NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szerintem meg egyszeruen pech. Teljesen mindegy, van-e kontakt vagy nincs, evek ota sorolni lehet zsakszamra a non contact seruleseket. Komolytalankodas van, de azert nem feltetlenul csak kocognak, ha meg csak „fel gozzel” elugralgatnak, siman egy rossz lepes, aztan hello, foleg mufuvon.

Nem utkozgetnek, de az iranyvaltasok ugyanugy megvannak, a terd meg igy is oriasi megterhelest kap. Szerintem nem lenne akkor sem jobb, ha „edzesben” lennenek a jatekosok. Az ilyen rossz mozdulatokkal nem tudsz mit csinalni.
Stez
Tavaly az idény előtt 24 ACL szakadásos sérülés volt, az idény során pedig 27. A teljes offseason kb. 20 on-field edzésnapot tartalmaz, aminek a fele nem is mandatory, és egy jelentős része no contact. Plusz a TC és a 4 preseason meccs. Ezzel szemben áll a 4 hónapos alapszakasz, heti 4+ edzésnappal, és 16 éles alapszakasz meccsel (plusz playoffal).

Ha összeadod a pályán (edzéssel és/vagy meccsel) töltött órákat, akkor az jön ki, hogy az alapszakaszban lényegesen több órára jön ki majdnem ugyanannyi sérülés, mint a preseasonra. Egy ekkora (majdnem kétezres) mintán ilyen óraszám/sérülés eltérés már nem lehet véletlen.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 888 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Petersonnak van még esélye h vki leigazolja?
több mint 5 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 870 — No es importante
Micsoda, ez ne lenne természetes dolog??

 twitter.com/BadgerFootball/status/998757942596964353?s=09


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 5 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
Sztem inkább köze van ahhoz, hogy az emberi szervezetet nem arra találták ki, hogy olyan mennyiségű izomtömeg kerüljön rá, mint az NFL játékosokon van, és ezt a testet mozgatva ilyen-olyan erőhatásoknak kitegyék. Ha egy normális testfelépítésű ember lemegy kocogni, kitámasztani, nem fog szétszakadni, de nyilván nem is 120 kilósan csinálsz olyan irányváltásokat, mint egy 50 kilós ember. Ezt a terhelést pedig időnként nem bírja a szervezet.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 5 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Szerintem meg egyszeruen pech. Teljesen mindegy, van-e kontakt vagy nincs, evek ota sorolni lehet zsakszamra a non contact seruleseket. Komolytalankodas van, de azert nem feltetlenul csak kocognak, ha meg csak „fel gozzel” elugralgatnak, siman egy rossz lepes, aztan hello, foleg mufuvon.

Nem utkozgetnek, de az iranyvaltasok ugyanugy megvannak, a terd meg igy is oriasi megterhelest kap. Szerintem nem lenne akkor sem jobb, ha „edzesben” lennenek a jatekosok. Az ilyen rossz mozdulatokkal nem tudsz mit csinalni.

több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Két nap OTA-n vagyunk túl, és már 3 ACL szakadás történt. Pedig még szinte csak sztreccselnek meg simogatják egymást, nincs felszerelés, nincs contact.

Meggyőződésem, hogy ez amiatt van, mert a játékosok nagyobb részének otthoni felkészülése még mindig a kanyarban sincs ahhoz képest amit idény közben a csapatnál, kondíciós edző, orvosi háttér, gasztroentreológus felügyelete alatt csinálnak. A játékosok saját magukkal tolnak ki, hogy a CBA elment olyan extremitásig, hogy a játékos nem is konzultálhat az edzőkkel. Itt az eredménye.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szerintem az a csapat, amelyiknek tényleg csak az a 6-8 millió és plusz egy jó játékos hiányzik, az megoldja, hogy meg legyen az a pénz, QB ide vagy oda. Átstruktúrál pár szerződést, és kész.

Ott van példának mondjuk a Denver. Hiába került (akkori árakon) Manning top pénzbe, mégis megoldották, hogy odavigyék Talibot, Ware-t, Sanders-t, Welkert, stb. Nem a pénz előteremtése volt a nehéz, hanem azt megcsinálni, hogy legyen olyan csapat amenyikbe már "csak" az a néhány láncszem kell. Az igazi kunszt Von Miller, Demaryus Thomas, Eric Decker (Ryan Clady, Derek Wolfe, Chris Harris, Bradley Roby, stb.) néhány éven belüli ledraftolása volt. Ahhoz képest másodlagos, hogy Manning csak 10 milliót keres vagy pedig 20-at.

Ez utóbbit kreatívan lekönyvelik ha úgy látja egy csapat, hogy csak az a plusz játékos hiányzik. Szinte minden évben látunk erre példát contender csapatoknál, QB pénztől függetlenül. (Pats példa is van, pl. Revis pénzének lekönyvelése 2014-ben.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Nem a 18, 22, 28 a kérdés, mert már a 18 is sok, ahogy a példákban írja. De most már 25-30 között kapnak. Márpedig aki a tíz százalékot nem éri el, hanem mondjuk csak ilyen 5 millás szerződéssel játszik, ott már 20-25 millió felszabadul.

Persze erre megint jön az, hogy ez viszont most már csak az újoncszerződéssel megoldható, mert egy irányító akkor is megkap 10-15, sőt most már 18 millát is a piacon, ha egy tök átlagos csókáról beszélünk. De mondjuk még itt is tud majd egy 10-12 milliós különbség kialakulni, amiből bármilyen posztra jöhet egy elit játékos.

De mivel most már tényleg teljesen alap, hogy elszállnak az árak és ennél már csak magasabbak lesznek, így ez a téma (kell-e a cap 10+ százalékát egy játékosra költeni) nem sokáig lesz aktív, mert mindenhol ez lesz az irányítóknál, és az sem megoldás, hogy ötévente hozol egy újoncot, akivel van öt olcsó éved megint.

Simán lehet, hogy a következő években megint az lesz, hogy a nagy szezont futók (akiknél az irányító szotyiért játszik) visszaesnek és megint nem lesznek tényezők (ha mást nem, az irányító hosszabbítása után), és hosszú távon megintcsak az lesz a jobb, ahol van franchise irányító, még ha néha ki is kap a döntőkben.

több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Na végre egy értelmes vitalehetőség: kell-e nagy pénzes irányító, vagy ezzel csak tönkretesszük a csapatot, és inkább a csapatot építsük fel egy olcsóbb játékos köré a plusz pénzből.Wyatt
Olvastam a cikket, de nekem már az nem világos, hogy milyen "plusz pénzre" gondolnak? Addig persze oké, hogy a legjobb ha van egy rookie szerződésű és már elit QB-d. Ez no brainer. De aztán innentől kezdve, ha ez nincs, vagy pedig letelik az a 4 év (ami egy jó QB pályafutásában kb. csak a felvezetés), akkor szerintem baromira nem azon fog múlni a csapat sikere, hogy a QB 18, 22 vagy 28 milliót keres.

Az a néhány millió különbség az ma már nem elég egy impact játékosra. Egy átlagos/közepesen olcsó veteránt lehet manapság 3-5-7 millióért venni, poszttól függően. Ennyi impactja annak is van, ha valakinek beüt egy negyedik körös draft pickje és kifutja magát a játékos. Vagy annak, hogy valaki peches és az első körös tehetsége IR huszár lesz.

Szóval, persze. Minél olcsóbb a QB annál jobb, de egy egy faktor az ezerből. Nem is kiemelten fontos.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 129 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Sok-sok rookie egy rakáson.
több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 129 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
A PFF 25 legjobb 25 éven aluli játékosainak a listája.
 www.profootballfocus.com/news/pro-top-25-under-25-for-2018
több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Na végre egy értelmes vitalehetőség: kell-e nagy pénzes irányító, vagy ezzel csak tönkretesszük a csapatot, és inkább a csapatot építsük fel egy olcsóbb játékos köré a plusz pénzből.

Alapvetően úgy vagyok vele, hogy egy elit irányító nagyjából garancia rá, hogy a csapatod állandóan érdekelt lehet a rájátszásban, és a sok opció közül néhányszor ő ér majd a csúcsra, de persze Pats-szurkolóként az elmúlt 14 év után miből indulna ki az ember. Viszont az ottani sikerkorszak kezdete és pl az elmúlt x év történései mintha inkább azt hoznák ki, hogy racionálisabb olcsóbb irányító köré jó csapatot csinálni (persze aztán lehet, hogy ez szimplán annyiból áll, hogy egy jó magba végre találsz a drafton egy irányítót, vagy amíg újoncszerződés alatt játszik, addig felépítesz egy csapatot, ami aztán ugyanúgy széthullik néhány éven belül, mint Seattle-ben, és nincs nyerő módszer, és még mindig a franchise irányító az egyetlen épkézláb megoldás).

Mindenesetre ez a szám meglepett

It's not a coincidence that only three Super Bowl-winning quarterbacks since 2006 have had a cap number that was 10 percent or more of the league salary cap in that year, according to numbers found at Over The Cap (Peyton Manning twice, Eli Manning and Tom Brady once), with at least two of those players (Peyton and Brady) qualifying as franchise quarterbacks. And consider that every Super Bowl QB in that span who took up 14 percent or more of the salary cap lost (Peyton Manning twice, Matt Ryan once). Thus, it appears that overpaying quarterbacks is a recipe for disaster for most squads.

Most pedig a 177.2 milliós capnél azért egy 18 millás irányítófizetés messze nem az elit értéket képviseli, lassan már spirált dobni tudó QB is kap ennyit kis túlzással. Ha csak az átlagot nézzük, 20 irányító van, aki legalább ennyit átlagol. Ennyi elit játékos azért aligha van a poszton. Mondjuk persze, az segítség, ha egy Brady 20.5-öt eszik csak mondjuk 😊

Nemrégiben volt már valami stat, hogy a legdrágább szerződéssel bíró játékosok PO-ban még nem is nagyon nyertek, de legalábbis borzalmas mérleggel bírtak a csapataik. Most az idei caphit alapján nézték meg, kik azok, akik a legnagyobb arányban foglalják le a satyit. Persze, ez inkább most trend a cap extrém emelkedése óta, szóval egy 2-3 év múlva simán lehet, hogy egyikük sem lesz top 5-ben, hanem inkább a top 10 peremén. De egynek számomra akkor is érdekes volt a téma

1) Jimmy Garoppolo, San Francisco 49ers: 20.9 percent, 7-0 career record, 99.7 passer rating.
2) Matthew Stafford, Detroit Lions: 15.0 percent, 60-65 career record, 88.3 passer rating.
3) Derek Carr, Oakland Raiders: 14.1 percent, 28-34 career record, 87.5 passer rating.
4) Joe Flacco, Baltimore Ravens: 14.0 percent, 92-62 career record, 84.1.
5) Andrew Luck, Indianapolis Colts: 13.8 percent, 43-27 career record, 87.3 passer rating.

Bővebben

https://static.www.nfl.com/image/private/t_editorial_landscape_12_desktop/league/dvnbqx24pdufylkxlree
Franchise player or cap hog? The wisdom of heavy QB spending
In his notebook, Bucky Brooks investigates the wisdom of teams devoting huge chunks of cap space to quarterbacks like Jimmy Garoppolo. Plus, the Patriots' running backs, Josh Rosen's promising start and more.

több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 129 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
trololol

 twitter.com/NFLFilms/status/997144361128398848
r.baggio
Hú milyen Hue Jackson idézetek lesznek ebből.
több mint 5 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 867 — Deion Sanders for president!
Egykori NFL DE-k fognak verekedni egymás ellen a ketrecben júniusban.
 twitter.com/LynchOnSports/status/995508644174168064
iktriad
Lassan csak elérik a Győzike show színvonalát!

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 5 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 870 — No es importante
trololol

 twitter.com/NFLFilms/status/997144361128398848


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 5 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
 twitter.com/NFLfootballinfo/status/996826927389388801

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 129 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Egykori NFL DE-k fognak verekedni egymás ellen a ketrecben júniusban.
 twitter.com/LynchOnSports/status/995508644174168064
iktriad
aszittem Hardy csak nőket mer verni...
Black_Adder
Súlycsoportot váltott.
több mint 5 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Egykori NFL DE-k fognak verekedni egymás ellen a ketrecben júniusban.
 twitter.com/LynchOnSports/status/995508644174168064
iktriad
aszittem Hardy csak nőket mer verni...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 129 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Egykori NFL DE-k fognak megveregetni egymás ellen a ketrecben júniusban.
 twitter.com/LynchOnSports/status/995508644174168064
iktriad
Ketrecben már több győzelme van, mint 2011-12-ben a JAX színeiben. 😛

| 2-15 volt a mérlege abban a két szezonban 😉 |
Igor
2011-ben 5-11 volt a Jags mérlege. 2012-ben tényleg 2 W jött össze.
iktriad
Amikor játszott, mindkét évben 1-1 győzelme volt 😛

Igazából ezért lett jobb a Jags, mert elengedtétek.
Igor
Én sajnáltam. Egyrészt twitteren óriási arc, másrészt anno előre megjósoltam, hogy a Jags draftolni fogja(Gene Smith éra rules 😊 ).
 blackandteal.com/2010/03/27/the-next-de-of-the-jaguars-scouting-austen-lane-de-murray-state/
És még játékosként sem volt borzalmas, már Gene Smith draft pick mércével mérve. 😊
Amúgy az megvan, hogy Genet amióta kirúgták a Jagsből, nincs állása(2013 januárja óta)? Olyan borzalmas volt, hogy még a belterjes NFL-ben sem kell azóta se senkinek...
iktriad
1-2 éve nem a jetshez ment valami pénzügyi poziba?
peach
Gene elsősorban scout, szóval nem. Felmerült pár helye a neve az évek során, de úgy tudom sose adtak neki szerződést.
több mint 5 éve
peach Atlanta Falcons 14 264 — a new hope (again)
Egykori NFL DE-k fognak megveregetni egymás ellen a ketrecben júniusban.
 twitter.com/LynchOnSports/status/995508644174168064
iktriad
Ketrecben már több győzelme van, mint 2011-12-ben a JAX színeiben. 😛

| 2-15 volt a mérlege abban a két szezonban 😉 |
Igor
2011-ben 5-11 volt a Jags mérlege. 2012-ben tényleg 2 W jött össze.
iktriad
Amikor játszott, mindkét évben 1-1 győzelme volt 😛

Igazából ezért lett jobb a Jags, mert elengedtétek.
Igor
Én sajnáltam. Egyrészt twitteren óriási arc, másrészt anno előre megjósoltam, hogy a Jags draftolni fogja(Gene Smith éra rules 😊 ).
 blackandteal.com/2010/03/27/the-next-de-of-the-jaguars-scouting-austen-lane-de-murray-state/
És még játékosként sem volt borzalmas, már Gene Smith draft pick mércével mérve. 😊
Amúgy az megvan, hogy Genet amióta kirúgták a Jagsből, nincs állása(2013 januárja óta)? Olyan borzalmas volt, hogy még a belterjes NFL-ben sem kell azóta se senkinek...
iktriad
1-2 éve nem a jetshez ment valami pénzügyi poziba?



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 129 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Egykori NFL DE-k fognak megveregetni egymás ellen a ketrecben júniusban.
 twitter.com/LynchOnSports/status/995508644174168064
iktriad
Ketrecben már több győzelme van, mint 2011-12-ben a JAX színeiben. 😛

| 2-15 volt a mérlege abban a két szezonban 😉 |
Igor
2011-ben 5-11 volt a Jags mérlege. 2012-ben tényleg 2 W jött össze.
iktriad
Amikor játszott, mindkét évben 1-1 győzelme volt 😛

Igazából ezért lett jobb a Jags, mert elengedtétek.
Igor
Én sajnáltam. Egyrészt twitteren óriási arc, másrészt anno előre megjósoltam, hogy a Jags draftolni fogja(Gene Smith éra rules 😊 ).
 blackandteal.com/2010/03/27/the-next-de-of-the-jaguars-scouting-austen-lane-de-murray-state/
És még játékosként sem volt borzalmas, már Gene Smith draft pick mércével mérve. 😊
Amúgy az megvan, hogy Genet amióta kirúgták a Jagsből, nincs állása(2013 januárja óta)? Olyan borzalmas volt, hogy még a belterjes NFL-ben sem kell azóta se senkinek...

Szerkesztette: iktriad
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Egykori NFL DE-k fognak megveregetni egymás ellen a ketrecben júniusban.
 twitter.com/LynchOnSports/status/995508644174168064
iktriad
Ketrecben már több győzelme van, mint 2011-12-ben a JAX színeiben. 😛

| 2-15 volt a mérlege abban a két szezonban 😉 |
Igor
2011-ben 5-11 volt a Jags mérlege. 2012-ben tényleg 2 W jött össze.
iktriad
Amikor játszott, mindkét évben 1-1 győzelme volt 😛

Igazából ezért lett jobb a Jags, mert elengedtétek.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 129 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Egykori NFL DE-k fognak megveregetni egymás ellen a ketrecben júniusban.
 twitter.com/LynchOnSports/status/995508644174168064
iktriad
Ketrecben már több győzelme van, mint 2011-12-ben a JAX színeiben. 😛

| 2-15 volt a mérlege abban a két szezonban 😉 |
Igor
2011-ben 5-11 volt a Jags mérlege. 2012-ben tényleg 2 W jött össze.
több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Egykori NFL DE-k fognak megveregetni egymás ellen a ketrecben júniusban.
 twitter.com/LynchOnSports/status/995508644174168064
iktriad

több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Egykori NFL DE-k fognak megveregetni egymás ellen a ketrecben júniusban.
 twitter.com/LynchOnSports/status/995508644174168064
iktriad
Ketrecben már több győzelme van, mint 2011-12-ben a JAX színeiben. 😛

| 2-15 volt a mérlege abban a két szezonban 😉 |

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)