Kansas City Chiefs

28 feliratkozó

több mint 10 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Albertet. 😀

több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Arizonából állítólag érkezik valami csereügylet keretében Anthony Sherman FB.ulpianus
Pörzse behúzták ifjú Zordicsot, a pennsztétlegenda tapadós, ez lesz a kövi film MautiHodgesZordich ijesmi címmel, hogy Tartás...
Nonemindeggy de mit ad a Csífz, hátvédet?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Arizonából állítólag érkezik valami csereügylet keretében Anthony Sherman FB.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Mostanra láthatóvá vált Reidék offseason terve. A csapat kezdősorát megfelelőnek ítélték. Így inkább majdnem a komplett cseresort váltották le. Teljesen jogos észrevétel. Jó embereket hoztak elvben, működhet. Másrészt ahol mégis volt lyuk a kezdősorban, minőségi játékost igyekeztek keríteni. Logikus terv, főleg az tetszik, hogy nem verték szét a védelmet. Sok GM+HC nem állta volna meg. Inkább befejezték az is.
Gyakorlatilag két kezdőposzt nem dőlt el. Egyik, hogy Albert (OT) marad-e. Illetve ekkor Jeff Allen OTnek át lesz-e rakva (mint egyetemen) vagy marad LG.
Másik a kezdő LILB poszt. Egyelőre Akeem Jordan és Nico Johnson tűnik befutónak. Én utóbbit látom most esélyesebbnek.
A többi mozgás a cseresorban lesz, de ott is alig van hely beférni. UDFA játékosként nagyon nehéz lesz beverekednie magát bárkinek. Ezért nem is foglalkoztam eddig az igazolt UDFA playákkal, várjuk meg mik a hírek edzéseken. Alig van esélye bárkinek.
Nekem tetszik amit láttam eddig. Elkezdek egy részletes posztelemzőt. Remélem lesz időm majd folytatni, kezd sűrüsödni a meló. Majd igyekszem.
___________________________________________________________


Posztelemző rovat
QB:

1. Alex Smith
Tehetsége nem kérdés, minden dobásra képes igazi profi. Késztermék technikai és taktikai téren egyaránt, hozzáállása kiváló. Utóbbi két évben jó fal mögött megmutatta miért tartották sokra. De már nem átképezhető, hozzá kell igazítani a játékot. Sérülékeny, mindenképp kell mögé bevethető ember. Képes alulteljesíteni, ha nincs meg a komfortérzete.

2. Chase Daniel
Amikor szórni kell a passzokat, akkor nincs gondja. Mozgás közben is jól dob, jól is mozog. Reid ezért hozta, itt ezt kell tenni pontosan. Ellenben túl alacsony és rutintalan. Nem tudni mire képes stabilan. Beugrósnak jó volt a Saintsben.

3. Ricky Stanzi
Fejben erős, győztes alkat. 2 éve képzik, több HCt, OCt túlélt, de pályára sosem került. Nem szuperatléta, főleg a dobóereje kérdés. Nem igazán ez az ő játéka, amit Reid szeret. Viszont lehet rá számítani, technikája kielégítő. Ha képes megmutatni hogy a döntéshozatal és a labdái gyorsultak, akkor megmaradhat tartaléknak. Nem fejlődik elég gyorsan.

4. Alex Tanney
Fizikálisan megfelelő, de minden más téren elmarad a többiektől. Mégsem rúgták ki, de ez csak idő kérdése leginkább. Hacsak nem mutat óriási előrelépést hamar, akkor edzőpartnernél több nem lesz belőle.

5. Tyler Bray
Róla most beszéltünk. Mégis ő a legaktuálisabb. Őstehetség, a karját ha átszerelnék Stanzire, megkapnánk egy franchise QBt. Legfőbb gondja, hogy nem kész játékos. Másrészt a QBk esetén nem a dobóerő + pontosság a minden. Hanem a stabil jó teljesítmény. Beszélhetünk mindig (kell is) lábmunkáról, dobómozdulatról, labdaelengedési időről, jó döntésekről, olvasási készségről, gigamega dobásokról, zsebrutinról, blitz érzékenységről, célpontváltásról, stb. És ez mind fontos. A TD hegyek is egy meccsen, vagy egy hónapban. Ami mégis összességében számít egyik leginkább számít, hogy valaki folyamatosan hozza a jó számokat. Nem kell mindig 5 TD, 115ös (nfl) QB rating. Inkább szezononként legyen 2-3 betli meccs, és nem több. A többi legyen jó. Kulcshelyzetben, tétmeccsen, nyomás alatt is teljesítsen a QB, ha egyetlen drive maradt, akkor se remegjen a keze. Persze a dobóerő kell, mert egyébként eleve nem lehet egyszer sem jól teljesíteni, nemhogy folyamatosan. És így tovább.
De nem az számít, hogy a végén dob valaki egy giga TD-t, és nyerünk. Mekkora clutch. Hanem az, hogy végig jó volt az illető vagy nem. Végig a szezonban, nem egy meg két jó meccse volt. És itt vérzik el Bray, mert hangulatember. Brutális dobásokra képes, ami jó alap. Akár sorozatban is. És aztán mintha elvágták volna.
Van neki más gondja is, ami zavaró, ezekről írtam. de mondok egy újat. Ha zónavédekezés van, teljesen bele tud zavarodni. Oda dob ahol nincs senki. Ritkán dob picket egyébként, de ilyenkor rendszerint. Azért kapott itt egy lehetőséget, mert nála ezek mind elvben javítható problémák. De attól léteznek, és nem egy van belőle.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Van hasonlóság Cutlerhez valóban. Neki volt a legerősebb karja egyetemen. Annyi eltéréssel, hogy ő megdöbbentően pontos ezekkel a rakétákkal...
Mindenképp érdemes megnézni legalább egyik HL videóját:
ulpianus
pont ez alapján tűnt fel, hogy igazából a WR-ekben vakon megbízik.MarioAna
Egy jó irányító megbízik az elkapóiban. És azok bármit megtesznek hogy elkapják a labdáit, és tudják hogy ott lesz a labda. Azért is harcolnak, hogy elüssék a majdnem pickeket. Másképp nem megy. Casselt mondtad ellenpéldaként. Az is jó. Mert ő nem bízott bennük, csak várt várt. Nem is bíztak benne ők sem, nem harcoltak érte.

És már látom írták, de megerősíteni tudom csak. Nagyszerű elkapói voltak, bár a két dolog összefügg. NFLben is a prémium QB előtt mindenki jobbnak tűnik. És fordítva, jó WR/TE naggyá teszi a QBt. Mindenki döntse el magáben, hogy kinek kinek mennyi szerepe volt a Tennesse csapatánál. Sztem mindegy. Peyton is Tennesseről jött, látta is Brayt,naná. Volt Manning akadémián is Bray. Ő hosszútávú project. Nagyon nyers. De őstehetség.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 569
pont ez alapján tűnt fel, hogy igazából a WR-ekben vakon megbízik.MarioAna
Meglepő? Kiknek dobált egyetemi karrierje nagy részében: Cordarrelle Patterson, Justin Hunter, Da'Rick Rogers...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Van hasonlóság Cutlerhez valóban. Neki volt a legerősebb karja egyetemen. Annyi eltéréssel, hogy ő megdöbbentően pontos ezekkel a rakétákkal.
A legfontosabb, hogy nyerni akar mindenen át, győztes alkat. Képes észrevenni a célpontjait és megjátszani gyakorlatilag bárhol a pályán. Legfőbb gond, hogy túl fiatal. Három évet játszott. Minden téren fejleszteni kell a technikáját. A saját tehetsége rabja. Bátran dob, nem szórja a IT-t gunslingerhez képest (2012 32TD 12 IT. 2011 17TD 6IT, 2010 18TD 10IT). Ettől azt hiszi, mindig elég csak dobni és dobni.
Állja az ütéseket, kemény gyerek. Nem sackelik sokat, ami az OLt elnézve nagy dicséret. De mégsem jó a lábmunkája. Bár ez ritka hogy valakinek jó legyen.
Képes alulteljesíteni, szétesni. Ez normális technikával javítható. De fejben is össze kell rakni. Összességében 59.5% a pontossága, de ez hullámzó. Mozgás közben is képes dobni, és bármilyen NFL szintű dobásra képes.
Fel kell nőnie, megtanulni folyamatosan koncentrálni. Taktikai és technikai téren edzeni kell sokat. De nála jobb karja senkinek nincs. Mindenképp érdemes megnézni legalább egyik HL videóját:


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Volt egy pletyka, mikor a 4/2 pickünk elé mozgott fel az Eagles, hogy elvigyék Matt Barkleyt (QB). Előlünk.
Andy Reid azt mondta, ők nem akarták Barkleyt egyáltalán. Ő maga Nick Sabannal (Alabama vezetőedzője) beszélt telefonon, mivel e lakarták hozni (így is lett) Nico Johnsont ILBnek (ex Bama játékos). Hozzátette, ha valaki megnézi, igazából Akeem Jordan volt egyedül azon a poszton aki komolyan vehető. Így ez sokkal fontosabb is volt.
Hoztak így is QBt, Tyler Bray személyében, és ő sem rossz prospect, csak nem került semmibe. De még hetedik kört sem adtak érte, ami sztem jelzi, hogy nem akartak túlzottan QBt húzni.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Tyler Bray csalódott, mivel nem draftolta senki. Illetve most olyan helyzetbe került, hogy sem a kezdő (Alex Smith) sem a back up (Chase Daniel) QB posztra nincs igazi esélye. Inkább a tartalékirányító posztért kell megküzdenie Ricky Stanzivel, vagy még inkább a PS QB szerepéért Alex Tanneyvel.
Jót tehet neki, hogy most nem ő a központi figura. Tehetséggel nincs gond. Ellenben nem nőtt még fel, sztár lett túl fiatalon. Tény hogy a legerősebb konferencia nem épp legerősebb csapatában varázsolt. Érezheti úgy, hogy kivételes. Vagy a dobásairól el kell ismernem, hosszú évek óta én nála mondtam magamban először, hogy "vazze ilyen dobás nincs", olyan döbbenet dolgokat tud a karjával. De ez nem elég. Reidék profik, nem óvóbácsik. Fel kell fognia, hogy ez komoly. Ő technikailag le van maradva egyrészt. Másrészt fel kell nőnie, nem lehet tovább az a primadonna, akire a csapat épül, itt bármikor hoznak egy másikat, sorban állnak az ajtó előtt. Először teljesíteni kell. Ahhoz fejlődni, hogy egyáltalán esélyt kapjon. És gyorsan kell fejlődni.

Én meglepődtem, bár örülök, hogy leigazolták. Tapasztalat szerint Reid nem bírja problémás arcokat. Ehhez képest Bray egyértelműen ezen bukott el a drafton. Képzelem, milyen szerény állásinterjúkat adott le, ha mindenkit elijesztett.
Reid vagy Dorsey leigazolta Commingsot, aki drogelvonóról alkoholelvonóra jár, amikor épp nincs letartóztatva, vagy nem dühterápián vesz részt. Belőle hogy lesz profi szellemű játékos azt nem tudom. Mert egy dolog hogy Justin Houston leszvott pár füves cigit egyetemen, és lebukott, ezért csúszott. Erre hoznak egy Travis Kelcét, aki szintén ezen bukik meg. Ezek nem komoly dolgok, aki volt egyetemista, tudja, hogy a piálás vagy füvezés a egyetemi lét része. Csak legtöbbször nincs ott hatóság, és nem buksz le. De Commings gyakorlatilag egy törvényen kívüli, antiszociális, erőszakos bunkó. Erre írta JJ nemrég, hogy az NFL nagy hibája, hogy ilyen srácokat draftolnak, és fizetnek egyáltalán. Csak mert Commings szuperatléta és tehetséges focista ráadásul.
Természetesen most mindegyik említett srác fogadkozik, hogy csak a sportért él, most már minden rendben lesz. Kelce szerintem már rég meg is tette. A másik két kurafi már kevésbé vehető komolyan egyelőre.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 366 — Wrath of Khan
Nico nekem nagy kedvencem, akkor vettem észre, amikor direkt Rolando McClaint fókuszálva néztem végig a Bama meccseket, és mindig ott volt, és ő is nagyon feltűnt, pedig nem őt akartam megfigyelni.

Szerintem nagyon jó lehet, ha kap lehetőséget.
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Nekem tetszett, semmi sexy pick, azért a davis kicsit megrázott, de nyilván kinn tudják mi alapján húzták be, gondolom azért megnézték ezt-azt orvosilag és hát nem neki kell primetime-ban futnia, terhelés kisebb lesz, meglátjuk. Fisher teljesen ok, Kelce sem különösebben fikázható, TE kellett szerintem is. Nico elvileg tökéletes futás elleni ILB DJ mellé, reméljük tényleg az. Commings is jól elsülhet ( vagy nem), de ez már az 5. kör, simán berizikozható dolog volt, a többiek meg nem osztanak/szorzanak, ha szarok lesznek hát szarok, ha nem, örüljünk.ehh
Nico Johnson igazából nem egy playmaker. Nem is valami nagy labdavadász. coverben jó, de csak rövidtávon. Zónázni is tud, de csak kis LB zónákban. Két dolgot tud lényegében. Futás ellen játszani, és mentálisan szuper. Mind a hozzáállása, mind a koncentrációja, mind az küzdeni akarása, igazi edző kedvenc.
Előnye hogy midnent tud amit egy jómunkásembernek tudni kell. Hátránya, hogy semmi mást nem tud. Nincs extra. Futás ellen talán jobb az átlag LBkhez képest, nagyon érzi hol a labdás ember. De ennyi a legtöbb ami mondható. Emellett a Bamában játszott, vagyis 3-4ben ILB volt. Az más mint NFLben, mert ott pár feladat van kiosztva egy játékosra, attól eltérni tilos. De nagyon képzett játékosok jönnek onnan a többi prospecthez képest. Komplex védelem ,de előre megírt rutinokkal, vagy hogy mondjam. Egy jobban a játékosokra hagyatkozó rendszerben még bizonyítania kell. NFL ezért is más szint. Itt minden játékosnak többet kell vállalni, és gyorsan kell tanulni, mindamellett fizikálisan is sokkal nagyobb terhet raknak a srácokra. Van aki előbbin, van aki utóbbin bukik el. Niconál előny, hogy gyorsan tanul és fegyelmezetten játszik és edz. És ismeri a rendszer alapjait. Az ő feladata nem bonyolult 90%ban. Sosem volt sérült, sosem alibizik, hamar kiderül hogy bírja-e. De én nála és Fishernél érzem azt, hogy nem lesz gond. Belchernél jobb lehet. És az bőven elég. De igazi sztár, DJ 2.0 sosem lesz, ez biztos.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 942 — Chiefs fan
Nekem tetszett, semmi sexy pick, azért a davis kicsit megrázott, de nyilván kinn tudják mi alapján húzták be, gondolom azért megnézték ezt-azt orvosilag és hát nem neki kell primetime-ban futnia, terhelés kisebb lesz, meglátjuk. Fisher teljesen ok, Kelce sem különösebben fikázható, TE kellett szerintem is. Nico elvileg tökéletes futás elleni ILB DJ mellé, reméljük tényleg az. Commings is jól elsülhet ( vagy nem), de ez már az 5. kör, simán berizikozható dolog volt, a többiek meg nem osztanak/szorzanak, ha szarok lesznek hát szarok, ha nem, örüljünk.
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 704 — Scream and scout
Vipera, Rolni, E-taxi! Tudom hogy idetévedtek idővel.
Én értékeltem AW topicban a draftot. Tegyétek meg ti is, vagy csak írjatok hozzá, vagy ami tetszik. A többi érdeklődő olvassa el, véleményezze amit összeírunk:
 bowl.hu/forum/nflncaa_-_divizioforumok/afc_west_csevegoulpianus
Elvileg írni fogok róla a főoldalra is a napokban, úgyh ha nem gond addig nem reagálnék rá.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Vipera, Rolni, E-taxi! Tudom hogy idetévedtek idővel.
Én értékeltem AW topicban a draftot. Tegyétek meg ti is, vagy csak írjatok hozzá, vagy ami tetszik. A többi érdeklődő olvassa el, véleményezze amit összeírunk:
 bowl.hu/forum/nflncaa_-_divizioforumok/afc_west_csevego


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Ő volt a kedvenc QB prospectem! 😊
Bár ez már Stanzi esetében is így volt, az nem jött be. Sosem került pályára. Nagyon komoly lesz a Bray-Stanzi párharc, és a végén Daniel farag rá 😀.
Akár PSben ellehet Bray, ha meggyőzi Reidéket. Bray nagyon nyers. Ki sem kellett volna jönnie a draftra. Tévedett. Nagyon ráfért volna még egy év, akkor TOP5be is kerülhetett volna legtöbb szakértő szerint. Így meg a kutya el nem vitte. Vagyis mi ingyen.
Bray beképzelt, el van ájulva a saját dobásaitól. Hozzáteszem legtöbb szaki is el van ájulva, fantasztikusan dob. Erősebbet konkrétan senki nem tud, de ő pontos is rendkívül.
És minden mást tanulnia kell. Azt már Tyler nem veszi észre magán. Sokszor rossz formába kerül, képtelen feldolgozni. Nem is védik meg, amitől rossz szokásai alakultak ki, hajlamos túlvállalni magát. Mindig meg akarja játszani a labdát, akármi van.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 572 — Apu ökölbeszorított keze
Bray is a házban.

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Mike Catapano (DE) a kcchiefs hivatalos oldalon már mint LB szerepel, nem meglepő módon. Mike az Ivy League sack királya volt, (bár a TFL száma 15.5 nem 15, mint írtam) meccsenként 1.2 sack átlaggal (12 sack), OLBt fog játszani, ha felkerül a végső rosterre. Méretei 6'4+270, gyakorlatilag mint Hali, még a sebessége is ugyanaz, csak ő fehér. Tehát nagyon hatékony volt a pályán, még leírhatjuk, hogy összesen 2 meccse volt, ahol legalább 5 szerelést be ne mutatott volna, ami DEként elég impresszív adat megint csak. A lényeg sztem a pass rusherekenél úgyis a blokkok megverésének képessége időre. Alacsony ligában döbbenetesen jól ment ez neki, de majd ha Fisher és Albert fog blokkokat tenni rá, kiderül miről beszélünk.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Pár infó, miért is igazoltuk le pont ezeket a faszagyerekeket a draft végén:

6/2 Eric Kush center (California University of Pennsylvania)
Kush kis suliból jött, ott kiválóan játszott. Az East-West S. game-re is meghívták, ott tűnt fel sok edzőnek. A döntés mögött továbbá az állt, hogy minden poszton képes játszani. Technikailag elfogadható, tapasztalt center. Elég erős Guardnak. És mivel nagyon gyors a lába (5.04 a 40 yardja, ami kiváló), tud OT-t is játszani.

6/36 Braden Wilson FB (Kansas State)
Powerback és FB egyszerre, jól blokkol, erősen fut. Azért rá esett a választás mert Bill Snyder edzette. Rövid yardokhoz hozták, illetve STbe ütközni, mert gyors és erős.

7/1 Mike Catapano DE (Princeton)
Nem hívták combinera, de 15 csapat nézte meg pro dayen. Klasszikus hetedik körös project. Nyers, de fizikálisan bármire képes, és keményen hajt edzésen és a pályán. 2012ben 15 LOS mögötti szerelés, 12 sack, és 3 forced fumble állt végül a neve mellett.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Egynek ő is elmegy


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
mirdal Kansas City Chiefs 562 — Chiefs fan
Hát ott akkor tényleg nagy a baj, ha csak ezek a playák tudnak egy csapaton segíteni... 😊

Utolsó pick:

7/1: Mike Capatano (DE)
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
A FB poszt továbbra is mellékes Reidnek. Beraktak most akkor 3 noname srácot, de mivel a tavaly jó évet futó DiMarco is itt van, ez csak próba. És ő sem igazán fontos, de kell FB is.
Ebben a mélységben a drafton ha egy csapatnál bízni kell, hogy megoldásnak jött bárki, ott már nagy a baj. Még back upot sem illik itt már keresni ,csak projecteket, ST tagokat.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 572 — Apu ökölbeszorított keze
az 😊

több mint 11 éve
mirdal Kansas City Chiefs 562 — Chiefs fan
6/36 Braden Wilson (FB)
Jó nagy need volt...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
6/2 Eric Kush (C)
Róla nem tudok semmit, sosem láttam játszani. Amit megtudtam, hogy aki látta, mind jókat mondanak. Itt Robilluma tudott róla egyedül a siteon. Ő is ezt mondta idézem "Kush nagyon jó pick! Igazi small school sleeper. Én korábbra vártam." Ő nem szokott a levegőbe beszélni, van alapja amit mond. És ez a vélemény, valljuk be, elég jól hangzik. De máshol is ezt találtam, majd keresek valamit róla, hátha lesz. Vagy megkérjük Robillumát, hogy kifejtse a véleményét.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Mai érkezők eddig:

4/2 Nico Johnson.
Gyakorlatilag a tökéletes LILB mindent egybevetve (árat is). Sztem ez a legokosabb választásunk Fisher mellett.

5/1 Sanders Commings
Folytatják a boom or bust listát. Commings kiváló kezű, gyors, kiemelkedő fizikumú játékos a pályán. És egy seggfej azon kívül. Én most azt mondom, nem biztos hogy CBnek hoztuk, safetyként is alkalmazható, a méretei és játéktudása miatt. Talán jobb is neki ez.


Állat vagyok, ami enni kér...