New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ja és nincs egy Gronk, meg egy TB. Akik posztjukon a legjobbak all-time. Ha lennének, ugyanúgy contender lenne ez a csapat is. Tehát nem a többiekkel van a gond.
topin
Na ezzelmeg az a probléma, hogy szembe megy egy másik érveléssel. Mert vagy az igaz, hogy ez a csapat azért volt contender, mert volt Brady, Gronk, voltak olyan hall of famer, korszakos játékosai, akik megteremtették a győzelmek lehetőségét. És most azért nem contender a csapat, mert ők nincsenek. De akkor bukik az a tézis, hogy a győzelmeket a Patriot way, a Belichicki rendszer termeli ki, az ő különlegessége, a nevelési, csapatépítési képessége teszi lehetővé. Akár jómunkásemberekből is, Ha pedig az utóbbit fogadjuk el igaznak, akkor a Patriotsnak most is contendernek kéne lennie, TB és Gronk távozása után is. Vagy-vagy, a kettő egyszerre nem lehet igaz.

(Zárójelben: a kettő természetesen egyszerre is lehet igaz. De CSAK abban az esetben lehet egyszerre igaz, ha egyik sem önmagában, kvázi-axiómaként érvényes, azaz nem automatikusan, előfeltételként igaz. Más szavakkal, ha a hiba lehetősége is benne van. Akkor pedig benne van, hogy például évekig nem jönnek össze draftok. Megint más szavakkal: akkor a Patriots sem vizsgálható máshogy, mint ahogy a többi csapat. Értsd, a Patriots esetén is magukat a folyamatokat, eseményeket kell értékelni - csakúgy, mint a többi 31 csapatnál -, mert nem lehet föléjük vonni a fenti két állítás egyikét axiómaként.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Chandler Jones - Flowers - Winovich például (amikor Chandler jones elment, ugyanúgy ment a sírás, hogy nincs mögötte pótlás)

Szóval majd év végére látjuk, mi van az EDGE rushereknél. Addig felesleges Chandler Jones-t keresni. Ráadásul 4-3-ról váltottunk, emiatt Wise megítélése is jelentősen visszaesett (okkal). Viszont az új rendszerben meg, nem kellett Chandler Jones féle játékos. Pont ez az előnye BB-nek, hogy évről-évre változtat és ezekhez az elképzelésekhez találja meg az embereit és termeli ki a Van Noyokat.

Hightower mögött szerintem ott van Bentley és idén is jöhet kezdő, pl Murray. Év végére simán lehet, senki nem fog az LB sorba belekötni, sőt akár nagyon jó is lehet akár. Amíg HT itt van, ő elveszi a teret miden más vezérjelölt elöl. Nincs ezzel baj, az átmenet legyen ugyanolyan zökkenőmentes mint minden más esetben.topin
Ugyanez a megközelítés volt igaz részedről tavaly is, tavaly októberben abban nem értettünk egyet, hogy az offense-ben alapvető gondok vannak. Akkor úgy gondoltad visszajön Wynn, felépül Harry és megoldódik a támadósor problémája. Visszakereshetjük a vitát, tényleg szinte szó szerint ezek voltak az érvek. Láttuk az eredményt.

Számodra nem új a véleményem, neked már másfél éve mondom nagyjából ugyanezt. Az elmúlt másfél évben csak annyi történt, hogy az azóta történtek minden szempontból megerősítették bennem az akkor gondoltakat. Őszintén szólva még engem is meglep, hogy mennyire pontosan az jött be, amire számítottam. A csapattal is, Bradyvel is (az elszerződését nem láttam jönni, az kivétel), a rosterrel is. Meglepő, mert ennyire azért nem vagyok jó, lol. 😀 Mindegy. Ha eddig nem sikerült egyetértésre jutnink, akkor aligha fogunk most arra jutni. Máshogy látjuk és kész. Úgyhogy adjunk neki újabb 1 évet, aztán nézzük meg újra. Megnézzük, aztán legfeljebb jövőre sem értünk egyet. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
...

A másik oldalon viszont ezért egy személyben Belichicket hibáztatni, vagy az ő képességeire vonatkoztatni teljes félreértés szerintem. De erről írtam már pár posztot, úgyhogy nem ismételném magam.
Kollega
Belichick a felelős döntéshozó, mégis kit kéne megnevezni? A képességeire vonatkozóan viszont semmit nem írtam. Azt feltételezem, hogy a draft felkészülésben, a scouting támogatásban változott valami előnytelenül az utóbbi években (távozó szakember? nem ideális munkaelosztás?), de ezek csak feltételezések. A bostoni, jó csapat kapcsolatokkal rendelkező "insiderek" is csak az eredményt látják, az okokat ők is csak találgatják.
peterk2005
Megnevezni mindenért őt kell, ezt is írtam már. Ő veszi magára a kudarcot, de a sikert mindig a lehető legjobban szétteríti. De okolni valójában nem őt kell szerintem, legalábbis nem a képességeinek a megkopásáról van szó.

Valóban nem írtál semmit a képességeiről, megtette ezt más. Ezért nem direktben neked válaszoltam.

Valóban csak találgatni lehet, mert a Pats öltözőjéből mindig a lehető legkevesebb info jön ki.

We are all PATRIOTS!
több mint 4 éve
topin New England Patriots 1 956
Ja és nincs egy Gronk, meg egy TB. Akik posztjukon a legjobbak all-time. Ha lennének, ugyanúgy contender lenne ez a csapat is. Tehát nem a többiekkel van a gond.
több mint 4 éve
topin New England Patriots 1 956
Chandler Jones - Flowers - Winovich például (amikor Chandler jones elment, ugyanúgy ment a sírás, hogy nincs mögötte pótlás)

Szóval majd év végére látjuk, mi van az EDGE rushereknél. Addig felesleges Chandler Jones-t keresni. Ráadásul 4-3-ról váltottunk, emiatt Wise megítélése is jelentősen visszaesett (okkal). Viszont az új rendszerben meg, nem kellett Chandler Jones féle játékos. Pont ez az előnye BB-nek, hogy évről-évre változtat és ezekhez az elképzelésekhez találja meg az embereit és termeli ki a Van Noyokat.

Hightower mögött szerintem ott van Bentley és idén is jöhet kezdő, pl Murray. Év végére simán lehet, senki nem fog az LB sorba belekötni, sőt akár nagyon jó is lehet akár. Amíg HT itt van, ő elveszi a teret miden más vezérjelölt elöl. Nincs ezzel baj, az átmenet legyen ugyanolyan zökkenőmentes mint minden más esetben.

Én nem látom azt, hogy konkrét húzónevek hiányoznának. Ott jön mögöttük a pótlás, nem nagyon van olyan posztunk, ahol ne lenne megoldás. Kivéve tight endeknél persze.

HT - Bentley
Chung - Phillips
Van Noy, Collins - Copeland
Shelton - Allen

Nem kellenek a szupersztárok, akikből nálunk amúgy sem hemzsegtek sosem. Blountok kellenek, akiket kimaxolunk a szerepükben. "Jómunkásemberek" vagy 20-22 fő (2-5millió/év közötti fizuval). Ezek mellé 6-7 megfizetett húzóember (7+millió fizu) és az újoncok, + UDFA és néhány kukázott veterán. Kb 20 éve ez a recept.

Ez idén is megvan és jövőre is ugyanúgy meg lesz. Nem látom hol a probléma ezzel?
Lesz még egy idei és egy jövő évi draft, hogy újabb embereket húzzunk mielőtt 2021-es szezon elkezdődik. Simán zökkenőmentes lesz a korszakváltás.

Már persze amennyiben egy GOAT utáni érát zökkenőmentesnek lehet nevezni. Ha Stidham lesz olyan, amennyire szereti a stáb, akkor playoff lesz. A Chiefs és a Ravens jobban néz ki, ez nem kérdés, de egy TB elvesztésével én elégedett lennék a playoffal is első nekifutásra. Ahhoz meg adott minden..persze, ha Stidham földbe áll, vagy akivel TB-t pótolni szándékozzuk, akkor úgyis mindegy. De én ezt elképzelhetetlennek tartom. Mert Cassell is elvitte valahogy a csapatot. Szenvedve, döcögve, vért izzadva, de imádhatóan nagy akarással! És én ennyit várok el most is. Ott dögöljünk meg a pályán, minden W-ért. Aztán hogy ez a végén 9-7 vagy 10-6, esetleg 11-5 lesz az lényegtelen.

És ez nem azért van, mert nincs több talentum a keretben. Ez azért van, mert TB egy 10-6-os rosterhez minimum 2W-t hozzá tud tenni. Tehát eddig se voltunk feltétlenül jobbak, csak visszatekintve már befutottak azok a nevek, akik most a kiugrást hozó évük előtt állnak.
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Továbbra sem veszed figyelembe, hogy aki nem maradt rosteren, azért komp.pick érkezett és azon a picken megmaradt a roster BB féle felépítése.topin
De figyelembe vettem, hiszen azokból is draft pickek lettek, és azoknak a draft pickeknek az eredményei is benne vannak a felsorolásban.

Ridley és Vereen, Vollmer, Butler, Edelman az kb az a szint amiről beszéltünk ellenvéleményként eddig is. Vagy jó munkásember, aki máshol kb észrevehetetlen, nálunk meg kimaxolta az öreg a rendszerben. Vagy eleve annyira radar alatt jött és eleinte sehol nem látszott, hogy az lesz belőle ami (Edelman, akit Welker távozáskor elég sokan alkalmatlannak tartottak, pedig pár éve már itt volt). Butler UDFA..akinél JC Jackson ezerszer jobb ajánlólevéllel jött hozzánk, ami a játéktudást illeti. Szóval ha őt felsorolod, akkor JCJ-t minimum fel kellene. JoJo-t nem különben.topin
Ezt is figyelembe vettem, ezért írtam bele az újabb felsorolásba Sony-t vagy Elandon Roberts-et. És tettem bele 3 fiatalt úgy, hogy még csak feltételezés, hogy majd jók lesznek. Mindenkit viszont feltételezésként nem írhatok be, mert mindenki nem fog beválni. A régi listáról is lemaradt jópár játékos, aki annak idején a 2./3. éve környéként még úgy nézett ki, ahogy a listára felkerült társa, aztán mégse lett csak minimális impactja vagy annyi se. Szóval Jackson felférhet a listára, tedd fel, de akkor húzd ki Elandon Robertset és ugyanott vagyunk. A két lista között így is ordasan nagy marad a különbség. Hol vannak az új lista Mayo-i, Gronkowski-i, Hightowerei, Chandler Jones-ai? Egyetlen egyre lehet ezt rámondani, az sincs már a csapatnál....

A másik oldalon viszont ezért egy személyben Belichicket hibáztatni, vagy az ő képességeire vonatkoztatni teljes félreértés szerintem. De erről írtam már pár posztot, úgyhogy nem ismételném magam.
Kollega
Belichick a felelős döntéshozó, mégis kit kéne megnevezni? A képességeire vonatkozóan viszont semmit nem írtam. Azt feltételezem, hogy a draft felkészülésben, a scouting támogatásban változott valami előnytelenül az utóbbi években (távozó szakember? nem ideális munkaelosztás?), de ezek csak feltételezések. A bostoni, jó csapat kapcsolatokkal rendelkező "insiderek" is csak az eredményt látják, az okokat ők is csak találgatják.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Ez pont nem fekete-fehér. Mi sem mutatja jobban, hogy eltolódott a csapat szerkezete a veteránok felé, hogy nem évek, hanem évtizedek óta először komoly cap problémánk van. De a statisztikák szerint (még Bradyt levéve is) elég öreg csapatunk van. Ez pedig mindenképpen valamilyen szinten az utolsó draftjaink hatékonyságát mutatja.

A másik oldalon viszont ezért egy személyben Belichicket hibáztatni, vagy az ő képességeire vonatkoztatni teljes félreértés szerintem. De erről írtam már pár posztot, úgyhogy nem ismételném magam.

We are all PATRIOTS!
több mint 4 éve
topin New England Patriots 1 956
Továbbra sem veszed figyelembe, hogy aki nem maradt rosteren, azért komp.pick érkezett és azon a picken megmaradt a roster BB féle felépítése.

Most az hogy még Chung, DMC vagy bárki aggastyán itt van, az BB döntése, hogy inkább Harmont engedte el, vagy bárki mást egy-egy posztról mint a veteránt.

Ridley és Vereen, Vollmer, Butler, Edelman az kb az a szint amiről beszéltünk ellenvéleményként eddig is. Vagy jó munkásember, aki máshol kb észrevehetetlen, nálunk meg kimaxolta az öreg a rendszerben. Vagy eleve annyira radar alatt jött és eleinte sehol nem látszott, hogy az lesz belőle ami (Edelman, akit Welker távozáskor elég sokan alkalmatlannak tartottak, pedig pár éve már itt volt). Butler UDFA..akinél JC Jackson ezerszer jobb ajánlólevéllel jött hozzánk, ami a játéktudást illeti. Szóval ha őt felsorolod, akkor JCJ-t minimum fel kellene. JoJo-t nem különben.

De itt van egy 3.körös tackle, hogy átvegye idővel Cannon helyét. Jött 4.körben guard, ami nem jelenti, hogy ne lehetne Mason féle upgrade ahogy beépül.

Szóval én nem látom mit nem látsz..illetve azt látom, hogy te több éves NFL teljesítmény után kéred számon azt a rosteren, amit nem tud megadni ilyen alapon, mert ezek az emberek nem kerültek még érdemben a pályára. De nyilván BB számol velük és rájuk épít. Az hogy te nem láttad őket, nem jelenti, hogy BB szarul draftol, hiszen Edelman-t is csak 10 év távlatából mondjuk nagyon jónak, az első 2 éve után ebbe a felsorolásba bele se került volna. Butler az udfa SB hero se volt első évében számontartva, de még féltávnál sem. Nálam mondjuk azóta se az a kategória, akire építhetsz secondaryt.
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
De komolyan milyen "-nehezen vitatható- visszaesésről" beszélsz??? Hozzál már légyszíves valami releváns statisztikát, kimutatást, bármit hogy az elmúlt 4-5 évben ez az úgynevezett utánpótlás munka annyira visszaesett volna...
Komolyan ez hatalmas érved, hogy nincs Pro Bowleres pick?

Csak mert ez kb a ködszurkálással egyenlő. Az utóbbi 4-5 évben nagy átlagot tekintve pont semmiben nem draftolunk rosszabbul mint korábban, talán az első körösök kevésbé jöttek be(már amikor volt) viszont a középső/hátsó körösök rendre értéken felül teljesítenek. 2010-es évek előtt is volt pár kiemelkedő és pár homály draftunk, semmi eget rengető nem történt.
ZERO_L
Nem értesz egyet a véleményemmel, statisztikákat kérsz, további érvekkel várod, hogy támasszam alá amit gondolok, közben te elintézed annyival az ellenvéleményedet, hogy bárgyú tweeteket pakolsz be, meg ilyen általánosító, tények nélküli állításokat írsz le, hogy a korai körösök helyett a középső körösök teljesítettek "rendre" (rendre!) felül. Hát akkor sorold fel azokat a rendre felül teljesítőket. Egy korrektnek elfogadható draft átlagosan produkál 1-2 hosszú távú alapembert (nem kell all-pro, de hosszú távú alapember), és mellé további 2-3 néhány évig használható kezdőt. Hat évről van szó, vegyük ki az utolsó kettő, marad 4 év, azaz úgy bő egy tucat nevet kérnék, évi mondjuk átlag hárommal számolva. Aki alapember lett, de legalábbis évekig kezdő, és mondjuk felük még itt is van a csapatnál, és alapember.

Én elmondtam az érveimet, szerintem többször is. De legyen. Röviden párat ismét:
- 2008-2013 közötti hat évből leírok egy névsort: Mayo, Slater, Chung, Wollmer, Butler, Edelman, DMC, Gronkowski, Spikes, Hernandez, Solder, Vereen, Ridley, Cannon, Chandler Jones, Hightower, Ebner, Collins, Ryan, Harmon,
- 2013-2020: Stork, Jimmy G, White, Flowers, Roberts, Thuney, Elandon Roberts, Wynn, Sony MIchel. És hogy legalább az első sor beteljen, adjuk meg _előre_ Bentley-nek, Harrynek, Winovichnak.

Nem soroltam fel minden nevet aki Pats mezben pályára lépett, de az első listáról legalább annyi epizód embert hagytam le, mint a másodikról. De nem ők csinálnak csapatot, hanem a felsoroltak. Érzed a két névsor közötti különbséget? Az első névsorban több all-pro van, mint ahány névből a második névsor áll... És a második névsorból a legjobbak már itt sincsenek, miközben az első (háromszor akkora, és minőségben három klasszissal erősebb) névsorból Hernandez, Collins, stb. kiesése mellett is egy sor elit játékos volt, aki hosszú évekig szolgálta _alapemberként_ a Patriots-t, döntő érdemeket szerezve a győzelmekben is. A második listában hány ilyen név van?

Szerintem ennyi is bőségesen elég mindenféle egyéb statisztika nélkül. Ennek semmi köze az évről évre hullámzáshoz, mert hullámzás, gyengébb vs. jobb draftok az első hat éves szakaszban is voltak. És nézd meg mégis milyen nevek jöttek onnan. De mondok még akkor neked 1-2 további indokot:

A Patriots rosterén van jelenleg az NFL-ben _messze_ a legtöbb veterán szerződésű játékos, és - ezzel egyenes összefüggésben - _messze_ a legkevesebb rookie contractját töltő játékos. Belichick 20 éve alatt _soha_ még csak megközelítőleg sem volt ilyen arányú megoszlása a rosternek. Mégis mivel magyarázható ez, ha nem azzal, hogy a draftokból nem jött elég minőségi fiatal? Vagy fordítva feltéve a kérdést: ha jött elég fiatal, akkor hol vannak? Mert a rosteren nincsenek, ott veteránok vannak. Vagy mondhatnám azt az adatot is, hogy az idejét se tudom, hogy mikor volt utoljára olyan offseasonja a Patriotsnak, amikor összesen kettő tenderre érdemes RFA/ERFA játékosa volt. Jövőre pedig talán 1 ilyen lesz (J,C. Jackson, a következő már Melinonfu, akitől csoda kéne, hogy megérjen egy 3-4 milliós tendert jövő ilyenkor). Hol vannak akkor a sikeresen kinevelt UDFA-t, akiket tenderezni lehetett volna idén, vagy lehetne jövőre? Mindezek fényében nem gyanús picit, hogy amiről korábban beszéltünk, nevezetesen hogy hosszan lehet sorolni a bajnoki győzelmekben is fontos szerepet játszó, 30 vagy fölötti meghatározó játékosokat a csapatból, de igen rövid a lista, ha 30 alatt kell keresgélni? Picit sem gyanús, hogy ezek összefügghetnek?

Nem folytatom. Ott a spotrac, ott a the atletic, ott vannak a elemző oldalak, ott vannak a bostoni futballhoz értő bloggerek, elérhető minden, megtalálható minden, amit írtam. Akit érdekel, olvassa el a többit ott. Legutóbb október táján jártam ugyanígy, amikor azt találtam - 8-0-nál, közel 30 pontos szerzett pontátlagnál - mondani, látva az egyik Pats meccset, hogy szerintem sokkal komolyabb gondok vannak az offense-ben annál, mint amit Harry meg Wynn visszatérése meg tudna majd oldani. Abból is az lett, hogy félrebeszélek, nézem a meccset de nem látom, bizonyítsam amit mondok, ha meg nem tudom akkor kussoljak, mert Belichickről van szó, megoldja. És írhattam én, hogy szerkezetileg nem stimmel a dolog, és hogy a botrányos RZ produktumot nem oldja meg egy left tackle, el lettem hajtva hogy vissza fognak térni Wynnék és meglesz a ritmus újra. Aztán tessék. Ezzel nem az a gond, hogy igazam lett, mert ez tök mindegy, hanem az, hogy kedélyes vita helyett az egésznek olyan érzete lett, mintha kényszeresen bizonygatnom kéne bármit is, ha leírom a véleményemet. Hát egy frászt, ehhez nincs kedvem. Még így a #maradjotthon idején se ér ennyit a szabadidőm. 😊 Amúgy a ti időtök is többet ér ennél...

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
ZERO_L New England Patriots 4 369 — situational football
Nem hiszem, hogy bárki is azt gondolná, hogy Belichick mindent egymaga csinál. Az NFL FO egy nagy csapat, több száz ember dolgozik együtt, nyilvánvalóan ki vannak osztva a feladatok, felelősségi körök, és döntési hatáskörök is. Ahogy mindenhol, ahol sok ember dolgozik közösen egy célért. Mindemellett előfordulhat, hogy kialakulnak vákuum pontok, ahol valamiért a gépezet nem ideálisan működik. Akár azért mert elment a területről egy azt remekül összefogni képes ember, és akkor megakad az információ áramlás fölfelé, a fölöttes ember sem tudja olyan jól elvégezni a munkáját onnantól, amíg helyre nem teszik újra a területet.

De ezt mindannyian tudjuk, túl is beszéltük. A kérdés az, hogy a Patriots - nehezen vitatható - visszaesését utánpótlás munkában vajon mi okozza, okozta az utóbbi években? Lehet, hogy egyszerűen a statisztika - bejött egy óhatatlan hullámvölgy, és a statisztika majd korrigálja is magát. Az én véleményem az, hogy 4-5 év túl sok már ahhoz, hogy sima random dolog okozza. Hogy mi, azt nyilván nem tudom. (Abban majdnem biztos vagyok, hogy nem technológiai, módszertani lemaradás az ok, mert minden anyag amit olvasok, azt mutatja, hogy a Pats FO ha nem is jár élen, de abszolút up to date az új módszerek implementálásában. És nagyon valószínű, hogy nem is szakmai, ezt Belichick személye azért eléggé garantálja. Úgyhogy máshol lehet a bibi. De valahol bibi van ... szerinem.)
peterk2005
De komolyan milyen "-nehezen vitatható- visszaesésről" beszélsz??? Hozzál már légyszíves valami releváns statisztikát, kimutatást, bármit hogy az elmúlt 4-5 évben ez az úgynevezett utánpótlás munka annyira visszaesett volna...

Komolyan ez hatalmas érved, hogy nincs Pro Bowleres pick?

Csak mert ez kb a ködszurkálással egyenlő. Az utóbbi 4-5 évben nagy átlagot tekintve pont semmiben nem draftolunk rosszabbul mint korábban, talán az első körösök kevésbé jöttek be(már amikor volt) viszont a középső/hátsó körösök rendre értéken felül teljesítenek. 2010-es évek előtt is volt pár kiemelkedő és pár homály draftunk, semmi eget rengető nem történt.



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 4 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Nem hiszem, hogy bárki is azt gondolná, hogy Belichick mindent egymaga csinál. Az NFL FO egy nagy csapat, több száz ember dolgozik együtt, nyilvánvalóan ki vannak osztva a feladatok, felelősségi körök, és döntési hatáskörök is. Ahogy mindenhol, ahol sok ember dolgozik közösen egy célért. Mindemellett előfordulhat, hogy kialakulnak vákuum pontok, ahol valamiért a gépezet nem ideálisan működik. Akár azért mert elment a területről egy azt remekül összefogni képes ember, és akkor megakad az információ áramlás fölfelé, a fölöttes ember sem tudja olyan jól elvégezni a munkáját onnantól, amíg helyre nem teszik újra a területet.

De ezt mindannyian tudjuk, túl is beszéltük. A kérdés az, hogy a Patriots - nehezen vitatható - visszaesését utánpótlás munkában vajon mi okozza, okozta az utóbbi években? Lehet, hogy egyszerűen a statisztika - bejött egy óhatatlan hullámvölgy, és a statisztika majd korrigálja is magát. Az én véleményem az, hogy 4-5 év túl sok már ahhoz, hogy sima random dolog okozza. Hogy mi, azt nyilván nem tudom. (Abban majdnem biztos vagyok, hogy nem technológiai, módszertani lemaradás az ok, mert minden anyag amit olvasok, azt mutatja, hogy a Pats FO ha nem is jár élen, de abszolút up to date az új módszerek implementálásában. És nagyon valószínű, hogy nem is szakmai, ezt Belichick személye azért eléggé garantálja. Úgyhogy máshol lehet a bibi. De valahol bibi van ... szerinem.)
peterk2005
Leírtam egy nagyon is ésszerű és logikus választ. Nézz rá, hány magasan képzett szakember hagyta el a csapatot az elmúlt 2-3 évben! Mi lenne természetesebb, minthogy ez nyomot hagy a napi munkában. Most pedig még az örökös Patriots Scarnecchiát is elvesztettük.

Azt is láttuk már, hogy ebbe a kultúrába mennyire nehezen illeszkedik be egy olyan szakember, aki máshol szocializálódott. Miközben szokássá vált, hogy már szinte 1-2 év után rámennek a nálunk dolgozókra. (Ennek szerintem elég kétséges lesz az eredménye.)

Nem a csapatot kell itt újraépíteni, hanem sokkal inkább az edzői stábot.

We are all PATRIOTS!
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem hiszem, hogy bárki is azt gondolná, hogy Belichick mindent egymaga csinál. Az NFL FO egy nagy csapat, több száz ember dolgozik együtt, nyilvánvalóan ki vannak osztva a feladatok, felelősségi körök, és döntési hatáskörök is. Ahogy mindenhol, ahol sok ember dolgozik közösen egy célért. Mindemellett előfordulhat, hogy kialakulnak vákuum pontok, ahol valamiért a gépezet nem ideálisan működik. Akár azért mert elment a területről egy azt remekül összefogni képes ember, és akkor megakad az információ áramlás fölfelé, a fölöttes ember sem tudja olyan jól elvégezni a munkáját onnantól, amíg helyre nem teszik újra a területet.

De ezt mindannyian tudjuk, túl is beszéltük. A kérdés az, hogy a Patriots - nehezen vitatható - visszaesését utánpótlás munkában vajon mi okozza, okozta az utóbbi években? Lehet, hogy egyszerűen a statisztika - bejött egy óhatatlan hullámvölgy, és a statisztika majd korrigálja is magát. Az én véleményem az, hogy 4-5 év túl sok már ahhoz, hogy sima random dolog okozza. Hogy mi, azt nyilván nem tudom. (Abban majdnem biztos vagyok, hogy nem technológiai, módszertani lemaradás az ok, mert minden anyag amit olvasok, azt mutatja, hogy a Pats FO ha nem is jár élen, de abszolút up to date az új módszerek implementálásában. És nagyon valószínű, hogy nem is szakmai, ezt Belichick személye azért eléggé garantálja. Úgyhogy máshol lehet a bibi. De valahol bibi van ... szerinem.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
topin New England Patriots 1 956
A pályán nem játékosok, hanem csapat van. A stábban is csapat van. Ebben a szervezetben mindenkinek nélkülöznie kell az egóját. Hívják akár Kraftnak, akár John Doe-nak. Nem számít ki tesz hozzá egy jó ötletet, vagy megfigyelést, jöhet a labdaszedőtől is. Nem fogják megnevezni, mert egy stáb van, egy csapat. Majd az év végi videóban lehet kicsit sztorizni róla. Ettől még ne feltételezd már, hogy mindent egy személyben Bill Belichick csinál!

Kollega
Legjobb példa mikor SB win-t érő tanács érkezett Butler INT-nél (Ernie Adams helló) vagy Hoyer észrevétele a McVay rendszerről. Vagy a Rams elleni döntőn a Field Goal előtt BB megkérdezi fülesen mi legyen a döntés. JMD és TB ott várja az öreg reakcióját, aki még vissza is kérdez a fülesen..majd bemondja a többieknek, rúgjunk. Tehát, nem ő hozta a döntést, vagyis ő döntött, de kikérte annak a véleményét, akinek ez a dolga.

Szóval nálunk, messze nem BB végez minden munkát és kb fogalmunk sincs Ernie Adams mennyi terhet vesz róla úgy, hogy gyanítom a Pats szurkolók közül se tudják sokan, hogy egyáltalán tevékenykedik értünk.

 index.hu/sport/amerikaifutball/2019/02/06/a_new_england_patriots_titokzatos_tanacsadoja_ernie_adams_super_bowl_liii/

Szerkesztette: topin
több mint 4 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Belichick egyik közismerten legerősebb pontja, hogy jól használja a pályán levők erősségeit. Tényleg azt feltételezitek, hogy az edzői stábban nem pontosan ugyanezt teszi?

Miért szerepel akkor mindenhol az ő neve? Mert valakiének szerepelni kell és amíg ő tudja véleménye szerint a lehető legjobban kezelni a sajtót, addig lehetőleg ő akar találkozni a legtöbbet a sajtóval. (A sajtómunkások kitörő örömére 😀)

A pályán nem játékosok, hanem csapat van. A stábban is csapat van. Ebben a szervezetben mindenkinek nélkülöznie kell az egóját. Hívják akár Kraftnak, akár John Doe-nak. Nem számít ki tesz hozzá egy jó ötletet, vagy megfigyelést, jöhet a labdaszedőtől is. Nem fogják megnevezni, mert egy stáb van, egy csapat. Majd az év végi videóban lehet kicsit sztorizni róla. Ettől még ne feltételezd már, hogy mindent egy személyben Bill Belichick csinál!

De azért van kihívás a vezetésben is. Az elmúlt években pont elég kvalifikált és kipróbált szakember hagyta el a csapatot. Őket pótolni ilyen mennyiségben azért már nem fog egy pillanat alatt menni. Valamennyit biztosan vissza fog esni a szakmai munka, ennek már vannak nyomai. Ez valóban túl sok terhet rak a HC-re, aminek káros hatását már láttuk 2004-05-ben is.

We are all PATRIOTS!
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 652
Normalis esetben kell 2-3 ev hogy ujraepuljon, amihez az elmult es a kovetkezo draftok nagy segitseg lesz/ lenne. De csak abbol nem szabad kiindulni, foleg itt mert a jatek fontosabb mint a jatekosok nalam ( persze minel jobbak annal jobb a jatek is ). Egy FHOF Vonn M hiaba fantasztikus ha a Denver, sot meg a D sem dominans ( max 2 ev ), vagy Luck a Colts-al is hatareset legalabbis Pats mertekkel.
Ha talalnak egy Gronk szitu playat akkor dominans is lehet a csucs, de Amendola felekkel is a top krembe teheti a csapatot az oreg.no
Éppen az a szitu, hogy véleményem szerint ez nem igaz. Belichick nem az első generational edző talent, akit látok, láttam működni, vagy olvastam a történetét, és - ahogy egyébként all time best irányítóknál is ez a helyzet - önmagában egy edzőzseni vagy irányító zseni nem elég. Kell mindkettő, sőt, tulajdonképpen még emell is kell a nagyon jó roster. Vagy kiemelkedő támadósor, vagy kiemelkedő védelem. A Walsh/Montana féle Niners sem csak ez a kettő volt, volt ott még Jerry Rice és hasonlók, Bradshaw idején is volt egy brutál jó Steelers defense is, és a Pats is tele volt azért all-pro, pro-bowl játékosokkal, szinte végig. Amikor nem, akkor nem is volt minden évben superbowl környékén (2010 környéki évek).

Szóval nem, szerintem mostantól nem lesz elég az Amendola féle játékosok "feledzése". Persze az a kérdés, hogy mihez. Egy állandó playoff környéki bejutok-nem jutok libikókához elég lehet - de ezt a Bengals is tudta. 😊 Nem hiszem, hogy a Pats fanok ezt gondolnák a következő évre sikernek. A contenderséghez viszont többre lesz szükség.

peterk2005
Igen a lenyeg az lesz hogy a top krem amit en irtam az elerheto lesz nekik nem top QB-val is. A top krem meg az allando PO es ott barmi lehet, de a fokutya most a KC lesz egy darabig mert ott egyben van minden es az nagy elony. De ha ugy jut be a PO-ba hogy van eselyesebb de gyozhetnek azert ellenuk az mar top krem nalam.

A kovetkezo ev az nem kerdes, de ennel tobbet adnek meg Pats fan-kent is az ujraepitesre.

A csapatok felepitesenel egyetertek veled. Egy nagyon jo edzo vagy QB nem eleg, de nem feltetlen kell hogy jojjenek a draftrol, csak egyszerubb. A Pats nagy fegyvere volt hogy olcsobban hoztak embereket barki draftoltak oket. Es a beszelgetes innen indult 😊

Igen a Pats-nek is volt lejtmenete, de tartom akkor is jobbak voltak mint sok csapat csucspontja.

Ha valasztanom kell egy edzozseni kozott vagy egy TOP QB kozott barmikor az elso. Lasd Luck aki a nagyok utan az elso QB aki szupertehetseg es a Colts sehol vele, vagyis egy normalis keretek kozotti siker inkabb alulteljesitve a tehetsegehez kepest. Es nalam ahogy te irod a feledzeni a jatekosokat boven eleg lehet. Welker jobb, de Amendola megoldotta sokkal kevesebbert es ezek a lenyeges pontok ahol a draft "gyengesegeit" kiegyenlitheti az ember.
Nem szeretnem a Ravens-t idehozni, de a tavalyi keretunket megnezed es kulon az O-t akkor szepen latni hogy egy atlagos keretbol mit szamit a jatek rairva az emberekre ( nem csak LJ-re ). 2014 Kubiak szinte ugyanazzal kerettel PO-ban Pats-et megszorongato jatekot produkalt az elozo evek arckaparos teljesitmenyehez kepest.
( Roman-Kubiak a kedvenceim regota, de Beli papa jobb es raadasul o mindenhol ero ). Es ha mar idehoztam akkor rogton hozzavennem ami mar nem a Pats-en fog mulni, de az AFC-s ellenfelek kozul a KC kivetelevel senki nem tunik powerhouse-nak fundamentalisan tartosan, hanem hogy jon ossze eppen. Ezt meg nem latom megugorhatatlan feladatnak.
több mint 4 éve
ZERO_L New England Patriots 4 369 — situational football
mennyi felesleges karakter... ZERO_L
Mennyire gyenge reakció ....

Az elmúlt 5-6 év draftjainak értékelése sosem arról szól, hogy mennyit nyert az elmúlt években a csapat, hanem arról, hogy mennyit fog...

(Mondj egy olyan játékost a Patriots nyertes kereteiből, aki fontosabb szerepet játszott az elmúlt években, és a) nem vonult már vissza, b) vagy a csapatnál van még, c) 30 év alatt van)
peterk2005
Nem akartam hosszabban reagálni erre a virtuális önkielégítéssel kezdődő okfejtésedre, ami tele van lyukakkal és tévképzetekkel. De ha már 328.-szor is házhoz jössz a lófaszért (emlékezzünk vissza az emlékezetesebbekre, mint a „Welkert nem sikerült pótolni” és a „hiba volt Ch. Jones+Collins eltradelni” örökzöld slágerekre), akkor én szívesen nyújtom át ezt neked díszdobozban, egy ehhez harmonikusan passzoló arany masnival átkötve.

Kezdjük az egész eszmefuttatásod alappillérével:
Szóval te tulajdonképpen milyen 180 fokos fordulatról beszélsz? Hall of Famereket kéne draftolnia Belichicknek, vagy melyik az a szint amit el kéne érnie/meg kéne közelítenie? Légyszíves sorold már fel azokat a remek GM-eket, akik évről évre top5-10 draftokat nyomnak, mert ezt a kurva nagy tolongást az utóbbi 8 évben nem nagyon láttuk szembejönni az AFCCG-ben vagy a SB-ban. Kifutott, egyszeri jól sikerült eredmények/szezonok vannak csapatoktól viszont konzisztencia, amit egy folyamatosan/összességében jól draftoló GM eredményezne keresve sem találni...

Aztán jön a hatalmas felismerés, hogy Belichick azért draftol szarul mert nincs ideje rá az egész évi edzősködés mellett. Mintha nem ezt munkamenetet csinálná már 20 éve... Csak pont most hirtelen az utóbbi pár évben nem sikerült összeegyeztetni a GM és HC teendőket, ez kérem vaslogika, ezt a vak is láthatja, „nem kell ehhez különösen a focihoz sem érteni”.
Igen persze, GM-ek egész szezon alatt scout videókat nézhetnek biztos ezt is teszik, nem a saját keretükkel foglalkoznak, hol, hogyan lehetne jobbá tenni még abban a szezonban... És BB-t is úgy ismertük meg, aki egy SB win/loss után nem tenné bele az általa vélt legmegfelelőbb munkát egy draft procedúrába, ügye?
Nick Caserio meg nyilván azért kapja a fizuját, hogy egész évben az irodában a középiskolai focis videóira verje ki bránerét, mennyire ügyesen kijátszotta a kezdőből McDaniels-t. Az alatta dolgozó nem tudom hány stábtagról már ne is beszéljünk, nekik is tuti valami fiktív számlát állítanak ki hétről hétre, ami mindvégig Brady zsebébe vándorolt, na de majd most...

Remek kis mese ez „HC szerep miatt nem tud draftolni”, csak semmivel nem tudod alátámasztani. Kitaláltál egy gumicsont indokot, ami arra jó, hogy rághatod egész életedben, mert senki nem fog ezzel kapcsolatban kézzelfogható bizonyítékkal megcáfolni. Ez kb annyira komolyan vehető kijelentés, mintha én azt mondanám, ha Amerikában születtem volna és ott élek egész életemben, akkor ma már _véleményem_ szerint Jennifer Lawrence-t dugnám minden nap...

És ha ezeket a téveszméket még el is fogadnánk, hisz ki tudja te melyik párhuzamos univerzumon keresztül szemléled a világod, még ott vannak azok a fránya makacs kis tények is.

Szóval, BB szarul draftol mint megtudtuk, de azért a ’18,’19-es class okésnak tekinted. Azért tényleg olyan zabálnivalóan kis cukancs vagy, hogy egy másodéves játékosról még nem jelented ki kategorikusan, hogy totális bust. Ezt a meleg, érző és odaadó szívedet szeretjük mi sokan itt a fórumon.

De lássuk is sorjában:
’17 class: első két körben nincs húzás
harmadikban jön Rivers és Garcia az előbbi sérülés miatt utóbbi a vérrög miatt játékra képtelen, plusz negyedikben Wise, ő max kiegészítő játékos, értékén okés

ezt értékelheted gyengének, viszont bizonyos dolgokra nem sok ráhatása van az FO-nak, de majd BB-ék végig nyomnak egy dr House maratont és már ránézésre megjósolnak egy potenciális vérrög kialakulását

’16 class: második körös DB bust pipa
harmadikban Thuney, konkrétan posztja egyik legjobbja, first day starter(!!!!), snapszázaléka az utóbbi 4 évben(100%-100%-100%-99%), 3 SB-on kezdő, ebből kettőt megnyer, top guard fizetésért áll sorban a kasszáknál
Brissett ha nem is lett sztár egy korrekt kezdő QB, game menedzser a maximum nála, ettől még egy győzelmet hozott a csapatnak rookieként a bajnoki évben az érte kapott Dorsett sem egy legit kezdő WR, de kiegészítő szerepben hasznos játékosa volt a legutóbbi bajnokságot nyerőcsapatnak, első évében nulla offseasonnel is TD-vel járult hozzá egy SB részvételhez.
Valentine értékén nyilván bust
Malcolm Mitchell negyedikben abszolút kiváló pick, sajnos sérülése őt is partvonalon kívülre helyezte nagyon hamar, ettől még komoly szerepe volt a bajnok csapatban és a biggest comebackben, Brady nem sok újonc elkapóban bízott clutch helyzetekben úgy mint Mitchellben.
Hatodikban Karras és Roberts abszolút ajándék, kiegészítő szerep ez több mint amit várhatnál ilyen értéken.

Szóval ezt a draftot gyengének semmiképpen nem lehet nevezni, ha elfogadjuk a második körös DB bustokat a rendszer járulékos veszteségeként, akkor első körös pick nélkül ez olyan draft amit bármelyik évben kérdés nélkül aláírnék.
és akkor hozzáveheted UDFA-ként Jonathan Jones-t is

’15 class:
Brown, főleg az értéke miatt nyilván bust (bár akkor emlékszem még stealnek volt kezelve mert top20-at egyik mockban sem hagyta el), négy év játékot így is kaptunk érte, de ettől még bust
második körös DB bust pipa
harmadikban Grissom szintén bust
Negyedikben Flowers, ezt nagyon nem kell magyarázni mennyire bejött (SB LI) és most top5-ös DE fizuval tengődik, harmadik körös komp az extra jutalmunk érte.
Shaw Mason első évében már komoly snapszámot kapott(66%), azóta kirobbanthatatlan a kezdőből, 3 SB-n kezdőként két gyűrűvel, panasz egyáltalán nem volt rá sőőt, meg is kapta a hosszabbítást
A hátsó körben itt már nem jött játékos, vagyis Roberts igen, csak ő végül nem nekünk termelt hasznot.
Derby jött még őt elcseréltük Gillislee-ért, nem volt világ legjobb döntése, de hatodik körösért akár bele is férhet.

UDFA válogatott elég erős lett : David Andrews (kezdő!!!!!! center), Justin Coleman (kiegészítő ember), Brandon King (ST specialista)

Ez nem sikerült olyan csodásra, de Flowers-Mason kettős és az UDFA halászás is legalább egy közepesre felhúzza.

’14 class:
Easley nyilván bust, de ezt a rizikófaktort akkor is és most is bármikor vállalnánk
JG, nem kell magyarázni szerintem borderline fr. QB, én többre taksálom mint egy game menedzser, rendesen hozott győzelmet is a csapatnak és érdemes megnézni az érte kapott pickekből milyen játékosokat húztunk...
Stork negyedikben abszolút jó, 4. héttől kezdve kezdő center sérüléséig az is maradt
James White, szintén nem kell magyarázni igazi kulcsjátékos lett a támadóknál, érdemei messze túlmutatnak a statisztikáin
Fleming negyedik körben egy jó kis hatodik számú OT-nak szintén okés
Hátsó körben itt sincs említésre méltó.
UDFA-k között meg egy bizonyos Malcolm Butler nevű figura jelentkezik a padból kiesve...

Itt sincs értelme akár közepes draftról beszélni.

Ez az utóbbi 6 év, kérdés még mennyit mennyiünk vissza az időben, hátha rátalálunk pár morzsára a teóriádat illetően?

Mert én itt látok egy közepes (’15), egy szerencsétlen/gyenge? (’17), egy jó (’16), erős, de nem kiváló (’14) draftolást. Nem látom hol van akkor probléma, hogy ezt fel kelljen róni vagy 180 fokos fordulatot kéne vennie bárminek is. Igen, lehetne jobb is, de légyszíves mutass 10 olyan csapatot akiknek ez alatt az időszak alatt összességében jobb draftja volt. Türelmesen megvárom...


És mielőtt megint jönne egy szélmalomharcos leszögezném, hogy nem arról van szó Belichick mennyire fantasztikusan draftol, mert nem. De azt állítani, hogy szarul/gyengén draftol (nfl átlaghoz viszonyítva) az megmosolyogtató, az meg hogy mindezt azért teszi mert a HC teendői elvonják a figyelmet orbitálisan nagy baromság. Egyáltalán fing fogalmunk nincs arról, hogy a GM-i munka hány százalékát végzi ő egy személyben, feltételezem a lényeg az egészben az utolsó szó joga. Ez az amit ő kért anno Krafttól és ezért van mindenhol egy személyben GM/HC-ként kezelve. Valóságot meg tulajdonképpen még megkapargatni sem tudjuk...



Legutóbbi felvetésedre:
Miért draftolsz? Hogy csapatot építs... Miért építesz csapatot? Hogy bajnok legyél... Mivel a pats sosem az FA piacon eltapsolt több 10 millió dolláros fizukról híresült el, így a bajnoki címek igen is legitimálják az utóbbi évek draftjait, mivel a bajnok csapatok alapembereinek jelentős részét az előtte lévő draftokról építette be a csapat. Azt már csak halkan teszem hozzá, hogy a Patriots szeptemberen az ötödik legtöbb "saját draftolttal" rendelkezett a ligában, ami általában mindig is jellemző volt a csapatra. Most mennyünk végig a bajnok/SB-ba jutó csapaton hány saját draftoltja volt a rosteren?

És egyébként is ki nem szarja le, hogy a csapatnál van-e az adott draftolt vagy sem. Sikerült belőle értéket kivenni vagy nem, ez az egyetlen kérdés, amit meg kell válaszolni... Vagy szerinted Bucknert sem lehet a jó választások közé helyezni mert már nincs az eredetileg draftolt csapatánál? Csak hozott pár erős évet, apróért és mindezek után az 1/7-es picket 5 évvel később 1/13ra sikerült cserélnie a csapatnak, ahol egy potenciális szupersztár elkapót húzhatnak (needre). Ennél jobban csak akkor draftolhatsz ha HOF playert húzol.

Szóval igen, nincs a csapatnál már Flowers, Garoppolo, Butler, stb lehet Thuney sem lesz szeptemberre, ettől még az értékét a pályán megkapta a csapat (draftolásához képest sokkal többet is) és ráadásul még ellenérték fejében távozik, ez nálam a jó/kiváló draftpick definíciója.
A folyamatos retool tartotta 20 éven keresztül contender státuszban a csapatot, ezért teljesen irreleváns, hogy bizonyos draftoltak, jó játékosok nem 8-10 évig erősítik a csapatot. Az a lényeg, hogy normálisan legyen visszaforgatva a csapatba az értük kapott ellenérték. Ez eddig megvolt, az utóbbi két draftról meg majd 1-2 év múlva lehet ítéletet mondani, mennyire sikerültek.





Nem kell ide semmilyen 180 fokos fordulat, a jelenlegi GM munka minőségét kell fenntartani. Kérdés ez mennyire lehetséges mikor 20 éve folyamatosan azzal a luxussal kelhetett-feküdhetett GM-ként Belichick, hogy a legfontosabb poszton megvan a betonbiztos kezdő játékosa. Most, hogy fr QB-t kell(?) keresni ez lehet az a faktor, ami visszavetheti mondjuk az eddigi megszokott szintet. Kérdés mennyire nehéz ez a feladat, jelenlegi tudásunk szerint iszonyatosan (ezt főként a balfasz GM tevékenységekből következtetjük), de BB elég sok mindenre rácáfolt már az elmúlt 20 évben.



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Normalis esetben kell 2-3 ev hogy ujraepuljon, amihez az elmult es a kovetkezo draftok nagy segitseg lesz/ lenne. De csak abbol nem szabad kiindulni, foleg itt mert a jatek fontosabb mint a jatekosok nalam ( persze minel jobbak annal jobb a jatek is ). Egy FHOF Vonn M hiaba fantasztikus ha a Denver, sot meg a D sem dominans ( max 2 ev ), vagy Luck a Colts-al is hatareset legalabbis Pats mertekkel.
Ha talalnak egy Gronk szitu playat akkor dominans is lehet a csucs, de Amendola felekkel is a top krembe teheti a csapatot az oreg.no
Éppen az a szitu, hogy véleményem szerint ez nem igaz. Belichick nem az első generational edző talent, akit látok, láttam működni, vagy olvastam a történetét, és - ahogy egyébként all time best irányítóknál is ez a helyzet - önmagában egy edzőzseni vagy irányító zseni nem elég. Kell mindkettő, sőt, tulajdonképpen még emell is kell a nagyon jó roster. Vagy kiemelkedő támadósor, vagy kiemelkedő védelem. A Walsh/Montana féle Niners sem csak ez a kettő volt, volt ott még Jerry Rice és hasonlók, Bradshaw idején is volt egy brutál jó Steelers defense is, és a Pats is tele volt azért all-pro, pro-bowl játékosokkal, szinte végig. Amikor nem, akkor nem is volt minden évben superbowl környékén (2010 környéki évek).

Szóval nem, szerintem mostantól nem lesz elég az Amendola féle játékosok "feledzése". Persze az a kérdés, hogy mihez. Egy állandó playoff környéki bejutok-nem jutok libikókához elég lehet - de ezt a Bengals is tudta. 😊 Nem hiszem, hogy a Pats fanok ezt gondolnák a következő évre sikernek. A contenderséghez viszont többre lesz szükség.

Én mondjuk Bentley fan vagyok..White első évében pályát sem látott, a legfeleslegesebb pickek között kezelték a szurkolók. Szóval a Harris, Michel, Wynn, Cajuste (lásd Cannon kritikák anno), Bentley, Williams, Harry, Winovich, JC.Jackson vonulatot nem feltétlenül írnám le ennyire rövid idő alatt. és bőven jöhet még Froholdt is akár..Thuney se tűnt ligaelit guardnak feltétlenül a draftolásakor.topin
Rájuk gondoltam én is, amikor azt írtam, hogy a 2018 és 2019 draft nem sikerült rosszul. Van itt pár név aki nekem is nagyon tetszik. De úgy gondolom, hogy ha MINDEGYIK bevállna, jelenleg már az is kevés lenne. Már ahhoz, hogy a Pats tartani tudja a korábbi szintet, vagy ahhoz közelit. Kivéve, ha Stidham begubózik és hernyóból ő is lepke lesz.... 😀 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 652
A draft a legfontosabb fegyver a csapatok eleteben, olcso jatekosokkal konnyebb ujraepiteni es szinten tartani is. Aki jol teszi a dolgat itt az sikeres egy rovid ideig majd a pillanatban mikor nagypenzuek lesznek akkor el kell engedni a nagy reszet es a draftrol potolni. A 4-5 eves ciklus normalis amit egy fantasztikus jatekossal a QB poszton meg lehet nyujtani hogy a gorbe soha ne essen tul melyre. De PM-TB-DB nem naponta jonnek a ligaba, sot felnyomorekon/ nyugdijas buszberlettel rendelkezve is jobbak a nagy atlagnal.

Beli papanak szerintem is kellene munkat delegalnia, mert egy nap itt is 24 ora.

Viszont emellett a Pats olyat csinalt amit nem lehet a normalis keretekkel vizsgalni. 20 eve a tuz kozeleben van es a lejtmenetek melypontjai is magasabban voltak mint a liga nagyjanak a csucspontjai. Persze TB zsenialitasa kellett ehhez de mostanra a draft amik nem kimagasloak, a FA-re nincs lehetoseg a cap allando kimaxolasa miatt es TB is leszalloagban ( lehet meg jo, de o mar magaban nem emelne fel ezt a csapatot ), itt volt az ido a reset gombra.
Normalis esetben kell 2-3 ev hogy ujraepuljon, amihez az elmult es a kovetkezo draftok nagy segitseg lesz/ lenne. De csak abbol nem szabad kiindulni, foleg itt mert a jatek fontosabb mint a jatekosok nalam ( persze minel jobbak annal jobb a jatek is ). Egy FHOF Vonn M hiaba fantasztikus ha a Denver, sot meg a D sem dominans ( max 2 ev ), vagy Luck a Colts-al is hatareset legalabbis Pats mertekkel.
Ha talalnak egy Gronk szitu playat akkor dominans is lehet a csucs, de Amendola felekkel is a top krembe teheti a csapatot az oreg.

Igen konnyebb lenne a helyzet most vagy akar tovabb lehetett volna huzni egy evvel a dolgot jobb draftokkal, de az hogy nem lett probowler draftolva magaban nem egy tragedia sot meg a tendencia sem.
több mint 4 éve
topin New England Patriots 1 956
Én mondjuk Bentley fan vagyok..White első évében pályát sem látott, a legfeleslegesebb pickek között kezelték a szurkolók.

Szóval a Harris, Michel, Wynn, Cajuste (lásd Cannon kritikák anno), Bentley, Williams, Harry, Winovich, JC.Jackson vonulatot nem feltétlenül írnám le ennyire rövid idő alatt. és bőven jöhet még Froholdt is akár..Thuney se tűnt ligaelit guardnak feltétlenül a draftolásakor.

És Stidham meg majd most fog villantani.. 😉

Szerkesztette: topin
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Thuney szerződés alatt
White-ot elég gyorsan leírtad.

Anélkül, hogy elkezdenek Google-zni, azért hirtelen meg beugrik pár név, akiket valszeg 31 csapat szívesen látna a keretében és már PO-ban bizonyított és még fog is...
Andrews, HT, Gilmore, JonJon, Michel

De a puding próbája az evés, ha lesz szezon meglátjuk mire hivatott a kialakítása alatt levő keret...
Sinisa
Thuney szerződés alatt _még_. Nem tudjuk, hogy így lesz-e szeptemberben is, még a Pats "insiderek" is mindenféle scenarioval számolnak. Jelenleg 2 millióval van a Pats a cap alatt, a drafthoz kell majd 5-6 millió, úgyhogy valamit rövidesen lépni kell. Nem tudni, hogy átstruktúrálás lesz-e az a lépés, vagy mondjuk pont egy Thuney trade...

White-ot nem írtam le. 😊 Kedvelem őt nagyon, de az a reális, hogy egy 29. évében járó futóra - különösen futóra - a jövőt tervezve nem számítunk alapemberként. Sony pedig nem az a kaliber aki erre a listára való. Jó kis futó, de jó kis futóból 50 futkorászik liga szerte. White szerepe fontosabb. A többi leírt játékos közül pedig Gilmore 30. évét tölti idén, HT el is múlt 30. Lehet 30 fölött is jól játszani, de nem mindenki Brady. Gilmore-nak még valószínűleg lehet 3-4 jó éve, de pl. HT-nál már sokkal kérdőjelesebb a kora. Az ő fizikális stílusa nem tolerálja úgy az éveket, Jerod Mayo is all-pro és pro bowler volt, és pont a 30. évében kezdett visszaesni, szorította ki őt Hightower. Most éppen az a gond, hogy ha Hightower elkezdene visszaesni, nincs a láthatáron a következő aki kiszorítsa...

MIndegy, nem akartam vitát nyitni, azt hittem az elmúlt idény, az eddigi offseason, stb. alapján már nagyobb ebben az egyetértés, mint korábban. (Még az is lehet, hogy így is van, csak a topic java része éppen húsvétol. 😊 )


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Sinisa New England Patriots 2 789 — Gràcies Pep!
mennyi felesleges karakter... ZERO_L
Mennyire gyenge reakció ....

Az elmúlt 5-6 év draftjainak értékelése sosem arról szól, hogy mennyit nyert az elmúlt években a csapat, hanem arról, hogy mennyit fog...

(Mondj egy olyan játékost a Patriots nyertes kereteiből, aki fontosabb szerepet játszott az elmúlt években, és a) nem vonult már vissza, b) vagy a csapatnál van még, c) 30 év alatt van)
peterk2005
Thuney és Mason
Vicc, hogy egy All-Pro könnyebben összejön, mint egy Pro Bowl.
Esetleg James White.
Sinisa
Így van. Ennyi. Én White-ot nem is esetleg raknám oda, hanem nagyon is erősen. De. Ő is 30 felé sétál, RB-ként már idősnek számít, sok ideje már nincs. Thuney pedig ki tudja meddig lesz még. Tehát van a rosteren 1 darab 30 év alatti, playoffhoz bizonyítottan érdemben hozzáadni tudó játékos, akire még várhatóan évekig építeni lehet. A többi aki erre képes (playmaker szinten bizonyítani) mind 30 vagy fölötte van. És az az ellenérv a draftok minősítése ellen, hogy az elmúlt X évben mi történt. 2025-ben is ez lesz a jolly joker reakció? 😊
peterk2005
Thuney szerződés alatt
White-ot elég gyorsan leírtad.

Anélkül, hogy elkezdenek Google-zni, azért hirtelen meg beugrik pár név, akiket valszeg 31 csapat szívesen látna a keretében és már PO-ban bizonyított és még fog is...
Andrews, HT, Gilmore, JonJon, Michel

De a puding próbája az evés, ha lesz szezon meglátjuk mire hivatott a kialakítása alatt levő keret...

TITO
JOHAN
Per Sempre Etern

This team was the best team in the AFC in the regular season and we won two games in the playoffs against two good football teams, the best team in the postseason. And that’s what this team is.
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
mennyi felesleges karakter... ZERO_L
Mennyire gyenge reakció ....

Az elmúlt 5-6 év draftjainak értékelése sosem arról szól, hogy mennyit nyert az elmúlt években a csapat, hanem arról, hogy mennyit fog...

(Mondj egy olyan játékost a Patriots nyertes kereteiből, aki fontosabb szerepet játszott az elmúlt években, és a) nem vonult már vissza, b) vagy a csapatnál van még, c) 30 év alatt van)
peterk2005
Thuney és Mason
Vicc, hogy egy All-Pro könnyebben összejön, mint egy Pro Bowl.
Esetleg James White.
Sinisa
Így van. Ennyi. Én White-ot nem is esetleg raknám oda, hanem nagyon is erősen. De. Ő is 30 felé sétál, RB-ként már idősnek számít, sok ideje már nincs. Thuney pedig ki tudja meddig lesz még. Tehát van a rosteren 1 darab 30 év alatti, playoffhoz bizonyítottan érdemben hozzáadni tudó játékos, akire még várhatóan évekig építeni lehet. A többi aki erre képes (playmaker szinten bizonyítani) mind 30 vagy fölötte van. És az az ellenérv a draftok minősítése ellen, hogy az elmúlt X évben mi történt. 2025-ben is ez lesz a jolly joker reakció? 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Sinisa New England Patriots 2 789 — Gràcies Pep!
mennyi felesleges karakter... ZERO_L
Mennyire gyenge reakció ....

Az elmúlt 5-6 év draftjainak értékelése sosem arról szól, hogy mennyit nyert az elmúlt években a csapat, hanem arról, hogy mennyit fog...

(Mondj egy olyan játékost a Patriots nyertes kereteiből, aki fontosabb szerepet játszott az elmúlt években, és a) nem vonult már vissza, b) vagy a csapatnál van még, c) 30 év alatt van)
peterk2005
Thuney és Mason
Vicc, hogy egy All-Pro könnyebben összejön, mint egy Pro Bowl.
Esetleg James White.

TITO
JOHAN
Per Sempre Etern

This team was the best team in the AFC in the regular season and we won two games in the playoffs against two good football teams, the best team in the postseason. And that’s what this team is.
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
mennyi felesleges karakter... ZERO_L
Mennyire gyenge reakció ....

Az elmúlt 5-6 év draftjainak értékelése sosem arról szól, hogy mennyit nyert az elmúlt években a csapat, hanem arról, hogy mennyit fog...

(Mondj egy olyan játékost a Patriots nyertes kereteiből, aki fontosabb szerepet játszott az elmúlt években, és a) nem vonult már vissza, b) vagy a csapatnál van még, c) 30 év alatt van)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
ZERO_L New England Patriots 4 369 — situational football
mennyi felesleges karakter...

két megjegyzés:

 twitter.com/PFF_Eric/status/1248715328256970762

 twitter.com/ThatDaveBrown/status/1248713843766951936

#beat_that_hon

Szerkesztette: ZERO_L



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/