NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Én anno úgy olvastam meglepően sokan nézik az NFL közvetítéseket, de erre majd az itt posztoló kommentátorok reflektálnak.Delonso_
Ötödik grafikon.
Az összes tévénéző majd 1 %-a. Azért ez nem megelpően sok.
http://adattar.ortt.hu/agb/nezettseg/201002

(Első grafikon is érdekes, hogy mennyi a 3 földi frekvenciás tévé össznézettsége, és az összes többié együtt.)

több mint 13 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Én anno úgy olvastam meglepően sokan nézik az NFL közvetítéseket, de erre majd az itt posztoló kommentátorok reflektálnak.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Gondolom mert lejárt a szerződés, és sok érdeklődés nem mutatkozott a nézők részéről. (valamint gyengék voltak a szakkomentátorok 😊 )
Tudom, nekünk, itt, ezen a fórumon nehéz elhinni, de egy Bundesliga 2, vagy belga bajnoki meccset még mindig többen néznek, többek érdeklődésére tart számot, mint egy NFL vagy NCAA derbi.

több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 640
Máskülönben mért olyan biztos hogy sport tv nem ad Ncaa-t?(Mondjuk Ricsit meghallgatnám az biztos 😊 )Drabin
Mert olyan szerződések szabályozzák a tévéközvetítéseket, amelyek szerint az ESPNAmerica adja, mondjuk még x évig. A SportTv-nél pedig fel se merül, hogy harcba szálljanak ezekért a közvetítési jogokért.Sobri Jóska
Tényleg ha már itt tartunk, JJ a sportklub miért hagyta abba?
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Máskülönben mért olyan biztos hogy sport tv nem ad Ncaa-t?(Mondjuk Ricsit meghallgatnám az biztos 😊 )Drabin
Mert olyan szerződések szabályozzák a tévéközvetítéseket, amelyek szerint az ESPNAmerica adja, mondjuk még x évig. A SportTv-nél pedig fel se merül, hogy harcba szálljanak ezekért a közvetítési jogokért.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Szerintem JJ azt szeretné ha a forumon belül megvátozna a Nfl/Ncaa arány. amire azért van egy csöpp esély a lockout esetén. Valószinű hogy ha megint az lockout után is aktívabbak maradnak sokan mint most. De az is igaz hogy nem véletlen kevésbé népszerű(bonyolultság)
Máskülönben mért olyan biztos hogy sport tv nem ad Ncaa-t?(Mondjuk Ricsit meghallgatnám az biztos 😊 )
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Baszki. Nehéz lenne már leszokni az idézet idézetének idézéséről??? Komolyan mondom elmegy a kedvem az oldal elolvasásától, ha meglátom.

Hogy a témához is szóljak: szerintem pedig igenis néznék az NCAA-t, ha neadjisten nem lenne szezon, és helyett mondjuk azt adna a sport tv. Az már más tészta, hogy maguktól nem fanyalodnának rá az emberek valószinűleg.GRAFI
De nem ad, dadus.
Akkor is néznék, ha Való Világ, vagy Napló helyett menne az NCAA az RTL-en vagy a TV2-n. Sőt, még akkor is, ha a Nóta tévén. De mivel nem megy sehol (kivétel tán a Eurosport2, ND hazai meccsei), így nem nézik. Vagyis az NFL lockout nem generál érdemi változást az NCAA javára.

több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Baszki. Nehéz lenne már leszokni az idézet idézetének idézéséről??? Komolyan mondom elmegy a kedvem az oldal elolvasásától, ha meglátom.

Hogy a témához is szóljak: szerintem pedig igenis néznék az NCAA-t, ha neadjisten nem lenne szezon, és helyett mondjuk azt adna a sport tv. Az már más tészta, hogy maguktól nem fanyalodnának rá az emberek valószinűleg.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
borzalmas példa

akkor a sport tv-s spanyol bajnokikon, mondjuk egy Real meccsen miért beszélnek Mourinho Chelsea-vel elért eredményeiről? a Premier League közvetítési jogai nem náluk vannak... vagy ott is megmondják a kommentátoroknak, hogy az adott játékosok és edzők spanyol/olasz/skót/francia/magyar pályafutása szóba kerülhet, az angol/német/stb.-ről nem?JJ Tiller
Honnan tudjam? Nem nézek soccer-t. Csak egy példa volt arra, hogy egy adott hosszúságű műsorba felesleges beletömni oda nem tartozó infók garmadáját, ha az adott téma is bőven szolgáltat beszélnivalót.

Valamint szerintem pl. Magyarországon a lockout nem hajtja az NCAA malmára a vizet, sőt.
Vegyük azt, hogy egyre több ember kattan rá a focira, és néz NFL közvetítéseket.
Ez az egyre több ember idővel "kitermel" pl olyanokat, mint mondjuk én, aki még 4 éve nem néztem semmi college meccset, tavaly már párat, idén igyekeztem minden bowl-meccset, és idény közben is amit csak tudtam.
Ez egy ilyen folyamat. Mindenben így működik, a mainstream húzza be az embereket, amiből jut az undergroundnak is. (Jelen esetben mainstream=NFL, underground=NCAA)
Tehát évről évre, ahogy nő a fociszeretők száma, nő az egyetemi foci iránt érdeklődőké is.
De ha most jön a lockout, akkor értelemszerűen nem nő a fociszeretők száma, és így a college-t kedvelőké se.
Erre tán jó példa a faterom, aki alapvetően filmbuzi, mindent megnéz DVD-n. Látta az Oher-es filmet, utána belenézett egy meccsbe, semmit se értett, elmondtam neki, ami kell egy meccsnézéshez, most ott tart a dolog, hogy az emberi időben lévő ismétléseket mindig nézi, és a vasárnapi este 22 órás meccset is elkezdi általában, aztán nézi, amíg belealszik.
Ha most lockout lesz, akkor ugye egy évig nem néz focit, és lehet, jövőre már nem is érdeklődik iránta.
És egy fiatal esetében ez hatványozottabban így van. Jön új inger, új csaj, stb, nem kattan rá a focira, mint mi.
Tehát szerintem a lockout ugyanannyit árt a college foci megszeretésének itthon, mint a fociszeretésnek. vagyis nem hajtja az NCAA malmára a vizet.
Persze az USA-ban teljesen más a helyzet, de gondolom nem is ők a "célcsoportod", akiket rá akarsz kattantani a college football-ra.Sobri Jóska
Annyiban szerintem mindenképpen a NCAA malmára hajtja a vizet hogy azért azok közül akik eddig egyáltalán nem nézték egyetemi focit de már rákaptak a focira a NFL révén azok egy lockout esetén valószínű hogy úgy is kipróbálják a ensziét is.Cowboykarcsi
Na de hol?
Az NFL-t nézők nagy része stream-en a saját csapatát se nézi meg, és ne abból a párszáz emberből indulj ki, aki idejár a fórumra írogatni. Mi kb. az 1 százalékát jelentjük egy SportTv-s közvetítés összes nézőjének.
Ha a SportTv-n NCAA lenne NFL helyett, akkor lenne igazad, így nincs, mivel az NFL helyett nem lesz automatikusan NCAA. Mondhatni biztosan nem lesz.
Valamint, aki néz meccset stream tévén az azért már eddig is nézett NCAA-t, max most majd többet fog, de ez -mondom- néhány ember csak.
És magamból kiindulva, idén láttam kb. 50 egyetemi meccset, de -bár JJ-ék sokat segítettek az eredménykövetőben- egyszerűen nem tetszik annyira, mint az NFL. Az NFL-ben minden játékos egyszer top300 volt drafton az évfolyam kb 6-8000 végzőse közül. Az NCAA-ben egyszerűen sokkal gyengébb a játék, egymáshoz képest nagyobb a különbség a játékosok, csapatok között. Persze kialakulnak parázs meccsek, vannak százéves rivalizálások, de ez a fordulónkénti kb 60, évenkénti kb. 800 meccset véve alapul így normális is.
Természetesen szerintem sincs NCAA nélkül NFL, de -rossz példával élve- ha pókert akarok nézni, akkor felmegyek a PokerStars-ra, és nézem PearlJammer, jymaster11 vagy Belabacsi játékát, és nem a Korda által közvetített bohócpókerműsorokat. Vagy ha ráfanyalodnék a soccer-re, akkor inkább Barca vagy Bayern meccset néznék, mint svéd, skót, svájci vagy holland bajnokit, bár utóbbiak nélkül nincs elöbbi, tagadhatatlan.

több mint 13 éve
Cowboykarcsi Dallas Cowboys 1 874 — Cowboys fan
Mint ahogy az is, hogy a SportTv nem akarja, hogy egy NFL közvetítésben NCAA-ről legyen szó. Ha a te csatornád lenne, te sem akarnád, hogy egy holland elsőosztályú soccer meccsen mondjuk vallon tartományi ligáról, vagy belga első osztályról legyen szó, alapvetően.Sobri Jóska
borzalmas példa

akkor a sport tv-s spanyol bajnokikon, mondjuk egy Real meccsen miért beszélnek Mourinho Chelsea-vel elért eredményeiről? a Premier League közvetítési jogai nem náluk vannak... vagy ott is megmondják a kommentátoroknak, hogy az adott játékosok és edzők spanyol/olasz/skót/francia/magyar pályafutása szóba kerülhet, az angol/német/stb.-ről nem?JJ Tiller
Honnan tudjam? Nem nézek soccer-t. Csak egy példa volt arra, hogy egy adott hosszúságű műsorba felesleges beletömni oda nem tartozó infók garmadáját, ha az adott téma is bőven szolgáltat beszélnivalót.

Valamint szerintem pl. Magyarországon a lockout nem hajtja az NCAA malmára a vizet, sőt.
Vegyük azt, hogy egyre több ember kattan rá a focira, és néz NFL közvetítéseket.
Ez az egyre több ember idővel "kitermel" pl olyanokat, mint mondjuk én, aki még 4 éve nem néztem semmi college meccset, tavaly már párat, idén igyekeztem minden bowl-meccset, és idény közben is amit csak tudtam.
Ez egy ilyen folyamat. Mindenben így működik, a mainstream húzza be az embereket, amiből jut az undergroundnak is. (Jelen esetben mainstream=NFL, underground=NCAA)
Tehát évről évre, ahogy nő a fociszeretők száma, nő az egyetemi foci iránt érdeklődőké is.
De ha most jön a lockout, akkor értelemszerűen nem nő a fociszeretők száma, és így a college-t kedvelőké se.
Erre tán jó példa a faterom, aki alapvetően filmbuzi, mindent megnéz DVD-n. Látta az Oher-es filmet, utána belenézett egy meccsbe, semmit se értett, elmondtam neki, ami kell egy meccsnézéshez, most ott tart a dolog, hogy az emberi időben lévő ismétléseket mindig nézi, és a vasárnapi este 22 órás meccset is elkezdi általában, aztán nézi, amíg belealszik.
Ha most lockout lesz, akkor ugye egy évig nem néz focit, és lehet, jövőre már nem is érdeklődik iránta.
És egy fiatal esetében ez hatványozottabban így van. Jön új inger, új csaj, stb, nem kattan rá a focira, mint mi.
Tehát szerintem a lockout ugyanannyit árt a college foci megszeretésének itthon, mint a fociszeretésnek. vagyis nem hajtja az NCAA malmára a vizet.
Persze az USA-ban teljesen más a helyzet, de gondolom nem is ők a "célcsoportod", akiket rá akarsz kattantani a college football-ra.Sobri Jóska
Annyiban szerintem mindenképpen a NCAA malmára hajtja a vizet hogy azért azok közül akik eddig egyáltalán nem nézték egyetemi focit de már rákaptak a focira a NFL révén azok egy lockout esetén valószínű hogy úgy is kipróbálják a ensziét is.

The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 13 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 446 — Panthers fan
ata: majd ha hosszú ideig tart a lockout, akkor lehet nem lesz mindenki ilyen megértő Goodell bácsival. 😊Soldados
Én is utálom az irányt, amerre az NFL tart, de Goodell szerepét túlértékeled ebben. Az az igazság, hogy az intézkedései egybevág az érdekelt felek nagy részének érdekével. Persze néhány büntetésen megy a hiszti, de a tulajoknak (és a skill playereknek) pl abszolút érdekük, hogy a franchise játékosokat maximálisan védjék a szabályok. Goodell egy kis hal ebben a történetben, addig lenne commish, amíg szembe nem megy a nagyobb érdekekkel.

A lockouthoz meg aztán végképp semmi köze nincs.

Perception is reality.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Mint ahogy az is, hogy a SportTv nem akarja, hogy egy NFL közvetítésben NCAA-ről legyen szó. Ha a te csatornád lenne, te sem akarnád, hogy egy holland elsőosztályú soccer meccsen mondjuk vallon tartományi ligáról, vagy belga első osztályról legyen szó, alapvetően.Sobri Jóska
borzalmas példa

akkor a sport tv-s spanyol bajnokikon, mondjuk egy Real meccsen miért beszélnek Mourinho Chelsea-vel elért eredményeiről? a Premier League közvetítési jogai nem náluk vannak... vagy ott is megmondják a kommentátoroknak, hogy az adott játékosok és edzők spanyol/olasz/skót/francia/magyar pályafutása szóba kerülhet, az angol/német/stb.-ről nem?JJ Tiller
Honnan tudjam? Nem nézek soccer-t. Csak egy példa volt arra, hogy egy adott hosszúságű műsorba felesleges beletömni oda nem tartozó infók garmadáját, ha az adott téma is bőven szolgáltat beszélnivalót.

Valamint szerintem pl. Magyarországon a lockout nem hajtja az NCAA malmára a vizet, sőt.
Vegyük azt, hogy egyre több ember kattan rá a focira, és néz NFL közvetítéseket.
Ez az egyre több ember idővel "kitermel" pl olyanokat, mint mondjuk én, aki még 4 éve nem néztem semmi college meccset, tavaly már párat, idén igyekeztem minden bowl-meccset, és idény közben is amit csak tudtam.
Ez egy ilyen folyamat. Mindenben így működik, a mainstream húzza be az embereket, amiből jut az undergroundnak is. (Jelen esetben mainstream=NFL, underground=NCAA)
Tehát évről évre, ahogy nő a fociszeretők száma, nő az egyetemi foci iránt érdeklődőké is.
De ha most jön a lockout, akkor értelemszerűen nem nő a fociszeretők száma, és így a college-t kedvelőké se.
Erre tán jó példa a faterom, aki alapvetően filmbuzi, mindent megnéz DVD-n. Látta az Oher-es filmet, utána belenézett egy meccsbe, semmit se értett, elmondtam neki, ami kell egy meccsnézéshez, most ott tart a dolog, hogy az emberi időben lévő ismétléseket mindig nézi, és a vasárnapi este 22 órás meccset is elkezdi általában, aztán nézi, amíg belealszik.
Ha most lockout lesz, akkor ugye egy évig nem néz focit, és lehet, jövőre már nem is érdeklődik iránta.
És egy fiatal esetében ez hatványozottabban így van. Jön új inger, új csaj, stb, nem kattan rá a focira, mint mi.
Tehát szerintem a lockout ugyanannyit árt a college foci megszeretésének itthon, mint a fociszeretésnek. vagyis nem hajtja az NCAA malmára a vizet.
Persze az USA-ban teljesen más a helyzet, de gondolom nem is ők a "célcsoportod", akiket rá akarsz kattantani a college football-ra.

több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Sztem qrva jó cikk, hogy kell felépíteni egy QB-t, vagy ezáltal egy egész csapatot, elsősorban a Jetsen és Steelers-n, illetve Sanchezen és BigBenen bemutatva, kitérve persze Packers-re, Bears-re, azaz Rodgers-re és Cutlerre, érintve Brady kezdeti sikerességét és utóbbi időben tapsztalható sikertelenségét a PO-ban.

http://www.nfl.com/superbowl/story/09000d5d81dd1e2c/article/big-ben-other-title-game-qbs-had-shot-to-grow-into-roles?module=HP_spotlight


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
más téma.
próbáltam összerakni az eddigi edzőcseréket a fő posztokon (HC, OC, DC)
szóljatok ha kimaradt valaki


Chargers
DC: Ron Rivera helyett Greg Manusky (49ers DC)

Höri
TE-coach: Rob Chudzinski (CAR OC lett) helyett Jason Michael
ST: Steve Crosby helyett Rich Bisacciaszaba
gratHöri
Nálunk a ST az minimum fő poszt lett.
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 863 — No es importante
JJ,azért meg szerintem nem túl értelmes dolog a Lockout mellett szurkolni,hogy majd a Sport TV-sek jól "megjárják" 😊maximilien
egy mocsok szemét önző alak vagyok
mivel én csak és kizárólag az ncaa-vel foglalkozok (míg a megemlített Höri és Haromt pl. nem), és tagadhatatlan, hogy a lockouttal némileg az NCAA járna jól (ennek mértéke persze kérdéses), hadd engedtessék meg nekem, hogy azért szorítsak ami nekem, illetve annak a célnak amiért dolgozok, kedvezJJ Tiller
persze,nyugodtan. csak elmondtam a véleményemet 😉maximilien
ok, csak tisztázzuk egyszer és mindenkorra, hogy mindig valamiért, és nem valami ellen drukkolok


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
más téma.
próbáltam összerakni az eddigi edzőcseréket a fő posztokon (HC, OC, DC)
szóljatok ha kimaradt valaki


Chargers
DC: Ron Rivera helyett Greg Manusky (49ers DC)

Höri
TE-coach: Rob Chudzinski (CAR OC lett) helyett Jason Michael
ST: Steve Crosby helyett Rich Bisacciaszaba
grat

több mint 13 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
más téma.
próbáltam összerakni az eddigi edzőcseréket a fő posztokon (HC, OC, DC)
szóljatok ha kimaradt valaki


Chargers
DC: Ron Rivera helyett Greg Manusky (49ers DC)

Höri
TE-coach: Rob Chudzinski (CAR OC lett) helyett Jason Michael
ST: Steve Crosby helyett Rich Bisaccia
több mint 13 éve
maximilien 214 — #5
JJ,azért meg szerintem nem túl értelmes dolog a Lockout mellett szurkolni,hogy majd a Sport TV-sek jól "megjárják" 😊maximilien
egy mocsok szemét önző alak vagyok
mivel én csak és kizárólag az ncaa-vel foglalkozok (míg a megemlített Höri és Haromt pl. nem), és tagadhatatlan, hogy a lockouttal némileg az NCAA járna jól (ennek mértéke persze kérdéses), hadd engedtessék meg nekem, hogy azért szorítsak ami nekem, illetve annak a célnak amiért dolgozok, kedvezJJ Tiller
persze,nyugodtan. csak elmondtam a véleményemet 😉

http://twitter.com/bencsics05
több mint 13 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
más téma.
próbáltam összerakni az eddigi edzőcseréket a fő posztokon (HC, OC, DC)
szóljatok ha kimaradt valaki


Cowboys:
HC: Wade Phillips helyett Jason Garrett (OC)
OC: Jason Garrett maradt
DC: Paul Pasqualoni helyett Rob Ryan (Browns DC)

Eagles:
DC: Sean McDermott helyett ???

Panthers
HC: John Fox helyett Ron Rivera (Chargers DC)
OC: Jeff Davidson helyett Rob Chudzinski (Chargers TE coach)
DC: Ron Meeks helyett Sean McDermott (Eagles DC)

Vikings:
HC: Brad Childress helyett Leslie Frazier (DC)
OC: Darrell Bevell helyett Bill Musgrave (Falcons QB coach)
DC: Leslie Frazier helyett Fred Pagac (LB coach)

Rams:
OC: Pat Shurmur helyett Josh McDaniels (Broncos HC)

49ers:
HC: Mike Singletary helyett Jim Harbaugh (Stanford HC)
OC Mike Johnson helyett Greg Roman (Stanford OC)
DC: Greg Manusky helyett Vic Fangio (Stanford DC)

Seahawks:
OC: Jeremy Bates helyett Darrell Bevell (Vikings OC)

Cardinals
DC: Bill Davis helyett ???

Dolphins:
OC: Dan Henning helyett Brian Daboll (Browns OC)

Browns:
HC: Eric Mangini helyett Pat Shurmur (Rams OC)
OC: Brian Daboll helyett ???
DC: Rob Ryan helyett Dick Jauron (Eagles DB coach)

Ravens:
DC: Greg Mattison helyett Chuck Pagano (DB coach)

Broncos:
HC: Josh McDaniels helyett John Fox (Panthers HC)
DC: Don Martindale helyett ???

Raiders:
HC: Tom Cable helyett Hue Jackson (OC)
OC: Hue Jackson helyett Al Saunders (Ravens O.Consultant)
DC: John Marshall helyett ???

Chiefs:
OC: Charlie Weis helyett ???

Chargers
DC: Ron Rivera helyett Greg Manusky (49ers DC)

Titans:
DC: Chuck Cecil helyett ???

Texans:
DC Frank Bush helyett Wade Phillips (Cowboys HC)

több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 863 — No es importante
JJ,azért meg szerintem nem túl értelmes dolog a Lockout mellett szurkolni,hogy majd a Sport TV-sek jól "megjárják" 😊maximilien
egy mocsok szemét önző alak vagyok
mivel én csak és kizárólag az ncaa-vel foglalkozok (míg a megemlített Höri és Haromt pl. nem), és tagadhatatlan, hogy a lockouttal némileg az NCAA járna jól (ennek mértéke persze kérdéses), hadd engedtessék meg nekem, hogy azért szorítsak ami nekem, illetve annak a célnak amiért dolgozok, kedvez


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 826 — Nega Scott
Ja, azért nem kell öszzefoglalni a hét eseményeit, az NFL-ben is sok esemény történik, nem tudnak mindenről beszélni. Plusz a közönségnek ugye egyelőre igénye sincs az NCAA-re, úgyhogy némi kis színest leszámítva irreális, hogy szó legyen róla.

több mint 13 éve
maximilien 214 — #5
szerintem hatalmas tévhit,hogy akárki lenézné az egyetemi focit (magamból indulok ki persze)
inkább arról van szó,hogy nem mélyül el annyira ebben a sportban xy ott dolgozó személy,mert lehetőségük és idejük sincs rá,hiszen nem egy sporttal foglalkoznak. feltételezem ez egy ncaa fan szemét szúrja,lehet nálad is ez a probléma áll fenn.
pl. rólam sok mindent el lehet mondani(beszélni sem tudok 😀 ),de próbálok minél többet beszélni egy-egy sportoló egyetemi múltjáról,persze teljesen elmélyülni nem lehet.

JJ,azért meg szerintem nem túl értelmes dolog a Lockout mellett szurkolni,hogy majd a Sport TV-sek jól "megjárják" 😊

http://twitter.com/bencsics05
több mint 13 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Mint ahogy az is, hogy a SportTv nem akarja, hogy egy NFL közvetítésben NCAA-ről legyen szó. Ha a te csatornád lenne, te sem akarnád, hogy egy holland elsőosztályú soccer meccsen mondjuk vallon tartományi ligáról, vagy belga első osztályról legyen szó, alapvetően.Sobri Jóska
borzalmas példa

akkor a sport tv-s spanyol bajnokikon, mondjuk egy Real meccsen miért beszélnek Mourinho Chelsea-vel elért eredményeiről? a Premier League közvetítési jogai nem náluk vannak... vagy ott is megmondják a kommentátoroknak, hogy az adott játékosok és edzők spanyol/olasz/skót/francia/magyar pályafutása szóba kerülhet, az angol/német/stb.-ről nem?JJ Tiller
carollnál is elmondták milyen eredményeket ért el a collegeban.
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 863 — No es importante
Mint ahogy az is, hogy a SportTv nem akarja, hogy egy NFL közvetítésben NCAA-ről legyen szó. Ha a te csatornád lenne, te sem akarnád, hogy egy holland elsőosztályú soccer meccsen mondjuk vallon tartományi ligáról, vagy belga első osztályról legyen szó, alapvetően.Sobri Jóska
borzalmas példa

akkor a sport tv-s spanyol bajnokikon, mondjuk egy Real meccsen miért beszélnek Mourinho Chelsea-vel elért eredményeiről? a Premier League közvetítési jogai nem náluk vannak... vagy ott is megmondják a kommentátoroknak, hogy az adott játékosok és edzők spanyol/olasz/skót/francia/magyar pályafutása szóba kerülhet, az angol/német/stb.-ről nem?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Az egyetemi focinak a megfelelője európában a soccer. A legtöbb drukker annak a csapatnak drukkol, ahol él. A debreceni a Lokinak, az egerszegi a ZTE-nek, a düsseldorfi a Düsseldorfnak, a milánói az Internek vagy az AC Milannak, és így tovább. Attól, hogy egy Barcát, Real-t, MU-t, Bayern-t (és még néhány, elenyészően kevés csapatot az összeshez képest) a világon mindenhol ismernek, szerethetnek, még ilyen klubból van kevesebb. Ha mondjuk egy átlag német focicsapat drukkerei közül elvennénk azokat akik lakóhelyük csapatának drukkolnak, akkor kábé senki se maradna. (Max pár olyan, aki x-ben született, de most y-ban él, de mégis x-nek drukkol.)
Ez az analógia az egyetemi focival. Azzal azonosulnak a helyi elemek, még harmadosztályú egyetemi meccseken is kint vannak 5-10ezren.
És épp ezért nem várható el egy átlag (pláne magyar) fociszerető embertől, hogy érdemben egyetemi csapatnak szurkoljon, kivéve persze 10-20 egyetemet a több százból. Ahogy azon magyarok, akik mondjuk spanyol focicsapatnak drukkolnak, 99%-ban ugyanannak a 10-15 csapatnak drukkolnak.
Ezért teljesen értelmetlen bárkin is számonkérni, hogy nincs képben, nem foglalkozik, nem annyira érdekli az NCAA, mivel egy átlag soccerszerető ember se tudna 100 német/angol/francia/olasz/holland focicsapatot képbe helyezni, ahogy az az NCAA-vel van. (és a német se, aki a Kehler FV szurkolója se ismeri a többi tartományi bajnokság összes csapatát, csak a sajátját, és igazából nem is érdekli, mégha minden Kehler meccsen kint is van.)
De ettől ők nem kevesebbek, csak ez így természetes.
Mint ahogy az is, hogy a SportTv nem akarja, hogy egy NFL közvetítésben NCAA-ről legyen szó. Ha a te csatornád lenne, te sem akarnád, hogy egy holland elsőosztályú soccer meccsen mondjuk vallon tartományi ligáról, vagy belga első osztályról legyen szó, alapvetően.