Kansas City Chiefs

28 feliratkozó

több mint 12 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 541 — Apu ökölbeszorított keze
élvezet olvasni soraid

több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Skullkill!
Válaszolok szívesen, én hogy is látom a dolgokat. Powera kezdésnek külön kitérek.

Defensive line munka a Chiefsben.

Powe nagyon nyers. Egy izomgolyó, és ehhez képest gyors quick stepje van, és agilis, mindig a labda felé mozog. Ráadásul a karja erős és jól használja, de ennyi. A technikája elég kezdetleges, mert ezekkel a képességekkel verte az egyetemi szintű játékosokat. Mivel jó munkamorálja van, nem aggódom érte, hogy elmegy a kedve a padon. Olyan ő, mint Stanzi, nem zavarja a padozás, és sokkal jobbak lesznek, ha tanulnak.
Jelenleg Powe nem lenne jobb, mint Gregg, csak más volna. Gordonnál főleg nem volna jobb, aki az év meglepetésembere.

Defensive End poszt problémája összefügg azzal amit mondtam. Crennel rendszere egy elit DE-re épül, mint Seymour vagy az én kedvencem, Justin Smith.
Először is 2 gapet játszik mindenki. Ha megnézed a meccseinket, akkor ez látható. A DL manus nyom egy power stepet, szembeáll a blokkal, nem próbál elmenni mellette. Betolja ahogy tudja és olvassa a kulcsait. Eztán eldönti futás vagy passz. Ha futás akkor amerre a futás irány van (hozzá képest) arra kitör, ledobva blokkot. Vagy ha ez nem lehetséges (duplázzák, pont útban van a blokkoló), akkor vagy kerüli a blokkot, megverve azt, vagy rátolja a futás útjára. Így kényszerítve a futót hosszabb útra, és lassításra, ami időt ad a LB sornak, DB sornak megállítani őt. Ha a futó közel kreül direktben el kell kapni. Ha a blokk még áll, akkor hagyni lehet, hogy vállvonalba érjen, de akkor legkésőbb oldalra ki kell törni és rávetődni, vagy elé vetődni.
1 gapnél nincs két lehetőség. Nem kell választani semmit. el van döntve melyik lyukat támadja a védő és ott első pillanattól teljes erővel és sebességgel tör előre. Hátránya, hogy nem a playre reagál a védő, játékon kívülre kerülhetnek többen is. Ellenben gyorsabb és egyszerűbb, vagyis hatékonyabb, ha eltalálod nagyjából az irányt. Ha telibe találod ,akkor meg halálos. Sok védő nem is szereti a 2 gapet ,mert sokat kell agyalni, amitől úgy lelassul, hogy képtelen komoly számokat hozni. Ez a frusztráció tovább lassítja ráadásul. Pass rushban a DL pedig nem kell olvasson szintén semmit, ami hatékonyabbá teszi őket szintén. Nálunk ezért is nehéz sacket+hurryt elérni DLből, többek közt.
___________________________________________________________________________


A 2 gap, Crennel ízesítéssel Chiefsre alkalmazva:

Van egy jó NT aki run stopper és kikényszeríti a duplázást. A Crennel alapjait adó Phillips rendszerben a Centerrel szemben állna föl. De Dorsey miatt eltolódik egy technikát Dorsey felé. Vagyis nulla tech (centerrel szemben) helyett gyakran a Center weak side (LG oldali) vállát támadja. 2 gap ez is, csak más szögből kezd. Vagy marad 0 techben.

Van egy LDE, aki szintén run stopper. Default az ROTvel szemben áll föl (sokszor ezt teszi), vagy a Dorsey miatt eltolódó NT után megy. Vagyis az ROT belső vállára áll.

Van egy RDE, aki vagy default az LOTvel szemben áll fel, vagy ő mehet a külső és a belső vállára is. Ő nem run stopper. Olyan elit játékos, aki úgy jó run stopper, hogy egyben pass rusher is, és rengeteg snapet elbír.

Azonban Dorsey nem 3-4es DE, hanem 4-3 UT. Bár bírja a duplázás szépen, és ő a leggyorsabb lábú DL emberünk, nem domináns pass rusher erről a posztról. Inkább jó mindenes.
Az NT nem annyira meghatározó, hogy duplázni kelljen szinte végig. Így hiába áll Hali Dorsey mellé blitzre. Igazából pass rush mindenképp Halitól jön. Dorseyt fogja az LG (aki a gyorsabb Guard), és kész. Dorseytól balra nincs pass rusher.

Gordon jó, de nem elit játékos. Bailey nyers, mint Powe. Erős mint az állat, és ő még gyors is hosszabb távon is, de végképp nincs technikája. A lassú (kezdő) power stepje nem teszi hatékony pass rusherré. Ha véletlen elkapja a quick stepet, akkor életveszélyes mindig. De az ritka (egyelőre).
Gilberryt kivéve senki nem pass rusher. Meg lehet nézni, hogy Gilberry mennyire él Crennel rendszerében. Tavaly nyomott 7 sacket (a ligában nem volt 5 sem senkinek, 3-4 DEként). Idén tart két sacknél, pedig ő fele snap számmal dolgozik, mint akikkel versenyez.
Csak ő meg erővel nem áll jól. Vagyis egész nyáron gyúrt, és komolyan meglepett mindenkit amikor megérkezett edzőtáborba pár kiló pluszizommal (nem zsírban lett nagyobb). Ha így fejlődik, akkor egyre többet fogjuk látni. Én már most sem értem miért nem viszi el senki 4-3ba LDE posztra? Ezzel az erővel és pass rushhal király volna. Ha kapna rendes snap számot, hozna LDE posztról évi 8-10sacket. És ott erővel is jobban bírná, mint duplázás ellen végig (nickelből a teljes fal ellen ketten meg hárman).

Szóval Crennel úgy áll, hogy mindenre van jó embere. Még több is, mint kell. Csak a rendszer alapját képező sztár RDE nincs meg passzoknál. Ami ellensúlyozná a 2 gapet. És az igazi NT sincs meg futásnál. Sokan azt mondják, hogy ha NT lesz, akkor Dorsey beindul. Dorsey egyébként sztem eleve nagyon alulértékelt. Nem látványos a játéka, csak az látványos, ha nincs a pályán. Gilberry is kicsit néha belőle él, és az NTk is, Hali is mellette. De még DJ is mögötte.

Tehát Crennel nem véletlen nem adta el Dorseyt, amikor jött. A 4-3as Droseyra szüksége volt DE poszton. És nem viccből hozta 1/3ra Tyson Jacksont. Nagyon jó két játékosról beszélünk, csak NT kellene még ide, ezt mondogatom két éve magam is. Gregg nem rossz, és Gordon kicsit jobb is. De azért nem ők azok, akiket egy szurkoló NTként bemond, ha kérdezel elit játékosokat.
___________________________________________________________________


Több megoldás kínálkozik szvsz.

Egyik, hogy Crennel kitalálja, miképp tudunk átállni szokványosabb dupla OLB alapú pass rush játékra. Úgy, hogy a SS játéktere nem szűkül be. Talán elit ILB Belcher helyére megoldaná.

Másik, hogy hozunk egy tehetséges NT-t Powe mellé/elé és attól+Ha a Crennel Chiefs rendszerében általam vezérnek nevezett SS posztra (a síkhülye Washington helyett) Berry visszatér, és lesz cseréje is valahára (mondjuk draftról Ray-Ray Armstrong nem is drága túzottan, ellenben itt jó lehetne) minden helyre áll. Mert most sem rossz a defense ezen kívül.

Harmadik, hogy Crennel húz egy RDE szörnyet első pickre. Ekkor Dorsey bemegy NTnek. Mert Dorsey tökéles NT lehetne a Crennel sémában. Tökéletes 2 gap játékos, elpusztíthatatlan erővel, és ehhez képest ritka gyors lábmunkával. Jól barja a duplázást, ki is kényszeríti. Ehhez azonban Dorseynak vissza kellene szednie a versenysúlyát, amit leadott az átállássor. Amitől megint több sérülése lenne. Sosincs neki komoly, de visszatérő problémái vannak, egy egy meccset kihagy. Akkor lenne Powe, meg egyébként is egyre többet lenne Powe, hogy friss legyen a poszt. Ennek további előnye, hogy jelenleg sub packageben nincs NTnk. Két DE megy föl, hogy ne teljesen az OLBkre koncentrálhassanak a pass rusht kiirtandó az támadók. Ilyen Nose párossal ez nem volna többé alapértelmezett.

Sztem az második verzióra voksol Crennel. Abban van a legkisebb kockázat, és egyben a leggyorsabb is.
Hozunk egy normális NT-t, és Berryvel ez már jó kell egyen, esetleg egy LB-t még hoz. Egy csere safetyt, okulva az idei szezonból, és egy csere hátsókörös CBt, szintén okulva idénről. Abból, hogy Flowes és Carr mai napig is felváltva sérültek, vagy egyszerre. Csak vállalják a játékot, mert ha ők lemennek nincs senki, aki vonal mellet tud magas szinten játszani. Jalil Brown project, nem több. Arenas nickelnek jó csak. Így pedig nem lehet védekezni cover 3at.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
skullkill 40
Ulpi jó olvasni ezeket a kis elemzéseket 😊

Houston játéka nekem is tetszik, valamint, - ahogy Te is említetted - számomra a legnagyobb kérdés a DL. Mert néha van egy-egy jó megmozdulás de nem igazán tud nyomást helyezni a QB-re és futás ellen se mindig jó. Én leginkább DT poszton látom hogy lehetne sokkal jobb is, szerintem Gregg helyett simán lehetne Gordon, vagy amit én szeretnék hogy Powe legyen a kezdő. Erről Te mit gondolsz, illetve amit írtál hogy a DE poszton nálunk más a gond, azt kifejtenéd bővebben?

chiefs jamaal
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Justin Houston különkiadás.

A meccs után elég sok dicséretet kapott Houston. Valóban jól is játszott. Siettette Big Bent, el is érte néhol. Kiváló volt futás ellen. Coverben is elég értelmesen mozgott.

Kell is, hogy belehúzzon, mert Hali egyedüli pass rusherként nem elég, ezt látjuk. Ő akármilyen jó, minden ellenfél tudja ezt, és kiemelten kezelik. Persze ahogy minden pass rusher, ő is kap meccsenként 4-6 holdingot amit nem fújnak be, és ugyanennyit befújnak. Ellenben elnéznek pár (nem mind) late hitet, ez ilyen szakma. Ezen felül kapja az extra blokkolót minden elit pass rusher gyakran. Csak nálunk ez kimerül abban, hogy szinte mindig Hali kapja, mert senki más nincs.

Harmadik körös újoncnál elvárás, hogy legyen első két évében stabil back up. Vagy kezdőjátékos, ha lyukas posztra érkezik. Nem sztár, csak kezdőjátékos. Ez utóbbi Houstonra igaz, needre jött. Ezt hozza is.

A tehetsége megvan többre is. Azonban a rendszer nem kedvez az ő stílusának. Például Von Miller hasonló játékos, csak ott a Denveri D# a két pass rusherrre épít mindent. Így a többiek a kezük alá dolgoznak. Az LDE Ayers is, pedig elvileg ő a pass rusher. De leginkább kiüti a TE blokkot, így nyitva utat az LOLB(!) Millernek. Az sem könnyű, mert muszáj produkálni minden mérkőzésen. Különben összeolmik a defense, mivel védőt von el a védelem más fontos területeiről. Mivel ezt rendszeresen teszi, ki ehet használni. Kivéve, ha tényleg halálosan gyors. Tehát nem könnyebb játék ez, csak másként nehéz.
De ennyiben szerencsésebb, ha az ember pass rusher, hogy lehet is teljesíteni.

Crennel (KC DC) rendszere azonban teljesen más. Itt nem a pass rush a kulcs. Hanem a zónázás. Van egy 4 emberes blitz (ROLB+DL) mögötte 3 LB zóna (vagy 4), szélen és hátra a két nyújtott CB zóna cover 3-ban, hátul középen a FS zóna, de az a legnagyobb zóna.
A SS mindent csinál, ő a vezér. És egyik LB szabadon felhasználható többnyire. Ez ritkábban kiegészül az ROLB nem blitz játékával. És 30-40%ban emberezés variációkkal.
A DL 2 gapet játszik. Vagyis nem első lépéstől rohamoz, hanem megvárja merre indul a play és tömi a megfelelő lyukat, innentől próbál átjutni.

Crennel nem pont ezt játszotta a Patsben, de hasonlót. Az ő bltizei NEM a két OLBre épülnek alapból. Sok 3-4ben ez így van, de itt nem. Vagyis a 4 fős DL (ROLB) igen, sőt Hali nincs 2 gapen sem. Ha átmegy a strong sidera akkor is 7-8-9 technikában blitzen van, ha nickel ha akármi.
De a másik OLB (LOLB=Houston) nem blitzen van alapból. És az ILB meg főleg ritkán vannak blitzen. Legalábbis ugyanannyit, mint a nickelback vagy a SS. LOLB kicsit többet, de messze nem annyit, mint 3-4ben várnánk.
Ehhez társul, hogy a Crennel rendszer a DE posztról is vár nyomást a QBn. Ami nálunk nincs meg, de ennek más oka van.

Haley (HC) ehhez illően szereti ha egy játékos komplett. Tudjon mindent jól, ami a posztján előfordulhat.
Valamint fizikálisan is csúcson kell lenni, különben azonnal Haley különedzést ír fel. Tavaly egy meccs végére sok misstackle volt. Kapásból tovább tartottak az edzések, és hetekig csak az alapokat gyakorolták. Szerelés, elkapás, blokkolás, stb. A legapróbb dolgokat is jól kell csinálni.

Vagyis Houston nem teheti meg, hogy blitzen van és arra figyel mikor van snap, aztán előre. Legtöbbször sokkal több kulcsot kell olvasnia, mielőtt indulhat. Bonyolultabb minden, és kevés a blitz is.

Ami nekem tetszik, hogy kezd belejönni. Egyre otthonosabban mozog ebben valóban nem egyszerű szisztémában. Futás ellen úgy tud jó lenni, hogy nem lassul a pass rush. Elég gyorsan indul. zónázásban is sokkal jobb, mint volt. Emberfogás még nem az igazi, de ez is lényegesen értelmesebb, mint eleinte. De ez nem lesz gond, ez Berry dolga, csak Washington olyan hülye, hogy Justin kell menjen. Ha lesz SS, nem fog kelleni túl sokat.

Pass rushon belül is már látok új elemeket. Eddig volt neki a speed rush, esetleg swim move vagy szimpla körbefutás és ennyi. Mivel piszok gyors, és nagyon erős karja van, elfutott a szélen, leütötte a blokkot és sack. Egyetemen ebből élt. NFLben ez nem megy. Az ROT is leginkább tud blokkolni, és van lábmunkája, nem marad le az esetek 80%ban ilyen gyors ember mellet sem, mint NCAAben.

Mindenesetre egyre több új mozdulatot látok, és egyre letisztultabb a folyamat. Anno Hali sem tudott ám mindent. Amikor erős oldali védő (4-3 LDE) volt, az akkori sztár pass rusherünk árnyékában (Jared Allen). Bár Hali csiszoltabb játékos volt akkor is. Azonban Houston tehetsége egyértelműen megvan, hogy felnőjön hozzá.
Most elindult pár meccse egy jó úton, reméljük kitart amíg célba ér.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Gaither el lett küldve. David Mims a helyén.Höri
Mims itt? Emlékszem, draft előtt azt hittem majd ki lesz választva általunk. Igazi emberhegy, aki mellette még egész gyors is.iktriad
Mimst mi felcsíptük UDFAként. Próbálkoztunk vele, de nem vált be. Ő volt a sok UDFA közt a legjobb, de nem elég jó. Pre meccseken toltuk. Amolyan Richardson féle húshegy, aki tolni tud, blokkolni nem. Jött Gaither szotyiért, és kipróbáltuk back upnak. HÁtha felgyógyul. DE nem így lett. Sztem ezzel nem vagyunk előrébb, de örülök neki. Hogy Richardson mögött ki van ,az mindegy úgyis, rosszabb nem lehet.
Ellenben jelzi, hogy OT draft is képben van, látják a dolgot a főnökök főnökei is.

Albert sérülése is lehet a háttérben. Egy OTvel is rossz volt QBt játszani, de nullával már lehetetlen lesz. De egyelőre Mims a PSben landolt, nincs aktívban. Tehát gondolom Albert tud játszani. Maneri fog beugrani egyelőre, én őt nem szeretem túlzottan.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 824 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Gaither el lett küldve. David Mims a helyén.Höri
Mims itt? Emlékszem, draft előtt azt hittem majd ki lesz választva általunk. Igazi emberhegy, aki mellette még egész gyors is.
több mint 12 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Gaither el lett küldve. David Mims a helyén.

több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Palko legalább elismerte, hogy mind a négy turnover az ő hibája volt (3 IT egy fumlbi).ulpianus
Azért látom kicsit elfogult vagy Bowe-val. Ok, hogy varázsolnia kell állandóan Palko szar passzai miatt, de az hogy még a kezét se volt hajlandó feltenni annál az utolsónál, mert befosott hogy megütik, az vérciki, akárki akármit mond.Döme
A labda túl magas volt, ez van. És mellé is ment. Az üteme is rossz volt, előbb kellett volna jöjjön. És két védő közt volt Bowe, ott ugrott fel ,ahol hely volt, de magas volt így is. Nem ugorhat fel mögöttük. Te nem tudom ezt hogy képzeled, de az a rossz játék. Itt kellett felugrani, ha csak kicsit magas és pickre nyúlna a védő így el tudta volna ütni. Csak a védő sem érte el, így nem kellett belenyúlni, egyiküknek sem volt esélye. Egy másik védő Bowe mögött (!) másfél-két yarddal felugorva épp elérte. Vagyis ha mögötte is csak így érhető el, akkor ott ahol Bowe áll, egy ilyen ívben repülő labda nem elérhető.

Nem úgy emlékszem, hogy amikor Palmer és Bojler is ellenünk pont ilyen fosokat dobált és 3+3 picket, aztán veszettetek simán, akkor azt mondtad volna, hogy milyen király már, csak így tovább. Dobjátok mindig triplába meg duplába, túl magasan és mellé, úgyis csak a WReken múlik, oldják meg. Pedig ott is volt, hogy fel sem nyúlt érte, leállt a "vér ciki" Oaklandi WR.

Az a labda szar volt. Miért nem Palko hibája ez akkor? Persze én elfogult vagyok, pedig én Palkoban egy KC játékost teszek felelőssé.

Felnyúlhatott volna, az igaz. Akkor sem kapja el, csak jobban mutat. Értelme semmi, de látványosabb semmi, az tény.

Biztos lesz alkalmam látni amikor egy Raider újfent nem kap el egy labdát hasonló módon, mert mondjuk nem fut tovább egy túl hosszú passzra. Akkor térjünk erre vissza.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Hanie vs. Palko. 😀 Légi veszedelem 😀 Óriási defense battle lesz.
több mint 12 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 711 — Sworn to the Black
Palko legalább elismerte, hogy mind a négy turnover az ő hibája volt (3 IT egy fumlbi).ulpianus
Azért látom kicsit elfogult vagy Bowe-val. Ok, hogy varázsolnia kell állandóan Palko szar passzai miatt, de az hogy még a kezét se volt hajlandó feltenni annál az utolsónál, mert befosott hogy megütik, az vérciki, akárki akármit mond.
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Richardson ROT szokásosan fos volt. Albert mikor lesérült, bejött Gaither, akihez hasonlítva szintén elképesztő volt a különbség. Hihetetlen, hogy ki kinek a cseréje. Mint amkor két éve még Derrick Johnson váltotta Cory Mayst. Azt sm tudtam felfogni. Gaither ha nem tud járni, akkor kukázzuk. Ha meg tud, akkor legyen ő az LOT. Vagy ROT, Richardsonnál tuti jobb.

De most a SS poszt.
Donald Washington. Az az ember olyan rossz, hogy fel nem foghatom, mit keres még a csapatban?
2009óta rontja a levegőt. Defensive Back, vagyis CB és Safety poszton játszatjuk. Bár leginkább csak STben, ott nem rossz. Mert gyors.
Van 52 tackleje. Okés, mondhatod, de ezek jó része ST. Nem baj az. Van még 0 pickje. Nem egy playmaker, van ilyen is. Azonban van neki PDje (elütött labda) nulla darab. Ő ezt tudja két és fél szezonra felmutatni, hogy nullaszor már hasznos volt. Elmondom aki nem tudná, hogy nem úgy van, hogy megcsinálja legalább a szerelést. Mert nem, akkora TDokat kapunk róla, hogy borzalom.
Travis Daniels is fos, de ő legalább pickre megy. Ezért be is nyaljuk róla a TDt. Lehet ha megszámolnánk a snap/IT arányban a ligát vezetné. Alig játszik, de akkor picket fog. Aztán a következő playben erre ráfázik, lehozzuk, és meccsekre eltűnik.

Ha elárulom ,hogy Reshard Langford is Washington szintű játékos, akkor tisztán látható, miért játszott tavaly Berry az összes (nem túlzok, ez tény) D# playben 2010ben.
És én magam (meg sokan mások) miért szeretné(n)k harmadik-negyedik körben egy csere safetyt. Nem akarok én szuper csapatot, De ezek a srácok olyan rosszak, hogy az elmondhatatlan. McGraw egyre kevesebb snapet bír, (32 éves és sérült is folyamatosan de muszáj játszatni) bár most a TE defenseben elég sokat melózott, és nem is volt reménytelen. Mát a többiekhez képest.
Nem kell ide Barron, csak bárki legalább átlagos back up szintű játékos. Legalább egy McGraw fiatal kiadásban is elég lenne.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Palko legalább elismerte, hogy mind a négy turnover az ő hibája volt (3 IT egy fumlbi). Nem is tehetett mást, egyértelműen mind az övé volt. Nevetséges hibákat hozott össze, és ezzel kiváló helyzetbe hozta az ellenfelet vagy épp minket nyírt ki egy jó driveban.
Az, hogy a védők miatt nem kaptunk több pontot, az más. Neki ahhoz semmi köze nem volt.

Egyelőre a Bears ellen is Palkoval készülünk Haley szerint. Sztem ennek semmi értelme. Mitől lenne jobb? Mit tanulunk belőle? Mit érünk hosszútávon vele, amikor úgyis repül Palko innen?
Továbbra is várom, hogy Dorseyék bevágják egy kukába Palkot, leöntik benzinnel, és rágyújtják. Pre seasonban írtam hasonlót, és semmi nem változott.
Arról nem is beszélve, hogy Bowe élete legjobb formájában van, de semmit nem érünk vele.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
A képlet ugyanaz, mint évek óta. A defense hozza amit kell, bár nem a legjobb ligában, de jó. A futás sem problémás. Az elkapósorunk meg parádés, mióta Bowe nincs egyedül. Breaston is kiváló WR2 lig szinten is, Baldwin alig kap még labdát, de bármit el tud kapni. Ahhoz képest, hogy ez a harmadik meccse, vagy mennyi, nagyon reménykeltő amit művel. És Dexter McCluster is varázsol mindig.

Akkor mi a gond? A QBk. Huard-Croyle-Cassel-Palko-Orton, ezt így ebben a ligában nem lehet sikerre vinni.
Palko vesztette el a meccset. Olyan Field pozíciókat dobott a Steelersnek, hogy hihetetlen. A D# megfogta mind igazából. A TDt kis bírói segítséggel tudták megszerezni. De úgy értem, hogy elképesztő ostoba pickeket dobált. A meccs vége is az lett. A 3 védő közt álló Bowe fölé dobta, aztán volt pofája reklamálni Bowenak, aki az ő fos labdáiból varázsolt végig. Nagyon gyorsan jó lesz, ha ezt befejezi. Mert olyat kap a Chiefs szurkolóktól, ha Bowera mutogat, hogy elzöldül. Azért senki nem vak, láttuk a meccseket.

Mindegy a vereség. Jobb is volt a Steelers, kell is nekik a győzelem. Nekünk meg a jó draftpozíció. Szóval ez nekem okés.
Haley egész jól meg tudta állni ,hogy vakmerő playeket hívjon. Egy (sikeres) fake punt volt.
Becht a TE meg egy elég ötletes palyt baszott el, e az inkább szép volt, mint kockázatos, kár érte.Ott is RZ közelben voltunk és 3&1nél vagy 3&2nél meglett volna simán a 1st. Azért tuti megpofozza Haley.

Hudson nagyon jól játszott Guard poszton. Hali szokássoan, és Justin Houston is ez ellenaz OL ellen egész jól teljesített. SS nincs, jó,hogy Big Ben nem tudott élni ezzel. Nyomata a screent, ami akadozva ment.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Ryan Lilja (LOG) lesérült. Vagyis rásérült a sérülésére. mivel tartalék Guard nincs, így leginkább az újonc csere center, Rodney Hudson fog végre pályára lépni.
Glenn Dorsey (RDE) és Demorrio Williams (ILB csere) játéka kérdéses még leginkább.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Nem rossz ez az üzlet a Chiefsnek, de szvsz én a helyükben inkább Stanzit tenném be, hogy élesben is szedjen magára rutint. A szezon úgyis elment.FViktor93
Elment a szezon? Azért még annyira nem 100%, elvégre 2 meccses hátrány nem a világ, föleg, hogy utolsó körben játszik a KC a jelenlegi csoport első Broncossal. Az más kérdés, hogy a 2 meccs úgy soknak tűnik, hogy van benne PIT, GB meccs is. De azért az idei AFC Westben 10 meccs után felesleges lenne temetkezni.Deny
Persze, van benne valami, de a KC sorsolása a legkeményebb a csoportunkban, és kicsi az esély rá, hogy a Raiders-t (inkább minket 😛) utolérjenek. Mondjuk benne van a pakliban, hogy pl a GB már a cseresorát küldi harcba, és tartalékolni fog. Mindenesetre izgis meccsek elé nézünk, sok minden eldőlhet az elkövetkezendő 2 hétben, főleg Kansas-ben.
több mint 12 éve
FViktor93 New England Patriots 2 173
Nem rossz ez az üzlet a Chiefsnek, de szvsz én a helyükben inkább Stanzit tenném be, hogy élesben is szedjen magára rutint. A szezon úgyis elment.FViktor93
Jó, te akkor is Stanzit tetted volna be, amikor Cassel egészben volt. Én is, csak ez nem így megy. De nagyon szeretném látni (Ahogy Hudsont és Powet is).

Az biztos, hogy Ortont ki fogják próbálni. Szezon végén sem elengedni, sem szerződést ajánlani nem lehet felelősen e nélkül.ulpianus
Ez így van én nagyon szurkolok, hogy Stanzi megkapja az esélyt, de reálisan jó gondolat Ortont játszatni. Jelen pillanatban mindkét Chiefs QBnál jobb.
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Nem rossz ez az üzlet a Chiefsnek, de szvsz én a helyükben inkább Stanzit tenném be, hogy élesben is szedjen magára rutint. A szezon úgyis elment.FViktor93
Jó, te akkor is Stanzit tetted volna be, amikor Cassel egészben volt. Én is, csak ez nem így megy. De nagyon szeretném látni (Ahogy Hudsont és Powet is).

Az biztos, hogy Ortont ki fogják próbálni. Szezon végén sem elengedni, sem szerződést ajánlani nem lehet felelősen e nélkül.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Szasztok!

Ez kintről van...mit mondtok rá?Rolni
QB: Kyle Orton -- C
RB: Thomas Jones -- C (D-) (Battle a kezdő, aki "C")
FB: LeRon McClain -- B
TE: Leonard Pope -- F
WR: Dwayne Bowe -- A
WR: Steve Breaston -- B (A-)
LT: Branden Albert -- B
LG: Ryan Lilja -- B
C: Casey Wiegmann - C
RG: Jon Asamoah - C (B+)
RT: Barry Richardson - C (Q vagy W)

RDE: Glenn Dorsey - C (B)
NT: Kelly Greg - C+ (C)
LDE: Tyson Jackson - C+
ROLB: Tamba Hali - A
ILB: Jovan Belcher - C+
ILB: Derrick Johnson - A
LOLB: Justin Houston - D+ (C) (Vagy Studebaker, aki C szintén)
CB: Brandon Flowers - A
CB: Brandon Carr - B (A)
FS: Kendrick Lewis - C+ (B)
SS: Jon McGraw - D

Add in Berry, and you upgrade a D rating to an A. SS
Add in Charles and you upgrade a C rating to an A. HB
Add in Moeaki and you upgrade an F rating to a B. (A). TE

És
P: D. Colquitt -- A
K: R. Succop. -- B
KR-PR: Javier Arenas +Dexter McCluster -- B+B


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 883 — we almost always almost win
Nem rossz ez az üzlet a Chiefsnek, de szvsz én a helyükben inkább Stanzit tenném be, hogy élesben is szedjen magára rutint. A szezon úgyis elment.FViktor93
Elment a szezon? Azért még annyira nem 100%, elvégre 2 meccses hátrány nem a világ, föleg, hogy utolsó körben játszik a KC a jelenlegi csoport első Broncossal. Az más kérdés, hogy a 2 meccs úgy soknak tűnik, hogy van benne PIT, GB meccs is. De azért az idei AFC Westben 10 meccs után felesleges lenne temetkezni.Deny
Biztos nem adták még fel, DE
A mutatott forma nem biztató 2 meccs ide vagy oda.
A jelenlegi csoport első a Raiders, mondjuk ellenük is játszanak
Viszont nekik van hátra a legnehezebb sorsolás.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Nem rossz ez az üzlet a Chiefsnek, de szvsz én a helyükben inkább Stanzit tenném be, hogy élesben is szedjen magára rutint. A szezon úgyis elment.FViktor93
Elment a szezon? Azért még annyira nem 100%, elvégre 2 meccses hátrány nem a világ, föleg, hogy utolsó körben játszik a KC a jelenlegi csoport első Broncossal. Az más kérdés, hogy a 2 meccs úgy soknak tűnik, hogy van benne PIT, GB meccs is. De azért az idei AFC Westben 10 meccs után felesleges lenne temetkezni.
több mint 12 éve
FViktor93 New England Patriots 2 173
Nem rossz ez az üzlet a Chiefsnek, de szvsz én a helyükben inkább Stanzit tenném be, hogy élesben is szedjen magára rutint. A szezon úgyis elment.
több mint 12 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 644 — Cowboys fan
As per league source, two other teams made claims: Cowboys and Bears.vassadi
a Cowboys minek?Amadeus91
hogy ne legyen a bears-é, akit ki akarnak verni a playoffban.
de még jobb ha be se jutnak, mondja jerry jonesHöri
mert Kitna háta bedurrant, és most McGee a backup QB, aki a tavalyi Eagles tarcsijának a tarcsiját is csak alig-alig tudta legyőzni.
több mint 12 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 614 — Raiders fan
Szasztok!

Ez kintről van...mit mondtok rá?

QB: Kyle Orton -- C
RB: Thomas Jones -- C
FB: LeRon McClain -- B
TE: Leonard Pope -- F
WR: Dwayne Bowe -- A
WR: Steve Breaston -- B
LT: Branden Albert -- B
LG: Ryan Lilja -- B
C: Casey Wiegmann - C
RG: Jon Asamoah - C
RT: Barry Richardson - C

RDE: Glenn Dorsey - C
NT: Kelly Greg - C+
LDE: Tyson Jackson - C+
ROLB: Tamba Hali - A
ILB: Jovan Belcher - C+
ILB: Derrick Johnson - A
LOLB: Justin Houston - D+
CB: Brandon Flowers - A
CB: Brandon Carr - B
FS: Kendrick Lewis - C+
SS: Jon McGraw - D

Add in Berry, and you upgrade a D rating to an A.
Add in Charles and you upgrade a C rating to an A.
Add in Moeaki and you upgrade an F rating to a B.

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 799 — SuperLOL
Itt azért kap egy WR sort. ROT egy rakat fos, de a többiek jók. Oké TE sincs igazán. De 3 jó célpont elég, akármilyen leosztásban.
Nem is nehéz felülmúlni a mostani ligaalja ponttermést, passzjátékot.

Szóval sztem nem is idén számít pénz. Az meglett volna neki Denverben is, ha akarja. Viszont itt mondjuk lenyomja a maradék pár meccset (most ugye tanulgat, majd ami marad utána). 2012re szeretne egy 2-3 éves tuti nyugis back up posztot. Amihez nagyon fontos szempont, hogy játékban levő ember kelendőbb, mint a padról érkező.
Ha meg nyer egyet mondjuk, akkor meg főleg mehet a piacra. Utána már elüldögél a padon valaki mögött vagy kezd, ha valahol pánik alakul ki.
A pénzt most keresheti meg pár meccsen, de a jövőre nézve.

Palko miatt tuti nem alakítottak volna át semmit.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 10 816 — SB 50 Champion @ Grund
Orton inkább a denveri D ismeretével tudhat segíteni, a támadók ellen ő szerintem már sokat nem tud hozzátenni, "fogjátok meg a futást", aztán kb. ennyi... 😊

Én teljesen megértem, hogy miért szedték fel, szerintem főleg azért, mert egy jó QB, nem azért, mert tőlünk megy... 😊StormST
Utóbbi igaz. Orton és Palko nem összevethető. Most kvázi ingyen kaptak egy Cassel 2.0át. Ez is fontos ok, hogy potyáztak egyet. Én magam mondtam januárban, hogy Ortonért senki nem ad második kört. De nem azért mert rossz QB, hanem mert olcsóbban is vihető lesz, csak ki kell várni. Most minden összejött egyébként is ehhez, ennyiért elhozták.

Stanzinek is biztos tud tanítani dolgokat. Zorn jó QB edző mindkettőjüknek. De csak jó ha Orton van nem Palko.
Még talán kihoznak valami olcsó picket is belőle. Ez egyáltalán nem lehetetlen.
Megismerik a Denver idei playbookját, amennyit tudnak hasznosítanak belőle.ulpianus
Meg ugye azt se felejtsük el, hogy Orton is jobb kezes, mint Cassel, így nem kell a falat se fölöslegesen buherálni.

Orton nem akart Miamibe menni, pedig ott kapott volna lóvét is, a Broncos meg 3-4. kört. Most a Broncos nem kapott semmit, ő meg a Chiefs-be került. Mi rosszabbul jártunk, ő talán nem, de lóvéban nincs előrébb, csak így legalább játszhat... 😊



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!