Kansas City Chiefs

28 feliratkozó

több mint 12 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Azonban Daboll nem teljesen Pats támadósémát játszatja. Inkább azt felturbózza egy mély passzos játékkal. Vagyis egyszerre akar vertikális játékot horizontálisan megnyújtani. ÉS ehhez futni. Nem spread offense ez, van itt FB sokat pl., gyakorlatilag minden van. A legismertebb alapfelállásokat használja, de minden mozgásban marad, változhat. A QB a védelmet próbálja megjátszani, túljárni az eszükön. És ehhez tesz hozzá erős futójátékot.ulpianus
Annyira nem, hogy még a terminológiája is az Air Coryell sémájé, és nem a Pats-féle Erhardt-Perkins. A Patsnél nagyon jó elkapó edzőnek és scoutnak tartották. Végül azért volt "kénytelen" munkahelyet váltani, mert nem belőle lett QB edző, leendő OC 2004-ben, hanem JMD-ből.

itt a chat amiben Dabollról is van szó érintőlegesen, plusz, hogy Orton nem igazából az ő rendszerébe illeszthető, bár az indoklás kicsit rövid és tartalom nélküli. 😉

http://www.coveritlive.com/index.php?option=com_altcaster&task=siteviewaltcast&altcast_code=69e5cdbd0b&height=550&width=470
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 798 — SuperLOL
és Rikárdó Rikárdíni addig csücsül, amíg van szalonnabőr?sutianap
Amíg Cassel a terv, és játszik csöcsül, addig Stanzi csücsül. Cassel ha tényleg marad, akkor is nagyjából két gagyi meccsnyi távra van a kispadtól. Sztem ez Stanzi legjobb esélye.

Ha ugyanis igazolunk QBt, akkor az fog kezdeni.
Ha csak project QBt, akkor sem Stanzi kezd. Hanem egy veterán (Cassel/Orton), és hamarost jön a kiszemelt megváltó. Így viszont aktív listán sem lesz Ricky, mert bronzérmes helyen fog várni.

Ha a kérdés azt is tartalmazza ,hogy Stanzi képes-e a Daboll rendszert működtetni? Ő a MAN? Akkor igen. Sztem ő pont az a QB, akinek a stílusa tökélestes. A tehetség és az eredményesség más kérdés. De ő pont az a gyors gondolkodású, bátor vagabung QB, aki közelre pontos, de főleg gyorsan hoz jó döntéseket. És aki képes a lassú deep ballt olyan csudi kis időzítéssel lőni, ami a Play actionhöz kell. (szvsz ez Stanzi legjobb dobása mind közül). És hogy minden nyomás rá kerül néha (Casselnél főfőfő hiányosság, hogy nem bírja elviselni), az Rickynél életelem. Ő kévánja a nagy felelősséget, amikor minden kamera őt mutatja még a Duna TV is élőben kapcsolja.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 103 — capitaine du château de Vienne 1487
és Rikárdó Rikárdíni addig csücsül, amíg van szalonnabőr?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 798 — SuperLOL
Javuló tendenciát mutat Ulpi 😊 !Rolni
Így van. Lehet ez akár 19. is! Még fiatal edző (36) ha itt marad 15 évre, felérünk a csúcsra! Csak nem felrepülünk, hanem araszolunk. 😀

Egyébként elmondom én a magam kis szintjén hol látom Daboll rendszerének problémáját. ÉS miért hozták ide egyáltalán.

Daboll az egyetemi foci egyik legjobbjától tanult. '98-'99ben Brian Dabollt Nick Saban a Michigan Statere hívta segédedzőnek. Aztán Saban az LSUhoz ment királykodni (jelenleg az Alabama edzője, ott is bajnok lett).
Onnan a Patriotshoz került, mint DC assist, tehát Romeo Crennel helyettesének. Nem véletlen, hogy Romeo ismeri. (Igaz, amit Stez írt, a Brownsban is neki dolgozott később).
Egy év után átették WR edzőnek (ami válasz vipera úr minapi egyik kérdésére). Öt évig volt WR edző. (Az első gyűrűnél még nem volt a csapat tagja)
2007ben megy át a Jetshez QB edzőnek. Ez is nálunk fontos lesz. Ugyanis nagyon QB felhasználóbarát edzőnek tartják. Pennington is imádta. Állítása szerint Daboll tanította meg sok dologra, de főleg a védelem működését értette meg. (Nem véletlen, rablóból lett pandúredző esetén). Mert Daboll rengeteg shift-et motiont alkalmaz, sok opció a QBnek, sok infó. Mivel érti a coverge működését az átlag felett a védelmi lyukakra dobálhat.

Először OC a Brownsban lett, ahol Quinn nem jött be, majd McCoy sem, bár ő inkább. Számoktól függetlenül. Összességében az egy gyenge keret volt erős csoportban. Majd a Miamihoz került tavaly. Ahol szintén QB nincs, futás elmegy, a keret sem gigászi, de legalább a csoport erős nekik. Én magam a szezon elején mondtam Delfin topickban, hogy jobb ez a Miami keret, mint ahogy kikapnak. Végül össze is rakott valamit Daboll, csak addigra késő volt.
Most kezdheti megint elölről.

Tehát mivel QB barát, és Cassel sikeresen játszotta a Pats offenset, Crennel ismeri jól, logikusnak tűnik a kinevezése.

Azonban Daboll nem teljesen Pats támadósémát játszatja. Inkább azt felturbózza egy mély passzos játékkal. Vagyis egyszerre akar vertikális játékot horizontálisan megnyújtani. ÉS ehhez futni. Nem spread offense ez, van itt FB sokat pl., gyakorlatilag minden van. A legismertebb alapfelállásokat használja, de minden mozgásban marad, változhat. A QB a védelmet próbálja megjátszani, túljárni az eszükön. És ehhez tesz hozzá erős futójátékot.

Sztem a probléma ezzel a következő. Először is ehhez jó QB kell. Meg kell tudnia dobni a gyakori TE-HB passzokat, a screen+short WR passzokat (curl+comeback+slant+short in+ short out, ráadásul gyors cross playek például). ÉS mégis meg kell tudni dobni és életben maradni a deep WR passzokhoz, Play action, de ezen kívül is a két vonal melletti WR tolja a fade+go+post+corner utakat. Gyakorlatilag mindent. Ilyen játékos a Chiefsben nincs. Bár Cassel a nagy részét képes megoldani, de ahhoz extra OL kelletik.
Kell hozzá két jó WR a szélre és egy jó slot WR is. Mert az OC álom offenseben az OC szabadon variál, a lényege a támadásnak a missmatch kialakítása! ami akkor lehetséges üzembiztosan, ha jó embereid vannak mindenhol! Ez speciel van a Chiefsben (mármint 3 jó WR)
Kell hozzá egy jó TE, aki mindenben jó! Nem csak elkapásban. Ez is van,ha Moeaki nem sérül le, vagy hozunk egyet max.
Kell hozzá egy olyan HB, aki kívül-belül tud futni jól, és elkapni még jobban. Ez még jobb is van, mint kell. Jamaal jól kap el, de egyik legjobban fut a ligában. Ami a rendszerbe nem szükséges, nem de nem is hátrány.
Kell egy jól blokkoló de elkapásban is jó FB. Ha McClain marad ez is van.
Kell olyan OL, amely képes úgy jól blokkolni a futáshoz, hogy közben a passzvédelem is jó. Nem kell betonbunker, erős-közepes legyen. Ehhez egy ember kell (OT), és ez is van.

Vagyis összességében ha valahol, akkor itt Daboll végre működtetheti a rendszerét. Amint az irányítót megtalálta. Mert lehet, hogy igazuk van, akik zt mondják, hogy Pioli védi a befektetését, és Casselnek hozta Dabollt. De sztem az nem fog jobban működni, mint mondjuk 2010ben ahogy Weis is a Pats rendszert játszatta nagyjából. Csak Weis is zone blockingra hangszerelte, ráadásul stretch ZBre.

Sztem csoda lenne, ha megtalálná most ezt a QBt. bár ha Cassel kap egy évet, és nem jön be (szvsz nem fog), akkor jövőre már lesz a drafton pár jó QB prospect, akikből kinézem, hogy képesek erre. Mert Tannehill nem kezdhet azonnal ilyen bonyolult rendszert. Kuzin és Foles nekem teljesen egyformák, ezt mondtam. Game managerek, ha bejönnek egyáltalán. Ozmózist ha nem törik ketté, mint a ropit, akkor sem hiszem, hogy valaha profi QB lesz. Luck elérhetetlen. RG3 is, ráadásul RG3 sztem nem ilyen zsebibaba offensebe való, hanem run heavybe és király HB (páros) mögé. Weeden mire megtanulná a rendszert nyugdíjas lesz. Ő sem kezdhet azonnal, mert a lábmunkája Korda Györgyét idézi.

Mindegy. A lényeg, hogy Daboll vagy rájön, hogy a rendszere jó lenne ,cak képtelenség működtetni, és vált. Vagy tényleg összehozunk neki egy idei és jövőévi elsőkör/TOP10es drafttal egy erre képes támadóegységet. Lehet az sem ártana, ha nem mindig új QBt tanítana erre a nem eccerű szisztémára.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Hát elvileg azért hozták, hogy a run offenset felturbózzák vele.
Mondjuk számomra itt tök lényegtelen az edző személye, ha Charles felépül és nyoma sem lesz a szakadásának, akkor a futással gond nem hinném, hogy nagyon lenne majd, a lényeg rajta van. Dabollt meg gondolom ismeri Crennel, nagy span még a Brownsból, ahol ligaverő offenset rakott össze. 😀

több mint 12 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 613 — Raiders fan
Javuló tendenciát mutat Ulpi 😊 !

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 798 — SuperLOL
Úgy néz ki, hogy Scheftenek igaza lett. Daboll az új OC. Bár ezt egyelőre twitteren írta ő maga, és páran átvették tőle. De most nem tippelget, azt írja ez tény.
Akkor még egyszer beírom, mennyire rossz offenset hozott össze a nagy agy Daboll:

2009 - Cleveland Browns Offensive Coordinator

32nd in total offense (260.2 ypg), 29th in points per game (15.3), -12 turnover differential, 23rd in Time of Possession per game (28:54)
Leading Passer: Brady Quinn - 136/256 (53.1%) 1,339 yards, 8 TDs, 7 INTs
Leading Rusher: Jerome Harrison - 194 carries, 862 yards (4.4 ypc), 5 TDs
Leading Receiver: Mohamed Massaquoi - 34 catches, 624 yards, 3 TDs

2010 - Cleveland Browns Offensive Coordinator

29th in total offense (289.7 ypg), 31st in points per game (16.9), -1 turnover differential, 27th in Time of Possession per game (28:21)
Leading Passer: Colt McCoy - 135/222 (60.8%) 1,576 yards, 6 TDs, 9 INTs
Leading Rusher: Peyton Hillis - 270 carries, 1,177 yards (4.4 ypc), 11 TDs
Leading Receiver: Benjamin Watson - 68 catches, 763 yards, 3 TDs

2011 - Miami Dolphins Offensive Coordinator

22nd in total offense (317.4 ypg), 20th in points per game (20.6), -6 turnover differential, 10th in Time of Possession per game (30:37)
Leading Passer: Matt Moore - 210/347 (60.5%) 2,497 yards, 16 TDs, 9 INTs
Leading Rusher: Reggie Bush - 216 carries, 1,086 yards (5.0 ypc), 6 TDs
Leading Receiver: Brandon Marshall - 81 catches, 1,214 yards, 6 TDs


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 798 — SuperLOL
nem látnám értelmét egy működő rendszer lecserélésének, (szerintem) jelenleg a fal nem alkalmas komoly power blocking-ra
ehh
Alkalmas pedig.

LOT Albert eleve "túl erős" is ZBShez, ezért akarjuk sokan ROTnek. Láttuk powerben, jó volt ott is.
LG Lilja is powerben játszott több évet, és jó volt.
Center Hudson egyedül power guardnak nem jó. De ZB guardnak vagy bármilyen centernek tökéletes. egyetemen power guardnak is egyik legjobb volt.
RG Asamoah a fal legerősebb tagja, neki mindegy mit kell játszani. Ő Már a ZB korszakba lett draftolva, de nem kérdés, hogy bírná-e.
ROT nincs amúgy sem. Richardson pont power menő inkább, ha marad is. DE ha igazolunk valakit, nyilván power séma esetén nem nyikhaj Béla lesz.

Nem kell váltani feltétlen. De itt lehet lényegi változás. Az új OC ha nem szereti a ZBSt, akkor nem lesz ZBS. Az új sémába neki megvan irányító jelöltje, akkor új QB lesz. A többi sztem mindegy. Erre írtam, hogy például Bowe, aki elit WR, a játék gyakorlatilag minden elemében jó, a fontosabbakban egyenesen kiváló, minden szisztémába illik.

Jelenleg nincs OL edző. Muir nyugdíjas, az OL edző kirúgva. Az új OC új OL edzője nem tudjuk mennyire lesz ZB szakértő.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 798 — SuperLOL
Crennel három OC jelöltet tart jelenleg a közelítő finisben. Jim Zorn, jelenlegi QB edzőt. Al Saunderst, akiről tegnap volt szó. Valamint Brian Dabollt, akiről nemrég volt. Bár róla azt mondta, nem jelölt. Ezek szerint mégis.
______________________________________________________


Érdekesség, hogy a Ligában 2011ben a legkisebb arányban (50%) a Chiefs ellen hívtak pass playt az ellenfelei.
Jó hír, hogy nem a Run D gyengesége (14.-16. a ligában), hanem a passzvédelem minősége (5.-6. a ligában) a fő ok. És ebben benne van a TE elleni passzvédelem, ami borzalom volt. Ha Berry rendben lesz, ez utóbbi megoldódik.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 942 — Chiefs fan
Sztem ahol lehet változás az az offense.
1. Jelenleg Zone blocking van. Ez akár változhat is. Power játék esetén sincs azonban semmi. Mert midnenki játszotta már. Egyedül annyi vna, hogy ott Hudson nem lehet guard csak center. Bár itt is az, de ZBSben lehet guard, powerben nem annyira. Egyelőre.
2. Új OC általában= új QB. Ki sírna Casselért?
3. Teljesen új támadórendszer. Ez megint olyan, hogy melyik támadórendszerbe nem kell egy Jamaal Charles típusú all down back, vagy egy Bowe szintű go to guy WR? Vagy épp egy blokkolásban és elkapásban is remek Moeaki típusú TE? Pont a QBt kivéve a skillpozíciókban állunk legjobban. És főleg mindenre alkalmas kiváló játékosokkal.ulpianus
1. nem látnám értelmét egy működő rendszer lecserélésének, (szerintem) jelenleg a fal nem alkalmas komoly power blocking-ra
2. inkább orton kis pénzért, mint cassel azért a valag pénzért, bár jövőre már "csak" 5,25 millióba fájna és utolsó emlékeim szerint az összes roster bónuszát megkapta már, mindenesetre 5,25 millió is sok érte
3. a teljesen új támadórendszer helyett normális playhívásokat, a tavalyi elképesztő volt, ahhoz képest a herm alatti R2P2 rendszer is zavaróan kreatív volt
😊
több mint 12 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 942 — Chiefs fan
Crennel nyilatkozata szerint a két sztár FA, Bowe és Carr újraigazolása elsődleges prioritást élvez. Ahhoz képest még nem írtak alá.ulpianus
ezt én is olvastam tegnap
van még idő
gondolom megy egymás puhítása
😊
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 798 — SuperLOL
Crennel nyilatkozata szerint a két sztár FA, Bowe és Carr újraigazolása elsődleges prioritást élvez. Ahhoz képest még nem írtak alá.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 798 — SuperLOL
Szombaton HOF választás. A döntőben két Chiefs OL zseni tarja magát, Willie Roaf (A Saintsben játszott kétszer annyit, mielőtt idejött.) és Will Shields (kizárólag Chiefs játékos volt). Nagy dolog lenne, ha együtt mennének a hősök csarnokába. Holnap megtörténhet.
Döntősök (és az oldalon egyéb információk):
http://www.profootballhof.com/enshrinement/2012/1/7/class-of-2012-finalists-capsule-bios/


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 798 — SuperLOL
A WR edző igazából Haley volt. Főleg Bowe köszönhet neki sokat. ÉS persze Breaston, de ő még Arizonában. Baldwinnak kellett volna még idő erre, az már az új WR edző dolga, de előbbi két ember kész játékos, nekik nem az edző milyensége határozza meg a játékot.

A játékosok elküldése eddig sem volt divat. Herminator emberit sem küldték el (pl. Derrick Johnson, Bowe, Jamaal, Hali, Dorsey, Flowers, Carr). Nem mindenki JMD, ő egy idióta. Új edzői kar kell, mert hozzám legyenek lojálisak. Ez okés. De aki elküld egy Halit vagy Jamaal Charlest, csak mert csak, az barom. Ha elfogadom hogy Berryék Haley emberei, és nem ennyire legalább Crennel és Pioli emberei.

Harmadrészt mindenkinek (kivéve Bowe+Carr aki fontos, illetve Gilberry+Battle+Belcher akit én megtartanék mindenképp) van élő szerződése. Tehát max elcserélni lehetne érdemben. De minek elcserélni aki jó? pick nem kell több, pénz így is túl sok van. Kezdőjátékos nem kel több. back upot hozni 5 kezdő helyett 12öt meg nincs hova, és nem is szokás.

Negyedrészt az új edzői stáb a támadásra lehet igaz, a HC az eddigi DC, a GM nem változott. Vagyis, hogy Crennel elküldje Halit vagy az általa igazolt Houstont, bárkit, annak semmi értelme nincs. Úgy értem azért mert DCként hozok valakit a saját védelmembe, nem rúgom ki mert HC lettem.

Sztem ahol lehet változás az az offense.
1. Jelenleg Zone blocking van. Ez akár változhat is. Power játék esetén sincs azonban semmi. Mert midnenki játszotta már. Egyedül annyi vna, hogy ott Hudson nem lehet guard csak center. Bár itt is az, de ZBSben lehet guard, powerben nem annyira. Egyelőre.
2. Új OC általában= új QB. Ki sírna Casselért?
3. Teljesen új támadórendszer. Ez megint olyan, hogy melyik támadórendszerbe nem kell egy Jamaal Charles típusú all down back, vagy egy Bowe szintű go to guy WR? Vagy épp egy blokkolásban és elkapásban is remek Moeaki típusú TE? Pont a QBt kivéve a skillpozíciókban állunk legjobban. És főleg mindenre alkalmas kiváló játékosokkal.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 883 — we almost always almost win
A ST edző Hoffman távozása mellett elküldték Haley két másik emberét is. A WR edző Richie Andersont, és az OL edzőhelyettes Pat Perlest.ulpianus
Sajnos csak a Broncos assistant coachjait ismerem kellő képen, és Nem tudom a WR-ek teljesítményében mekkora szerepe volt az edzőnek, mekkora a tehetségnek, de szvsz mindkettő közrejátszott. Ennek fényében számomra ez meglepő döntés. OK, h Haley embere volt, de ha egyszer jó munkát végzet...
Ha a következő lépés az lenne, h Haley embereit a játékosok közül is kiszelektálják, akkor hiába lenne jobb HC-tek, mégis visszaesnétek...

Kíváncsian várom kit találtok a helyére...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 942 — Chiefs fan
Muir be is jelentette a nyugdíjba vonulását.

OC posztra Al Saunders neve többször felbukkant. Interjút ad Crenneléknek, legutóbb Raiders OC volt egy évig. De volt már itt is OC (2001-2005, annyit mondok: Trent Green era), előtte pár évvel Ass. HC+WR coach is ('89-'98).ulpianus
van isten

saunders-nek örülnék
alatta azért 02-05 között ligaelső offense volt itt
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 798 — SuperLOL
Muir be is jelentette a nyugdíjba vonulását.

OC posztra Al Saunders neve többször felbukkant. Interjút ad Crenneléknek, legutóbb Raiders OC volt egy évig. De volt már itt is OC (2001-2005, annyit mondok: Trent Green era), előtte pár évvel Ass. HC+WR coach is ('89-'98).


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 798 — SuperLOL
Jim Zorn QB edzőről ellentmondó hírek érkeznek. Egyik, hogy megy Chicagoba interjúra, másik (KC FO szerint) egyáltalán nem megy.

Bill Muir (OC) szóvá tette nemrég, hogy nem tudja miért vonulna vissza? Amikor Crennel már nem egy embert keresett meg Offensive Coordinátori posztra. Ma közölték vele, hogy nincs itt semmi bizonytalanság. Jobb, ha tudja, hogy nyugdíjas.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 798 — SuperLOL
A ST edző Hoffman távozása mellett elküldték Haley két másik emberét is. A WR edző Richie Andersont, és az OL edzőhelyettes Pat Perlest.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 798 — SuperLOL
Ulpi, kérhetnénk egy kis összefoglalót Héliből? Szerintem meglesz neki a steelOC.sutianap
Haley összefoglalva H. Kicsit bővebben Hy.

Nem biztos, hogy a fentiekre gondoltál. Így megközelítem másként is.

Karakterre egy keményfejű fickó. Amit ő akar az lesz. Képes kompromisszumot kötni, bízik az embereiben. A fő tervbe mindenképp illeszkednie kell a részeknek. Nem Tomlin freedom van, de nem is diktatúra. Észérvekkel meggyőzhető, de érzelmi alapon nem. Nem érdekli a sírás, kifogás, nyafogás. Sem edzőtől sem játékostól. Különösen képtelen elviselni a sunyiságot, lógást, szimulálást, hazugságot. Ilyenkor kiakad. Másik eset, amit nem bír, ha valakinek sokszor elmond valamit, az meg nem érti. És amint ez a csapat kárára történik, ordít az illetővel. Idealista tehát. Hiszi,hogy a csapata bárkit képes legyőzni. Mivel nála a kulcs a "mindenki megdöglik a pályán, akkor nyerünk" így a sunnyogók érthető, hogy idegesítik.

Edzései a legkeményebbek közé tartoznak a ligában. Nincs simi+puszi. Szinte csak full practice van. Teljes málha, full contact. Idei rövid szezonban annyit bírt, hogy volt két laza edzés, aztán uccu neki, zúzás. Off season ,vagy bármi időszak, nála= akkor most kell keményen edzeni! Ha a csapat taktikailag hibázik = extra edzés. Sok a miss tackli? Extra edzés! Esetleg hosszabbított edzés, hogy legyen engedmény is.
2011ben erre ment rá ez első két meccs, hogy a rövid szezon miatt szétedzette a srácokat, nagyon rossz formában, és tele apró sérülésekkel mentek a pályára. Csúnyán ki is kaptunk kétszer.

Játéka is ilyen. Fizikális, gyors, kemény, de nem puszta izomjáték. Nem a hústornyok döngetnek lassan, mindenki gyors kell legyen. De ütközni kell, harcolni, és főleg megdögleni a pályán. Az nagyon fontos. Minden labda számít, minden yard számít.
Leginkább a passzjáték egyik mestere a ligában. Anno Dallasban is WR edző, playrajzoló volt. Aztán Arizonában is Air zóna lett, Warnerrel megmutatta, hogy rendkívül szép innovatív passzjátékot képes kitalálni. Talán emlékszel rá a döntőből. Pedig az a Steelers defense nem volt rossz. Akiket megvertek sem voltak rosszak.
Többféle passzjátékot is sikerre tud vinni. A Chiefsben még a futójátékot is megoldotta liga legjobb szinten. És nem a teljesen értelmetlen legtöbb futott yardról beszélek, hanem a legfontosabb yardátlagról. Jamaal 6.4es (6.38) átlaga gyakorlatilag beállította kis híján Jim Brown rekordját (6.4), ami egy más ligában volt (1963). És azt mondták manapság megközelíteni sem lehet már. (Meg lehet nézni a harmadik helyezettet meg többit akár.)
Legfőbb erényei közé tartozik, hogy képes váltani bármire. Amihez játékosa van, azt játssza. Ha mély bombák, rövid passzok, TE, egy elit WR vagy épp több jó WR, HB tud elkapni jobban, futás megy, akármi megy, ő vált.
Nagyon kreatív, mindenre van ötlete. Néha kicsit túl gyors is, nem képes követni a csapat fejlődésben. Itt nem talált irányítót magának, de Casselből kihozta a legtöbbet amire képes sztem. Sokszro mondtam, hogy Cassel TD passzainak egyik fele WR érdem másik fele Haley+Weis.
Haley elég bátor, agresszív playhívó. Bármikor bármit képes behívni, ha úgy érzi az ellen DC nem figyel. Rendszeres az onside kick, bármilyen állásnál, meccskezdésnek is. A 4th down nem mindig megy, de nem fél használni. Fake punt és FG kevesebbet játszik ,de előfordul. Játékosok fura posztokon rendszeresen felbukkannak (CB mint WC QB, DE mint FB (blokk és futás), WR mint HB, LB mint TE, OL mint TE). Főleg azt használja ki ,hogy egyes egyetemi játékosok több posztot játszottak, vagy high schoolban évekig más posztot toltak. Vagy csak egyszerűen kipróbálja.
Minden évben vannak érdekes felállások is. Betesz egyet egy meccsre, van belőle 2 play egyik esetleg 2x, aztán soha többet nem látod. WC , Wishbone, akármi játszik.
Meccsek közben is képes playeket rajzolni. Vagy belehívni, ha kiszúr a defenseben valamit. Weis majd Muir volt a playhívó, de belehívott, ha meglátott valamit. Elég ritkán, de végig keresi az alkalmat.

Poszt edző. Az OLhez nem ért. Kell neki valaki. De a többihez igen. Az RBkhez is erős közepes. Legfőbb erőssége az elkapók. WR edző sztem nincs is jobb a ligában. Akit ő edz, egy szinttel feljebb lép. Ezért sajnálom, hogy elment, mielőtt Baldwint összerakta volna.
A játékosai szeretik, mert kemény, de igazságos edző.

Ami miatt repült. Egyrészt Pioli egyeduralmát nehéz elviselni. De főleg három probléma volt Toddal.
1. Túl kemények az edzések, ennek is vannak hátrányai. Néha rossz a formaidőzítés a meccsre. Bár év végére ez összeáll. Kevesebb a komoly sérülés is, bármilyen fura ez elsőre.
2. Nagyon komoly a Chiefs kezdősora, az szép munka. Ellenben nincsenek cserék sok poszton. Egy-két játékos kiesése is problémát okoz, mert annyira gyenge az utánpótlás néhol.
3. A QB poszt. Cassel olyan hatalmas pénzt kapott (ami Pioli dolga), hogy nem lehet azóta sem szabadulni tőle. De mielőtt megkapta, nyilván Haley is letette a voksát mellette. Eztán bármilyen rossz is volt Cassel, erőlteti. Persze nincs cseréje. Betette Croylet. ultrafos volt. Betette (az általa hozott) Palkot, gigafos volt. Egyiken majdnem, másikon konkrétan el is ment a szezon. A tavalyi PO meccs pedig Cassel 20-as QB rating csodáján. Pedig a defense 3 negyeden át tartotta meccsben a csapatot a Ravens ellen.
És 2011ben Palkot sem cserélte le. Persze hozták Ortont, de mire Kyle pályára lépett, már Haley repült. (A szerződésben szereplő bónuszkifizetési dátum miatt.)


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 103 — capitaine du château de Vienne 1487
Ulpi, kérhetnénk egy kis összefoglalót Héliből? Szerintem meglesz neki a steelOC.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 798 — SuperLOL
DC továbbra sincs megnevezve. És OC sem. Ellenben van új ST coach. Tom McMahon a Ramsből jött át, ahol ugyanez volt a posztja, és elég jól végezte a munkáját 2009 óta.
Puntonkéti nettó yardátlaga a 2010ben harmadik legjobb volt a ligában (40.0 yard), valamint Danny Amendola 2009+2010es szezonban legtöbb (12) olyan PRt hozta össze, ami hosszabb volt 20 yardosnál.
Alapvetően nem rossz a Chiefs ST. Arenas kiváló átlagot hoz (2011ben harmadik 12.4el). KRben Dexter tehetsége szintén eléggé nyilvánvaló, de az átlaga idén nem jó (22.3 yard/KR ami 21. hely). Ő sem tudott azonban idén TDt visszahordani, ahogy Arenas sem.
A két rúgójátékos megbízható, sok munka velük nem lesz (főleg a punter Dustin Colquitt esetén. Gyakorlatilag hagyni kell játszani).
A liga egyik legjobb gunnere is megvan Copper személyében. Őt eleve erre igazolták, márr 2004ben a Cowboysban is ST menő volt. Az, hogy csere WRként is elkap pár labdát, csak bónusz.

Meglátjuk, mit bír McMahon összehozni. Crennel ahogy ígérte, minden edzőposztot alaposan átrág, mielőtt dönt. Neki nem sürgős. Nekem oké, de a Seinor Bowlra sem ártott volna ha ott az OC, viszont draft előtt ne két nappal essen már be.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 798 — SuperLOL
Ulpianus,
Skins fórumban volt egy felvetésed miszerint Chiefs-ben ROT+NT+QB kivételével minden kezdő megvan. Persze ez függ az FA-k újraigazolásától is, de ott van Casey Wiegmann, aki már 39. Ki fogja pótolni? Rodney Hudson (amennyire emlékszem volt vele próbálkozás)? Thx.Hollywood
Azért lehet hozni kezdőbe embereket. Minden csapatba lehet. Megvagyunk nélküle, van ember mindenhol. Inkább minőségi csere nincs pár poszton. (Nekünk sok távozó FA nem is lehet, mert alig van FA. Kettő fontos van. Még kettő érdemes, aki sztem maradni fog, és pár mindegy kategória.)

Center
Hudson a center, igen.
Mindenesetre, vagy kezdő center vagy back up kelleni fog. Mert guard kettő van (csere nincs), center egy (csere nincs). Így tehát ha draftig nem hoznak senkit, akkor számolhatunk egy center/guard drafttal.
Centerből ugyanis kell a kettő. OTn lehet spórolni, guardon is. Csapata válogatja, ki hogy tölti fel az 53at. De centerből kell a kettő, mese nincs.

Hudson ellenére lehet, hogy daftolunk kezdő potenciállal bíró centert. Talán Pioli megint leügyeskedi magát. Első körben szereti. És viszi Konzot is akár. Én inkább csereszintre tippelnék azonban.
Draftolás hátránya, hogy Hudson is most kezdi a center posztot (guardot játszott eddig itt is főként). Amennyiben egy másik rookie a párja, az elég kockázatos.

FA piacon is lehet hozni valakit.
Mondjuk az én kedvencem Chris Myers a Texansból. Mert ő jó, de főleg Zone Blockingban. Ami ideális nekünk. Más csapatok tehát nem feltétlen fizetnék meg ennyire. Meg lehetne próbálni, ha kijön a piacra. Egy veterán is megfelelő lehet, egy évre is.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
Hollywood San Francisco 49ers 172
Ulpianus,
Skins fórumban volt egy felvetésed miszerint Chiefs-ben ROT+NT+QB kivételével minden kezdő megvan. Persze ez függ az FA-k újraigazolásától is, de ott van Casey Wiegmann, aki már 39. Ki fogja pótolni? Rodney Hudson (amennyire emlékszem volt vele próbálkozás)? Thx.
több mint 12 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Cassel egy hős: Chiefs QB Matt Cassel Alerts Woman To House Fire
http://www.macsfootballblog.com/2012/01/chiefs-qb-matt-cassel-alerts-woman-to.html