azért 1-1,5 millió extra "terhelés" eleve.

több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
A capemelés mértékének lejjebb vitele szerintem felesleges azzal, hogy az elmúlt évekhez képest azért szigorodott a dead money szabály.
empty taxi
This.

Illetve a 80% nekem is szimpatikus. (A 85%-nál túl kicsi a sáv szvsz, utána már csak kozmetikázás...)

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
A capemelés mértékének lejjebb vitele szerintem felesleges azzal, hogy az elmúlt évekhez képest azért szigorodott a dead money szabály.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 8 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 572
Illetvev ha szigorúbban húzzuk meg a capet, akkor nem fog beleférni, hogy mindenkit megtartsunk.
gabokocka
Ha már cap limit, én 108 milliós határra gondoltam. Bárkinek bármi ellenvetése?
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
Illetvev ha szigorúbban húzzuk meg a capet, akkor nem fog beleférni, hogy mindenkit megtartsunk.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 070 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Tavaly ugye probléma volt a gyér FA-piac, miután a nagy nevek többségével hosszabbítani tudott a csapatuk. Ahhoz mit szólnátok, ha szerződéshosszabbításoknál a játékos fizetési igényének 75%-a helyett 85%-ot kellene minimum eltalálni ahhoz, hogy lehessen második ajánlatot tenni? Így azért nagyobb lenne az esélye annak, hogy több nagy név kerül ki a piacra, és a játékos szempontjából is logikus, hogy ha kap mondjuk egy korrekt, de teljesen átlagos ajánlatot (az igény 80%-a körül), akkor inkább körbenéz a piacon, hogy mások mit ajánlanak, hátha ennél többet is adnának érte.
vassadi
85 nekem kicsit sok, de az ötlet jó, 80%-ra való emelést támogatnám.


Liverpool Fc fan
több mint 8 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 572
Tavaly ugye probléma volt a gyér FA-piac, miután a nagy nevek többségével hosszabbítani tudott a csapatuk. Ahhoz mit szólnátok, ha szerződéshosszabbításoknál a játékos fizetési igényének 75%-a helyett 85%-ot kellene minimum eltalálni ahhoz, hogy lehessen második ajánlatot tenni? Így azért nagyobb lenne az esélye annak, hogy több nagy név kerül ki a piacra, és a játékos szempontjából is logikus, hogy ha kap mondjuk egy korrekt, de teljesen átlagos ajánlatot (az igény 80%-a körül), akkor inkább körbenéz a piacon, hogy mások mit ajánlanak, hátha ennél többet is adnának érte.
több mint 8 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 609 — Jedi Master
Az én legfőbb kérdésem/problémám továbbra is a különböző hosszúgású szerződések összehasonlítása, ami ennél a félvak rendszernél még jobban az előtérbe kerül, pl. hogy ítéled meg ezt a két ajánlatot: 8M dollár 3 évre vs 6.75M dollár 4 évre?
Nem érzem a jelenlegi, 10%-os rendszer a legerősebbnek.. de NPV nélkül nehéz hatékony megoldást találni rá.
Igor
Kicsit a játékos agyával kell gondolkozni, és általában a hosszabb szerződéseket szeretik. Tehát a 4 éves simán előnyt kell élvezzen, igaz, nem évi 8 milla, de 3 helyett 4 évre van biztosítva, és összességében 24 helyett 27 millát kaszálhat. Tehát 2 érv is a hosszabb mellett szól a playa szemszögéből.
Egyébként ezen a dolgon, hogy mi ér többet, a garantált pénz bevezetése nagyot segítene. De anélkül is eldönthető.

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 8 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 572
Félvak licit - Licitlebonyolítási tervek

Értem a potenciális technikai kérdéseket/nehézségeket, de szerintem ezekre elég könnyű a megoldás

- körönkénti licit, ami lehet vagy
(i) pozicionális alapon vagy (ii) fizetések alapján, előző évben 5M-nál többet kereső játékosok 2-5M között, és 2M alatt.
A kettőt lehet kombinálni is.

- fix neutrális "bíró" / szemlélő, aki körönként eredményt hirdet.
Lehet, hogy ideális lenne egy 33. embert találni a feladatra

-licitből való kihátrálásnál meg lehet állapítani egy fájdalomdíjat, pl. (megint csak hasracsapva)
Fix 1M dolláros penalty + teljes ajánlott pénzmennyiség 5%-a + amennyiben az adott GM vezette a licitet, akkor az 1-2. legmagasabb ajánlat közti különbözet 20%-a
Ezt a GM caphitként annyi évre osztja be, amennyire időre szerződést ajánlott eredetileg.

Ez egy 4*7.5M szerződésnél (ahol a második helyezett 25M-t ajánlott) 1M+1.5M+1M - ergo 3.5M bünti 4 évre, tehát évi 875k cap hit.
Nem aprópénz, de nem is tragikus méretű.. egy 30 milliós szeződés esetén.


Az én legfőbb kérdésem/problémám továbbra is a különböző hosszúgású szerződések összehasonlítása, ami ennél a félvak rendszernél még jobban az előtérbe kerül, pl. hogy ítéled meg ezt a két ajánlatot: 8M dollár 3 évre vs 6.75M dollár 4 évre?
Nem érzem a jelenlegi, 10%-os rendszer a legerősebbnek.. de NPV nélkül nehéz hatékony megoldást találni rá.
Igor
A licitek összehasonlítása szerintem megoldható, ahogy empty-ék írták. A top FA-knél speciel én nem leszek valami aktív idén, de még az eggyel alacsonyabb kategóriánál se, szóval a posztok többségénél ezt tudom csinálni, ahol meg én is licitálnék, oda csak lesz majd önkéntes. (Vagy ha nem, akkor beáldozom magam és nem licitálok azon a poszton se, kompenzációként meg kapok cserébe egy 1/33-as picket. 😛 ) De két FA kört, körönként kb. 50 játékossal szerintem meg tudunk oldani, nem kell ehhez független külsőst keríteni.

A másik gondom a már említett "túllicitálás" mellett nekem is a szerződések összehasonlítása. Az mondjuk segít, hogy a szabályok szerint 4 éves szerződést csak 4 milliós, 5 éveset csak 5 milliós átlag elérése esetén lehet adni, ez valamennyire behatárolja, de ezzel még nincs megoldva.
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Félvak licit - Licitlebonyolítási tervek

Értem a potenciális technikai kérdéseket/nehézségeket, de szerintem ezekre elég könnyű a megoldás

- körönkénti licit, ami lehet vagy
(i) pozicionális alapon vagy (ii) fizetések alapján, előző évben 5M-nál többet kereső játékosok 2-5M között, és 2M alatt.
A kettőt lehet kombinálni is.

- fix neutrális "bíró" / szemlélő, aki körönként eredményt hirdet.
Lehet, hogy ideális lenne egy 33. embert találni a feladatra

-licitből való kihátrálásnál meg lehet állapítani egy fájdalomdíjat, pl. (megint csak hasracsapva)
Fix 1M dolláros penalty + teljes ajánlott pénzmennyiség 5%-a + amennyiben az adott GM vezette a licitet, akkor az 1-2. legmagasabb ajánlat közti különbözet 20%-a
Ezt a GM caphitként annyi évre osztja be, amennyire időre szerződést ajánlott eredetileg.

Ez egy 4*7.5M szerződésnél (ahol a második helyezett 25M-t ajánlott) 1M+1.5M+1M - ergo 3.5M bünti 4 évre, tehát évi 875k cap hit.
Nem aprópénz, de nem is tragikus méretű.. egy 30 milliós szeződés esetén.


Az én legfőbb kérdésem/problémám továbbra is a különböző hosszúgású szerződések összehasonlítása, ami ennél a félvak rendszernél még jobban az előtérbe kerül, pl. hogy ítéled meg ezt a két ajánlatot: 8M dollár 3 évre vs 6.75M dollár 4 évre?
Nem érzem a jelenlegi, 10%-os rendszer a legerősebbnek.. de NPV nélkül nehéz hatékony megoldást találni rá.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 609 — Jedi Master
i-tűnik a jobb verziónak számomra, az logikusabb is.
Ám egy kérdés, ami nem kritika... ha hozunk egy új szabályt, pl Restructure.. miért büntessük azonnal pénzben azt, ha valaki használja? Ennek így nem sok értelmét látom. De értem a csíziót, hogy, ha valaki idén előnyhöz akar jutni, akkor az fizesse meg.. De ebben az esetben a bünti nélkül is megfizeti! Hiszen a következő évekre növeli a cap-jét x összeggel azonosan. Nagyon át fogja gondolni a bünti nélkül is mindenki az átstrukturálást, mert bőven megfizet(het)i a következő években az árát. Ez csak egy meglátás.

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 8 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 572
Szerintem akkor már az előrefele strukturálásnál is kellene valamilyen büntetés, mert ellenkező esetben mondhatja például azt a GM, hogy cap szempontból ez könnyű év, úgyhogy gond nélkül előrehozhat pár milliót a játékos fizetéséből, legalább később ennyivel is könnyebb dolga lesz.

Amúgy összességében jók ezek a levezetések, remélem a félvak licites free agency-ről is készül hasonló.
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Restructure - Részletes javaslat

Az alábbi feltételeknek kell teljesülnie

-évente 1 játékos fizetését lehet átstrukturálni
-akinek már volt szerződése átstruktuálva korábbi évben, annak (i) 3 évig nem lehet újra strukturálni vagy (ii) az adott szerződés lejárása után lehet csak újrastrutukrálni itt kérdezem melyik tetszik inkább (i) vagy (ii)
-a restructure nem jelent hosszabbítást/rövidítést - a szerződésnek ugyanannyi évre maradónak kell lennie.
-az új szerződésnek is ki kell elégítenie az ezekre vonatkozó szabályokat (tehát nem lehet úgy átstukturálni, hogy túlságosan backloaded legyen)
-előrefele lehet strukturálni 1:' arányban, büntetések nélkül hátrafele nem lehet - ott évektől és fizetéstől függően, különböző büntetések jönnek be

(A)Évek száma szerinti büntetés - minden évvel történő hátrastrukturálás +20%

(B)Abszolút összeg szerinti büntetés
- 1 millió dollár alatti strukturálás + 5%
- 3 millió dollár alatti strukturálás + 15%
- 5 millió dollár alatti strukturálás + 30%
- 5 millió dollár feletti stukturálás + 50%

(C) Adott évi szerződéséhez mért relatív pénzváltoztatás miatt büntetés

-fizetés 30%-a átstrukturálódik + 10%
-fizetés 50%-a átstrukturálódik + 20%

*(D) A teljes átstrukturálási összeg X%-a az adott évi capbe plusz büntetésként bekerül.

*opcionális pont

Ezek kumulatív, tehát összeadódó bónuszok, kivéve D, ami adott évi capbe számít

Példa 1
Kovács Dezső, QB

10,000,000 (2015) 12,000,000 (2016) 15,000,000 (2017)

A GM szeretne az idei fizetésből 2 milliót átstrukturálni, ezt felezve 2016 és 2017 között, tehát mindkét évre 1-1 milliót

2015: fizetés lecsökken 8,000,000-ra
2016: 12,000,000 + 1,000,000*1.35 = 13,350,000 (20% bónusz A pont, és 15% bónusz B pont miatt)
2017: 15,000,000 + 1,000,000*1.55 = 16,550,000 (2*20% bónusz A pont és 15% bónusz B pont miatt)

Emellett, ha X=5%, D pont miatt még 2M*5% = 100k capbünti jár 2015-re.

Tehát de facto a szerződés összege 900k-val nőtt ugyan + a GM capott 100k büntit, és kipucolt 2M-t az idei capből.


Próbáljatok jó ellenpéldákat keresni... Rajna általában hamar észreveszi a gyenge pontjait az ilyeneknek 😀

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Cap carryover - Részletes javaslat

-maximum az adott évi cap 3%-a
-minden évben újraszámolni
-a fel nem használt fizetési keretből, ennyit lehet átvinni
0-0.5M közötti rész 80%-a
0.5-2M közötti rész 60%-a
2M-5M közötti rész 40%-a
5M+ feletti rész 20%-a

példa (1)
A cap 120millió, és a Detroit 117.4M-n zár, mennyit vihet át?
0.5M*80% + 1.5M*60% + 0.6M*40% = $400k + $900k + $240k = $1.54M (ezt mind átviheti, mert a $3.6M alatt határ alatt van)

példa (2)
A cap 120 millió, és a Jacksonville 109M-n zár, mennyit vihet át?
0.5M*80% + 1.5M*60% + 3M*40% + 6M*20% = $400k + $900k + $1.2M + $1.2M - ez már $3.7M összesen, így a Jaguars $100k-t elveszít, és csak $3.6M cap space-t vihet át következő évre.

Mint látszik,viszonylag engedékeny ez a limit, igaz teljesen hasracsapott számokkal számoltam, mert a százalékokat, meg a max capet együtt elég nehéz szinkronizálni..
Szerintem muszáj, hogy legyen valamilyen mértékű capveszteség is (ezért jött be a 80,60,40,20%-os szorzó), és egy felső limit is mindenképp kell..

Nyugodtan lehet javasolni más módszert számokat/szorzókat, vagy megkritzálni.. még most beszéljük át szezon előtt.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)