NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 9 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 719 — SuperBowl Champions 2013/2014
 www.nfl.com/news/story/0ap3000000456427/article/tom-brady-on-ravens-complaints-study-the-rulesundisputedly
Még biztos benne volt Bradyben a fair térdrúgás hatása. Egy ilyen meccs után ez a komment még belefért.DoM
Szerintem nincs a kommenttel semmi baj. Főleg nem meccs után. Lásd Sherm a tavalyi NFCCG után 😊
Azért ide írtam amúgy, és nem a Pats topikba, mert ott most biztosan olaj lett volna a tűzre a sok trollnak.
Egyszerűen szerintem az, hogy a snap előtti utolsó pillanatban jelentik be az elkapásra jogosultakat, az nem fair, és szembe megy a ligában uralkodó szokásokkal, és ez az én szememben -habár nem szabálytalan még- nem szimpatikus.

@peterk: Itt a fent leírtak nem tetszenek. Szembe megy bizonyos elvekkel az én szememben az, hogy megtévesztő módon csak az utolsó másodpercben jelentik be a játékost 😊 Ettől még nagy koponyának tartom az öreget.
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Három szempont alapján elemzem a szakkommentátorok idei munkáját.Sobri Jóska
És téged ismerve Höri pontszáma azért éppen annyi, mert az két tizeddel kisebb, mint a Pi négyzete.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
 www.nfl.com/news/story/0ap3000000456427/article/tom-brady-on-ravens-complaints-study-the-rules
ÉN eléggé csípem Bradyt, és BB-t is egy mágusnak tartom, tegnap is nekik drukkoltam, és a következő meccsükön is nekik fogok, de azért ez szerintem igencsak ellene megy a fair játéknak. PErsze a szabályok félremagyarázhatóak stbstb, de érdekes módon a másik 31 csapat sportszerűen értelmezi ezt a szabályt és nem egy szabályfélremagyarázás adta megtévesztési lehetőséggel akar előnyt szerezni. Nem csoda,hogy annyian ellenük drukkolnak.
Mondom, ennek ellenére nekik drukkoltam, de talán BB jobban tenné, ha a szaktudásával és nem a rule book értelmezésével szerezne magának előnyt.undisputedly
Ajánlom a Colts topicot, pár órája írtam erről pár szót. 😊 Egyébként nincs ebben semmi új. Emlékeztetnék pl. a tavalyi(?) Jets elleni meccsükre, ahol FG-nál mászott az egyik játékos a másik hátára, amit ott visszafújtak. Na, azt is csinálták nem is egyszer előtte, pedig arról is nyilván tudták, hogy erősen határesetes (ill. az már túl is volt azon).

A szimpátia az egy dolog, megértem, hogy sokan nem szeretik ezért Belichicket (én másért nem szeretem 😊 ). De azért ne csináljunk úgy, mintha Belichick lenne csak ilyen. Mindenki próbál túljárni a másik eszén és feszegetni a határokat. Pl. a pick play-ek ugyanilyen játékok. Vagy a DPI-re játszás. De, ha már itt tartunk, akkor a Seattle defensive stílusa is elmegy a határokig (úgyse dobják be annyiszor, hogy ne érje meg). Nem mondom, hogy örülök neki, de ez nem az úriemberek sportja. És nem csak Belichick nem úriember a pályán.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
 www.nfl.com/news/story/0ap3000000456427/article/tom-brady-on-ravens-complaints-study-the-rulesundisputedly
Még biztos benne volt Bradyben a fair térdrúgás hatása. Egy ilyen meccs után ez a komment még belefért.
több mint 9 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Bazzanival egyet értwk. Sanyi nem szakkommentál, hanem huhog és röhög, na meg "poénkidik"..

Höri és Márk kommentalasát kimondottan élvezem
több mint 9 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 719 — SuperBowl Champions 2013/2014
https://static.www.nfl.com/image/private/t_editorial_landscape_12_desktop/league/lzftsqsyfuzstedgbfgu
Tom Brady on Ravens' complaints: Study the rules
Needing a way to limit Baltimore's pass rush, Bill Belichick employed a unique substitution pattern that drew the ire of Ravens coach John Harbaugh. Tom Brady fired back after the game.


ÉN eléggé csípem Bradyt, és BB-t is egy mágusnak tartom, tegnap is nekik drukkoltam, és a következő meccsükön is nekik fogok, de azért ez szerintem igencsak ellene megy a fair játéknak. PErsze a szabályok félremagyarázhatóak stbstb, de érdekes módon a másik 31 csapat sportszerűen értelmezi ezt a szabályt és nem egy szabályfélremagyarázás adta megtévesztési lehetőséggel akar előnyt szerezni. Nem csoda,hogy annyian ellenük drukkolnak.

Mondom, ennek ellenére nekik drukkoltam, de talán BB jobban tenné, ha a szaktudásával és nem a rule book értelmezésével szerezne magának előnyt.
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Sanyi meg a 9-es muhahahahahaha.
A múltkori Lions meccs közvetítésekor már én szégyelltem magam, hogy mennyire nincs fogalma a csapatunkról.
Napi NFL hírekben teljesen fogalmatlan, még a saját kedvenc csapatáról sincs képben.
Neki egy jó kis vigyorgás, bratyizás, elpoénkodás az egész.
Semmi olyat nem tudok meg tőle amit eddig ne tudtam volna.
Egyedül a playelemzései jók talán.

Míg Sanyi és Höri egyaránt kiszolgálja a heti 1-2 meccset megnéző kocanézőt (nem elfeledni, ebből van legalább tízszer annyi, mint belőlünk, elszánt focidrukkerekből), és minket, mániákusokat is.
Hát ezen meg egyenesen felröhögtem.

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 864 — No es importante
Btw eddig mindkét hazai csapat nyert. Melyik kiemelt fog bukni a maradék kettőn? 😀 (Denver)undisputedly
egyik sem, viszont sajnos az SB-t idén elbukjátok
https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
NFL csevegő - NFL - Általános témák | Bowl.hu
Magyarország első számú amerikai futball oldala


Nem mintha a pontozás számítana, és nem is szeretném, ha ebből flame war lenne, de azért a "a játékosok többségét nem ismeri, soha nagyobb baj ne legyen, 9 pont," nem kicsit mókás xDbaggio
ööööö, ilyet én nem írtam. 😊Sobri Jóska
Ha nem is szó szerint, és ez a helyzet. És az legalább a "sportszakmaiságon" belül szerintem nem apró hiányosság, ha valaki az újoncokkal annyira sincs tisztában, hogy egy DROY jelölt felett simán átsiklik. Nyilván úgy pontozol, ahogy akarsz, de így az egész értékelést hiteltelenné teszi a 10/9-es értékelés, mert ehhez képest Gyula 3 pontja nagyjából azt jelentené, hogy ő a csapatokat is összekeveri.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 719 — SuperBowl Champions 2013/2014
Ricsi idén 10 Seahawks meccset közvetített, mégse sikerült tegnap megemlíteni h Simon nem alap kezdő hanem Maxwell a kezdő rcb( betegség miatt nem kezdett, jövő héten jatszani fog). és elkezdenek arrol beszélni h Simon miatt sebezhető a védelem, Maxwell meg se említve. könyörgöm...
Az h Gyula nem említi meg azt hagyjuk, sztem Shermant is a mezszámárol usmerte fel...braxa88
Azt csak félrehallottam,hogy azt mondták a Hawks passz elleni védelme úgy általánosságban hagy némi kívánnivalót maga után? 😀
Amúgy Hill kiesését sem említették szerintem, míg a másik oldalon Star-ét pedig igen.


Btw eddig mindkét hazai csapat nyert. Melyik kiemelt fog bukni a maradék kettőn? 😀 (Denver)
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Nem mintha a pontozás számítana, és nem is szeretném, ha ebből flame war lenne, de azért a "a játékosok többségét nem ismeri, soha nagyobb baj ne legyen, 9 pont," nem kicsit mókás xDbaggio
ööööö, ilyet én nem írtam. 😊

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 864 — No es importante
Nem mintha a pontozás számítana, és nem is szeretném, ha ebből flame war lenne, de azért a "a játékosok többségét nem ismeri, soha nagyobb baj ne legyen, 9 pont," nem kicsit mókás xD


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Három szempont alapján elemzem a szakkommentátorok idei munkáját.
Kommunikáció, sportszakmaiság, a közvetítésekhez hozzáadott érték.
Egyiküknek se ez volt az első éve, így megilletődöttségről, felkészületlenségről már elvileg nem kéne szólni az elemzéseknek. Ennek ellenére nézzük a konkrétumokat:

Höri, átlagpont: 9.67
Kommunikáció: Határozott, jó artikuláció, szabatos, érthető megfogalmazások. Néha még elragadja a hév, egy hosszabbra sikerült gondolat, és belecsúszik a mondanivaló a következő playbe, de ennyi belefér. 9 pont
Sportszakmaiság: Mindent tud mindenről, és ezt igyekszik is elmondani. Jeles felkészültség, érződik, hogy nem csak kedveli, de tudja és érti is ezt a sportot. 10 pont
Hozzáadott érték: Ez a három szempont legszubjektívebb része, de úgy érzem, amikor Höri közvetít, akkor megkapok minden olyan infót, ami a meccs élvezetesebbé tételéhez szükséges, mikor vége, nincs hiányérzetem, talán a humorából többet elővehetne, nem hiszem, hogy ebből problémája adódna. 10 pont

Sanyi, átlagpont: 9.00
Kommunikáció: Gördülékeny, flott diskurzus, állandó párbeszéd a kommentátorral. Nagy rutin, magabiztosság, de számomra túl sok fraternizálás. 9 pont
Sportszakmaiság: A játékot tudja, érti, érződik, hogy aktív szereplője ennek a sportnak. Apró hiányosság, hogy a mainstreamen kívül nem egy élő lexikon, nem foglalkozik napi 25 órát a sportággal. Soha nagyobb baj ne legyen. 9 pont
Hozzáadott érték: Vidám, jó hangulatú közvetítéseket prezentál sorozatban, sok humorral, sok infóval. Lehetne kevesebb “nemtudom”-ozás, de ezt minden évben elmondom. Gondolom ez már így is marad. 9 pont

Márk, átlagpont: 6.00
Kommunikáció: Még mindig lassú, akadozó beszéd, sokszor nyelvhelytelen, rosszul befejezett mondatok, eröltetett poénkodás, nyeglének tűnő attitűd. Némi előrelépés tapasztalható, de ez az a része a szakkommentátori munkának, ami gyakorlással fejleszthető. 4 pont
Sportszakmaiság: Szintén érződik a napi szintű jelenlét a sportban, lévén aktív játékos, de az is, hogy konkrétan az NFL-t illetően nem up-to-date minden történésben. 8 pont
Hozzáadott érték: Míg Sanyi és Höri egyaránt kiszolgálja a heti 1-2 meccset megnéző kocanézőt (nem elfeledni, ebből van legalább tízszer annyi, mint belőlünk, elszánt focidrukkerekből), és minket, mániákusokat is, addig Márknál az a meglátásom, hogy igazából egyikükhöz se beszél. Azt javallanám, hogy képzeljen el egy darab embert, barátot, vagy fiktívet, és neki közvetítsen egyes egyedül. És akkor kikeveredhet ebből a légüres térből, ahol olyan, mintha senkit se célozna meg mondanivalójával. 6 pont

Gyula, átlagpont: 2.33
Kommunikáció: Egy kedves, szimpatikus ember dünnyögése, és motyorgása. Így, jópár év után azt kell mondanom, hogy Gyula kelletlen, álmosító hangja igencsak kevéssé alkalmas szakkommentátornak, ráadásul nála észlelhető rengetegszer a poénok eröltetett ismétlése, a sokszor zavaró bratyizás, bennfentes humorizálás. Egyik se túl szerencsés. 2 pont
Sportszakmaiság: Gyula játékvezető, ehhez képest egy-egy ítéletnél ugyanúgy nem foglal állást, bizonytalankodik, mint akárki más. Mintha rettegne attól, hogy véleményt alkosson, hogy tévedhet. A szabálymagyarázatai sokszor pontatlanok, vagy legalábbis nem jól érthetőek, ami nagy kár. 3 pont
Hozzáadott érték: Az előző két szempont erősen meghatározza a harmadikat, és sajnos azt kell mondjam, hogy Gyula többet visz, mint hoz. Olyan benyomásom van, mintha ezt a szakiskodást kellemetlen teherként élné meg, nem pedig egy jó buliként. Kivéve, amikor próbál bulizni, de akkor is csak azzal a 2-3 emberrel, akit ismer a bulin. 2 pont

több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nektek semmi se jó. Folyton azért vannak Ricsiék savazva, mert tíz év után is alap dolgokat magyaráznak. Most meg amikor nem rágják szájba, hogy "de van ám ennél jobb felállása is a LOB-nak", akkor meg az a baj. 😀

Nagyobb baj, hogy Gyula orgánuma olyan mint egy altatódal. A harmadik negyed közepére úgy bealudtam mint annak a rendje. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Ricsi idén 10 Seahawks meccset közvetített, mégse sikerült tegnap megemlíteni h Simon nem alap kezdő hanem Maxwell a kezdő rcb( betegség miatt nem kezdett, jövő héten jatszani fog). és elkezdenek arrol beszélni h Simon miatt sebezhető a védelem, Maxwell meg se említve. könyörgöm...
Az h Gyula nem említi meg azt hagyjuk, sztem Shermant is a mezszámárol usmerte fel...
több mint 9 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
DoM szokta írni, de megszakadt a nagy sorozat: 2006. január 8. óta először nyert rájátszásban meccset a címvédőWyatt
Dynasty!

több mint 9 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
DoM szokta írni, de megszakadt a nagy sorozat: 2006. január 8. óta először nyert rájátszásban meccset a címvédő

több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
 overthecap.com/salary-cap-space/
Kattints a csapat feliratára!gaben
Ezt tudom (az előbbi cap space lista is onnan van szerintem), csak egyben (egy összefoglaló listában) nem láttam még ilyent. Mindegy, nekiálltam megcsinálni, ha nem unok bele, akkor felteszem ha kész lesz. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 863 — Deion Sanders for president!
Olyan listát esetleg nem találtál, ahol mellé van írva az is, hogy hány játékosnak van szerződése emellett, és kik a key free agentek? Úgy lenne teljesebb a kép. (Ha valaki tud ilyent tegye be legyen szíves.)
Friss, ropogós, remélem reális cap space.
(Ranking: Largest to Lowest)gaben
peterk2005
 overthecap.com/salary-cap-space/
Kattints a csapat feliratára!

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Olyan listát esetleg nem találtál, ahol mellé van írva az is, hogy hány játékosnak van szerződése emellett, és kik a key free agentek? Úgy lenne teljesebb a kép. (Ha valaki tud ilyent tegye be legyen szíves.)

Friss, ropogós, remélem reális cap space.
(Ranking: Largest to Lowest)
gaben


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Lucifer New York Jets 1 209
Friss, ropogós, remélem reális cap space.
(Ranking: Largest to Lowest)
gaben
Ha ebből a pénzből idén nem erősítenek rendesen, akkor nagyon mérges leszek 😀

GO JETS!!!
több mint 9 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 863 — Deion Sanders for president!
Friss, ropogós, remélem reális cap space.
(Ranking: Largest to Lowest)

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 9 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Azt érzem a baltimore akkora balegyenesbe fog beleszaladni, hogy Soldi cigánykereket fog hányni, hogy nem mi kaptuk, meg a sweetcarolina ha laposkúszásban is de tábbjut.

Idén én is jobb vagyok, mint tavaly!

Kláccs, aztjelentiólvéjztáccsdán...sutianap
Nem fogok. Egyrészt a Ravens-nek fogok drukkolni, másrészt engem nem zavart volna különösebben ha a Pats, vagy a Broncos halálra vert volna minket, mert ami idén benne volt ebben a szezonban, azt kihoztuk belőle. Én a 16. hét után, amikor bejutottunk a PO-ba, már mondtam, hogy elégedett vagyok. Ráadásként a divbajnoki cím is meglett, 😉

Igazán tudhatnád már, hogy nem átlag szurker vagyok, aki mellét döngetve járkál egy nagy diadal után és nem vagyok az sem, akit túlzottan meghat egy nagy pofon. Én 6 TD-s meccs után is tudok kritizálni, ha vmi nem tetszik (lásd 2. Ravens meccs) és nagy, vagy váratlan zakó után sem rinyálok, hogy "nem lesz PO", "szarok vagyunk" és hasonló bullshit hülyeségeket. A mutatott játék alapján értékelem a W-t vagy az L-t.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 9 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 309

Szemetek 😀
több mint 9 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 863 — Deion Sanders for president!
Viktor71
Megjegyeztük thnx!

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Goodell ártatlan
 robertmuellerreport.com/

Magyarul: fiam, amíg hozod a profitot, a Cosa Nostra mögötted áll.