NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Van értelme ezen egyáltalán ezen vitázni? De tényleg. Ez egy szubjektív dolog. Az irányító mindig ki fog lógni, ami egyrészt jogos, másrészt meg nyilván ez sem fair. Bradynek van 7 bajnoki címe, szerintem kétszáz év múlva se lesz olyan ember, akinek ennyi összejön. Önmagában ez elég bármihez .... annak, akinek ez a szempont a döntő. Akinek meg nem ez, vagy nem csak ez számít, az meg mond más valakit. Nekem Montana a goat, és soha semmi nem fogja ezt megváltoztatni. Élőben láttam, az életem egy olyan szakaszában, ami az ember számára meghatározó kor. Akkor alakult ki a zenei ízlésem is véglegesen, azóta zenét se tudnak olyant csinálni, ami felérne az akkorival, legyen az pop-rock, jazz, musical, bármi. Nálam már az marad a zene csúcsa.

Az egy más kérdés, hogy sportágakon átívelő összehasonlításnak végképp semmi értelmét nem látom. Nincs mi alapján összehasonlítani. Egy NBA játékos simán nyerhet 4-5 gyűrűt is ha nagyon jó, és még szóba se kerül a legjobb kosárlabdázók között. Ugyanakkor egy focista nem tud "egyedül" nyerni, egy kosárlabdázó viszont igen. A legnagyobbak "egyedül" hozták a címeiket. Vagy pl. Brady a 20 éve alatt mondjuk 3, maximum 4 évben volt éppen a legjobb. Jordan a tizenvalahány évéből tizenvalahány évben volt a liga legjobbja. Viszont Bradytől irreális is lenne elvárni, hogy mondjuk 15 éven keresztül ő legyen minden évben a legjobb, mert ebben a sportban ez lehetetlen. A kosárban nem lehetetlen. Nehéz, de nem lehetetlen. Legalábbis a Jordan, LeBron (esetleg Kobe) féle kiválóságoknak.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Ez nem goat formula!

Egyrészt több statisztikát vegyít össze, úgy fűszerezve, hogy a HOF tagságot prediktálja minél jobban. Ehhez pl az AP1-et felülértékelik, hogy pl Gales Sayers és Terrell Davis is HOFer legyen náluk.
Másrészt, szintén az AP1nél maradva, az hogy ez benne van a képletben máris alkalmatlanná teszi, hogy WR-t hasonlíts QB-val. Ők nem is teszik ezt meg!
QB-ból pontosan 1db lehet AP1, ha valaki 20 éven át a 2. legjobb QB a ligában az semmit nem ér, de aki 10 éven át top2-3 WR, nem is kell a legjobbnak lennie, az egy csomó NEMgoat pontot begyűjt vele.
Ez van, Brady csak 3× AP1, de azt nem a PFR osztja, hanem az AP...

Bármilyen kimutatást le tudok járatni, ha szándékosan hülye vagoyk. Nem csak sportban. Bármelyik döntéstámogató rendszert lehet szarul használni.

Aki veszi a fáradtságot és megnézi, hogy az adott csakis pozíciónkénti listán vannak-e olyanok, akiket HOF közelébe nem lenne szabad engedni (pályán mutatott teljesítmény maitt, most a gyilkosokat hagyjuk), és mégis az elején van, vagy olyan HOF várományos aki nagyon hátul, az azzal a meglepetéssel találkozhat, hogy a lista ennek prediktálására meglepően alkalmas. Másra meg nem is reklámozzák.
Azt már nem is mondom, hogy esetleg el lehet olvasni azt is, hogy hogyan kalkulálják, mit miért úgy paramétereztek ahogy, stb...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 3 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 846 — farkas.l.zoltan@gmail.com
 fuzovelkifele.com/2021/02/a-pro-football-reference-formulaja-szerint-nem-tom-brady-a-goat/?fbclid=IwAR3E14F5ihmXj5JLzXva4Eilbh6R3GFNw3kungtYEALR6ijB5GJpCKaX9oI
steelwolf
Pff...
iktriad
Jogos, hát mennyi vesztes szezonja volt, amikor nem nyert semmit 😊

Van olyan spíler, aki minden nfl szezonjában nyert? Konkrétan aki újonc szezonban nyert és visszavonult, ezt tudom elkepzelni 😊

több mint 3 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 162 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
 fuzovelkifele.com/2021/02/a-pro-football-reference-formulaja-szerint-nem-tom-brady-a-goat/?fbclid=IwAR3E14F5ihmXj5JLzXva4Eilbh6R3GFNw3kungtYEALR6ijB5GJpCKaX9oI
steelwolf
Pff...
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 381 — #NoStress
 fuzovelkifele.com/2021/02/a-pro-football-reference-formulaja-szerint-nem-tom-brady-a-goat/?fbclid=IwAR3E14F5ihmXj5JLzXva4Eilbh6R3GFNw3kungtYEALR6ijB5GJpCKaX9oI
steelwolf
Vagy Usain Bolt, esetleg Michael Phelps.
Ennyi értelme van számok, statok, osztályzatok alapján összevetni egy elkapót egy irányítóval.

több mint 3 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 895 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
 fuzovelkifele.com/2021/02/a-pro-football-reference-formulaja-szerint-nem-tom-brady-a-goat/?fbclid=IwAR3E14F5ihmXj5JLzXva4Eilbh6R3GFNw3kungtYEALR6ijB5GJpCKaX9oI
több mint 3 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 748
Ez ám a köménymag 😀


dande
Matt Ryan az utolsó ilyen QB még 2008-ból
Willie Parker
Rodgerst 2005-ben draftolták (bár csak 2008-ban lett kezdő).
Sőt Big Ben is Pittsburghben van még a 2004-es évjáratból.
Kampman
Nem úgy értettem, hanem, h Ryan a legutoljára húzott jelenlegi kezdő az eredeti csapatban.
több mint 3 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 162 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Fun fact: a 2016-os ESPN NFL draft intróban 6 játékosra fókuszáltak. Wentzel együtt már 5-t elcseréltek belőlük (Tunsil, Ramsey, Buckner, Goff és most Wentz). Az egyedüli játékos, aki még mindig az eredeti csapatánál van? Myles Jack a Jagsben.

További érdekesség, hogy 2 ember került a draftról egyenesen az AFC Southba, de a cserebereék után már 4-en is az AFC Délben játszanak majd, úgy hogy el is cseréltek innen egy játékost(Ramsey).
több mint 3 éve
Cuchulain82 New England Patriots 985
nem tudom hányan olvastátok Ricsiék legutóbbi NFLes könyvét /nagyon jó, ajánlom mindenkinek/, az Eagles csapatismertető utolsó mondata az utóbbi másfél hónap fényében nem sikerült túlságosan időtállóra 😊
több mint 3 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 439
Ez ám a köménymag 😀


dande
Matt Ryan az utolsó ilyen QB még 2008-ból
Willie Parker
Rodgerst 2005-ben draftolták (bár csak 2008-ban lett kezdő).
Sőt Big Ben is Pittsburghben van még a 2004-es évjáratból.

Szerkesztette: Kampman
több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 113 — capitaine du château de Vienne 1487
Ugye a liga vagy 5 éve attól hangos, hogy abszolút eltolódtunk a passzjáték irányába.
Kíváncsiságból nézegettem statokat kb 15 évvel ezelőttről.Chargers LT
A passzjátékok aránya ligaszinten nem mutat túlzott emelkedést (zárójelben utána a y/att és y/c számok):

2001: 54,2% (6,8 4,1)
2006: 53,1% (6,9, 4,2)
2008: 53,9% (6,9 4,2)
2015: 57,6% (7,3 4,1)
2020: 56,6% (7,2 4,4)
DoM
ja csak divezifikálták a passzokat, nem egy wr kapja, hanem szétoszik szépen


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 748
Ez ám a köménymag 😀


dande
Matt Ryan az utolsó ilyen QB még 2008-ból
több mint 3 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 566 — Így remélem megfelelek nektek.....
Ez ám a köménymag 😀

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 243 — The Mathematician
Élmény nézni ezt a cserét, mindkét topicban azon megy a téma, hogy milyen szarul járt a csapat 😀
Wyatt

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Élmény nézni ezt a cserét, mindkét topicban azon megy a téma, hogy milyen szarul járt a csapat 😀

több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Ugye a liga vagy 5 éve attól hangos, hogy abszolút eltolódtunk a passzjáték irányába.
Kíváncsiságból nézegettem statokat kb 15 évvel ezelőttről.
2006 1000y-os WR: 19 db
2008 1000y-os WR: 22 db
2020 1000y-os WR: 18 db

Ez nem támasztja alá a fenti dolgot, de mégis rá lehet fogni, mert...
2006 1000y-os RB: 22 db (+5 db 800y feletti) Majd minden csapatban volt 1000y körüli futó, wow!
2020 1000y-os RB: 9 db
Szóval az van, hogy baromi sok (szerintem gyökér) rövid játék jöttek be a futások helyett.
Chargers LT
2006 5 QB 4000 yard felett, 0 4500 yard felett
2008 6 QB 4000 yard felett , 3 4500 yard felett
2020 12 QB 4000 yard felett , 5 QB 4500 yard felett

A szabalyok is inkabb a passzjatekot tamogatjak, meg az analitika elterjedesenek is koze van hozza, h eltolodott az 50-50, 55-45 koruli aranyrol 60-40 korulire a passz/futas megoszlasban.
| Fun fact: ugye az volt az egyik golden rule, h 4 yardos atlaggal fusson egy atlag futo, v a felett. Az elmult 20 ev adatai alapjan ahhoz, h 1&10nel pozitiv EPA-t erjen el egy csapat (a ket 20as kozti teruleten, nem garbage timeban), 6 yardot v tobbet kell hoznia 😀
Ezert is utaljak, utaljuk sokan az 1&10re hivott futojatekokat. (hat meg a 2&10re hivottat...)
|

+ A mostani top10 QB jobb, mint 2006ban vagy 2008ban volt (mindezt ugy, h 10-15 evvel ezelott kb kizart, h Josh Allenbol, Lamar Jacksonbol v Kyler Murraybol NFL QB legyen. Nem h top10 korulo).

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Ugye a liga vagy 5 éve attól hangos, hogy abszolút eltolódtunk a passzjáték irányába.
Kíváncsiságból nézegettem statokat kb 15 évvel ezelőttről.Chargers LT
A passzjátékok aránya ligaszinten nem mutat túlzott emelkedést (zárójelben utána a y/att és y/c számok):

2001: 54,2% (6,8 4,1)
2006: 53,1% (6,9, 4,2)
2008: 53,9% (6,9 4,2)
2015: 57,6% (7,3 4,1)
2020: 56,6% (7,2 4,4)
több mint 3 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 609 — Jedi Master
Ugye a liga vagy 5 éve attól hangos, hogy abszolút eltolódtunk a passzjáték irányába.
Kíváncsiságból nézegettem statokat kb 15 évvel ezelőttről.
2006 1000y-os WR: 19 db
2008 1000y-os WR: 22 db
2020 1000y-os WR: 18 db

Ez nem támasztja alá a fenti dolgot, de mégis rá lehet fogni, mert...
2006 1000y-os RB: 22 db (+5 db 800y feletti) Majd minden csapatban volt 1000y körüli futó, wow!
2020 1000y-os RB: 9 db
Szóval az van, hogy baromi sok (szerintem gyökér) rövid játék jöttek be a futások helyett.
Chargers LT
A tight endek sokkal több yardot kapnak el, mint akkoriban, Dallas Clark, Witten, Tony Gonzalez sok yardos szezonokat hozott akkoriban, meg biztos még egy-két játékos, de úgy érzem mostanában jobban be vannak vonva.
adam8
Plusz sokkal több a sok WR-es felállás, ezért jobban eloszlanak a yardok, több a futók elkapott yardja is a TE-ek mellett, 500-600-800 yardos célpontokból van több minden csapatban.

Illetve az 1000 yardos futók esetén is benne van a pakliban, hogy jelentősen kevesebb a klasszikus workhorse futó, aki kap 30 labdát egy meccsen, sokkal több csapat használ több futót különböző feladatokra, vagy eleve split carry hozzállással.
somoskovig
A TE-ek annyira nem relevánsak, nincs sokkal több yardjuk:
2008 Top5 TE yard: 4569y
2020 Top5 TE yard: 4739y

Amit Somos írt, az kb egybevág azzal, amit én is a végén...a sok sok rövid játék: a RB-ek bevonásával és a LoS körüli passzok az elkapóknak. Ez változott nagyon meg. (Ami szerintem nem feltétlenül eredményes irány, de ez egy másik kérdés). 😀

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 3 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 767 — 49ers GM
Ugye a liga vagy 5 éve attól hangos, hogy abszolút eltolódtunk a passzjáték irányába.
Kíváncsiságból nézegettem statokat kb 15 évvel ezelőttről.
2006 1000y-os WR: 19 db
2008 1000y-os WR: 22 db
2020 1000y-os WR: 18 db

Ez nem támasztja alá a fenti dolgot, de mégis rá lehet fogni, mert...
2006 1000y-os RB: 22 db (+5 db 800y feletti) Majd minden csapatban volt 1000y körüli futó, wow!
2020 1000y-os RB: 9 db
Szóval az van, hogy baromi sok (szerintem gyökér) rövid játék jöttek be a futások helyett.
Chargers LT
A tight endek sokkal több yardot kapnak el, mint akkoriban, Dallas Clark, Witten, Tony Gonzalez sok yardos szezonokat hozott akkoriban, meg biztos még egy-két játékos, de úgy érzem mostanában jobban be vannak vonva.
adam8
Plusz sokkal több a sok WR-es felállás, ezért jobban eloszlanak a yardok, több a futók elkapott yardja is a TE-ek mellett, 500-600-800 yardos célpontokból van több minden csapatban.

Illetve az 1000 yardos futók esetén is benne van a pakliban, hogy jelentősen kevesebb a klasszikus workhorse futó, aki kap 30 labdát egy meccsen, sokkal több csapat használ több futót különböző feladatokra, vagy eleve split carry hozzállással.

több mint 3 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 646
Ugye a liga vagy 5 éve attól hangos, hogy abszolút eltolódtunk a passzjáték irányába.
Kíváncsiságból nézegettem statokat kb 15 évvel ezelőttről.
2006 1000y-os WR: 19 db
2008 1000y-os WR: 22 db
2020 1000y-os WR: 18 db

Ez nem támasztja alá a fenti dolgot, de mégis rá lehet fogni, mert...
2006 1000y-os RB: 22 db (+5 db 800y feletti) Majd minden csapatban volt 1000y körüli futó, wow!
2020 1000y-os RB: 9 db
Szóval az van, hogy baromi sok (szerintem gyökér) rövid játék jöttek be a futások helyett.
Chargers LT
A tight endek sokkal több yardot kapnak el, mint akkoriban, Dallas Clark, Witten, Tony Gonzalez sok yardos szezonokat hozott akkoriban, meg biztos még egy-két játékos, de úgy érzem mostanában jobban be vannak vonva.

több mint 3 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 609 — Jedi Master
Ugye a liga vagy 5 éve attól hangos, hogy abszolút eltolódtunk a passzjáték irányába.
Kíváncsiságból nézegettem statokat kb 15 évvel ezelőttről.
2006 1000y-os WR: 19 db
2008 1000y-os WR: 22 db
2020 1000y-os WR: 18 db

Ez nem támasztja alá a fenti dolgot, de mégis rá lehet fogni, mert...
2006 1000y-os RB: 22 db (+5 db 800y feletti) Majd minden csapatban volt 1000y körüli futó, wow!
2020 1000y-os RB: 9 db
Szóval az van, hogy baromi sok (szerintem gyökér) rövid játék jöttek be a futások helyett.

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 3 éve
Törölt felhasználó
Salary cap min 175-ről 180 misire emelkedett.
több mint 3 éve
Lucifer New York Jets 1 209
miért van mindenki négykézláb?
Black_Adder
Mert a könyv '94-es

| 1894-es |
r.baggio
Az eredeti konyv 1990-es a magyar 1994-es kiadas.

Tobb szakerto nezte at a konyvet, adott sportagak szakvezetoi,ujsagirok stb..
A tojaslabdas sportagak nincsenek a listan ergo egy ujsagiro, rajongo csinalhatta.
Fun fact pl darts vezeto szerepel a listan

Na jo Kovacs Pufifank Sandor neve ott van mint nfl szakerto🙂
YoungZeeZee
Nekem is megvan a könyv, kisgyerekként imádtam (ennél többet csak a 94-es vb-t beharangozó 100+ oldalas kiadványt meg az f1 almanachot forgattam), nélküle soha nem hallottam volna mondjuk a korfballról
r.baggio
Ez a hosszászólás nélkül sosem hallottam volna a korfballról 😀

GO JETS!!!
több mint 3 éve
YoungZeeZee 7 942
miért van mindenki négykézláb?
Black_Adder
Mert a könyv '94-es

| 1894-es |
r.baggio
Az eredeti konyv 1990-es a magyar 1994-es kiadas.

Tobb szakerto nezte at a konyvet, adott sportagak szakvezetoi,ujsagirok stb..
A tojaslabdas sportagak nincsenek a listan ergo egy ujsagiro, rajongo csinalhatta.
Fun fact pl darts vezeto szerepel a listan

Na jo Kovacs Pufifank Sandor neve ott van mint nfl szakerto🙂
YoungZeeZee
Nekem is megvan a könyv, kisgyerekként imádtam (ennél többet csak a 94-es vb-t beharangozó 100+ oldalas kiadványt meg az f1 almanachot forgattam), nélküle soha nem hallottam volna mondjuk a korfballról
r.baggio
Mennyit forgattam en is ilyen konyveket.
Egy 94-es vb konyv nekem is megvan, de az osszefoglalo.
A brazil futballrol is van egy konyvem azt is imadtam.
Sot volt vmi ki mit mikor nyert osszefoglalom.csak nev es evszam kb 94 ig bezarolag (kb minden sport)
több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 879 — No es importante
miért van mindenki négykézláb?
Black_Adder
Mert a könyv '94-es

| 1894-es |
r.baggio
Az eredeti konyv 1990-es a magyar 1994-es kiadas.

Tobb szakerto nezte at a konyvet, adott sportagak szakvezetoi,ujsagirok stb..
A tojaslabdas sportagak nincsenek a listan ergo egy ujsagiro, rajongo csinalhatta.
Fun fact pl darts vezeto szerepel a listan

Na jo Kovacs Pufifank Sandor neve ott van mint nfl szakerto🙂
YoungZeeZee
Nekem is megvan a könyv, kisgyerekként imádtam (ennél többet csak a 94-es vb-t beharangozó 100+ oldalas kiadványt meg az f1 almanachot forgattam), nélküle soha nem hallottam volna mondjuk a korfballról

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal