Pittsburgh Steelers

73 feliratkozó

több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 266
Burns úgy tűnik elveszíti a kezdő posztot!!!!
...
Klaci79
Még egy jól sikerült 1st round pick a D-be. Nincs itt semmi látnivaló. 😕
Jan
Valamiért úgy rémlik ez is egy fejvakarós pick volt. Mintha úgy éreztük volna, hogy a 2.körben is bőven elérhetjük ha akarjuk. Mint idén Edmunds...remelem vele nem járunk így.
több mint 5 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 929 — Steelers fan
Burns úgy tűnik elveszíti a kezdő posztot!!!!
...
Klaci79
Még egy jól sikerült 1st round pick a D-be. Nincs itt semmi látnivaló. 😕
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 266
Burns úgy tűnik elveszíti a kezdő posztot!!!!
Gilbert, DeCastro és Burnett kétséges, hogy pályára lép. Szerintem egyik sem fog. Érdekes lesz a fal...bár szerintem nem lesz rossz.
Klaci79
A jelentes szerint Bell nincs serultlistan. Akkor jatszik, Klaci? 8D
Stez
Játszik. Valami bongo-bongo nevű klubban lép fel ma este...😂😂
több mint 5 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Burns úgy tűnik elveszíti a kezdő posztot!!!!
Gilbert, DeCastro és Burnett kétséges, hogy pályára lép. Szerintem egyik sem fog. Érdekes lesz a fal...bár szerintem nem lesz rossz.
Klaci79
A jelentes szerint Bell nincs serultlistan. Akkor jatszik, Klaci? 8D

több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 688
A sikerességi alapon összhasonlítható főedzők sztem: John (és Jim) Harbaugh, Marvin Lewis, M. McCarthy, Pete Carroll, Andy Reid, (Hue Jackson), Gary Kubiak, Ron Rivera, (Chuck Pagano), Mike Mularkey, Jim Caldwell, John Fox, Sean Payton, J Gruden (Was), Jason Garrett, (Bruce Arians), (Chip Kelly😝).

Persze a rendelelkezésre álló erőforrások eltérők, de a legtöbben sokáig és viszonylag jó rosterekkel dolgozhattak.

Közülük én - elméleti alapon - egyet választanék HC-nak Tomlin helyett és egyet-egyet OC/DC-nek. Nem mondom meg😁

Lehet gondolkodni, hogy ki kit és miért választana.
Fast Willie
Direkt csak friss HCkat irtam.
Mondjuk én próbáltam reálisan nézni és nem alasni a csapatot.
Ha te ilyen Fox-Hue-Mularkey-Caldwell-MarvinLewis vonalon akarsz mozogni lelked rajta én ezt senkinek nem kívánom 😊
Alap kiindulási pontom amúgy az volt ha Tomlin megy új név lesz itt vagyis kurvara meglepődnek ha általad írt nevek közül lenne bárki.
Toca
Félreértetted. Én a felsorolt edzők eredményességét tartom összehasonlíthatónak Tomlinéval. Kb elég hosszú ideig voltak vezetőedzők, többen választhattak fr QB-t, és többeknek volt erős rostere a pályája egy pontján. Meg kell nézni, h mit értek el... Azt is leírtam, hogy közülük csak egyet fogadtam volna el gondolatban Tomlin helyett és az nem Fox vagy Lewis😁.

A friss főedzők kapcsán előtte leírtam, hogy a megítélésükről mit gondolok. Direkt nem akarok 1-2 évből kiindulni
több mint 5 éve
gabor25 Pittsburgh Steelers 5 144
Amíg megvolt a steel courtan 2, később a maradéka, abban a pár évben volt esélyünk az sb-re.
2 sb győzelem, 1 vesztes döntő négy év alatt.
Tomlin faszán levezényelte a generáció váltást, ebben sikeres volt, ezt nem lehet vitatni.
De az eredmények a po-ban elmaradtak. Hol ezért, hol azért, de a lényeg, hogy mindíg elbukott a csapat az sb menetelés útján.
Úgy gondolom még ezzel a védelemmel is több van ebben csapatban.
Tomlin jó edző, vagy legalábbis a jobbak között van.
De egy edzőt az eredményei minősítenek és lássuk be, a pozitív, po-s szezonok ellenére Tomlin és a csapat a legfontosabb eredményt(sb győzelem), nem tudta megvalósítani.
Minden potenciál, contenderség ellenére sem. Eddig legalábbis.
zidane99
vmiért tomlin az nfl legtehetségesebb keretéből nem tud már évek óta egy konzisztensen jól teljesítő csapatot faragni. mindig az az érzésem veletek kapcsolatban, hogy szanaszét vagytok és nincs leader. ha nem jön egy erős egyéniség a csapatból, mint nálunk rl, aki összerántja az egészet, nem lesz belőle sb, mert tomlin önmagában kevés ehhez, mint ahogy nálunk hárbó.
gedam
Tehát a vesztes SB óta a szezonjaink:

2011: 12-4 2nd, PO
2012: 8-8 3rd
2013: 8-8 2nd
2014: 11-5 1st, PO
2015: 10-6 2nd, PO
2016: 11-5 1st, PO
2017: 13-3 1st, PO

Azaz 7 szezon alatt 5 playoff. 3 csoportgyőzelem, 3 második hely, 1 harmadik.

Akkor mondj légyszíves pár olyan edzőt, aki ugyanebben az időszakban konzisztensen jobban szerepelt, és nyugodt szívvel le lehetne cserélni rá Tomlint.
Jan
Az biztos, hogy az alapszakaszban helyre tudja, tudta tenni a dolgokat. De, mint a multheti meccsen is, ugy tunik, hogy nem o a dudas a csardaban. Es ez a po ban uti ki a fejet. Vagy iden mar most, amikor brown leorditja az oc fonoke fejet. Mikor probalta ezt valaki megtenni cowher idenjen?

En nem emlekszem ra, hogy meg tettek. Bar most tobb az amit mutatnak stb. De az biztos hogy egy akar egy elrontott play utan, ment a cowher fele ember leharapo es kb posze kopkodos beszed, amibol nem hiszem hogy kert utana barki.

Ez hianyzik tomlinnal. Nem o a fonok, mert o a haver, barat, teso. Es ezt ki is hasznaljak. Ugyanugy mint amikor kb helyettesito tanar jon. Vagy kezdo. A gyerekek kb szetszedik. Tok mindegy mit mond.

Ez az egyik bajom vele, a masik meg az, hogy amig nincs nagy tet addig ossze hozza a csapatot, de amikor kielezodik a verszeny po, akkor mar nem. Es a valtoztatas az alapszakaszos meccseken sem megy. Es a reagalas. Semmi. Mig cowher idejeben, ha valami nem ment, legalabb ereztem a valtozast, az uj hozzaalast a felideji elemzes utan.

Most sokkal hamarabb jonnek az infok. Hamarabb lehet/lehetne reagalni megis legtobbszor vegigaszisztalta akar haley bukasat is egyetlen egy szo kimandasa nelkul. Gondolta nem ot rugjak igy ki. De az ha az oc hulye jatekot hiv, akkor mint hc odamehetsz, hogy figyu ez nem megy, talan lapozzal. Na ez meg sem def, sem off oldalon nem volt meg. Es ez a gyengeje. Po ban meg vagy adoptalsz a jatekhoz es felnosz hozza, vagy nincs tobb alkalom.

Nem azt mondom hogy nem jo, de hogy nem po ra termett az biztos. Alap szakaszban nyugodtan vegigaszisztalni az mas, mint po ban minden egyes jatek donto letenel hcskedni. De nala szinte ugyanaz az arc szemuveg es tetlenseg volt altalaban poban is.

Ez olyan mint az, hogy en ha tetre megy mondjuk az celba loves az izgulas miatt elrontom (po). Ha nem arra megy ki akkor nem vagy kevesbe (alapszakasz). De sem valtoztatas, sem lereagalas, sem kreativitast nem latok a def gurutol, amikor 5 eve elkulduk az oreget. Mert hogy butler jo lesz. Az lett? Ki nevezte ki? Ki gondolta hogy jo lesz?

Aztan jott a haley fele oc era, ki nevezte ki? (na jo itt lehet rooneyk beleszoltak, hogy ha benbol palacsinta lesz es nem lesz egy ot megvedo passzjatek, akkor a hc bol is az lesz) De ki hozta ide, ki alatt jott ide. Alatta. (bar ha nem jon haley, ben mar nyugdijas, vagy csillagok haboruja filmet forgat dart vader helyett, mert ugyanannyi serulese van kb)

Most ki alatt valasztottak meg a messiast megint, akivel vegre az off mindenkit felul tud mulni es ben is szarnyakat kap. Azt is o. Szoval van mind a ket oldalon hibaja.

(meg hat nekem az off szeazon a legfajobb eddig a def miatt. Lett volna lehetoseg megoldani saci hianyat es a defet felhozni stb. De nem. Inkabb megint egy uj sema majd jo lesz, ha hozunk egy s kezdot, o mindent megold. Ja persze csak majd idovel es ramegy egy szezon akar, bar ezt senki sem hitte nekem akkor es meg az elso meccs utan sem. Hogy miert voltam kurva merges rajuk. Most mar sajnos mindenki kezdi erteni. Mint ahogy latni hogy mit is tud williams is, ha nem egy elit jatekos van mellette. Azt sem akartatok elhinni, hogy nem lesz jo vele a def, hacsak csoda nem lesz es eddig sajnos nem lett...Mindegy)

De kinek nincs hibaja. De mig belicheck kb po eddzo, tomlinban szerintem pont ez hianyzik. Es ezert is hasalhatunk el mindig contenderkent barkitol. Es nem is ertem vedo gurukent hogy hozhattak ossze ilyen gyenge defeket. Ahol mindig volt valami kifogas. Aztan az off top 3-5 lett, def mindig gaz. Megis az oc megy. lol.

Bar azt megertem, mert gondoltak, ha megy majd esetleg ben, akkor mar egy uj eddzotol tanuljon es nem kell ra vigyazni. De szerintem elegge belejott ben haley rendszerebe. Es az hogy kevesbe kaptak el a labdat, vagy ide oda pattant. Vagy hogy jj elcsuszott vagy tobbet volt foldon a cicak es a ravens ellen az nem az o sara. De volt kire kenni.

Most butleren van a sor. Mindig mindenki mas a hibas, de a fej nem. Nem azt mondom hogy ne legyen o a hc. De mindenben benne van a keze. Szoval minden bukasert o ugyaugy felelt mint haley, vagy mint most a d vel butler. Es ott meg nem lehet azt mondani, hogy nem ert hozza. Es nem akar beleszolni.

Vegre az elozo meccsen lattam benne a tuzet kb hosszu evek utan eloszor, amikor odament a vedokhoz es vezer/vezetokent beszelt butler es a jatekosok elott. Na ebbol kellene tobb. Hogy helyre razza oket. Ne pedig miami vice osat jatszva ray ben reklam fapovat vagjon amikor sullyed a hajo a meccseken. Es varja a messiast, hogy majd a haley jatekhivas magatol jo lesz. Vagy a def magatol jo lesz meccs kozben.

Mert nem lesz. Es akkor meg jon a mutogatas bell, butler es mas fele. Ez mar most az o fejerol is szolhat, ha ben leserul es pl utolsok leszunk. Vagy nem rakjak rendbe a defet es hozzak vissza jatekba az offot. A pit nem egy kapkodos csapat szoval az offot meg ne temessuk, meg ben jatekat sem, mert kernek egy latleletet a dobo karjarol bennek, meg azt is hogy 100% os e vagy sem. Mert nem tunt annak dobasai alapjan.

Mindegy. Ha most is bedol a def amire szamitok es ha az off nem talal vegre magara, akkor ez a meccs utan elindulhat valami, aminek nem lesz jo vege. Es ezt tomlin is tudja. Nemhiaba volt kb eleteben eloszor feltuzelve amikor a defnek osztotta a lapot.

Meglatjuk. De az hogy ennyi draft pick ment a def be es meg sem tudjuk oket normal szintre hozni.

Meg az hogy nem tudnak megallapodni bellel es megy a fesztival. Mar ket eve.

Aztan brown is beallt a csapat szellem soraba, ez nem egy fejekben rendben levo csapatot mutat. Az a kamu szoveg meg hogy brown nyerni akar es azert csinalta amit csinalt leirva jol mutat. Miutan kapott hideget meleget a sajtoban. De ahogy hines ward is irta rola kb ego mi megy most, mi az amit brown meg engedett maganak.

Mert ennyi erovel minden vesztes csapat minden jatekosa orditozhatna allandoan az eddzokkel, ahelyett, hogy tenne a dolgat es ott jarna a keze vagy a laba. Nem a szaja...Mert az csak szajkarate...Azt mindenki tud...

 www.cbssports.com/nfl/news/hines-ward-embarrassed-by-antonio-browns-actions-says-thats-not-the-steelers-culture/

Szerkesztette: gabor25
több mint 5 éve
gabor25 Pittsburgh Steelers 5 144
A tenapi injury report szerint

nálunk:
questionable: DeCastro, Gilbert, Burnett,

a Tampánál pedig: Donovan Simth, Demar Dotson, Marcus Williams, Jason Pierre-Paul, Vita Vea questionable.

Burnett limitáltan edzett csütörtökön, míg Gilbert combhajlító-izom sérülést szenvedett a Cheifs ellen 😕
Gergőke
Gilbert ugy tunik eleg sokat serult. Sajnos. Mert ha volt eleg jo szokott lenni az egesz ol egyben. Ha kidolt valaki, akkor volt igy meg ugy is. 😕
több mint 5 éve
Gergőke Pittsburgh Steelers Michigan State Spartans 2 655 — Pittsburgh Pirates, Penguins and Chicago Bulls fan!
Burns úgy tűnik elveszíti a kezdő posztot!!!!
Klaci79
Na erre kíváncsi leszek. Suttonnek is voltak hibái, de annyira nem tűnt fogalmatlannak a Browns ellen, viszont Artiet a múlt héten egy párszor csúnyán megégették.

" class="embed">
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 266
Burns úgy tűnik elveszíti a kezdő posztot!!!!
Gilbert, DeCastro és Burnett kétséges, hogy pályára lép. Szerintem egyik sem fog. Érdekes lesz a fal...bár szerintem nem lesz rossz.
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
most látszik igazán hogy 10-12 éve LeBeau papa milyen játékosokból mit rakott össze. Nem beszélve arról hogy innovatív volt, és bele tudott nyúlni a meccsekbe.
Zseni volt az öreg, Butler meg egy jó munkásember.
Jan
Én is itt látom a vízválasztót.
Azt nem tudhatom, hogy kinek milyen és mekkora tudás van a fejében, csak az alapján tudom megítélni, amit látok abból, ami ki is jön onnan.
És Tomlinnál alapvetően ezt keveslem.
Bizonyos szempontok alapján mondhatjuk, hogy minden idők támadótriója áll a rendelkezésére, ő meg kb. annyit hoz ki belőlük, mint egy random jó hármasból. (Stabil PO-csapat, SB win esély nélkül.) Ami kevés, nem elég.
Nem innovatív.
Mintha neked dolgozna Beethoven, de te annyira használnád -némi túlzással-, hogy minden este játsza el a zenetermedben a Füre Eliset. Ne cifrázza, ne írjon másikat, se variációkat, a témát ne bontsa ki, ne gondolja túl, ne írjon köré operát, szimfóniát, passiót, ne váltogassa a hangszereket, csak pötyögje szépen a kis dalt a zongoráján. A nézők jönnek, és úgyse tudják, hogy mi nem hangzik el, mi marad benne a zeneszerzőben. Csak valahol érezni, hogy azért ennél többet is le tudna tenni az asztalra, ha kéne. De nem kell. Jó ez így, stabilan, nyugiban.

több mint 5 éve
zidane99 Pittsburgh Steelers 180
Pont nem akarok új HC-t, max DC-t. Arról beszélek, hogy Belichicken kívül itt nem sokan értek volna el nagyobb eredményt Tomlinnál. Arról írok, hogy más főedzők is kritizálhatók. Arról írok, hogy a korai megítélésükkel vigyázni kell. Arról írtam, hogy vannak zsákutcáink.

Ti írtatok arról, hogy más jobb lenne...
Fast Willie
Más jobb lenne.
De nem azért mert "mi lett volna ha".
Hanem azért, hogy innentől jobb legyen.
A múlton nem lehet változtatni, de prognosztizálni lehet belőle a jövőre nézve.
Az én prognózisom az, hogy nem Tomlin a jó választás a jövőre nézve.
Nem ismerem pl. az egyetemi edzőket, az eddigi pozíciósedző új OC-ket, DC-ket, a fiatal pozíciós edzőket.
Ahogy Tomlint se ismertem, max a nevét, mielött idekerült.
Ahogy nem vízionáltam volna McVay-be, vagy Pedersonba se azt az innovációt, amivel nekifogtak a vezetőedzősködésnek, aztán mégis jól sült el.
Szóval itt senki sem Marv Lewist vagy Pete Carollt akarja idehoz/at/ni, hanem azt mondjuk, hogy Tomlin menjen, és jöjjön a helyére valaki, aki megmozdítja azt, amit Tomlinnak nem sikerült. Egyetemről, NFL csapattól valaki fiatalabb, a Steelershez jobban passzolóbb embert, akit attól, hogy én nem ismerek, még a kinti közegben ismerhetik, és kaphat bizalmat.
Mondok random pár NFL OC-t, akikről lófaszt se tudok (de nem is nekem kell, azt, hogy milyen karakterek, leaderek, szakemberek annak kell tudnia, aki végül leszerződik velük), de ahogy Tomlin is kordinátor volt, ők is azopk, aztán ki tudja, lehet, hogy köztük van az, aki ki tudja aknázni az NFL legjobb támadógépezetét:
Loggains, Bates, LaFleur, Bieniemy, Helfrich, DeFilippo, Carmichael Jr.
Nem a múlt miatt kell Tomlint elküldeni, hanem a jövő érdekében.
Sobri Jóska

Az vitathatalan, hogy parádésan és a po-ba jutás, a pozitív szezonokat tekintve(na meg ugye az sb győzelem, a vesztes nagydöntő),eredményesen levezényelte a generáció váltást.
Más hc-k, franchise-ok és azok szurkolói csak ezen eredmények tizedének is úgy örülnének, mintha sb-t nyertek volna. És nem vagyok meggyőzödve róla, hogy a mostani felkapott, sztáredzők közül utána tudná ezt csinálni valaki, egy-két emberen kívül. De ezt senki sem tudja biztosan megmondani, ezért maradok a lényegnél, a generáció váltáshoz, motíváláshoz nem kellene nekem más, csakis Tomlin.
Viszont egyre inkább úgy érzem, úgy gondolom, hogy Tomlin elérte a saját korlátai legtávolabbi pontját, ahonnan már nem tud előrébb lépni, tovább fejlődni.
Egyhelyben topog és sokszor a tanácstalanságot érzem rajta, főként meccs közben, ha ég a ház.
Ettől függetlenül jó és eredményes edző.
Viszont Butlert nem tudom elfogadni tőle. Iszonyatos tévedésnek érzem egyenlőre a kinevezését.
Főleg úgy, hogy Dick papát nyugdíjazták miatta, hogy nehogy lelépjen egy másik csapathoz.
Nem látom az elmúlt idöszakban, hogy megérte, bár LeBeau-nek is voltak homály meccsei.
De őt edző(Defensive) gurunak tatom, amitől a mi Butler apónk egyenlőre fényévekre van.
Remélem rámcáfol a későbbiekben, de most kicsit olyan érzetet kelt bennem(mikor ég a def és megoldást kellene találni, váltani), mint egy összezavarodott, agyi infarktusos kisnyugdijas az Arany Alkony idősek otthonából.
Egyszóval nem vagyok nyugodt ha arra gondolok, hogy Butlertől várjuk, hogy majd összerak egy legalább átlagos, vagy jó védelmet (az elit nem elvárás és nem kivitelezhető nálunk mostanában sajnos),amit mlnden ellenfélre felkészít és mint egy tábornok vezeti őket a meccseken úgy, hogyha úgy alakul, akkor az ellenfél minden húzására megvan a helyes rekció a védelemtől és nagy százalékban meg is tudják valósítani azt.
Húúú... ezt a mondatot egy kicsit
túltpltam, túlfogalmaztam.😄
Nagyon szeretném és várom is, hogy bebizonyítsa, hogy csak az indulás sikerült döcögősre és ennél
Ő klasszisokkal jobb szakember.
Mert amit eddig produkált mint védelmi főatyaúristen, azt nagyon kevésnek érzem.
De lehet bennem van a hiba és túlzóak az elvárásaim, igényeim, hogy többször szeretném látni, hogy a def dominálja és kézben tartja a meccseket.
több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 651 — Vikings fan
A sikerességi alapon összhasonlítható főedzők sztem: John (és Jim) Harbaugh, Marvin Lewis, M. McCarthy, Pete Carroll, Andy Reid, (Hue Jackson), Gary Kubiak, Ron Rivera, (Chuck Pagano), Mike Mularkey, Jim Caldwell, John Fox, Sean Payton, J Gruden (Was), Jason Garrett, (Bruce Arians), (Chip Kelly😝).

Persze a rendelelkezésre álló erőforrások eltérők, de a legtöbben sokáig és viszonylag jó rosterekkel dolgozhattak.

Közülük én - elméleti alapon - egyet választanék HC-nak Tomlin helyett és egyet-egyet OC/DC-nek. Nem mondom meg😁

Lehet gondolkodni, hogy ki kit és miért választana.
Fast Willie
Direkt csak friss HCkat irtam.
Mondjuk én próbáltam reálisan nézni és nem alasni a csapatot.
Ha te ilyen Fox-Hue-Mularkey-Caldwell-MarvinLewis vonalon akarsz mozogni lelked rajta én ezt senkinek nem kívánom 😊
Alap kiindulási pontom amúgy az volt ha Tomlin megy új név lesz itt vagyis kurvara meglepődnek ha általad írt nevek közül lenne bárki.
több mint 5 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 929 — Steelers fan
A tulajdonosok elvárása kb ez, amit látunk: a rendszeres PO szereplés. Amiből aztán egy szerencsés sorsolás/jól sikerült január eredményeképp akár kijöhet egy SB.

Sosem az volt az irányvonal, hogy összevásárolnak egy 1-2 évig totál contender keretet, aminél csak a SB részvétel elfogadható, aztán amikor elfogy a pénz, akkor évekig a semmi. Hanem hogy draftról építkezve, minimális FA mozgással, egy stabil PO csapat legyen. Amíg ez megvan, nem fogják Tomlint elküldeni.

Most talán az lehet a probléma, hogy többet látunk bele ebbe a keretbe, mint ami ténylegesen benne van. Illetve ahogy Butlernél sülnek be az 1-2 körös játékosok, most látszik igazán hogy 10-12 éve LeBeau papa milyen játékosokból mit rakott össze. Nem beszélve arról hogy innovatív volt, és bele tudott nyúlni a meccsekbe.
Zseni volt az öreg, Butler meg egy jó munkásember.
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Pont nem akarok új HC-t, max DC-t. Arról beszélek, hogy Belichicken kívül itt nem sokan értek volna el nagyobb eredményt Tomlinnál. Arról írok, hogy más főedzők is kritizálhatók. Arról írok, hogy a korai megítélésükkel vigyázni kell. Arról írtam, hogy vannak zsákutcáink.

Ti írtatok arról, hogy más jobb lenne...
Fast Willie
Más jobb lenne.
De nem azért mert "mi lett volna ha".
Hanem azért, hogy innentől jobb legyen.
A múlton nem lehet változtatni, de prognosztizálni lehet belőle a jövőre nézve.
Az én prognózisom az, hogy nem Tomlin a jó választás a jövőre nézve.
Nem ismerem pl. az egyetemi edzőket, az eddigi pozíciósedző új OC-ket, DC-ket, a fiatal pozíciós edzőket.
Ahogy Tomlint se ismertem, max a nevét, mielött idekerült.
Ahogy nem vízionáltam volna McVay-be, vagy Pedersonba se azt az innovációt, amivel nekifogtak a vezetőedzősködésnek, aztán mégis jól sült el.
Szóval itt senki sem Marv Lewist vagy Pete Carollt akarja idehoz/at/ni, hanem azt mondjuk, hogy Tomlin menjen, és jöjjön a helyére valaki, aki megmozdítja azt, amit Tomlinnak nem sikerült. Egyetemről, NFL csapattól valaki fiatalabb, a Steelershez jobban passzolóbb embert, akit attól, hogy én nem ismerek, még a kinti közegben ismerhetik, és kaphat bizalmat.
Mondok random pár NFL OC-t, akikről lófaszt se tudok (de nem is nekem kell, azt, hogy milyen karakterek, leaderek, szakemberek annak kell tudnia, aki végül leszerződik velük), de ahogy Tomlin is kordinátor volt, ők is azopk, aztán ki tudja, lehet, hogy köztük van az, aki ki tudja aknázni az NFL legjobb támadógépezetét:
Loggains, Bates, LaFleur, Bieniemy, Helfrich, DeFilippo, Carmichael Jr.
Nem a múlt miatt kell Tomlint elküldeni, hanem a jövő érdekében.

több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 688
Jól van emberek, szóval eljutottunk addig, hogy Belichickkel és Bradyvel többet nyertünk volna. Hát ezt senki nem vitatja, csak őket nem lehet klónozni.

Szerintem Bill sem nyer - mint ahogy nem is nyert majdnem egy évtizedig - jó pozi edzők és koordinátorok nélkül (pl Scar hiánya sztem szembetűnő volt, de a DC- ket is mondhatom).

Nem ez volt a kérdés, hanem hogy Marvin Lewissal, McCarthyval v Pete Carroll-al nyertünk volna mondjuk 3-szor azonos kerettel? Én nem vagyok biztos ebben.

Pl. Lewis nagyon sok rossz személyi döntést hozott a pályája során, a közösségvezetéssel is küszködik, absz nem karakteres és nem innovatív edző. Nekem MM sem egyértelmű upgrade Tomlinhoz képest, aki - az itt állítottak szerinti -legtehetségesebb QB-t egyszer viszi egy évtized alatt sikerre, meg többször elhasal ugyanúgy látszólag gyengébbel szemben.

Carrollnak pedig nem lett volna korszakos védelme itt.
Fast Willie
Te minden aron egy masik HC-t akarsz idehozni, akit aszerint itelsz meg hogy mit csinaltak egy teljesen mas csapatban es ezert itt sem lenne jo. Carrol csak jo D-el tud nyerni? A fantasztikus draftjaik miatt bejott nekik egy baromi jo csapat es abbol kihozta amik bennuk volt es ez a lenyeg. Igen, a D volt jo. Tehat Tomlin azert nem nyer mert neki sincs mar korszakos D-e? 😊 Akkor foleg ki kell rugni, mert itt korszakos O lenne csak akkor a Vikings OC-re kellett volna lecserelni, mikor az O tettetek a hangsulyt, c'mon 😊
new orl
Pont nem akarok új HC-t, max DC-t. Arról beszélek, hogy Belichicken kívül itt nem sokan értek volna el nagyobb eredményt Tomlinnál. Arról írok, hogy más főedzők is kritizálhatók. Arról írok, hogy a korai megítélésükkel vigyázni kell. Arról írtam, hogy vannak zsákutcáink.

Ti írtatok arról, hogy más jobb lenne...
több mint 5 éve
new orl Baltimore Ravens 610
Jól van emberek, szóval eljutottunk addig, hogy Belichickkel és Bradyvel többet nyertünk volna. Hát ezt senki nem vitatja, csak őket nem lehet klónozni.

Szerintem Bill sem nyer - mint ahogy nem is nyert majdnem egy évtizedig - jó pozi edzők és koordinátorok nélkül (pl Scar hiánya sztem szembetűnő volt, de a DC- ket is mondhatom).

Nem ez volt a kérdés, hanem hogy Marvin Lewissal, McCarthyval v Pete Carroll-al nyertünk volna mondjuk 3-szor azonos kerettel? Én nem vagyok biztos ebben.

Pl. Lewis nagyon sok rossz személyi döntést hozott a pályája során, a közösségvezetéssel is küszködik, absz nem karakteres és nem innovatív edző. Nekem MM sem egyértelmű upgrade Tomlinhoz képest, aki - az itt állítottak szerinti -legtehetségesebb QB-t egyszer viszi egy évtized alatt sikerre, meg többször elhasal ugyanúgy látszólag gyengébbel szemben.

Carrollnak pedig nem lett volna korszakos védelme itt.
Fast Willie
Te minden aron egy masik HC-t akarsz idehozni, akit aszerint itelsz meg hogy mit csinaltak egy teljesen mas csapatban es ezert itt sem lenne jo. Carrol csak jo D-el tud nyerni? A fantasztikus draftjaik miatt bejott nekik egy baromi jo csapat es abbol kihozta amik bennuk volt es ez a lenyeg. Igen, a D volt jo. Tehat Tomlin azert nem nyer mert neki sincs mar korszakos D-e? 😊 Akkor foleg ki kell rugni, mert itt korszakos O lenne csak akkor a Vikings OC-re kellett volna lecserelni, mikor az O tettetek a hangsulyt, c'mon 😊
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 688
Jól van emberek, szóval eljutottunk addig, hogy Belichickkel és Bradyvel többet nyertünk volna. Hát ezt senki nem vitatja, csak őket nem lehet klónozni.

Szerintem Bill sem nyer - mint ahogy nem is nyert majdnem egy évtizedig - jó pozi edzők és koordinátorok nélkül (pl Scar hiánya sztem szembetűnő volt, de a DC- ket is mondhatom).

Nem ez volt a kérdés, hanem hogy Marvin Lewissal, McCarthyval v Pete Carroll-al nyertünk volna mondjuk 3-szor azonos kerettel? Én nem vagyok biztos ebben.

Pl. Lewis nagyon sok rossz személyi döntést hozott a pályája során, a közösségvezetéssel is küszködik, absz nem karakteres és nem innovatív edző. Nekem MM sem egyértelmű upgrade Tomlinhoz képest, aki - az itt állítottak szerinti -legtehetségesebb QB-t egyszer viszi egy évtized alatt sikerre, meg többször elhasal ugyanúgy látszólag gyengébbel szemben.

Carrollnak pedig nem lett volna korszakos védelme itt.
több mint 5 éve
new orl Baltimore Ravens 610
Én mindegyikben látok igazságot

Szerintem Belichick vitán felül a legjobb edző a liga történetében, hiszen a leghosszabb dinasztiát építette ki úgy, hogy már volt fizetési sapka, szabadügynökpiac és draftrendszer is egyszerre, ezek pedig pont ezt akadályoznák meg.

Ugyanakkor önmagában BB sem elég, mert láthatjuk, hogy Brady nélkül egyszer volt rájátszásban, Bradyvel pedig egyszer nem volt rájátszásban. Persze lehet itt mondani, hogy Cassel irányításával is majdnem meglett és az is igazolja valóban BB nagyságát. Viszont azt is láttuk, hogy az a keret potenciálisan 16–0-s volt, és egy Brady még a jól működő rendszer ellenére is meccsekben mért különbséget tud tenni.

Bradynek is vannak hiányosságai, hajaj. Például 2008 és 2015-16 között a hosszú passzok arra voltak jók, hogy néha kicsit hátrább álljanak a védelmek. Mondjuk ebben – általam egyáltalán nem várt módon – nem keveset fejlődött, és az a döbbenetes, hogy évről évről azt lehetett látni, hogy fejlődik, még 39-40 évesen is. Például ahogyan az elmúlt egy-két évben fellép a zsebben és halál nyugodtan megcsinálja a játékokat, ezekből a 2010-es évek elején betonbiztosan összegörnyedős sack lett volna (bár azzal sincs bajom, hogy nem akar ÁLLANDÓAN hősködni, mert így nem az a kérdés 35 éves korára évek óta, hogy vajon folytatja-e még egyáltalán, hanem 41 évesen az, hogy még meddig. Nem annyira hősies, de azért fontos szempont)

Azzal is tudok azonosulni, hogy Rodgers bizonyos területeken (főleg a hosszú passzoknál és a futásoknál – amiben meglepő módon azért szintén nem kicsit fejlődött Brady) lényegesen jobb. Azzal nem értek egyet, hogy összességében jobban passzolna, mert Dalton éveiből látható, mennyire fontos a kiemelkedő passzpontosság ahhoz, hogy folyamatosan a rövidebb játékokkal haladjon a csapat.

Viszont vannak olyanok, amiben Brady klasszisokkal jobban teljesít, és ezek legalább ilyen fontos területek, mint a nyomás alatti játék, a fontos helyzetekben jó megoldások kiválasztása (bocs, de az utolsó másodpercben dobjuk fel, aztán lesz, ami lesz nálam nem tartozik ide, még akkor sem, ha háromszor is összejött, ez sokkal inkább a mák kategóriája nálam), a kulcsmeccseken nyújtott teljesítmény és a vesztett helyzetekből való feltámadás (oké, volt most egy gyönyörű chicagói meccs, de azért na) mind bőven előrébb rakja nálam, no meg persze a győzni tudás, ami a legfontosabb – ugyancsak nálam.

Bradynek szerintem nem kell elit TE-játék, előtte is elit volt, utána is elit lesz. Sokan azért gondolják ezt, mert jelenleg kb egyedül Gronkot lehet NFL-szintű játékosnak venni a receiving corpsból. Ami nagy hibája Bradynek, hogy mindenkitől ugyanazt a tökéletes hozzáállást és precízséget várja el, mint magától, emiatt viszont az elkapók elenyésző hányada válik be nálunk már mocsok rég óta. Konkrétan a kis fehér csókákkal nem tudunk mellélőni, mert azok azt csinálják, akkor és úgy, ahogyan akarja, lehet ez Welker, Edelman, Amendola, úgyhogy én Berriostól is sokat. Ami még mindig megvan, hogy van egy jó kezű RB. És azt mindig megtaláljuk, legyen az Faulk, Woodhead, Vereen, White, Lewis, ide nem kell feltétlenül sztár, mert Brady a slot elkapókból és a 3rd down backekből képes sztárt csinálni. Ehhez persze jól jön azért még egy célpont, Gronk pedig nem véletlenül Hall of Famer már most. De ha ő nem lenne, viszont lenne egy elit WR, akivel ugyanígy megvan a kémia, akkor ellenne ő Watsonokkal, Crumplerekkel is.

Szóval ha lenne itt egy Davante Adams, Jordy Nelson, Nelson Cobb vagy Antonio Brown, Martavis Bryant, Mike Wallace féle elkapósor, akkor a kémia megléte esetén ezzel oldaná meg, ahogyan láttuk 2007-ben is, amikor volt Moss, Welker és mellettük Gaffney és Stallworth. Volt aki elkapja, így voltak hosszú TD-k is, a TE-játék sokkal limitáltabb volt, tömte a WR-eket, tudja ezt is. Annyi, hogy a liga történetének tán legjobb tight endje 10-12 millióba kerül évente mindennel együtt, és ugyanúgy levédekezhetetlen, mint bármelyik elit WR az esetek 99 százalékában, addig egy elit WR kerül 17-19 millióba. És szerintem üzembiztosabban hozza Gronk a first downokat. Mellette egy elit slot WR, egy jó kezű RB pedig kb elég is, de azért kell még egy szélen komolyan vehető ember.

A maradék egy százalékot most hétvégén láthattuk, de nem hinném, hogy ez az ő hibája lenne. Mert sajna ha csak Hogan és Dorsett az opció, az ellenfélnél pedig konkrétan van 5-6 elit védőfalember, 2 elit linebacker és két All-Pro cornerback, de még a safetyk sem kutyák, akkor ott halál lazán rá lehet dobni mindenkit Gronkra, mert most rajta kívül tényleg nincs komolyan vehető célpont, ha pedig velük megveri a védelmet bárki, akkor tegye. De lassan jön vissza Julian (remélem, olyan formában, ahogyan játszott), aztán akkor több hely lesz mindkettőnek, és hátha ez az iq-bajnok is él az utolsó lehetőségével.

Új csapatba lehet, hogy Rodgerst vinném, mert valszeg egyből lényegesen látványosabb dolgokat vinne véghez, de egy-két training camppel Bradyt, mert utána sokkal többet tud kihozni a csapatából és sokkal több győzelemre tudja vezetni a gárdát.

Úgyhogy én mindenki érvével egyetértek itt-ott, nálam Belichick a legjobb edző, a magasztalt keretből Tomlin nem feltétlenül tudja kihozni azt, amit várnak tőle (vagy szimplán csak rosszul lövik be az értékelést az emberek, és mégsem akkora a talentkülönbség, amit beképzelnek néhányan), Rodgers az egyik legjobb irányító, aki valaha játszott, de összességében Brady szerintem egy kategóriával felette áll, mert amióta még passzbuzibb lett a liga (és lettek a 2006-os nonszenszhez képest célpontjai is), ő is hozza a brutális számokat, csak mellette sokkal eredményesebb is.
Wyatt
Te most kivesezted TB-t, de nem az a fo kerdes, hogy TB a legjobb-e, hanem nem akkora a kulonbseg a tobbi johoz kepest. | Raadasul te elfogult vagy mert igy nezve Brees a legjobb es senki nem gyoz meg semmivel az ellenkezojerol. 😊 | Amit itt leirtal abbol kivennem, hogy termeszetesen TB-Cassel kozotti kulonbseg viszont oriasi ami latszik az eredmenyben is. De TB es BB kozott nincs akkora kulonbseg. A talent kulonbseg meg egyertelmu. Ahogy Gronk dominal ugy AB es Bell es az OL ezen az oldalon, csak itt nem latszik a PO-ban. Ez egy erdekes kerdes, hogy TB dominans tud lenni akarkivel, de nalam ez Beli papa erdeme foleg, de TB klasszis kulonbseget jelent, de nem nyert volna 100-ad annyit a Brownsban, ahogy Beli papa sem, de lett volna fejlodes az biztos mindkettovel kulon kulon is.
Tehat vagy azt mondjuk hogy a Bell-AB-BB-OL nem olyan jok vagy az edzo(k) nem es ha atlepunk rajtatok, ok a tobbieket sem dominaltak a PO-ban. Es nem is a D keretben van a kulonbseg, hiaba lettetek Nr.1 talan ket eve. A Nr.1 D-ek ugy neznek ki mint a Jags, Vikings. | De vegul is ezert nosulunk meg, mert vannak dolgok amiert egesz egyszeruen nem lehet az aktualis kormany a hibas. Tomlin nos?
|
Amugy en Rodgerst vinnem es megneznem Beli papa belole mit hozna ki. De csak hogy teljesen ertheto legyen a kep amirol beszelek Beli papat vinnem akar egy Cassel szintu QB-val, azt konnyebb talalni jot a drafton vagy FA kesobb mint edzoi zsenialitast.

Erre ha mar te a NE-rol beszeltel, en egy Ravens peldat hozok. Kubiak OC-kent megmutatta a milyen kulonbseget lehet elerni hasonlo szintu/erossegu kerettel egy ev alatt jott, atalakitott, megmutatta es sajnos elment. Elotte utana nezhetetlen es eredmenytelen.

OFF. Ne is beszelj QB futasrol es a fejlodesukrol a mai ligaban, persze ok kihozzak a maximumot a dologbol es nem rajuk haragszom. Vicc. Egy hajszalnyira vagyunk a flagfocitol, ami nem rossz csak ne hivjuk gladiatorok kuzdelmenek, mert kifogyunk a jelzokbol mikor mas sportagat nez az ember.
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Az irányító legfontosabb feladata az, hogy irányítson.
A megítélésénél az önmagában nem erény (bár hasznos), ha a közepes elkapókat (TE-ket, RB-ket) elmenedzseli, és az se hátrány, hogy éveken át kiemelkedő játékostársak (Montana-Rice, Manning-Harrison) veszik körül.
Az irányításban a legtöbb segítséget egy irányító a HC-től (OC-től) kaphatja.
És a valaha volt legtöbb segítséget kapott, és legsikeresebb irányító Brady, vitathatatlanul. Belichick a vitán felül legjobb edző az elmúlt évtizedekben, JMD pedig az egyik legjobb OC.
Így globálisan Brady a legjobb, legeredményesebb QB.
DE!

Biztos vagyok benne, ha 2005-ben elcserélik Bradyt Manningre, a Patsnek ugyanennyi, vagy több SB-győzelme lenne. Bradynek meg kevesebb. És igaz ez Rodgersre is. (Casselre nem, de pl. egy Alex Smith, Palmer, Hasselbeck, Marino szintű játékosnak is lett volna gyűrűje a Patsben szerintem, ha éveket dolgozhatott volna a BB-JMD párossal.)
Ettől nehéz, vagyis lehetetlen egy irányító képességeit önmagában, a közeg, a HC, az OC, a contenderség miatt köré diszkontáló, az FO által a rendszerbe pontosan draftolt újoncok, stb. nélkül megítélni. Senki se fut két karriert, egyet a Patsben, egyet mondjuk a Lionsban, Brownsban. (Szerintem Bradynek egyik csapatban se lenne gyűrűje, de ez persze bizonyíthatatlan. Rodgersnek se.)
Egy olyan irányítót tudok mondani, aki talán, nagyon talán, egyedül is olyan szinten irányított, hogy más kávéház, és az Manning. (Szerintem ezt a Colts SB-győzelemmel bizonyította, az a Colts nem volt SB-szint, de ez is bizonyíthatatlan.)

Tomlinról pedig annyit, hogy Big Ben is top irányító. Ha megfelelően segítette volna, lenne Steelers SB-győzelem az elmúlt évekből.
Ha kicserélték volna 10 éve Big Bent Bradyre, a Patsnak nem lenne kevesebb SB-győzelme, a Steelersnek nem lenne több.
De ha Belichicket cserélték volna ki 10 éve Tomlinra, akkor igen.
Ami nyilvánvalóan mutatja, hogy ezen a nagyon magas szinten nem az irányítón múlik már, hanem a felette lévőkön. Ezért gondolom Tomlint kevésnek.
Pláne, hogy az elmúlt pár évben a Patsnek 2 SB win is összejött egy Bradyn kívül ergya csapattal, Tomlinnak SB részvétel se egy top3 irányító, top1 RB, top1 WR trióval, alapvetően contender kerettel.

több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Én mindegyikben látok igazságot

Szerintem Belichick vitán felül a legjobb edző a liga történetében, hiszen a leghosszabb dinasztiát építette ki úgy, hogy már volt fizetési sapka, szabadügynökpiac és draftrendszer is egyszerre, ezek pedig pont ezt akadályoznák meg.

Ugyanakkor önmagában BB sem elég, mert láthatjuk, hogy Brady nélkül egyszer volt rájátszásban, Bradyvel pedig egyszer nem volt rájátszásban. Persze lehet itt mondani, hogy Cassel irányításával is majdnem meglett és az is igazolja valóban BB nagyságát. Viszont azt is láttuk, hogy az a keret potenciálisan 16–0-s volt, és egy Brady még a jól működő rendszer ellenére is meccsekben mért különbséget tud tenni.

Bradynek is vannak hiányosságai, hajaj. Például 2008 és 2015-16 között a hosszú passzok arra voltak jók, hogy néha kicsit hátrább álljanak a védelmek. Mondjuk ebben – általam egyáltalán nem várt módon – nem keveset fejlődött, és az a döbbenetes, hogy évről évről azt lehetett látni, hogy fejlődik, még 39-40 évesen is. Például ahogyan az elmúlt egy-két évben fellép a zsebben és halál nyugodtan megcsinálja a játékokat, ezekből a 2010-es évek elején betonbiztosan összegörnyedős sack lett volna (bár azzal sincs bajom, hogy nem akar ÁLLANDÓAN hősködni, mert így nem az a kérdés 35 éves korára évek óta, hogy vajon folytatja-e még egyáltalán, hanem 41 évesen az, hogy még meddig. Nem annyira hősies, de azért fontos szempont)

Azzal is tudok azonosulni, hogy Rodgers bizonyos területeken (főleg a hosszú passzoknál és a futásoknál – amiben meglepő módon azért szintén nem kicsit fejlődött Brady) lényegesen jobb. Azzal nem értek egyet, hogy összességében jobban passzolna, mert Dalton éveiből látható, mennyire fontos a kiemelkedő passzpontosság ahhoz, hogy folyamatosan a rövidebb játékokkal haladjon a csapat.

Viszont vannak olyanok, amiben Brady klasszisokkal jobban teljesít, és ezek legalább ilyen fontos területek, mint a nyomás alatti játék, a fontos helyzetekben jó megoldások kiválasztása (bocs, de az utolsó másodpercben dobjuk fel, aztán lesz, ami lesz nálam nem tartozik ide, még akkor sem, ha háromszor is összejött, ez sokkal inkább a mák kategóriája nálam), a kulcsmeccseken nyújtott teljesítmény és a vesztett helyzetekből való feltámadás (oké, volt most egy gyönyörű chicagói meccs, de azért na) mind bőven előrébb rakja nálam, no meg persze a győzni tudás, ami a legfontosabb – ugyancsak nálam.

Bradynek szerintem nem kell elit TE-játék, előtte is elit volt, utána is elit lesz. Sokan azért gondolják ezt, mert jelenleg kb egyedül Gronkot lehet NFL-szintű játékosnak venni a receiving corpsból. Ami nagy hibája Bradynek, hogy mindenkitől ugyanazt a tökéletes hozzáállást és precízséget várja el, mint magától, emiatt viszont az elkapók elenyésző hányada válik be nálunk már mocsok rég óta. Konkrétan a kis fehér csókákkal nem tudunk mellélőni, mert azok azt csinálják, akkor és úgy, ahogyan akarja, lehet ez Welker, Edelman, Amendola, úgyhogy én Berriostól is sokat. Ami még mindig megvan, hogy van egy jó kezű RB. És azt mindig megtaláljuk, legyen az Faulk, Woodhead, Vereen, White, Lewis, ide nem kell feltétlenül sztár, mert Brady a slot elkapókból és a 3rd down backekből képes sztárt csinálni. Ehhez persze jól jön azért még egy célpont, Gronk pedig nem véletlenül Hall of Famer már most. De ha ő nem lenne, viszont lenne egy elit WR, akivel ugyanígy megvan a kémia, akkor ellenne ő Watsonokkal, Crumplerekkel is.

Szóval ha lenne itt egy Davante Adams, Jordy Nelson, Nelson Cobb vagy Antonio Brown, Martavis Bryant, Mike Wallace féle elkapósor, akkor a kémia megléte esetén ezzel oldaná meg, ahogyan láttuk 2007-ben is, amikor volt Moss, Welker és mellettük Gaffney és Stallworth. Volt aki elkapja, így voltak hosszú TD-k is, a TE-játék sokkal limitáltabb volt, tömte a WR-eket, tudja ezt is. Annyi, hogy a liga történetének tán legjobb tight endje 10-12 millióba kerül évente mindennel együtt, és ugyanúgy levédekezhetetlen, mint bármelyik elit WR az esetek 99 százalékában, addig egy elit WR kerül 17-19 millióba. És szerintem üzembiztosabban hozza Gronk a first downokat. Mellette egy elit slot WR, egy jó kezű RB pedig kb elég is, de azért kell még egy szélen komolyan vehető ember.

A maradék egy százalékot most hétvégén láthattuk, de nem hinném, hogy ez az ő hibája lenne. Mert sajna ha csak Hogan és Dorsett az opció, az ellenfélnél pedig konkrétan van 5-6 elit védőfalember, 2 elit linebacker és két All-Pro cornerback, de még a safetyk sem kutyák, akkor ott halál lazán rá lehet dobni mindenkit Gronkra, mert most rajta kívül tényleg nincs komolyan vehető célpont, ha pedig velük megveri a védelmet bárki, akkor tegye. De lassan jön vissza Julian (remélem, olyan formában, ahogyan játszott), aztán akkor több hely lesz mindkettőnek, és hátha ez az iq-bajnok is él az utolsó lehetőségével.

Új csapatba lehet, hogy Rodgerst vinném, mert valszeg egyből lényegesen látványosabb dolgokat vinne véghez, de egy-két training camppel Bradyt, mert utána sokkal többet tud kihozni a csapatából és sokkal több győzelemre tudja vezetni a gárdát.

Úgyhogy én mindenki érvével egyetértek itt-ott, nálam Belichick a legjobb edző, a magasztalt keretből Tomlin nem feltétlenül tudja kihozni azt, amit várnak tőle (vagy szimplán csak rosszul lövik be az értékelést az emberek, és mégsem akkora a talentkülönbség, amit beképzelnek néhányan), Rodgers az egyik legjobb irányító, aki valaha játszott, de összességében Brady szerintem egy kategóriával felette áll, mert amióta még passzbuzibb lett a liga (és lettek a 2006-os nonszenszhez képest célpontjai is), ő is hozza a brutális számokat, csak mellette sokkal eredményesebb is.

több mint 5 éve
new orl Baltimore Ravens 610
Tehát a vesztes SB óta a szezonjaink:

2011: 12-4 2nd, PO
2012: 8-8 3rd
2013: 8-8 2nd
2014: 11-5 1st, PO
2015: 10-6 2nd, PO
2016: 11-5 1st, PO
2017: 13-3 1st, PO

Azaz 7 szezon alatt 5 playoff. 3 csoportgyőzelem, 3 második hely, 1 harmadik.

Akkor mondj légyszíves pár olyan edzőt, aki ugyanebben az időszakban konzisztensen jobban szerepelt, és nyugodt szívvel le lehetne cserélni rá Tomlint.
Jan
Ez nem feltétlen arról szól, hogy Tomlin rossz. Összességében hozza az alapszakaszt, de majdnem mindegy, mert utàna simàn bekapja a cumit és nem làtszik, hogy tenne ez ellen. Én spec bírom, de elmehetne thai masszàzsra, vagy feltöltődhetne valahol, aholegszàllja az ihlet és nem azt éreznénk, hogy tanàcstalanul-fogalmatlanul àllunk fel, hanem van valami olyasfajta tudatossàg a jàtékunkban, ami kreativitàst tudatossàgot feltételez.
písz
Vaspor
Kiről beszélünk, Marvin Lewisról? 😊 Mert ha Tomlinról, akkor azért jelezném hogy nem 0-7 a PO mérlege. 3 AFC döntőt játszott, amiből 2-t megnyert, és egy SB-t is.

Ha erre azt mondod, hogy lehozza az alapszakaszt, aztán a PO-ban bekapja a cumit, hát ja, kihez képest?
Jan
Te irtad a listad ami 2011-el kezdodott. Kikaptatok Tebow-tol, Tolunk 2014, 2015 "Marvin L soha nem gyozok a PO-ban" egy kis szerencsevel megvolt, de a Denver sok volt. 2016 az iranyito nelkuli Miami es a KC megvolt, de a dontoben NE egyertelmu. 2017 Jags. Ez egy elvesztett AFC donto, 3-5 mutato.

Ettol lehet sikeresnek venni ezt az idoszakot, de ha valakiben hianyerzet van szerintem az is ertheto.
new orl
Nyilván érthető, mert a szurkoló normál alapállása az, hogy minden meccset nyerjünk meg, és a nagy részüket lehetőleg simán. 😊

De továbbra is áll a kérdésem: ebben az időszakban melyik HC-k hoztak konzisztensebben jó teljesítményt?

Vagy ha csak a PO-ról beszélünk, akkor kiknek van 2011-óta 8 PO meccse, ennél jobb mérleggel?

Mert azt természetesen lehet mondani, hogy x vagy y sz.r edző, de akkor meg kellene nevezni a hozzá képest jobb edzőket, akiknek nyilván sokkal jobb eredményeik vannak adott időszakban, nem?

Értem én, hogy most egy csomóan el vannak alélva Pedersontól meg Marronetól, mert a tavalyi évük kiugró volt, de itt abból indult a vita, hogy Tomlin nem képes konzisztens jó teljesítményt hozni. Szerintem meg Belichicken kívül (aki külön kategória) az egyetlen aki hosszú távon kiegyensúlyozott jó teljesítményt hoz a ligában, de lehet hogy tévedek, várom a neveket.
Jan
Te meg azt értsd meg masrol beszélsz mint a többiek.
Ők azt mondják ezzel a kerettel legalább egy SB részvételt be kellett volna húzni. Nem sikerült és Tomlin az utóbbi időben a playoffban nem túl veretes.
Lehet hozni a Patset de 5-bol az 1 vereseg.

Más részről 69 óta a 3. Steelers HC aki folyamatosan tart egy elég magas szintet, azert szerintem kell még 1-2 leszereples, hogy elmozditsak.

Harmadrészt oké Zimmer,McVay,Pederson,Marrone bejött mint HC, de azért könnyen meg lehet borulni, amit nem igazán mernek megkockáztatni az FOban.
Toca
Előrebocsátom, hogy nagyon bírom a felsorolt edzőket, és semmiképp sem szeretnék nagyképűnek tűnni v a sajátjainkat fényezni, de azért na. (Leírom majd azt is, h Tomlinnal szvsz kiket érdemes összevetni hozzávetőleg)

Vikings: Zimmer megalkotott egy nagyon erős és fenntartható védelmet, amivel ugyanúgy nem tudta átlépni a küszöböt, mert a támadósora sose működött. Eddig a pontig az offensük nem tett le semmit az asztalra, mert nem volt értelmes QB, ezért nem volt egyensúlyban a csapata. A védelem a mai ligában már nem nyer sorozatban, de nyerhet önmaga meccset. Most betettek egy csilliódolláros irányítót, aki a számomra nyomás v nagy tét mellett mindig összeomlott, aki viszont kapott tehetséges célpontokat. Most bizonyíthatja Zim, hogy képes a nagy egészet az elvárások szerint alakítani, ami minimum egy NFC döntő idén. Ha mondjuk 3 évig konstansan hozza ezt, akkor elhiszem.

McVay: Nekem baromira tetszik a gondolkodásmódja és ahogy Goffot építi és vezérli, de neki is bizonyítania kell, hogy tud nyerni. Ne vonatkoztassunk el az esetében Son of Bumtól sem, aki mindenhol ütős defet épített, és meggyőződésem, h a tapasztalata arsnyat ér. Most a Ramsnél pénz-paripa-fegyverhalom van, szóval csak pofára lehet esni, mert ha így sem jutnak 3 évben 1x SB-ba szerintem az kudarc. Gyakorlatilag all int mennek, minden adott hozzá, jó rendszereik vannak és a csoportjukban éppen alakulóban (lejtmenet v út eleje) van minden ellenfél.

Eagles: Hasonló a helyzet, mint a Ramsnél, s bebizonyosodott, hogy komplett roster kell a sikerhez. Pederson képes nagy egészben gondolkodni és remek edzői gárdával dolgozik (Tomlinnál ez az egyik hiányosság) és beletaláltak egy fr QB-ba és a hozzátartozó sémába. Nem tudom, hogy ez meddig fejleszthető, de ott is kimaxolt capspace van, viszont ebből csak egy évet láttunk. DP nagy feladata az lesz, amit mi átéltünk már szerencsére párszor: csapat egybentartása, motiváció fenntartása, hőbörgő sztárok és öltöző kezelése (sikerességnél egyszerű - pl BILL papa nagy aduja ez), és a saját rendszered innovációja. Nálunk az utóbbi fef oldalon zsákutcába futott, off oldalon megrekedt, de ez tíz év alatt történt. Szóval Dougot én nagyon jó HC-nek tartom, de majd 3-5 év múlva mondom meg, hogy kiemelkedő-e.

Jax: Marrone, hmmm. Inkább Tom Coughlin. Sztem ő TC nélkül ugyanott tartana ezzel a rosterrel, mint Gus Bradley. Coughlin egyértelmű vezér és egy÷rtelmű, hogy ő mozgatja a szálakat. Amúgy kösz, de nem szeretném a Jax útját: folyton top3-ban húzni és sokáig gyak következmények nélkül nagy szerződéseket kukába dobni. Most persze jól néznek ki védelmi oldalon, de ugyanaz igaz rájuk, mint a Minny-re. Önmagukban nem nyernek. Hogy lesz-e normális támadóstratégiájuk hosszútávon, az kiderül...Bortlessel vannak kétségeim, de jó gameplannel egy határig (PO-ig) működhet. De évekig ez nem jó út, s lesznek gondjaik cappel már jövőre.
Fast Willie
Tok jol leirtad. A csapatok kb 5 eves periodusokat elnek meg ahol ki kell maxolni a teljesitmenyt. Altalaban nem SB az elvaras minden evben. A sasok tavaly megtettek, de csak egy tudja minden evben a tobbiek a meglevo vereseguket kell kiertekeljek es fejlodni belole hogy jovore sikeruljon. A Sasok, Rams es a Viking kozul a peldadban, nem nyerhetett csak maximum egy.

Hozok egy masik peldat. KC, allando PO szereplo es nalam ennyi volt eddig, valos esely nelkul. Most leptek vegre, de most meg be kell ernie es addig fent kell tartani a csapatot.

Na most ti magatok hogy jellemezned. Ha a SB az elvaras evrol evre akkor mas az ertekelo meeting hangulata, mintha a PO elereset tuzik ki es onnan minden ajandek volt a cel. Utobbihoz vagytok kozelebb, de nekem kevesnek tunik.
new orl
Eagles, Vikins és Rams esetében szerintem a sikeresség mérőfoka az lesz, hogy képesek-e mondjuk 3 éven át uralni - akár körforgásban - az NFC- t. Az NFC South +Packers persze csúnyán belerondíthat ebbe, de a 3 csapathoz képest a többieknél mindenhol látok lemaradást v bizonytalanságot (Car- nagy potenciálú, de még alakuló off, újra felhúzandó D, főleg sec, ami mamapság kulcs; NO- Brees meddig marad top + def csak egy évig volt-e használható, mert Payton szakembergárdája D-ben gyenge; Atl - Matty Ice átlépi- e a határait + OC (séma)alkalmasság + védelem meddig lesz ütős a sélülések miatt is; GB- Rodgers tartóssága + OL visszaesése + def-ben nincs passrush, cserébe a sec tapasztalatlan). A többiek talán még itt sem tartanak (SF, Dall, Chi) v szétesőben vannak (Sea, NYG, ARI).

AFC- ben egyértelmű a Patriots előnye, mind szakember, mind rendszerszinten és a csoportjukban kihívó sincs (Dolphins o semmilyen, Jets és Bills nagyon lenn vannak, előbbinél a védelem esik szét, utóbbinál az öltöző), szóval BB-TB párossal az még pár évig simaliba.

Kihívók vannak, de közülük a Jax tűnik MOST a komolyan veendőnek. KC (def), Bengals (off) Broncos (off), Steelers (def), Ravens (off), Oak (def) elég féloldalas vagy rendszerhibás, de fejlődhetnek, Chargers meg állandóan balszerencsés, pedig ott jó a keret minősége.

Szerintem ti és a Bengals most talán össz-szinten jobban néztek ki, mint mi és a Browns is feljövőben, szóval nekünk kell virítani a PO-hoz.

Kérdésedre Rodgers, de csak azért mert ő jobban passzol😁 stílusban az off keretünkhöz, vannak hasonlóságok Bennel és nem szorulna Bellre (RB passzokra). Szerintem Brady a rövidpasszos stílusával és elit TE nélkül nem lenne olyan sikeres, mint Patsben, persze vele is nyerhetnénk bajnokságot, de oda kéne Bell. Nyilván AB és Juju mindkét QB-val hasonlóan jó lenne, talán Jujunak a gyors elszakadás nem menne úgy.
Fast Willie
Nem kell uralniuk, ha sikerul akkor az mar aranykorszak. Az AFC-ben ugye a multat mar konnyu megmondani Ti, NE, KC es most jon fel a Jaguars az idoszakot nezve a Ravens meg jo volt az elejen es persze tobbek is odaertek. Ebbol a 3 csapatbol a NE kihasznalva nem csak a csoprtja, de az AFC gyengeseget is es abszolut dominancia. A KC-nel nem ereztem eddig hogy atlepik az arnyekukat. Itt jottok ti, nektek is adott volt a csoport Browns kuka, Ravens kuka es a cicak se voltak SB formaban, AFC nektek is pont ugyanolyan "eros" volt, csak ti nem voltatok konzisztensek. Ebben a kornyezetben, bejutva a PO-ba megha ki is veszem a NE-t, | bar meger egy miset hogy jobb kerettel mi ennek az oka | , akkor is minimum 3-4 AFC donto kellett volna legyen.

Rodgers mindenhova passzol. Csak a netto jateka volt a kerdes, mindenhol o a jobb most.

A mult mar tenyek halmazabol all. A most egy masik kerdes, barmi lehet es beszelhetunk rola, ki mit var idenre 😊
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 688
Tehát a vesztes SB óta a szezonjaink:

2011: 12-4 2nd, PO
2012: 8-8 3rd
2013: 8-8 2nd
2014: 11-5 1st, PO
2015: 10-6 2nd, PO
2016: 11-5 1st, PO
2017: 13-3 1st, PO

Azaz 7 szezon alatt 5 playoff. 3 csoportgyőzelem, 3 második hely, 1 harmadik.

Akkor mondj légyszíves pár olyan edzőt, aki ugyanebben az időszakban konzisztensen jobban szerepelt, és nyugodt szívvel le lehetne cserélni rá Tomlint.
Jan
Ez nem feltétlen arról szól, hogy Tomlin rossz. Összességében hozza az alapszakaszt, de majdnem mindegy, mert utàna simàn bekapja a cumit és nem làtszik, hogy tenne ez ellen. Én spec bírom, de elmehetne thai masszàzsra, vagy feltöltődhetne valahol, aholegszàllja az ihlet és nem azt éreznénk, hogy tanàcstalanul-fogalmatlanul àllunk fel, hanem van valami olyasfajta tudatossàg a jàtékunkban, ami kreativitàst tudatossàgot feltételez.
písz
Vaspor
Kiről beszélünk, Marvin Lewisról? 😊 Mert ha Tomlinról, akkor azért jelezném hogy nem 0-7 a PO mérlege. 3 AFC döntőt játszott, amiből 2-t megnyert, és egy SB-t is.

Ha erre azt mondod, hogy lehozza az alapszakaszt, aztán a PO-ban bekapja a cumit, hát ja, kihez képest?
Jan
Te irtad a listad ami 2011-el kezdodott. Kikaptatok Tebow-tol, Tolunk 2014, 2015 "Marvin L soha nem gyozok a PO-ban" egy kis szerencsevel megvolt, de a Denver sok volt. 2016 az iranyito nelkuli Miami es a KC megvolt, de a dontoben NE egyertelmu. 2017 Jags. Ez egy elvesztett AFC donto, 3-5 mutato.

Ettol lehet sikeresnek venni ezt az idoszakot, de ha valakiben hianyerzet van szerintem az is ertheto.
new orl
Nyilván érthető, mert a szurkoló normál alapállása az, hogy minden meccset nyerjünk meg, és a nagy részüket lehetőleg simán. 😊

De továbbra is áll a kérdésem: ebben az időszakban melyik HC-k hoztak konzisztensebben jó teljesítményt?

Vagy ha csak a PO-ról beszélünk, akkor kiknek van 2011-óta 8 PO meccse, ennél jobb mérleggel?

Mert azt természetesen lehet mondani, hogy x vagy y sz.r edző, de akkor meg kellene nevezni a hozzá képest jobb edzőket, akiknek nyilván sokkal jobb eredményeik vannak adott időszakban, nem?

Értem én, hogy most egy csomóan el vannak alélva Pedersontól meg Marronetól, mert a tavalyi évük kiugró volt, de itt abból indult a vita, hogy Tomlin nem képes konzisztens jó teljesítményt hozni. Szerintem meg Belichicken kívül (aki külön kategória) az egyetlen aki hosszú távon kiegyensúlyozott jó teljesítményt hoz a ligában, de lehet hogy tévedek, várom a neveket.
Jan
Te meg azt értsd meg masrol beszélsz mint a többiek.
Ők azt mondják ezzel a kerettel legalább egy SB részvételt be kellett volna húzni. Nem sikerült és Tomlin az utóbbi időben a playoffban nem túl veretes.
Lehet hozni a Patset de 5-bol az 1 vereseg.

Más részről 69 óta a 3. Steelers HC aki folyamatosan tart egy elég magas szintet, azert szerintem kell még 1-2 leszereples, hogy elmozditsak.

Harmadrészt oké Zimmer,McVay,Pederson,Marrone bejött mint HC, de azért könnyen meg lehet borulni, amit nem igazán mernek megkockáztatni az FOban.
Toca
Előrebocsátom, hogy nagyon bírom a felsorolt edzőket, és semmiképp sem szeretnék nagyképűnek tűnni v a sajátjainkat fényezni, de azért na. (Leírom majd azt is, h Tomlinnal szvsz kiket érdemes összevetni hozzávetőleg)

Vikings: Zimmer megalkotott egy nagyon erős és fenntartható védelmet, amivel ugyanúgy nem tudta átlépni a küszöböt, mert a támadósora sose működött. Eddig a pontig az offensük nem tett le semmit az asztalra, mert nem volt értelmes QB, ezért nem volt egyensúlyban a csapata. A védelem a mai ligában már nem nyer sorozatban, de nyerhet önmaga meccset. Most betettek egy csilliódolláros irányítót, aki a számomra nyomás v nagy tét mellett mindig összeomlott, aki viszont kapott tehetséges célpontokat. Most bizonyíthatja Zim, hogy képes a nagy egészet az elvárások szerint alakítani, ami minimum egy NFC döntő idén. Ha mondjuk 3 évig konstansan hozza ezt, akkor elhiszem.

McVay: Nekem baromira tetszik a gondolkodásmódja és ahogy Goffot építi és vezérli, de neki is bizonyítania kell, hogy tud nyerni. Ne vonatkoztassunk el az esetében Son of Bumtól sem, aki mindenhol ütős defet épített, és meggyőződésem, h a tapasztalata arsnyat ér. Most a Ramsnél pénz-paripa-fegyverhalom van, szóval csak pofára lehet esni, mert ha így sem jutnak 3 évben 1x SB-ba szerintem az kudarc. Gyakorlatilag all int mennek, minden adott hozzá, jó rendszereik vannak és a csoportjukban éppen alakulóban (lejtmenet v út eleje) van minden ellenfél.

Eagles: Hasonló a helyzet, mint a Ramsnél, s bebizonyosodott, hogy komplett roster kell a sikerhez. Pederson képes nagy egészben gondolkodni és remek edzői gárdával dolgozik (Tomlinnál ez az egyik hiányosság) és beletaláltak egy fr QB-ba és a hozzátartozó sémába. Nem tudom, hogy ez meddig fejleszthető, de ott is kimaxolt capspace van, viszont ebből csak egy évet láttunk. DP nagy feladata az lesz, amit mi átéltünk már szerencsére párszor: csapat egybentartása, motiváció fenntartása, hőbörgő sztárok és öltöző kezelése (sikerességnél egyszerű - pl BILL papa nagy aduja ez), és a saját rendszered innovációja. Nálunk az utóbbi fef oldalon zsákutcába futott, off oldalon megrekedt, de ez tíz év alatt történt. Szóval Dougot én nagyon jó HC-nek tartom, de majd 3-5 év múlva mondom meg, hogy kiemelkedő-e.

Jax: Marrone, hmmm. Inkább Tom Coughlin. Sztem ő TC nélkül ugyanott tartana ezzel a rosterrel, mint Gus Bradley. Coughlin egyértelmű vezér és egy÷rtelmű, hogy ő mozgatja a szálakat. Amúgy kösz, de nem szeretném a Jax útját: folyton top3-ban húzni és sokáig gyak következmények nélkül nagy szerződéseket kukába dobni. Most persze jól néznek ki védelmi oldalon, de ugyanaz igaz rájuk, mint a Minny-re. Önmagukban nem nyernek. Hogy lesz-e normális támadóstratégiájuk hosszútávon, az kiderül...Bortlessel vannak kétségeim, de jó gameplannel egy határig (PO-ig) működhet. De évekig ez nem jó út, s lesznek gondjaik cappel már jövőre.
Fast Willie
Tok jol leirtad. A csapatok kb 5 eves periodusokat elnek meg ahol ki kell maxolni a teljesitmenyt. Altalaban nem SB az elvaras minden evben. A sasok tavaly megtettek, de csak egy tudja minden evben a tobbiek a meglevo vereseguket kell kiertekeljek es fejlodni belole hogy jovore sikeruljon. A Sasok, Rams es a Viking kozul a peldadban, nem nyerhetett csak maximum egy.

Hozok egy masik peldat. KC, allando PO szereplo es nalam ennyi volt eddig, valos esely nelkul. Most leptek vegre, de most meg be kell ernie es addig fent kell tartani a csapatot.

Na most ti magatok hogy jellemezned. Ha a SB az elvaras evrol evre akkor mas az ertekelo meeting hangulata, mintha a PO elereset tuzik ki es onnan minden ajandek volt a cel. Utobbihoz vagytok kozelebb, de nekem kevesnek tunik.
new orl
Eagles, Vikins és Rams esetében szerintem a sikeresség mérőfoka az lesz, hogy képesek-e mondjuk 3 éven át uralni - akár körforgásban - az NFC- t. Az NFC South +Packers persze csúnyán belerondíthat ebbe, de a 3 csapathoz képest a többieknél mindenhol látok lemaradást v bizonytalanságot (Car- nagy potenciálú, de még alakuló off, újra felhúzandó D, főleg sec, ami mamapság kulcs; NO- Brees meddig marad top + def csak egy évig volt-e használható, mert Payton szakembergárdája D-ben gyenge; Atl - Matty Ice átlépi- e a határait + OC (séma)alkalmasság + védelem meddig lesz ütős a sélülések miatt is; GB- Rodgers tartóssága + OL visszaesése + def-ben nincs passrush, cserébe a sec tapasztalatlan). A többiek talán még itt sem tartanak (SF, Dall, Chi) v szétesőben vannak (Sea, NYG, ARI).

AFC- ben egyértelmű a Patriots előnye, mind szakember, mind rendszerszinten és a csoportjukban kihívó sincs (Dolphins o semmilyen, Jets és Bills nagyon lenn vannak, előbbinél a védelem esik szét, utóbbinál az öltöző), szóval BB-TB párossal az még pár évig simaliba.

Kihívók vannak, de közülük a Jax tűnik MOST a komolyan veendőnek. KC (def), Bengals (off) Broncos (off), Steelers (def), Ravens (off), Oak (def) elég féloldalas vagy rendszerhibás, de fejlődhetnek, Chargers meg állandóan balszerencsés, pedig ott jó a keret minősége.

Szerintem ti és a Bengals most talán össz-szinten jobban néztek ki, mint mi és a Browns is feljövőben, szóval nekünk kell virítani a PO-hoz.

Kérdésedre Rodgers, de csak azért mert ő jobban passzol😁 stílusban az off keretünkhöz, vannak hasonlóságok Bennel és nem szorulna Bellre (RB passzokra). Szerintem Brady a rövidpasszos stílusával és elit TE nélkül nem lenne olyan sikeres, mint Patsben, persze vele is nyerhetnénk bajnokságot, de oda kéne Bell. Nyilván AB és Juju mindkét QB-val hasonlóan jó lenne, talán Jujunak a gyors elszakadás nem menne úgy.
több mint 5 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
Azt tegyük hozzá, hogy Amióta Bill papa és Tomifiú uralja a ligát nincs könnyű helyzetben az Afc. Az első győzelmüktől számolva a pats elvitt 8 nagydöntőt a mi oldalunkról, az összes többi 9-et. Abból mi voltunk egyedül háromszor döntőben erről az oldalról. Ha Tomlinban keressük a hibát(vannak neki), akkor ez is az igazsághoz tartozik. Senki nincs könnyű helyzetben ezen az oldalon.
pfefe8
Pont ez szol Tomlin ellen. Neki jobb O kerete van, a D sem rosszabb es meg az AFC dontoben sem vagytok ott mindig. TB-nel jobb iranyitok is vannak/voltak, nem azert jobbak mert TB 6 szinttel mindenki felett van. De peldaul Patricia | (mikor a Nr1 D az ovek volt, ennyit a statokrol 😊)) | blitzcsomagjat orom volt nezni, amihez nem kell(ett) fergeteges keret.
new orl
Azért ne vicceljünk már, nincs sem most és nem is volt nála jobb irányító az amerikai foci történetében. A másik oldalról Rodgers(akit lehet hasonlítani hozzá) mindösszesen 1! döntőt tud felmutatni. És nem lehet a körülményekre és a sérülésekre fogni, a patsnek sem könnyebb az élete a ligában. Most is az a helyzet, hogy az afc döntőben lesz a pats és valaki. Patricia pedig meglátjuk mit tud csinálni Bill papa óvó kezei nélkül(ahogy a kezei alól kikerülő többi koordinátorától is megláttuk).
pfefe8
A legeredmenyesebb TB es mivel az egyik legjobb igy konnyebb ezt a kovetkeztetest levonni.
Jelenleg Rodgers jobb, a multban Brees, Manning akik meg kortarsai, tovabb nem megyek visszafele es nem vita inditonak szanom, de legyen TB a legjobb. A lenyeg hogy nem TB annyival jobb QB a tobbieknel ahogy a NE jobb eredmenyeket hoz a tobbi csapatnal. Nalam inkabb Beli papa a fontosabb lancszem. Tokeletes szimbiozis van TB-Beli papa kozott. Az en velemenyem szerint Beli papa hozta volna ezt mas QB-al is, termeszetesen egy kivaloval. Egy sima PO csapatot PO-t ero eredmenyt egy atlagos cserevel lerakott az asztalra.

En nem mondtam, hogy Patricia jo HC lesz. Azt mondtam hogy egy nem tul felelmetes kerettel marha jol keverte a kartyat a blitz csomagjaban, itt a kereten van a hangsuly hogy ezt barkivel meg lehet csinalni | akik elertek az NFL szintjere | . A pont az hogy egy jobb kerettel O es osszesegeben is (es BB nem annyival rosszabb TB-nel) ti leraktatok egy biztos PO csapatot, mig ok dominaljak az AFC-t.

Itt egy jatek, mivel itt senki nem erintett erzelmileg. Kit szeretnetek iden a vasas QB-nak ha BB nem lehetne valamilyen okbol es lehet valasztani. TB vagy Rodgers

1. Rodgers
new orl
Nem is kérdés. ameddig vissza nem vonul addig TB.

Steelers fan
több mint 5 éve
new orl Baltimore Ravens 610
A sikerességi alapon összhasonlítható főedzők sztem: John (és Jim) Harbaugh, Marvin Lewis, M. McCarthy, Pete Carroll, Andy Reid, (Hue Jackson), Gary Kubiak, Ron Rivera, (Chuck Pagano), Mike Mularkey, Jim Caldwell, John Fox, Sean Payton, J Gruden (Was), Jason Garrett, (Bruce Arians), (Chip Kelly😝).

Persze a rendelelkezésre álló erőforrások eltérők, de a legtöbben sokáig és viszonylag jó rosterekkel dolgozhattak.

Közülük én - elméleti alapon - egyet választanék HC-nak Tomlin helyett és egyet-egyet OC/DC-nek. Nem mondom meg😁

Lehet gondolkodni, hogy ki kit és miért választana.
Fast Willie
Ha lehetne valasztani innen DC es OC-t akkor tok mindegy ki a HC, ha nem szol bele, mert a tobbiben nagyon jo Tomlin es JH is. | En tudnek tobbet is valasztani |
több mint 5 éve
new orl Baltimore Ravens 610
Tehát a vesztes SB óta a szezonjaink:

2011: 12-4 2nd, PO
2012: 8-8 3rd
2013: 8-8 2nd
2014: 11-5 1st, PO
2015: 10-6 2nd, PO
2016: 11-5 1st, PO
2017: 13-3 1st, PO

Azaz 7 szezon alatt 5 playoff. 3 csoportgyőzelem, 3 második hely, 1 harmadik.

Akkor mondj légyszíves pár olyan edzőt, aki ugyanebben az időszakban konzisztensen jobban szerepelt, és nyugodt szívvel le lehetne cserélni rá Tomlint.
Jan
Ez nem feltétlen arról szól, hogy Tomlin rossz. Összességében hozza az alapszakaszt, de majdnem mindegy, mert utàna simàn bekapja a cumit és nem làtszik, hogy tenne ez ellen. Én spec bírom, de elmehetne thai masszàzsra, vagy feltöltődhetne valahol, aholegszàllja az ihlet és nem azt éreznénk, hogy tanàcstalanul-fogalmatlanul àllunk fel, hanem van valami olyasfajta tudatossàg a jàtékunkban, ami kreativitàst tudatossàgot feltételez.
písz
Vaspor
Kiről beszélünk, Marvin Lewisról? 😊 Mert ha Tomlinról, akkor azért jelezném hogy nem 0-7 a PO mérlege. 3 AFC döntőt játszott, amiből 2-t megnyert, és egy SB-t is.

Ha erre azt mondod, hogy lehozza az alapszakaszt, aztán a PO-ban bekapja a cumit, hát ja, kihez képest?
Jan
Te irtad a listad ami 2011-el kezdodott. Kikaptatok Tebow-tol, Tolunk 2014, 2015 "Marvin L soha nem gyozok a PO-ban" egy kis szerencsevel megvolt, de a Denver sok volt. 2016 az iranyito nelkuli Miami es a KC megvolt, de a dontoben NE egyertelmu. 2017 Jags. Ez egy elvesztett AFC donto, 3-5 mutato.

Ettol lehet sikeresnek venni ezt az idoszakot, de ha valakiben hianyerzet van szerintem az is ertheto.
new orl
Nyilván érthető, mert a szurkoló normál alapállása az, hogy minden meccset nyerjünk meg, és a nagy részüket lehetőleg simán. 😊

De továbbra is áll a kérdésem: ebben az időszakban melyik HC-k hoztak konzisztensebben jó teljesítményt?

Vagy ha csak a PO-ról beszélünk, akkor kiknek van 2011-óta 8 PO meccse, ennél jobb mérleggel?

Mert azt természetesen lehet mondani, hogy x vagy y sz.r edző, de akkor meg kellene nevezni a hozzá képest jobb edzőket, akiknek nyilván sokkal jobb eredményeik vannak adott időszakban, nem?

Értem én, hogy most egy csomóan el vannak alélva Pedersontól meg Marronetól, mert a tavalyi évük kiugró volt, de itt abból indult a vita, hogy Tomlin nem képes konzisztens jó teljesítményt hozni. Szerintem meg Belichicken kívül (aki külön kategória) az egyetlen aki hosszú távon kiegyensúlyozott jó teljesítményt hoz a ligában, de lehet hogy tévedek, várom a neveket.
Jan
Te meg azt értsd meg masrol beszélsz mint a többiek.
Ők azt mondják ezzel a kerettel legalább egy SB részvételt be kellett volna húzni. Nem sikerült és Tomlin az utóbbi időben a playoffban nem túl veretes.
Lehet hozni a Patset de 5-bol az 1 vereseg.

Más részről 69 óta a 3. Steelers HC aki folyamatosan tart egy elég magas szintet, azert szerintem kell még 1-2 leszereples, hogy elmozditsak.

Harmadrészt oké Zimmer,McVay,Pederson,Marrone bejött mint HC, de azért könnyen meg lehet borulni, amit nem igazán mernek megkockáztatni az FOban.
Toca
Előrebocsátom, hogy nagyon bírom a felsorolt edzőket, és semmiképp sem szeretnék nagyképűnek tűnni v a sajátjainkat fényezni, de azért na. (Leírom majd azt is, h Tomlinnal szvsz kiket érdemes összevetni hozzávetőleg)

Vikings: Zimmer megalkotott egy nagyon erős és fenntartható védelmet, amivel ugyanúgy nem tudta átlépni a küszöböt, mert a támadósora sose működött. Eddig a pontig az offensük nem tett le semmit az asztalra, mert nem volt értelmes QB, ezért nem volt egyensúlyban a csapata. A védelem a mai ligában már nem nyer sorozatban, de nyerhet önmaga meccset. Most betettek egy csilliódolláros irányítót, aki a számomra nyomás v nagy tét mellett mindig összeomlott, aki viszont kapott tehetséges célpontokat. Most bizonyíthatja Zim, hogy képes a nagy egészet az elvárások szerint alakítani, ami minimum egy NFC döntő idén. Ha mondjuk 3 évig konstansan hozza ezt, akkor elhiszem.

McVay: Nekem baromira tetszik a gondolkodásmódja és ahogy Goffot építi és vezérli, de neki is bizonyítania kell, hogy tud nyerni. Ne vonatkoztassunk el az esetében Son of Bumtól sem, aki mindenhol ütős defet épített, és meggyőződésem, h a tapasztalata arsnyat ér. Most a Ramsnél pénz-paripa-fegyverhalom van, szóval csak pofára lehet esni, mert ha így sem jutnak 3 évben 1x SB-ba szerintem az kudarc. Gyakorlatilag all int mennek, minden adott hozzá, jó rendszereik vannak és a csoportjukban éppen alakulóban (lejtmenet v út eleje) van minden ellenfél.

Eagles: Hasonló a helyzet, mint a Ramsnél, s bebizonyosodott, hogy komplett roster kell a sikerhez. Pederson képes nagy egészben gondolkodni és remek edzői gárdával dolgozik (Tomlinnál ez az egyik hiányosság) és beletaláltak egy fr QB-ba és a hozzátartozó sémába. Nem tudom, hogy ez meddig fejleszthető, de ott is kimaxolt capspace van, viszont ebből csak egy évet láttunk. DP nagy feladata az lesz, amit mi átéltünk már szerencsére párszor: csapat egybentartása, motiváció fenntartása, hőbörgő sztárok és öltöző kezelése (sikerességnél egyszerű - pl BILL papa nagy aduja ez), és a saját rendszered innovációja. Nálunk az utóbbi fef oldalon zsákutcába futott, off oldalon megrekedt, de ez tíz év alatt történt. Szóval Dougot én nagyon jó HC-nek tartom, de majd 3-5 év múlva mondom meg, hogy kiemelkedő-e.

Jax: Marrone, hmmm. Inkább Tom Coughlin. Sztem ő TC nélkül ugyanott tartana ezzel a rosterrel, mint Gus Bradley. Coughlin egyértelmű vezér és egy÷rtelmű, hogy ő mozgatja a szálakat. Amúgy kösz, de nem szeretném a Jax útját: folyton top3-ban húzni és sokáig gyak következmények nélkül nagy szerződéseket kukába dobni. Most persze jól néznek ki védelmi oldalon, de ugyanaz igaz rájuk, mint a Minny-re. Önmagukban nem nyernek. Hogy lesz-e normális támadóstratégiájuk hosszútávon, az kiderül...Bortlessel vannak kétségeim, de jó gameplannel egy határig (PO-ig) működhet. De évekig ez nem jó út, s lesznek gondjaik cappel már jövőre.
Fast Willie
Tok jol leirtad. A csapatok kb 5 eves periodusokat elnek meg ahol ki kell maxolni a teljesitmenyt. Altalaban nem SB az elvaras minden evben. A sasok tavaly megtettek, de csak egy tudja minden evben a tobbiek a meglevo vereseguket kell kiertekeljek es fejlodni belole hogy jovore sikeruljon. A Sasok, Rams es a Viking kozul a peldadban, nem nyerhetett csak maximum egy.

Hozok egy masik peldat. KC, allando PO szereplo es nalam ennyi volt eddig, valos esely nelkul. Most leptek vegre, de most meg be kell ernie es addig fent kell tartani a csapatot.

Na most ti magatok hogy jellemezned. Ha a SB az elvaras evrol evre akkor mas az ertekelo meeting hangulata, mintha a PO elereset tuzik ki es onnan minden ajandek volt a cel. Utobbihoz vagytok kozelebb, de nekem kevesnek tunik.