NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 9 éve
ZERO_L New England Patriots 4 368 — situational football
A csatornánál meg az lehet az álláspont, hogy ki kell szolgálni a nagyon amatőröket (is) a nézettség miatt.moncsy91
Az volt az eredeti terv, hogy a c8-on a teljes nulláról induló nézőknek fog szólni a közvetítés, de ezt végül az indulás előtt elvetették. Nem is jött érte semmi panasz, hogy a szokásos módszer megy ott, leszámítva, hogy nincs üzengetés mert nem élő. De ezt a bowl.hu nemzet nem nagyon tudja, mivel 7-kor mindenki a saját kedvencét nézi streamen. Ez is mutatja, hogy a mi fórumunkban miért a playoffban szakadt ki ez a brainstroming.Höri
én többnyire néztem, legtöbbször Matuz volt a kommentátor és bár érezni lehetett, hogy nagyon kezdő(főleg az első pár hétben) összességében nem volt baj vele, kicsit jobb is volt, hogy többet jutott szóhoz az adott szakkommentátor

de most az élő meccsen, véleményem szerint nem tudta megugrani a közvetítés a "még élvezhető" kategóriát (ezért bátorkodtam megemlíteni)

Remélem idővel belejön Matuz mert nem ártana egy másik play by play kommentátor Faragó mellé(viszonyítási alapnak), kérdés a box,soccer,kézilabda mellett erre mennyi időt tud szánni



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 9 éve
ZERO_L New England Patriots 4 368 — situational football
Szerintem megoldás lehetne a kérdések felolvasására, ha nem Ricsi feladata lenne, hanem a szakkommentátoré vagy szerkesztőé és akkor mindjárt meg lehetne szűrni a "Itt alszik mellettünk a gyerek milyen szurkoló legyen?" kérdéseket. A kérdések úgysem kapcsolódnak szorosan a meccshez. Szerintem leginkább járható út az lenne, amit a Szaniszló-Tőrös páros csinál a kosármeccseken. Ha elő a közvetítés megvannak az alap és szakmaibb kérdések is. Úgyhogy ott inkább megvan az az arany középút. (Persze gondolom nincs akkora nézettsége az NBA-nek, mint az NFL-nek és, aki NBA-t néz ismeri a szabályokat.)

A csatornánál meg az lehet az álláspont, hogy ki kell szolgálni a nagyon amatőröket (is) a nézettség miatt. De én is örülnék, ha mellette lennének középhaladó kérdések. Lehet nincs is, mert akit érdekel utánanéz, így a kezdő kérdések maradtak. (De még mindig jobbak, mint a reklámok!)

De az is eszembe jutott már, hogy vannak olyan emberek, akik imádnak mindenről posztolni és jóérzéssel tölti el őket, ha visszahallják magukat TV-ben. Erre meg a legjobb mód, hogy tök egyértelmű üzeneteket tesznek fel, mert Ricsi sok ilyet olvas be.moncsy91
ennek az lehet az oka, hogy Bazskáék a twittert részesítik előnyben és az "NBA a SportTV-n" című Facebook csoportot, ahol nem a "retardáltak" írnak, hanem az értelmesebbje

mondjuk ez nem menti fel Faragót miért kell állandóan azt a szöveget nyomnia, hogy "már biztos sokan kíváncsiak a kedvenceik eredményeire" és állandóan mantrázni az ismétléseket... XXI. században élünk, észre kéne venni... (de ez biztos csak engem irritál ennyire)

az utolsó bekezdéseddel maximálisan egyetértek, fejem teszem rá, hogy a semmi hozzáadott értékkel nem rendelkező üzeneteket, csak feltűnési viszketegségben szenvedők írják, mert válaszoljanak alap kérdésekre, de az hogy az üzenetben leírja vki hogy "Brady és Manning mindig jó meccset játszik, nem is kell többet mondani, alig várom" minek kell beolvasni, azt nem tudom



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 9 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
A csatornánál meg az lehet az álláspont, hogy ki kell szolgálni a nagyon amatőröket (is) a nézettség miatt.moncsy91
Az volt az eredeti terv, hogy a c8-on a teljes nulláról induló nézőknek fog szólni a közvetítés, de ezt végül az indulás előtt elvetették. Nem is jött érte semmi panasz, hogy a szokásos módszer megy ott, leszámítva, hogy nincs üzengetés mert nem élő. De ezt a bowl.hu nemzet nem nagyon tudja, mivel 7-kor mindenki a saját kedvencét nézi streamen. Ez is mutatja, hogy a mi fórumunkban miért a playoffban szakadt ki ez a brainstroming.

több mint 9 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Teljesen jogos. Ugyanakkor az is igaz amit Sobri írt. A közvetítéseket 90%-ban olyanok nézik, mint "Csabi vagyok Győrből, kérdésem, hogy a QB miért nem rúgja a labdát ahelyett hogy passzolná, hiszen úgy messzebbre szállna. Amúgy a héten született a kisfiam, és vettem neki egy Steelerses cumit." peterk2005
Az Teddy lesz de mindegy!!!

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 9 éve
Lucifer New York Jets 1 209
Azóta ezek megszűntek. Ergo működik a visszacsatolás és elfogadják az építő kritikát. (Y) Hege
Megszűnt még a toborzók bemondása is, csak az senkinek se tűnt fel 😊 Pedig biztos alakult azóta pár járási válogatott.Höri
Vác Pandas!mustaine
Fèlelmetes 😀 emellett üdvözítő, h új csapatok alakulnak.

GO JETS!!!
több mint 9 éve
moncsy91 Green Bay Packers 197
Szerintem megoldás lehetne a kérdések felolvasására, ha nem Ricsi feladata lenne, hanem a szakkommentátoré vagy szerkesztőé és akkor mindjárt meg lehetne szűrni a "Itt alszik mellettünk a gyerek milyen szurkoló legyen?" kérdéseket. A kérdések úgysem kapcsolódnak szorosan a meccshez. Szerintem leginkább járható út az lenne, amit a Szaniszló-Tőrös páros csinál a kosármeccseken. Ha elő a közvetítés megvannak az alap és szakmaibb kérdések is. Úgyhogy ott inkább megvan az az arany középút. (Persze gondolom nincs akkora nézettsége az NBA-nek, mint az NFL-nek és, aki NBA-t néz ismeri a szabályokat.)

A csatornánál meg az lehet az álláspont, hogy ki kell szolgálni a nagyon amatőröket (is) a nézettség miatt. De én is örülnék, ha mellette lennének középhaladó kérdések. Lehet nincs is, mert akit érdekel utánanéz, így a kezdő kérdések maradtak. (De még mindig jobbak, mint a reklámok!)

De az is eszembe jutott már, hogy vannak olyan emberek, akik imádnak mindenről posztolni és jóérzéssel tölti el őket, ha visszahallják magukat TV-ben. Erre meg a legjobb mód, hogy tök egyértelmű üzeneteket tesznek fel, mert Ricsi sok ilyet olvas be.
több mint 9 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 865 — Deion Sanders for president!
Azóta ezek megszűntek. Ergo működik a visszacsatolás és elfogadják az építő kritikát. (Y) Hege
Megszűnt még a toborzók bemondása is, csak az senkinek se tűnt fel 😊 Pedig biztos alakult azóta pár járási válogatott.Höri
Vác Pandas!mustaine
Akkor itt az ideje csapatlogót cserélned! 😀😀😀
Ezek a magyar csapatnevek. 😀😀

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 9 éve
mustaine Tampa Bay Buccaneers Middle Tennessee Blue Raiders 9 852 — Chalk Dawk fan
Azóta ezek megszűntek. Ergo működik a visszacsatolás és elfogadják az építő kritikát. (Y) Hege
Megszűnt még a toborzók bemondása is, csak az senkinek se tűnt fel 😊 Pedig biztos alakult azóta pár járási válogatott.Höri
Vác Pandas!

több mint 9 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Azóta ezek megszűntek. Ergo működik a visszacsatolás és elfogadják az építő kritikát. (Y) Hege
Megszűnt még a toborzók bemondása is, csak az senkinek se tűnt fel 😊 Pedig biztos alakult azóta pár járási válogatott.

több mint 9 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Ezt ide, mert sokan látják.

Szóval: ennek minden másodperce egy kincs. 😀

több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Meg kell követnem magam, mert tudok még pozitívumot mondani az előrelépés terén. Ez pedig a kritika elfogadása volt.

Röviden a sztori:
2013-ban volt szerencsém Márkkal személyesen beszélgetni. Ott említettem neki, hogy 2 dolog nagyon idegesítő.
Az egyik a vers írogató faszi (valamilyen koma), a másik meg a "az nem is igazi NFL drukker, aki nem nézi élőben" a meccset sms. Ezt a körülöttem állók is megerősítették neki.

Azóta ezek megszűntek. Ergo működik a visszacsatolás és elfogadják az építő kritikát. (Y)

Ezen az úton továbbmenve a kérdés, hogy van-e lehetőség építő jellegű kritikát vagy hozzászólást kulturált formában továbbítani a megfelelő személyeknek?Hege
Azért én még idén is hallottam Krojf koma 1-2 szösszenetét, de ez legyen a legnagyobb baj.
Abban legalább van némi munka, és nyomasekbobói eredetiség.

több mint 9 éve
mustaine Tampa Bay Buccaneers Middle Tennessee Blue Raiders 9 852 — Chalk Dawk fan
Meg kell követnem magam, mert tudok még pozitívumot mondani az előrelépés terén. Ez pedig a kritika elfogadása volt.

Röviden a sztori:
2013-ban volt szerencsém Márkkal személyesen beszélgetni. Ott említettem neki, hogy 2 dolog nagyon idegesítő.
Az egyik a vers írogató faszi (valamilyen koma), a másik meg a "az nem is igazi NFL drukker, aki nem nézi élőben" a meccset. Ezt a körülöttem állók is megerősítették neki.

Azóta ezek megszűntek. Ergo működik a visszacsatolás és elfogadják az építő kritikát. (Y)

Ezen az úton továbbmenve a kérdés, hogy van-e lehetőség építő jellegű kritikát vagy hozzászólást kulturált formában továbbítani a megfelelő személyeknek?Hege
 bowl.hu/forum/nfl_-_altalanos_temak/sport_tv_kozvetitesek_-_kerdezz_bencsics_marktol
 bowl.hu/forum/nfl_-_altalanos_temak/sport_tv_kozvetitesek_-_kerdezz_kovacs_sandortol
 bowl.hu/forum/nfl_-_altalanos_temak/sport_tv_kozvetitesek_-_kerdezz_udvardi_gyulatol

Ha itt nem reagálnak, twitteren is megtalálod őket.

több mint 9 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Én mindenkit megértek és el is fogadom az érvelését.. De például akkor nekem csak annyi a kérésem, hogy tényszerű adatokat ne ferdítsenek el, mert sajnos ez is gyakran előfordul, amihez SEMMILYEN szakmai tudás nem kell.

Amúgy nyugodtan csinálhatna a Sport TV, valamilyen egyszerű rajzot paintben, amit akkor bemutathatnának, amikor a jenkiknél éppen reklámoznak. Meccsenként mondjuk 2 ilyen etap a 10+ból, a többiben mehet a Kolompár Rojálflöss vagyok Simagöröngyösről... sms-ek. Lerajzolhatnák pl. mit nevezünk flat zonának, mit a cover 2, milyen WR útvonalak vannak és hasonló kurva alap dolgokat. Sőt talán még valami sms játék is lehetne, hogy a meccs végén feltesznek egy kérdést az éppen elhangzott szakmai témából és a helyesen válaszolók közül valaki nyer egy mittomén Faragó Ricsi könyvet. De nem...
több mint 9 éve
ozibozi New York Giants 15 430
Amikor kb 2 éve felvetettem, hogy csináljanak egy 15-20 perces alapszabály magyarázó kisfilmet grafikával stb... és adják le minden meccs előtt, közben stb -- sokszor-- és ne csak a szezon előtt egyszeri stúdióbeszélgetés legyen, akkor a válaszból kiderült hogy ez nagyon komoly üzleti érdekeket sértene.(kb 2 éve jött ki a második kiadás ) vlsz Nem hülyék csinálják ezt , pontosan tudják mit miért csinálnak... és mit miért nem csinálnak. Itt egy 'iparág' épült ki az elmúlt években amiből sokan megélnek, ráadásul monopol helyzetben lévő média támogatással. Ide pedig folyamatosan kell az utánpótlás a lemorzsolódás miatt. Aki komolyan érdeklődik azok közül is sokan a magánkiadásban megjelent NFL könyvvel kezdték, akár karácsonyi ajándékként, akár csak úgy. A kezdő drukker pedig jó piac.
több mint 9 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Az NFL igazi célközönsége az az 1000 ember akit aktív NFL nézőnek nevezünk. Ha pusztán anyagi szempontból nézzük mi vagyunk az NFL igazi vásárlóereje Magyarországon. Pl. Te, mint Sobri Jóska valószínűleg 20-szor erősebb vásárlóerőt képviselsz, mint bármelyik koca szurkoló.Hege
Szerintem ez nincs így, bár nem is tartozik a tárgyhoz szorosan.
Simán kimegy NFL meccsre az is, aki 1 csapatot ismer normálisan és simán rendel mezt az is, aki 4 játékost ismer (ha van rá kerete). A gamepass nyilván más kávéház.

Amit ajánlok nem neked, hanem mindenkinek, aki csak itt kommunikál az NFL-ről, hogy nézzen szét másutt is. Akár az NFL könyv fb kommentjeiben, a Sport TV facebook bejegyzéseinél, az NSO NFL hozzászólásainál. Aki játszik valamelyik magyar csapatban, maga is érzi, hogy mekkora szakadék van kedvelő és kedvelő között. Nem abból kell kiindulni, hogy a bowl.hu törzsközönsége az átlag szint, ezt nem kell ecsetelnem.

És valaki felhozta, hogy az eurosport csinált magának valami elit közönséget. Na ez nálunk is megtörtént, éppen a Bowl.hu által, viszont az NFL nem ragadt le ezen a szűk körön, hanem tovább bővül folyamatosan, hála az egyre több meccsnek, a trashtalknak, meg nekünk többek közt. Szóval egyre több az értő ember, de a hozzánemértő rajongók száma stagnál, ez meg jó jel.

több mint 9 éve
NB2 New England Patriots 21 976 — nabege2@yahoo.com
Szeretnék egy másik szempontot is felvetni.
Hege
Nem vagyok benne biztos, hogy mindig ugyanannak az 1000-nek kéne szóljon, mert kevés utánpótlás fog érkezni. Ha tényleg nagyon tömény, nem sok embert fog meg, nem lesz sok új néző. És a sok új nézőből kerülnek ki a magasabb szintre akarni jutók.

ui1: fel nem foghatom, hogy aki ír egy emailt, hogy "mikor lesz ez meg az", azt miért nem használja a guglit v. nfl.com-ot ? 😀
ui2: úgy látom azért lenne igény külön topikra...
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szeretnék egy másik szempontot is felvetni. Az NFL eladja a közvetítés jogait a magyar sport tv-nek. Valószínűleg úgy gondolják, hogy a NFL, mint termék eljut a megfelelő minőségben a megfelelő célközönséghez.
Az NFL igazi célközönsége az az 1000 ember akit aktív NFL nézőnek nevezünk. Ha pusztán anyagi szempontból nézzük mi vagyunk az NFL igazi vásárlóereje Magyarországon. Pl. Te, mint Sobri Jóska valószínűleg 20-szor erősebb vásárlóerőt képviselsz, mint bármelyik koca szurkoló.
Ez az ezer ember fog NFL lógóval ellátott termékeket venni több tízezer vagy évek során százezer forintért. Ezek az emberek fognak elutazni Londonba, ők fogják az NFL gamepass-t megrendelni. Ők fogják a gyerekeiket ennek a sportágnak a szépségeivel megismertetni.Hege
Javaslom Gsn fórumtársunk remek blogját és remek cikkeit az NFL üzleti oldalával kapcsolatban. Ott mindenről találsz információkat, többek között arról is, hogy az NFL bevételeinek mekkora részét adja a "mercsendájzing" (a csecsebecsék árulása), és mekkorát a közvetítési jogok.
A Sport TV nem csecsebecséket árul, hanem közvetítési jogot vesz meg. A bevétele sem attól az 1000 törzs szurkolótól származik, hanem (a reklámbevételeken felül) azoktól a háztartásoktól, ahol elő van fizetve a csatorna.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 073
A szakmai résztől eltekintve, mert nyilván azt nem értik a kintiek, de vágjátok, hogy egy-egy magyar nfl videó alatt ácsingóznak az amcsik, hogy mekkora királyok a kommentátoraink? Itt nyilván a beleélést, hangszínt díjazzák, mert a kintiek el tudják nyomni a super bowl döntő playét is hétköznapi beszédhanggal. Persze sokakat ez is idegesít, amikor Ricsi üvöltözik (azt aláírom, hogy néha túlzásba viszi), viszont nálam ez inkább színsebbé teszi a közvetítéseket. Ráadásul nem is a dél-amerikai stílusban teszi, hogy 3 percig üvölti, hogy "gooooal", mert attól én is a falnak megyek.

Nálam ez mindenképpen piros pont a mieinknek. Tudom ez kicsit off volt, mert most a szakmai részekről ment a diskurzus, de egy kicsit dicsérjük már meg őket.

több mint 9 éve
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 31 423 — LIGHTS OUT!
10év közvetítés után Ricsi még mindig bonyolultnak találja az elkapásra vonatkozó szabályt, ezek után mit várunk Matuztól 20 meccs tapasztalattal?

több mint 9 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
Nagyon régen néztem tv-ben meccset, tegnap kivételt tettem. A kedvencem az az SMS volt, amikor a meccs döntötte el, milyen szurkolónak nevelik a gyereket a szülők.

Egyébként abban egyetértek, hogy valószinüleg nem az ide irogató, "szakavatottabb" nézőket kell kiszolgálniuk a SportTV-n. Bár aki fentmarad, vagy felkel 2:30-as meccsre, az lehet, hogy nem általágos kocanéző.
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
Csak az tud releváns véleményt formálni, aki nézi a közvetítést, szóval annyira nem lehet rossz a helyzet 😊 és ahogy minden ilyen vitánál látszik, szerintem csak építő kritikák fogalmazódnak meg (az eredménykövetőt leszámítva nyilván), a frusztráló inkább az, hogy évek óta ugyanazokról a problémákról beszélünk (és pár év múlva vélhetően ugyanitt fogunk tartani)...

Nekem az angol kifejezések állandó használata az igazán zavaró, a vizsgázós és hasonló sms-ekre nem lehet semmi mentség 10+ évnyi közvetítés után, ezen felül még a felkészületlenség, ami főleg számon kérhető. Ebből egyik se olyan, mint pl. a soccernél, hogy zombori vagy hegyiván igazán takarodhatna már a képernyőről, hanem könnyen orvosolható, de legalábbis megfontolandó megjegyzések, melynek teljes ignorálása talán a legnagyobb baj.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
jaj az egyetemi négyesdöntő télleg hatalmas volt 😀 igazi Sanyi...
a meccs közbeni huhogások meg már nagyon idegesítenek, főleg mikor egy alap tacklenél csinálja ezt, majd jönnek az udegen szavak teljesen összevissza és a kutyát nem érdekli...
több mint 9 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Ugyanakkor pl apám aki nagyon erdeklodik a sport iránt felhasználói szinten mikor meghallja Sanyitol, hogy "ahogy látjuk jo a four man rush a playsideról blitzelt a linebacker, de jo volt a pick-up a kjubi viszont backfootrol kellett megdobja az end zoneba a corner route-ot a double coverage-be és rögtön ott is van a turnover, touchback" akkor a falhoz bassza a tavvezerlot.gabtsi
Nem attól lesz szakmai egy közvetítés, hogy angolra vált a kommentátor. Az, hogy valaki magyar közvetítésben olyan egyszerűen magyarítható kifejezések használ folyamatosan, hogy offense, defense, QB az meg ismét csak az ő szegénységi bizonyítványa. Miért kellene feltételezni, hogy az összetettebb eseményeket képes lenne érthetően előadni?

Ehhez, mármint a szakmaibb közvetítéshez és az angol kifejezések halmozásának elhagyásához egyáltalán nem kell olyan végletekben gondolkozni, csak több ráfordítást igényelne a közvetítésre való felkészülés.
több mint 9 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
(Amúgy van erre egy külön topic, nem kéne oda átvonulnunk?)peterk2005
a régi fórumon volt, de kiderült, hogy felesleges mivel össze lehetett foglalni a hozzászólásokat egyben annyival, hogy "szar minden" 😊 de nem fogok álszenteskedni, én is hozzátettem a magamét.

több mint 9 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
Ugyanakkor pl apám aki nagyon erdeklodik a sport iránt felhasználói szinten mikor meghallja Sanyitol, hogy "ahogy látjuk jo a four man rush a playsideról blitzelt a linebacker, de jo volt a pick-up a kjubi viszont backfootrol kellett megdobja az end zoneba a corner route-ot a double coverage-be és rögtön ott is van a turnover, touchback" akkor a falhoz bassza a tavvezerlot.

ami nem hajlik, az törik!