Denver Broncos

49 feliratkozó

több mint 10 éve
Tomifinn Denver Broncos 947
Gase-t elvinni nem tudom mennyire épeszű moveNegritis
Hát, ha valaki elhiszi, hogy az offense teljesítmény az ő érdeme, akkor megpróbálhatják vele, de elég buta döntés lenne szerintem... 😛StormST
Azért nem kisebbíteném az ő érdemét sem, nem egy, nem két TD-t érő play után ment oda Manning hozzá és köszönte meg a jó playhívást. 😊 Szerintem a
gameplant közösen alakítják ki PM-mel, meccs közben végig Gase hívja a játékokat, PM meg úgyis áthív. 😊 Nagyjából.
több mint 10 éve
StormST Denver Broncos 10 816 — SB 50 Champion @ Grund
Gase-t elvinni nem tudom mennyire épeszű moveNegritis
Hát, ha valaki elhiszi, hogy az offense teljesítmény az ő érdeme, akkor megpróbálhatják vele, de elég buta döntés lenne szerintem... 😛



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 10 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 888 — The Mathematician
Gase-t elvinni nem tudom mennyire épeszű move

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 10 éve
xrace77 Denver Broncos 4 461
Minnesota Vikingsnál JDR és Adam Gase neve is felmerült, mint lehetséges HC.
több mint 10 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 670 — tracker ember
Gase iránt állítólag a Browns és a Vikings is érdeklődik.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 883 — we almost always almost win
Hillman fiatal még, de a doghouse-ban nem érett inkább romlott. Most a PO-ra ezen a meccsen nem verekedte be magát a csapatba, ugyanúgy a Moreno Ball párossal fogjuk tolni, és ez számára visszalépés a szezon elejéhez képest. És nem azért mert Ball labdabiztosabb, hanem mert Ballban többet látnak a csapatnál, ezért is úszta meg a büntit, bár biztos közel volt hozzá. azzal pedig h Moreno ilyen szezont futott és amilyen hozzáállása volt a hosszas mellőzés után, nálam megdolgozott az új szerződésért, márpedig ha így számolok, akkor Hillman jövőre újra csak no3 RB. Nincs ezzel bajom, de nem számítok rá, h PO-ban hátára venné a csapatot. És mégegyszer: a szezon elején jobb volt, csak kapott fumble-t. Ball is. Ő ment büntibe, Ball nem. Nézzetek rájuk most, és és föld volt a Bolts ellen, pedig Ball is futott akkor is, amikor már Hillman is. Ballt eleve tehetségesebbnek ítéltem a PS-ben is, nagyon érti ezt a futó sémát, tudja hova fusson hol lesz a lyuk, az elmúlt meccseken hozza kontakt után is a yardokat. Hillmannek egy értékelhető futása volt, amikor kis híján sackelték Owit és ő üresen maradt. Szezon elején volt neki egy-egy hosszabb megiramodása, pedig 12 futásnál akkor se kapott többet, de jobb ellenfél ellen játszott. Ezzel nem azt mondom h bajom van, csak a várakozásaimat írtam meg, Hillmantől most nem várok semmit, de 5 meccsel ezelőtt Slytól se vártam volna semmit...

Colquitt? Minden egyes meccsen ami fieldpositionbattlebe torkollott nagyon alulmaradtunk, és szerintem egyáltalán nem puntolt jól idén. 2011-ben nagyon jó volt, aztán tavaly nem sok dolga volt, de amikor kellett jól puntolt, most semmi. 23. I20as putnokban, 24. net yardban. Ezzel semmilyen körülmények között nem lennék elégedett. Amikor megkapta a nagy pénzt akkor se titkoltam, h egy játékosnak aki ilyen kevés szerepet kap a szezon során (kemény 65db punt), annak nem adnék ennyi pénzt. Az előző két évben a játékának a minősége igazolta az FO döntését, idén nem, erre egy UDFA képes lett volna, vagy legalábbis nem sokkal rosszabbra. De ez most lényegtelen, szezon közben nem az számít, h ki mennyit keres, hanem h ki hogy játszik, és az AFC-ben minden más punter jobb nála, a bátyó, Scifres, Allen, Huber mindenképpen, éppen azért úgy számolok h a mi special teamünk rosszabb teljesítményt fog hozni, mint az ellenfélé, bárki is legyen az. Colquittől ez idén egy gyenge közepes teljesítmény. szerencsére nem is a punteren fog múlni...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hillman nagyon fiatal, hadd érjen még. Az idény elején az agilitásával, mozgékonyságával nem volt semmi gond, csak a fumblitisz miatt került háttérbe (meg azért mert ő Ball-hoz képest nem tud blokkolni és elkapni sem úgy). Olcsó a srác, fiatal is, és ott van a szeme előtt Moreno személyében az élő példa, hogy a doghouse-ból is fel lehet főnixként támadni, úgyhogy szerintem nagyon oda fogja tenni magát a következő offseason-ban is. Ha a fumblitiszről leszokik (fiataloknál ez azért nem egyedi probléma), akkor change of space futónak kiváló lehet még.

Colquitt-el mi a probléma? Én nem vettem észre, hogy rosszul játszott volna. Béna puntjára nem is nagyon emlékszem, kiváló punt viszont megmaradt bennem pár idénről...

Ellenfelek: Már írtam, én a Chargerstől nem tartok. Idegenben elég simán elkaptuk őket, lényegében másfél negyedet már eredményt tartottunk. Az "idevágó" meg pont a legrosszabbkor jött, mi éppen túl voltunk a legfontosabb 4 meccsen 3:1-el - ezzel lényegében behúzva a csoportot -, Fox előtte tért vissza, és ezután rögtön rövid hét. Mentálisan pont az ilyen időpontok tudnak üresjáratosak lenni. A Bolts meg gyak. akkor is már playoff módban nyomta, hogy odaérhessenek esetleg a wild card helyre. Még egy ilyen csillagállást nem tudok elképzelni. A Chiefs az utóbbi hét meccséből ötöt bukott, és két liga bottom csapatot tudott csak megverni. Nem egy jó ómen a playoff előtt. De majd a Colts meccs megmondja, hogy mennyire relevant csapat már most. Ha nyernének Indy-ben, az azért komoly confidence növelő lenne nekik. A Colts pedig kiszámíthatatlan. Játszhatnak nagyon gyengén is, de az utóbbi hetekben szerintem nagyon stabil lett a védelem, és az offense is túljutott Wayne elvesztése utáni sokkon, és kezd magához térni. De ettől függetlenül sem szeretnék Denver-Colts meccset (korábban, mint az AFCCG-ben). Az idénybeli meccs megmutatta, hogy a két kedvenc csapatom egymás ellen inkább loose-loose mint win-win szitu számomra.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 883 — we almost always almost win
Na, hát messze menő következtetéseket nem vonhatunk le erről a meccsről, nem volt egy súlycsoportban a 2 csapat
Egy félidő alatt megdöntöttünk minden rekordot /* | akiknek ez nem tetszik, azok GFY | */, aztán jöhetett a csere O és csere D#, melyek ha kellett volna szintén legyőzték volna a Raiderst.

Hillman: Nem tett neki jót a doghouse. Mellőzése előtt sokkal jobban ment neki, most óriási szakadék látszott közte és Ball között. Én mondjuk kezdetektől Ballt tartottam a tehetségesebbnek. Neki amúgy több fumble-je volt, mint Hillmannek, ő mégis megúszta büntetés nélkül. A kezdetben arányosan 3 felé osztott labdákból aztán először Moreno sokkal jobb lett, mint a másik kettő, aztán Ball is egyre jobb lett, így Hillman nincs jó helyzetben. Kicsit sajnálom őt, de ez van, hülyeség volt őt draftolni a 3. körben, akkor is annak tűnt, Ball hozatalával és Moreno feltámadásával ez bebizonyosodni látszik. Persze Moreno UFA lesz...

Osweiler: 9/13-mal zárt. Ebből kb 8 csak TE-nek ment, mondjuk igazából Caldwell volt az egyetlen WR aki fent maradt. Manninghez képest még mindig lassított felvételnek tűnik, de Pryorhoz képest nem. tamme elkapása szabályos volt, a bírók bekaphatják, meg Allen is amiért megchallenge-elte, megérdemelte volna, h utána visszajöjjön a kezdő D# meg a kezdő O, csak úgy emlékeztetőül, h olyan 60-0 nézett ki a meccsen mielőtt megkegyelmeztünk volna nekik... Amikor mi voltunk ilyen szarok, ők nem álltak meg 50 alatt... Na mindegy a legnagyobb baj nem a prevent D által engedett /*mekkora paradoxon prevent és engedett egy mondatban*/ 14 pont, hanem h megnéztem volna oswit red zone-ban is. A támadások egyébként inkább Hillmanen haltak el, mint rajta, egyszer próbálkozott hosszúval is és igazából jól oda dobta, mégha nem is lett elkapás, de nyomás alatt pánikolt. Egyszer FG távolságból kerültünk ki egy 8 yardos sack miatt.

A védelemben nem sokat mutattak a cserék. A kezdők shotoutolták az ellenfelet, Trevathan megint hatalmasat játszott, Woody > Lenon, Irvingnek még sackje is volt - ettől függetlenül a passrush volt az egyetlen ami hiányzott tőlük - a cserék közül viszont egyedül Jammer tűnt fel, egy 4th downra elkövetett DPI-vel, majd egy engedett TD-vel. Az a TD egyébként még nem is a prevent ellen jött..

Elvileg csak a cserékről akartam írni, de az ST-ről muszáj. Blokkolt punt, beszopott onside kick, csak false strat miatt visszafújták, utána meg egy hihetetlen mázlival megszerzett nem pont onside kick, de azzal a szándékkal rúgott h meglegyen. Holliday egyetlen puntot mert megfogni, abba rögtön szerelték is, Colquitt egész évben nagyon szar. Field position battleben kiszopunk az biztos. Az O és a D önbizalomtól duzzadva várhatja az ellenfelet a PO-ra, az ST viszont egyre mélyebbre süllyed, Pratert leszámítva, mindenestül...


A PO-ban Bolts@Bengals és Chiefs@Colts. Ezek közül én a Bengalsszal játszanék legszívesebben, de ők az egyetlen, akikkel biztos nem. Ha nyert a Chargers, akkor jönnek hozzánk, és ők talán a legveszélyesebbek, lévén McCoy ismeri az ellenfelek közül legjobban az offense-t, és Mathews-zal lent tudják tartani a pályáról Manninget. Meg van a receptjük a győzelemre, és ez tényleg az a csapat, akik bárkit megverhetnek.

Ha a Bengals nyer, akkor a Chiefs-Colts párharc győztese jön ide. A főnököket én igazából még felkészületlennek tartom a PO-hoz, majd jövőre kell tőlük félni, de akkor nagyon. Viszont ha legyőznék a csikókat az máris azt jelentené, h tévedtem. Félvállról amúgy se lehet venni senkit.

A Colts ellenben már alapszakaszban is legyőzött minket a Boltshoz hasonlóan, számukra se ismeretlen a Peyton Manning offense...


Ami minket illet. Welker és Wolfe visszatérhet. Akiknek már eddig is savanyú volt a szőlő az offense teljesítménye miatt, annak tovább savanyodik Welker visszatérésével, Wolfe viszont nem tudom milyen formában tudna játszani. Inkább csak a rotációban lesz ő erősítés. Moore-nak pedig a legfrissebb hírek szerint nem megy jól a rehab, éppen nem tud futni, rá se számíthatunk igazán. Az Offensetől kell három összeszedett, jó, mondhatni szokásos meccs, aztán meglátjuk mire elég, lesz-e egyáltalán három az a három...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
shady Indianapolis Colts 1 820
az az 55 TD még 18 meccs alatt is nehezen fog összejönni bárkinek
több mint 10 éve
StormST Denver Broncos 10 816 — SB 50 Champion @ Grund
Az 55 TD-s lesz a nehezebben megdönthető, de ha felviszik 18 meccsesre az alapszakaszt, akkor pár év alatt az is elveszhet, vagyis külön kell majd kezelni, ahogy a 14->16-os váltásnál is illik tenni... 😊

Azért kelleni fog Welker a PO-ra nagyon, meg Wolfe is, ezen a meccsen még nem éreztük igazán Von hiányát, de ott biztos fogjuk, így mindenkit jó lenne hadrafogható állapotba hozni...

Remélem Duke agyrázkódása nem súlyos és tud majd játszani az első meccsen...

Elvileg Moore a héten kezdhet el edzeni, ha jól emlékszem, ezen a héten is ott volt már, a pálya széléről figyelte a társakat...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 10 éve
xrace77 Denver Broncos 4 461

😀
Következő mérkőzés 2014. január 12 (vasárnap) 22:40. 😊
több mint 10 éve
PM_the_sheriff Denver Broncos 1 153
"Here's what we learned:

1. Peyton Manning put the finishing touches on the greatest season a quarterback has ever had. Manning was especially clinical against an awful Raiders defense, finishing 25 of 28 for 266 yards and four touchdowns ... in one half. His final throw -- a 5-yard touchdown pass to DeMaryius Thomas with 13 seconds to play in the second quarter -- broke Drew Brees' single-season yardage total of 5,476 yards.

2. Manning's final 2013 statistics through the air: 450 of 659 (68.3 percent), 5,477 yards, 55 touchdown passes, 10 interceptions, 115.1 passer rating. This is a line that may never be topped."
(NFL.com)

Azt hiszem kiemeltem a lényeget. 😊 Két hetünk lesz foglalkozni a playoffal, úgyhogy én most csak örülök, hogy tanúja lehettem ennek a szezonnak. Mondhat akárki amit akar, ez az idény csapat offense szinten és QB teljesítmény szintjén is minden idők legjobb teljesítményeként fog az NFL történelem könyvekbe kerülni. A denveribe is. És szabályok ide, passz happy liga oda, szerintem jó ideig nem is lesz jobb. Egyet-egyet esetleg megdönt valaki/valamelyik csapat, de így egyben aligha.

(A passz yard rekord mondjuk meg fog dőlni hamar, de én azt nem tartom különösebb rekordnak. A TD rekord viszont szerintem jó ideig maradni fog.)peterk2005
Teljesen egyetértek kb teljesen ugyanezt akartam írni. Remelem tovább tart ez a tényleg hihetetlen szezon, és iszonyat örülök hogy élőben tudtam végignézni az összes meccset. Jó érzés volt a meccsek alatt nézegetni hogy milyen rekord dőlhet meg, meccs utan meg keresni egy újat. Azt hiszem sosem fogom ezt az alapszakaszt elfelejteni.

Remélem, hogy összejön idén a playoff is. Igazából tavaly hatalmas balszerencsével kaptunk ki, legalábbis szerintem, rengeteg dolog együttesen állt össze ellenünk, de egy gyengébb csapattól kaptunk ki. És ha megnézem idén kik jöhetnek szembe, nem igazán látok fantáziát az AFC-ből senkiben. Álljon össze a védelem és az ST amikor kell, hozzanak pár momentumot és akkor nagy baj nem lesz.

You hear about how many fourth quarter comebacks that a guy has and I think it means a guy screwed up in the first three quarters. - Peyton Manning
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
"Here's what we learned:

1. Peyton Manning put the finishing touches on the greatest season a quarterback has ever had. Manning was especially clinical against an awful Raiders defense, finishing 25 of 28 for 266 yards and four touchdowns ... in one half. His final throw -- a 5-yard touchdown pass to DeMaryius Thomas with 13 seconds to play in the second quarter -- broke Drew Brees' single-season yardage total of 5,476 yards.

2. Manning's final 2013 statistics through the air: 450 of 659 (68.3 percent), 5,477 yards, 55 touchdown passes, 10 interceptions, 115.1 passer rating. This is a line that may never be topped."
(NFL.com)

Azt hiszem kiemeltem a lényeget. 😊 Két hetünk lesz foglalkozni a playoffal, úgyhogy én most csak örülök, hogy tanúja lehettem ennek a szezonnak. Mondhat akárki amit akar, ez az idény csapat offense szinten és QB teljesítmény szintjén is minden idők legjobb teljesítményeként fog az NFL történelem könyvekbe kerülni. A denveribe is. És szabályok ide, passz happy liga oda, szerintem jó ideig nem is lesz jobb. Egyet-egyet esetleg megdönt valaki/valamelyik csapat, de így egyben aligha.

(A passz yard rekord mondjuk meg fog dőlni hamar, de én azt nem tartom különösebb rekordnak. A TD rekord viszont szerintem jó ideig maradni fog.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Ma ők nem játszanak.
 fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1505206_10152165287186318_2088743778_n.jpgxrace77
Dysterttel együtt ma mind kezdhetnének a Raidersbenulpianus
Hát Welker, Wolfe és Webster nálunk is játszhatna ha nem lennének sérültek (agyrázkódás, betegség, ujjműtét)Black_Adder
Persze. Welker hol nem lenne kezdő? Ő a legjobb a posztján. És Wolfe sem keresne sokáig kezdőposztot a fél ligában. De inkább a két csapat rostere közti különbségre értettem.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 883 — we almost always almost win
Ma ők nem játszanak.
 fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1505206_10152165287186318_2088743778_n.jpgxrace77
Dysterttel együtt ma mind kezdhetnének a Raidersbenulpianus
Hát Welker, Wolfe és Webster nálunk is játszhatna ha nem lennének sérültek (agyrázkódás, betegség, ujjműtét)

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Ma ők nem játszanak.
xrace77
Dysterttel együtt ma mind kezdhetnének a Raidersben


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
xrace77 Denver Broncos 4 461
Ma ők nem játszanak.
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
visszavonult Brandon Stokley
A Ravensben kezdte profi pályafutását és ott is fejezte be. Nyert 2 gyűrűt is, egyet a Ravensszel és egyet a Coltscal, de a legtöbb meccsét nálunk játszotta, a legtöbb elkapása, legtöbb yardja és legtöbb TDje nálunk volt. Élmény volt nézni a játékát, a jelenkor játékosai közül az egyik személyes kedvencem. Remélem az agyrázkódások nem lesznek kihatással további életére.
Viszlát Brandon!Black_Adder
Ez valahogy kimaradt, most pótolom: Én is nagyon szerettem, sok sikert neki a civil életben. Amellett, hogy egy nagyon szimpatikus és jó játékos is volt, jó humorú, jó beszélőkéjű ember, úgyhogy talán viszontlátjuk majd valamelyik football TV show-ban is.

Az eredményeihez egy apróságot had adjak én is hozzá: Ő kapta el PM előző rekord döntő évében az akkor rekordot jelentő (49.) TD-t. Ez is ér egy kiemelt mondatot a neve mellett a football történelemkönyvben. (Állítólag amikor elkapta a TD-t, neki se jutott eszébe, hogy milyen labdáról van szó és ő is simán kiadta a nézőtérre, mint legutóbb JT tette. 😀)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
másrészt a PO-ban már csak jó csapatok jönnek szembe. Lehet akárhogy variálni a dolgokat, de szerintem a védelem szempontjából maximum abban lehet bízni, hogy valaki véletlen odaér az irányítóhoz, és úgy megsackeli, hogy sántítva megy le a pályáról ( 😊 ), vagy esetleg az ütközőgépek ott középen (Trevethen, Woody vagy Nacho esetleg) úgy zúz le valakit, hogy az egyből kiejti a labdát. Nagy nyomás nélkül nagyjából a véletlen kérdése, hogy sikerül-e INT-et húzni, így azzal szerintem felesleges számolni.flzoli
Nézd meg a 2010-es Jets-Pats, vagy akár a 2011/2012-es Ravens-Pats meccset. Azért említem ezeket, mert ezekben az években a Pats liga első, de legalábbis top3 offense-et tolt. És nézd meg, hogy 3 emberes passrush-al, nulla sack-el hogyan vették ki teljesen Brady-t a játékból. Jó, akkor még nem volt víz alatt a Revis Island, és a Ravensben is ott volt Lewis és a többi veterán, de akkor is. A lényeg, hogy meg lehet fogni sack és agyonütés nélkül is passzjátékot, csak meg kell találni a hogyanját. És szerintem emberanyagban ebből a Denver secondary-ból ki lehetne hozni egy jó passz védekezést. Legalábbis sokkal jobbat, mint amit átlagban előadtunk az idény során. Ezért se vagyok elájulva JDR-től. Tavaly összerakott egy jó védelmet, ami pont a playoffban megbukott. Idén pedig azt ugyan nem mondanám, hogy pocsékul dolgozott, de olyan hűde dolgot se csinált, amiért lelkesedni kéne. Sőt, van ok elégedetlenségre szerintem.

Ezzel együtt is, azért ez a védelem annyira nem rossz, hogy csak az imádkozás maradhatna. Ne kérdezzétek az okát, de nekem idén olyan érzésem van, hogy pont a playoffra fog összeállni.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 832 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Én egy kicsit más oldalról közelíteném meg a dolgot. Egyrészt peterk és Black_Adder nálam sokkal okosabbakat tud mondani, másrészt a PO-ban már csak jó csapatok jönnek szembe. Lehet akárhogy variálni a dolgokat, de szerintem a védelem szempontjából maximum abban lehet bízni, hogy valaki véletlen odaér az irányítóhoz, és úgy megsackeli, hogy sántítva megy le a pályáról ( 😊 ), vagy esetleg az ütközőgépek ott középen (Trevethen, Woody vagy Nacho esetleg) úgy zúz le valakit, hogy az egyből kiejti a labdát. Nagy nyomás nélkül nagyjából a véletlen kérdése, hogy sikerül-e INT-et húzni, így azzal szerintem felesleges számolni.

Ennek megfelelően marad a pontháború O oldalon, és reménykedni, hogy jó napot fog ki mindenki. Szerencsére itt megvan az az előnyünk, hogy ha nincs nagyobb betli senkinél, bármelyik csapatot túldobja ez a PM vezérelte gépezet. Itt a legnagyobb félelmem, mint mindig, az O fal teljesítménye lesz, ha rossz pillanatban csődölnek be teljesen, hiába van 5 biztoskezű célpont is a csapatban, esélyük se lesz labdát kapni.

"Szerencse" a szerencsétlenségben, hogy az AFC-s várható ellenfeleknél is vannak kulcs sérülések, amik az egész játékukat befolyásolja (Wayne, Gronko, Cincy védelem, Sack gyár duó a Főnököknél), így azért valamivel talán könnyebb ellenük készülni, és kellő mentális erővel meg is verni őket

több mint 10 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 888 — The Mathematician
4 probowler
nem meglepő de a D#ből senki sem fért be

ha nem lett volna ennyi sérülés Miller, Champ beférhetett volna a közönségszavazásonNegritis
5 az a 4. PM, Vasquez, Thomas, Thomas, Prater.
Emellett DRC a biggest pro bowl snubok között teljes joggal. Harrisre azt hiszem nem lehetett szavazni. Egyébként 8 alternate is van: Von Miller, Manny Ramirez, Moreno, Decker, Welker, DRC, Bruton és Beadles.

| Amúgy is tökmindegy, mert egyrészt ez a probowl, másrészt mi egy héttel utána fogunk játszani :p | Black_Adder
akkr már számolni se tudok kora hajnalba 😀

és igen, remélem senki se játszik majd 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 883 — we almost always almost win
4 probowler
nem meglepő de a D#ből senki sem fért be

ha nem lett volna ennyi sérülés Miller, Champ beférhetett volna a közönségszavazásonNegritis
5 az a 4. PM, Vasquez, Thomas, Thomas, Prater.
Emellett DRC a biggest pro bowl snubok között teljes joggal. Harrisre azt hiszem nem lehetett szavazni. Egyébként 8 alternate is van: Von Miller, Manny Ramirez, Moreno, Decker, Welker, DRC, Bruton és Beadles.

| Amúgy is tökmindegy, mert egyrészt ez a probowl, másrészt mi egy héttel utána fogunk játszani :p |

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 888 — The Mathematician
4 probowler
nem meglepő de a D#ből senki sem fért be

ha nem lett volna ennyi sérülés Miller, Champ beférhetett volna a közönségszavazáson

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Köszi a tartalmas összefoglalót!

Ami eszembe jut az írásodat olvasva, az legelőször is az, hogy nagyon egyetértek, ennek a secondary-nek nem szabad zónáznia, ill. csak egészen minimális mértékben. Az nagyon nem megy, ráadásul a mai szabályok mellett szerintem a jó secondary és a zónázás két külön fogalom. Vagy inkább úgy mondom, hogy a mai szabályokhoz még nem sikerült a defensive agyaknak olyan zónázásra épülő védekezést kitalálni ami jobb QB-k ellen hatékony tudna lenni. Az NFL-ben legalábbis nem látok ilyent. Manapság az működik, hogy fizikálisan ott vannak a védők az elkapók nyakán, folyamatosan mogyorózzák őket, tönkreteszik a route-jaikat. Ha ezt nem teszik, akkora ma már nem csak a Manning, Brees félék passzolják szét a védelmeket, de a Dalton, Tannehill félék is.

A másik ami eszembe jut, hogy én bizony sokkal - sokkal-sokkal - jobban tartok attól, hogy hosszú passzokkal vernek meg bennünket, mint attól, hogy megfutnak. Pont a fentiek miatt. És főleg a playoffban. Én megéltem pár rossz futás elleni védelmet a Coltsnál, és hidd el, ez a denveri nem az. 😊 Majd akkor kell problémázni, ha az történik ami vasárnap a Chicago meccsen, hogy lényegében amikor a futó kezébe került a labda, akkor biztos volt az 5-10 yard. Na, az a run D már bajos. De egyelőre szó nincs erről. Újabban futnak ellenünk 80 helyett 120-as átlaggal, a jó futó csapatok mondjuk futnak 150-et. A Seattle ellen is futnak ennyit a jobban futó csapatok, és semmire se mennek vele. Illetve akkor mennek vele valamire, ha van mellé jó passzjáték is. Ez az amit a Seattle olyan kiválóan tönkre tud tenni, a secondary olyan fizikálisan játszik, hogy szinte lehetetlen az első 2-3mp-ben elszakadni ellenük. Nálunk ilyen secondary nincs, de azért emberanyagban egyáltalán nem gyenge. Nekünk is azt kell csinálnunk, amit a Seattle csinál, legfeljebb egy szinttel alacsonyabb szinten jön össze. Az még bőven jó lenne Denverbe. (Tudom, tudom, Von és a passrush nélkül hogy? Itt jön JDR a képbe. Neki kéne tudni ezt megoldani. Mert meg lehet, elég megnézni mit csinál Belichick. Ott még olyan passrush sincs mint Denverben, és mégis. Egyébként Rex Ryan is ezt tudja. Vagy a tesója New Orleans-ban.)

A földön játszó, ill. a time of possession-ra menő taktikáktól egyébként én nem tartok. Pontosabban dehogynem tartok - mindentől tartok -, de nem hiszem, hogy ha bukik a csapat, akkor emiatt fog. A Boltsnak ez egyszer összejött, de annyi minden kellett hozzá - a 3db 3&out mellé kulcspillanatban dobott felpattanó INT, és a védelemtől egy csomó, kulcs pillanatban elkövetett buta szabálytalanság -, hogy annyi minden azért ritkán jön össze egyszerre ellenünk. Ha meg összejön, akkor úgyis mindegy. Akkor annyi történik, hogy a Chargers 7 ponttal ver minket. De akkor egy Cincy-től 20 pontot kapnánk, szóval nem a Chargers és a taktikája a lényeg, hanem az, hogy mi ne hozzunk össze magunk ellen mindent egy meccsen.

Röviden, én abban reménykedem, hogy a védelem bizony inkább a passzjátékot fogja tudni limitálni, mély passzokat egyáltalán nem engedve. Hadd támadjon csak az ellenfél, hadd próbálja limitálni az időt, hadd próbáljon drive-onként 5-6 first down-al előre jönni. Abban több az esély arra is, hogy valamelyik nem jön össze. Ha olyan napunk lesz, mint a Chargers ellen, akkor úgyis mindegy. De ha nem, akkor az ilyen csapatokat verni fogjuk, ahogy vertük odafelé a Bolts-ot is és kétszer a Chiefs-et is (pedig ők másodszor már próbáltak bátrabban támadni, de az se volt még elég). A védelemnek nem kell meccset nyerni, csak ne veszítse el. Az ne forduljon elő, hogy mély passzokat benyalva, pillanatok alatt TD-ket kapunk, illetve, hogy büntik sorozatával engedjük pontokhoz és momentumokhoz az ellenfelet.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 883 — we almost always almost win
Időről időre megszoktam osztani a teóriáimat a védelmünkről (Igazából alapszakasz után akartam írni, de most végre van időm, a Raiders meccs meg nem biztos h lesz.). Ez általában úgy megy, h nézem a meccseket, vadászom a statokat és összeolvasok mindenhonnan különböző szakértői véleményeket róla, ezeket megrágom megemésztem és előállok a saját verzióval, ami olyan szempontból veszélyes, h eleve azokból táplálkozik, amikkel egyetértek, szóval az esetleges téveszméimből így sose fogok kigyógyulni, de ha mindenkire ráerőltetem a véleményemet, akkor igazam lesz, nem? 😊

Szóval az offense szárnyal, talán a liga valaha volt legjobb támadósora, minden rekordot megdönt, mégis rosszabb a pontkülönbségünk mint tavaly. Nos ugyan tavaly se volt panasz az offense-re, mégis annyit lépett előre egy évvel korábbihoz képest, h egyértelműen a védelemben kell keresni a pontkülönbség hasonló arányban történő növekedésének elmaradását.
Leírtam már többször, azóta is tartom, tavaly a védelmünk - felfogását tekintve - inkább hasonlított egy 34 frontra. A siker kulcsa pedig az volt, h
1.) a 3(!) tagú DL (2gap) megfogta a futást a WLB és MLB segítségével
1a.) Emiatt az ellenfelek inkább 3&longgal semmint 3&shorttal néztek szembe
1b.) Bátran játszhattunk 2 deep safeyvel, mert a safeyknek nem kellett besegíteni a futás ellen
2.) a két edge rusher folyamatos nyomást tudott gyakorolni az ellenfél irányítójára
2a.) Emiatt jóval kevesebb idejük volt az elkapóknak elszakadni
3.) A CB-k embereztek nem zónáztak.
4.) Az űberkirály offenseünk megszerete a vezetést, ami miatt fel is kellett adni a futást ellenünk, hisz kergetni kellett az eredményt.

Ami hiányzott a 3DL ember részéről az a középső nyomás, a zseb összeszorítása stb. A passrush azért volt igazán sikeres, mert Doom folyamatosan lekötött legalább egy embert, a másik oldalról pedig Wolfe és Von egyszerre rohamoztak, egyik belül másik kívül, ami többnyire megoldhatatlan feladat volt. wolfe szép csendben egy csomó sackhez hozzásegítette Vont, amit a PFF negatív gradedel hálált meg.

Offseasonben maradt a DC, nem sok változásra lehetett számítani.
Jött DRC, aki kiváló man coverage-ben, ellenben gyenge zónázásban
Jött Webster, aki szintén emberezésben jó
Jött Knighton aki upgrade a jó szezont futó Bannanhoz képest
És jött Sly Williams, akitől reméltük a belső nyomást.

Távozott Dumervil, helyére jött Shaun Phillips. Phillips sackszámban nem marad el Doomtól, de Elvistől folyamatsoan jött a pressure, és ez fontosabb, mint h hány sackkel végeznek. Phillips kevesebbszer ér oda.
Wolfe nyaksérülést szenvedett, 15-20 fonttal könnyebb mint a versenysúlya
Cham egész évben sérült volt, mint egyetlen CB-nk aki zónázásban is király.
Von Millert 6 meccsre eltiltották.

ezek alapján igazából várható is lett volna a visszaesés, na de mennyire?
A szezon elején, az első néhány meccsen igazából jó volt a védelmünk. Akadozott a passrush. Phillips ritkábban ért oda, mint Doom, Wolfe egyedül nem sok nyomást generált, de a futás elleni védelmünk tartotta magát. Wolfe könnyebb volt, ezért nem dominált annyira, de Irving futás ellen nagyon jó, az Ayers/Phillips páros a másik oldalon pedig sokkal jobb, mint Dumervil volt. Szerintem egyedül a Dallas ellen játszottak szarul. Arról a meccsről az maradt meg bennem, h Romo néha mintha akár a meccs végéig megtartahtta volna a labdát. volt pár sack, ok, de mégis mind a passrush hiányát vettük először elő... És olyankor a secondaryből még jobban hiányzik Bailey. Colts ellen sok short field és labdavesztés rémlik, igaz a védelem se húzta ki a csapatot. Igazából a Pats meccsel nyitott meg a pontcsap a védők részéről.

Ezen a meccsen sérült le Vick és Wolfe. 2 ember abból a bizonyos 3-ból, akiknek elkéne bírnia az 5 fős OL-lel. Vicces, h Wolfe cseréje Malik Jackson tűnik találn a legjobb DL emberünknek mostanság, de valójában azóta nem azt játssza a védelem, ami a sajátja. Amit több stat és cikk is megerősített bennem, azóta többet kell a futással törődnie Trevathannek, és Woodynak/Lennonnak. Ezen kívül felhagytunk a 2 deep safetyvel is, sokkal gyakrabban küldtük be az egyiket a boxba, és ennek ellenére a futás elleni védelmünk a 3.-ról visszaesett a középmezőnybe.

Pedig ez a védelmünk alappillére. Innentől
1.) A 3(!) tagú DL nem fogja meg a tutást. A WLB-nek és MLB-nek többet kell besegíteni. Pedig mindkettőnek a coverage az erőssége.
1a.) 3#long helyett 3&short
1b.) Az egyik safetyt gyakrabban kell a boxba küldeni, eggyel kevesebb ember segít be a tartalékos secondarybe
2.) A két edge rusher könnyebb megfogni, mert nem lehet egyértelműen passzra számítani
2b.) Az elkapóknak bőven van idejük elszakadni
3.) Emiatt többet zónáznak a CB-k, pedig az a gyengéjük. Mondjuk szerintem ettől még emberezhetnénk, de más magyarázatot nem találok a zóna hívások számának növekedésére. (Nem arról van szó, h hirtelen zónázó csapat lettünk volna, csupán az arányok változásáról)
4.) Az über kriály offensünk a padon ül

Most ebből újra kiszedjünk Von Millert. Passrushra ne számítson senki. Ellenben Irving jó futás ellen. Trevathan és Woody megbízható szerelők, de túl kicsik ahhoz, h ha valaki töri az utat azt is elsöpörjék, és hozzájussanak a tacklehöz, Irving nem. Ha tudnák stabilizálni a runD-t, akkor még bizakondék, akiket előzetesen a legveszélyesebbnek tartok a bajnoki menetelésben azokat mind a földön kéne megállítani. Ez persze csak kármentés, de még mindig jobb ha hosszú passzokkal vagyunk sebezhetők, azt könnyebb elrontania az ellenfélnek, mintha folyamatosan jönnek a 4+ yardos futások, ráadásul hamarabb javíthat a mi offenseünk, és INTekben meg egész jók vagyunk, ha 3&outtal nem is zavarunk le senkit, egy-két labdaszerzésre jók lehetünk....

Miben reménykedhetünk még?
Sly < Vick, de egyre jobban játszik.
A PO-ra visszatérhet Wolfe, bár most veszít újabb néhány fontot, nem tudom milyen lesz. Szerencs h van egy extra bye week.
Champ visszatér, egyrészt szerintem nagyon vissza kéne állni emberezni, másrészt viszont ha épp zónázunk ő legalább azt is ugyanolyan szinten tud, mint emberezni
Woody a mese szerint csak a POra pihen, ha egyébként javulunk futás ellen ő is számára jobban fekvő szerepkörbe térhet vissza, és ő jól is blitzcel, amire szükség lehet. JDR tökös gyerek, CB blitzet is nem egyet hívott a Texans ellen, nem látom Woodyt miért ne merné elereszteni ha pályán van.
Ihenacho igazából egyértelmű box safety nem tudom megmagyarázni ő miért szorult háttérbe a futás elleni védelem visszaesésével (coverageben votl egykét hibája, de ez alapján arra számítanék, h kevesebbet kell embert fognia, és többet rombolnia a boxban, és egyébént meg egész meccseket végig játszott, nem szituációs játékos volt), de az esetleges konf döntőre már visszatérhet Rahim Moore is, és most kell a safety depth, Boldenről most a TC legvégén találtuk ki h S legyen ne CB, és a látottak alapján nem zökkenő mentes az átállás.

Védelemben mást nem nagyon tudunk csinálni, abból kell főzni amink van. Offseasonben majd jöhet edge rusher meg szép nagy nehezen kikerülhető DL emberek a depthben

A támadók ellenben segíthetnek ezen. Maradhat a no huddle, de többet pörögjön az óra a snap előtt, tartsuk lent mi, az ellenfél támadóit. Így továbbra se tud cserélni az ellenfél, legfeljebb többet tud szuszogni. Egyébként a Botls is így csinálta ellenünk, abból volt a több 12men on the field, h kivártak ugyan a snappel, de nem cseréltek, aztán amikor mi próbáltunk ők elindították a playt. 2 büntetés + 1 időkérés volt a "jutalmuk".... Offense részéről nem hülyeség a hurry up, mert így tényleg nem csak a no huddle a kihívás, hanem az O tempója is, főleg MileHighon, de ha jön zsinórban 3 3&out azon el mehet a meccs. Nem szükségszerűen, de akár jól látom a védelmünk gyengélkedésének okát / jó helyen nyertem róla megerősítést, akár nem, abban nem bízhatunk, h ők nyerik majd nekünk a meccseket. Ebben azt hiszem egyetértünk.

Egy káros jószágtól egyébként sikerült megszabadulni, a fumble-öktől (kopp-kopp), a zászlókkal viszont még kéne kezdeni valamit. A Texansnak bejött, h bírókat hívtak az edzésre, lehet nekünk se ártana.

Ami az ST-t illeti, Hollidaynek semmi önbizalma, de a többiekkel sincs minden rendben. Sokkal több illegal block, engedett kickoff return TD, stb. Colquitt zsebét kicsit lehúzza a sok zsé, valahogy nem kéne field position battle-re berendezkedni. Legalább Prater Pro Bowl formában és pontossággal rugdos idén (kopp-kopp).

Hát nagyjából ennyi. JDR-t nem fogjuk kirúgni, de nem kizárt h viszik HC-nak. Mondjuk olyan nagyon jól nem kerekedett fölül a sérüléseken és ezzel a csapattal nem akkora művészet 3-1-et csinálni, de az is igaz, h a legnehezebb 4 meccsen sikerült helytállnia. Egyetemről már keresték is, nem tudom az mennyire motiválja az NFL coordinátor szerepkörhöz képest. Amíg itt van nem fogok jelöltek után nézni, de Rex Ryannel nagyon nem tudnék azonosulni...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear