Denver Broncos

49 feliratkozó

több mint 10 éve
StormST Denver Broncos 10 843 — SB 50 Champion @ Grund
Az NFL.com-os szakik Wilson improvizáló képességétől féltenek minket nagyon, amiben persze van is valami, Trevathan-on nagy lesz a nyomás, figyelni kell, nehogy elszabaduljon, megakadályozni úgyse lehet, de legalább kicsit kontrollálni jó lenne...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Megjött a legújabb "bad lip reading" videó. Eszméletlen. 😀



“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Néhány érdekes statisztika a PFF-ről, 17 meccs alapján (a konf döntő statjai még nincsenek benne):

- PM a szezon folyamán nyomás alatt a 17 meccsből 13-szor ért el jobb, mint 50%-os pass completion arányt, és 14 meccsen nem dobott INT-et (nyomás alatt). Összesen 12 meccs volt, ahol nulla vagy 1 sacket értek el ellene. Az egyetlen meccs a szezonban ahol a fenti háromból egy sem teljesült, az az első Patriots elleni meccs volt. (A szélsőséges időjárás ennyit számít - elsősorban a nagy szél.)

- Demaryius Thomas az egyedüli elkapó a ligában azok közül, akiket 125 vagy többször vettek célba, aki a 65% fölötti sikeres elkapási arányt és a 15 yard fölötti átlagot tudott produkálni. (Összesen 138-szot vette célba PM, ebből 66.7%-t kapott el, 15.5 yardos átlaggal).

- Julius Thomas elkapási átlaga a slotból indulva 86.2%, amivel vezeti az NFL listát azok között, akiket legalább 20-szor vettek célba az idény során.

- Manny Ramirez az egyik a 3 center közül a ligában, akik passz blokkban, futás blokkban és büntetésekben is +2.0 vagy jobb ratinget produkáltak.

- Louis Vasquez utoljára a 2012-es évadban, a 13. héten engedett sacket (még Chargers játékosként). Ez a leghosszabb engedett sack nélküli meccs-sorozat a ligában a guard-ok között.

- Orlando Franklin egész idényben összesen 24 nyomást engedett az irányítón. Ezzel harmadik a rangsorban úgy, hogy az előtte álló 2 tackle több, mint 140 snappel kevesebbett töltött a pályán, mint ő..

- Malik Jackson-nak a 17 meccsből 15 meccsen sikerült legalább kétszer nyomást kifejteni az ellenfél QB-jára. (Ha jól nézem a statokat, ezzel a legjobb ötben van a listán.)

- DRC a szezon első öt meccséből kétszer is 100 vagy több elkapott yardot engedett. Az azóta lejátszott 12 meccsén viszont egyszer sem engedett 33 yardnál többet. Ebből hat meccsen gyakorlatilag shutdown-olta az elkapóját, 8 vagy annál kevebb elkapott yarddal.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Egyáltalán nem, én is így gondolom, de ez az ideális forgatókönyv. A nem ideális meg az, hogy szerez a Seahawks 1-2 plusz turnovert, esetleg a mi térfelünkön. Mert ez is benne van, a Denver nulla körüli, a Seattle-nek meg a ligaelső turnover mutatóját nézve. És akkor máris nem kell 2-3 hosszú TD drive-ot vezetniük.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Tomifinn Denver Broncos 947
Őszintén szólva én annyira nem félek a Seattle offensetől, Lynchtől meg szintén nem.
Én továbbra is azt gondolom, hogy 20-24 pont környéke a lélektani határ, ha ennyit szerzünk, akkor nyerhetünk, viszont ha 20 alatti pontot rakunk fel a táblára, akkor nagyobb eséllyel kikapunk.
Na már most, én nem látom, hogy ez a Seattle Offense hogy fog ennyi pontot szerezni ellenünk.
Lynch biztos sokat fut majd, nagyobb play is biztos benyelős lesz, de 3-4 pontszerző driveot, amiből azért 2 TD kéne ellenünk minimum nem hiszem, hogy meg tudna ő csinálna. És itt jön be a Wilson faktor, hogy ő mennyit tud ehhez még hozzátenni. A rövidebb passzok jók lehetnek, főleg ha cudar idő lesz, meg ugye PM is a padon csücsül, csak kérdés, hogy végig fog tudni menni vele elégszer a pályán? Abban biztos vagyok, hogy mint a Bolts-Pats páros ellen is csináltuk, inkább kirúgjuk a francba a lasztit, jöjjön az ellenfél a 20-as vonalról. Én őszintén _nem érzem_ ebben a Seattle támadóegységben a 3-4 80 yardos pontszerző driveot, amiből 2 TD azért kellene, mert 1 TD és 3 FG kevés lehet, főleg, ha az idő miatt FG táv gyakorlatilag már majdnem a TD vonalnál lesz, amit jó szívvel be mernek vállalni. (ugye láthattuk, hogy a rúgótok nem szívbajos azt mondani, hogy nem vállalja)
Ez érzet, szubjektív, számokkal nem tudom alátámasztani, de a szezonban láttam 7-8 meccseteket és ez jött le nekem, nyugodtan "essetek" nekem, simán lehet, hogy hülyeséget beszélek.
több mint 10 éve
StormST Denver Broncos 10 843 — SB 50 Champion @ Grund
Az tök szép dolog, hogy a Hawks DL szépen felosztja egymás közt a snap-eket, csak ha mi egyszer találunk egy nekünk jó felállást, akkor PM úgyis addig nyomja majd ugyanazzal a csapattal a no huddle-t, amíg meg nem unja, azaz az endzone-ig... 😊



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 10 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 727 — SuperBowl Champions 2013/2014
A Seattle offense vs Denver defense egy másik érdekes kérdés.peterk2005
A mi O#-nk a run-run-boom rendszerre épül. Sosem adjuk fel a futást, mi vagyunk kb a vikingeken kívül az egyetlen csapat amelyik egy 3&6-nak is nekimehet futással.
Az elején megfogják Lynchet? Nem para, megyünk tovább, futunk.
Így volt ez a legjobb futás elleni védelmeknél is. Játszottunk a liga szerintem Hawks-on kívüli másik 4 legjobb védelmével. Panthers, 9ers és Cards,Saints. Sosem hagytunk fel a futással, így vélhetőleg ellenetek sem fogunk. Erre alapozzuk a playaction boom mély passzokat, amiből az utóbbi 3-4 meccsen nem volt olyan sok,de a frisco ellen végre ismét elővettük.

Futásban amúgy zbs van, a falunk nem rossz hozzá, nem elit, de pont elég arra,hogy ne öljék emg teljesen Lynchet, habár ki kell emelni,hogy kb minden második futásnál LOS mögött már kontaktolják , az,hogy így is ilyen számokat produkál, az nagyrészt annak köszönhető,hogy most van a fénykorában. Más futónk nagyon nincs, Turbin eddig nem bizonyult hatékonynak, Cmichael akit idén 2. körben draftoltunk kb 2 snappet játszott, szóval kb ő az egyszemélyes futó alakulat.

RW futásai gyilkos tud lenni, a nagyon brutál frisco-cards típusú csapatok ellen nem igen ment neki, ez mondjuk érthető is, a szökéseknél amúgy jellemzően azért menekül,hogy pásztázhassa tovább a pályát, ebből szoktak lenni a momentum játékok.

Passzok terén amúgy rengeteg screen szerű játékot tolunk, Harvin érkeztével méginkább ez várható trükkös playekkel karöltve (márha pályán tud maradni 😀 ). LB zónát támadó slantek meg hasonlók kevésbé szerepelnek, viszont a vertikális attack az ugye halálos 😊Tate kb liga top10 yac-ban, de kevés elsőszámú elkapónak, inkább no.2.-nek felel meg.Baldwin mostanában rendre életmentő elkapásokat villant,de ő is bőven el tud tűnni hetekre.
Kearse még eléggé az elején jár a dolognak, szerintem jó kiegészítő elkapó, elsőszámúnak biztosan kevés.

Itt egy chart az RW által tolt pontos és pontatlan passzokról, a 14. hétig!:

több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
A gyengéink az alapszakasz során:

Inkonzisztens védelem
Lynch asszem úgy pakolt fel 100 yardot a Frisco ellen, h abból 70-80 az yard after contact volt, ez brutál statisztika. Nagyon fizikális a védelmünk, de most nem lesz olyan egyszerű előnybe kerülni, és ezzel kivédeni a futást. Hogy miért mondtam a PO előtt, h legyen rendben a futás elleni védelem, inkább hosszú passzokkal legyünk sebezhetők, az szvsz a Pats ellen tisztán látszott. Ha le is marad a CB és a S, akkoris benne van még, h az ellenfél elhibázza. A Pats ellen egyébiránt nem volt jó a safety védekezésünk, de mindhárom CB-nk jól fogta az emberét. Szvsz most a PO-ra összeállt a védelem, minden hiányzó ellenére, ez egyre jobban a tavalyi top5 D#-re hasonlít. A Botls ellen Harris kiesése visszavetette őket, de úgy h nélküle készültünk, már fel tudtuk venni a versenyt, annak ellenére h talán pont a Pats ellen lett volna rá a legnagyobb szükség.

Labdavesztések
Az elmúlt 6 meccsből, csak 2-n volt TO-nk, mindkétszer a Chargers ellen (McCoy faktor). A Seattle ellen szinte biztos lesz labdavesztésünk, meg fogjuk próbálni a rizikósabb passzokat is, mert azok nélkül nem lehet megverni őket, s abban lesz hiba is, de nem hinném h fatális módon elvesztenénk a TO battle-t. Fumble elég rég volt már (Julius Thomasé a Botts ellen nem volt az, a bírók annyira el voltak foglalva, h nekünk fújjanak, h nem vették észre, h ha a labda kijött mielőtt leért volna a segge, akkor incomplete passz, ha leért a segge, akkor meg elkapás...), Hillmant viszont lehet kellett volna többet játszatni, mert ha egy sérülés miatt pályára kell lépnie, akkor zéró önbizalma lesz

Special Team hibák
Erre előzetesen nem sokan számítottak volna. Viszont a PO-ban újra jól játszottak ők is. Hosszú távon nem örülök, h Deckert töretjük PR-ekkel, de rövid távon a Super Bowlért bármit. Ha nem csúszik el a Bolts ellen (LOL állítólag nekünk minden bejött, nekik semmi 😀), akkor TD, Holliday KR TD-je csak egy fölösleges szabálytalanság miatt nem lett megadva, szóval mutatja a jobb formáját, más részről meg az is működhet amit a Pats ellen csináltunk, a labda közelébe se megyünk puntoknál. (Most az egy dolog h nekik 20 yardot a gólvonal felé pattog, h inside 20 legyen, nekünk meg az egyetlen, bepattog az endzone-ba és mégis mi vagyunk a mákosok kifejezetten punt pattogás terén 😀), ezzel kiölnénk a saját egyik X faktorunkat is, de fő a biztonság. Ha Holliday bízik magában, akkor csinálja, ha nem, akkor nem baj, h nincs return yardage. Colquittnak nem volt lehetősége megmutatni, h visszanyerte-e tavalyi formáját, abban viszont azért nem reménykednék, h a Seahawks ellen se lenne másképp. Egy field position battle-től még mindig fázok...

Zászlók
Hát itt nem történ jelentős előrelépés. O, D#, ST egyaránt kiveszi belőle részét. A pecc ellen megodlottuk a 1&20, 1&15 szituációkat, a Hox D# ellen nem kéne ennyire lovagiasnak lenni. A védelem részéről főleg a 1st downt érő szabálytalanságok voltak nagyon szemet szúrók, főleg 3. kísérletre, az ST is juttata már újabb első kísérlethez az ellenfelet, de inkább csak szegény Holidayt szokták szívatni.
Mégis ez a játéknak az egyik aspektusa, amiben jobbak vagyunk mint az ellenfél. A Seahawks ugyanis a legbüntetettebb csapat.

Mindent egybevéve, a szezon közben abban bíztam, h majd a PO-ra leszünk egészségesek, és összeáll a csapat. Nos a sérültek IR-re kerültek, nem vissza a csapatba, de a PO-ra megoldottuk a pótlásukat, és összeállt a csapat. A problémák közepette is mondtam, h a többi csapatnak (AFC) több/nagyobb problémái vannak mint nekünk, s ez igaznak is bizonyult, ellenben a Super Bowlra már nem feltétlen állná meg a helyét, úgyhogy nagyon jó, h úgy tűnik akkora tudtuk kinőni őket, amikorra igazán kellett. Így utólag nem is olyan rossz a védelmi gyengélkedés az alapszakasz során, egyrészt elősegítette a rekordok megdöntését (volt ok támadni), másrészt JDR nem lett kelendő az edzőt váltó csapatok körében, aki nálam sosem volt prove it státuszban tekintettel a sérülések mennyiségére és minőségére, ellenben a szezon legvége és a PO alapján, az elvesztett hitemet is visszanyerte volna. Márcsak azért is, mert Knighton és Mincey egyértelműen az ő személye miatt választott minket.

Továbbra is optimista vagyok a meccset illetően, optimista vagyok, hogy egy nagyon jó meccset vív egymással a 2 csapat, és tetszenek az esélyeink is (egyáltalán nem lenne meglepetés ha kikapnánk, de a győzelemre megszerzéséhez is megvan minden fegyverünk)

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Wow, Undi, köszi a remek összefoglalót!

Bevallom Carroll-t valamiért - nem tudom megmondani miért - nem igazán csípem, de a pacákot nem lehet nem elismerni. Lenyűgöz amikor azt látom, hogy valaki tudja mit akar, nekimegy, és a semmiből egyszer csak várat épít. Ez a Hawks defense is ilyen, nem kellett elkölteni száz milliót, nem vásárolt össze "dream team"-et, egyszerűen tudta ki kell neki, összeszedte és működik. A Denverben is nagyon tetszik, hogy évről évre sikerül innen-onnan egy egy drágakövet találni, de ezt a Seattle az elmúlt években művészi szintre hozta. Egy alkímista műhely volt itt az elmúlt években, ahogy Wilsontól a számtalan többi hátsó körös, udfa, picken át a máshol nem kellő, nem túl jól teljesítő játékosokig sorban tudott a semmiből aranyat kreálni.

Lényeg a lényeg, hogy impresszív. És bár a Sherman féle arcodba nyomom magam nekem kicsit sok, de úgy összességében imponál az is, hogy van a társaságban egyfajta "swagger", ami fazont ad, és érdekessé teszi őket. Szerethetővé vagy utálhatóvá, szinte mindegy, a lényeg, hogy érdekes, nem lehet kihagyni, hogy ne lássa az ember. Ugyanaz az élmény, mint offense oldalon számomra a 2011-es Saints offense volt (az utolsó hónapban a playoff előtt), vagy 2011-2012 környékén egy szakaszon a Patriots (érdekes, de számomra az a Pats offense élvezetesebb volt, mint a 2007-es). Vagy az idei Broncos offense. Ugyanez a swagger, a bevállalomjával, a végtelen önbizalmával, a tudja mit csináljával. Más stílusban, más szereplőkkel, de valahol ugyanaz. A különlegesség lehellete érződik mindegyiken.

A jövőheti matchuppal kapcsolatban az lesz valahol majd a kulcs (a denver o, hawks d viszonylatban), hogy ki tudja ráerőltetni az akaratát a másikra. Ez a Hawks defense ezzel front7-el (illetve majdnemhogy front8-al, annyira agresszívak) és hátul Shermanékkal képes volt idén dominálni gyakorlatilag bármelyik offense-et, amelyik nem húzott elő valami X faktort. Tulajdonképpen csak a Colts találta meg egyszer azt az extra faktort Luckal és fura mód két villámgyors és inkább fürge mint fizikális elkapóval. A másik két vereségben inkább az offense kevés pontja játszott szerepet, nem a védelem.

Namost a Broncos offense-ben megvan az X faktor, nagyobb is, mint a Colts-é. Nem csak Manning, hanem az, hogy együtt érkezik egy liga top5 pass blokkoló oline, egy elit passer és 4 olyan elkapó, amelyik egyszerre van úgy a pályán, hogy közülük egy is képes 150+ yardot és 2-3 TD-t termelni és egyedül meccset nyerni, ha a másik hármat kivonják a játékból. És mellé egy kimondottan jó futó alakulat is, amelyik ugyan statokban nem stellar, nincs benne Lynch szintű futó sem, de a fal, a QB és a két futó jól harmonizál, érzik egymást, és nagyon jó hatékonysággal tudják megoldani azt amire ki lettek találva: nem engedni meg, hogy bárki csak a passzjátékra koncentrálhasson ellenük. A hatékonyságot mi sem bizonyítja jobban, mint, hogy a közepes egyéb statok ellenére a liga legjobb 3rd down és end zone/td conversiont produkáló futó alakulata.

Úgyhogy én szerintem a kulcs az lesz - és biztos vagyok benne, hogy a napokban mind Seattle-ben mind Denverben ezen dolgoznak a filmroomban -, hogy hogyan tudják ráerőltetni az akaratukat a másikra. A Seattle hogyan tudja elérni, hogy lehetőleg mindig az a package legyen fent, amelyik a legnagyobb nyomást fejti ki a Denver offense-re, elsősorban Manning-ra. Denverben meg azon, hogy hogyan lehet ezt a ritmust megtörni. Hogyan lehet elvenni a csere lehetőséget, hogyan lehet - elsősorban 1st és 2nd downokban, nem obvious szitukban - "beleragasztani" a Hawks D-t egy előnytelen felállású 4, vagy éppen 5 secondary-s felállásba, és azt izomból végigtolni. Nem feltétlenül állandó no huddle hurryup-al, inkább folyamatosan váltogatva a ritmust, hogy gyorsan hívva, hol járatva az órát. Biztos vagyok benne, hogy egy halom olyan playt látunk, ahol még 20mp lesz az órán, de már feláll az offense, és Manning ott fog Omaházni 20mp-ig, meg nyomni a blablát, hogy járassa az órát, de közben ne engedje cserélni a Hawks D.t És az is biztos, hogy úgy fognak kimenni a pályára, hogy lesz a zsebben legalább 8-10 olyan play, amit azonnal elő tudnak venni, ha a Hawks D cserét próbálnak meg.

Őszintén szólva azt gondolom, látva az idei Denver offense-t, a playbookot és azt a "swaggert", agresszív playcallingot amit idén elővettek, hogy a mai szabályok között a Denver offense-nél lesz az előny, ha az időjárás nem akarja máshogy. Sikerülni fog kizökkenteni ezt a remek védelmet is, legyan akármilyen kiváló. Az a kérdés, hogy mennyi hibával. Ha minimális hibával, akkor a Denver offense fog kijönni a kalandból győztesen. Ha viszont lesznek kulcs dropok, fumble, INT, netán sok benyelt penalty, akkor baromi nehéz estéjük lesz...

A Seattle offense vs Denver defense egy másik érdekes kérdés. Őszintén szólva ezt a matchupot tartom kiszámíthatatlanabbnak, nemigen tudom, hogy mire számítsak. Azt sem tartom lehetetlennek, hogy a Denver D még könnyebben fogja shutdownolni a Hawks offense-et, mint tette azt a Bolts és Pats offense-el bő 3 negyedig a két előző meccsen. De azt is simán el tudom képzelni, hogy Wilsonnak nagy napja lesz. Továbbra se vagyok ugyanis meggyőzve a Denver defense big playek elleni újkori immunitásáról, és Wilson azért túj jól mozog, túl jó a karja, és túl jol dob futás közben ahhoz, hogy emiatt ne legyen bennem egy nagy kérdőjel. És persze Lynch. Akármennyire is stout benyomást tett a Denver rush defense az elmúlt hetekben, az a pali egymaga is egy x faktor.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 727 — SuperBowl Champions 2013/2014
Nos, akkor írnék pár szót a védelmünkről. Az ismeretem szakmai részét a fieldgulls-os elemzésekből szedtem nagyrészt, szóval az írni-olvasni tudó embereknek nyitva áll az ajtó bármikor,hogy pontosabban utána nézzenek a dolgoknak.

Amit mindenképpen tudni kell a védelmünkről,hogy szinte teljes egészében PC rakta össze, és javarászt hátsó körös pickekből. E.T. a free-safety volt egyedül első körös játékos, a védelem többi tagja mind hátulról jön szinte. Ez azt jelenti,hogy amikor Carroll átvette a csapatot, teljes roster cserét vízionált,hogy az elveinek megfelelően állhasson fel a csapat. Az origója a gondolkodásának,hogy remek atléták kellenek, akik illenek a nem túl bonyolult rendszerbe.

PC elve amúgy az,hogy korán megfogjuk a futást, tegyük egysíkuvá az ellenfél támadóit, ne engedjünk explozív játékot, támadó oldalon pedig labdaeladás nélkül, futásokra alapozva haladjunk,úgy,hogy közben az ellenfél tökét is letépjük 😀

A front 7 igen változatos módokon képes felállni,szóval tökéletesen nem lehet meghatározni,hogy milyen sémákat/csomagokat is futtatunk a játékok 100%-ában,de az alapfelállás így néz ki:



Ahogy látszik, mindenkinek meg van a maga lyuka amit tömni kell, és azzal,hogy az SS Kancellár személyében boxot tölt, nos így a FS-nek nagy a felelőssége,mert ha valaki elrontja a gap-et, akkor szabad az út, és neki kell a szerelést megcsinálni. Ezzel buktuk amúgy a 9ers ellen idén a Candle-ben, mert Gore nagy futásánál is hasonló jelenet zajlot le.
Többnyire jellemző amúgy,hogy idény közben a futással azért voltak gondjaink,mert a LB sor rosszul vette fel a lyukakat. Elvileg ezt sikerült orvosolni.
A fal 2 kiemelkedően jó játékosa Mebane a T középen, illetve Bennett aki DE-et és DT-t is tud játszani, mindkettőt kiemelkedő szinten.

Az outsiderről beteszek egy snapcountot, ami mutatja,hogy a 4 helyet hogyan tudja megosztani 7 játékos kb egyenlő számban. Éppen ezért olyan jó ez a fal,mert lehéz őket a futásokkal lefárasztani, illetve minden tekinteben mély. Ez a 7 játékos Avril és Bennett kettőssel az élen rengeteg módozatot ad a DC kezébe,ha kreatívkodni akar. A korábban csak és kizárólag runstuffer DE-ként hasznélt Bryant pl idén tolt olyan bullrushokat,hogy 5 méterrel tette odébb az ellenfél falemberét, továbbá dobtuk már az egyik "husit" hátra underneath coverbe a Saints ellen 😀 Vicces volt de hatékony.


Ahogyan iktriad is linkelte Gus nyilatkozatát nemrég a Hawks topicba, a D# egyik célja az,hogy mindig és minden körülmények között a labdáért kell menni. Ezért lettünk elsők szerzett labdák terén is, mert mind a futás ellen,mind pedig passzban vadásszuk a labdát. Amit még sokszor láthattok,hogy passzban az elkapó körül a labda érkezését követő pillanatban rendre több játékos is feltűnik.
Ezért szedtünk össze annyi "mákos" labdát, ami igazából nem mák, mert külön edzéseket szentel neki a csapat,hogy ezt kellően a gyakorlatba tudjuk ültetni. Ilyen volt amúgy az ominózus múlt heti Sherm tip, amit Smith szedett össze!
Két gyengét érzek a védelmben, abból az egyik minden védelmet fémjelez, és vélhetően ti is megpróbáljátok kihasználni, ez pedig a rövid slantek és underneath playek levédekezhetetlensége.
Ez ellen nem gien lehet mit tenni DB fronton, csak a passrush lehet megoldás.

A játékosokról pár szó:
Bennett: Idén érkezett, sajnos csak 1 éves szerződéssel. Fumbligyár, hihetetlen sokoldalú, minden védelemben kiemelkedő lehet
Avril: Repo man 2 😀 Bennettel voltak nagy spanok már az offseasonban is, lévén mindketten idén jöttek. Neki még jövőre is lesz szerződése lehetőleg.
Clem: Tavaly az ő PO sérülése döntötte el,hogy kiesünk. Nélküle nem volt passrush. A LEO tökéletes mintapéldája, de idén nem az igaz, azt hiszem PFF szerint ő az egyetlen negatívan értékelt falemberünk.
Kancellár: Az enforcer! Kb minden meccsen felöklel valaki, a TE-ek szószerint néha nem mernek a sávjáva/zónájába futni, és ez nem vicc 😀 Egy Cards safety mondta egyszer,amikor Heapet kiütötte,hogy Ő látta kiszállni a TE lelkét a pályán, akkor ütést kapott 😊
E.T.: Kicsit alulméretezett de van esze a játékhoz, ballhawker és olyan rakétái vannak, ami akkora réndzset ad neki,hogy játszhatjuk a single high játékot.
Sherm: No comment.
Maxwell: Azt hiszem alacsonyabb passer ratingje van a Qb-knak ellene mitn Sherm ellen 😀 Rendre őt keresik általában,mert azt gondolja az ellenfél,hogy mivel idény közben lépett fel kezdőnek,ezért gyenge, de nem, nagyon jól tolja.
Thurmon: Sérülésekkel bajlódik,szerintem Ő a DB sor leggyengébb lánccszeme, de nem nevezném rossznak, egyszerűen a többiek jobbak nála 😊
K.J.: A legjobb cover LB a csapatban, szerintem liga szinten is kiváló.
Wagner: Első évében is kiemelkedőt nyújtott, megbízhatóan szerel, sokan azt hittük,hogy Hawthorn elengedése hiba, de sokkal jobban teljesít nála.
Irvin: DE-ből konvertált LB, séha nagyon elveszik, de passz ellen az atletikussága sokat ér.
Smith: Mostanában rendre nagy playeket csinál, pl picksix a Rams ellen. Szerelni néha nehézkesen szerel 😀
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Tőlem jöhet a sasotok, csak a csajszit hagyja békén a nyeregben, ő nagyon édibédi. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 727 — SuperBowl Champions 2013/2014
Elszállt minden reményünk! Az idén sokat foglalkoztatott denveri kabala, Thunder a ló ott lesz a döntőben! Valószínűleg nem fog minden TD után végig ügetni a pályán,mivel ugye az SB semleges pálya, és személy szerint remélem,hogy blokkolni sem áll be 😀
Lehet ,hogy nekünk is vinni kellene a Taima névre hallgató madarunkat, ami egyébként szintén Thundert jelent 😀
 blogs.denverpost.com/broncos/2014/01/22/broncos-mascot-thunder-heading-to-the-super-bowl/25546/



több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Jól ráb...ott volna, ha Reed véletlenül rálép a jobb könyökére. Ahogy itt a giffen látszik, nem sokon múlt.
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Várható volt. (Bár szerintem egy hajszálnyival az volt 😊)

Vihar a biliben. Csak Belichickben csalódtam. Az a médiával ultrakonzervatívan bánó edző, aki letiltja a játékosait, hogy a médiában szabadon nyilatkozzanak, az az edző aludva egyet a meccsre, másnap (azaz bőven nem a meccs hatása alatt) nyom egy "ez szándékos volt, életemben még nem láttam ilyen csúnya hitet" dumát? Az az ember nem látott ennél csúnyábbat, aki pl. Rodney Harrison-t edzette évekig? 😀 😀 Welkernél még Brady is keményebb hitet nyomott tavaly a konfdöntőn Ed Reed-en. 😊



“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Blandino on Broncos WR Wes Welker's hit on Patriots CB Aqib Talib: "It was a legal hit."
Ezek szerint még csak szabálytalan se volt.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
sirarcheer Denver Broncos Boise State Broncos 249 — Anti Voodoo Master
| .......................................................................................... |
Black_Adder
Rendben, csak érdekelt.

I wanna' that ring again!

több mint 10 éve
zolika26 New England Patriots 1 656 — http://insidehandoff.com/
Ugyan most (jogosan) más köt le titeket, de közben future contractot kaptak az alábbi játékosok: LB Jamar Chaney, T Ramon Harewood, LB Jerrell Harris, TE Jameson Konz, DB Charles Mitchell, TE Cameron Morrah, DB Jerome Murphy és RB Jerodis Williams


http://insidehandoff.com/
több mint 10 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 259 — The Mathematician
most hülye kérdésem jön, de TT nem tehette volna meg hogy mondjuk aláír 1 milláért? vagy a QB vet min alapból olyan magas?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mindazonáltal, h egy épp eszű ember nem arra rendezkedik be, h majd 5 perc játékkal a végén behúzza a meccset és az a médiacirkusz se hiányzik senkinek ami vele jár. Máskülönben, amilyen goalline threat volt mindig is, biztos lenne csapata, ha nem is kezdőként...Black_Adder
És mégis, látod, nem lett csapata... Az a "baj", hogy Tebow QB, és nem is akar(t) más lenni. Ez az ő döntése, tiszteletben kell tartani. QB-ként viszont nem lehet befutni olyan possession player pályafutást, hogy csak bizonyos helyzetekben alkalmazzák, mert baromi drága. Tebow jövőre veterán lenne, veterán contractot kéne neki adni. Hasselbeck Indy-ben 4 millióért vezet le, és ül a pálya szélén. Denverben Vasquez alig többért all-pro guard. Ha Tebow nem klasszikus 2nd string backup lenne (aki csak akkor lép pályára, ha a kezdő QB lesérül), akkor minimum 6-8 milliós contractot kéne neki adni. Nem bírja el a csapatok cap-je ezt, vagy csak azon az áron, hogy máshol hiányzik ez az összeg. (Kivéve azt az 1-2 csapatot, ahol évről évre van 20-30 millió space, és évről évre a top 5 draftpickre hajtanak. De az meg méltatlan szerep lenne hozzá, hogy mondjuk egy Freeman mögött legyen possession QB egy NFL végén kullogó csapatban. Az is méltatlan volt, amilyen szerepet a Jets-ben kapott.)

Node téma lezárva, az én véleményem ebben a kérdésben úgyis irreleváns. (Nem mintha más kérdésben feltétlenül releváns lenne. 😀)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Tebow-t a győzelmek alatt is a pokolra próbálta juttatni a média egy része. A másik része meg akkor is hypeolta, amikor puntprotector lett...

Megint más kérdés, h a játékosoknak most sokkal attraktívabb csapat vagyunk, Mincey már a post NFL karrierjét ápolgatta, nálunk meg motiváltan játszik, Stokley a visszavonulás helyett választott minket tavaly, s sorolhatnám még. Tebow-val sok játékos inkább menekülni próbált a csapattól, pl Lloyd, Royal, Quinn, stb... Ha megnézem, hogyan játszott a Phins ellen, kvázi első meccsén, és a szezon végén, utólag ismerve, h mire ment a divízió egy évvel később, milyen magasságokba emelkedett a védelmünk, könnyen lehet h megismételjük a PO szerplést. Kizárt h ott tartana a csapat ahol, de koránt sem biztos, h Tebow máris bukott játékos lenne, noha fiatal QB-t biztos draftoltunk volna mellé, aki azóta lehet kiszorította volna

Mindazonáltal, h egy épp eszű ember nem arra rendezkedik be, h majd 5 perc játékkal a végén behúzza a meccset és az a médiacirkusz se hiányzik senkinek ami vele jár. Máskülönben, amilyen goalline threat volt mindig is, biztos lenne csapata, ha nem is kezdőként...

Mindegy, nem mindegy, ha ennyit adott neki az Isten, akkor ennyit adott, 2011-et meg szívből köszönjük.

De most 2013 van. aki akart/tudott az tovább lépett, aki nem, az nem tudja mit hagy ki!

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Na, végigolvastam Zalán levelét. Éjjel meglepően kevésről maradtam le 😊 Így csak két hozzáfűznivaló:

1. Azt hiszem, hosszú távon Tebow-al a legjobb dolog történt, ami történhetett. Több, mint 20 éve követem az NFL-t, láttam élőben Montana-tól Young-on, Marino-n Elway-en keresztül millió QB-t játszani, és meggyőződésem, hogy azokkal a deficitekkel amivel Tim érkezett a ligába, hosszú távon képtelenség lett volna érvényesülnie. Ha maradt volna, akkor abból ő jött ki volna a legnagyobb vesztesen. Az amerikai média az egekig képes felemelni egy embert, de ugyanúgy a pokolra is tudja lökni. Egy olyan főiskolai pedigrével, amivel Tebow érkezett a ligába, vagy hall of fame karriert kell befutni, vagy bukott ember vagy. Nézzétek meg, hogy Manning mit kap azért, mert "csak" 1 gyűrűje van (eddig 😊). Ne legyen kétség, ha Andrew Luck nem teljesít a mostaninál is folyamatosan egyre jobban, és pár éven belül nem jut a csúcsra, őt is ki fogják kezdeni, hiába nyújt már most is extrát. A "messiásoknak" (vagy földhözragadtan franchise arcoknak) ez a sorsuk. Tebownak azzal, hogy így ért véget a denveri (és NFL?) pályafutása, megmaradt a szexepilje, megmaradt a jó emléke, és megmaradt az örök "mi lehetett volna ha" kérdőjel a mondat végén. És így maradhat egy rendkívül népszerű ember, akire minden bizonnyal nagyon sikeres post-NFL média- és privát karrier vár.

2. Lehet, hogy az 1-2 korábbi meghatározó ember miatt úgy tűnik, mintha pangana a topic és elvesztette volna a népszerűségét a csapat, de ha valamiben biztos vagyok és bármilyen összegben mernék fogadni az az, hogy a Broncos a történelme során éppen most ebben az idényben, ezekben a hetekben, és most ezekben a napokban szerzi a legtöbb hazai szurkolót. Sőt, nem csak idehaza. Pár hónapja olvastam egy cikket arról, hogy melyek az NFL "nation wide" legnépszerűbb csapatai az elmúlt években. Nos, Amerika Csapatán (Cowboys) kívül - akik persze vezették és most is vezetik a rangsort -, a lista 2010-ben úgy nézett ki, hogy 2. a Patriots, 3. Colts, és kb. (pontos számra nem emlékszem) 15. Broncos. Ugyanez a lista 2013-ban úgy, hogy 2. Patriots, 3. Broncos, és kb. (pontos számra megint nem emlékszem) 15. Colts. Ennyit jelent a sikeresség. (És egyébként azt is jelzi, hogy azért mennyire más az amerikai szurkolói kultúra, mint az európai. Ja, és megerősíti azt, amit az 1. pontban Tebow-ról írtam, gondolok.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Senki se veheti el Tebowtól, hogy komoly szerepe volt abban, h a Broncos fanok újra el kezdtek hinni a győzelmekben. Hogy nem úgy ültünk le a monitor elé, h na most mennyire kapunk ki, hatalmas benyomást tett, nagyobb hatást keltett mint bárki más, annak ellenére h nem ő volt a legjobb játékosa a csapatnak. Nagyon élveztem amikor JC6 jóvoltából vallássá nyilvánítottuk a Tebow-fanságot, és még tisztségeket is osztottunk, minden meccs után magyarázhattuk, hogy mit tudunk nézni a meccseken, miért szurkolunk neki, tipikusan az a játékos, aki akárhova mehetett volna mindenhol szurkoltunk volna neki továbbra is...

Ugyanakkor a saját véleményem PM leigazolása előtt az volt, h Tebow 1 évvel meghosszabbította a licencét, de a következőben szemmel látható fejlődés kell sok területen, de bíztam is benne, h sikerül majd neki. Szóval hiába tudtam mennyivel jobb nála Manning, elsőre nem örültem a hírnek, de elfogadtam. Aztán szembesülve Manning hozzáállásával minden megváltozott. Nem arról van szó, h semlegesként ne az esélytelenebb mellé állnék, hogy ne szurkolnék egy jó értelemben vett szerencsétlennek, ahogy a pályán küzd nem csak az ellenféllel, hanem a saját korlátaival is, sőt szurkolói szempontból utóbbi talán még jobb is, és ezt a részét megértem és elfogadom bárkitől, de nagyon gyerekes valakit pusztán a sikeressége miatt utálni. Azon felül most is tele van a csapat undersized LB-kkel, hátsó körös vagy UDFA védőkkel, egy nemrég még pokolba kívánt centerrel, akik playről playre a saját hiányosságaikat is legyőzik, h legyőzhessék az ellenfelet. Hozzáállásban és küzdőszellemben is vannak jelenleg a csapatnál akik felérnek Tebowval, ők többet érdemeltek volna saját szurkolóiktól, minth egyetlen ember miatt tőlük is elforduljanak. Ezzel azt az érzetet keltik, h szerintük egyetlen emberből állt a csapat, a többiek meg le vannak szarva. Érdekes, h akik kifejezetten Manning miatt jöttek ide, milyen hamar megismerték és megszerették a többi játékost is (ami egyébként leírhatatlanul jól esett), míg akik korábban szurkoltak a többi játékosnak is, Tebow után abszolút leszarták őket, mintha senkik lennének... Ez számomra érthetetlen és emészthetetlen. Sokat tett Tebow, nélküle nem ment volna, ezt láttuk beszcsensszel, de egyedül vele, még annyira se ment volna a menet...

Érzelmileg
Btw, Manning ugyanúgy szívét-lelkét kiteszi a csapatért a pályán, ugyanúgy inspirálja a többieket jobb teljesítményre sarkallja mint Tebow. Ő most ebben a két hétben nem árvaházakat fog látogatni és szerencsétlen sorsú embereken segíteni, hanem minden más elé fogja helyezni a csapat érdekeit, és csak azzal fog foglalkozni, h megfejtse a Hox gyengéjét. Őszintén szólva nem szerettem mielőtt ide jött volna, féltékenyen óvtam Elway rekordjait tőle, de annyit tett a csapatért (többet mint Tebow!), hogy nem tudtam nem megszeretni. Sajnos van, aki esélyt se adott neki.
Filipp (MileHighCity) "zsoldos" elmélete meg különösen gyenge lábakon áll tekintettel arra, h pl Elway vagy Baiely is trade keretein belül érkezett, de úgy általában teli vannak a csapatok FA-kkal. Szomorú mert nála többet senki se tett a coloradoi csapatok magyarországi megszerettetéséért, igazi vezérszurkoló volt aki nem sajnálta idejét a csapatoktól. JC6 meg a béközép. Kár h nem tudtak túllépni a történteken. Ami viszont jó, h egyre többen vagyunk.
| //TTT eltűnéséről sokat sejtető semmit mondó utalások vannak. Az ok(ok) nem publikus(ak), tartsuk tiszteletben, h kivel osztotta meg és kivel nem |

Szakmailag
Elwaynek az a munkája, azért lett kinevezve, h 2 hét múlva Super Bowlt játsszunk és nem azért, h Tebow minél tovább a ligában maradjon. Ezért döntött úgy, hogy ide hozza a liga történelmének valaha volt egyik legjobb irányítóját, ingyen, kihasznál egy ilyen soha vissza nem térő alkalmat. Bejött a döntés? Rövid távon? Itt a Super Bowl? Hosszú távon? Manning még játszik, Tebow már nem. Pedig kapott esélyt, ahogy a legtöbb távozóval, pl McGahee legutóbb, az FO igyekezett olyan korrektül bánni ahogy csak lehetett. Profi sportolókról van szó, elkerülhetetlen, h egyszer jön a helyedre egy jobb... Tebow választhatott, h hova akar menni, nem görgetett akadályokat távozása elé (mint azt néhányan vizionálták Manning igazolása után)
A féltékenységéről annyit, h nem egy rekordját döntötte meg itt Manning, és népszerűsége is vetekszik Tebowéval. Azokat akik emiatt Elwayt kritizálják nem értem, de nem is próbálom megérteni. Ebben ugyanolyan csökönyös leszek, mint ők...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
sirarcheer Denver Broncos Boise State Broncos 249 — Anti Voodoo Master
@peterk: azért nem csak JC6-ot vesztettük el a Tebowval szembeni kibaszás után...
Csak hogy két kiemelkedő nevet említsek, itt volt a nagyon felkészült TheMileHighCity és a mindig vicces SobriJóska is (remélem pontosan emlékszem a neveikre). A magam részéről iszonyat jól szórakoztam a régi fórumosok hozzászólásain is...

Én egyébként nagyon is meg tudom érteni az elfordulásukat, ugyanakkor nagy örömmel venném, ha túl tudnának lépni a szerintem jogos sérelmeken, és visszatérnének.burzum
Hamár hiányzók:
Haromt-ről tudtok valamit?
Ő is Denver szurkoló volt de pár éve teljsen eltűnt.

I wanna' that ring again!