GM Javaslatok

9 feliratkozó

több mint 11 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
legyen az UDFA is az eredeti draftsorrendben oszt csókolom.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 11 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Javaslat UDFA draft-ra

Az úgynevezett budget-rendszert javasolnám, ami az alábbi módon működne itt.
Minden egyes GM-nek $100 értékű UDFA budget-je van egy adott körben - ennyi "pénzt" ajánlhat a kintlévő UDFA-kért (ezt fel lehet fogni idő- vagy érdeklődésegységként is)

Példa:
Baltimore: $60 Tavon Wilsonnak, $30 Bryce Brownnak, $10 John Hughes-nak

A 32 csapatnak egyszerre kell megtenni az ajánlatait (egy fix határidőig) - ez egy "kör"
Ezeket aztán egyszerre hozzuk nyilvánosságra, megnézzük kire milyen ajánlatok érkeztek, a játékosok az ajánlatnak megfelelően vagy "elkelnek" vagy egyelőre nem választanak csapatot.

Akik elkeltek, azokat kivesszük az elérhető UDFA-k közül.. és új kör kezdődik, a GM-ek újból $100 értékű keretet oszthatnak szét az UDFA-k között. Ez így megy addig, amig az összes GM meg nem unja/be nem jelenti, hogy nem akar többet UDFA-zni. Bejelentést, hogy többet nem UDFA-zol, nyilvánosan lehet a fórumban tenni az adott kör vége előtt.

A második/harmadik/n-edik körben viszont már nem licitálhat mindenki az összes UDFA-kra - ezzel kapcsolatban lásd a lentebbi szabályokat.
Minden UDFA el fog kell legkésőbb a három licitkörrel azután, hogy az első licit megérkezett rájuk (ha valakire a 3. körben érkezik licit először, akkor az 5. kör végére biztosan el fog kelni), megelőzendő a rétestészta licitek kialakulását - ehhez kellenek majd a különböző szabályok.

A legfontosabb technikai kérdés, az hogy az ajánlatok relatív viszonya alapján mikor kelnek/nem kelnek el játékosok, egyelőre az alábbi ötleteket dobtam össze (itt szívesen fogadok kritikát/örülnék ha mások is átgodnolnák példákkal/ellenpéldákkal)

*IN PROGRESS*

1. Egy játékost már az első körben el lehet vinni (legmagasabb ajánlattal):
(A) ha ajánlatunk legalább 25-tel több, mint a második legmagasabb ajánlóé
pl. Ravens 80, Steelers 50, Pats 30, Chargers 20, Cards 15, Lions 10 - ebben az esetben enyém az UDFA
(B) ajánlatunk több, mint az összes többi ajánlat összege
pl. Ravens 80, Steelers 65, Lions 10 - ekkor is az enyém az UDFA

-kivétel a (B) szabály alól:
ha a játékosra adott maximális licit 25-nél kisebb - ilyenkor második kör következik:
pl. Ravens 15, Pats 5, Lions 5
pl. Ravens 15, Pats 12

(C) megjegyzés: második körben csak azok a csapatok licitálhatnak a már licitet kapó UDFA-kra, akik a maximális licit legalább harmadát megadták.
Példa (az 1A kicsit megváltoztatva)
Ravens 80, Steelers 60, Pats 30, Chargers 20, Cards 15, Lions 10 - ebben az esetben a játékos nem kelt el, de a második körben csak a 80/3 fölötti liciteket küldő csapatok folytathatják, vagyis a Ravens, Steelers, Pats.

kivétel: UDFA-k, akiknél a max licit kevesebb mint 25 - rájuk lehet bárkinek is licitálni a 2. körben, azzal a különbséggel, hogy akik már az első körben is tettek licitet, ők előnyben vannak.
Akik a második körben szálnak be, azoknak a licitje csak feleannyit fog érni (és a 2. kör az utolsó, amikor be lehet szállni, 3. körben már nem.)

példa:
1.kör Ravens 15, Pats 5, Lions 5
2.kör Chargers 80, Steelers 60, Ravens 50, Pats 50 - itt a Chargers, Steelers licitje feleannyit ér - ergo Ravens/Pats nyeri a második kört... és mivel én nyertem az első kört, a Ravens viheti az UDFA-t. (lásd a következő pontot)

2. másodszorra el lehet vinni valakit
(A) ha egymás után kétszer is te licitáltad a legnagyobb összeget (egyenlőségnél is ez a helyzet)
példa:
1. kör Ravens 80, Steelers 60, Pats 30
2. kör Ravens 90, Pats 90, Steelers 85 - itt elviszem a játékost (de ha a Pats 91-et licitálna, még mindig nem kelt volna el)

(B) az előbbi említett példa a 25 alatti UDFA-kra
1.kör Ravens 15, Pats 5, Lions 5
2.kör Chargers 80, Steelers 60, Ravens 50, Pats 50 - itt a Chargers, Steelers licitje feleannyit ér - ergo Ravens/Pats nyeri a második kört... és mivel én nyertem az első kört, a Ravens viheti az UDFA-t.

3. ha az első 2 kört különböző ember nyeri, akkor kerül sor a mindent eldöntő 3. körre azok közt, akik még benn maradtak a "versenyben" - és a 3. kör végén az viszi az UDFA-t, aki a három kört összeadva, a legtöbb "pontot" áldozta rá összeadva

példa 1:

1. kör Ravens 80, Steelers 60, Bears 40, Pats 30, Chargers 20, Cards 15, Lions 10 (Chargers, Cards, Lions kiestek)
2. kör: Steelers 90, Ravens 75, Pats 60, Bears 15 (Steelers nyerte a 2. kört, jöhet a harmadik - a Bears kiesett)
3. kör: Pats 100, Steelers 90, Ravens 80

Ravens 255, Steelers 250, Pats 190 pontot költött összesen az UDFA-ra -> Ravens viszi.
*Ha a Steelers a 3.körben 95-öt ajánlott volna, és mindkét csapat 255 pontot költ, akkor a lentebb említett döntetlenszabály értelmében, ők viszik az UDFA-t.


példa 2 (25 alatti első körös UDFA-val - csak a 2. körben van felezés, a harmadikban már nincs - de a harmadikban már nem szállhat be új csapat)
1.kör Ravens 15, Pats 5, Lions 5
2.kör Chargers 90, Steelers 60, Ravens 35, Pats 30, Seahawks 20 - itt a Chargers, Steelers és Seahawks licitje feleannyit ér - marad az első 4 csapat, a Seahawks licitje túl alacsony, kevesebb mint a 45 pont (Chargers ajánlat fele)
3. kör Steelers 100, Chargers 70, Ravens 60, Pats 0 (nem ajánlottak)

Steelers 130 (0+ 60/2+100), Chargers 115 (0+ 90/2+70), Ravens 110 (15+35+60- első körben ajánlott, nincs felezés), Pats 35 (5+30+0 - nincs felezés, de 3. körben nem tett ajánlatot) - a Steelers viszi az UDFA-t.


3. egyéb kitételek:
*döntetlen esetén a tiebreaker a 3. körös, aztán a 2. körös ajánlat.
Ha nincs külöbség egyik körben sem (tegyük fel, két csapatnak"mindenképp" ey UDFA, és végignyomnak 3 kört a maximális 100-100, 100-100, 100-100 licitekkel) - akkor a random.org alapján sorsoljuk ki a játékost a két csapat közt.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
Farky Indianapolis Colts 8 295 — ℧
Töprengtem itt az FA-záson és arra gondoltam,hogy a mai világba már le lehetne ezt automatizálni, így akár megoldva,hogy minden poszton egyszerre folyjon az FA-zás.
Alapötlet egy program, benne van az összes FA akire lehet licitálni. Mindenkinek van egy saját kis felülete ahova belép és licitelhet a program meg az adott képlet szerint (lehet ami most van , lehet az Igor féle minden összetevőt figyelembe vévő durva képlete vagy akármilyen adat) szépen visszaírja, hogy az adott embernél a te licited oké-s és hozzád szeretne menni vagy nem inkább máshova. Ebben benne van,hogy kapsz visszajelzést viszont nem tudod mennyit kell emelned ahhoz hogy tuti tied legyen tehát félig vak a licit. Ehhez hozzávenném, hogy naponta egy emberre mondjuk 2x lehet licitálni (IRL példával szerintem kiröhögik az embert ha mondjuk egy nap 2-nél többször hívják fel az ügynököt hogy még 500k val emelek). És ha esetleg még azt is belevesszük, hogy naponta x játékosra lehet licitálni akkor kizárhatjuk,hogy csak azért betartok a másiknak,hogy ne olcsón vigye az emberét. Ezt nyilván lelehet bontani napokra, hogy akire már 2 napja nem licitálnak akkor az megy oda, vagy lehet határokat írni, hogyha Mario elé odaraknak egy 20 millás dealt akkor lendületből írja is alá, meg sok dolgot még amire most nem gondolok 😊
Egyelőre nem tűnik túl bonyolultnak maga ez a dolog (de az 😀 ) viszont ha van rá kereslet, akkor lehet vizsgaidőszak után megnézném, hogy mennyire megvalósítható és ha nem emészti fel a végtelen időmet (esetleg valaki be is segít) megis csinálnám.Toca
Szoftlab 1? 😀 Amúgy valami ilyesmi programra gondoltam Önlabból.tenorx
akkor én most kussolok 😀

Hungarian Indianapolis Colts Fan Club I'll always be a Colt. Always! - Peyton Manning
több mint 12 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Töprengtem itt az FA-záson és arra gondoltam,hogy a mai világba már le lehetne ezt automatizálni, így akár megoldva,hogy minden poszton egyszerre folyjon az FA-zás.
Alapötlet egy program, benne van az összes FA akire lehet licitálni. Mindenkinek van egy saját kis felülete ahova belép és licitelhet a program meg az adott képlet szerint (lehet ami most van , lehet az Igor féle minden összetevőt figyelembe vévő durva képlete vagy akármilyen adat) szépen visszaírja, hogy az adott embernél a te licited oké-s és hozzád szeretne menni vagy nem inkább máshova. Ebben benne van,hogy kapsz visszajelzést viszont nem tudod mennyit kell emelned ahhoz hogy tuti tied legyen tehát félig vak a licit. Ehhez hozzávenném, hogy naponta egy emberre mondjuk 2x lehet licitálni (IRL példával szerintem kiröhögik az embert ha mondjuk egy nap 2-nél többször hívják fel az ügynököt hogy még 500k val emelek). És ha esetleg még azt is belevesszük, hogy naponta x játékosra lehet licitálni akkor kizárhatjuk,hogy csak azért betartok a másiknak,hogy ne olcsón vigye az emberét. Ezt nyilván lelehet bontani napokra, hogy akire már 2 napja nem licitálnak akkor az megy oda, vagy lehet határokat írni, hogyha Mario elé odaraknak egy 20 millás dealt akkor lendületből írja is alá, meg sok dolgot még amire most nem gondolok 😊
Egyelőre nem tűnik túl bonyolultnak maga ez a dolog (de az 😀 ) viszont ha van rá kereslet, akkor lehet vizsgaidőszak után megnézném, hogy mennyire megvalósítható és ha nem emészti fel a végtelen időmet (esetleg valaki be is segít) megis csinálnám.Toca
Szoftlab 1? 😀 Amúgy valami ilyesmi programra gondoltam Önlabból.
több mint 12 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Vannak benne szerintem jó gondolatok, ha megoldható, akkor hajrá

több mint 12 éve
Toca Minnesota Vikings 18 667 — Vikings fan
Töprengtem itt az FA-záson és arra gondoltam,hogy a mai világba már le lehetne ezt automatizálni, így akár megoldva,hogy minden poszton egyszerre folyjon az FA-zás.
Alapötlet egy program, benne van az összes FA akire lehet licitálni. Mindenkinek van egy saját kis felülete ahova belép és licitelhet a program meg az adott képlet szerint (lehet ami most van , lehet az Igor féle minden összetevőt figyelembe vévő durva képlete vagy akármilyen adat) szépen visszaírja, hogy az adott embernél a te licited oké-s és hozzád szeretne menni vagy nem inkább máshova. Ebben benne van,hogy kapsz visszajelzést viszont nem tudod mennyit kell emelned ahhoz hogy tuti tied legyen tehát félig vak a licit. Ehhez hozzávenném, hogy naponta egy emberre mondjuk 2x lehet licitálni (IRL példával szerintem kiröhögik az embert ha mondjuk egy nap 2-nél többször hívják fel az ügynököt hogy még 500k val emelek). És ha esetleg még azt is belevesszük, hogy naponta x játékosra lehet licitálni akkor kizárhatjuk,hogy csak azért betartok a másiknak,hogy ne olcsón vigye az emberét. Ezt nyilván lelehet bontani napokra, hogy akire már 2 napja nem licitálnak akkor az megy oda, vagy lehet határokat írni, hogyha Mario elé odaraknak egy 20 millás dealt akkor lendületből írja is alá, meg sok dolgot még amire most nem gondolok 😊
Egyelőre nem tűnik túl bonyolultnak maga ez a dolog (de az 😀 ) viszont ha van rá kereslet, akkor lehet vizsgaidőszak után megnézném, hogy mennyire megvalósítható és ha nem emészti fel a végtelen időmet (esetleg valaki be is segít) megis csinálnám.
több mint 12 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Végleges:

jövőre a veteránminimumot IRL évek alapján számítjuk. Be lehet írni a szabálykönyvbe.

Kalapácsütés.

több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Megoldom, mint Alexandrosz 😛Igor
Ő is mindig a következő hétvégén oldotta meg? 😛
több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Sem Weedennél, sem a többi újoncnál nem látom a problémát 😛 Weeden többet kap, az újoncoknál meg aki 4/5 évet kap, az úgyis többet fog keresni.. míg aki hátul megy el (4-7.kör), annak simán jó a 600k/3 év.
És én speciel szeretem azt, ha minél közelebb vagyunk az IRL-hez... de az ilyen toldozgatós-foldozgatós megoldásokat, ami az elején egyszerűnek tűnik, aztán állandóan gond van belőle (lásd fizurendszer v. ez a gordiuszi csomó itten)

Megoldom, mint Alexandrosz 😛

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Legyen mindenkinek 500.000 a vetmin, oszt kész. Pár emberen spórolunk 200-300kt, pár emberen nyerünk.
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
mondjuk a vetmin ugyanaz mint IRL a cap meg nemeaglesmcnabb
Amúgy ez is belejátszik ám abba, hogy backupokat is milliós összegért lehet FA-n behúzni. Akkora a vetmin, hogy ha valaki nem 1-2. évét tölti, akkor 1-2 minimál emelés és hopp ott is a millió.
több mint 12 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
már bocs Igor, de sztem ez hülyeség, pláne ha egyre inkább IRLre hajazunk.(mondjuk a vetmin ugyanaz mint IRL a cap meg nem, de ezt írjuk be annak hogy IRL gazdagabbak a GMek 😀)

de pl. az újoncok közül is variálnánk hogy hoppá ki mennyi? 😀 jó ez a rendszer, csak így ebben a formában átláthatatlan, vagy az IRL eltöltött éveket kellene bevezetni, vagy ki kéne találni egy egyszerű, ám átlátható rendszert, ahol tudnánk követni a játékosok NFL-ben eltöltött éveit. Mivel ez utóbbi még nem nagyon akadt, maradjon az IRL oszt csá.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 10 841 — SB 50 Champion @ Grund
Ha mar ennyire kompliaklt a dolog, a legegyszerubb lenne nagy ivben tenni a szezonokra, es eletkor alapjan osztani a veteran fizut: 25 eves korig 600k, 26-30 kozott 800k, 30 felett 1 milla - kesz.
Amelyik evben XY 26 eves lesz, abban az evi szezonban ugrik a fizuja.Igor
Most kötözködjek és említsem fel Weeden-t? 😛 😊

peace



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Ha mar ennyire kompliaklt a dolog, a legegyszerubb lenne nagy ivben tenni a szezonokra, es eletkor alapjan osztani a veteran fizut: 25 eves korig 600k, 26-30 kozott 800k, 30 felett 1 milla - kesz.
Amelyik evben XY 26 eves lesz, abban az evi szezonban ugrik a fizuja.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 10 841 — SB 50 Champion @ Grund
Szerintem ha már IRL alapján mennek a rating-ek, azaz az ottani játékteljesítmény alapján (hülyeség is lenne más alapján), akkor azt KELL nézni, hogy ott mennyit játszott, nem pedig azt, hogy a GM-ben mennyit...

(((főleg amióta olyan hülyeségek is lehettek benne, mint hogy Tahi pl. a fél szezont kihagyta tobacco-elvonási tünetek miatt 😛)))StormST
uraságod ritkán szól de akkor okosat 😊eaglesmcnabb
😀 Csak így van igazán súlya... 😀



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Szerintem ha már IRL alapján mennek a rating-ek, azaz az ottani játékteljesítmény alapján (hülyeség is lenne más alapján), akkor azt KELL nézni, hogy ott mennyit játszott, nem pedig azt, hogy a GM-ben mennyit...

(((főleg amióta olyan hülyeségek is lehettek benne, mint hogy Tahi pl. a fél szezont kihagyta tobacco-elvonási tünetek miatt 😛)))StormST
uraságod ritkán szól de akkor okosat 😊

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Szerintem ha már IRL alapján mennek a rating-ek, azaz az ottani játékteljesítmény alapján (hülyeség is lenne más alapján), akkor azt KELL nézni, hogy ott mennyit játszott, nem pedig azt, hogy a GM-ben mennyit...StormST
Épp ezt akartam írni 😊 Ez pont összefüggésben van a játékos teljesítményével, amit pedig egyértelműen IRL alapján nézünk.
több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 10 841 — SB 50 Champion @ Grund
Szerintem ha már IRL alapján mennek a rating-ek, azaz az ottani játékteljesítmény alapján (hülyeség is lenne más alapján), akkor azt KELL nézni, hogy ott mennyit játszott, nem pedig azt, hogy a GM-ben mennyit...

(((főleg amióta olyan hülyeségek is lehettek benne, mint hogy Tahi pl. a fél szezont kihagyta tobacco-elvonási tünetek miatt 😛)))



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
jó, magyarul akkor egy 32 éves csókának is adhatok 685K-t például, miután nálunk 4-5 évét tolja, míg IRL meg egyébként 10-12 éve játszik az illető?
de ezt a kérdést már kristof is felvetette, így pedig ez madcattel is hülyeség
menjen az NFL.com alapján, azt csőStez
Ez így nem reális azért. Mi csatlakoztunk az IRL dolgokhoz. De ha valaki pl. nálunk 1 vagy 2 évig nem volt sehol, akkor miért kéne neki több vet min-t adni, mint amennyi jár neki? Sztem ezeknek utána lehetne járni. Persze ez nem az egyszerűbb út, azt aláírom, és nem mondom, hogy feltétlen ez legyen, de nem olyan bonyolult a helyzet.
több mint 12 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Eddig így volt ja

több mint 12 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
jó, magyarul akkor egy 32 éves csókának is adhatok 685K-t például, miután nálunk 4-5 évét tolja, míg IRL meg egyébként 10-12 éve játszik az illető?
de ezt a kérdést már kristof is felvetette, így pedig ez madcattel is hülyeség
menjen az NFL.com alapján, azt cső

több mint 12 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 717 — Sworn to the Black
Ez a szabály addig volt működőképes, amíg élt a MADCAT
így viszont, hogy megmurdált nincs sok értelmeSzegecs
megvannak a logok, adjatok egy ftp-t ahova fel tudom rakni újra az adatbázist, és meglesznek ismét. Oda felteszem az idei Fof-es idényt is.
több mint 12 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 766 — 49ers GM
JA, ráadásul ez a PS-eligible kérdéskör kapcsán is érdekes...

több mint 12 éve
Szegecs Las Vegas Raiders 1 114 — Qui Tangit Frangitur
Ez a szabály addig volt működőképes, amíg élt a MADCAT
így viszont, hogy megmurdált nincs sok értelme


The response must be equal to the threat.
több mint 12 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 159 — Eagles fan
Hát ja, ha valakinek ez gondot okoz ott már alapvető problémák vannak 😊 De egyébként véleményem szerint is az IRL-t lenne célszerű nézni, hiszen egy teszem azt négy éve draftolt, és végig peremembernek nevezhető játékosról (akinek IRL is hol volt csapata hol nem) szinte lehetetlen kinyomozni hogy itt nálunk hány évben játszott.

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes