Chicago Bears

52 feliratkozó

több mint 6 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Nem kell sajnálni Fangiot. Körbenézett a piacon, sehol sem ajánlották annyit, mint itt. Kőkemény lojalitás ez elvtársak.

Végülis nincs gondom azzal, hogy maradt, de picit olyan érzésem van, mint Kyle Long esetén. Túl nagy a hype a teljesítményhez képest. Ami korántsem rossz, de nem is kiváló.
tüsi91
Ne mondj ilyet, én végre tudok aludni, örülök hogy pont a nap végére derült ki.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 6 éve
Tomcsik Chicago Bears Michigan Wolverines 7 982
Én örülök hogy Fangio maradt, azért mégis csak egy top10 D-t csinált a Tucker után maradt szarkupacból és messze nem álltak a rendelkezésére Justin Smith vagy Willis qualitásu playák, sérülésekről és eltiltásokról ne is beszéljünk. Persze 1-2 meccs után elkivántuk a picsába ( GB, Lions), de a szezon nagy részében a D konzisztens volt és játszott olyan jól hogy meccseket tudjunk nyerni. Nem tudom Fox mennyire ugatott bele a dolgába, de most amolyan D HC lehet mint Wade Phillips a Ramsbe, nem azt mondom hogy Nagy nem fog foglalkozni egyáltalán a D-vel, de szerintem Fangio szavadabb lesz mint amilyen Foxnál volt...

több mint 6 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Nem kell sajnálni Fangiot. Körbenézett a piacon, sehol sem ajánlották annyit, mint itt. Kőkemény lojalitás ez elvtársak.

Végülis nincs gondom azzal, hogy maradt, de picit olyan érzésem van, mint Kyle Long esetén. Túl nagy a hype a teljesítményhez képest. Ami korántsem rossz, de nem is kiváló.
több mint 6 éve
kovi470 Chicago Bears 1 343
Funjoe marad, gyerekek, itt egy kurva ütős stáb alakul. Cutler visszajött már?

"We can't run. We can't pass. We can't stop the run. We can't stop the pass. We can't kick. Other than that, we're just not a very good football team right now."

www.twitter.com/m87k
több mint 6 éve
reps Chicago Bears 64
Fangioooooooooooo. Marad 😀
reps
Minaz ára?
ricsiii83
Nem tudni még , de 3 évre szól a szerződés.
több mint 6 éve
ricsiii83 Chicago Bears 1 323
Fangioooooooooooo. Marad 😀
reps
Minaz ára?

több mint 6 éve
reps Chicago Bears 64
Fangioooooooooooo. Marad 😀
több mint 6 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Oktassatok már ki, hol tart az NFL az utóbbi 2 évben? Van még pl. fullback?
picidzé
Volt itt ez a Michael Burton nevű gyerek, a névjegykártyáján az volt, hogy full back, a játékának a karakterisztikája egy extra akadály Howard előtt. Ez is egy NFL-t megreformáló elég nagy újítás volt.

illik már visszajönni ide? van vagy 3 éve hogy a topicba írtam, akkor azt mondtam, majd ha legközelebb PO-ba jutunk. Az elmúlt 3 napban bejutottunk.

Szerk.: micsoda aláírásom van még, dzsízusz
kovi470
3 év alatt elítélt adócsalók visszaülnek államtitkárságokra, ez bőven belefér. Szeretet legyen

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 6 éve
reps Chicago Bears 64
De amúgy nem értem miért akarják Fangiot ennyire mikor egyértelmű ,hogy pénzért se akar maradni. Tehát ha elfogyna minden lehetősége akkor is fittyedt szájjal demotiváltan csinálná tovább. Legalábbis én nem akarnék olyan edzőt aki nem azért marad ,hogy jobb legyen a csapat és mindent megtenne a sikerért. Interjúztatni kéne addig több DC jelöltet ,hogy Fangio lássa hogy nem pótolhatatlan. Az utóbbi napok miatt inkább jöjjön James Bettcher , ő is ugyanolyan top defenset alkotott AZ-ban.
több mint 6 éve
Tomcsik Chicago Bears Michigan Wolverines 7 982
Ha jobban utána akarsz olvadni itt egy pár link, bár magyar nyelvű oldalakat nem nagyon nézegetek.
Tomcsik
még a bowl.hu-t se? :p

 bowl.hu/a-passzjatek-tudomanya-ii-a-west-coast
baggio 🏈
Amúgy rohadjak meg, de nem 😊 Jobban szeretem az eredeti amcsi cikkeket 😊 Itt a fórumon és a követőkön kívül mást nem nézek 😊 Én a saját kis draft prospect elemzéseim is megcsinálom magamnak, pedig tudom hogy szoktátok ti is 😊 De jó hogy belinkelted így hátha jobban le van írva mint amit én összedobtam dióhéjban a vonaton 😀

Szerkesztette: Tomcsik

több mint 6 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 928 — No es importante
Ha jobban utána akarsz olvadni itt egy pár link, bár magyar nyelvű oldalakat nem nagyon nézegetek.
Tomcsik
még a bowl.hu-t se? :p

https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
A passzjáték tudománya II. - a West Coast | Bowl.hu
A legegyszerőbb megközelítésben az olyan offense-eket nevezzük West Coastnak, ami a futásoknál nagyobb hangsúlyt fektet a passzjátékra. De mint minden egyszerősítés, ez se fedi a teljes valóságot.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
Tomcsik Chicago Bears Michigan Wolverines 7 982
Bears-Chiefs Super Bowl-döntőt jövőre!

 twitter.com/mullyhanley/status/951412808570294272
baggio 🏈
meg is egyeztek, Helfrich az új OC! na nálatok nem lesz fullback, az biztos 😊
baggio 🏈
Úgy látszik Nagy komolyan gondolja ezt a West-Coast O-t megspékelve NCAA elemekkel. Szerintem Trubiskynek és Cohennek feküdni fog a spread O rész. Érdeklődve várom mit fognak kifőzni. Az eddig igazolt stáb tagok egész jól hangzanak...
Tomcsik
Nekem laikusként sajnos semmit nem mond az, hogy west coast meg spread o. Valaki eltudná mondani mire kell számítani nagyjából?
hpeter93
A spread O-ról akkor majd elolvasod Baggio cikkét. A West-Coastról csak gyorsan dióhéjban azt kell tudni hogy a passzjátékon van a nagyobb hangsúly. Rövid horizontális passzokkal operálnak, de ennek az a lényege hogy meg tudják nyitni az utat a nagy játékoknak. Elég ha megnézed a KC hogy használta Hillt és Huntot a nagy játékokhoz. Eredetileg Air Coryell systemként emlegették, aztán Bill Walsh volt az aki megalkotta az igazi West-Coast O-t. A sors iróniája hogy a rendszere egy sérülés miatt alakult ki. Nem emlékszem hirtelen a nevére, de a Bengals draftolt egy QB-t akinek nagyon erős karja vokt, de lesérült. A csere QB karja nem volt túl erős és nem tudta megdobni a hosszabb útbonalakat, ezért Walsh konkrétan kiszedte ezeket a részeket a playbookból. Helyette gyors rövid passzokkal operált és a RB-et is gyakran bevonta a passzjátékba, ami akkor tájt nem nagyon volt divat. Mellesleg az első kezdetleges nickel és dime szettek is az ő rendszerében alakultak ki. Az 1960-as évek végétől sok a nyugati parton lévő csapat, Okland, Los Angeles Chargers, 49-ers használta a sémát ha jól tudom innen is jött a West-Coast név. Maga a rendszer időzítésen alapszik. Az elkapók rootjainak volt egy speciális neve, valamint az elkapók kapnak egy 3 digitális számú kódot és egy rootot. Ez a memorizálás miatt segíti a WR-eket. Ez kb olyan mint amikor a bűnvadászokban Bud Spencer és Tarrence Hill hudlet tart 😊 Pl. az a játék hogy Split left 620 check V a WR ebből tudja milyen rooteot hogyan kell megfutni. A lényeges pontok a mobilis és mozgás közben is pontosan dobó QB. Ha erős karja van az csak extra, mivel a gyors rövid passzok dominálnak. Az akkoriban szinte mindenhol eltejedt power running blokk sémák helyett, az inkább mozgékony zone blokkra jobban alkalmas O line előnyös ebben a rendszerben. A WR-ek jó route futók kell hogy legyenek, az RB-k szintén, és tudniuk kell elkapni. TE jó elkapó és blokkoló kell hogy legyen. Persze az alap West-Coast O már sok ráncfelvarráson átment, mennek az újítások. Nem kell messzire menni pl. a jó öreg Packers is egyfajta West-Coast O-t tol. Igazából West-Coast elemeket szinte minden NFL csapat használ kisebb-nagyobb mértékben. Persze ez nagyon dióhéjban. Ha jobban utánna akarsz olvadni itt egy pár link, bár magyar nyelvű oldalakat nem nagyon nézegetek.



 m.youtube.com/watch?v=BNr1bJ_RFpY

 en.m.wikipedia.org/wiki/West_Coast_offense

Szerkesztette: Tomcsik

több mint 6 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 808
Bazz, Helfrich a kedvenc tàmadóedzőim egyike (elnézném nálunk is OC- ként) nagyon várom, h mit alkot nàlatok. Jövőre biztosan nézem a meccseiteket ✌

Mondjuk Helfrich sok up tempot nyom, úgyhogy az agresszìv védelem épìtéssel várnék, mert ha Bettcher jön mellé DC-nek, akkor ezzel a kombóval a védőitek félidőre készen lesznek. Ő pl hìresen nem szereti agyonrotàlni a DL-t. Vastüdőt fel!
több mint 6 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 928 — No es importante
Bears-Chiefs Super Bowl-döntőt jövőre!

 twitter.com/mullyhanley/status/951412808570294272
baggio 🏈
meg is egyeztek, Helfrich az új OC! na nálatok nem lesz fullback, az biztos 😊
baggio 🏈
Úgy látszik Nagy komolyan gondolja ezt a West-Coast O-t megspékelve NCAA elemekkel. Szerintem Trubiskynek és Cohennek feküdni fog a spread O rész. Érdeklődve várom mit fognak kifőzni. Az eddig igazolt stáb tagok egész jól hangzanak...
Tomcsik
Nekem laikusként sajnos semmit nem mond az, hogy west coast meg spread o. Valaki eltudná mondani mire kell számítani nagyjából?
hpeter93
erről majd tervezek írni egy cikket, addig is itt van egy elég részletes bemutató a Nebraskához frissen kinevezett Scott Frost támadójátékáról, aki Helfrich OC-je volt az Oregonnál (és játszott a WCO-guru Bill Walsh kezei alatt):  www.landof10.com/nebraska/film-room-scott-frost-brings-pace-space-football-nebraska (ha csak a képeket és a gifeket átfutod már nagyjából képbe kerülhetsz), nehéz nem rettentő izgatottnak lenni a Nagy-Helfrich-Trubisky trióra gondolva most
baggio 🏈
Még a végén Bears fan leszel 😊
Tomcsik
abszolút (+ Chiefs), elő is kotrom a Walter Paytonos Bears-pólómat a szekrényből!


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
reps Chicago Bears 64
Helfrichet miért vágták ki az Oregontól?
sapka
Mert előtte 8évig döntő közelében volt ha nem nyertek és a 4-8 a ducks történelmének legrosszabb szezonja volt, pedig csak annyi történt h Mariota elment a draftra meg még páran kirepültek az edzők közül és szétestek.
több mint 6 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 928 — No es importante
Helfrichet miért vágták ki az Oregontól?
sapka
nem a támadójáték miatt 😊 a védelem teljesen szétesett, előbb a DC-nek kinevezett LB edzővel lőtt eléggé mellé, utána az ex-michigani Brady Hoke-kal se lett jobb a helyzet, és ugye ez az up-tempo egyik nagy hátránya, csak felnagyobbítja a D# gyengeségeit, ami 2016-ra legendás mélységekbe süllyedt


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
Tomcsik Chicago Bears Michigan Wolverines 7 982
Bears-Chiefs Super Bowl-döntőt jövőre!

 twitter.com/mullyhanley/status/951412808570294272
baggio 🏈
meg is egyeztek, Helfrich az új OC! na nálatok nem lesz fullback, az biztos 😊
baggio 🏈
Úgy látszik Nagy komolyan gondolja ezt a West-Coast O-t megspékelve NCAA elemekkel. Szerintem Trubiskynek és Cohennek feküdni fog a spread O rész. Érdeklődve várom mit fognak kifőzni. Az eddig igazolt stáb tagok egész jól hangzanak...
Tomcsik
Nekem laikusként sajnos semmit nem mond az, hogy west coast meg spread o. Valaki eltudná mondani mire kell számítani nagyjából?
hpeter93
erről majd tervezek írni egy cikket, addig is itt van egy elég részletes bemutató a Nebraskához frissen kinevezett Scott Frost támadójátékáról, aki Helfrich OC-je volt az Oregonnál (és játszott a WCO-guru Bill Walsh kezei alatt):  www.landof10.com/nebraska/film-room-scott-frost-brings-pace-space-football-nebraska (ha csak a képeket és a gifeket átfutod már nagyjából képbe kerülhetsz), nehéz nem rettentő izgatottnak lenni a Nagy-Helfrich-Trubisky trióra gondolva most
baggio 🏈
Még a végén Bears fan leszel 😊

több mint 6 éve
sapka Washington Commanders 6 583 — sapka
Helfrichet miért vágták ki az Oregontól?

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 6 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 928 — No es importante
Bears-Chiefs Super Bowl-döntőt jövőre!

 twitter.com/mullyhanley/status/951412808570294272
baggio 🏈
meg is egyeztek, Helfrich az új OC! na nálatok nem lesz fullback, az biztos 😊
baggio 🏈
Úgy látszik Nagy komolyan gondolja ezt a West-Coast O-t megspékelve NCAA elemekkel. Szerintem Trubiskynek és Cohennek feküdni fog a spread O rész. Érdeklődve várom mit fognak kifőzni. Az eddig igazolt stáb tagok egész jól hangzanak...
Tomcsik
Nekem laikusként sajnos semmit nem mond az, hogy west coast meg spread o. Valaki eltudná mondani mire kell számítani nagyjából?
hpeter93
erről majd tervezek írni egy cikket, addig is itt van egy elég részletes bemutató a Nebraskához frissen kinevezett Scott Frost támadójátékáról, aki Helfrich OC-je volt az Oregonnál (és játszott a WCO-guru Bill Walsh kezei alatt):  www.landof10.com/nebraska/film-room-scott-frost-brings-pace-space-football-nebraska (ha csak a képeket és a gifeket átfutod már nagyjából képbe kerülhetsz), nehéz nem rettentő izgatottnak lenni a Nagy-Helfrich-Trubisky trióra gondolva most

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
hpeter93 Chicago Bears 2 402 — C&C Cutler and Chicago fan, Hala Madrid!
Bears-Chiefs Super Bowl-döntőt jövőre!

 twitter.com/mullyhanley/status/951412808570294272
baggio 🏈
meg is egyeztek, Helfrich az új OC! na nálatok nem lesz fullback, az biztos 😊
baggio 🏈
Úgy látszik Nagy komolyan gondolja ezt a West-Coast O-t megspékelve NCAA elemekkel. Szerintem Trubiskynek és Cohennek feküdni fog a spread O rész. Érdeklődve várom mit fognak kifőzni. Az eddig igazolt stáb tagok egész jól hangzanak...
Tomcsik
Nekem laikusként sajnos semmit nem mond az, hogy west coast meg spread o. Valaki eltudná mondani mire kell számítani nagyjából?

több mint 6 éve
Szivacs Chicago Bears 174
Szerk.: micsoda aláírásom van még, dzsízusz
Profilkép is finom. 😀
több mint 6 éve
kovi470 Chicago Bears 1 343
illik már visszajönni ide? van vagy 3 éve hogy a topicba írtam, akkor azt mondtam, majd ha legközelebb PO-ba jutunk. Az elmúlt 3 napban bejutottunk.

Szerk.: micsoda aláírásom van még, dzsízusz

Szerkesztette: kovi470

"We can't run. We can't pass. We can't stop the run. We can't stop the pass. We can't kick. Other than that, we're just not a very good football team right now."

www.twitter.com/m87k
több mint 6 éve
Tomcsik Chicago Bears Michigan Wolverines 7 982
Chicago Tribunben van egy cikk arról hogy kéne mondani Nagy nevét 😊

"The name Nagy is Hungarian (meaning great) and is the most common surname in that country.

There are many famous Nagys, from former Indians pitcher Charles Nagy to singer Fero Nagy to astronomer Karoly Nagy to the ice dancer Zsuzsanna (don’t ask) Nagy. How are their names pronounced? Some “Naggy,” others “Neggy,” and at least one “Negh-zkee.”

több mint 6 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 489 — Bears & Illinois fan
Alapvetően bizakodó vagyok, jó hírek jönnek. Ám, egy kicsit úgy vagyok minden edző váltással, mint a házassággal. Az elején nagyon jól néz ki minden, aztán sok vőlegényről kiderült már, hogy férjként iszik, fingik az ágyban és büdös a lába.....
Nagy különbség viszont, hogy ez esetben az előző férjről (Fox) már az oltárnál lehetett sejteni, hogy impotens, aztán így is elmaszatolt vagy három évig. Ez pedig az arát minősíti...
Kíváncsian várom a nászéjszakát, meg a mézesheteket......

Szerkesztette: csi77

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 6 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 728 — Scream and scout
Nem tudom megéri-e a dolog, itt nem lesz könnyű a Soldier Field helyett új stadiont építeni.

peterk2005
Egyébként már van Magyarországon Soldier Field:  www.google.hu/maps/place/Kecskem%C3%A9t,+Katonatelep,+6000+Magyarorsz%C3%A1g/@46.957278,19.7107122,15z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4743d83254729565:0xa00c42b8574e090!8m2!3d46.9572789!4d19.719467


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...