New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 8 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
Futni pedig csak úgy lehet, ha van egy ehhez alkalmas fal..Lásd Dallas és Murray..Egy közepes minőségű futó is tud kifejezetten jó számokat produkálni egy jó fal mögött, míg egy elit futó is szenved egy rossz fal mögött..
Nekünk elsősorban a falat kell rendbe raknunk..

kyobalu
Annyi kiegészítés ide, hogy Murray azért nem közepes futó. Egyetlen gyengéje, hogy shotgun felállásból nem tud jól futni (ez szvsz azzal van összefüggésben, hogy a kezdősebessége annyira nem jó, kell pár lépés neki, hogy felgyorsuljon), pechjére Kelly idén ebben erőltette. Ez látszik abban is, hogy a változatlan dallasi OL mögött az idei neve nincs RB-k azért jóval elmaradtak a tavaly látott szinttől.
Az elit futó meg attól elit futó, hogy szar fal mögött is jó számokat hoz, erre Jamaal Charles és Adrian Peterson már nem egyszer hozott példát az elmúlt években.
empty taxi
Lehet, hogy szerinted Murray elit futó,de idén szenvedett..S ennek többször hangot is adott..Hogy ez csak a shotgun felállás miatt volt, vagy a fal minőségén, az már nézet kérdése..De azért maradjunk annyiban, hogy az Eagles fal pedig nem Cowboys minőség..S biztos vannak összefüggések a fal és a futók teljesítménye között. De szerintem Murray nem elit futó.. De ez az én véleményem..
Azért Kansas-ban, és a Vikings-nál is elsősorban jó minőségű, runblokkban erős falakat építenek évek óta..
Charles kiesésével furcsa módon nem nagyon esett vissza a futójáték..Sőt, szinte észrevétlen maradt a kiesése..Peterson pedig a legjobb futó a ligában...Őt alapvetően nehéz pótolni, de kiesésekor azért tavaly Asiata is igen meggyőzően játszott, a fal minősége miatt..
Persze minden csapatnak az lenne optimális, ha lenne egy elit futója minimum közepes fallal, de ezt nem lehet megoldani..Ahol pedig a passzjáték dominál, ott főleg passzblokkban erős falat próbálnak építeni a kapitányuk elé..S bőven elég egy közepesen blokkoló fal, a közepes futóiknak..Nálunk ennek kellett volna lennie a prioritásnak..De idén egyik sem jött össze..Pedig elvileg volt egy runblokkban kiemelkedőt alkotni tudó O# fal edzőnk..
Valószínűleg ezért is kellett mennie ilyen hamar..
kyobalu
1. Számba adtad, hogy Murray elit futó, ez egy szóval nem mondtam. Azt mondtam, hogy nem közepes. Ha már feltétlen pontos jelzőt akarunk neki adni akkor a "jó" vagy az "átlag feletti" lenne szerintem a megfelelő.
2. Charles futott 5.1-es átlaggal amíg volt, Westnek meg 4.0-es átlag jött össze, nem ugyanaz. Persze ettől még tény, hogy a vártnál kevésbé zuhant össze a Chiefs offense. Mikor a Vikings OL-t gyengének neveztem, ott lehet túloztam, ezt elismerem.
3. 1 percig nem vitattam az OL coach kirúgásának jogosságát, ez nem értem, hogy jött ide.

A futásblokkolás feljavítása pedig sztem még onnan eredeztethető, hogy számoltak Brady eltiltásával, ez lett volna a B-terv, illetve ennyi idősen szvsz némileg váratlanul szabadult fel belőle ennyi energia a Deflategate hatására. El tudom képzelni, hogy a hosszú távú tervekben az szerepel(t), hogy egy kiegyensúlyozottabb támadóegységet építenek fel a korosodó Brady mellé. Mindenesetre ennek a dolognak a jelenlegi szükségességére 2015-ben csattanós választ adott.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 8 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Persze. Van néhány elit futó, akik bármilyen fal mögött képesek jó számokat hozni. De ezek a srácok meg ritkán nyernek bajnokságokat, mert Sapka Karcsi nem akarja.

We are all PATRIOTS!
több mint 8 éve
kyobalu New England Patriots 1 933 — papai.isti@gmail.com
Futni pedig csak úgy lehet, ha van egy ehhez alkalmas fal..Lásd Dallas és Murray..Egy közepes minőségű futó is tud kifejezetten jó számokat produkálni egy jó fal mögött, míg egy elit futó is szenved egy rossz fal mögött..
Nekünk elsősorban a falat kell rendbe raknunk..

kyobalu
Annyi kiegészítés ide, hogy Murray azért nem közepes futó. Egyetlen gyengéje, hogy shotgun felállásból nem tud jól futni (ez szvsz azzal van összefüggésben, hogy a kezdősebessége annyira nem jó, kell pár lépés neki, hogy felgyorsuljon), pechjére Kelly idén ebben erőltette. Ez látszik abban is, hogy a változatlan dallasi OL mögött az idei neve nincs RB-k azért jóval elmaradtak a tavaly látott szinttől.
Az elit futó meg attól elit futó, hogy szar fal mögött is jó számokat hoz, erre Jamaal Charles és Adrian Peterson már nem egyszer hozott példát az elmúlt években.
empty taxi
Lehet, hogy szerinted Murray elit futó,de idén szenvedett..S ennek többször hangot is adott..Hogy ez csak a shotgun felállás miatt volt, vagy a fal minőségén, az már nézet kérdése..De azért maradjunk annyiban, hogy az Eagles fal pedig nem Cowboys minőség..S biztos vannak összefüggések a fal és a futók teljesítménye között. De szerintem Murray nem elit futó.. De ez az én véleményem..
Azért Kansas-ban, és a Vikings-nál is elsősorban jó minőségű, runblokkban erős falakat építenek évek óta..
Charles kiesésével furcsa módon nem nagyon esett vissza a futójáték..Sőt, szinte észrevétlen maradt a kiesése..Peterson pedig a legjobb futó a ligában...Őt alapvetően nehéz pótolni, de kiesésekor azért tavaly Asiata is igen meggyőzően játszott, a fal minősége miatt..
Persze minden csapatnak az lenne optimális, ha lenne egy elit futója minimum közepes fallal, de ezt nem lehet megoldani..Ahol pedig a passzjáték dominál, ott főleg passzblokkban erős falat próbálnak építeni a kapitányuk elé..S bőven elég egy közepesen blokkoló fal, a közepes futóiknak..Nálunk ennek kellett volna lennie a prioritásnak..De idén egyik sem jött össze..Pedig elvileg volt egy runblokkban kiemelkedőt alkotni tudó O# fal edzőnk..
Valószínűleg ezért is kellett mennie ilyen hamar..

Ward egy paraszt.. 😉
több mint 8 éve
SeaSzilaHawk Seattle Seahawks Oregon Ducks 1 265 — 12th man
Futni pedig csak úgy lehet, ha van egy ehhez alkalmas fal..Lásd Dallas és Murray..Egy közepes minőségű futó is tud kifejezetten jó számokat produkálni egy jó fal mögött, míg egy elit futó is szenved egy rossz fal mögött..
Nekünk elsősorban a falat kell rendbe raknunk..

kyobalu
Annyi kiegészítés ide, hogy Murray azért nem közepes futó. Egyetlen gyengéje, hogy shotgun felállásból nem tud jól futni (ez szvsz azzal van összefüggésben, hogy a kezdősebessége annyira nem jó, kell pár lépés neki, hogy felgyorsuljon), pechjére Kelly idén ebben erőltette. Ez látszik abban is, hogy a változatlan dallasi OL mögött az idei neve nincs RB-k azért jóval elmaradtak a tavaly látott szinttől.
Az elit futó meg attól elit futó, hogy szar fal mögött is jó számokat hoz, erre Jamaal Charles és Adrian Peterson már nem egyszer hozott példát az elmúlt években.
empty taxi
Lynch-et meg kihagyod? szégyelld magad ; )

“The white tight end, baby! He’s always there when you need him.”

“The white tight end. He’s American Express. He’s everywhere you want him to be. Don’t leave home without him.”
több mint 8 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
Futni pedig csak úgy lehet, ha van egy ehhez alkalmas fal..Lásd Dallas és Murray..Egy közepes minőségű futó is tud kifejezetten jó számokat produkálni egy jó fal mögött, míg egy elit futó is szenved egy rossz fal mögött..
Nekünk elsősorban a falat kell rendbe raknunk..

kyobalu
Annyi kiegészítés ide, hogy Murray azért nem közepes futó. Egyetlen gyengéje, hogy shotgun felállásból nem tud jól futni (ez szvsz azzal van összefüggésben, hogy a kezdősebessége annyira nem jó, kell pár lépés neki, hogy felgyorsuljon), pechjére Kelly idén ebben erőltette. Ez látszik abban is, hogy a változatlan dallasi OL mögött az idei neve nincs RB-k azért jóval elmaradtak a tavaly látott szinttől.
Az elit futó meg attól elit futó, hogy szar fal mögött is jó számokat hoz, erre Jamaal Charles és Adrian Peterson már nem egyszer hozott példát az elmúlt években.

Szerkesztette: empty taxi


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 8 éve
kyobalu New England Patriots 1 933 — papai.isti@gmail.com
Most komolyan, kivel kellett volna ennél többször futni? Jackson biztos nagyon aranyos, csak már nem tud futni/nem terhelhető. (Én nem hiszek spekulációknak. Volt egy hónapja a stábnak, hogy kiderítse, mire alkalmas. Erre.) Bolden futott párat, elkapott párat, de őt a tapasztalatok alapján nem lehet ST-ből kihagyni. Maradt White, vele is volt néhány (draw) futás. Csak ő nem első két down-on használható futó.

Tényleg számon kéritek, hogy a 3., 4. számú és utcáról felszedett futóval csak 14-szer futottak? Amit legfeljebb a szemükre lehet vetni, hogy nem volt minőségi tartalék Blount mögött. Talán ez sem véletlen.

De valójában a lényeg: szerintem 2014 óta nem a futójáték létezése, minősége dönt a Pats sikeréről.
tomi-tomi
A Steelers is elveszítette az első kettő számú futóját, ők mégis próbálták eladni a futásokat Jordan Todmannal és Tüszivel is. Nem azt hiányolom, hogy miért nem futott a csapat 150 yardot, miért nem futott harmincsszor. Csak annyit, hogy még csak meg se igazán próbálta, hogy a boxban tartsa a LB-t, safety-t. Ward, Trevathan úgy mozoghattak, mutathattak blitzet, léphettek hátra szabadon, oszthatták el az elkapókat, hogy a futásra egyáltalán nem kellett figyelniük. Idegenbeli meccs volt, nagy volt a hangzavar, az audible-k aligha működhettek, nem ment a hurry up, a Denver szabadon cserélgethetett, rotálhatott a védelemben egész meccsen. Nem volt az offense-nek olyan aspektusa, ami arra irányulhatott volna, hogy limitálja, megkösse egy kicsit Wade kezét. Hívhatta pihent emberekkel, szabadon, csak Brady ellen a playeket.

Kíváncsi leszek, hogy jövőre hogyan folytatjátok. Nekem nagyon tetszett ez a "teszünk a futásra, megoldjuk Bradyvel 2mp alatt" stílus, rohadtul látványos amikor működött. De utólag "okos" az ember. 😊 Látva azt, hogy idény első felében 5 hazai meccs mellett 3-szor kellett menni idegenbe, az eredmény 8:0, a második felében ötszor kellett idegenbe menni, ebből hármat bukott a csapat, közben "elintézve" azt is, hogy a playoffban is idegenbe kelljen menni, szerintem voltak intő jelek, hogy esetleg kéne valamit igazítani rajta. Persze, Gronk, Dola, Edelman is ki-kihagyott, nem játszottak, volt abban ráció, hogy ha ők visszatérnek, akkor helyre billen minden. Nem billent végül helyre, és kétlem, hogy most az lenne erre a logikus válasz, hogy azért, mert nem volt Lewis. Mindig az hiányzik aki éppen nincs? 😊 Ha ez lenne, akkor jövőre Lewisből tessék hármat beszerezni 😀 Másrészt Gronk, Minitron és Dola fizuját csökkenteni, mert mégse olyan fontosak. De szerintem inkább valahol a logikában van a hiba, nem bennük. Szerintem ebben a nem futunk stílusban ennyi volt a mojo, jövőre alakítani kell majd rajta.

(Érdekesek egyébként a több éves futás ill. passz számok. Látszik bennük tendencia is, illetve, hogy hogyan lett ilyen passz-orientált az offense. Az elmúlt négy évben a futás kísérletek száma 523, 470, 438, 383, elöl a 2012-es, hátul a 2015-ös szám. Folyamatos és fokozatos csökkenés. Ugyanebben a 4 évben a passz kísérletek száma: 637, 628, 582, 624. A passzok nagyjából szinten voltak - bár éppen a SB győztes évben volt 8-10%-al kisebb, kérdés, hogy ennek tulajdonítsunk-e jelentőséget, vagy csak statisztikai kilengés. De ennél szerintem érdekesebb, hogy nem az történt, hogy a futások számának csökkenésével a passzok száma nőtt, hanem úgy lett a passzjáték domináns, hogy a passz playek száma maradt, csak elfogytak mellőle a futó playek. Idén kb. 150-el kevesebb playt játszott összesen a csapat, mint négy éve. Ez meccsenként majdnem 10 play, Idén ennyivel kevesebb játékot kellett az ellenfeleknek levédekezniük. Chip Kelly a haját tépné ezt látva, az biztos 😀 De viccen kívül, szerintem ez nem jelentéktelen tény, meccsenként 10 támadó play, az meccsenként legalább 1 plusz drive...)
peterk2005
peterk..tomi-tomi már összefoglalta korábban, hogy mi miatt nem tudott úgy működni a futójáték idén, ahogy a korábbi években..
Megnéztem az idei meccs statokat futás terén..Ahhoz képest, hogy ez első 9 meccsen nagy %-ban a kezdő, teljesen tapasztalatlan Mason-Andrews, Tre Jackson féle belső maggal mozgott a fal kifejezetten vállalható volt a futás..Amíg ki nem esett Lewis, majd később Blount is..
A Pats filozófiája az, hogy az ellen gyenge pontját kell támadni, s arra kivitelezni 10 féle játékot..Ha a passzvédekezésben van 1-2 ember aki gyenge, akkor azt támadjuk, ha a futás elleni védekezésükben vannak kevésbé működő játékosok, vagy területek, akkor azt...Ehhez nem kellenek futósztárok, bőven elegendő, jó képességekkel rendelkező, munkásemberek..
Idén Lewis-al mertünk nagyot lépni..Mert a nyár folyamán kiderült, hogy ennek a gyereknek az irányváltásai, sebessége mint futásnál, mint passzoknál több, mint eredményes lehet a csapatnak..Nem véletlenül, hogy az első három meccsen, az elkapott számai mellett, Lewis futott a legtöbbet is a csapatból..
Csak azon csapatok ellen futunk, akik futás elleni védekezése az utolsó harmadban van a ligában..Különben meg 70-100 yardokat átlagolunk..Idén csak a Jaguars, a Colts, Cowboys és Redskins ellen futottunk többet..Nem véletlenül..De futottunk mi 161 yardot is idén egy meccsen..
Amíg Brady lesz a csapatban és a rövid, slot, slant játékokra építjük a játékokat, a várható O# play hívások 2/3-a a passzra fog épülni..De nem kívánjuk feladni a futást annyira, mint az elmúlt hat meccsen, csak egyszerűen nem volt ember, sem a falban, sem a futók között, aki legalább közepes szintet tudott volna hozni. Mindenkinek az idegére ment JMD, hogy miért próbáljuk erőltetni a maradék futókkal a középső futásokat..Egyszerűen azért erőltettük, mert nem volt más opció..Andrews-t leváltotta Stork, aki idén gyenge volt..Mason és Tre felváltva voltak sérültek..Az OT poszt pedig vállalhatatlan volt az elmúlt 6 hétben..Leigazoltuk Jacksont, hogy vele hátha megy már majd a PO-ban, állítólag az elmúlt egy hónapban nagyon sokat gyakorolták is edzéseken ezeket a lehetőségeket, de egyszerűen nem ment..Mert nem volt elég hozzá a jelenlegi játékosállomány..
Valószínűleg ezért is kellett ilyen hamar mennie DeGuglinak..Előző helyein, Miami-ban és a Jets-nél főleg runblokkban erős falakat rakott össze, abban volt erős..A tavalyi választottjai azt vetítették előre, hogy igenis erősebb futójátékot tervezünk, s kevesebb terhet akarunk Brady vállára tenni..Na ez sehogy sem jött össze..Az első 8-9 meccsen még vállalható volt a futás mennyiség és minőség, de az utolsó hat hétben, Lewis és Blount kiesése után borzalmas..Jackson pedig nem tudott veteránként csodát tenni..
Futni pedig csak úgy lehet, ha van egy ehhez alkalmas fal..Lásd Dallas és Murray..Egy közepes minőségű futó is tud kifejezetten jó számokat produkálni egy jó fal mögött, míg egy elit futó is szenved egy rossz fal mögött..
Nekünk elsősorban a falat kell rendbe raknunk..
Erre vagyok a legkíváncsibb a szezonban, hogy milyen edző, és milyen játékosok által lesz megoldva..
Mert közepes futókkal rendelkezünk, akik meg tudnánk oldani a futásproblémákat..Azért ott van Blount, Gaffney, vagy Iosefa is erőfutónak..3th down futónak pedig minőségi játékos Lewis, és White is.
Szerintem nem kell aggódni..JMD rendbe akarja rakni a falat, s futni is akar a sok gyors passz mellett..
De várható valami újítás az biztos..Tuti, hogy JMD is előre gondolkodik.. 2 éven túl ugyanazt a tervet nem lehet követni..Lehet, hogy egy új TE, vagy egy minőségi szélső WR személyében sémaváltás is kell..Biztos, hogy Martint sem tartottuk meg véletlenül..Szerintem ő fog előrébb lépni 2016-ban.. Meglátjuk..
Amennyiben rendbe rakják Brady előtt a falat, ez a játékosállomány ismételten alkalmas egy AFC döntőre..Most is csak egy paraszthajszállal maradtunk le a SB-ról...

Ward egy paraszt.. 😉
több mint 8 éve
kyobalu New England Patriots 1 933 — papai.isti@gmail.com
.kyobalu
peterk2005
Funhun ezt hiányolta pedig volt belőle elég sok a meccsen, csak nagyon kevés jött be..

De mind1..Behúzható meccs lett volna ez, ha JMD picit hamarabb kapcsol, nem a 4. negyedben..
kyobalu
Kicsit félreértettél.
Nem ezeket az amúgy tán jónak tűnő matchupra feldobott 4-5 mélységi, hosszú passzt hiányoltam a mérkőzés 33. percéig, hanem:
- Whitenak dobott screen passzokat
- Oldalról induló slant útvonalat futó Whitenak dobott 5-10 yardos passzokat, amelyekből majd mindig 1st down lett
- Backfiledről induló Whitenek dobott checkdown passzokat oldalra, amire a rá figyelő LB lassan ért ki és simán lett belőle 1st down, vagy 7-8 yard
- Backfiledről induló Whitenek dobott 4-5 yardos passzokat a D-Line mögé
FunHun
Értettem mit írsz..
De visszanézve a meccset nem nagyon volt ezekre esély..A nyomás szinte mindig a két OT felől jött, a screen passzokat emiatt nagyon nehézkesen tudták volna kivitelezni. Von Miller le is ütött egy ilyen kezdeményezést..
Az oldalról slant útvonalat futó játékosokat már a LOS-nál leütközték, próbálták kizökkenteni a route-jukból a LB-ek és DB-ek..Nehezen működött a slant, slot játék is, kivéve már akkor, amikor fáradtak és kiesett egy időre Ward és Harris.. Akkor villant meg Julian, és Gronk is párszor a második félidőben..
A checkdown passzok működhettek volna, ha Brady és White is konzisztens...Mert lehet, hogy elkaphatóak voltak azok az oldalsó passzok, de messze nem voltak pontosak..
A bakckfieldről induló RB játék is működhetett volna a D-line mögé lögyböléssel, de mivel Julian, Dola, és sokszor Gronk is ezt a területet támadta, nagyon betömörült az a zóna LB, és DB sorral..Oda pedig nem mert kockáztatni Brady, mivel kifejezetten kevés blitz-et hívtak és tele volt emberekkel az a zóna..
A játékterv passzoknál érthető volt.. S talán revidiálom is magam, mert a szélső RB passzjátékra White is alkalmas, csak most vasárnap nem volt meg az összhang Brady-vel..Néha White maradt le, néha Brady dobott ne túl pontosat..Amennyiben ezek a játékok bejöttek volna, akkor simán tudtunk volna haladni..Ez volt a terve JMD-nek..
A hibát abban látom, hogy Gronk mellé a szélekre nem állítottak többször még egy elkapót Martin, vagy Lafell személyében..Mert az látszott, hogy Gronkot szinte végig két ember fogta..Amennyiben Julian, Dola és Gronk is a számok környékét támadta, főleg slant útvonalakkal, akkor minimum kivettek 5 embert a DB sorból..A széleken jobban tudott volna érvényesülni a 3-4. számú DB-el szemben a maradék elkapó duónk.. 5-10 yardos játékok pedig bőven elegek lettek volna a haladáshoz, ha már ennyire feladtuk a futást..Ezért is nyomták ki oldalra szinte végig White-ot..Csak nem jöttek be a rá hívott passzjátékok..

Ward egy paraszt.. 😉
több mint 8 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Sejtettem, hogy előjön a Steelers. 17 futásuk volt. (Pats 14) Viszont jobban ment nekik. Csak az a fal Bell-re és DeAngelo-ra (futásra is) van trenírozva.

Két dolgot biztosan megtanultam BB-től: egy NFL idény a lemorzsolódás játéka és a foci legvégül a végrehajtásról szól. S még egy, JMD/BB gameplan-je: keresd meg a leggyengébb pontot és utána azt üssed a végkimerülésig.

Lemorzsolódott az OT poszt. nincs kezdő LT, a megfelelő minőségű cseréje nyaktól lefelé sérült, a backup RT betlizett. Elfogyott a RB poszt. Leírtam, itt nem volt olyan futó, akire érdemi, a passzjátékot tehermentesítő futójátékot lehetne hívni. Kész, kiürült, nulla. (El tudom fogadni azt a döntést, hogy az egyetlen reményt adó futót (Bolden) nem merték ezzel terhelni.)

A védelem minősége lehetővé tette, hogy három negyeden keresztül keresgéljék a gyenge pontot. Megtalálták, White háromból háromszor verte meg a LB-ét.

Végül minden a végrehajtáson múlott, Brady egy kicsit pontatlan volt. S ezért értem meg BB-t, bár két napja szidtam a TV előtt, mint a bokrot, hogy nem rúgat FG-t. Az NFL elismerten legnagyobb edző koponyája azt sakkozta ki 15 évnyi tapasztalata alapján, hogy ma már (a first ballot future HoF) TB nem tudja elvinni még egyszer idáig a drive-ot. Mert már nem képes a támadó filozófia elvárt pontosságú végrehajtására. S ezek után megtette kétszer. Epikus vereség lett belőle, ez jár a Broncos ellen nekünk.


Lesz új mojo. JMD az egyik legkreatívabb támadó edző. Plusz Ernie Adams agya a háttérben. S lesz benne futójáték. 😊

(A játékok összegének alakulása önmagában nem jelent sokat. Az biztos, hogy Brady sztenderden terhelhető meccsenként 40 passzal.)

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 8 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 727 — SuperBowl Champions 2013/2014
tomi-tomi
peterk2005
Én még mindig azt mondom, hogy a Miami és a Jets elleni meccs W, ha nagyon akarja a Pats. Előbbinél egyértelműen tankoltak a playoffra, utóbbinál meg szerintem kicsit ki akarta golyózni BB a Steelerst. Higgyétek el, ha egy vezetőedző csapatot szervez arra, hogy a szabálykönyvben a szürke foltokat megtalálják és ezzel szerezzen előnyt, akkor bőven benne van, hogy akkor még simán beleférő vereséget strigulázzon, ha úgy számítja, hogy ezzel könnyebb lesz a PO.

A Denver ellen pedig nem sokon múlt, hogy nem lett meg. Akkor pedig miről beszélne mindenki? Arról, hogy Brady mekkora állat, hogy a futójáték teljes hanyagolásával is megverte a Denvert.

Van egy ilyen Qb-d, alkalmas elkapóid, a liga legjobb TE-je, és egy fal ami nem képes 4 másodpercig tartani a zsebet, vagy lyukat blokkolni a futáshoz. Ez bőven jó taktika volt. Hívtak pár futást, mind besült kb.

Ettől függetlenül arra leszek kíváncsi, hogy mikor jön el Bradynél a hanyatlás. Manningnél is kvázi gyorsan jött, még ha volt is műtétje a nyaka miatt. Amíg tudja ezt csinálni, a 32-ből 25 csapatot kb instant felülmúl, és a maradékra sem underdogként megy ki.

Persze én örültem a Denver W-nek, csak nem értem ezt a sokkot. Egy ilyen fallal miért kellett volna sorozatosan 3&8-12 yardos szituációkba forszíroznia magát a Hazafiaknak? A liga teljes szabályrendszere a passhappy játékra lett kitalálva, arra, hogy hozzá se érhess az elkapóhoz. A rövid yardos játékok pont ezt aknázzák ki, és ha nincs falad futni vagy hagyni, hogy felfejlődjön a route, akkor ez egy jó taktika volt.

Én a White vs LB párharcot sem látom tragikusan rossznak. Többnyire Bradyn és a futón múlt, hogy elkapás lesz-e, nem pedig a védőn, tehát meg is történt ami szerettek volna, csak nem sikerült befejezni. Szerintem sokan nagyon túlgondolják néha a játékot, aminek igazából az lenne a lényege, hogy a legjobb játékosaidat vond be minél többet a játékba, így tudod a legnagyobb előnyt szerezni play by play. Az pedig kétségtelenül Brady a Patsnél.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 8 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 432
Sziasztok!

Régebb óta olvasom a fórumot, de hozzászólni még nem szóltam hozzá az eszmecserékhez, mert mindenki elmondott mindent, szerintem, úgyhogy nem láttam értelmét beleszólni.

Én 2007-ben láttam először a csapatot játszani az SB-n, aztán a következőn, 2011-ben. A gépszíj tavaly előtt kapott el, akkor a tavalyi szezon nagy részét meg tudtam nézni, illetve az ideit végig követtem, draftostul, training campestől, mindenestül.

Ez alatt az idő alatt jobban elmélyedtem a játék történelmében, a csapatokéban, főleg a Patsében és próbálom felfogni nemcsak a szabályokat, de a felállásokat is. (Btw, szerencsére itt már felleltem több elemző linket is, a Patspulpiton is és van jópár tipp beszerzendő könyvere, pl.: Michael Holley: War Room illetve a Pat Kirwan féle könyv is kezdetnek. Remélem egyszer csinálnak egy nagyobb elemzést, visszaemlékezést BB-ék ezekről az évekről és a válaszott taktikákról, miértekről.)

Pár szót a szezonról, bocsánat ha nem említek mindig neveket, nem mindet jegyeztem még meg illetve nem akarok hülyeséget írni 😊

Szerintem amilyen jól indult, olyan rossz is lett a vége.
Már az elején voltak baljós jelek azáltal, hogy ígéretes játékosok IR-en kezdett (pl. Tyms), de szerencsére a keménymag illetve a többi új játékos hamar felnőtt a feladathoz és szinte ment minden mint a karikacsapás.

Aztán ahogy nőtt a sérültlista, úgy csökkent a depth.
Lewis kiesésével az addigi jó játék és variációs lehetőség is csökkent, de valamiféle pótlás szerencsére volt (White, Bolden) és ott volt még Blount mint erőfutó. Amúgy őt szeretném megvédeni, mert lehet, hogy nem egy őstehetség, de amikor jól nyitott a fal előtte akkor yardokat tudott hozni és az sem utolsó szempont, hogy sztem jól fárasztotta az ellenfél játékosait és azért vele csak számoltak, hogy futás jöhet.
Másrészt nem hiszem, hogy a Pats készakarva ne használna ilyen futójátékot. Lehet, hogy nem arra épít, de azért plusz egy fegyver, egy variációs lehetőség mindig jó és kell, különben kiszámítható a játék.

Az Eagles elleni meccsig minden ment, bár sokszor döcögve és mákkal. Viszont azon a meccsen beütött minden ami csak lehet és utána a rotációnélküliség szépen kiütötte Amendolát, Edelmant, Gronkot a támadószekcióból, ami gyakorlatilag lenullázta a játékot.

Ettől függetlenül a Dolphins elleni meccset be lehetett, be kellett volna húzni, a Denver meccsel egyetemben, bár ez utóbbit akár el is engedhetjük.

A főcsoportdöntő egy nehéz meccs volt, de egy jobb fallal meg kellett volna lennie, ez látszott.
Minden tiszteletem a denveré, mert jól játszottak, a sérülésekkel szerencséjük volt (a Patsnak tavaly volt) és jól gazdálkodtak a játékosaikkal.

Lehetséges, hogy azért küldték el az edzőt, mert rossz játékosokat választott, nem jól tréningelte őket, nem voltak képesek egy szezont és a PO-t koncentráltan lehozni és futásblokkolásban is nullák voltak ami hozta a kiszámítható játékot, a védelem pedig felőrölte a mi játékosainkat.

Szerencsére vannak új játékosok pluszban akikre lehet építeni, pl. Keshawn Martin, Chris Harper, Darryl Roberts.
Lettek jó játékosok hozva Akiem Hicks, Jabaal Sheard.

Voltak bebukott projektek mint pl. Scott Chandler és talán Mayo.
Egy jó TE pedig kelleni fog, nemcsak a rotáció, de a variációk miatt.
Mayonak még adnék egy évet, mert ha sikerül végre felépülnie akkor ő a védőfal Gronkja lehet.
Gronk is sokat volt sérült és végül csak össze lett rakva (lehet tanulmányoztak Frankenstein művét).

Amendolát megtartanám, mert hasznos és jó játékos és nem értem azokat akik szerint drága és más is hozza ezeket a számokat
Plusz ahogy többen is mondják, tuti nagyobb baja is volt még, nem csak apró sérülés így meg nehéz villanni.

És ami az egyik legfontosabb, a kémia Bradyvel és az Erhardt-Perkins rendszer megértése.
Ha az nincs meg, akkor kuka a játékos, hiába volt/lehet máshol jó.

A drága FA igazolásra pedig csak Revist hoznám fel.
Ha úgy látják, hogy kell egy jó WR vagy bármilyen pozícióra játékos akit nem tudnak kinevelni és megéri, akkor hozni fogják. Mert akárhogy nézzük, ez a csapat mindig WIN módban van.

Btw, még a szezon előtt volt Mossal interjú és ott azért pedzegette, hogy benne van még a bugi a lábában és akarna játszani, de valami miatt mégsem. Lehet, hogy tudja, hogy nem lenne kedve/türelme egy full szezonhoz, edzőkhöz és társakhoz. Vagy csak fél, hogy besülne és csorbulna a legendája.

Asszem most ennyi lenne. Köszönöm ha végigolvastad 😊

több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Most komolyan, kivel kellett volna ennél többször futni? Jackson biztos nagyon aranyos, csak már nem tud futni/nem terhelhető. (Én nem hiszek spekulációknak. Volt egy hónapja a stábnak, hogy kiderítse, mire alkalmas. Erre.) Bolden futott párat, elkapott párat, de őt a tapasztalatok alapján nem lehet ST-ből kihagyni. Maradt White, vele is volt néhány (draw) futás. Csak ő nem első két down-on használható futó.

Tényleg számon kéritek, hogy a 3., 4. számú és utcáról felszedett futóval csak 14-szer futottak? Amit legfeljebb a szemükre lehet vetni, hogy nem volt minőségi tartalék Blount mögött. Talán ez sem véletlen.

De valójában a lényeg: szerintem 2014 óta nem a futójáték létezése, minősége dönt a Pats sikeréről.
tomi-tomi
A Steelers is elveszítette az első kettő számú futóját, ők mégis próbálták eladni a futásokat Jordan Todmannal és Tüszivel is. Nem azt hiányolom, hogy miért nem futott a csapat 150 yardot, miért nem futott harmincsszor. Csak annyit, hogy még csak meg se igazán próbálta, hogy a boxban tartsa a LB-t, safety-t. Ward, Trevathan úgy mozoghattak, mutathattak blitzet, léphettek hátra szabadon, oszthatták el az elkapókat, hogy a futásra egyáltalán nem kellett figyelniük. Idegenbeli meccs volt, nagy volt a hangzavar, az audible-k aligha működhettek, nem ment a hurry up, a Denver szabadon cserélgethetett, rotálhatott a védelemben egész meccsen. Nem volt az offense-nek olyan aspektusa, ami arra irányulhatott volna, hogy limitálja, megkösse egy kicsit Wade kezét. Hívhatta pihent emberekkel, szabadon, csak Brady ellen a playeket.

Kíváncsi leszek, hogy jövőre hogyan folytatjátok. Nekem nagyon tetszett ez a "teszünk a futásra, megoldjuk Bradyvel 2mp alatt" stílus, rohadtul látványos amikor működött. De utólag "okos" az ember. 😊 Látva azt, hogy idény első felében 5 hazai meccs mellett 3-szor kellett menni idegenbe, az eredmény 8:0, a második felében ötszor kellett idegenbe menni, ebből hármat bukott a csapat, közben "elintézve" azt is, hogy a playoffban is idegenbe kelljen menni, szerintem voltak intő jelek, hogy esetleg kéne valamit igazítani rajta. Persze, Gronk, Dola, Edelman is ki-kihagyott, nem játszottak, volt abban ráció, hogy ha ők visszatérnek, akkor helyre billen minden. Nem billent végül helyre, és kétlem, hogy most az lenne erre a logikus válasz, hogy azért, mert nem volt Lewis. Mindig az hiányzik aki éppen nincs? 😊 Ha ez lenne, akkor jövőre Lewisből tessék hármat beszerezni 😀 Másrészt Gronk, Minitron és Dola fizuját csökkenteni, mert mégse olyan fontosak. De szerintem inkább valahol a logikában van a hiba, nem bennük. Szerintem ebben a nem futunk stílusban ennyi volt a mojo, jövőre alakítani kell majd rajta.

(Érdekesek egyébként a több éves futás ill. passz számok. Látszik bennük tendencia is, illetve, hogy hogyan lett ilyen passz-orientált az offense. Az elmúlt négy évben a futás kísérletek száma 523, 470, 438, 383, elöl a 2012-es, hátul a 2015-ös szám. Folyamatos és fokozatos csökkenés. Ugyanebben a 4 évben a passz kísérletek száma: 637, 628, 582, 624. A passzok nagyjából szinten voltak - bár éppen a SB győztes évben volt 8-10%-al kisebb, kérdés, hogy ennek tulajdonítsunk-e jelentőséget, vagy csak statisztikai kilengés. De ennél szerintem érdekesebb, hogy nem az történt, hogy a futások számának csökkenésével a passzok száma nőtt, hanem úgy lett a passzjáték domináns, hogy a passz playek száma maradt, csak elfogytak mellőle a futó playek. Idén kb. 150-el kevesebb playt játszott összesen a csapat, mint négy éve. Ez meccsenként majdnem 10 play, Idén ennyivel kevesebb játékot kellett az ellenfeleknek levédekezniük. Chip Kelly a haját tépné ezt látva, az biztos 😀 De viccen kívül, szerintem ez nem jelentéktelen tény, meccsenként 10 támadó play, az meccsenként legalább 1 plusz drive...)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 033 — Ajmo Vatreni
S nem a futás hiánya ölte meg (már amennyire megölte egy szorosnál is szorosabb konferenciadöntő vereség), hanem az OT-k betlizése. Vollmer bokáját épeszű nyugdíjas nem cserélné el mostani állapotában, Cannon meg... f@szom! Hogy a bánatba futottunk volna két ilyen (állaőotú) OT mögött/mellett/rajtuk kívül??
tomi-tomi
szerintem nem teljesen összefüggéstelen a kettő, mert igazából még gondolkodásra sem sikerült késztetni a denveri DL-t, hogy akkor most mi lesz, ami már egy kicsit lassította volna. úgy robbantak a backfieldre hogy egyáltalán nem tartottak a futástól, még egy nyomorult PA játékot se lehetett összehozni, mert az sem lassította egy picit sem őket. nem vették meg. mondjuk ilyen sebességgel valamennyi szinten tehették is. egy idő után már Brady is szellemeket látott, szétesett a lábmunka és jöttek az incomplete passzok nyomás nélkül is. kicsit kellett volna tehermentesíteni talán.
gabtsi
Most komolyan, kivel kellett volna ennél többször futni? Jackson biztos nagyon aranyos, csak már nem tud futni/nem terhelhető. (Én nem hiszek spekulációknak. Volt egy hónapja a stábnak, hogy kiderítse, mire alkalmas. Erre.) Bolden futott párat, elkapott párat, de őt a tapasztalatok alapján nem lehet ST-ből kihagyni. Maradt White, vele is volt néhány (draw) futás. Csak ő nem első két down-on használható futó.

Tényleg számon kéritek, hogy a 3., 4. számú és utcáról felszedett futóval csak 14-szer futottak? Amit legfeljebb a szemükre lehet vetni, hogy nem volt minőségi tartalék Blount mögött. Talán ez sem véletlen.

De valójában a lényeg: szerintem 2014 óta nem a futójáték létezése, minősége dönt a Pats sikeréről.
tomi-tomi
Bárkivel. És az, hogy ez a teljesítmény nem feltétlenül a futók hibája, jelzi a tegnapi cut is.
több mint 8 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Jah. Hát azzal a fallal nem igen lehet futni se, amelyik két egymást követő snapnál nem tudja az irányítóját megvédeni. Meg hát nem árt kicsit gyakorolni, összeszokni. Mondjuk a Miami meccsen épp gyakoroltunk valamennyit, de nem pont erre gondoltam.

Amúgy meg Rob Ninkovich ezt üzeni nektek a twitteren:
"Thanks for all the support...Ninko will recharge and start training for 16!!#PatriotsNation"

Én hiszek neki!

We are all PATRIOTS!
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 799 — Keep pounding
A Steelers hányszor futott utcáról felszedett futókkal?

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
Ha szted minden rembe vót, akkor nem szóltam.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 8 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
S nem a futás hiánya ölte meg (már amennyire megölte egy szorosnál is szorosabb konferenciadöntő vereség), hanem az OT-k betlizése. Vollmer bokáját épeszű nyugdíjas nem cserélné el mostani állapotában, Cannon meg... f@szom! Hogy a bánatba futottunk volna két ilyen (állaőotú) OT mögött/mellett/rajtuk kívül??
tomi-tomi
szerintem nem teljesen összefüggéstelen a kettő, mert igazából még gondolkodásra sem sikerült késztetni a denveri DL-t, hogy akkor most mi lesz, ami már egy kicsit lassította volna. úgy robbantak a backfieldre hogy egyáltalán nem tartottak a futástól, még egy nyomorult PA játékot se lehetett összehozni, mert az sem lassította egy picit sem őket. nem vették meg. mondjuk ilyen sebességgel valamennyi szinten tehették is. egy idő után már Brady is szellemeket látott, szétesett a lábmunka és jöttek az incomplete passzok nyomás nélkül is. kicsit kellett volna tehermentesíteni talán.
gabtsi
Most komolyan, kivel kellett volna ennél többször futni? Jackson biztos nagyon aranyos, csak már nem tud futni/nem terhelhető. (Én nem hiszek spekulációknak. Volt egy hónapja a stábnak, hogy kiderítse, mire alkalmas. Erre.) Bolden futott párat, elkapott párat, de őt a tapasztalatok alapján nem lehet ST-ből kihagyni. Maradt White, vele is volt néhány (draw) futás. Csak ő nem első két down-on használható futó.

Tényleg számon kéritek, hogy a 3., 4. számú és utcáról felszedett futóval csak 14-szer futottak? Amit legfeljebb a szemükre lehet vetni, hogy nem volt minőségi tartalék Blount mögött. Talán ez sem véletlen.

De valójában a lényeg: szerintem 2014 óta nem a futójáték létezése, minősége dönt a Pats sikeréről.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 8 éve
April Wine New England Patriots 256
A régi ismerős DL Joe Vellano is future contract-ot kapott.
több mint 8 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Patriots signed LB James Vaughters to a future contract.
Meg még ezt a párat a practice squadból (szintén future contract):
OL Chris Baker, WR DeAndre Carter, RB Joey Iosefa, DB Rashaan Melvin, OL Keavon Milton, S Cedric Thompson and DB Brock Vereen

Vaughters a Packers gyakorló csapatában vitézkedett korábban.

We are all PATRIOTS!
több mint 8 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
S nem a futás hiánya ölte meg (már amennyire megölte egy szorosnál is szorosabb konferenciadöntő vereség), hanem az OT-k betlizése. Vollmer bokáját épeszű nyugdíjas nem cserélné el mostani állapotában, Cannon meg... f@szom! Hogy a bánatba futottunk volna két ilyen (állaőotú) OT mögött/mellett/rajtuk kívül??
tomi-tomi
szerintem nem teljesen összefüggéstelen a kettő, mert igazából még gondolkodásra sem sikerült késztetni a denveri DL-t, hogy akkor most mi lesz, ami már egy kicsit lassította volna. úgy robbantak a backfieldre hogy egyáltalán nem tartottak a futástól, még egy nyomorult PA játékot se lehetett összehozni, mert az sem lassította egy picit sem őket. nem vették meg. mondjuk ilyen sebességgel valamennyi szinten tehették is. egy idő után már Brady is szellemeket látott, szétesett a lábmunka és jöttek az incomplete passzok nyomás nélkül is. kicsit kellett volna tehermentesíteni talán.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 8 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Nem tudták eldönteni, hogy melyik oldalon segítsen be. 😀

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 8 éve
Sinisa New England Patriots 2 790 — Gràcies Pep!
Arra valakinek van ötlete, hogy Williams, mint blokkoló TE miért csak 16 play-t kapott a 83-ból?

TITO
JOHAN
Per Sempre Etern

This team was the best team in the AFC in the regular season and we won two games in the playoffs against two good football teams, the best team in the postseason. And that’s what this team is.
több mint 8 éve
Szesze New York Giants 18 954 — Giants fan
azok igenis elkapható labdák voltak, ha nem is tökéletesek. Lehet a PO nyomta agyon. Mindenesetre hiba volt erőltetni ennyire sztem.
(és nyilván a túlerőltetés senki esetében nem jó, de ha már igen akkor több értelme van a sztárjátékost nyomatni, főleg miután látszik, h az X faktornak szánt ember befuccsolt)
Szesze
Hát, érzésem szerint nem estek az "igenis elkapható" kategóriába. Btw ilyet tud futóként:
 www.nfl.com/videos/nfl-instant-replay/0ap3000000601074/Instant-Replay-Did-James-White-get-his-feet-in-bounds

Ez sem rossz:
 www.youtube.com/watch?v=sgTffIpaW1s

Vereen-t persze az utolsó emlék miatt sokan a Hawks elleni teljesítményével azonosítják, de magunk között, az kiugró teljesítmény volt. Neki volt egy hasonló elkapása a Jets ellen, két különbséggel: ember nem volt a környéken (elváltotta magát a Jets védelem) és elé dobta Brady, nem mellé.
Illetve ez a play (elkapó RB számokon kívül LB ellen) kedvenc Pats play. Itt egy példa Vereen-nel, hogy milyen az igenis elkapható passz:
 www.nfl.com/videos/nfl-game-highlights/0ap2000000294275/Shane-Vereen-50-yard-catch



Akárhogy is, ennyire nem lehet csak Brady-re bízni a dolgot. Eleve feladni a futást, és hatvanszor dobatni Brady-t, üres backfield-el? Értem én, hogy le lehet vezetni papíron, hogy ez levédekezhetetlen, ha mindenki egészséges. Csak az ilyesmi általában ideig-óráig igaz, aztán már nem. A Seahawks ellen tavaly fényesen bejött. Az ott akkor zseniális húzás is volt. De azért előtte volt egy Colts meccs is, amelyiken 200+ yardot toltatok a Colts arcába a földön. Utána egy ilyen taktika eladható. Meg eladható alapszakaszban is, hiszen remek ez a csapat, elit a QB, az ellenfelek zöménél meg nincs remek csapat, elit QB.

De playoffban, a liga legjobb védelmei ellen, amikor már egy évnyi filmanyag van róla? Ennyire nem lehet Brady-re tenni mindent. Ha másért nem akkor azért, mert mi lesz, ha nem lesz mindenki egészséges? Akkor azért kéne valami B terv is.
peterk2005
Nem csak a Hawks ellen. A Ravens ellen is ugyanez volt PO-ban. Már második idényben ez a filozófia, erre tették fel a tétjüket. Ebben a két évben több 50+ passzos meccse volt Brady-nek, mint a megelőző 12-ben. (A Colts nem jó példa, az a speciális eset. Szvsz senki nem veszi komolyabban a Pats futójátékot az NFL-ben, mert megmázsálják a Colts védelmet.)

S nem a futás hiánya ölte meg (már amennyire megölte egy szorosnál is szorosabb konferenciadöntő vereség), hanem az OT-k betlizése. Vollmer bokáját épeszű nyugdíjas nem cserélné el mostani állapotában, Cannon meg... f@szom! Hogy a bánatba futottunk volna két ilyen (állaőotú) OT mögött/mellett/rajtuk kívül??

Ellentétben a Ravens és a Seahawks elleni meccsekkel, itt volt szándék érdemi futójátékra, csak nem ment. Az sem.
tomi-tomi
Ezért mondom, h a futójátékot kell legalább közepes szintre fejleszteni és akkor minden oké. Nyilván ez inkább múlik a falon, mint a futókon.
több mint 8 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
azok igenis elkapható labdák voltak, ha nem is tökéletesek. Lehet a PO nyomta agyon. Mindenesetre hiba volt erőltetni ennyire sztem.
(és nyilván a túlerőltetés senki esetében nem jó, de ha már igen akkor több értelme van a sztárjátékost nyomatni, főleg miután látszik, h az X faktornak szánt ember befuccsolt)
Szesze
Hát, érzésem szerint nem estek az "igenis elkapható" kategóriába. Btw ilyet tud futóként:
 www.nfl.com/videos/nfl-instant-replay/0ap3000000601074/Instant-Replay-Did-James-White-get-his-feet-in-bounds

Ez sem rossz:
https://i.ytimg.com/vi/sgTffIpaW1s/maxresdefault.jpg
Patriots RB James White's Tackle-Breaking 68-Yard Catch-'n-Run! | Patriots vs. Dolphins | NFL
New England Patriots RB James White breaks tackles and goes for 68 yards against the Miami Dolphins.Subscribe to the NFL YouTube channel to see immediate in-...


Vereen-t persze az utolsó emlék miatt sokan a Hawks elleni teljesítményével azonosítják, de magunk között, az kiugró teljesítmény volt. Neki volt egy hasonló elkapása a Jets ellen, két különbséggel: ember nem volt a környéken (elváltotta magát a Jets védelem) és elé dobta Brady, nem mellé.
Illetve ez a play (elkapó RB számokon kívül LB ellen) kedvenc Pats play. Itt egy példa Vereen-nel, hogy milyen az igenis elkapható passz:
 www.nfl.com/videos/nfl-game-highlights/0ap2000000294275/Shane-Vereen-50-yard-catch



Akárhogy is, ennyire nem lehet csak Brady-re bízni a dolgot. Eleve feladni a futást, és hatvanszor dobatni Brady-t, üres backfield-el? Értem én, hogy le lehet vezetni papíron, hogy ez levédekezhetetlen, ha mindenki egészséges. Csak az ilyesmi általában ideig-óráig igaz, aztán már nem. A Seahawks ellen tavaly fényesen bejött. Az ott akkor zseniális húzás is volt. De azért előtte volt egy Colts meccs is, amelyiken 200+ yardot toltatok a Colts arcába a földön. Utána egy ilyen taktika eladható. Meg eladható alapszakaszban is, hiszen remek ez a csapat, elit a QB, az ellenfelek zöménél meg nincs remek csapat, elit QB.

De playoffban, a liga legjobb védelmei ellen, amikor már egy évnyi filmanyag van róla? Ennyire nem lehet Brady-re tenni mindent. Ha másért nem akkor azért, mert mi lesz, ha nem lesz mindenki egészséges? Akkor azért kéne valami B terv is.
peterk2005
Nem csak a Hawks ellen. A Ravens ellen is ugyanez volt PO-ban. Már második idényben ez a filozófia, erre tették fel a tétjüket. Ebben a két évben több 50+ passzos meccse volt Brady-nek, mint a megelőző 12-ben. (A Colts nem jó példa, az a speciális eset. Szvsz senki nem veszi komolyabban a Pats futójátékot az NFL-ben, mert megmázsálják a Colts védelmet.)

S nem a futás hiánya ölte meg (már amennyire megölte egy szorosnál is szorosabb konferenciadöntő vereség), hanem az OT-k betlizése. Vollmer bokáját épeszű nyugdíjas nem cserélné el mostani állapotában, Cannon meg... f@szom! Hogy a bánatba futottunk volna két ilyen (állaőotú) OT mögött/mellett/rajtuk kívül??

Ellentétben a Ravens és a Seahawks elleni meccsekkel, itt volt szándék érdemi futójátékra, csak nem ment. Az sem.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 8 éve
Szesze New York Giants 18 954 — Giants fan
Én csak azt nem értem, h miért egyfolytában White-ra mentek a játékok amikor egyértelmű volt, h ő nem alkalmas arra amire használni akarják.
Szesze
Többen nem értik.

White egyáltalán nem alkalmatlan elkapó RB. Ezt én nem értem. 😊
Bolden lehetett volna a másik RB erre a szerepre. Volt két-három meccs, amikor ő kapta ezt a terhelést; nem tudott ST-ben játszani - egy snap-et sem. Mit ad isten, ezt a két-három meccset bukta el a ST. (Kiemelten az Eagles elleni zakó.)
White volt az egyetlen 100%-os skill player. Gronk is közelítette; folyamatosan duplázták. Julian, Dola 50-75% között. Ezek alapján az a két-három hosszú play kifejezetten jó matchup volt: LB emberezik a legjobb állapotban lévő skil játékosod ellen. Nem voltak rossz passzok, de túl jók sem. Hogy a tökéletest ne is említsem. Ha csak egy bejön, akkor a Denver védelemnek alapvetően kellett volna változtatnia a siker receptjükön.
Szóval, szerintem jó elképzelés volt, ami nagy nyereménnyel kecsegtetett. Hiányzott 30-50 centiméternyi pontosság. Előfordult már ilyen NFL meccsen.
Btw ha ezeket a hosszúakat is Gronk-ra dobálja TB, akkor meg az lenne a mantra, hogy túlerőltette Gronk használatát. (Ahogy pár éve történt.) 😊
tomi-tomi
Oké akkor lehet, h elvileg logikus volt ez az elképzelés (nem vagyok képben ennyire veletek kapcs), de akkor is látszott h aznap nem működik, egyszerűen formán kívül volt White akkor ezek szerint, mert azok igenis elkapható labdák voltak, ha nem is tökéletesek. Lehet a PO nyomta agyon. Mindenesetre hiba volt erőltetni ennyire sztem.
(és nyilván a túlerőltetés senki esetében nem jó, de ha már igen akkor több értelme van a sztárjátékost nyomatni, főleg miután látszik, h az X faktornak szánt ember befuccsolt)

Szerkesztette: Szesze
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Akárhogy is, ennyire nem lehet csak Brady-re bízni a dolgot. Eleve feladni a futást, és hatvanszor dobatni Brady-t, üres backfield-el? Értem én, hogy le lehet vezetni papíron, hogy ez levédekezhetetlen, ha mindenki egészséges. Csak az ilyesmi általában ideig-óráig igaz, aztán már nem. A Seahawks ellen tavaly fényesen bejött. Az ott akkor zseniális húzás is volt. De azért előtte volt egy Colts meccs is, amelyiken 200+ yardot toltatok a Colts arcába a földön. Utána egy ilyen taktika eladható. Meg eladható alapszakaszban is, hiszen remek ez a csapat, elit a QB, az ellenfelek zöménél meg nincs remek csapat, elit QB.

De playoffban, a liga legjobb védelmei ellen, amikor már egy évnyi filmanyag van róla? Ennyire nem lehet Brady-re tenni mindent. Ha másért nem akkor azért, mert mi lesz, ha nem lesz mindenki egészséges? Akkor azért kéne valami B terv is.

Az embernek az a benyomása, hogy az elmúlt egy évben történtek - a tavaly remekül bejött döntő, majd az azt követő "sűrű" offseason a deflategate-el, az eltiltással, majd annak törlésével, stb. olyan "csakazértis megmutatjuk" hangulatot csinált, hogy a csapat úgy kilőtt év elején, mint a rakéta. A végére viszont nem maradt energia arra, hogy kitalálják, hogy idén mi legyen a playoffal, playoffban. Mikor veszített az utolsó hat meccséből négyet a csapat? Szerintem soha, És előfordult valaha is, hogy így, B csapatok ellen leadjon egy home field advantage-et? Szerintem ez se fordult elő még soha. Teljesen karakteridegen a Pats-től és Belichicktől. A vasárnapi meccs is az volt. A defense-t még rendbe szedték menet közben, de offense oldalon én nem láttam (half time) adjusment jeleit. Kimentek a pályára egy elképzeléssel, és nyomták végig ugyanazt, pedig érezhető volt, hogy a game plan másre készült, mint ami a pályán történik. Arra készültek hogy megszerezzük az előnyt. Elkérték a labdát, hogy az első drive-ot Brady vezethesse, feladva a félidő végi - második félidő eleji dupla drive-ot, amit pedig Belichick gyak. sose ad fel. De az volt a terv, hogy megszerezzük az előny, aztán hagyjuk Manninget dobálni, hadd rontsa el. Nem lett meg az előny, sőt végig hátrány volt, mégsem volt semmi váltás. Én legalábbis semmit nem fedeztem fel.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)