New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 11 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 332 — dart@freestart.hu
idén már 60%-ot tölt sub-felállásban a védelem. A jövőben nyugodtan lehet a 425-tel számolni, mint viszonyítási pont, hogy éppen melyek a hiányposztok. Ez is lehet egy oka, hogy Belichick nem nagyon hajkurássza a prototípus 5-tech játékost -bár az 1-gap penetrator UT azért elkelne, de őket azért könnyebb találni.
A Chung, Gregory, McCourty safety trió is tetszetős. Mint Vödör kezdeti éveiben, amikor Sanders és Harrison mellett tudott játszani.DoM
Én még nem látom ennyire tisztán ezt a safety kérdést. Az világos, hogy DMC egyre jobban hasít FS szerepkörben, de nem tudom, h ez mennyire kényszer kérdése. Jelenleg az egész keretben nincs más, aki ezen a poszton elszüttyögne. Ha Talib dobbantana év végén ugyanez a a helyzet az egyes számú CB poszton is. Tavon Wilsonról sem tudom mit gondoljak, de az beszédes minden esetre, hogy ebben a veretes és sérülésektől tizedelt safety állományban is képtelen volt egy kezdő posztot összekukázni valahogy.
Elvileg lesz egy szem Byrd az FA piacon ( akit gondolom szétkapnak majd fél perc alatt a csapatok az ajánlataikkal ) és egy elég mély draft class, de onnan mi Eugene Wilson óta nem szedtünk fel épkézláb játékost erre a posztra.
Higthtower játéka kicsit nekem is csalódás a nagy playek ellenére/mellett is, de ezen a poszton nem is nagyon lehet megváltani a világot.

Do your job
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Legfeljebb ilyen bírói szemlélet finomítást tudok elképzelni. Egyértelműnek tűnik, hogy a passzjáték védelmén keresztül próbálják még látványosabbá, pont gazdagabbá (ezáltal még jobban eladhatóvá) tenni a meccseket.tomi-tomi
Érzésem szerint nem a passzjáték van itt a fókuszban, hanem a sérülések. Az utóbbi években elkezdett tömeges jelenséggé válni, hogy volt NFL játékosok perlik az NFL-t a kimutatott károsodások (elsősorban agykárosodás) miatt. Szvsz a liga ettől fél leginkább, emiatt "puhít".


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Wilfork mostanában nyilatkozott, olyan nosztalgiával emlegette, hogy pár éve egy WR nagyon sokat kockáztatott, ha a pályán keresztbe futkározott, ma meg zászlók és bírók védelmében nyugton kolbászolhat.tomi-tomi
Az illegal contactokkal szemben lehetnének elnézőbbek a bírók (valamit visszakapnának a védelmek az ütközések komoly korlátok közé szorítása ellenére), csak most nincs senki a megfelelő pozícióban, hogy kisírja a változtatást.DoM
Legfeljebb ilyen bírói szemlélet finomítást tudok elképzelni. Egyértelműnek tűnik, hogy a passzjáték védelmén keresztül próbálják még látványosabbá, pont gazdagabbá (ezáltal még jobban eladhatóvá) tenni a meccseket.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Wilfork mostanában nyilatkozott, olyan nosztalgiával emlegette, hogy pár éve egy WR nagyon sokat kockáztatott, ha a pályán keresztbe futkározott, ma meg zászlók és bírók védelmében nyugton kolbászolhat.tomi-tomi
Az illegal contactokkal szemben lehetnének elnézőbbek a bírók (valamit visszakapnának a védelmek az ütközések komoly korlátok közé szorítása ellenére), csak most nincs senki a megfelelő pozícióban, hogy kisírja a változtatást.

szerk.: idén már 60%-ot tölt sub-felállásban a védelem. A jövőben nyugodtan lehet a 425-tel számolni, mint viszonyítási pont, hogy éppen melyek a hiányposztok. Ez is lehet egy oka, hogy Belichick nem nagyon hajkurássza a prototípus 5-tech játékost -bár az 1-gap penetrator UT azért elkelne, de őket azért könnyebb találni.

A Chung, Gregory, McCourty safety trió is tetszetős. Mint Vödör kezdeti éveiben, amikor Sanders és Harrison mellett tudott játszani.
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Az utolsó mondatodat olvasva szerintem DoM néhány könnycseppet elmorzsolt a szeme sarkából. 😀
Szerintem Spikes-nak kimondva-kimondatlanul megengedik, elnézik a rossz fiú szerepét. Nem baj ha kap néhány büntetést offside-ért, irányító kései ledöntéséért stb. "Hivatalosan" a Wilfork-Mayo-DMC tengely a példakép, de jól érezhető, hogy az egész védelem a seggét veri örömében, hogy végre van egy rettegett playmaker. Wilfork mostanában nyilatkozott, olyan nosztalgiával emlegette, hogy pár éve egy WR nagyon sokat kockáztatott, ha a pályán keresztbe futkározott, ma meg zászlók és bírók védelmében nyugton kolbászolhat.

szerk. Még azon se lepődnék meg, ha Hightower gyarapodott volna.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
A cover LB hiányát már feszegettem korábban. Nekem valahogy még mindig az a határozott érzésem van, mint ha egy 4-3-as fal mögé beraktak volna 3-4-es LB-ket. Az igaza megvallva én Hightowerben sem látom azt a sebességet amivel ekkora területet képes lenne bejátszani. De lehet, h tévedek. Mayo nem lenne rossz, csak valahogy ez a tömegnövelés mint ha őt is lelassította volna picit.Boston
Hasonlóan látom én is.

A draft előtt Hightower 265 fonttal mérlegelt. Chandler Jones 266-tal -csak viszonyításként. A DE viszont kb. 5 centivel magasabb. A közvetítésekből nehéz megítélni a súlyokat, de még ha fogyasztott is valamennyit Hightower (nem úgy látszik), egyáltalán nem meglepő, hogy elveszik a pályán, ha túl sok a szabad terület körülötte -az már meglepőbb, hogy mennyire egyszerűen teszik arrébb a LOS-nál futás ellen és még véletlenül se találja el a gappeket (különösen az elmúlt meccseken). Egy-egy big play szerencsére mindig becsúszik tőle, de egyelőre komoly csalódás és nem látni, hogy melyik pozíció állna neki igazán jól a védelemben. Talán az, amit tavaly játszott nálunk Ninkovich (az egyértelmű 34 TED mellett).
több mint 11 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 332 — dart@freestart.hu
Bruschi óta nem volt olyan emocionális vezéregyénisége ennek a védelemnek, mint most Spikes. Elképesztő milyen hőfokon ég ez az ember.
A cover LB hiányát már feszegettem korábban. Nekem valahogy még mindig az a határozott érzésem van, mint ha egy 4-3-as fal mögé beraktak volna 3-4-es LB-ket. Az igaza megvallva én Hightowerben sem látom azt a sebességet amivel ekkora területet képes lenne bejátszani. De lehet, h tévedek. Mayo nem lenne rossz, csak valahogy ez a tömegnövelés mint ha őt is lelassította volna picit.
Kyle Love pedig rengeteget fejlődött az elmúlt ével során, de ha hosszabb távon is 4-3-as alap DL-ben gondolkodunk, akkor egy igazán jó gap penetrator DT iszonyat nagyot tudna rombolni Wilfork mellett szerintem.

Do your job
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Nagyjából minden előttem leírttal egyet értek, de azért most kivételesen megvédem Tomot, hiszen adott egy 56 yardos TD-passzt is, szal most kevésbé jogos a kritika (a 83-hoz kevésbé kellett ő)Wyatt
Azt speciel aludobta. 😀 Btw szerintem a Vereen passznál majdnem annyit repült a labda, mint Julian-hez (utóbbi LoS-től 35-40 yard-ot). Igaz, egyenesen meg lehetett dobni. Jó lenne, ha egy összejönne tökéletesen, mert lassan majom lesz a hátán. Nem véletlenül "őrjöngött" az Edelman TD után. (A meccs utáni öltöző felvételen Julian egész jól néz ki ahhoz képest, hogy mekkorát helikopterezett.  www.patriots.com/media-center/videos/Patriots-Today---Patriots-Locker-Room-Post-Game/8a1260cd-205f-4e1c-98e0-d794842e49ea )


Szerintem tomi-tomi inkább arra gondol, hogy Edelman ilyen színtű játékával 8m/év körül tudja tartani az FO Wes igényeit. Edelman egyelőre (vagy nem) még nem Welker.zinedine5
Igen, ilyesmire gondoltam. Csak szerintem alapból nem lesz 8 millió/év az ajánlat. Tavaly nem ment bele a FO a 24m/3 évbe, idén miért kínálnának 16/2 évet egy 9+ba kerülő tag után? Brady személyes kérésén sok fog múlni szerintem.

A meccs hihetetlen hangulatos volt, de nekem hiányzott Gronk, főleg az elején. A védelem látványos, néha parádés, de a PO-ban nem lesz turnover fesztivál. Sanchez 96 QBR, ráadásul a bika run-def is már a múlté. Persze kábé az egész második félidő garbige time volt, ennek ellenére még jópár meccs kell, hogy kicsit is meggyőzzenek. Mondjuk megnézve a Texans elmúlt két meccsét, ők sem legyőzhetetlenek, sőt... A Ravensről nem s beszélve. Nekem most a Denver tűnik az AFC legerősebb csapatának, után jövünk mi a Ravens, Texans kettőssel. Bár hosszú még a szezon, két meccsel ezelőtt mennyire más képünk volt az egészről. Ki tudja mi lesz két meccs múlva.LordTamas
Az eleje nyögvenyelős volt. De azért az INT után lehoztak egy 80+ yard-os drive-ot szinte hibátlanul. Sanchez az első félidőben 54 körüli QB rating-et hozott, a második félidő nagyjából full prevent és base Def. volt.
Valóban, mostanra a Broncos tűnik a legerősebb AFC csapatnak, a Texans kezd kifújni, mint a Pats a 2007-es alapszakasz legvégére. Jó lenne megőrizni Manning-ék ellen a hazai pálya előnyt.


Ez az összeállítás - a zenével együtt - jól összefoglalja a Jets meccset.  www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gXeLi-nAHyw

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 030 — Ajmo Vatreni
Szerintem tomi-tomi inkább arra gondol, hogy Edelman ilyen színtű játékával 8m/év körül tudja tartani az FO Wes igényeit. Ecdelman egyelőre (vagy nem) még nem Welker.
több mint 11 éve
LordTamas New England Patriots 683 — Welker fan for life
Teljesen egyetértek DoM-mal Welkerrel kapcsolatban. Wes teljesértékű, stabilan megbízható elkapó, Edelman pedig jolly-joker. Nagyon jó, ha van, de messze nem képviseli Welker értékét.

A meccs hihetetlen hangulatos volt, de nekem hiányzott Gronk, főleg az elején. A védelem látványos, néha parádés, de a PO-ban nem lesz turnover fesztivál. Sanchez 96 QBR, ráadásul a bika run-def is már a múlté. Persze kábé az egész második félidő garbige time volt, ennek ellenére még jópár meccs kell, hogy kicsit is meggyőzzenek. Mondjuk megnézve a Texans elmúlt két meccsét, ők sem legyőzhetetlenek, sőt... A Ravensről nem s beszélve. Nekem most a Denver tűnik az AFC legerősebb csapatának, után jövünk mi a Ravens, Texans kettőssel. Bár hosszú még a szezon, két meccsel ezelőtt mennyire más képünk volt az egészről. Ki tudja mi lesz két meccs múlva.
több mint 11 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Nagyjából minden előttem leírttal egyet értek, de azért most kivételesen megvédem Tomot, hiszen adott egy 56 yardos TD-passzt is, szal most kevésbé jogos a kritika (a 83-hoz kevésbé kellett ő)

több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Edelman minden jó megmozdulása csökkenti a Welker szerződésen szereplő számot.tomi-tomi
Ezzel az eggyel nem értek egyet. Még mindig nem látom a komplett elkapó Edelmant és továbbra is úgy tartom, hogy a passzjáték csak Welkeren és Gronkon keresztül működik.

Egy ilyen bulimeccsen is Welker 10/7 célpont/elkapás vs. mindenki más 17/11. Edelmannel újra veszélyes lehet meccsenként egyszer az end around/reversed futás illetve a screen passzok. Ez a két elem az, ami BOB idején néhány ritka esettől eltekintve kikerült a playbookból. Sokat lehet ezekkel nyerni (Edelman személyében remek játékos van erre a szerepre), de ha meg jól olvassa a védelem a szokásos playekhez képest szinte biztos a komolyabb yardveszteség (a down bukása mellé).

Ellenállás kifejtésre is képes ellenfél ellen azért érdekes lesz figyelni, hogy Gronk nélkül mi lesz a passzok elosztása, ha olyan védelem jön szembe, aki "semlegesíteni" tudja West.

Az eredmény és a játék képe miatt nehéz értékelni, de nekem nagyon az volt a benyomásom a bohócsorozat előtt, hogy csak a futójáték működik és nyögvenyelős nap vár a támadókra. Aztán a szerzett labdák és a special teams megoldotta, hogy ne kelljen görcsölni a támadóknak (Gost rontása is megadta az alaphangot ehhez).
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Salas már Philiben van. Hát ezért még a mostani Branchet sem érte meg kirakni.Schleck
Hát, nem ő lett az új Eric Decker. 😕DoM
Nagyon kockázatos volt elengedni, sajnos nem segített, hogy csütörtökön történt. Vége a BB-Reid barátságnak. 😀

Btw tényleg nem sokat lehet kihámozni a Jets elleni meccsből, de néhány gondolat szilánk, ahogy eszembe jut.
Hernandez sokkal jobban mozog, mint az első visszatérésekor. Megint puha, macskaszerű léptekkel közlekedett.
BabyVince bepöccenhetett, hogy a PFF külön cikkben elemezte, hogy mennyire rossz idén.
Arrington-nak lehet, hogy a kevesebb snap szám kellett, hogy jól játsszon? Elég jó slot CB-nek tűnt most.
Remélem, nemcsak Ryan-ék fogják ennyire tisztelni Talib-ot, a félig TD-n kívül alig mertek felé dobni.
Ebből az OL-ből tényleg csak egy jó RG hiányzik, hogy mélységében is teljesen komplett legyen. Korukat tekintve TB pályafutása végéig rendben is vagyunk. (Vollmer nagyon kell!)
Lassan megbarátkozom a gondolattal, hogy DMC-ből FS-t faragnak.
JMD egyre jobban keveri a kártyákat. Meccsről meccsre más kap nagyobb szerepet a kiegészítő emberekből. Fells két meccse még a depth chart alján volt és Woodhead volt a király. A Jets ellen (végre) Vereen mutatta meg és Fells volt a stabil 2. TE.
3rd&1-re zseniális volt a fake FB futás.
Edelman minden jó megmozdulása csökkenti a Welker szerződésen szereplő számot.
Hol van egy jó cover LB?
Hej, azok a goal line stop-ok!!!
Két meccsen egymás után kétszer nem tudott elmozdulni az Off. a saját 1 yard-ról.
TB 30 yard-nál messzebb olyan, mint az egyszeri tüzér. Vagy talál vagy nem. Inkább nem.
Gostkowski, Gostkowski ...
Turnover gyár. Lassan beérik a Bears védelmet visszahordott TD-kben is.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Salas már Philiben van. Hát ezért még a mostani Branchet sem érte meg kirakni.Schleck
Hát, nem ő lett az új Eric Decker. 😕
több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Salas már Philiben van. Hát ezért még a mostani Branchet sem érte meg kirakni.

több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan

Mint egy Predator!

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Akkor rosszul emlékeztem, de a 22 is jól hangzik 😀

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
A 22 meccset nem Gregory INT-je előtt írták ki?Gogo
Közvetlen utána.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
A 22 meccset nem Gregory INT-je előtt írták ki?Gogo
Nekem úgy rémlik, hogy azzal lett 22., de meglessük
Na, ezen a meccsen se int, se fumble, úgyhogy 22 lesz az 😊
 www.nfl.com/gamecenter/2011100909/2011/REG5/jets@patriots#menu=drivechart&tab=analyze

több mint 11 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
A 22 meccset nem Gregory INT-je előtt írták ki?

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 11 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
A védelemtől a pozitívumokat, azért lehet értékelni. 😊
pl: a 2x meccs sorozatban szerzett labdával.
Sinisa
23
Gogo
22.-et írtak este – leghosszabb aktív sorozat
Két meccs 5 ret td – holtversenyben ligarekord

Létezik, hogy nem lett megemlítve, hogy BB 200. sikerét aratta?

több mint 11 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
A védelemtől a pozitívumokat, azért lehet értékelni. 😊
pl: a 2x meccs sorozatban szerzett labdával.
Sinisa
23

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 11 éve
Sinisa New England Patriots 2 789 — Gràcies Pep!
Nehéz értékelni a meccset a második negyed bohócsorozata miatt. Azoknak lett igaza, akik több futást vizionáltak, és ameddig szoros volt a meccs, ezzel is tudott előrehaladni a csapat inkább, mint a passzokkal, ahol minden lényegi történés Welkeren keresztül folyt. Ahogy Hernandez egészségesebb lesz, az talán változni fog.

Pozitívum:

Vereen egyre inkább részese a támadójátéknak; Cannon beugróként végre NFL játékosra emlékeztetett RT-ként. DoM
A védelemtől a pozitívumokat, azért lehet értékelni. 😊
pl: a 2x meccs sorozatban szerzett labdával.
Spikes 5. FF

Bemutatásnál vicces volt, hogy a két "sittes" CB volt sapkában. 😀

TITO
JOHAN
Per Sempre Etern

This team was the best team in the AFC in the regular season and we won two games in the playoffs against two good football teams, the best team in the postseason. And that’s what this team is.
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Nehéz értékelni a meccset a második negyed bohócsorozata miatt. Azoknak lett igaza, akik több futást vizionáltak, és ameddig szoros volt a meccs, ezzel is tudott előrehaladni a csapat inkább, mint a passzokkal, ahol minden lényegi történés Welkeren keresztül folyt. Ahogy Hernandez egészségesebb lesz, az talán változni fog.

Pozitívum:

Vereen egyre inkább részese a támadójátéknak; Cannon beugróként végre NFL játékosra emlékeztetett RT-ként.
több mint 11 éve
Bruschi85 New England Patriots 1 705 — Patriots és Kaposvári KK fan
Nagyszerű csoportgyőzelem, amolyan igazi erődemonstráció idegenben, ahol nekünk minden sikerült a Jetsnek pedig semmi sem. Rég volt ilyen érzésem főleg a zöldekkel szemben, de már azért szurkoltam, hogy ezen az ünnepen legyen pontjuk a félidőben.
Külön dícséret jár, mert Gronkot, Mankinst és Vollmert is sikerült pótolni, pedig a felsoroltak roppant fontos elemek főleg a szépen fogyatkozó falból. Edelman parádé, Vereen & Ridley futószörny páros, Tom pedig vezér volt, de ahogy a közvetítésben is hallható volt, tőle mindig ezt várjuk.
A védelem Baby Vince vezérletével megint kitett magáért, Spikes és Mayo ficánkolt, Gregory pedig a legjobb Pats meccsét játszotta.
De az általam is sokat kritizált Arrington DMC duó is remekelt. Jó lenn ha Chung egészséges maradna és a secondary is stabilizálódna.
De akit ki kell emelni az O# fal, ahol Tom lassan a pulyka mellett el is sörözhet kedvére, mert annyira jól megvédik, nagy gratuláció Scarnecchiának, akiről kevés szó esik.
Összességében remek Hálaadás napi meccs volt mindenben jobbak voltunk mint a Jets!
Kérvényezni kell, hogy a Sporttv-n többször legyünk, mert kabalának sem utolsó, ahogy Sanyi közvetítése sem.
Szép volt Fiúk!

u.i: A meccs jelenete volt, hogy Baby Vince már evett volna, de akkor még a riporter kérdezett 😀
Hiába na a 6 lábú pulyka by Sanyi a legjobb helyre került. 😀

A lényeg továbbra is Hajrá Pats!



A lényeg továbbra is Hajrá Pats és Hajrá Kometa Kaposvári KK!