New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 4 éve
ZERO_L New England Patriots 4 379 — situational football
Hogy Brady eltávőzása és az utánpótlási gondok egyszerre jelentkeznek, az véleményem szerint véletlen egybeesés. Bradynek nincs köze hozzá, szerintem az ok sokkal inkább az elcsaklizott szakemberben keresendő. Nem is a szakmai tudásuk hiányzik, hanem - szerintem - elsősorban az a baj, hogy ismerik a Pats belső működését, ismerik Belichick gondolkodását, értékelési módszereit, stb. Túl sok lett az NFL-ben az olyan FO, amit Pats gyökerű emberek irányítanak. És ha tehetik, kihasználják ezt az előnyt. Lásd pl. 2 éve amikor egészen látványos volt, ahogy a Titans pont a Pats elég ugorva húzta be az emberét. Biztos vagyok benne, hogy azért tradeltek fel, azért léptek, mert Belichicket akarták beelőzni. Szóval Belichick dolga nehezebb lett az utóbbi pár évben, mert túl sokan ismerik már őt a rivális csapatoknál. Ahogy hátrányodra válik, ha az ellenfél képes megtippelni a game planedet - elég ha csak egy picivel jobban, mint te az övét -, úgy az is hátrány, ha ismerik a scouting / draft metodikát, ismerik a személyes preferenciáidat, tudják hogy működsz a war roomban, mikor mit vagy hajlandó kérni vagy adni játékosért, stb. És a drafton nincs második félidő, nincs half time adjustment lehetőség. Ha az első félidőt megnyerik, elvesztetted a meccset.
peterk2005
Ezt az érvet megint el lehetne fogadni, csak sajnos ha a a teljes összképet figyeled, akkor kb megint csak morzsákat találsz, mint ez a Titans féle Evans feltrade 2018-ban. Ami elsőre ilyen hatalmas mindgame-nek tűnik Vrabeléktől, de tudjuk egyáltalán, hogy Evans pl Wynn vagy Michel előtt volt a Pats boardján? Azt sejthetjük, hogy ott lehetett valahol elől, de nem lehet, hogy LVE még magasabban volt és inkább ő számított első körös LB-nek a boardon?? Azt meg kötve hiszem, hogy egy potenciális franchise LT előtt lett volna LB választva...

De még ha így is van, akkor a tavalyi drafton miért hagyták pl Winovichot kétszer/háromszor is lecsúszni a Patshez. Szinte minden mockba beírták hozzánk, mert annyira tipikus pats prospect volt. A draft másnapján már az egyik legnagyobb stealként aposztrofálták. Ha ennyire nyitott könyv a pats filozófia, ezt pl miért hagyták??? (Aztán, hogy mi lesz a srácból az egy másik kérdés)
My point is: kiragadsz 1-2 momentumot és ráhúzol egy teóriát, miközben ugyan ennyi ha nem több ellenpélda is van

És persze én értem, mi innen a fotelból nem tudunk mást csinálni, csak vaktában lövöldözünk, konteozunk, de ha tényleg körbenézünk, ez a "BB tanítványai" felnőttek a mesterhez/kiismerték (vagy megnehezítik a dolgát, ha így jobb) baromira nem állja meg a helyét.

Ez már korábban is előjött és látom kezd lassan elfogadottá válni, hogy itt kulcsszereplők távoztak és nem tudják őket pótolni.

Nézzünk már át a Lions topicba, ahol megvan a "pats GM" meg a "pats HC" elméletben ott kéne lennie a "knowhow"-nak és szerencsétlenek sehova sem jutottak, köv szezonban sokak szerint a fejesek az állásuk megtartásáért szállnak harcba.

Titants? Ők most adtak egy totális középszer irányítónak 120 millió dollárt, aminek fele garantált csak azért mert játszott 6 remek meccset. 2020-ban ilyet csak olyan ember csinál, aki maximum három NFL meccset nézett meg életében. Főleg, hogy nincs egy éve a Foles-Jags féle totális tévútnak. És lehet mondani, hogy "de ő nem a Jags rendszerében játszott", azért a srác mégis gyűrűt nyert a Philynek, nem 6 "szaros" alapszakasz meccsen villogott... Ha kitömik mellé Henry-t is, akkor megint nem értem hogyan lehet őket mint jó példa előhozni.

Atlanta? Nekik volt egy kifutott évük(ami tényleg csodálatos volt), de úgy néz ki ott sem a GM jó draftjai és egyéb tevékenysége voltak, amik ezt megalapozták, sőt most már őt is inkább elkergetnék az államból az összes alatta dolgozóval egyaránt

BOB-ot meg remélem még felhozni sem kell, Mr "várjuk meg mi lesz Hopkins-trade végkimenetele", szpojler Bill: hülye maradsz örökre.

Van még olyan csapat akinél kimondottan volt Pats-es szaki van az FO-ban? Én baromira nem látom azt, hogy az innen ki került FO tagok máshol sikerre vinnék mindazt amit itt tanultakat az évek alatt... Lehetne még mondani Pioli-KC házasságot korábbról, de ha van valódi jó példa, akkor mondjátok mert nekem most hirtelen egy sem jut eszembe.
Most lehet azt mondani, hogy draftban jobban muzsikálnak ezt nem néztem meg, lehet így van, de amíg a pályán és egyéb GM tevékenységben ez nem látszik meg, addig kb hajukra kenhetik azt, ha éppenséggel körül-belülre tudják a Pats milyen prospecteket favorizál.

Szerkesztette: ZERO_L



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 881 — StuG Life
Aha csak amikor oldalakon keresztül tolja a meglátását az unalmas, de semmi érdemleges nincs már a topicban oldalakoin keresztül, pedig itt a draft. Lenne kikről irni de csak a semmi hajtás megy személyeskedésbe csapva. Na ha ez kell legyen csak ez már nem a csapatról szól...
ParadSEC
hogy látod a prospecteket, hogy nézne ki a te álommockod?

több mint 4 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 468
Hogy Brady eltávőzása és az utánpótlási gondok egyszerre jelentkeznek, az véleményem szerint véletlen egybeesés. Bradynek nincs köze hozzá, szerintem az ok sokkal inkább az elcsaklizott szakemberben keresendő. Nem is a szakmai tudásuk hiányzik, hanem - szerintem - elsősorban az a baj, hogy ismerik a Pats belső működését, ismerik Belichick gondolkodását, értékelési módszereit, stb. Túl sok lett az NFL-ben az olyan FO, amit Pats gyökerű emberek irányítanak. És ha tehetik, kihasználják ezt az előnyt. Lásd pl. 2 éve amikor egészen látványos volt, ahogy a Titans pont a Pats elég ugorva húzta be az emberét. Biztos vagyok benne, hogy azért tradeltek fel, azért léptek, mert Belichicket akarták beelőzni. Szóval Belichick dolga nehezebb lett az utóbbi pár évben, mert túl sokan ismerik már őt a rivális csapatoknál. Ahogy hátrányodra válik, ha az ellenfél képes megtippelni a game planedet - elég ha csak egy picivel jobban, mint te az övét -, úgy az is hátrány, ha ismerik a scouting / draft metodikát, ismerik a személyes preferenciáidat, tudják hogy működsz a war roomban, mikor mit vagy hajlandó kérni vagy adni játékosért, stb. És a drafton nincs második félidő, nincs half time adjustment lehetőség. Ha az első félidőt megnyerik, elvesztetted a meccset.

Szóval módszertant, új szakembereket, egyebet, valamit változtatnia kell az öregnek, hogy ismét kiszámíthatatlan, kiismerhetetlen legyen. Feltéve, hogy igazam van (illetve a bostoni tojásfejeknek igazuk van, mert ezeket jórészt nem magam szültem, hanem olvastam). Természetesen lehet az is, hogy semmi alapja nincs a dolognak, de számomra túl sok dolog mutat egy irányba ahhoz, hogy elhiggyem ezt a "konteót".
peterk2005
Nem fog új módszertant kitalálni amíg a jelenlegi működik és elfogadható a számára.
Az, hogy több csapatnál Pats kötődésű emberek dolgoznak valóban jelenti azt, hogy tudják miként gondolkodik BB, mi a csapatépítési filozófiája, de ez általában akkor hátrány ha történetesen ezek a csapatok hasonló needdel rendelkeznek ill. egymás ellen játszanak. Több esetben viszont előnyt jelent, mert esetlegesen könnyebben kötnek üzletet, habár az ellenérték lehet magasabb vagy kisebb.

És ugyanez igaz viszont, mert BB ismeri ezeket az embereket, tudja hogyan gondolkodnak, mire hogyan reagálnak és előbb-utóbb az ő előnyük a hátrányukra válhat, mert amíg nekik egy szervezetet kell felépíteni és saját magukra szabni, addig BB-nek ez a rendelkezésére áll, kivétel az elmúlt évek amikor is, rengeteg meghatározó személy hagyta el a csapatot. Ezt nem könnyű pótolni.

Akartam a draftolós témádra is írni, de egyszerűen túl sok idő és arra hegyezed ki, hogy neked igazad legyen.
Tudod mit, rendben, benne van, hogy az elmúlt évek draftjai nem lettek kimagaslóan jók vagy jók, hanem csak közepesek mégha ez azt is jelenti, hogy nincs All-Pro játékos közöttük csak jómunkásemberek.
És akkor mi van? Ez benne van, nem tudjuk mi volt a háttérben illetve nem tudjuk h jelenleg ki az a játékos akit BB tudatosan dugdos, fejleszt, lásd az emlegetett Damien Harris.

De amúgy meg hány és hány olyan olyan játékos fordult meg ennél a csapatnál aki pont amiatt lett kimagasló és/vagy keresett mert jómunkásember volt itt a Patsnél?

Jó példa a túlzott elvárásokra JG is, akiben sokan FR QB-t láttunk/látunk jogosan miközben sokan szidják, mert nem tett hozzá semmit az SB-hez. Lehetséges, hogy ez az edzők hibája is, de valszeg ennyi van benne és ez az ami miatt BB imádta. Nem azt várta tőle h megnyerje a meccset, hanem, hogy ne veszítse el és hajtsa végre pontosan az utasításokat.

Szóval ja, kicsit sokat vársz most el BB-től és olyanokat vetsz a szemére amik nem is léteznek.
Amúgy meg a 2013-as drafttól felfelé összesen 2(!) ember volt Pro-Bowlos: Jamie Collins és Malcolm Butler.
A többi az mind a korábbi évek saját vagy más draftjából került ki, így esetleg kijelenthetjük, hogy az elmúlt 6 év draftja közepes szintű.

több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 657
De a jatek kedveert sikerulnek azok az emlegetett draftok, akkor nem lenne a cap teljesen elkoltve SB window alatt? Vagy mennyivel lenne gyorsabb az ujraepites a fiatalok miatt? Esetleg kitolta volna meg egy evvel TB-t? En tolem sem all tavol ha ki kell mondani ha valami rossz, a javitas erdekeben. De ebben a helyzetben az elkerulhetetlen veg jott el.no
Erről (meg a Raiders, a Broncos, a Philly, a Chiefs és még jópár csapatnál történtekről) jó ideje diskurálunk, de nem itt kezdtük, hanem - a két évvel ezelőtti haddelhadd miatt - a másik fórumon. Ott sok-sok postban diskuráltunk a fenti csapatokról, jó trendekről, rossz trendekről, stb. Itt egyedül topin ismeri az akkori vitákat - legalábbis a Patsel kapcsolatosat, emlékeim szerint a többi csapathoz ő nem nagyon szólt hozzá - , ő volt az egyetlen innen aki ott követte a vitát. Neki és nekem nem újdonság egymás véleménye, de itt elég in medias res jöhetett, és tűnhez úgy, mintha Belichicket szidnám. Nem erről van szó, hanem röviden:

2018 környékén (abban az évben lett bajnok utoljára a Pats) kezdett kialakulni az a véleményem, hogy a tehetség utánpótlással valami gond van a csapatnál. Először én is arra gondoltam, hogy Belichick egyszerűen kimaxolja az utolsó éveket. De aztán a Brady hosszabbítás visszadobása (meg a JimmyG trade körüli történtek) alapján arra jutottam, hogy Belichick nem ez a típus. Ő a window 1-2 éves kitolása miatt nem költené el a capet. Még Bradyhez sem ragaszkodik mindenképpen. Ő akkor költ, ha szükségét érzi - windowstól függetlenül - a versenyképesség megtartásához, és nem költ, ha nem érzi. Ergó, ha elkölti a pénzt, akkor szükségét érezte. És ha úgy költö el, hogy egyre kezdi eltolni a jövőbe a terheket (Bradyét is, más játékosokét is), akkor a megszokottnál is nagyobb szükségét érezte. Mi másért érezhette szükségét, ha nem azért, mert nem érezte, hogy a fiatal, olcsó játékosokkal meg tudja oldani az roster forgását úgy, hogy a contenderség marad. Ez az utolsó évre odáig "fajult", hogy már AB-re is azonnal lecsapott, és Sanuért 2. kört adott, stb. Belichicktől nem idegen a nagyobb igazolás időnként, de nem így, nem az idén előt 1-2 nappal, és nem ennyire túlfizetve. Ha ilyenkor tradel, akkor inkább ő használja ki másik csapat "kétségbeesését", és ad el váratlanul játékost áron felül. (Emlékszünk Logan Mankins eltradelésére 2014-ben azt hiszem. Na, az jellemző rá inkább.) Lényeg a lényeg, hogy én nem gondolom, hogy Belichick fejében ez a "Brady window végének kihasználása" lett volna, ő egyszerűen csak évről évre contender csapatot akart, tavaly is azt akart, és ez kellett hozzá. Ahogy idén is azt akarna, Brady ide vagy oda, csak most meg van kötve a keze, nincs pénz hozzá, és nincs elég jó játékosa hozzá.

Szóval a kérdésedre a válasz: nem. Szerintem Belichick nem költötte volna ki magát csak azért, hogy a Brady időszak végét kimaxolja. Sokáig azt gondoltam, hogy megtenné, de a Brady contract visszadobása és a többi ismert esemény megváltoztatta a véleményemet. Az öreg tényleg évről évre gondolkodik, sz*rik a nevekre, ő minden évben jó csapatot akar, de csak annyit költ amíg ezt el nem éri.

Hogy Brady eltávőzása és az utánpótlási gondok egyszerre jelentkeznek, az véleményem szerint véletlen egybeesés. Bradynek nincs köze hozzá, szerintem az ok sokkal inkább az elcsaklizott szakemberben keresendő. Nem is a szakmai tudásuk hiányzik, hanem - szerintem - elsősorban az a baj, hogy ismerik a Pats belső működését, ismerik Belichick gondolkodását, értékelési módszereit, stb. Túl sok lett az NFL-ben az olyan FO, amit Pats gyökerű emberek irányítanak. És ha tehetik, kihasználják ezt az előnyt. Lásd pl. 2 éve amikor egészen látványos volt, ahogy a Titans pont a Pats elég ugorva húzta be az emberét. Biztos vagyok benne, hogy azért tradeltek fel, azért léptek, mert Belichicket akarták beelőzni. Szóval Belichick dolga nehezebb lett az utóbbi pár évben, mert túl sokan ismerik már őt a rivális csapatoknál. Ahogy hátrányodra válik, ha az ellenfél képes megtippelni a game planedet - elég ha csak egy picivel jobban, mint te az övét -, úgy az is hátrány, ha ismerik a scouting / draft metodikát, ismerik a személyes preferenciáidat, tudják hogy működsz a war roomban, mikor mit vagy hajlandó kérni vagy adni játékosért, stb. És a drafton nincs második félidő, nincs half time adjustment lehetőség. Ha az első félidőt megnyerik, elvesztetted a meccset.

Szóval módszertant, új szakembereket, egyebet, valamit változtatnia kell az öregnek, hogy ismét kiszámíthatatlan, kiismerhetetlen legyen. Feltéve, hogy igazam van (illetve a bostoni tojásfejeknek igazuk van, mert ezeket jórészt nem magam szültem, hanem olvastam). Természetesen lehet az is, hogy semmi alapja nincs a dolognak, de számomra túl sok dolog mutat egy irányba ahhoz, hogy elhiggyem ezt a "konteót".
peterk2005
Ebben ugye vannak dolgok amit lehet nem tudunk meg soha vagy majd kesobb.
Arrol lehetne beszelgetni hogy BB mar valtott volna TB-rol es kisebb visszaesest bevallava ment volna JG-val. De azert TB nem feltetlenul az o dontese volt es ezt a valtozatot hagyom is, ha mar mentek tovabb TB-vel ami azert nem lett rossz dontes.
A TB era kitolasa vagy a allando versenykepesseg az ugyanaz, o volt ott.

A szakemberek kiaramlasa teljesen torvenyszeru. Ha mar volt Ozzie emlegetve akkor a Sasok bajnoki cimenek egy resze az ove. 😊 Szerintem egy normalis GM jol tudja ertekelni a jatszo jatekosokat es azt is kiben milyen potencial lenne egy masik csapatban. Ez mar kiszamithatosag magaban. A hianyposztokat is latjak masnal es nem azert tudjak "lehuzni" mert tudjak mit adna erte, hanem mert szuksege van ra. Ami termeszetesen a korforgasod resze. De a jovoben nem kell aggodni emiatt, ha nem lesz kozel sem ennyire kenyszerpalyan. A masik hiaba tudod a metodikat ha a masik csapatnak nem arra a posztra van szuksege.

A C-es peldamon keresztul viszont bemutattam amit en tartok fontosnak.

Amikor a Ravens-nel nem a keretre szabtak az O jatekat es a D meg nem eleg hogy nem a keretre de meg nem volt a D es O sem egymassal osszhangban. Ilyen hibat te itt nem talalsz. Ebben a szituban mit szamit a draft sikeressege. Tudom. Sokat. 😊

Viszont egy reg elfeledett teruletre ertunk. BB csapatot fog epiteni nem karbantartani. Es igy mas lesz a szemlelet a keret kialakitasanal kozte a drafton, de ami nem valtozik hogy a keretre szabva a jatekot kepes felemelni.
több mint 4 éve
ParadSEC New England Patriots Georgia Bulldogs 3 004 — Patriots fan
Aha csak amikor oldalakon keresztül tolja a meglátását az unalmas, de semmi érdemleges nincs már a topicban oldalakoin keresztül, pedig itt a draft. Lenne kikről irni de csak a semmi hajtás megy személyeskedésbe csapva. Na ha ez kell legyen csak ez már nem a csapatról szól...

„Elmehetsz több pénzért játszani meg ilyenek, de ha minden héten vesztesz elég nyomorultul érzed majd magad. Itt akarok maradni, nyerni akarok, segíteni akarok a csapatnak és továbbra is jó és megbízható játékosnak maradni." - Rob Ninkovich
több mint 4 éve
mascherano 727 — na húzzál innen kisköcsög
Én meg kifejezetten arra biztatom, peterk2005-t, hogy igenis ossza meg a véleményét akár itt is mert addig amíg a patriotssal kapcsolatos dolgokról ír addig igenis ide való amit ír. És szerintem tök mindegy, hogy éppen melyik csapatnak szurkol. Már pedig szerintem elég sok jó meglátása szokott lenni. Az meg, hogy vannak vélemény különbséget az tök természetes hiszen erről szól a fórum és mivel nem vagyunk egyformák (hála a jó égnek) ezért mindenki máshonnan másféleképpen közelíti meg és formálja meg a véleményét.

:: HIBÁS KÉP ::
több mint 4 éve
ParadSEC New England Patriots Georgia Bulldogs 3 004 — Patriots fan
Valaki irja már át a topic nevét petek2005-re mert úgy látszik eléggé kisajátította magának ez a helyet! Amit csak azért nem értek ott a Colts, Denver topic szemetlhetne oda inkább ha már "onann jött". Értem én ez egy fórum de miért kell olvasnom oldalakon keresztül az agymenésedet amivel csak hergeled a többieket és foscunamit indítasz el? Ez rosszabb mint anno Sobri saga

„Elmehetsz több pénzért játszani meg ilyenek, de ha minden héten vesztesz elég nyomorultul érzed majd magad. Itt akarok maradni, nyerni akarok, segíteni akarok a csapatnak és továbbra is jó és megbízható játékosnak maradni." - Rob Ninkovich
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
De a jatek kedveert sikerulnek azok az emlegetett draftok, akkor nem lenne a cap teljesen elkoltve SB window alatt? Vagy mennyivel lenne gyorsabb az ujraepites a fiatalok miatt? Esetleg kitolta volna meg egy evvel TB-t? En tolem sem all tavol ha ki kell mondani ha valami rossz, a javitas erdekeben. De ebben a helyzetben az elkerulhetetlen veg jott el.no
Erről (meg a Raiders, a Broncos, a Philly, a Chiefs és még jópár csapatnál történtekről) jó ideje diskurálunk, de nem itt kezdtük, hanem - a két évvel ezelőtti haddelhadd miatt - a másik fórumon. Ott sok-sok postban diskuráltunk a fenti csapatokról, jó trendekről, rossz trendekről, stb. Itt egyedül topin ismeri az akkori vitákat - legalábbis a Patsel kapcsolatosat, emlékeim szerint a többi csapathoz ő nem nagyon szólt hozzá - , ő volt az egyetlen innen aki ott követte a vitát. Neki és nekem nem újdonság egymás véleménye, de itt elég in medias res jöhetett, és tűnhez úgy, mintha Belichicket szidnám. Nem erről van szó, hanem röviden:

2018 környékén (abban az évben lett bajnok utoljára a Pats) kezdett kialakulni az a véleményem, hogy a tehetség utánpótlással valami gond van a csapatnál. Először én is arra gondoltam, hogy Belichick egyszerűen kimaxolja az utolsó éveket. De aztán a Brady hosszabbítás visszadobása (meg a JimmyG trade körüli történtek) alapján arra jutottam, hogy Belichick nem ez a típus. Ő a window 1-2 éves kitolása miatt nem költené el a capet. Még Bradyhez sem ragaszkodik mindenképpen. Ő akkor költ, ha szükségét érzi - windowstól függetlenül - a versenyképesség megtartásához, és nem költ, ha nem érzi. Ergó, ha elkölti a pénzt, akkor szükségét érezte. És ha úgy költö el, hogy egyre kezdi eltolni a jövőbe a terheket (Bradyét is, más játékosokét is), akkor a megszokottnál is nagyobb szükségét érezte. Mi másért érezhette szükségét, ha nem azért, mert nem érezte, hogy a fiatal, olcsó játékosokkal meg tudja oldani az roster forgását úgy, hogy a contenderség marad. Ez az utolsó évre odáig "fajult", hogy már AB-re is azonnal lecsapott, és Sanuért 2. kört adott, stb. Belichicktől nem idegen a nagyobb igazolás időnként, de nem így, nem az idén előt 1-2 nappal, és nem ennyire túlfizetve. Ha ilyenkor tradel, akkor inkább ő használja ki másik csapat "kétségbeesését", és ad el váratlanul játékost áron felül. (Emlékszünk Logan Mankins eltradelésére 2014-ben azt hiszem. Na, az jellemző rá inkább.) Lényeg a lényeg, hogy én nem gondolom, hogy Belichick fejében ez a "Brady window végének kihasználása" lett volna, ő egyszerűen csak évről évre contender csapatot akart, tavaly is azt akart, és ez kellett hozzá. Ahogy idén is azt akarna, Brady ide vagy oda, csak most meg van kötve a keze, nincs pénz hozzá, és nincs elég jó játékosa hozzá.

Szóval a kérdésedre a válasz: nem. Szerintem Belichick nem költötte volna ki magát csak azért, hogy a Brady időszak végét kimaxolja. Sokáig azt gondoltam, hogy megtenné, de a Brady contract visszadobása és a többi ismert esemény megváltoztatta a véleményemet. Az öreg tényleg évről évre gondolkodik, sz*rik a nevekre, ő minden évben jó csapatot akar, de csak annyit költ amíg ezt el nem éri.

Hogy Brady eltávőzása és az utánpótlási gondok egyszerre jelentkeznek, az véleményem szerint véletlen egybeesés. Bradynek nincs köze hozzá, szerintem az ok sokkal inkább az elcsaklizott szakemberben keresendő. Nem is a szakmai tudásuk hiányzik, hanem - szerintem - elsősorban az a baj, hogy ismerik a Pats belső működését, ismerik Belichick gondolkodását, értékelési módszereit, stb. Túl sok lett az NFL-ben az olyan FO, amit Pats gyökerű emberek irányítanak. És ha tehetik, kihasználják ezt az előnyt. Lásd pl. 2 éve amikor egészen látványos volt, ahogy a Titans pont a Pats elég ugorva húzta be az emberét. Biztos vagyok benne, hogy azért tradeltek fel, azért léptek, mert Belichicket akarták beelőzni. Szóval Belichick dolga nehezebb lett az utóbbi pár évben, mert túl sokan ismerik már őt a rivális csapatoknál. Ahogy hátrányodra válik, ha az ellenfél képes megtippelni a game planedet - elég ha csak egy picivel jobban, mint te az övét -, úgy az is hátrány, ha ismerik a scouting / draft metodikát, ismerik a személyes preferenciáidat, tudják hogy működsz a war roomban, mikor mit vagy hajlandó kérni vagy adni játékosért, stb. És a drafton nincs második félidő, nincs half time adjustment lehetőség. Ha az első félidőt megnyerik, elvesztetted a meccset.

Szóval módszertant, új szakembereket, egyebet, valamit változtatnia kell az öregnek, hogy ismét kiszámíthatatlan, kiismerhetetlen legyen. Feltéve, hogy igazam van (illetve a bostoni tojásfejeknek igazuk van, mert ezeket jórészt nem magam szültem, hanem olvastam). Természetesen lehet az is, hogy semmi alapja nincs a dolognak, de számomra túl sok dolog mutat egy irányba ahhoz, hogy elhiggyem ezt a "konteót".

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 657
Ugyan mar, 20 ev folyamatos AFC tron egyik eselyese a hullamvolgyekkel egyutt es termeszetesen kijelentheto hogy a takarot tulnyujtottak. Ha az utobbi evek draftjai kiemelkedoen jobbak lettek volna akkor is lenne visszaeses ( konnyebb lenne a dolga termeszetesen ) es nehogy mar nekik ne kelljen ujraepiteni egy csapatot vagy te mennyi idot adnal neki. Mas lesz mostantol a csapatepites mert nem a mara kell csak gondolni hanem lehet tagabb ertelemben a jovorol is. A Denver 2011-tol futott egy remek ciklust 2015-ig. Azota 4 eve epulnek, adjunk az Oregnek is legalabb 2-t itt.no
Ebben igazad van, de most azt várod tőlem, hogy ezt leírjam? Ez triviális. De nem azért nézek rengeteg órányi coaches filmet, nem azért szimulálok magamnak csapat offseasonokat, nem azért bújom a theatlecitről pff-ig szinte az összes szakmai blogot és adatbázisokat, olvasok könyveket, hogy hátradőljek és kézenfekvő alapigazságokat írjak le. Engem az szórakoztat, ha prompt reagálhatok a történtekre. Ha nem tetszik Elway draftja, akkor leírom ha nem tetszik akkor is, ha három hónappal korábban nyert SB-t. És kritizálom Sean Paytont ha valami nem tetszik - azonnal - akkor is, ha közben az utóbbi másfél évtized egyik legjobb támadó elméjének tartom. Andy Reid is azonnal megkapja a magáét tőlem, ha valami kritizálni valót látok. Már szeptemberben meg fogja kapni ismét, hiába nyert februárban. Ahogy megkapja Howie Roseman is ha nem tetszik amit csinál. És megkapja Belichick is, tök mindegy hányat nyert. Őszintén szólva nehezemre esik megérteni, hogy ezt miért kell magyarázni? Diehard futball fan vagyok. A játékot is azonnal értékelem, véleményezem a pályán. A játékosok teljesítményét is, függetlenül attól, hogy MVP vagy csere szintű játékosok. Az edzők, GM-ek, csapatok munkáját, általam vélt jó lépéseit illetve hibáit miért is ne véleményezném azonnal? Ez tart meg die hard futball fanként, hogy ezt csinálhatom 😊
peterk2005
Trivialis az is hogy a draft fontos. Trivialis miert alakult igy ki a csapat, trivialis a cap-hell, trivialis hogy idobe fog kerulni a megoldas. A modja nem. Irj arrol es lehet rola beszelgetni.

Az nem baj ha van velemenyed ( sot ) es az se ha az negativ. Lehet szidni az Oreget is, senki nem tokeletes. A proportion ami nem feltetlen jo, de ha ez tart fan-nak akkor hajra. 😊

De a jatek kedveert sikerulnek azok az emlegetett draftok, akkor nem lenne a cap teljesen elkoltve SB window alatt? Vagy mennyivel lenne gyorsabb az ujraepites a fiatalok miatt? Esetleg kitolta volna meg egy evvel TB-t?
En tolem sem all tavol ha ki kell mondani ha valami rossz, a javitas erdekeben. De ebben a helyzetben az elkerulhetetlen veg jott el.
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ugyan mar, 20 ev folyamatos AFC tron egyik eselyese a hullamvolgyekkel egyutt es termeszetesen kijelentheto hogy a takarot tulnyujtottak. Ha az utobbi evek draftjai kiemelkedoen jobbak lettek volna akkor is lenne visszaeses ( konnyebb lenne a dolga termeszetesen ) es nehogy mar nekik ne kelljen ujraepiteni egy csapatot vagy te mennyi idot adnal neki. Mas lesz mostantol a csapatepites mert nem a mara kell csak gondolni hanem lehet tagabb ertelemben a jovorol is. A Denver 2011-tol futott egy remek ciklust 2015-ig. Azota 4 eve epulnek, adjunk az Oregnek is legalabb 2-t itt.no
Ebben igazad van, de most azt várod tőlem, hogy ezt leírjam? Ez triviális. De nem azért nézek rengeteg órányi coaches filmet, nem azért szimulálok magamnak csapat offseasonokat, nem azért bújom a theatlecitről pff-ig szinte az összes szakmai blogot és adatbázisokat, olvasok könyveket, hogy hátradőljek és kézenfekvő alapigazságokat írjak le. Engem az szórakoztat, ha prompt reagálhatok a történtekre. Ha nem tetszik Elway draftja, akkor leírom ha nem tetszik akkor is, ha három hónappal korábban nyert SB-t. És kritizálom Sean Paytont ha valami nem tetszik - azonnal - akkor is, ha közben az utóbbi másfél évtized egyik legjobb támadó elméjének tartom. Andy Reid is azonnal megkapja a magáét tőlem, ha valami kritizálni valót látok. Már szeptemberben meg fogja kapni ismét, hiába nyert februárban. Ahogy megkapja Howie Roseman is ha nem tetszik amit csinál. És megkapja Belichick is, tök mindegy hányat nyert. Őszintén szólva nehezemre esik megérteni, hogy ezt miért kell magyarázni? Diehard futball fan vagyok. A játékot is azonnal értékelem, véleményezem a pályán. A játékosok teljesítményét is, függetlenül attól, hogy MVP vagy csere szintű játékosok. Az edzők, GM-ek, csapatok munkáját, általam vélt jó lépéseit illetve hibáit miért is ne véleményezném azonnal? Ez tart meg die hard futball fanként, hogy ezt csinálhatom 😊

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Az nem a jo kerdes hogy jol vagy szarul draftolt-e ide Ozzie vagy oldotta meg posztot. A csapatepites nagyon fontos eleme a draft, de a penz elkoltese es azokbol a teljesitmeny kizsigerelese meg fontosabb es ebben az Oreg nagyon jo. Lasd Flacco, Kubiak kihozta az arat belole, de Trestman/MM nem es az egesz keretre nezve kiadja hogy ki a jo csapat.
no
A Patriots ebben a pillanatban egy vaskos DM hegyen ül, elment a történetének messze legjobb irányítója, és azzal együtt is, hogy őt nem kell megfizetni, olyan szűkös volt a kassza, hogy kénytelen volt elengedni 1 kivételével minden értékesebb szabadügynökét úgy, hogy a helyükre nem látszik az utánpótlás (tudom, látszik, csak én nem látok. Oké, akkor én nem látom.). Emellett WR, TE poszton vékony a keret, nem ártott volna erősíteni, de nem volt rá pénz.

Az NFL legöregebb kerete indul neki a következő évnek, az NFL legkevesebb rookie szerződésű játékosával. Ha arról akarunk beszélgetni, hogy az Öreg mit fog kezdeni a csapattal, és feltételezzük, hogy futballszakmai fronton továbbra is top noch - márpedig szerintem is az, úgy gondolom, hogy egy defensive zseni, és egy game manager zseni egyszerre -, tehát ha úgy gondolom, hogy a szakmai munkának ezt a részét továbbra is kiválóan megoldja, akkor mégis ebben a pillanatban milyen, annál adekvátabb kérdést lehet feltenni, hogy hogyan fogja korrigálni a draftok és az utánpótlás nevelés környéként előáll problémákat? Tudom, nincsenek problémák. Szerintem meg vannak. Körbeértünk.
peterk2005
Inkább az van, hogy Te problémának mondod, mi pedig inkább egy kialakult szituációnak. Ebben a képletben, ha kell legalább egy év korrekció, akkor azt a lehető legjobban sikerült lemenedzselni. Ha sikerült extrém hosszan nyitva tartani az ablakot, jó eséllyel azt is sikerül lemenedzselni, hogy a lehető legrövidebb ideig legyen zárva.

Ami a draftot illeti. Mindig van olyan terület, ahol van visszaesés. Pár éve össze-vissza vertek minket Denverben és szemmel láthatóan voltak a csapatnak erőnléti problémái. A szezon után azonnal jött a korrekció és a következő évben már a liga élén jártunk ezen a téren. Biztos készültek azzal is, hogyan lehet javítani a draftboard kialakításán. Bár ebben a dologban ez az év mindenkinek nagy kihívás lesz a járvány miatt.

We are all PATRIOTS!
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 657
Az nem a jo kerdes hogy jol vagy szarul draftolt-e ide Ozzie vagy oldotta meg posztot. A csapatepites nagyon fontos eleme a draft, de a penz elkoltese es azokbol a teljesitmeny kizsigerelese meg fontosabb es ebben az Oreg nagyon jo. Lasd Flacco, Kubiak kihozta az arat belole, de Trestman/MM nem es az egesz keretre nezve kiadja hogy ki a jo csapat.
no
A Patriots ebben a pillanatban egy vaskos DM hegyen ül, elment a történetének messze legjobb irányítója, és azzal együtt is, hogy őt nem kell megfizetni, olyan szűkös volt a kassza, hogy kénytelen volt elengedni 1 kivételével minden értékesebb szabadügynökét úgy, hogy a helyükre nem látszik az utánpótlás (tudom, látszik, csak én nem látok. Oké, akkor én nem látom.). Emellett WR, TE poszton vékony a keret, nem ártott volna erősíteni, de nem volt rá pénz.

Az NFL legöregebb kerete indul neki a következő évnek, az NFL legkevesebb rookie szerződésű játékosával. Ha arról akarunk beszélgetni, hogy az Öreg mit fog kezdeni a csapattal, és feltételezzük, hogy futballszakmai fronton továbbra is top noch - márpedig szerintem is az, úgy gondolom, hogy egy defensive zseni, és egy game manager zseni egyszerre -, tehát ha úgy gondolom, hogy a szakmai munkának ezt a részét továbbra is kiválóan megoldja, akkor mégis ebben a pillanatban milyen, annál adekvátabb kérdést lehet feltenni, hogy hogyan fogja korrigálni a draftok és az utánpótlás nevelés környéként előáll problémákat? Tudom, nincsenek problémák. Szerintem meg vannak. Körbeértünk.
peterk2005
Ugyan mar, 20 ev folyamatos AFC tron egyik eselyese a hullamvolgyekkel egyutt es termeszetesen kijelentheto hogy a takarot tulnyujtottak. Ha az utobbi evek draftjai kiemelkedoen jobbak lettek volna akkor is lenne visszaeses ( konnyebb lenne a dolga termeszetesen ) es nehogy mar nekik ne kelljen ujraepiteni egy csapatot vagy te mennyi idot adnal neki. Mas lesz mostantol a csapatepites mert nem a mara kell csak gondolni hanem lehet tagabb ertelemben a jovorol is. A Denver 2011-tol futott egy remek ciklust 2015-ig. Azota 4 eve epulnek, adjunk az Oregnek is legalabb 2-t itt.

De a lenyeg hogy ugyan nem ok a legnagyobb eselyesei a jovo evi AFC tronra, de meg igy sem temetnem oket csak tisztan az ellenfeleket nezve es nem lepne meg a PO jovore sem ( mondom ugy hogy eletemben nem lattam dobni a QB-t ).

Ettol fuggetlenul inkabb beszelnek, sot inkabb csak olvasnek rola hogy fogja tenni szerintetek. A Caphell eltuntetesenek utemetol kezdodve nem pedig arrol hogy 201..-ben hogy draftolt.
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az nem a jo kerdes hogy jol vagy szarul draftolt-e ide Ozzie vagy oldotta meg posztot. A csapatepites nagyon fontos eleme a draft, de a penz elkoltese es azokbol a teljesitmeny kizsigerelese meg fontosabb es ebben az Oreg nagyon jo. Lasd Flacco, Kubiak kihozta az arat belole, de Trestman/MM nem es az egesz keretre nezve kiadja hogy ki a jo csapat.
no
A Patriots ebben a pillanatban egy vaskos DM hegyen ül, elment a történetének messze legjobb irányítója, és azzal együtt is, hogy őt nem kell megfizetni, olyan szűkös volt a kassza, hogy kénytelen volt elengedni 1 kivételével minden értékesebb szabadügynökét úgy, hogy a helyükre nem látszik az utánpótlás (tudom, látszik, csak én nem látok. Oké, akkor én nem látom.). Emellett WR, TE poszton vékony a keret, nem ártott volna erősíteni, de nem volt rá pénz.

Az NFL legöregebb kerete indul neki a következő évnek, az NFL legkevesebb rookie szerződésű játékosával. Ha arról akarunk beszélgetni, hogy az Öreg mit fog kezdeni a csapattal, és feltételezzük, hogy futballszakmai fronton továbbra is top noch - márpedig szerintem is az, úgy gondolom, hogy egy defensive zseni, és egy game manager zseni egyszerre -, tehát ha úgy gondolom, hogy a szakmai munkának ezt a részét továbbra is kiválóan megoldja, akkor mégis ebben a pillanatban milyen, annál adekvátabb kérdést lehet feltenni, hogy hogyan fogja korrigálni a draftok és az utánpótlás nevelés környéként előáll problémákat? Tudom, nincsenek problémák. Szerintem meg vannak. Körbeértünk.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
ZERO_L New England Patriots 4 379 — situational football
Beállunk mi is a sorba... Kicsit tartok tőle, eddig egyik csapat újítása sem jött be 😕

 twitter.com/Patriots/status/1251178699753435136



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 657
Felvetodott egy nagyon jo kerdes hogy az Oreg mit fog kezdeni a csapattal. Erre beleragadt a mocsarba a beszelgetes hogy az elmult draftok sikeresek vagy nem raadasul a tobbi csapathoz kepest.

Hogy akartok megegyezni nem eldontheto kerdesben. Egy posztott idehozok a C-t mert ezen keresztul szeretnek kiemelni egy par dolgot.

Egy Zuttah nevezetu csoka "nem tul magas de penzert a FA piacrol" volt a kezdo C 2016-ban, Jensen a keretben de nem tudta kiszoritani a nem tul eros kezdot es Skura PS jeles kepviseloje volt udfa-kent. 2017-ben el tudtuk passzolni a "draga" veterant es lett kezdo Jensen es bekerult a keretbe Skura. Ozzie projekt jatekosnak igazolta hatul Jensen-t es szerettek a stilusa miatt ( rug- kapar- hajt- nem all le ), voltak ekkor is remek, de pocsek meccsei is. Az edzoi stab ertekelese kozepes mert nem tudtak kihozni belole hamarabb ( nem volt komoly konkurencia a poszton ). A piac helyzete miatt tenyleg o lett a legjobb C kint es e szerint kapott nagy penzt, de a OL FA piac azevi gyengesege volt az aranak a fo mozgatoja es nem az extra klasszis teljesitmenye. 2018-ban Jensen tavozasaval Skura mar kezdo es MM OC alatt a szenvedes a falunkra is igaz volt kozte Skuraval is. De feluton Roman-e lett a palca es LJ-OL remek. 2019-ben Skura a seruleseig a 10 legjobb C kozott ( ami megint relativ ). Ot egy rookie udfa G potolta remekul. Teszem hozza hogy passprot-ban gyenge es a ket PO veresegnel a LOS elvesztese miatt es LJ +50 dobassal nem kepes meg meccset nyerni komboval rogton kijon hogy nem top C, hanem remekul van kerve tole az erosegere epitve az OL-nek.

Az nem a jo kerdes hogy jol vagy szarul draftolt-e ide Ozzie vagy oldotta meg posztot. A csapatepites nagyon fontos eleme a draft, de a penz elkoltese es azokbol a teljesitmeny kizsigerelese meg fontosabb es ebben az Oreg nagyon jo. Lasd Flacco, Kubiak kihozta az arat belole, de Trestman/MM nem es az egesz keretre nezve kiadja hogy ki a jo csapat.
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem lenne érdemesebb inkább beismerni, hogy ez az elvárás amit te leírtál, hosszútávon( "átlagosan" as you say) irreális? ZERO_L
Nem idézem be az egész hosszú postot, nagyon hosszú. Próbálok rövidebben, egyben de azért érdemben válaszolni.

Bele lehet kötni a szavaimba, hiszen nem fogalmazok mindig precízen. Ahogy te sem és más sem, ez egy fórum, ad-hoc postolgatunk, nem mindig minden szavunk precíz. Ezzel együtt is, az eddigi vita alapján nem hiszem, hogy ne lett volna egyértelmű, hogy milyen játékost gondoltam felsorolhatónak és milyent nem. A Patriots draftjainál is felsoroltam a neveket, nem kértem attól eltérő listát tőled sem.

Ha a Ravens listájáról kiesik mondjuk Jensen, aki a karrierje eddigi 67 meccséből 57 meccset kezdőként játszott, 2018-ban a legjobban fizetett centere lett a ligának, és ma is kezdő, ha Za'Darius Smith csak szódával megy el akit 18 milla perért igazolt le a Packers és pro-bowler lett tavaly csak szódával megy el, akkor mit kezdjünk Wynn-el, akinek eddig 8 karrier meccse van? Vagy Elandon Roberts-el, aki ilyen értelemben sose volt kezdő? Vagy Bentley-vel, akinek háromszáznál kevesebb snapje van eddig karrierjében? Vagy mondjuk J.C. Jacksonnal, aki szintén rotációs játékos, sose volt igazán kezdő eddig. És ha kiesik egy csomó a Ravens listáról, mert csak 1 vagy másfél évig volt náluk kezdő, akkor mégis mit kezdjünk Jimmy G-vel, akinek összesen két meccse volt Pats mezben a karrierje során? Kihagyjuk őket is? Mert eddig a Patsnél mindig, minden listán rajta voltak, ha az elmúlt évek draftoltjairól volt szó. Sőt, ha bármelyik lemaradt, akkor figyelmeztetve is lettem, hogy nehogy kihagyjam valamelyiket. Nem is hagytam ki, ezeket a játékosokat mind felsoroltam a Patshez, mint sikeresebb pickek az elmúlt évekből. Juscykot is igen könnyen kidobtad, mert fullback, Nem arról volt szó, hogy a Patriots tavalyi offense bajai közül az egyik komoly baj az volt, hogy lesérültek a fullbackek? A Patriotsnál akkor fontos poszt, de a ligában legtöbbet futó Ravenstől dobjunk ki egy négyszeres pro-bowlert, mert csak fullback?

Szóval tőlem lehúzhatod a Ravens lista felét, csak akkor az a kérdésem, hogy ki marad a Patriots listán? Még Trey Flowers is csak két évig volt kezdő a Pats-ben, két évig előtte csere, akkor ő is szódával megy el? 😀

De mindegy, túlmagyaráztam. Leírtam a Patriots 2008-2013-as draftainak a neveit, leírtam az azutáni hat év neveit, leírtam a Ravens elmúlt éves draftjaiból a neveket, és leírtam, hogy szerintem a Ravensé egy jó átlag, talán picit fölötte is. Ahogy a Patriotsé is az volt 2008-2013-ban (az is inkább átlag fölött). Húzd meg nyugodtan bárhol a mércét, cserénél, egy éves kezdőnél, rotációs játékosnál, pro-bowlernél, húzz ki posztokat ha úgy tetszik, mindegy. Ha mindegyik listán ugyanazt teszed be és ugyanazt húzod ki, a végeredmény ugyanaz: a Pats 2014 óta leírható listája vészesen rövid lesz a többihez képest, miközben a 2000-2013-as időszakra ez nem igaz. És ez meglátszik a roster aktuális kor-összetételén is. Nem is kicsit.

u.i..:
Mindezzel együtt a jövőben megpróbálok majd precízebben fogalmazni, akár állítok, akár kérdezek. Bár nem gondolom, hogy kilógnék pongyolaságban, de más pongyolasága nem menti az enyémet.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 810
Aham, hát persze. Légyszíves sorold fel azokat a csapatokat, legalább 16-ot kérek sorjában, akiknél ez az állítás igaz az lemúlt 6 (-utóbbi kettő) évben. Ha már Belichick olyan szarul draftol, akinek 180fokos fordulat kell...
[..]
De ha megnézed egy olyan csapat draftját, akik nem azért draftolnak, hogy legalább "labdát ne csak TV-ben látott" játékosuk legyen a keretben, ott se sűrűn fogsz találni folyamatosan évi minimum 3 KEZDŐT a draftról.
A közvélekedés által az egekig felszopott Ozzie Newsome sem tudott ilyen draftokat FOLYAMATOSAN letenni az asztalra.ZERO_L
Hát 16 csapatot nem fogok nekiállni felsorolni, azt gondolhatod. 😊 De felsorolom neked mondjuk Newsome produktumát, ha már őt megemlítetted, mégpedig úgy, hogy szerinted ő se tud évi átlag 3 kezdőt átlagban felmutatni a draftokról. Hát akkor itt van a 2013-2018 közötti termelése:

2013-2018: Matt Elam, Brandon Williams, John Simon, Kyle Juszczyk, Ricky Wagner, Ryan Jensen, C.J. Mosley, Timmy Jernigan, Crockett Gillmore, Maxx Williams, Za'Darius Smith, Ronnie Stanley, Tavon Young, Alex Lewis, Matt Judon, Marlon Humphrey, Hayden Hurst, Lamar Jackson, Orlando Brown, Mark Andrews

Ez itt izé ... egy, kettő, három ... tizenkettő, még nincs vége ... összesen 20 név. Elképzelhető, hogy valaki lemaradt, de legyen elég ennyi. Ezek a listában vegyes szintet képviselnek, de kivétel nélkül az eddigi karrierjük vagy egészében, vagy valamely szakaszaiban kezdők voltak, vagy a mai napig azok. Van köztük all pro, league MVP, pro bowler, meg hasonlók is szép színesen.

És akkor még a teljesség igénye nélkül pár név ugyanebből az időszakból, akik kezdők nem lettek, de kb. hasonló, rotációs, csere, stb. szerepeket kaptak, mint a Pats-ben például Elandon Roberts, Bentley, Winovich ... akiket ugye a Patshez beírtunk a listába. 😊 A Baltimore listájára viszont már nem írtam fel 20 után: Anthony Averett, Chris Wormley, Tyus Bowser, Kenneth Dixon, Chris Moore, Kamalei Correa, Javorius Allen

A Ravensnek erről a listájától azt gondolom, hogy Lamart levéve is jó átlagos, de nem kiemelkedő. Volt bőven csapat aki jobban draftolt az elmúlt 6 évben. 😊 Ergó azoktól több vagy jobb játékosokból álló listát tudnék összeütni. De nem fogok, mert minek. Ha ez nem elég, akikről kijelentetted, hogy nem volt évi 3 kezdőjük aztán tessék, akkor az se lesz az. 😊
peterk2005
OFF leszek, bocsánat érte, de a vitátokhoz kapcsolódik. Én azt gondoltam, hogy Kevin Colbert a Steelers érájában jól draftol. A 2000-2012 közötti időre még akár elmondható volt, de azóta azért inkább kevesebb, mint több sikerrel dolgozik.

2000:
Plaxico Burress (1. kör - 11 évig játszott, sokáig All Pro kaliberű teljesítménnyel, pl 4 db 1000 yardos szezon + 2x 900 y környéke = 5 *);
Marvel Smith (2. kör - 9 évig játszott, volt Pro Bowler, volt szörnyű, de többnyire jó volt = 4*),
Kendrick Clancy (3. kör - 10 évig játszott, használható szinten volt nálunk 4 évet = 2*),
Hank Poteat (4. kör - 9-10 évet játszott, kiegészítőnek jó volt, career backup +ST = 2*),
Clark Haggans (5. kör - 13 évet játszott, nálunk átlagos/korrekt volt 6 évig, utána volt még korrekt rotációs ember, majd lejtmenet = 3*),

többi kuka = 9/5: 1 db *****, 1 ****, 1 ***, 2 ** (az én értékelésem) - lényegében 2 kezdő, 2 backup és 1 rotációs/ST

2001: Casey Hampton (1. - 11 évet játszott, no brainer, valaha volt egyik legjobb NT, a Steel Curtain 2.0 alapja, Steelers All Time team tag, 5x PB, HOF nominee = 5*),
Kendrell Bell (2. - 7 évig játszott, nálunk két átlagos szezonnal, nem az lett, akinek szántuk = 2*),
Rodney Bailey (6. - 6 évig nyomta, de csak backup volt = 1*)

= 7/3: 1 *****, 1 **, 1 *, lényegében 2 kezdő és 1 backup

2002:
Kendall Simmons (1. - 7 évet játszott, nálunk 5 évig full kezdőként, jól teljesítve, utána már csak backup lett = 4*),
Antwaan Randle El (2. - 9 évig a ligában, abból 5 értékelhető, 500-700 yardos WR + gadget = 3*),
Chris Hope (3. - 11 évet játszott, abból hét évig full kezdőként, 5 erősebb éve volt + 1x Pro Bowler = 4*),
Larry Foote (4. - 13 évet játszott, abból megszakításokkal, de 8-at full time kezdőként, nyomott 5-6 átlag feletti évet, All Pro-kaliber volt kb 3-4 évig = 5*)
Brett Keisel (7. - 12 évet játszott csak nálunk, 4. évére kezdő lett és tolt zsinórban 8 erős szezont, 2x PB = 5*)

= 8/5: 2*****, 2****, 1***, lényegében 4 kezdőkaliber és 1 part-time kezdő

2003:

Troy Polamalu (1. - 12 évig játszott, kedvenc All Time játékosom, HOF, millió csillag, de most= 5*),
Ike Taylor (4. - 12 évet játszott, 10 évig full time kezdő, általában magas színvonalon, kb. 8 évig magasan a legjobb CB-nk, Steelers ROH várományos = 5*)

= 5/2: 2*****, gyakorlatilag két évtizedes kezdő, egyik HOF, másik All Pro kaliber

2004:

Big Ben (1. kör - 16 éve fr QB, HOF várományos, all time listákon top10 QB = 6*, a poszt nehézsége miatt)
Ricardo Colclough (2. - 6 év a ligában, semmit extra, backup szint = 1*)
Max Starks (3. - 10 évet játszott, nálunk 7 szezonban kezdő, korrekt/néha átlag feletti szinten játszott, 24 büntetést szedett össze karrierjében = 4*)

a többi kuka, de franchise QB-t húzott és egy átlagnál jobb OT-t = 8/3: 1******, 1****,1*

2005:

Heath Miller (1. - 11 évet játszott, 2x PB, tíz éven át stabilan 500-800 yard között, egyik legfontosabb RZ és checkdown célpontja Ben-nek, 70% feletti elkapási hatékonyság karrierje során =5*)
Bryant McFadden (2. - 7 évig játszott, 2 évig kezdő, 4 évig backup, jó iparos = 2*)
Trai Essex (3. - 8 évig a ligában, 2009-ben volt egy jó éve, különben nem sok haszna volt, majdnem annyi büntetése volt backupként, mint Starksnak full kezdőként = 1*)
Chris Kemoeatu (6. - 6 évet játszott, 3 kezdő évvel, 2 backupként, sok büntetés és sok highlight play egyszerre = 3*)

a többi kuka = 8/4: 1*****, 1***, 1**, 1*, lényegében egy alap puzzle darab a támadósorba, egy átlagos kezdő OG, 2 backup - egy jó, egy szar

2006:

Santonio Holmes (1. - 9 évet játszott, ebből 6 éve volt jobb, nálunk viszont abszolút bevált , SB MVP lett, 800-1200 y között termelt 4 szezonon át, aztán Jetsben lejtmenet (sosem érte el 800 y-t)= 5* PIT szempontból, amúgy 3-4* között lenne)
Anthony Smith (3. - 6 év a ligában, nálunk 3 évig backup, aztán sodródott = nálam még egyet sem ér, ezért 0*)
Willie Colon (4. - 9 évet játszott, Pit-ben és NYJ-ben összesen 6 évig kezdett, 62 meccsen 39 büntit szedett össze, átlag körüli teljesítmény, de Sb győzelemben volt része és a PO-ban mindig jó volt = 3*)

a többi kuka= 8/2: 1*****, 1***, számunkra két hasznos ember, évekig kezdőszintek

2007:

Lawrence Timmons (1. - 11 év a ligában, 9 évig kezdő, közte PB és 2nd team All Pro, végig kiegyensúlyozottan jó és átlag feletti közötti teljesítmény = 5*)
Lamarr Woodley (2. - 9 évig játszott, nálunk 6 évig kezdőként és magas szinten, máshol gyengén, 4 db 9-13 sack közötti szezon, folyamatos QB terror = 5* PIT szempontból, amúgy 4*)
Matt Spaeth (3. - 9 év a ligában, 7 jobb évvel, korrekt blokkoló TE, sallangmentes, fontos láncszem = 3*)
Daniel Sepulveda (4. - 4 évig játszott nálunk, volt három jobb éve, karrierátlaga 44 yard körül mozgott = 2*)
William Gay (5. - 11 évet játszott, kis kitérővel nálunk, abból 7 évig stabil kezdő volt és többnyire korrekt átlagot hozott = 3*)

a többi kuka= 8/5: 2*****, 2***, 1**, két alapember a korszakos védelembe, két korrekt játékos a kezdő/rotáció határára és egy punter, aki legalább nem volt fos

2008:

Rashard Mendenhall (1. - 6 évig a ligában, 4 kezdő évvel, 3 db 1000 yardos szezonnal és 29 TD-vel (Arizonában még 8 TD-s szezon), de ő az ember, aki több lehetett volna, de üvegből készült = 4*, mert végül is nálunk teljesített)

a korszak legnagyobb bust-ja: Limas Sweed (2. kör - 7 karrierelkapás, de legalább jól hangzó 69 összyard)

Ryan Mundy (6. - 6 év a ligában, nálunk csak backup volt, de a jobbik fajta, két évig máshol kezdett = 3*)

a többi kuka = 7/2: 1****, 1***, lényegében egy kezdő kaliberű, jó , de sérülékeny futó (ami előre nyilván nem látható) és egy kezdő határán lévő, korrekt arc

A Super Bowl győzelemig vezető úton 68 pickből Colbert húzott összesen 21 kezdőt és 10 használható cserét, akik közül további 3-4 máshol lettek kezdők.

A legfontosabbat, a franchise QB-t megtalálta 16 évre, hozott 5 korrekt OL embert, több jó pass rushert, jobbnál jobb elkapókat, egy korszakos safety-t, All Pro LB-t, Pro Bowler CB-t és egy jó futót.

Az UDFA-kat, mint a névadómat, Willie Parkert (2004), James Harrisont (2004-2007 közötti ingázás), Chris Hubbardot (2000) vagy Chris Hoke-ot (2000), Jeff Reed-et (Saintsnél sikertelen tryout után hozta el 2002-ben), Nate Washington-t (2004), John Kuhn-t (2005), Patrick Bailey-t (2008 - UDFA, PS, majd SB winner), vagy Ramon Fostert (2009 - SB éra után) most nem számolom.

2002 és 2007 között kifejezetten erős 6 évet ment Colbert, 2000-2001-ben talált korrekt embereket, a 2008-as gáz.

Folyt. köv.
több mint 4 éve
ZERO_L New England Patriots 4 379 — situational football
Happy Birthday Darth Billnek és ma 20 éve, hogy draftolt egy vékony csávót 6/199-dik helyen... A többit tudjuk 🙂
ThundersNFL
Örök klasszikus 😀

 twitter.com/WTP_BDiehards/status/1250808510692163585



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 4 éve
ZERO_L New England Patriots 4 379 — situational football
Aham, hát persze. Légyszíves sorold fel azokat a csapatokat, legalább 16-ot kérek sorjában, akiknél ez az állítás igaz az lemúlt 6 (-utóbbi kettő) évben. Ha már Belichick olyan szarul draftol, akinek 180fokos fordulat kell...
[..]
De ha megnézed egy olyan csapat draftját, akik nem azért draftolnak, hogy legalább "labdát ne csak TV-ben látott" játékosuk legyen a keretben, ott se sűrűn fogsz találni folyamatosan évi minimum 3 KEZDŐT a draftról.
A közvélekedés által az egekig felszopott Ozzie Newsome sem tudott ilyen draftokat FOLYAMATOSAN letenni az asztalra.ZERO_L
Hát 16 csapatot nem fogok nekiállni felsorolni, azt gondolhatod. 😊 De felsorolom neked mondjuk Newsome produktumát, ha már őt megemlítetted, mégpedig úgy, hogy szerinted ő se tud évi átlag 3 kezdőt átlagban felmutatni a draftokról. Hát akkor itt van a 2013-2018 közötti termelése:

2013-2018: Matt Elam, Brandon Williams, John Simon, Kyle Juszczyk, Ricky Wagner, Ryan Jensen, C.J. Mosley, Timmy Jernigan, Crockett Gillmore, Maxx Williams, Za'Darius Smith, Ronnie Stanley, Tavon Young, Alex Lewis, Matt Judon, Marlon Humphrey, Hayden Hurst, Lamar Jackson, Orlando Brown, Mark Andrews

Ez itt izé ... egy, kettő, három ... tizenkettő, még nincs vége ... összesen 20 név. Elképzelhető, hogy valaki lemaradt, de legyen elég ennyi. Ezek a listában vegyes szintet képviselnek, de kivétel nélkül az eddigi karrierjük vagy egészében, vagy valamely szakaszaiban kezdők voltak, vagy a mai napig azok. Van köztük all pro, league MVP, pro bowler, meg hasonlók is szép színesen.

És akkor még a teljesség igénye nélkül pár név ugyanebből az időszakból, akik kezdők nem lettek, de kb. hasonló, rotációs, csere, stb. szerepeket kaptak, mint a Pats-ben például Elandon Roberts, Bentley, Winovich ... akiket ugye a Patshez beírtunk a listába. 😊 A Baltimore listájára viszont már nem írtam fel 20 után: Anthony Averett, Chris Wormley, Tyus Bowser, Kenneth Dixon, Chris Moore, Kamalei Correa, Javorius Allen

A Ravensnek erről a listájától azt gondolom, hogy Lamart levéve is jó átlagos, de nem kiemelkedő. Volt bőven csapat aki jobban draftolt az elmúlt 6 évben. 😊 Ergó azoktól több vagy jobb játékosokból álló listát tudnék összeütni. De nem fogok, mert minek. Ha ez nem elég, akikről kijelentetted, hogy nem volt évi 3 kezdőjük aztán tessék, akkor az se lesz az. 😊
peterk2005
Jaj te és az aranyosan odavetett kis listáid... 😀

Akkor mutatom a tényeket, amik nyilván téged semmilyen mértékben nem fognak megzavarni:

2013:
Matt Elam – Ordas BUST - harmadik évében már nem is volt kezdő, előtte sem volt benne köszönet (a következő Ed Reed.... HAHAHAHAHHAHAHAHAHHA)
John Simon – nulla(!!!!!) kezdő meccs a Ravensben, HÁROM snap a védelemben egész évben... HÁROM – második évben már practice squadban kezdte a szezont, helloka
Brandon Williams – pipa, kezdő
Kyle Juszczyk – FB – majd a LS-t is kezdőnek számítom BB-nél
Ricky Wagner – pipa, kezdő
Ryan Jensen – EGY ÉV kezdő, azt is az utolsó évében...

2014:
CJ Mosley – pipa, kezdő
Timmy Jernigan – egy év kezdő a Ravensben
Crockett Gillmore – egy évben kezdő (az is max 10 meccsig)

2015:
Maxx Willimas – fix kezdő ő sem volt, ilyen 40-0-30-30 százalékos snapszámmal, ahova volt hypolva ő is bust szagú btw
Za’Darius Smith- ő sem volt fix kezdő első három évében, 4.-ben érett be igazán, szódával elmegy

2016:
Ronnie Stanley - pipa, kezdő (azért 1/6-on ezt azért illik is)
Tavon Young - jó indulattal is max egy évig kezdő
Alex Lewis – két évig kezdő, legyen pipa
Matt Judon – pipa, kezdő


2017:
Marlon Humphrey – igazán kezdő csak harmadik évében lesz, de van két éve 70%os snapszámmal szóval legyen kezdő, pipa
többi választás kuka

Segítsek összeszámolni vagy megy egyedül is? Azért meg kell hagyni egymás után 20 nevet ügyesen felírtál, végül is mindegyiket a Ravens draftolta, ez is stimmel... 😊

(most olyan apróságokba ne is menjünk bele, hogy míg a Patsnél 2013-as classt "a régen minden jobb volt" 2008-2013-as csoportba tetted, addig a Ravensnél furcsa mód ezt áthoztad a 2013-2018-as csoportba, értem, hogy mindennel meg kell próbálkozni, de ezek folyamatosan kapufán landolnak, ez nem baj? )

Emlékezzünk csak vissza, hogyan is volt a te _eredeti_ kitételed...
Egy korrektnek elfogadható draft átlagosan produkál 1-2 hosszú távú alapembert (nem kell all-pro, de hosszú távú alapember), és mellé további 2-3 néhány évig használható kezdőt.
peterk2005
És egy gyors felkérdezés után, hirtelen milyen irányba változott?

Ezek a listában vegyes szintet képviselnek, de kivétel nélkül az eddigi karrierjük vagy egészében, vagy valamely szakaszaiban kezdők voltak, vagy a mai napig azok. Van köztük all pro, league MVP, pro bowler, meg hasonlók is szép színesen.
peterk2005
Holnapra ez hogyan fog változni? Elég lesz majd fél szezon kezdőként? 😊
Vagy BB-nél akkor én is sorolhatom mennyi csodálatos practice squad playert draftolt az elmúlt években?

Nem lenne érdemesebb inkább beismerni, hogy ez az elvárás amit te leírtál, hosszútávon( "átlagosan" as you say) irreális?

Komolyan érdekelne, hogy ezzel a sztenderddel te melyik 1,2 vagy 3 csapatot mondanád aki ebben a 2013-17-es (utóbbi 5 év) időszakban a legjobban draftolt. Tényleg van-e olyan csapat, aki meg tudja ugrani ezt a lécet? Én nem tudom, nem is néztem utána, ezért kérdezem. Arra elég könnyen rá lehetett vágni a határozott nemet, hogy az NFL 80%-a ezt képes-e teljesíteni, de akad akár csak egy szem csapat, aki igen? Tényleg érdekelne... Dallas? Jerry Jones nem rak össze szar kereteket (kár hogy itt nem áll meg 😀 ). Nekik talán elég erős draftjaik voltak, most így emlékezetből.


(ja igen mielőtt jönne a hollósereg kikaparni a szemem: Ravens szerintem bőven a jól draftoló csapatok közé tartozik, nem teljesen alaptalan Newsome felszopása, csak hát ez az időszak a peterk skálán sajnos egy gyenge kétharmadot érdemel 😕 )



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 4 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 13 870 — !SuPeR6BoWL!
Happy Birthday Darth Billnek és ma 20 éve, hogy draftolt egy vékony csávót 6/199-dik helyen... A többit tudjuk 🙂

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Aham, hát persze. Légyszíves sorold fel azokat a csapatokat, legalább 16-ot kérek sorjában, akiknél ez az állítás igaz az lemúlt 6 (-utóbbi kettő) évben. Ha már Belichick olyan szarul draftol, akinek 180fokos fordulat kell...
[..]
De ha megnézed egy olyan csapat draftját, akik nem azért draftolnak, hogy legalább "labdát ne csak TV-ben látott" játékosuk legyen a keretben, ott se sűrűn fogsz találni folyamatosan évi minimum 3 KEZDŐT a draftról.
A közvélekedés által az egekig felszopott Ozzie Newsome sem tudott ilyen draftokat FOLYAMATOSAN letenni az asztalra.ZERO_L
Hát 16 csapatot nem fogok nekiállni felsorolni, azt gondolhatod. 😊 De felsorolom neked mondjuk Newsome produktumát, ha már őt megemlítetted, mégpedig úgy, hogy szerinted ő se tud évi átlag 3 kezdőt átlagban felmutatni a draftokról. Hát akkor itt van a 2013-2018 közötti termelése:

2013-2018: Matt Elam, Brandon Williams, John Simon, Kyle Juszczyk, Ricky Wagner, Ryan Jensen, C.J. Mosley, Timmy Jernigan, Crockett Gillmore, Maxx Williams, Za'Darius Smith, Ronnie Stanley, Tavon Young, Alex Lewis, Matt Judon, Marlon Humphrey, Hayden Hurst, Lamar Jackson, Orlando Brown, Mark Andrews

Ez itt izé ... egy, kettő, három ... tizenkettő, még nincs vége ... összesen 20 név. Elképzelhető, hogy valaki lemaradt, de legyen elég ennyi. Ezek a listában vegyes szintet képviselnek, de kivétel nélkül az eddigi karrierjük vagy egészében, vagy valamely szakaszaiban kezdők voltak, vagy a mai napig azok. Van köztük all pro, league MVP, pro bowler, meg hasonlók is szép színesen.

És akkor még a teljesség igénye nélkül pár név ugyanebből az időszakból, akik kezdők nem lettek, de kb. hasonló, rotációs, csere, stb. szerepeket kaptak, mint a Pats-ben például Elandon Roberts, Bentley, Winovich ... akiket ugye a Patshez beírtunk a listába. 😊 A Baltimore listájára viszont már nem írtam fel 20 után: Anthony Averett, Chris Wormley, Tyus Bowser, Kenneth Dixon, Chris Moore, Kamalei Correa, Javorius Allen

A Ravensnek erről a listájától azt gondolom, hogy Lamart levéve is jó átlagos, de nem kiemelkedő. Volt bőven csapat aki jobban draftolt az elmúlt 6 évben. 😊 Ergó azoktól több vagy jobb játékosokból álló listát tudnék összeütni. De nem fogok, mert minek. Ha ez nem elég, akikről kijelentetted, hogy nem volt évi 3 kezdőjük aztán tessék, akkor az se lesz az. 😊

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Érdekes olyan dolgokon vitatkozni amelyekre csak 1-2 év múlva lesz érdemi válasz.
Azt sem értem, hogy miért álltok bele Peterkbe..leírta a véleményét , ahogy ő látja. Nem azt írta, hogy így is lesz..

Btw az új irányítóval-bárki lesz is az - nem hiszem, hogy gyalázatosabb offense teljesítményt fogunk mutatni, mint a tavalyi szezon második felében..
gordon
Azt nem látom, hogy mitől lenne a támadó játékunk kevésbé gyalázatos, mint tavaly év végén. A keret kb. ugyanaz, mínusz Brady, mínusz Scarnecchia, pénz meg nincs erősítésre. Legfeljebb nem fogjuk gyalázatosnak nevezni, mert lejjebb rakjuk a lécet. Amit attól a csapattól gyalázatosnak neveztünk (nem épp alaptalanul), ettől a csapattól meg szép helytállásnak fogjuk mondani.

We are all PATRIOTS!
több mint 4 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
Érdekes olyan dolgokon vitatkozni amelyekre csak 1-2 év múlva lesz érdemi válasz.
Azt sem értem, hogy miért álltok bele Peterkbe..leírta a véleményét , ahogy ő látja. Nem azt írta, hogy így is lesz..

Btw az új irányítóval-bárki lesz is az - nem hiszem, hogy gyalázatosabb offense teljesítményt fogunk mutatni, mint a tavalyi szezon második felében..
több mint 4 éve
ZERO_L New England Patriots 4 379 — situational football
Nem értesz egyet a véleményemmel, statisztikákat kérsz, további érvekkel várod, hogy támasszam alá amit gondolok, közben te elintézed annyival az ellenvéleményedet, hogy bárgyú tweeteket pakolsz be, meg ilyen általánosító, tények nélküli állításokat írsz le, hogy a korai körösök helyett a középső körösök teljesítettek "rendre" (rendre!) felül. Hát akkor sorold fel azokat a rendre felül teljesítőket. Egy korrektnek elfogadható draft átlagosan produkál 1-2 hosszú távú alapembert (nem kell all-pro, de hosszú távú alapember), és mellé további 2-3 néhány évig használható kezdőt. Hat évről van szó, vegyük ki az utolsó kettő, marad 4 év, azaz úgy bő egy tucat nevet kérnék, évi mondjuk átlag hárommal számolva. Aki alapember lett, de legalábbis évekig kezdő, és mondjuk felük még itt is van a csapatnál, és alapember.

peterk2005
Aham, hát persze. Légyszíves sorold fel azokat a csapatokat, legalább 16-ot kérek sorjában, akiknél ez az állítás igaz az lemúlt 6 (-utóbbi kettő) évben. Ha már Belichick olyan szarul draftol, akinek 180fokos fordulat kell...


Nem fogok neked 12db, 3 kezdő/év listát hozni, mert mondjuk pont kiesik egy év ahol legelőször 83.-ként tudtunk húzni kétszer(mind2 súlyos sérülést szenvedve) és össz-vissz volt 4 pickünk az egész drafton...
De ha megnézed egy olyan csapat draftját, akik nem azért draftolnak, hogy legalább "labdát ne csak TV-ben látott" játékosuk legyen a keretben, ott se sűrűn fogsz találni folyamatosan évi minimum 3 KEZDŐT a draftról.
A közvélekedés által az egekig felszopott Ozzie Newsome sem tudott ilyen draftokat FOLYAMATOSAN letenni az asztalra. Lehet bizonyos csapatoknak kijön egy kiváló draft mint anno a legendás 'hawks vagy pár éve saints Kamara-s draftja, de előtte, utána lesz egy/két (v több) gyenge-közepes.

Ha nálad ez a meghatározás a "korrekt"-re, akkor NFL GM-ek többségében gyenge draftot produkálnak. Biztos nem te ülsz fordítva a lovon?

Hol az istenben szerzel a drafton ÁTLAGOSAN NÉGY-ÖT KEZDŐ JÁTÉKOST jó néhány évre? Max egy lecsupaszított bottom5 keretbe...
Ehhez az kéne, hogy az első négy körben folyamatosan jól draftolj vagy a 150 fölötti pickkel/UDFA-val belenyúlj a szarba... ez nálad komolyan a "korrekt" szint??? Ilyen elvárások mellett, te miért nem fenyegető emailek százait küldözgeted nap mint nap Ballard és Elway cimboráidnak???



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mondjuk errefelé máshogy látjuk ezt 😊
Ha mondjuk év végén újra kell értékelni a helyzetet, mert nem illeszkedik a teóriába, akkor mi lesz a vége a konklúzió vonulatnak? Mert a nagy többség itt úgy éli ezt meg, hogy a nagy számok törvénye alapján nyilván előbb-utóbb eltalálhatsz ezt-azt. (Az én álláspontom szerint, mondjuk nem ez a pillanat az) Aztán ilyenkor mint egy véres kardot lobogtatva bizonygatod, hogy hűha itt az igazság pillanata, te már régóta ezzel foglalkozol. De amikor nagyon nincs igazad, és ez van túlsúlyban (a Pats kapcsán biztosan), akkor nem érzed úgy, hogy a következő állásfoglalásod ásod alá vele? Ez mondjuk hosszú évek munkájának eredménye 😊topin
Semmi nem lesz a vége, mert ez egy fórum, ahogy szurkolóként véleményeket írunk le, ki ilyent, ki olyant. Viszont az egyszerűen nem igaz, hogy random jósolgattam volna a Patsel kapcsolatban, és most éppen vak tyúk talál szemet alapon betaláltam. Legalább mondj néhány ilyen jóslatomat, ha már ilyennel "vádolsz". Nem fogsz tudni mondani, mert nem volt ilyen.

Legtöbben amellett voltak, hogy TB távozni fog, mert alig van olyan alternatíva, amiben az érdemi fizuja beférne a sapi alá. Te elképzelhetetlennek tartottad. Ugyanígy csal(hat) a több éves fókuszált területen is a megérzésed.topin
Elképzelhetetlennek tartottam, igen. Meglepett, hogy távozott. Azt viszont hagyjuk már, hogy a legtöbben TB távozása mellett voltak. Ne vicceljünk már, a teljes bostoni insider társaság, a csapat körüli eseményeket _belülről_ is követni tudó _valódi_ információkkal is rendelkező szakértő gárda (Tom Curran-al az élén) még egy nappal a bejelentés előtt is 99%-ra mondta, hogy Brady marad. De bezzeg itt a topicban többségében voltak a látnokok? Ezt te sem mondod komolyan 😊 Egyébként csak vissza kell olvasni, nem volt régen. De mindegy is, ez nem verseny, mindenki téved, sőt, az a természetes, ha téved. Az a meglepőbb, ha bejön amit gondol, hiszen ezer kilométerekre vagyunk az eseményektől, sokszoros áttétellel jutnak hozzánk információk, természetes, hogy még akkor is nagy a szórás, ha megpróbálsz minden hiteles forrást követni, napi szinten.

És bele lehet magyarázni saját álláspontot a Gronk, TB vonulatba, csak nem érdemes. Mert nálunk a roster felépítését vizsgáld meg először. Bármelyik évet is veszed alapul, nálunk 6-7 ember van megfizetve. A többiek olyan sávban vannak, amik a "jómunkásember" szintek. Nyilván akik ennek a felső részében vannak, azok kicsit többek ennél. (mondjuk évekig egy Ninkovich, Edelman, Amendola a maguk akkori 3-5 millió fizujukkal) És mások pedig ennek az alsó részén vannak a maguk 2 milliójával. Ez nálunk évente 20-22 játékos. Máshol meg 10-12. Ebben van BB eltérve a többi csapattól. Ahol 9-13 játékos van 7 millió felett évente és ahol közelít hozzánka szám, mondjuk 8 fővel. Ott meg annyira kiugróan sok a a top fizetés a 8-ból, hogy az lehetetleníti el a sok "jómunkásember" fizut. Tehát ugyanúgy vékonyabb lesz az a sáv, amit mi túltöltünk a BB féle rendszerhez.topin
Nos, éppen azt teszem, tettem. A roster felépítését vizsgáltam meg. És azt találtam, hogy a jelenlegi roster felépítése semennyire nem tipikus. Akárhova nyúlok, akármit nézek meg, eltér a korábban sok-sok éven keresztül megszokott felépítéstől. Mondtam rá példákat is - például a megszokotthoz képest durván több veterán contractú játékos van a rosteren, és durván kevesebb rookie contractú, hogy szokatlanul kevés az RFA/ERFA, hogy a húzóemberek kor-eloszlása drasztikusan eltér attól, amilyennek a Pats roster az elmúlt 20 évben tipikusan bármikor is kinézett, stb. Ezek nem apróságok, ezek szignifikáns eltérések. És emiatt nem tudok mit kezdeni azzal, hogy ráhúzzuk a korábbi paneleket a mostani helyzetre is megoldásként, mondván, hogy 20 éve működnek, most is fognak. Ha te ráhúzod, az is egy vélemény, ahogy az enyém is. De ne csodálkozz - de legalább károgásnak ne tartsd -, ha én meg úgy gondolom, hogy nem húzható rá.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)