Denver Broncos

49 feliratkozó

több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Welcome Zalán. 😊 Bááár, tulajdonképpen inkább "üdv, hol bújkáltál", hiszen nem is vagy friss tag, csak eddig csenben ülték az asztal sarkánál. 😊

Hadd kezdjem azzal, amit írtál, hogy "Hisz ott van Gase, aki nagyon ambiciózus és úgy tűnik újjászületett Manning a keze között". Nos, sokszor leírtam már, és amúgy nyilvánvaló is, hogy Manning-et milyen nagyra tartom. De szerintem akkor is inkább fordítva történt, Manning fiatalodott meg Gase kezei között. És ez a legjobb a csókában. Ha engem kérdezel, akkor ez az ember egy potenciális edzőzseni lehet. (Megjegyzem, ő még Tebow-al is dolgozott, mint QB coach. Ki tudja mennyi szerepe volt abban, hogy Tebow a rengeteg technikai és képességbeli deficitje ellenére is sikeres szezont futott 2011-ben. Még az is lehet, hogy fontosabb szerepe volt benne, mint gondolnánk.)

Fox szerintem még jópár évig marad. Tényleg úgy néz ki az ember, mint aki húsz évet fiatalodott, kicsattan az energiától. Ez persze Gase megtartásának az esélyeit csökkenti. Ha így folytatja, az egyik legkapósabb HC várományos lehet már jövőre is. Pedig talán még picit korai lenne 36 évesen. JMD is mekkora zseninek tűnt Belichick és Brady mögött, aztán mi lett belőle.

Azzal meg kár foglalkozni, hogy ki képes/tud váltani Tebow és Manning között és ki nem. Minden ember más. Aki nem tudott váltani, ő is megérthető ugyanúgy, ahogy az is aki igen. Látod, neked is megvannak a "szurkolói alaptéziseid", mint, pl. a "csapatok közötti ugrálás nincs". Pedig, ha hátralépsz egy lépést, és végiggondolod, akkor innen a glóbusz másik oldaláról nézve semmivel sem furcsább csapatok között ugrálni, mint "lifelong" fanná válni. Hiszen egyikünk sem született oda, a legtöbben pedig alig pár éve ismerik egyáltalán a sportot magát. Ez van. Egyik se "normálisabb" a másiknál, csak az egyik embernek ez a természetes a másiknak meg az. JC6-ot sajnálom én is, mert jó őt olvasni, de ha nincs kedve írni és itt lenni, akkor nincs kedve. Lehet olvasni Black-et meg a többieket. 😊

Folyt köv, most ennyi tellett. Jó sűrűn írtál, így éjjel kettőkor a szemem is golyózik, hogy szétválogassam a sorokat. Holnap frissebb szemmel majd elolvasom újra, végig.. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A Manning Reunion to Remember.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Zalán Denver Broncos 3 678 — I'am a Broncos Fan and I believe in Mile High Magic...
Szóval üdv köztetek még egyszer fórumtársak. Pár mondatban magamról. Negyvenes éveim elején járok és 2005 óta követem az NFL-t és körülbelül azóta szurkolok tiszta szívből a Broncosnak. Miért is lettem Denver szurkoló? Egyszerű. South Park miatt. Aztán pedig a kedvenc amerikai napilapom a Rocky Mountain News volt, egészen amíg 150 évesen meg nem szűnt. Különleges újság volt rendhagyó layouttal. Innentől ez már egyértelmű. Eddig csak olvastalak titeket, de úgy érzem, eljött az idő, hogy megjelenjek itt. Nem a Super Bowl miatt, már egy ideje terveztem. Először is köszönöm nektek, itt irogatóknak azt a rengeteg információt, amely segített tanulni a játékot, és most is segít. Elsősorban Blacknek és Stormnak, idéntől pedig a "kocadenveri" 😊 Peterk2005-nek. A többieknek is természetesen, azoknak is akik eltűntek innen és a Denver Blogról egyaránt. Sobrit is nagy örömmel olvastam és olvasom. Szerintem őt sokan félreértik itt. Nos, Tebow fan vagyok. Láttam Londonban élőben a második futott td-jét, van 15-ös mezem, utalgatok az alapítványába és én is le voltam taglózva mikor megkapta az elbocsátó szép üzenetet. Azokat az éjszakákat, az fordításokat sosem feledem. Örökre emlékezetes marad. Számomra a jelenlegi csapat szikráját ő adta meg. Neki ez volt a feladata itt. Csípem a srácot nagyon és érthetetlen, hogy az NFL miért taszítja ki magából? Tudom, nem tud passzolni... Peche volt, hogy pont akkor, amikor itt egyenesbe kerülhetett volna, szabadügynökké vált Manning úr. Negyven után az ember már azért higgadtabb, nem utálja pl. már Schumachert mert "übermencs" tekintete van, nem utálja Federert és lehetne sorolni további legendákat pusztán azért mert legyőzhetetlenek. Ebből előbb utóbb ki kell nőni. Ők tényleg a legnagyobbak és tiszteletre méltóak. Épp ezért, igen, Manning fan is vagyok pont ugyanannyira. Őszintén kívánom, hogy töltse ki a szerződését itt és nézhessem még azt az eleganciát, tudást, nyugalmat és profizmust, amit ő sugároz. Szeretek játékosokat, rajongok is értük, de mindig a klubcímer a fontos. Csapatok közötti ugrálás nincs. Az egyszer volt megengedhető, amikor Maradona a Riverből a Bocába szerződött, ahogy G. Zoltán mondja. Ezt meg kell tanulni a profi sportban. Ha amerikai focit nézünk akkor érdemes megtanulni amerikaiul is gondolkodni egy picit. Könnyebben túllépnek a sérelmeken odaát. Épp ezért számomra érthetetlen, hogy miért pang ez a fórum a Super Bowl idején egy olyan szezonban, amikor történelmet ír a csapat? Tisztelet a kivételeknek. Miért fordultak el magyar bronkók a csapattól Manning érkezése után úgy, hogy még ma sem hallani felőlük? Azt persze mindenkinek a szíve joga eldönteni, kit követ, hova irogat. Nem számonkérek bemutakozásként. Csak mint jelenség, furcsa. Amint látom a közvetítéseket, Coloradóban megőrülnek Manningért és a mostani csapatért. Azok, akik TT-t követelték a csapatba. Több millió ember nem tévedhet odaát. Én gondoltam beköszönök. Nem én fogok hozzátok hasonló elemzéseket írni, inkább a lélektana érdekel a játéknak és az érzelmek, amit kapunk hétről hétre. Itt vagyok, időnként írok, hozzászólok, tanulok tovább tőletek, és néha felvetek. Pl. amit Black írt, nekem már az edzőkeringő elején eszembe jutott. Jövőre lejár Fox szerződése. Volt ez a műtét. Mi lehet a jövő? Hisz ott van Gase, aki nagyon ambiciózus és úgy tűnik újjászületett Manning a keze között. Egyszer megégettük magunkat egy pályakezdő HC-val, de ha mi neveljük ki, lenne benne ráció. Továbbá lehetne Elway szerepéről beszélni a mostani siker közben. Ez nem kicsúszott eredmény. Ez egy szisztematusan felépített csapat. Amikor kinevezték, többen kétségeiket fejezték ki, hogy jó játékosból még nem lesz jó GM. Most azért úgy tűnik, benne megvan a jó general manager is. Hogy látjátok a szerepét abban, ami a csapattal történt a 31. hely óta? Maradok hívetek!
üdv.

!!!!!!!! ...and bleeding Orange and Blue !!!!!!!!
“He’s a f***ing rock star.”
több mint 10 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 720 — SuperBowl Champions 2013/2014
Arra megyünk alapból,hogy fogjuk a futást, és ne engedjünk explozív(20+yardos) playt. Mondjuk ezek többnyire a Cards,9ers,Rams,Panthers típusú csapatok ellen voltak, és mivel sok a hybrid játékosunk, ezért lehet,hogy váltunk valamire.undisputedly
Na ez az, ez az ami miatt eléggé gőzöm sincs, hogy mit is fogtok csinálni. A Cards, Rams, stb. ellen az amit leírtál jó, de a Denver ellen helyből hülyén hangzik. Egy ilyen védekezést a denveri elkapó corp-al 10 yardon belüli passzokkal PM helyből szétszed, ráadásul ezzel jó hosszú drive-okat lehet vezetni. Biztos, hogy Caroll ennél összetettebb game plannel fog kiállni, de hogy mi lesz az, fogalmam sincs. Idén nem nagyon játszottatok hasonló offense ellen, ill. akivel igen (Atlanta, Saints), azok vagy az adott meccsen, vagy az egész idényben bebetliztek, nem sérülésekkel küzdöttek, stb., így nem lehet tudni, mennyi is az annyi.

Amúgy a fordított helyzet is igaz: a Denver meg nem játszott hasonló minőségű defense ellen (a Chiefs #D-ről azért kiderült, hogy nagyobb volt a füstje, mint az idény eleji lángja), szóval ott is kérdés, hogy ki mire fog menni.peterk2005
Igen, én is mint fan csak találgato,hogy mi lehet majd a plan. Ma volt egy jó kis 10 perces gondolatmenetem, aztán arra jutottam,hogy kevés vagyok hozzá,hogy kitaláljak saját magamnak valaki működő stratégiát.
Annyit remélek csak,hogy nem lesz ilyen vanilla zónázós prevent, mert azzal a Saints is bevitt egy kb utolsó perces TD-t, meg a 9ers is egyből elgyalogolt a 20yardosig, szóval egy PM-nél azért az felérne az öngyilkossággal.
Amúgy nálam az szerepel kicsit optimista forgatókönyvként,hogy 23 pontnál nem engedünk többet, az O# meg megtalálja magát és esetleg felpakol többet.
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Arra megyünk alapból,hogy fogjuk a futást, és ne engedjünk explozív(20+yardos) playt. Mondjuk ezek többnyire a Cards,9ers,Rams,Panthers típusú csapatok ellen voltak, és mivel sok a hybrid játékosunk, ezért lehet,hogy váltunk valamire.undisputedly
Na ez az, ez az ami miatt eléggé gőzöm sincs, hogy mit is fogtok csinálni. A Cards, Rams, stb. ellen az amit leírtál jó, de a Denver ellen helyből hülyén hangzik. Egy ilyen védekezést a denveri elkapó corp-al 10 yardon belüli passzokkal PM helyből szétszed, ráadásul ezzel jó hosszú drive-okat lehet vezetni. Biztos, hogy Caroll ennél összetettebb game plannel fog kiállni, de hogy mi lesz az, fogalmam sincs. Idén nem nagyon játszottatok hasonló offense ellen, ill. akivel igen (Atlanta, Saints), azok vagy az adott meccsen, vagy az egész idényben bebetliztek, nem sérülésekkel küzdöttek, stb., így nem lehet tudni, mennyi is az annyi.

Amúgy a fordított helyzet is igaz: a Denver meg nem játszott hasonló minőségű defense ellen (a Chiefs #D-ről azért kiderült, hogy nagyobb volt a füstje, mint az idény eleji lángja), szóval ott is kérdés, hogy ki mire fog menni.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 720 — SuperBowl Champions 2013/2014
3.) A TV szerint zónáztok, nem embereztek. Alapjában véve, a playeink jobban ülnek zóna ellen, mint szoros emberfogás ellen, a WR-eknek is jobban fekszik, még PM is jobban érzi. Valójában kevés olyan csapat van ami fixen zónázik vagy fixen emberezik, legfeljebb egyiket (sokkal) gyakrabban használja, meggyőződésem h láttalak már titeket emberezni is.Black_Adder
Nekem a TV-ből úgy tűnt, hogy többet zónáznak. De PM-nek igazából mindegy, hogy embereznek vagy zónáznak. A zónában is megtalálja a lyukat, és ember ellen is oda dobja, ha az elkapó el tud egy fél méterre szakadni. Az emberezés ellen talán azért tűnik nehezebbnek a dolga, mert ha nagy, fizikális védők vannak, akkor az elszakadás nincs meg, és ilyenkor több a pontatlan passz. Cserébe emberező defense ellen ritkában dob INT-et. A zónában jobban benne van, hogy nem vesz észre egy befutó védőt.

PM-nek a gyengéje a "disguise" védelem. Bocs a szóért, nem tudom hogyan mondják ezt magyarul, lényegében az olyan védelem amelyik nem azt mutatja snap előtt amit aztán játszik. Crennel és Belichick csinálta ezt korábban eredményesen ellene. Vagy például tavaly Mike Nolan az Atlanta meccsen. PM pottyantott is három bogyót ha jól emlékszem. 😀 Persze ez is ideig-óráig működik, aztán rá szokott jönni, hogy mi merre. De ilyesmivel a meccsek elején megzavarható.

Lényeg a lényeg, hogy ha igaz amit láttam, akkor a Seattle defense nem ilyen. Ők döntően azt játsszák ahogy felállnak. Hogy aztán azért-e, mert nincsenek másra kényszerítve - nem igazán játszottak elit QB ellen egész szezonban Brees-en kívül (aki mindkétszer sz*r napot fogott ki), de még elitnek mondható offense ellen sem -, vagy esetleg az SB-re tartogatják-e meglepetésnek, azt nem tudom, de nem láttam tőlük ilyen "disguise" felállásokat.peterk2005
Na mivel ez kis hasábja a témának ezért válaszolok egy szusszal.
Cover 3-at tolunk alapból, ami annyit tesz,hogy single high safety ET személyében a pálya közepén, Cam a boxot tölti , a két CB az ET középső zónája melletti 1/3 részért felel ha olyan utat fut az elkapó, míg a 3 LB felosztja a fennmaradó, fal és ET közti területet úgy,hogy a Mike marad középen, a 2 szélső LB pedig a "hook"(?) zónákat fogja.
Egyszerű ez az elv, kb középsuliban is ezt tolják már azt olvastam.
Mi arra megyünk,hogy a 2 CB fizikális ballhawker legyen, ls szerintem a rendszer sem olyan nehéz, így könnyen tudnak a remek atléták dominálni. Nem véletlen,hogy kb minden CB pick 1. körös talentnek tűnik 😊
Ezt úgy lehet "könnyen megverni",hogy egy leveling stratégiával a LB és a WR-t követő CB 2db zónájába 3 embert küldesz elkapni, így emberfölényben lesztek. Próbálta amúgy a Saints Jimmy-vel is,de nem igazán működött,mert pl Irvin mindenhová odaért 😊

Arra megyünk alapból,hogy fogjuk a futást, és ne engedjünk explozív(20+yardos) playt.
Mondjuk ezek többnyire a Cards,9ers,Rams,Panthers típusú csapatok ellen voltak, és mivel sok a hybrid játékosunk, ezért lehet,hogy váltunk valamire.

szerk: Kihagytam,hogy igen, mi azt játsszuk amit mutatunk, viszont az tévhit,hogy sokat blitzelünk. Kb liga átlag lehet szerintem.
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
3.) A TV szerint zónáztok, nem embereztek. Alapjában véve, a playeink jobban ülnek zóna ellen, mint szoros emberfogás ellen, a WR-eknek is jobban fekszik, még PM is jobban érzi. Valójában kevés olyan csapat van ami fixen zónázik vagy fixen emberezik, legfeljebb egyiket (sokkal) gyakrabban használja, meggyőződésem h láttalak már titeket emberezni is.Black_Adder
Nekem a TV-ből úgy tűnt, hogy többet zónáznak. De PM-nek igazából mindegy, hogy embereznek vagy zónáznak. A zónában is megtalálja a lyukat, és ember ellen is oda dobja, ha az elkapó el tud egy fél méterre szakadni. Az emberezés ellen talán azért tűnik nehezebbnek a dolga, mert ha nagy, fizikális védők vannak, akkor az elszakadás nincs meg, és ilyenkor több a pontatlan passz. Cserébe emberező defense ellen ritkában dob INT-et. A zónában jobban benne van, hogy nem vesz észre egy befutó védőt.

PM-nek a gyengéje a "disguise" védelem. Bocs a szóért, nem tudom hogyan mondják ezt magyarul, lényegében az olyan védelem amelyik nem azt mutatja snap előtt amit aztán játszik. Crennel és Belichick csinálta ezt korábban eredményesen ellene. Vagy például tavaly Mike Nolan az Atlanta meccsen. PM pottyantott is három bogyót ha jól emlékszem. 😀 Persze ez is ideig-óráig működik, aztán rá szokott jönni, hogy mi merre. De ilyesmivel a meccsek elején megzavarható.

Lényeg a lényeg, hogy ha igaz amit láttam, akkor a Seattle defense nem ilyen. Ők döntően azt játsszák ahogy felállnak. Hogy aztán azért-e, mert nincsenek másra kényszerítve - nem igazán játszottak elit QB ellen egész szezonban Brees-en kívül (aki mindkétszer sz*r napot fogott ki), de még elitnek mondható offense ellen sem -, vagy esetleg az SB-re tartogatják-e meglepetésnek, azt nem tudom, de nem láttam tőlük ilyen "disguise" felállásokat.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 720 — SuperBowl Champions 2013/2014
Köszi srácok, szívesen megosztjuk szerintem a véleményünket ha van fogadó fél.
A magam részéről megpróbálok teljes tartományában válaszolni erre a kimerítő posztra amint tudok egy kis időt keríteni,hogy összeszedjem amit szeretnék 😊
több mint 10 éve
StormST Denver Broncos 10 841 — SB 50 Champion @ Grund
Évszaknak megfelelő időjárás. Üdv köztetek.Zalán
Üdv köztünk! 😊



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 10 éve
Zalán Denver Broncos 3 678 — I'am a Broncos Fan and I believe in Mile High Magic...
Évszaknak megfelelő időjárás. Üdv köztetek.

!!!!!!!! ...and bleeding Orange and Blue !!!!!!!!
“He’s a f***ing rock star.”
több mint 10 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
NY
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Gase továbbra is visszautasítja a Browns megkeresését, h a meccsre koncentrálhasson. 😊

Nem tudom Fox a szíműtét után meddig akarja még folytatni, igazából most úgy néz ki, mint aki annyira teli van energiával, h nem is tudja hova tenni, Gase meg évről évre egyre kelendőbb lesz a piacon, de azért egy kicsit reménykedem, h majd nálunk lesz HC, amikor eljön az ideje... 😉

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 175 — The Mathematician
Egyébként szerintem szívesen várjuk h az ellenfél szurkolói vagy a semlegesek hogyan látják ugyanezt, akik nem vagy máshogy elfogultak, mint mi.Black_Adder
Ezt lájkolom, különböző konferenciában játszó csapatok révén kevésbé ismerjük egymás csapatait, érdekes lenne egy SB előtti véleménycsere, hogy hogy néz ki a meccs Denver és Seattle szemszögből. Így a meccsen is jobban tudnánk, hogy mire érdemes figyelni.

Ahogy Undi-t ismerem, ő úgy is jön majd 😊, de részemről minden más Seattle fannak is welcome a topicban, ha úgy gondolja, van hosszászólni valója.peterk2005
feltéve hogy emberi körülmények között 😀
rendes elemzéseket én is szeretek olvasni, de ha valaki csak annyit ír h nyerünk mer a D# töke nehezebb azt nehéz viselni 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Egyébként szerintem szívesen várjuk h az ellenfél szurkolói vagy a semlegesek hogyan látják ugyanezt, akik nem vagy máshogy elfogultak, mint mi.Black_Adder
Ezt lájkolom, különböző konferenciában játszó csapatok révén kevésbé ismerjük egymás csapatait, érdekes lenne egy SB előtti véleménycsere, hogy hogy néz ki a meccs Denver és Seattle szemszögből. Így a meccsen is jobban tudnánk, hogy mire érdemes figyelni.

Ahogy Undi-t ismerem, ő úgy is jön majd 😊, de részemről minden más Seattle fannak is welcome a topicban, ha úgy gondolja, van hosszászólni valója.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Mivel itt Black és peterk miatt mindig olvasmányos elemzéseket lehet találni számokkal alátámasztva, megkérdem, ezt mire alapozod?
Kb 15%-al több zsákunk volt alapszakaszban ha jól emlékszem, nyomásban, labdaszerzésben, minden lényeges statisztikában a legjobb lett a védelem.
Ez a frisco védelem tényleg jó, de nem a passz ellen kiemelkedő,hanem a futást tudják nagyon jól fogni főleg. A sec összehasonlíthatatlnul jobb nálunk, és mint írtam, nyomásban is jobbak vagyunk.undisputedly
A matchupok nálam nem azt jelentik, h ennek a DB sora jó, annak a front7, Általában az alábbiakat próbálom nézni.:

1.) DL 1gap vagy 2gap. //sokkal fontosabb, minth hány embernek van a földön a keze presnap.
2.) Mennyit blitzel a csapat, vagy mennyien lépnek vissza a frontból coverage-be.
3.) Zónázik vagy emberezik?

NFC-ben nem igazán vagyok otthon, veletek kapcsolatban sem, lévén h hosszú ideje már (amióta csak élőben nézem) mindössze 4 évenként találkozunk, nem évente 2×. A Seahawks védelme ráadásul nagyon nehezen átlátható, és nehezen érthető, számomra leglábbis, ha többet meccset látnék, lehet máshogy lenne. Nem tudnám megmondani, h bonyolultabb package-eket használtok és azért, vagy mert nagyon széles skálán mozog, hogy éppen mit csináltok, vagy miért de nem nagyon tudom hova tenni a védelmeteket, nem is igazán tudom besorolni a fenti szempontok alapján, számszerűsíteni meg egyáltalán nem.

1.) Azt mondtam volna inkább 2 gap. 2012 év eleje felé láttam néhány meccseteket és a DL hasonlóan tűnt, mint amit JDR kezdett kialakítani. Red Bryant hasonló szerept tölt be mint nálunk Wolfe, ha nem lenne IR-en. Ugyanakkor azok alapján amit írtál most úgy saccolom, h vannak 1 gap emberek is, és szituációtól függően rotáljátok, cserélitek őket. Ha egy tisztán 2 gap rendszer halmozza a sackeket és a pressureöket, az több jót sejtet mintha ugyanez 1 gap rendszerből jön, ezért is volt gyilkos a tavalyi védelmünk futás és passz ellen egyaránt. Ha cserélni kell szituációtól függően arra később még visszatérek.

2.) Alapvetően egy aggresszív kép alakult ki rólatok, ami sok blitzelést feltételez. Igazából lényegtelen h ez most a NASCAR package-e, vagy sem, ha nickelben 6men rush jön, azt Manning olvasni fogja és tudni fogja hova kell dobni. DB blitzek felérnek egy öngyilkossággal, szóval nagyon óvatosan kell ellene. alapból az h a 49ers akár 4men rushsal is nyomást tud gyakorolni ilyesztőbben hangzik, mint egy kifejezett passrush csomag.

3.) A TV szerint zónáztok, nem embereztek. Alapjában véve, a playeink jobban ülnek zóna ellen, mint szoros emberfogás ellen, a WR-eknek is jobban fekszik, még PM is jobban érzi. Valójában kevés olyan csapat van ami fixen zónázik vagy fixen emberezik, legfeljebb egyiket (sokkal) gyakrabban használja, meggyőződésem h láttalak már titeket emberezni is. Ettől függetlenül inkább az számít, mennyire vagytok fizikálisak, a legjobb ellenszer a LoSon jammelni az elkapókat h lekéssék az időzített passzokat. DT és Decker is labdával a kezében veszélyesebb, célszerűbb már magát az elkapást ellehetetleníteni. Önmagában h szélen 2 és középen 2 extra klasszis elkapó van az szép kihívás lesz nektek is, amit igazából senki nem oldott meg, legfeljebb redukálták a drive-ok számát ToSsal...

Na most ez a bizonyos NASCAR package nagyon felkeltette az érdeklődésemet. Először mindenek előtt szeretném leszögezni és felhívni a figyelmet arra, h drive közben nem nagyon fogjátok a szituációhoz igazítani a front6 felállását, merth nem áll majd módotokban cserélni. Ezt akár készpénzként is kezelheted. Te most úgy gondolod, h lehet használni a pure passrush embereket, mert nem annyira veszélyes a futásunk, és akkor nem kell cserélni. Ellenben ha meg mégse lesznek elegek a liga szvsz legjobb OL-a ellen és 2 systetm fit RB ellen, akkor pont h sokat kéne cserélgetnetek, vagy a safetynek fellépnie a boxba, ami megint nem egy nyerő húzás tekintettel a levédekezendő elkapók számosságára. Úgy gondolom cover2-vel cover3-mal próbáljátok leszedni a passzjátékunkat, sokkal biztosabb megoldásnak tűnik a futás specialista frontot felküldeni, és a DB sorra bízni a dolgot innen kívülről, de A legvalószínűbb meg, h a kettőt össze kell majd mosni. Abban majdnem biztos vagyok, h nem tudtok alkalmaszkodni a futó és passz playekhez, ami univerzális játékosokat tartalmazó DLt/front6t igényelne, ellenkező esetben ez számunkra jó matchup.

Attól h Manning nem mobilis attól még a zsebet össze kell nyomni ha sackelni akarjátok, mert nem fog úgy meglódulni mint Kapernick, de pocket awerness és lábmunka fontosabb. Hiába jön szélről a nyomás, ha nincs összenyomva a zseb fellép és elpasszolja. Nem fog úgy mozogni, mint Tarkenton vagy Elway, de fog úgy passzolni nyomás alatt. Ha pedig nagyon működik a passrush, akkor Morenon lesz a világ szeme, aki kiváló passprotector, és nagyon jó elkapó RB létére. Biztos megoldás checkdownoknál, használható gyors screen passzokkal, ha kell akár WR routeot is fut, ő akkor is effektív és hasznos tagja volt a csapatnak, amikor a futás egyáltalán nem ment, vagy fel kellett hagyni vele, mert hátrányban voltunk. a szezon végére de inkább közepére pedig Ball is felnőtt mellé... Írtad szezonközben, h sokat profitálnak Manningből, de ez a Super Bowlon se lesz máshol, szóval ezzel nem kell diszkontálni a teljesítményüket. Egyébként voltak periódusok, amikor akadozott a passzjáték, és akkor lehetett építeni a futójátékra. A Pats DL-t nem hasonlítanám a Seahawkséhoz, de nem csak az alapján az egy meccs alapján mondom ezt.

Manning mint egy robot egy gép, azt a playt fogja választani ami a legnagyobb eséllyel kecsegtet. Mindig az adott felálláshoz 15 év rutinjával kitalálja mi működhet legnagyobb valószínűséggel, és azt fogjuk csinálni. Ha van gyenge pontja a védelemnek arra fog rászállni, és nem fogja megunni. A következő 2 hétben csak a Seattle védelmét fogja nézni, hogy ezeket felmérje. Biztos van olyan a tarsolyban, ami újdonság lesz, amit még nem mutattatok.

Legjobb O vs legjobb D#, de fog játszani a nem a legjobb O is a nem a legjobb D# ellen, és ha a mindenki által érdekelt párharc döntetlenre jönne ki, akkor mégis ez fog dönteni, ami csak a Broncos és Seahawks drukkereket érdekli. A futás elleni védelmünk valójában egész évben jól tartotta magát, nem volt rosszabb tavalyhoz képest, amíg le nem sérült Vick és Wolfe. Akkor nagyon visszaesett, de azóta Sly, Malik Jackson és Mincey átvették a stafétabotot, ugyanolyan domináns mint év elején, amikor középen erőből megoldott yardokkal nem sok keresni való volt, a 2 edge volt sebezhetőbb gyors RB-kkel. Beastmode az előbbi kategóriába tartozik, Knighton közel +40-es gradet gyűjtött össze a PFF-en idén kiváló run stopper, ha rajta átjut, akkor az LB sor viszont eléggé undersized. Irving kaphatja még el, vagy Ihenacho-t kell felküldeni a boxba. Fontos, h a védelmünk előbb olvassa a playt, utána reagál, nem vakon próbál betömni minden lyukat, így a katasztrofális playeket rendre elkerülik.
Nagy veszély jelenthet Wilson is a földön, főleg h Von Miller a felelős a futkározós QB-k összecsomagolásáért, az egyik specialitása, kérdezzétek Newtont, na most ő nem lesz. Trevathan viszont hasonló játékstílust képvisel. Imádom az ilyen undersized LB-ket akik néha a fizika törvényeit meghazuttoják. Trevathan az egyik leggyorsabb LB a ligában és mérete ellenére megbízható tackler. Btw kezdetektől fogva jól zónázik, kiváló választás spynak. Bármelyik TE-t leszedi a pályáról ha kell, és megtudja kergetni Wilsont ha a play úgy alakul. Ha coverageben van, akit fog olyan routeot kell futni, h minél messzebb kerüljön az eseményhorizonttól, és csak második szándékból futni.
Passrushban nem vagyunk tényezők. Egyetlen edge rushert se kell duplázni, és Shaun Phillips érdemel egyáltalán bármiféle figyelmet. Középen át-át tudunk jutni, de az Wilson lábon simán kihordja.
Azzal h Chris Harris IR-re került van esély, h legalább egy csíra CB lesz a pályán. Bailey amióta játszik jól játszik, DRC egész szezonban csak akkor gyengélkedett amikor a rengeteg sérülés miatt zónázásra kényszerültünk, de itt elfogy a megbízható CB-k sora. Tony Carter nagyon jó coverage-ben, de a labda néha megzavarja, Jammer meg katasztrófa. Safety poszton haosnlóan megbízhatatlanok vagyunk. Ihenacho nagyon jól kezdte a szezont, de a végére jelentősen visszaesett a játéka, Mike Adams nem több egy átlagos játékosnál. Ha egyikójük kidőlne, akkor Bruton nem hibázik nagyot, de minőség veszéts, Bolden meg utolsó pillanatban lett átképezve safetyvé, s nem vált előnyére. Simán benne van, hogy a mélységi célpontot egyszerre elvétse a CB is és a S is. Sőt ha erőltetitek, egyszer-egyszer be is fog jönni. Idő meg lesz hosszút passzolni.
Fogalmam sincs h mit várhatunk Harvintól, azt hiszem játszhat, kérdés h milyen formában, Tate és Baldwin normál körülmények között nem ér fel a védőinkkel. Zach Millert mindig is túlértékelt TEnek tartottam.
A védelmünket valószínűleg túlértékelem a tavalyi év miatt, de szvzs ugyanúgy képes lehet 3 negyeden keresztül dominálni, mint a Pats vagy Botls ellen is. A Boltsnak sokkal jobb támadósora van mint nektek. Más kérdés, h szinte mindig jön egy rövidzárlat, páláyra kerül Huff vagy Jammer aztán ott felejtjük, vagy nem tudom mi, de sokszor zuhant össze egyik pillanatról a másikra...

A rossz idő nektek kedvezhet, de igazából nagy csapda ezt mondani. Nyilvánvalóan a védekezést részesíti előnyben, de az azt is jelentheti, h a gyengébb támadósor totál becsődöl az erősebb pedig tud alkalmazkodni a körülményekhez. A legenda miszerint Peyton nem tud hidegben játszani annyiból fals, h 2012 előtt minden bad weather game-et idegenben játszott. Ha a nagy szél ellehetetleníti a passzjátékot, akkor bajban leszünk, ha szimplán hideg lesz még nem fogok pánikolni. Nyilván a verőfényes napsütés kedvez nekünk legjobban, de egészen biztos vagyok benne h nagyon is túl lesz misztifikálva az időjárás a fent említett tény teljes mértékű ignorálásával.

Mindezek alapján lehet azt mondani, h a Seattle jobb matchup mint a Frisco. Megint más kérdés, h a Hox jobb csapat, jobb D#-zel, és általában jobb egy gyengébb csapat ellen játszani, hiába rosszabb a matchup. Nem a kicsit rosszabb csapat ellen sokkal rosszabb matchuppal, hanem az arányosan rosszabb csapat ellen arányosan rosszabb matchuppal... Manningnek jobban megy zóna ellen, mint emberezés ellen, de egy szarul emberző csapatot könnyebb szétpasszolni, mint egy jól zónázót, Manning olvassa a blitzet és tudja mit kell csinálni, de hiába, ha jó blitz, és nincs ideje eldobni, stb,stb, de mindent összevetve szerintem védhető az az álláspont, h a Seattle erősebb csapat, de jobb matchup, bár nem kizárt, h ti más aspektusát tekintve pont az ellenkezőjére juttok, ettől szép a sport. Én mindig törekszem rá, h számszerűsíthető tényekkel támasszam alá véleményemet, most nem ismerem annyira az ellenfelet, h ezt meg tudjam tenni, s ha így lenne akkor se kizárt hogy hasonlóan lehetne számszerűsíteni a cáfolatát is...

Ami biztos, h a 2 legjobb csapat vívja a döntőt, a legerősebb pass O és a legjobb pass D#, nem is lehetne máshogy, a győztes így vitathatatlanul a legjobb O vagy legjobb D lesz, azon kívül izgalmas meccset ígér mert a Brady vs Manninggel ellentétben - ahol ők egyszerre sosincsenek ott a pályán - itt a 2 legjobb csapategység valóban egymással csap össze, alig várom!

Egyébként szerintem szívesen várjuk h az ellenfél szurkolói vagy a semlegesek hogyan látják ugyanezt, akik nem vagy máshogy elfogultak, mint mi.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én meg kezdek Belichickre mérges lenni a dolog miatt. Nyilván megkérdőjelezhető, hogy szabályos volt-e Welker megmozdulása. Nem néztem meg kikockázva, de ha előbb ütközött Talibbal, mint, hogy a labda DT kezébe ért volna, akkor az szabálytalan blokk. De ilyen be nem dobott zászlóból van rengeteg egy meccsen, holdingtól, OPI/DPI-ig minden féle. Az meg, hogy szándékosan ki akarta Talibot ütni, az teljes abszurdum. Welker nem is az a típus, akiről ilyesmit el tudnék képzelni. És Fox sem az, nem tudom elképzelni, hogy ilyen utasítást adna. De ha belebújok az ördög bőrébe és felteszem, hogy mégis, akkor is teljesen illogikus az egész. Ki az a marha, aki az agyrázkódásból éppen felépült aprócska Welkert küldené rá a jóval nagyobb Talibra, amikor van két benga fizikális elkapója, és van egy még bengább Julius Thomas-a? Arról nem is beszélve, hogy ha tényleg ki akarnak valakit ütni, akkor azt nem ilyen módon teszik. Az az ütközés egy NFL meccshez képest egy simogatás, egy ilyenből lesérülni kb. akkora valószínűséggel lehet, mint egy non contact injury-t beszedni. Szegény Talib volt marha peches, nem az ütközés volt kemény.

És éppen ezért kezdek mérges lenni Belichickre. Mert ha egy játékos hozza fel idegességében, vagy egy bostoni újságíró, azt értem. De Belichick vérprofi, kizárt, hogy ne lenne teljesen tisztában azzal, hogy túloz. Főleg úgy, hogy alszik is rá egyet, és utána hozza fel, külön kiemelve, hogy visszanézte a felvételeket, és ráadásul még szándékosságot is feltételez. Ha valakinek, akkor neki aztán pontosan tudnia kellett, hogy ebből címlapsztori lesz, ezen fog csámcsogni az SB-ig hátralevő két hétben a média. És azt is tudnia kellett, hogy ezek a média hisztik óhatatlanul hatással lehetnek a bíráskodásra is. Erre mondják odakint, hogy cheap shot, ill. hogy classless. Belichicket egy mufurc, fura palinak tartottam, de olyannak, aki azért fair és nagyvonalú. Hát ezek után kezdek kételkedni benne...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 175 — The Mathematician
nekem meccsközbe nem is tűnt fel a szitu mikor Talib megsérült, de ezek a blokkok benne vannak, ha sérülésre megy valaki az "látszik" itt simán blokkolni akart WW vagy csak ütközni egyet
eleve ilyen ütközésből kihozni a bordazúzódást vagy komolyabb sérülést kb esélytelen a saját épségünk mellett, és tudja Wes is hogy fontosabb hogy ő legyen SB-n és a meccsben mint hogy Talib ne

és igen a DRC-s ütközés kb ugyanez volt, annyival hogy ott a WR tisztán blokkra ment, nem kerülgetett másik D# játékost előtte

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 10 éve
StormST Denver Broncos 10 841 — SB 50 Champion @ Grund
Nos, élőben nem tudtam sajnos nézni a meccset, közbejött valami fontosabb, de tegnap bepótoltam...

Egyrészt még mindig ülepszik az élmény, hogy végre a SB-ban láthatom majd a Broncos-t, még igazán nem hittem el, kell egy-két nap hozzá, de a szabit már beírtam... 😊

Másrészt a meccs maga is megfogott, szerintem kb. hibátlanul játszottunk meccs jelentős részében és a végén se zuhantunk össze. Az első TD-nál volt talán az egyetlen komolyabb hiba, ott Champ és a LB-k kicsit félreértették egymást, előbbi az üres levegőt fogta, utóbbiak meg nem vették fel az embert, szerencsére most ez a hiba belefért...

A Talib dolognál BB nyilatkozata simán csak a sore looser fogalmat juttatja eszembe. Érdemes megnézni a két videót, amit Black belinkelt, nekem eléggé tisztán látszik, hogy míg Welker összehúzta magát és próbált csak blokkolni, addig Edelman arra ment, hogy kiüsse DRC-t, vállal előre, még a keze is ment az ütközés után, azaz lökte is, nem csak ütközött vele...

Soha nem jó látni, ha valaki megsérül, de Welker mozdulatában én nagyon nem láttam, hogy arra ment volna, hogy Talib-ot kivegye a meccsből, csak abban a play-ben akart blokkolni, hogy Bay-Bay szabad legyen, ennyi...

Örülök, hogy Carter és Moreno is egészséges, mindkettő jó volt és mindkettőre nagy szükségünk is lesz 2-án. Összeállt a csapat nagyon, a sok sérülés ellenére is, mindenki ezerrel pörög, teszi a dolgát, ahogy kell, végre nincsenek fegyelmezetlenségek se, a fölösleges büntik is elmaradtak nagyjából (talán egy offside-unk volt egész meccsen, az is határesetes volt)... 😊

Best O# vs. best D#, állítólag ilyen még nem volt a SB-ok történetében, érdekes párharcnak tűnik így előre is, az biztos... 😊



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Az mmqb-ban is erről beszélt:
 mmqb.si.com/2014/01/20/peyton-manning-richard-sherman-monday-morning-quarterback/7/

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Peyton Manning, Adam Gase email ideas at night

"Eighteen games into a record-breaking campaign, offensive coordinator Adam Gase packed a gem into the game plan, drawing up a run for fourth-string tight end Virgil Green, who came into the AFC title game without a single NFL carry. ... "That's what I like about Adam," Manning said. "He's always working, always thinking. We email each other at night ideas, and bounce ideas off.'""

"Perhaps it's time to revisit the lazy assumptions that Gase's role with the Broncos is limited to riding Peyton's coattails and hanging around the team complex for three squares a day. Manning has gone out of his way in recent weeks to crystalize for reporters how important Gase has been to the weekly game plan, and now these two mad scientists are off to the Super Bowl."


Nekem egy ideje már ugyanez a véleményem. Nem kell mondanom, mennyire nagyra tartom PM agyát a játékhoz (btw, az a Moreno run áthívás vasárnap 3&8-nál remek volt), de már néhány meccs után feltűnt idén, hogy olyan fantáziadús a playhívás, hogy nem létezik, hogy abban ne legyen valakinek nagyon komolyan benne a keze. Gase egy kincs, örülnék, ha maradna.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 720 — SuperBowl Champions 2013/2014
Mivel itt Black és peterk miatt mindig olvasmányos elemzéseket lehet találni számokkal alátámasztva, megkérdem, ezt mire alapozod? Kb 15%-al több zsákunk volt alapszakaszban ha jól emlékszem, nyomásban, labdaszerzésben, minden lényeges statisztikában a legjobb lett a védelem.undisputedly
Ezért lehet, hogy én vagyok a bűnös, nekem volt ez a véleményem. 😀

Szó nincs arról, hogy a Hawks front7 valami pushover lenne. Sőt. Valóban, statisztikailag sok tekintetben jobb is, mint a Niners-é. De a statisztika egy dolog, nem mindig mondja el a matchupokról az igazságot. Elég annyit írnom példának, hogy tavaly a Denver defense minden főbb kategóriában top 5, all around pedig #2 helyen végzett a statisztikákban, aztán az első playoff körben rettenetesen megégett, mert megtalálták azt az egy gyengéjét amit ki lehetett használni.

A Niners front7-t azért gondoltam denveri szempontból rosszabb matchupnak, mert 4, sőt olykor 3 emberrel is képesek nagy nyomásra, míg a Seattle inkább az agresszitivitásával éri ezt el, extra embereket küldve az irányítóra. Általában megtehetik, mert a secondary tényleg szenzációs. De itt jön be az irányító minősége, mint faktor. Nem mindegy, hogy ki ellen ilyen agresszívak. A számok törvénye alapján az 5-6 emberes passrushnál marad üres, nem levédekezett ember, a 3-4 emberes passrushnál az első 2-3 másodpercben minden elkapóra jut valaki. Brees borzasztó formát fogott ki ellenetek múlt héten, de így is tudott 300 yardot passzolni, mert kevésbé fogható meg 5-6 emberes passrush-al, mint mondjuk Kaepernick vagy Foles, stb. Pontot alig csináltak belőle, mert ő is és az elkapók közül is többen betliztek, de haladni tudtak, pedig eső volt. Namost, ha Manning is haladhat 300+ yardot, akkor abból pont is lesz ..... kivéve, ha vak oldalon többször sikerül odaérni hozzá, és esetleg fumble-re kényszeríteni. Ez lesz az igazi matchup szerintem, nem a Seattle secondary vs Denver elkapósor.

A másik, hogy ha a két fiatal irányítót - és velük együtt a két offense-t - összevetem, akkor a denveri védelem szempontjából mindkettőben a mozgékonyság és a mély passzok a legveszélyesebbek. Ebben a két faktorban Kaepernicket a Denver számára nehezebb falatnak gondoltam volna, mert ő Wilsonnál is gyorsabb (nem fürgébb, de gyorsabb), és több a mélységi célpontja (ami a Denver #D egyik achilles-ina).

Persze mindez csak "fotelszakértés". 😊 Annyit is ér, azaz gyakorlatilag semmit. 😊peterk2005
A tavalyi Denver D# szerintem azért nem szerencsés mert PM miatt keveset voltak fenn, és a turbó O# miatt beszűkült playbookkal kellett megjátszani a hátrányt az ellenfélnek.
Nálunk pont fordítva van. Az O# 3&out és jön is vissza a D# védekezni, vagy rögtön első playnél labdaeladás és redzone-ból támad az ellen(soha.többé.) 😊

Amit szerintem a nem Hawks fanok nem látnak tisztán az a következő:
Telített nagyon a D-line, viszont a 9ers-szel ellentétben nincs több olyan játékosunk a front7ben, akik képesek futás ellen és siettetésben is kiemelkedőt nyújtani, kivéve Bennett. Mebane és Red a futás megállításban kiemelkedően jók, Avril és Bennette pedig a siettetésben(előbbi mindenben). Viszont: Egy frisco és egy Cardinals vagy egy Panthers ellen nem tudtuk megcsinálni,hogy a Nascar csomagunk van fenn(csak rusherek), mert a power runt nem tudták megfogni. Ti viszont nem vagytok az a tipikus power run team, még akkor sem,ha nagyon jó a falatok. Plusz ugye egy mobilis irányítónál teljesen máshogyan gyakorol nyomást a front7.
Olyankor a lényeg a "záró-hatás", hogy átöleljék a zsebet és úgy nyomják össze, ne legyen lyuk ahol a Qb megindulhat. PM-nél mehet a sima penetration race, azaz aki előbb odaér az kap egy pacsit, nem kell figyelni a zseb állását.
Tehát nem csak,hogy a jobb passrush csomaggal lehetünk fenn többet, de mehet a sima észnélküli rush az abszolút nem mobilis PM-re.

szerk: Ettőlmég persze zárhat majd 40/40-el, de szerintem rosszabb nektek a Hawks Dx nem csak DB-k terén, de allaround téren is, mondjuk ezzel nem mondok sokat,mert ez a védelem tényleg kb minden fontos statban első lett.

szerk2: A Denver D# vs Hawks O# terén nem igen merek rólatok írni,mert nem sokat láttam a védelmeteket.
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Engem is meglepett a nyilatkozata, ritkán csinál ilyesmit. Nem tudok másra gondolni, mint arra, hogy vagy tényleg annyira egymás fejébe másztak, hogy nem bírnak ma sem leakadni egymásról, vagy pedig a bostoni sportmédiának dobott egy gumicsontot amit rághatnak, mert arrafelé a sok siker miatt (mind a négy major sportágban tradícionális nagy csapatuk van) a vereségek idején nagyon le tudják szedni a keresztvizet az edzőkről, managementről.peterk2005
Azért BB-nél is elszakadhat a cérna nem ? 😊ThundersNFL
Persze, Csak nála nagyon meglepő. Ha van franchise ahol ultra kontroll alatt van a média, és nem szoktak ilyen megjegyzések nyilvánosságra kerülni, az a Patriots. Ha Jim Irsay tweetelt volna valami hasonlót, egyáltalán nem lennék meglepve. 😀 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én arra emlékszem, mindenhol az lett leírva egész szezonban, a Denver Broncos a legerősebb csapat. Aztán persze voltak megnevezve mások is, akkor volt a Denver második, lehet valahol harmadik is, de ennél lejjebb nekem nem rémlik egész szezonban.ulpianus
Szerintem PM_the_sheriff arra gondolhatott, hogy a média a szokásoknak megfelelően a meccs előtt is eljátszotta az "egyik szakértő ide voksol, másik szakértő oda voksol" játékot, hogy érdekesebbé tegye a meccseket. És milyen érveket lehet elpuffogtatni a Denver ellen? Hát a szokásosakat, amik ezerszer elhangzotta, és minden Denver fan bögyében benne vannak. Hogy tavaly is buktak esélyesként, hogy Manning choker a playoffban, hogy a denveri defense a liga leggyengébbjei közé tartozik, stb. Ez folyt a csapból a Bolts ellen és megötszörözve ez folyt a csapból a Pats elleni meccs előtt is, az amerikai médiában, de még a hazaiban is, a Trashtalktól kezdve bármelyik elemzést elolvasva.

Persze ez természetes, hiszen nem is lehetett nagyon mást írni. És ami rosszabb, hogy több-kevesebb igazságtartalmuk volt is ezeknek az érveknek. Nem hiszem, hogy lett volna Denver fan aki abszolút nyugodt lett volna a secondary miatt, vagy ne félt volna egy újabb esélyesként fejreállástól, illetve attól, hogy Manning a szenzációs alapszakasz után belekergeti magát egy döntő pillanatos hibába. Ráadásul a Pats idén egy totális odds gyilkos csapat volt. Ha egy milliót fizetnének érte, akkor se tudnám megmagyarázni, hogy hogyan tudtak 12-4-el végezni és mit kerestek a konf. döntőben. De mégis odakeveredtek valahogy. Ilyen alapon meg miért ne gyilkolhattak volna le még egy oddsot, ugye? 😊

Szóval egyszerűen csak nagy a megkönnyebbülés, hogy bejöttek az oddsok, képes volt a csapat hozni az esélyeket.

(Számomra egyébként tulajdonképpen eddig tartott a "szurkolói idény". Lehet, hogy ha Pats szurkoló lennék, és annyira elkényeztetett volna a sors amennyire őket elkényeztette az elmúlt bő évtizedben, akkor csak a gyűrű számítana, és csalódott lennék, ha nem jönne össze. De mivel nem vagyok ilyen szerencsés, én már amiatt is hálás vagyok, hogy megvan a superbowl, azaz az év utolsó meccsét sem kell semlegesként néznem. Természetesen nagyon szurkolok, hogy a gyűrű is összejöjjön, de számomra ez már a jutalomjáték. Akármi is lesz, emlékezetes év marad az idei. A 2009 is az maradt, pedig a Colts kikapott a döntőben a Saints-től. De minden percére - még a vesztes superbowlra is - jó emlékkel gondolok vissza.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
obraz 170
Remélem jövő héten is itt leszel, miután a NE eltakarított titeket, majd akkor is várjuk a hasonló élelmes mondatokat 😊obraz
Miféléket? Amikkel betámadnak ok nélkül? 😊
Nagy szavak, csak nehogy visszafelé süljön el. 😉 😀Gary21
Nahát, és visszafelé is sült el. 😀
Ezért sem érdemes átkozódni meg szitkozódni. 😀
több mint 10 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 13 811 — !SuPeR6BoWL!
Engem is meglepett a nyilatkozata, ritkán csinál ilyesmit. Nem tudok másra gondolni, mint arra, hogy vagy tényleg annyira egymás fejébe másztak, hogy nem bírnak ma sem leakadni egymásról, vagy pedig a bostoni sportmédiának dobott egy gumicsontot amit rághatnak, mert arrafelé a sok siker miatt (mind a négy major sportágban tradícionális nagy csapatuk van) a vereségek idején nagyon le tudják szedni a keresztvizet az edzőkről, managementről.peterk2005
Azért BB-nél is elszakadhat a cérna nem ? 😊

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018