NCAA csevegő

34 feliratkozó

több mint 12 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Nem olvastam végig, mert az én angolomhoz kissé hosszú a szöveg, de már a bevezető is elég szenzációhajhász. Tény, hogy hatalmas bevételek vannak a top csapatoknál, de abból tartják el az egész programot. Persze a játékosok nem kapnak effektíve pénzt, de a sportösztöndíjaikkal nem kevés pénzt spórolnak a tandíjon, azt nem is említve, hogy azért sokuk csak a footballnak köszönhetően kerül be egy jó egyetemre, mert az agyi képességei amúgy ezt nem nagyon tennék lehetővé.
több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
A történész, Taylor Branch terjedelmes és kissé provokatív tanulmánya az Atlantic magazinból, melyben az egyetemi sportok (mindenekelőtt a futball) amatőr státuszának fenntartása ellen érvel.

The Shame of College Sports

http://www.theatlantic.com/magazine/archive/2011/10/the-shame-of-college-sports/8643/1/

"A litany of scandals in recent years have made the corruption of college sports constant front-page news. We profess outrage each time we learn that yet another student-athlete has been taking money under the table. But the real scandal is the very structure of college sports, wherein student-athletes generate billions of dollars for universities and private companies while earning nothing for themselves. Here, a leading civil-rights historian makes the case for paying college athletes—and reveals how a spate of lawsuits working their way through the courts could destroy the NCAA."

A cikk által generált vitában született eddigi hozzászólások.

http://www.theatlantic.com/debates/college-sports/


Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 830 — No es importante
UCLA-Oregon State meccsen a Bruins számít esélyesebbnek?JayB
valamivel igen, de ők is tudnak ritka ótvar játékot mutatni szinte bármikor 😊Höri
szerintem ezt otthon siman behuzza a Beavers


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
UCLA-Oregon State meccsen a Bruins számít esélyesebbnek?JayB
valamivel igen, de ők is tudnak ritka ótvar játékot mutatni szinte bármikor 😊

több mint 12 éve
JéBé Green Bay Packers 6 630
UCLA-Oregon State meccsen a Bruins számít esélyesebbnek?
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 830 — No es importante
A Big East 2 uj celpontja a Navy es az Air Force (!) 😊 nem csodalnam, ha a Louisville es a West Virginia a BYU-val kiegeszulve vegul a Big XII-ben kotne ki, mig a Big East kosarkonfkent folytatna tovabb (persze a UConn, a Rutgers, Cincy, USF kvartett nelkul)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 670 — Amerikai sportok rajongója
Hat nekem ezek mar lassan kovethettelenek lesznek. Pont mire megszerettem es beletanulnek, megszoknam a konfokat, azt se tudom ki hol lesz mar lassan. Regebben is volt ennyi mozgas, vagy ez csak pont mostanaban lett divat?zavi27
Az utolsó nagy mozgás 1996-ban volt, mikor a Southwest és a Big Eight konferencia jobb csapatai Big 12 néven egyesültek. Most megakonferenciákat próbálnak létrehozni, hogy televíziós nézettségben és bevételekben még jobban megközelítsék az NFL mutatóit. Sokcsapatos konfokkal brutál schedule-okat lehet kialakítani és (sztem) ezek a változások a playoffot is magukkal hozzák.Dzsokijuing
Hat ezek mondjuk nekem nagyon tetszenenek, ha ezek a celok tenyleg. bar vannak ellenervek is nyilvan, de szerintem is a playoff itt is erdekesebb lehetne, meg a brutal konfok is.
több mint 12 éve
gsn 3 548
Az a baj, hogy túl sok a pletyka, kevés a tény. Engem már az is fárasztott, amikor a Texas A&M megy-marad-perelik, vagy perel saga húzódott 3 hétig.

Így néz ki jelenleg a helyzet:
-Texas A&M (Big12->SEC) hivatalos, időpont kérdéses (2012 lenne, de az esetleges jogi hercehurca miatt nem lehet tudni)
-Missouri (Big12->SEC) nem hivatalos
-Syracuse (Big East->ACC) hivatalos, 2014 nyara
-Pittsburgh (Big East->ACC) hivatalos, 2014 nyara
-A Pac-12 tegnap a további bővítés ellen foglalt állást, így nem érkezik a Texas és az Oklahoma sem. A jelenlegi tagok amiatt mondtak nemet a bővítésre, mert féltek, hogy a bevételmegosztási modellben a két nagynak kedveznének, és búcsút mondhatnának a mostani modellnek, amelynek keretében mindenkinek ugyanannyi pénz jut.
-A fennmaradó Big East és Big12 csapatok egyesülése ugyan tartja magát, de a Big East tegnapi megbeszélésén nem erről volt szó, hanem hogy maradna a konf, és bővítenének. A jelen levő csapatok a maradás mellett szavaztak, így a Rutgers is, amely korábban flörtölt az ACC-vel és a Big Tennel is, valamint a West Virginia is, amelyet állítólag a SEC is elutasított. Egyedül a UConn maradt ki ebből a körből, ők továbbra is próbálkoznak az ACC-nél, nem is képviseltették magukat kellően magas szinten a Big East meetingen.
-Az Oklahoma, a Texas, a Texas Tech és az Oklahoma State jelenlegi helyzet alapján maradna a Big12-ben. A Sooners azonban szeretné, ha a Texasnak tett előjogok egy részét leépítenék, és a komisszár, az ezen jogokat a Texasnak biztosító Dan Beebe távozna.

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness
több mint 12 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
valójában a kőzetlemezek mozgása miatt van a csapatok áttelepülése, egyszerűen nem tudnak mit tenni az ellen, hogy Texas rohamosan halad kelet felé.

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 128 — Saturday Night Lights
Hat nekem ezek mar lassan kovethettelenek lesznek. Pont mire megszerettem es beletanulnek, megszoknam a konfokat, azt se tudom ki hol lesz mar lassan. Regebben is volt ennyi mozgas, vagy ez csak pont mostanaban lett divat?zavi27
Az utolsó nagy mozgás 1996-ban volt, mikor a Southwest és a Big Eight konferencia jobb csapatai Big 12 néven egyesültek. Most megakonferenciákat próbálnak létrehozni, hogy televíziós nézettségben és bevételekben még jobban megközelítsék az NFL mutatóit. Sokcsapatos konfokkal brutál schedule-okat lehet kialakítani és (sztem) ezek a változások a playoffot is magukkal hozzák.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 670 — Amerikai sportok rajongója
Hat nekem ezek mar lassan kovethettelenek lesznek. Pont mire megszerettem es beletanulnek, megszoknam a konfokat, azt se tudom ki hol lesz mar lassan. Regebben is volt ennyi mozgas, vagy ez csak pont mostanaban lett divat?
több mint 12 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Állítólag a Mizzou megegyezett a SEC-cel!
Az Auburn menne SEC East-be, Westbe meg jönne MU és Texas A&M.
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 830 — No es importante
majd ha a Big East-Big XII egyesulest bejelentik, mas lesz a leanyzo fekvese 😊

ez tetszik meg: "Thompson is investigating if TCU would remain in the MWC instead of its original plan to join the Big East in 2012, staying in touch with the Big 12 schools that could be left behind if four of the conference's core schools bolt for the Pac-12 and speeding up the process of putting together a deal with Conference USA where the two leagues would play in football a championship game to earn a possible automatic berth to the BCS"


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
gsn 3 548
...lesz idő lélekben felkészülni. 😛DoM
a 2014-es datum csak elmeleti, ezt gsn szerintem kicsit felreertelmezte, mert az ACC es a Big East mar most targyal arrol, hogy a Cuse es a PITT elobb csatlakozhasson, nem fognak ok meg harom evet varni az idejukre a darazsfeszekben...

http://twitter.com/#!/jjncaa/status/116183294646812672JJ
Számomra elképzelhetetlen, hogy a Big East, amellyel kiszúrtak, még ilyen engedményeket is tegyen. Szépen le van írva ez a 27 hónapos notice, ennek eltörléséhez a szabályozások és a szerződések módosítása szükséges, a tárgyalás kevés.

"Big East commissioner John Marinatto told The New York Times he will hold both schools to their contractual obligations to give 27 months' notice before leaving, meaning they won’t be eligible to flee to the ACC until June 2014."

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 830 — No es importante
...lesz idő lélekben felkészülni. 😛DoM
a 2014-es datum csak elmeleti, ezt gsn szerintem kicsit felreertelmezte, mert az ACC es a Big East mar most targyal arrol, hogy a Cuse es a PITT elobb csatlakozhasson, nem fognak ok meg harom evet varni az idejukre a darazsfeszekben...

http://twitter.com/#!/jjncaa/status/116183294646812672


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 128 — Saturday Night Lights
http://rivals.yahoo.com/ncaa/football/news;_ylt=AoaAvk7G63hWLDgMENM9DsAcvrYF?slug=dw-wetzel_notre_dame_should_jump_to_acc_091911 ez mégis mi a faszom? 😀kristof
Ahogy JJ korábban írta, 2014-ig nem tárgyalják újra a BCS-státusokat. Az Irish a mai helyzetben kilenc győzelemmel automatikus BCS Bowl-résztvevő. Ezt a kedvezményt feladni egy konftagságért a mai feltételek mellett nem nyerő, persze 3 év alatt sok minden változhat. Wetzel ír még a toborzási terület kiszélesedéséről, de az Irish eddig is az ország egész területéről recruitolt, legalábbis a katolikus középsulikból. És akkor még az NBC-szerződésről és a független tradíciókról még szó sem esett.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Ron Zooknak illene főszerepet ajánlani egy készülő Keresztapa 4. részben:

http://www.youtube.com/watch?v=zuHDdiIZXfQ&feature=related
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
http://rivals.yahoo.com/ncaa/football/news;_ylt=AoaAvk7G63hWLDgMENM9DsAcvrYF?slug=dw-wetzel_notre_dame_should_jump_to_acc_091911 ez mégis mi a faszom? 😀
több mint 12 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Ma délután végig olvastam egy Mizzou fan oldalról 25-30 linkelt írást, mindegyik próbálja a helyzetet elemezni, tippelgetni, megmondani mi lesz, de kb. semmi olyan nincs bennük, ami közös lenne...
Azért nem gyenge tippjátékot lehetne nyomni most, hogy tippeld meg, 201x-ben mely csapatok fogjak alkotni és mely konferenciákat!
több mint 12 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
a TCU helyzete is igen "vicces" 😊JJ
Boise State-hez hasonlót koppantak. Ez a 14-16 fős szuperkonfok (+playoffs) korához meg lesz idő lélekben felkészülni. 😛 Kár, hogy itt is ennyire a pénzről szól minden. Na, nem mintha meglepődnék. Csoda, hogy eddig tartotta magát a rendszer.
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 830 — No es importante
Vajon a Big 12 várható megszűnésével és a Big East átrendeződésével újratárgyalják a BCS-státusokat vagy a megakonferenciák létrehozásával jön a playoff?Dzsokijuing
"Cuse/Pitt have to give Big East 27 months notice of switch to ACC." Nem ma lesz az az átrendeződés. 😀
Egyébként, mivel a BCS Bowl szerződések (ESPN) 2014. januári meccsek után járnak le, ezzel kb. egybeesik majd, ha a következő pár hónapban beadják, szóval semmi akadálya az újratárgyalásnak, 2014-ben. 😀gsn
a TCU helyzete is igen "vicces" 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
gsn 3 548
Vajon a Big 12 várható megszűnésével és a Big East átrendeződésével újratárgyalják a BCS-státusokat vagy a megakonferenciák létrehozásával jön a playoff?Dzsokijuing
"Cuse/Pitt have to give Big East 27 months notice of switch to ACC." Nem ma lesz az az átrendeződés. 😀
Egyébként, mivel a BCS Bowl szerződések (ESPN) 2014. januári meccsek után járnak le, ezzel kb. egybeesik majd, ha a következő pár hónapban beadják, szóval semmi akadálya az újratárgyalásnak, 2014-ben. 😀

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 128 — Saturday Night Lights
Vajon a Big 12 várható megszűnésével és a Big East átrendeződésével újratárgyalják a BCS-státusokat vagy a megakonferenciák létrehozásával jön a playoff?

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 506
Az Iowa State @ Iowa meccshez nem tud valaki letöltési lehetőséget? TYT-n sincs még fenn, és más fórumon sem találkoztam még vele.
több mint 12 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Ohio State v. Miami (Fl.)

Egyelőre az Ineligibowl a nyertes elnevezés nálam. 😀