NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 11 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
RG3 v WIlson,
Luck messze
több mint 11 éve
Gabesz92 Los Angeles Chargers 1 446
Van némi különbség NY csapatai közt idén 😀
empty taxi
Az Islanders, Rangers és a Devils kabátokat biztos ingyen adják. 😛

több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
Van némi különbség NY csapatai közt idén 😀


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Ez alapján 0.555 a mi SoS-ünk (a liga legmagasabbja 😛 már megint az a mákos, könnyű sorsolás 😀)Wyatt
Egy sorsolás hogy lehet kemény, ha mindhárom csoportellenfél - hmm, milyen jelzőt is használjak - olyan gyenge, hogy közelében sincs a Pats-nek vagy bármelyik másik csoport csoportgyőztesének?
Ha nincs ellenfél a divízióban, akkor 6-7 nagyon erős, a SoS-t felturbózó non-division meccs (amiből hármat elvesztettetek) mennyit számít :p?
Nálam legerősebb schedule=legerősebb div egyik csapatának lenni

Szerk.
A Seahawks SoS-e 19. ha jól számolom, helyet cseréltél volna velük idén?
Ja, és az espn standings-nél a Pats SoS-e 6. legerősebb, két másik csapattal holtversenyben 😊Robilluma
Nem kell mindent véresen komolyan venni, nyilván én sem úgy gondolom, hogy a miénk a legerősebb sorsolás, ennek ellenére mi vagyunk az istencsászárok, és ha valamilyen csoda folytán, nem a miénk lesz a SB-győzelem, akkor nincs igazság 😊

De minden év elején fikázzák a Pats sorsolását, akkor is, ha a Browns ( 😊) kivételével végigverjük a két északi csoportot (amelyek a két döntős adták az évben), az akkor még közel nem ilyen láma Chargerst, az Indyt (2010), akkor ha a nevetséges NFC Westet kapjuk, meg a Texans mellett az 1/1-es Indyt is tartalmazó South-t, meg a Denvert, meg az áruházi szerecseneket (2012), meg akkor amikor az alapszakasz 9 legjobb mérlegével záró csapat közül egyedül a harmadikkal nem játszottunk, rajtuk kívül viszont mindenki megvertünk (meg úgy egyébként is a döntőig mindenkit)

Vannak olyan dolgok, amibe mindig beleköt majd, aki nem szereti a csapatot, aztán, ha mégsincs igaza, akkor meg szépen elsunnyog 😊

Ettől függetlenül, már csak a csoport miatt (mondjuk két-három vereséget így is majdnem összehoztunk itt 😛) én sem tartom egy messzemenőkig brutálisnak az idei sorsolásunkat (látható, hogy volt ennél bőven szarabb is azért), önmagában, hogy a Texans (12–2), a Denver (11–3) azért magabiztosan nyertünk se számít túl sokat, miután kikaptunk az akkor rettenetesen bizonyítani vágyó, azóta befásuló Ravenstől (9–5), az otthon elég jó Seahawkstól (9–5) vagy a liga egyik legerősebbjétől (10–3–1) – most a vereségek okaiba ne menjünk itt bele.

De azért a lenézett kis NFC West elég jól hasít most (és ha csak az a három, nem konferenciabeli zacsink van, kiemelésnél még nem is számít annyit, hogy most 2 vagy 3 az a vereség), a Ravens a sérülések után pár hétig még azért elég szépen tartotta magát, 9–2-nél a Baltimore sem nézett ki azért túl könnyű csapatnak, a Denver szakadjon meg amúgy, az Indy egész jól összeszedte magát, a Texans sem lett túl gyenge, szóval azért összességében nem csak bénák és sánták ellen játszottunk, ahogy azt a szezon előtt egyesek már felfestették.

Most, hogy ezekből negatív a csapat mérlege, az már egy más kérdés. az mutatja, hogy messze nem volt minden rendben a szezon során, hogy az első 7 fordulóban messze nem volt domináns a csapat teljesítménye (de mondhatnék középszerűt is), de bizakodásra adhat okot, hogy azóta egy olyan meccs volt, ahol két és fél negyeden keresztül nem elég, hogy dominált minket az ellenfél (nem is kicsit), szerencsénk se volt persze sok (peches int, a fumble-öket vissza tudták szedni, még TD is jött belőle), de nem ez a lényeg most, hanem ez volt az egyetlen meccs, ahol úgy játszottunk, hogy ez tényleg nem a mi napunk (mondjuk egész jól felállt a csapat a padlóról, pedig sokan már kezdtek örülni a földbe döngölésnek 😊), a többi találkozón viszont elég meggyőzően (ebben az időszakban szerzett pontjaink vs a liga többi csapata által 14 meccsen szerzettekről korábban megemlékeztem már, de a védekezés is szépen fejlődésnek indult, DMC egész életképes S-ben, és ha Arringtonnak csak slotban kell játszania, akkor ő sem para Dennarddal és Talibbal a két szélen (utóbbiról fun fuct, hogy idén két csapatban is több mint 100-as QB-ratinget engedett az ellenfelek irányítóinak😛), remélhetőleg most már Jones is visszarázódik lassan, és akkor a pass rush is megoldódik valamelyest). Ja, amúgy a 10. forduló óta a kb legjobb támadófegyverünk nélkül

Így hiába a csak 10–4, egy nem kiemelkedő (de azért az előzetesen fikázottnál azért bőven erősebb – és mindössze erre akartam rávilágítani, de gondoltam, ha már ilyen szépen belementél, akkor írok valami hosszabbat én is) menetrenddel, könnyű csoporttal, hazai pálya előnye nélkül sem lehet azért leírni a csapatot a liga egyik együttese ellen sem (nálam, az én jelenlegi értékrendem szerint most perpill a Green Bay és a Denver számít a két legnagyobb kihívásnak), ami egyelőre nem rossz

több mint 11 éve
Robilluma Pittsburgh Steelers 2 907 — Whatever it takes
Ez alapján 0.555 a mi SoS-ünk (a liga legmagasabbja 😛 már megint az a mákos, könnyű sorsolás 😀)Wyatt
Egy sorsolás hogy lehet kemény, ha mindhárom csoportellenfél - hmm, milyen jelzőt is használjak - olyan gyenge, hogy közelében sincs a Pats-nek vagy bármelyik másik csoport csoportgyőztesének?
Ha nincs ellenfél a divízióban, akkor 6-7 nagyon erős, a SoS-t felturbózó non-division meccs (amiből hármat elvesztettetek) mennyit számít :p?
Nálam legerősebb schedule=legerősebb div egyik csapatának lenni

Szerk.
A Seahawks SoS-e 19. ha jól számolom, helyet cseréltél volna velük idén?
Ja, és az espn standings-nél a Pats SoS-e 6. legerősebb, két másik csapattal holtversenyben 😊


If you are looking for the identity of the Steelers franchise in 2013, just stop it.
- 2013 Pittsburgh Steelers running game: 86,4 yard/game, 27th in the league (3,5 y/c, 29th).
- 2013, Steelers@Patriots 31-55, 610 total yards by the Patriots. More points and more yards than any team ever had amassed against a Steelers franchise in business now for 81 NFL seasons.
- The Steelers' run defense allowed 115,6 yards per game (4,3 y/c) in 2013.
WAKE UP TOMLIN!
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Ez alapján 0.555 a mi SoS-ünk (a liga legmagasabbja 😛 már megint az a mákos, könnyű sorsolás 😀)Wyatt
Azt biztos elszámolták. Meg különben is spygate.

A tolerancia kísérletedhez most is találsz itt szép termést.
több mint 11 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Ez alapján 0.555 a mi SoS-ünk (a liga legmagasabbja 😛 már megint az a mákos, könnyű sorsolás 😀)

több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Ott az SoS alapján egy nagy meglepetés volt számomra: az Atlanta (0.445) és Indianapolis (0.456) gyenge sorsolásával elég gyakran lehetett találkozni (tele volt vele a "sajtó"), de a Bengalsé (0.429) még az övéket is alulmúlja. 😮
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 113 — capitaine du château de Vienne 1487
Joseph Carrnak hívják az emberedet, aki 33-ban átvezette a divizíók világába a hajót, mindezt azért, hogy stabillá váljanak a frencsájzok. Persze volt segítsége bizonyos Mara, Rooney, Bell urak, kik az MLB alapjait látták életképesnek, valamint szerintem a Pitt-Fili-Cinci belépés feltétele lehetett hogy nem sajátszervezésű meccsek mérleggel, hanem két csoport egy nagydöntővel. Sajnos a második szívrohama elvitte 39-ben. De ha ismered a vudut, adok egy képet, vagy bízz a még mindig hömpölygő Mara und Rooney klán és kapcsolatrendszer belátásában a tulajdonosi üléseken. 😀


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Wester New York Jets Middle Tennessee Blue Raiders 8 073 — Jó ötletnek tűnt!
de ha a szezon után nézzük hogy az adott csapatok milyen teljesítményű csapatok ellen játszottak, akkor úgy azért ki lehet alakítani egy képet a sorsolás igazi nehézségéről.
Wester
Remélem nem értek félre semmit, de a szezon végén is a saját vereséged, kevesebb győzelmed a másik csapat sorsolását gyengíti. Ha két csapat hipotetikusan ugyanazokkal az ellenfelekkel játszik, de az egyiknek végül eggyel több győzelme lesz a másiknál, akkor az fog kijönni, hogy az ő sorsolása gyengébb volt, mert az ellenfelének eggyel több a veresége.

Szóval ez se (lenne) tökéletes, bár a Colts sorsolása tényleg nem erős idén. atapapa
Nem én a szezonban mutatott forma alapján gondolnám de mivel mindig vannak inkozistens csapatot es upsetek így tényleg nem lenne tökéletes, de biztosan jobb mint az SoS

Lesz ez még így se!
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Remélem nem értek félre semmit, de a szezon végén is a saját vereséged, kevesebb győzelmed a másik csapat sorsolását gyengíti. Ha két csapat hipotetikusan ugyanazokkal az ellenfelekkel játszik, de az egyiknek végül eggyel több győzelme lesz a másiknál, akkor az fog kijönni, hogy az ő sorsolása gyengébb volt, mert az ellenfelének eggyel több a veresége. atapapa
peterk2005-nek van sajátos power rankingja. Ha jól tudom, az SoS számításánál ő nem veszi figyelembe az adott csapat elleni eredményt, így az nem torzítja. Tehát az ellenfeleiknek csak minden más ellenfelükkel szembeni W-L mutatója számít az SoS-be.
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 113 — capitaine du château de Vienne 1487


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
de ha a szezon után nézzük hogy az adott csapatok milyen teljesítményű csapatok ellen játszottak, akkor úgy azért ki lehet alakítani egy képet a sorsolás igazi nehézségéről.
Wester
Remélem nem értek félre semmit, de a szezon végén is a saját vereséged, kevesebb győzelmed a másik csapat sorsolását gyengíti. Ha két csapat hipotetikusan ugyanazokkal az ellenfelekkel játszik, de az egyiknek végül eggyel több győzelme lesz a másiknál, akkor az fog kijönni, hogy az ő sorsolása gyengébb volt, mert az ellenfelének eggyel több a veresége.

Szóval ez se (lenne) tökéletes, bár a Colts sorsolása tényleg nem erős idén.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
tehát, ha a bizonyítékok falsok voltak, ergo nem volt igaz, akkor neked is fals volt annak idején az az ellenérved, hogy "mások is ezt csináljak". Nem?Amadeus91
Az a fajta ember vagyok, aki nem gondolja ugyanazt szerdán, mint hétfőn, ha kedden történt valami.

Én figyeltem a híreket, tájékozódtam, és rendre a friss fejlemények alapján alkottam véleményt.

Bármi is történt nálunk, olyan nem, ami korábban, akár csak évekkel ezelőtt nem volt jelen az NFL-ben más csapatoknál.
Egyenlő elbírálást követeltem?
Legyen ez a legnagyobb bűnöm.

több mint 11 éve
Wester New York Jets Middle Tennessee Blue Raiders 8 073 — Jó ötletnek tűnt!
Ezzel szemben a Ravens jóval nehezebb csoportból, az nfc eastesekkel játszva nyer csoportot. És a te rendszered szerint a Colts hazai pályán fogadhatná a Ravenst, aki viszont a nehezebb schedule alapján jobb lenne.
Wester
Ezzel egy újabb elemet vonsz be, ami nem biztos hogy szerencsés. A sorsolás erősségében ugyanis szerepe van a csapat teljesítményének is, a több győzelmet szerző csapat sorsolása jellemzően alacsonyabb, mint a kevesebb W-t szerzőé. Pl. 2008-ban az NFC-ben a 0-16-os Lions sorsolása volt a legerősebb...
Az SoS igazán akkor jó, ha mind a két csapat azonos mérlegű, ha valamelyiken "több győzelmet értek el", már torz.
atapapa
Én nem az SoS-t akartam bevonni, mert tényleg nagyon torz lehet pl. a szezon előtt még minket is erősnek tartottak, de ha a szezon után nézzük hogy az adott csapatok milyen teljesítményű csapatok ellen játszottak, akkor úgy azért ki lehet alakítani egy képet a sorsolás igazi nehézségéről.

Lesz ez még így se!
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Ezzel szemben a Ravens jóval nehezebb csoportból, az nfc eastesekkel játszva nyer csoportot. És a te rendszered szerint a Colts hazai pályán fogadhatná a Ravenst, aki viszont a nehezebb schedule alapján jobb lenne.
Wester
Ezzel egy újabb elemet vonsz be, ami nem biztos hogy szerencsés. A sorsolás erősségében ugyanis szerepe van a csapat teljesítményének is, a több győzelmet szerző csapat sorsolása jellemzően alacsonyabb, mint a kevesebb W-t szerzőé. Pl. 2008-ban az NFC-ben a 0-16-os Lions sorsolása volt a legerősebb...
Az SoS igazán akkor jó, ha mind a két csapat azonos mérlegű, ha valamelyiken "több győzelmet értek el", már torz.


Ata, a divizíók nem légből kapottak, azon alapul az egész liga, történelem. Kezdem érteni mi a gondod, tehát ha tételezzük föl létezik Ata liga csoportokkal, te fixre megmondod valahogy egzaktul, hogy ki a gyenge és ki az erős, ezt szezon elején vagy a végén teszed? S aztán kedved szerinti erősek begyűjthetnek minden kedvezményt. Nos gyűjtsd ki nyugodtan mennyit érnek a div. meccsek, hogy a kiemelt csoportmérleggel igenis megérdemeltek a kiemelések.sutianap
Légből kapottnak azért neveztem, mert szinte csak papíron vannak, rendező elvként szolgálnak, ami bizonyos szempontból elfogadható, de a győzelemnek kell legfőképpen számítania.
Semmi meghatározni való nincs ezen a szezon előtt, szerintem túlbonyolítod. Ugyanazok jutnak be, mint eddig, de a hazai pálya a rájátszásban a jobb mérlegű csapatot illeti.

több mint 11 éve
hajdu New Orleans Saints 937 — Hajrá Saints!
Amadeus91, ezelőtt két perccel még bizonyítottnak láttad, hogy vannak Saints játékosok, akik szándékosan (pénzért) okoztak sérülést.
Miután kiderült, hogy tökéletesen tájékozatlan vagy az ügyben, képtelen vagy ezt beismerni, hanem játszod továbbra is a nagyokost. Kezd ez, koma, szánalmas lenni.
több mint 11 éve
Wester New York Jets Middle Tennessee Blue Raiders 8 073 — Jó ötletnek tűnt!
Miért jó az, hogy egy gyenge csoport egyetlen erős tagját nem késztetünk teljes erőbedobásra az utolsó meccsekig azzal, hogy minden körülmény között kap egy meccset otthon? Miért ne ösztökéljük arra, hogy legalább annyi győzelmet összekaparjon, mint a másik div. második helyezettje?

atapapa
Ez így baromság, mert minden csapat küzd a bye-ért, vagy hogy könnyebb WC ellenfelet kapjon, mindenki küzd a magasabb seedért

Lesz ez még így se!
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 113 — capitaine du château de Vienne 1487
Ata, a divizíók nem légből kapottak, azon alapul az egész liga, történelem. Kezdem érteni mi a gondod, tehát ha tételezzük föl létezik Ata liga csoportokkal, te fixre megmondod valahogy egzaktul, hogy ki a gyenge és ki az erős, ezt szezon elején vagy a végén teszed? S aztán kedved szerinti erősek begyűjthetnek minden kedvezményt. Nos gyűjtsd ki nyugodtan mennyit érnek a div. meccsek, hogy a kiemelt csoportmérleggel igenis megérdemeltek a kiemelések.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 010
miért kéne nekem tőled bocsánatot kérni? (várhatod egyébként is) Vállaltam a véleményem, amit most is vállalok, hogy azoknak akik pénzért másoknak direkt hátsószándékból sérülést okoznak, azoknak semmi helyük nincs sem a pályán, sem a sportágban. Ez pedig teljesen független attól, hogy a játékosok ügyében mit mondott ki a bíróság.Amadeus91
És hogy kicsit tájékozottabban hajtsd álomra a fejedet, legalább a premisszáid legyenek helyesek, ha már a következtetéseid nem azok, ezúton informállak: a bíróság semmit se mondott ki, mert az NFL annyira hitt a bizonyítékaiban, hogy inkább visszavont minden büntetést, mint hogy a bíróság döntsön.
atapapa
tehát, ha a bizonyítékok falsok voltak, ergo nem volt igaz, akkor neked is fals volt annak idején az az ellenérved, hogy "mások is ezt csináljak". Nem?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Wester New York Jets Middle Tennessee Blue Raiders 8 073 — Jó ötletnek tűnt!
Segítek.
Alapszakaszban egy csoport összgyőzelmének összege semmire se bizonyíték.
Azt, hogy mire képes egy csapat a rájátszásban nem igazán modellezi előre, semmiféle erre utaló releváns adat nincs.
Sobri Jóska
Most miért olyat próbálsz bebizonyítani, amit én soha nem vontam kétségbe?

A rájátszás egy külön műfaj, semmi, de semmi se garancia arra, hogy valaki jó alapszakasz után ott bármit mutasson. Falcons: évek óta hozza a 10 feletti győzelmeket, egyszer se nyertek a PO-ban. Még hazai pályán sem.

Az alapszakasz dolga, hogy kiszűrje, kik kerülhetnek be, és akik bekerültek, azok milyen felfogás szerint töltik be a rendelkezésre álló helyeket, honnan startolnak majd. Egy hét pihi után, pihi nélkül otthon, pihi nélkül idegenben.

De ezt szerintem elsősorban az alapszakasz-győzelmek száma alapján kell eldönteni, a csapatokat minél több meccs megnyerésére kéne sarkalni, és nem ilyen-olyan okból felrajzolt képzeletbeli csoportosulások megnyerésére.
Ha egyedül dominálsz egy csoportot, de annyira nem vagy jó, hogy szerezz annyi győzelmet, mint egy erős div 2. vagy 3. helyezettje, akkor milyen jogon ácsingózol hazai pályára?
Miért jó az, hogy egy gyenge csoport egyetlen erős tagját nem késztetünk teljes erőbedobásra az utolsó meccsekig azzal, hogy minden körülmény között kap egy meccset otthon? Miért ne ösztökéljük arra, hogy legalább annyi győzelmet összekaparjon, mint a másik div. második helyezettje?


És amit még senki sem írt: mi van ha 9-7 a csoportgyőztes is, meg 9-7 a WC-os csapat is?
Sobri Jóska
Burkoltan utaltam rá: azonos mérleg esetén a div-győztes maradhatna otthon. atapapa
Most mondanák egy példát arra hogy ugyanúgy a te rendszered is lehet hibás. Mondjuk tegyük fel, hogy ebben az évben a Colts 10-6-tal, a Ravens 9-7-tel végez és megnyerte a Northot. Ha azt nézzük - és ezt most nem fikázásból- hogy Colts 4 meccset játszott a Jaguars, Titans duóval, 3-at tavalyi csoportnegyedikekkel és még egyet a lionssal is. Tehát 8 ellenfele őszintén szólva( bocs a fanoknak) a liga alsó részébe tartozik . Ezzel szemben a Ravens jóval nehezebb csoportból, az nfc eastesekkel játszva nyer csoportot. És a te rendszered szerint a Colts hazai pályán fogadhatná a Ravenst, aki viszont a nehezebb schedule alapján jobb lenne.

Lesz ez még így se!
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
miért kéne nekem tőled bocsánatot kérni? (várhatod egyébként is) Vállaltam a véleményem, amit most is vállalok, hogy azoknak akik pénzért másoknak direkt hátsószándékból sérülést okoznak, azoknak semmi helyük nincs sem a pályán, sem a sportágban. Ez pedig teljesen független attól, hogy a játékosok ügyében mit mondott ki a bíróság.Amadeus91
Te nem csak ezt a megállapítást tetted az ügy kapcsán, nem egyszer osztottad az észt, amikor a bizonyítékok hitelességével kapcsolatos hírek jöttek.
Jó, ne kérj elnézést (jótól kérem), csak ne legyél annyira hülye (jótól kérem), hogy éppen most írsz le ilyen mondatot: "hol a bounty-ért teljesen jogosan kapott büntetés miatt"


És hogy kicsit tájékozottabban hajtsd álomra a fejedet, legalább a premisszáid legyenek helyesek, ha már a következtetéseid nem azok, ezúton informállak: a bíróság semmit se mondott ki, mert az NFL annyira (nem) hitt a bizonyítékaiban, hogy inkább visszavont minden játékosbüntetést, mint hogy a bíróság előtt kelljen azokat próbára tenni.

több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 010

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
hajdu New Orleans Saints 937 — Hajrá Saints!
"...azoknak akik pénzért másoknak direkt hátsószándékból sérülést okoznak, azoknak semmi helyük nincs sem a pályán..." Mondasz ilyet, Mester, a Saintsből?
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 010
persze, hogy baromság, csak richtig hol ezért, hol a bounty-ért teljesen jogosan kapott büntetés miatt, de konstans nem tetszik a rendszer New Orleansban.
Amadeus91
Atyaég...

Az eljutott feléd, hogy a bounty-ügyben a játékosok összes büntetését végleg eltörölték?
Nem igazán jöttél be elnézést kérni, hogy sajnálom srácok a sok savat, amit márciusban kiosztottam, picsába is, nem gondoltam volna, hogy Goodell nem létező, vagy olyan bizonyítékok alapján döntött, amit egy bíróságon WC-papírnak se engednének felhasználni.


Lehordani a másikat visszakézből, az megy, gondolkodni annál ritkábban vagy képes. atapapa
miért kéne nekem tőled bocsánatot kérni? (várhatod egyébként is) Vállaltam a véleményem, amit most is vállalok, hogy azoknak akik pénzért másoknak direkt hátsószándékból sérülést okoznak, azoknak semmi helyük nincs sem a pályán, sem a sportágban. Ez pedig teljesen független attól, hogy a játékosok ügyében mit mondott ki a bíróság.

criminal lawyer or criminal lawyer?