Denver Broncos

49 feliratkozó

több mint 9 éve
StormST Denver Broncos 10 826 — SB 50 Champion @ Grund
2 hazai, 3 idegenbeli meccs van még, kiderül, hogy mennyit számít a gyengébb lába. Azt azért kétlem, hogy sok KR TD-t szívnánk, de ha nem kell nekimenni 40-50 yard-os FG távnál a negyediknek, hanem nyugodtan beengedhetjük a FG egységet a pályára, az már nagy előrelépés lesz szerintem...

Egyre nagyobb hibának érzem Prater szélnek eresztését sajnos, ezzel most pedig kb. a FO is elismerte, hogy hibáztak, nem csak az elengedéssel, hanem azzal is, hogy nem néztek akkor körül rendesen a piacon és nem választottak körültekintően...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 9 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 885 — we almost always almost win
a bajom vele, h nem tud kickoffot TBre rúgni, ha innentől majd kr TDket szopunk kihagyott FGk helyett, akkor nem leszünk előrébb.Black_Adder
Én is olvastam a gyengébb TB számait, de azt tegyük hozzá h eddig nem milehigh magasan rugdosta a kickoffokat + ügye 5 yarddal előrébb is vitték idén a rúgás helyét...Általános Doktor
hát csak fogunk még idegenben is játszani, illetve remélhetőleg semleges pályán is, és viszonylag sok kickoffra készülhet. És a 11/162 minden körülmények között siralmas...
A yardok meg yardok. 62,5 yard az 5 yarddal előrébbről is csak 62,5 yardot száll, az meg még mindig az endzoneon kívül van...
de hát abból kell főzni ami van, pontosabban ami maradt...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 9 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Kell egy kicker vendég meccsekre, hazaikon meg rúg Barth. 😀

több mint 9 éve
Általános Doktor Denver Broncos 1 962 — A meccs addig tart, amíg véget nem ér
a bajom vele, h nem tud kickoffot TBre rúgni, ha innentől majd kr TDket szopunk kihagyott FGk helyett, akkor nem leszünk előrébb.Black_Adder
Én is olvastam a gyengébb TB számait, de azt tegyük hozzá h eddig nem milehigh magasan rugdosta a kickoffokat + ügye 5 yarddal előrébb is vitték idén a rúgás helyét...

Once there was only dark.

If you're askin' me, the light's winnin'
több mint 9 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 885 — we almost always almost win
a bajom vele, h nem tud kickoffot TBre rúgni, ha innentől majd kr TDket szopunk kihagyott FGk helyett, akkor nem leszünk előrébb. meg h mcmanusra kidobtunk egy 7. kört, amikor ugyanúgy választhattunk volna egy bizonyított veteránt és áprilisban használhatnánk azt a 7. kört mondjuk egy kickerre...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 682 — tracker ember
Anno elég jó K volt ő, csak azóta volt egynehány sérülése, meglátjuk.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
McManus waive, Barth sign.

több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hát igen, én is a második variációban látom a lehetőségeket, mert az elsőre talán a vezérhiány miatt nem is számíthatunk, de a zseniális DC is hiányzik hozzá.
Amit még el tudok képzelni komoly befolyásoló tényezőként az a mentális állapot. Azt ugye ismerjük, hogy egy-egy meccsen belül is hatalmasat tud változni a defense teljesítménye, akár egy momentumtól is. És azt is gyakran látjuk, hogy egy defense jól játszik, de az offense-nek nem megy, az ellenfél elmegy, a meccs kicsúszik a kézből és erre az addig jól játszó defense is leereszt. Szóval a mentális állapotnak nagyon nagy jelentősége van.
Namost, el tudom képzelni, hogy károsan hat a defense mint csapategység teljesítményére az a tudat, hogy egy olyan offense van Denverben, amelyik az esetek többségében képes megnyerni a meccset szinte önmaga is. Azaz nincs az a kényszer, mint mondjuk Tebow idején, hogy teljesíteni KELL, meg KELL fogni az ellenfelet, különben nincs esély. Ebből a szempontból még azt is el tudom képzelni, hogy egy csapatnak jól jön, ha az idényben van egy hullámvölgye, mert ez eltüntetheti az ilyen fajta "elkényelmesedést". (Ami nem ellustulás, félreértés ne essék, hanem önkéntelen reakció.) A Ravens esetén pl. határozottan éreztem, hogy jól jött nekik az utolsó 1-2 fordulóban a visszaesés. No és persze a visszavonulás bejelentés is nagyot lökött mentálisan az egységen.
Ebben a defense-ben szerintem tehetségben - ha sérülés nem tizedeli meg - benne van, hogy domináns teljesítményt nyújtson. Reméljük a playoffba jutás nem kérdés, és ott ki fog jönni majd ez a potenciál. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 682 — tracker ember
Szerintem részben azért, mert nem vagyunk elég kreatívak, elég kiszámítható amit játszunk. Tudom, Von-t gyakran mozgatjuk, a felállás is változik, de ez alap, ezt mindenki csinálja NFL szinten. Kéne némileg több kiszámíthatatlanság. Ne mindig ugyanaz az LB lépjen hátra, legyen LB blitz, legyen corner blitz, stb. Nyiván nem értek hozzá, konkrétan nem tudom megmondani mikor mi kéne, és mi hiányzik, csak benyomásaim vannak.peterk2005
Saját megítélésem szerint egy védelem kettőféleképpen lehet kiváló NFL szinten:
1. Van egy zseniális DC-d, aki a végletekig képes variálni a cover sémákat, blitz csomagot, egyszerűen az ellen QB-ja tanácstalan h mi fog következni, persze ehhez kell egy kimagasló foci IQ-val bíró LB. Chargerses példánál maradva Wade Phillipsnek volt egy Donnie Edwardsa, Ron Riverának egy Stephen Cooperje (ő fizikálisan konkrétan nem volt NFL-szint, de a játékot azt mondom még Manningnél is jobban látta át), illetve a SB-győztes Gregg Williams kooridnálta Saints is rengteget profitált Vilma játékintelligenciájából.
2. A másik variáció, hogy egy jól működő sémához veszel/draftolsz abba tökéletesen illő játékosokat, akiknek körülbelül 2-3 dolgot kell csinálnia, de azt tökéletesen. Erre jó példa a tavalyi Seahawks vagy egy funkciónáló Romeo Crennel-defense.

JDR filozófiája sztem a 2. variációhoz van valamivel közelebb, de szvsz egyszerűen túl sok új arc érkezett a D-be, egy offszezon nem volt elég, hogy egy tökéletesen együttműködő egységet gyúrjon belőle a coaching staff.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 004 — The Mathematician
mi van ha azt mondom hogy számomra egy igazi vezérürü hiányzik a védelemből, aki bármikor bárkit leugathat
akinek a szavára mindenki ad és a pályán is úgy teljesít hogy erre méltó
anno ilyen volt Dawk vagy Champ, de most nincs ilyen pedig a Roby - Talib duó sztem igényelné, egyik újonc a másik meg nem egyszerű eset
Vonban nemtudom hogy meg van-e, de Trevathanban talán meglesz, várom hogy visszatérjen

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
A védelem megítélésében ezek jó szempontok, nincs vitám velük.peterk2005
Visszaolvasva a postomat, azt hiszem félreérthetően fogalmaztam, úgyhogy javítom magam: Igenis van vitám a statokkal, de nem konkrétan te statjaiddal. 😊 Úgy értem, hogy az általad idézett statok nem jelentéktelenek (nem olyan, mint pl. a kapott yard), azok elemezhetőek, korrektek. A vitám a statokkal inkább általános. Az, hogy az éves átlag statokkal nehezen elemezhető, hogy mondjuk egy elit csapat ellen a playoffban hogy teljesíthet a defense. Márpedig egy kimondottan is SB aspiráns esetén minden erről szól.

Mondom máshogy. Itt van pl. a következő két stat. (A Miami meccs 5-ből 5-je ebben a statban még nincs is benne, az még rontani is fog mindkettőn):
Ellenfelek meccsenkénti RZ-ba jutásainak száma: 3.5/meccs
Ellenfelek RZ-ba jutása esetén a bekapott TD százalékos aránya: 63%

Mindkettő 25. helyet jelent a ligában. Azaz a statok szerint bottom 10 arányban engedjük az ellenfelet a RZ-ba, és ott bottom 10 arányban kapunk belőle TD-t ahelyett, hogy FG-ra mentenénk. Papíron nagyon rossz adat. Viszont nem méri, hogy kik ellen, milyen erejű csapatok ellen szerepeltünk így. Azt meg végképp nem méri, hogy az adott csapat aki ellen játszottunk az adott napon hogyan játszott. Pl. az Arizona ligaelső W/L mutatóban, mégis, azon a meccsen nem volt egy nagy teljesítmény megfogni a támadósorukat úgy, hogy a 3rd string QB játszott a meccs nem kis részében. A Chargers, Chiefs, Colts, de még a Frisco elleni teljesítmény sokkal többet ért. A Seattle elleni meg talán a legjobb meccsünk volt védelmi vonalon, hiába botlatozgat a Seattle azóta. Azon a meccsen még nagyon jól játszottak, így az ott nyújtott teljesítményt sokra értékelem.

Szóval a fenti stat lényegében alátámasztja a kritikámat, mégis, nem szeretek rá hivatkozni, a feljebb elmondottak miatt, mert a kontextust nem vizsgálja, csak átlagol és összevet más csapatokkal akik másokkal játszottak, más körülmények között, máskor voltak formában, stb. Úgyhogy ezért - bár böngészni szeretem a statokat, de - nem igazán statokban gondolkodom. Hanem egyszerűen ránézek erre a védelemre, és azt mondom, ezzel az állománnyal jobban kéne teljesíteni. Minden adott hozzá ugyanis: van egy olyan interior dline amin nem lehet (nagyon nehéz) átfutni, van egy kiváló alap-passrush, extra ember nélkül is. És van olyan secondary állomány, amelyik fizikálisan, sebességben képes lehet levédekezni a beszűkült területet addig, amíg a passrush odaér. Ezekkel az adottságokkal ennél jobban kéne RZ-ban védekezni. Hogy mégis miért nem jön össze? Na, ez az érdekes kérdés. 😊 Szerintem részben azért, mert nem vagyunk elég kreatívak, elég kiszámítható amit játszunk. Tudom, Von-t gyakran mozgatjuk, a felállás is változik, de ez alap, ezt mindenki csinálja NFL szinten. Kéne némileg több kiszámíthatatlanság. Ne mindig ugyanaz az LB lépjen hátra, legyen LB blitz, legyen corner blitz, stb. Nyiván nem értek hozzá, konkrétan nem tudom megmondani mikor mi kéne, és mi hiányzik, csak benyomásaim vannak.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
xrace77 Denver Broncos 4 462
Jay Feely FA, szerintem jó ötlet lenne megnézni. Öreg, de nekünk inkább egy rutinos K kéne most, mint egy lutri...StormST
Jay Feely és Connor Barth érkezik próbára kedden.
 www.denverpost.com/lifestyles/ci_27003627/kicker-jay-feely-workout-broncos-tuesday


Lottószámokat is szívesen várom PMben. 😊
több mint 9 éve
xrace77 Denver Broncos 4 462


😀
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
A védelem megítélésében ezek jó szempontok, nincs vitám velük. Én még hozzá szeretek venni olyan szubjektív elemeket is, mint, hogy hány kezdőnek hozott játékos válik be, hány fiatal, csere, next man up emberről derül ki, hogy jó, stb. - mégpedig azért mert hiszem, hogy egy minőségi csapategységben a kisebbik rész (bár természetesen számít) a játékosállomány (a nevek), a nagyobbik rész a coaching. Relative kevés az olyan játékos a ligában aki minden szisztémában, mindig, bárkivel, bármikor elit teljesítményre képes. Ők különlegesek. A többség esetén viszont nem a játékos csinálja meg a csapategységet, hanem a jól edzett/felkészített csapategység a játékost.

JDR jó védő coordinator. Ez a számok alapján és a fenti szubjektív elemeket is összevéve kijön. Hogy mégis mi a problémám vele? Nehéz konkrétan leírni. Körülbelül annyi, amennyi bajuk Fox-al volt többeknek a 2012-es, nem "mentünk neki a végén" esetben. Azt érzem, hogy vannak elemei a munkájának, amiben egyszerűen limitált, nincs elég puskapora (passzjáték, RZ defense, in-game adjustment). Mivel nem konkrétumokat írtam így nem is akarok vitatkozni azzal amit írsz. Inkább úgy fogalmaznék, hogy nem bánnám, ha az történne, ami OC poszton. Elvesztünk egy jó coordinatort, akiről az új helyén is bebizonyosodik, hogy tényleg jó, és helyette találunk egy Adam Gase-t, akinek nincs még neve, de a posztján több potenciált érzek benne, mint az elődjében.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 885 — we almost always almost win
Nekem a scoring D# stat sosem volt a kedvencem, nincsen benne, h hány pont jött TOból. Egy pick6ről pl édes keveset tehet a védelem, de én egy shortfieldből kapott 7esért se őket veszem elő, ilyenből mostanában jutott bőven, ellenben egy 99 yardos drivenál ők a hunyók. Nincs benne a Time of Posession, stb... Ezen kívül elég sok garbage time volt ellenünk, pl a Raiders is és a 9ers is feltett 7-7 pontot az utolsó negyedben, amikor a kezdőket pihentetve vagy legalábbis very soft coverage-dszel játszottunk egyáltalán nem azzal a céllal, h megállítsuk őket. de voltak kevésbé egyértelmű szituációk, amikor azért a biztos előny tudatában tudatosan puhábban játszottunk pl most is annyi volt csak a cél a végén h teljen az idő. Ennek mondjuk pont nem tett jót a két falt a végén, de azért csak elég lehetetlen helyzetbe hoztuk őket. GWD-t meg eddig csak a Hox vezetett ellenünk idén. Egyenlítésért rajtuk kívül támadhatott a colts is és a KC is. Ez eléggé kis minta h bármire következtessünk, de azért 2/3...

Az emg h most 36 ponot kaptunk, ezt se szabad a ligaátlaghoz hasonlítani. Az éves teljesítményt kell, ha JDRről beszélünk, mert nem ezen az 1 meccsen volt ő a DC, hanem az összesen.

A védelmünk fontosabb statisztikai helyezései:
Y/P (yards / play) 4.8. 1. a ligában AVG 5.5
TO (turn over): 13, 26. a ligában AVG 16.3

DPR (defensive passer rating): 85.7, 10. a ligában AVG 88.1
Defensive ANY/A: 5.3, 5. a ligában AVG 6.2

Y/A 3.4, 4. a ligában. AVG 4.1

Score / Drive, nincs kedvem kiszámolni, és csak össz score van, abban a liga átlag alatt vagyunk a 19. helyen.
3rd%: Ezt is számolni kéne, nincs időm kedvem, úgy becslem h az átlagnál jobbak vagyunk, de nem top10.

Ha igény van rá, elmondom h miért ezeket tartom relevánsnak, és miért nem mást. Ha nincs, nem akarom fölöslegesen magyarázni, elég annyi, h nem azért ezeket választom, mert ebben vagyunk jók (vagy rosszak), mindig ezekhez nézek minden védelmet. Ezek alapján ez egy elég jó védelem. Laikus szemmel ugyan, de 2005től az összes Broncos meccset láttam élőben. Állítom, h azóta a legjobb DCnk JDR. Rajta kívül 3 DCvel voltam elégedett Coyer, Nolan, Allen.
Coyernél futás ellen a legjobbak közé tartoztunk, de passz ellen semmivel se volt jobb a mostaninál, 2006ban aztán valami, nem tudom mi, de nagyon elromlott.
Nolan egyetlen évet volt ugye. Nagyon alacsonyan volt a léc amit át kellett ugrania, és sokáig elitnek tűnt a védelem, de ahogy elkezdett balfaszoskodni az O kiderült, úgy esett vissza a védelem. A végére a középmezőnyben végeztünk az általam relevánsnak tartott mérőszámokban, nem jobb helyen, mint JDRrel 2012-ben és idén.
Allen szintén egy nagyon alacsonyan lévő rudat kapott átugrásra, és neki is hiba nélkül sikerült. Azonban elit QBk ellen 40+ pontot kaptunk, és csak azért nem töbet mert a végére megkegyelmeztek nekünk. De az elit túlzás is, Stafford, inkább csak jó, nem elit, Fitzmagic meg még csak jó sem. Persze ezektől eltekintve kishíján 15 pont környékén tarott bárkit, ez vitathatatlan. Mondjuk a msotani Oval ezek 22 pont környéke lenne, mert a végén garbage time jönne, de nem is a 15 pont környéki teljesítmény miatt mondom, h jó volt...
Mindegyiknél jobbnak tartom az idei védelmünket, és a tavalyelőttit. Annyi sérülttel pedig egyikőjüknek se kellett szembenéznie, mint tavaly JDR-nek.


Ezek után, ha kirúgjuk JDRt én falba csapom a fejem. Egyrészt néhány nagyon jó védő jelenlétét kifejezetten az ő személyének köszönhetjük, ahogy azt is, h a Millert leszámítva noname-ekből alló LB sor olyan amilyen, elit. A védőfal szintúgy nagyon jó. Ezt nagyjából mind kidobnánk a kukába egy zsákbamacskáért. Lehet h más ebből a védelemből top3-mat csinálna (de azt már kétlem h elérhető lenne az az ember), valószínűbb, h rosszabbat. Több emberről kiderülne, h a rendszer tette naggyá, vagy csak úgy hiányozna a chemistry vagy akármi a front6ból, mint most a DB sorból. Teljesen mindegy, hasonló megfontoslásokból nem örültem, amikor Allen elment, JDR távozásával kifejezetten kétsége esnék. Kicsit örülök is a gyengébb meccseknek, h a radar alatt maradjon. Láttam Bob Slowik védelmét, nem akarok DCt cserélni, amíg nem muszáj!

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 9 éve
burzum Denver Broncos 152
A PR/KR témában egyetértek nagyjából az elhangzottakkal, valóban nem lenne baj, ha minden kick return touchback lenne és a punt returner fair catchelne.

Amivel itt még számolni érdemes, az a viselkedési hatás. Ha egy csapat szélsőségesen viselkedik, pl. 90 százalékban fair catchet jelez puntok után, akkor ez beépülhet az ellenfelek várakozásaiba, valamennyire ki tudják használni. Pl. kevésbé kell törekedniük magas puntokra, inkább a hosszra mehetnek rá. Így a kisebb kockázatért egyrészt a visszahordott yardokat nem szereznénk meg, másrészt maguk a rúgások is hosszabbak lehetnének.

Ettől az (inkább elméleti) kiegészítéstől eltekintve egyetértek a leírtakkal, és a returnök tekintetében a következőképp tudnám leírni az álláspontomat.
- Hosszú távon jó lenne egy profi returner.
- Rövid távon jó lenne valamivel több biztonságos játék (touchback, fair catch)
- De ezt nem lehet túlzásba vinni. Ahogy az amerikai foci (és általánosabban a sport) sok más területén, itt is érdemes kevert stratégiát alkalmazni: az arányokról természetesen érdemes beszélni, ahogy itt is tesszük.
több mint 9 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 885 — we almost always almost win
Tényleg figyelte valaki, hogy hogyan állt föl az O# fal a meccsen? Clark volt megint a kezdő?
Franklinnel nem tudom mi történt, de ezen a meccsen bazi jól takarított Vazquezzel együtt.flzoli
Clady-OF-Montgomery-Ramirez-Vasquez.
Franklin kihagyott 1-2 snappet egy nagyobb ütés után, akkor Garland állt be a helyére.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 9 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 004 — The Mathematician
330 yardot nyelt be a védelem, ebből jött ki ugye a 36 pont
emellé benyeltünk 100 yard büntit is, bár a leosztást nem tudom

nekem a 330 nem sok, az RZ nem volt jó és a meccs elején konkrétan a D# is az öltözőben maradt, de Tannehillék ahogy én láttam kb 3 drive-t raktak össze az 21 pont lenne, emellé jött össze a minősíthetetlen ST

nemtom hogy JDR mennyire tehet az első negyedről, de a 2. félidőben korrekt volt a védelem, bár én is jobbnak érzem a Dawk félét még ha nevek terén nem is feltétlen volt az, de egy Brian Dawkings egyéniséggel jobb volt mindenképp

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 9 éve
burzum Denver Broncos 152
Nincs teljes konszenzus a védelem (és JDR) tegnapi teljesítményének megítélésében, ezért néhány konkrétummal, strukturáltabban is szeretném kifejteni az álláspontomat.

- Az NFL-ben átlagosan 23 pontot kap egy csapat meccsenként
- Ennél nyilvánvalóan valamivel kevesebb a védelem által kapott átlagos pontszám (kb. 21.5, amit úgy becsültem, hogy az átlagos passzold TD-ok és futott TD-ok számát 7-tel szoroztam, a field goalokét 3-mal)  www.pro-football-reference.com/years/NFL/scoring.htm
- Mi tegnap 36 pontot kaptunk, mindet a védelem. Ez nagyon sok (167.4 százaléka az átlagnak).
(Szerk.: nyilván figyelembe lehetne venni a pontokon kívül az ellenfél kezdő field pozícióját, a szerzett turnovereket, stb., de nem hinném, hogy sokat javítanának a képen a tegnapi meccs tekintetében)

Mindezt:
- Hazai pályán
- Egy legfeljebb átlagos offense ellen
- Olyan top játékosokkal, mint Knighton, Ware, Miller, Talib, Harris, Ward, stb.

Szerintem felmerül, hogy itt valami nincs rendben.

Sok meccs után elmagyarázzuk magunknak, hogy egész jó lenne ez a védelem, csak valami kivételes történt. Most is el lehet mondani, hogy egész jók voltunk, csak az első negyedben meg a meccs végén nem, de az az igazság, hogy az a ligaátlag 21.5 pont is úgy jön ki, hogy születnek pontok a meccs elején és végén is.

Mindegy, nem kell mindenben egyetértenünk, és nem akarok állandóan JDR ellen uszítani, de szerintem ebből a keretből többet is ki lehetne hozni, nekem pl. a Tebow-féle évben jobbnak tűnt a defense, pedig nem biztos, hogy jobb játékosállomány volt.
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ja, és a ST-ből én Burse-re nem haragszom. Valóban, azt a játékot nagyon elcseszte, nem kellett volna próbálkoznia, de tegyük hozzá, nem arról volt szó, hogy nem kapta el a labdát, vagy kiesett volna a kezéből, stb., hanem egy nagyon kemény helyzetben, nyomás alatt kiütötték. Ilyen eset előfordul, futóval, elkapóval, bárkivel. Van amikor egyszerűen jó helyre fog, jó helyre üt a védő és akkor képtelenség megtartani a labdát. A tegnapi fumble-je inkább ilyen volt, mint hiba. Elindulnia valóban nem kellett volna, de ezt se csinálja feleslegesen rendszeresen. Eddig én kifejezetten elégedett voltam vele, éppen azért, mert stabilan elkapta a labdákat és nem nagyon vállalt semmi extrát, fair catchelt amikor kockázatos volt, ha viszont elindult, szinte mindig hozott yardokat.

A PR feladat amúgy is szvsz sokkal nehezebb, mint a KR, és másként is érdemes értékelni. Rövidebb és magasabb ívet ír le a labda a levegőben, a védők hamarabb odaérnek, és ugyanakkor a tét, nyereség, kockázat is más, mert amíg KR-nél ha nem csinál semmit akkor a legrosszabb esetben a 20-ról jön a csapat, puntnál viszont megölhet egy offensive drive-ot, ha berúgják az ötön, tízen belülre. Emiatt PR esetén én nem vagyok mérges azért, ha húszon belül - az ésszerűség keretein belül - megpróbáljuk és abból párszor nem jön be. Amíg labdavesztés nincs belőle természetesen. (Azaz a labda stabilan el van kapva, és a visszahordó általánosságban nem hajlamos a fumble-re.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
A tegnapi meccs extrém volt, ennyire nyilván nem rossz ez a D, hogy 5-ből 5-öt engedjen. Igazából csak annyi zavar, hogy ránézve erre a védelemre, nézve ennek a meccseit, és párhuzamosan nézve a Colts defense-et és az ő meccseiket (én ugye mindkét csapatot erősen követem), a Colts védelem egy klasszissal kisebb potenciálú. Képes időnként 1-1 meccsen teljesen ki is kapcsolni. De összességében még az van, hogy ha az lenne a helyzet, hogy jön az ellen a meccs végén, RZ-ban jár, és meg kell fogni őket TD nélkül, akkor a Colts defense esetén lennék a nyugodtabb. Pedig mondom, mind potenciálban, mind állományban, mindenben papíron a Denver D a jobb. És mégis... Hogy aztán ez a magaslati levegő, a más mentális hozzáállás, coatching azt nem tudom (valószínűleg minden együtt).


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 004 — The Mathematician
Clark keretben sem volt tudtommal

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 9 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 833 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Tényleg figyelte valaki, hogy hogyan állt föl az O# fal a meccsen? Clark volt megint a kezdő?
Franklinnel nem tudom mi történt, de ezen a meccsen bazi jól takarított Vazquezzel együtt.

több mint 9 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 833 — farkas.l.zoltan@gmail.com
-Elég közel vagyok a "JDR takarodj"-hoz, bár tudom, hogy ez minimum megosztó lenne itt a fórumon.burzum
Engem biztosan nem osztanál meg vele. 😀 Mindig is bajom volt vele, még akkor is amikor ment a védelemnek. Más kérdés, hogy kit lehetne, lehetett volna helyette hozni aki jobb lenne. És persze idény közben meg végképp nincs értelme róla beszélni.

A legnagyobb gondom egyébként az, hogy amellett, hogy nézve a meccseket szinte minden meccsen vannak playek, drive-ok amikor azt mondja az ember, hogy ez egy nagyon jó #D, amellett túl sok pontot kap. Alapból, átlagosan is. A tegnapi 5-ször jutottak közel az endzone-hoz és 5TD született belőle még így is extrém, de jelzi a problémát. Inkább lenne egy yardokat nyelő, blokkokat elszúró, néha érthetetlenül "lágy" védelem, amelyik ellen "nem lehet" TD-t csinálni, mint egy agresszív, ránézésre kemény, amelyik nyeli a pontokat.peterk2005
Szerintem ez nem teljesen jogos. Ha azt nézzük, a védelem kb. 5-6 TO-t csinált, az külön pech, hogy abból szinte minden fumble visszakerült a Miamihoz, Roby előtt lepattan a labda 5 centire vagy épp Ward hülyéskedik hátul Von sack-fumble-nál. Nyeljük a pontokat, azt nem vitatom, de a momentumot azért a védelem meg szokta teremteni. Még ha nagyon pocsékul is játszanak, Von, Ware vagy valamelyik pufi bármikor odaérhet és csinálhat egy nagy játékot.

több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
-Elég közel vagyok a "JDR takarodj"-hoz, bár tudom, hogy ez minimum megosztó lenne itt a fórumon.burzum
Engem biztosan nem osztanál meg vele. 😀 Mindig is bajom volt vele, még akkor is amikor ment a védelemnek. Más kérdés, hogy kit lehetne, lehetett volna helyette hozni aki jobb lenne. És persze idény közben meg végképp nincs értelme róla beszélni.

A legnagyobb gondom egyébként az, hogy amellett, hogy nézve a meccseket szinte minden meccsen vannak playek, drive-ok amikor azt mondja az ember, hogy ez egy nagyon jó #D, amellett túl sok pontot kap. Alapból, átlagosan is. A tegnapi 5-ször jutottak közel az endzone-hoz és 5TD született belőle még így is extrém, de jelzi a problémát. Inkább lenne egy yardokat nyelő, blokkokat elszúró, néha érthetetlenül "lágy" védelem, amelyik ellen "nem lehet" TD-t csinálni, mint egy agresszív, ránézésre kemény, amelyik nyeli a pontokat.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)