GM Javaslatok

9 feliratkozó

több mint 11 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Mint új GM a cut rendszer e szezonbeli bevezetését nem támogatom, amilyen állapotú csapatot kaptam így örülnék ha idén még a régi szabályok maradnának. 😕Beki
minden évben jön új GM kb. szóval akkor soha ne legyen bevezetve? 😊

btw szerintem nyilvánvaló, hogy az új cut penalty idei bevezetése nem jelentené, hogy visszamenőleg, vagyis a korábbi években kötött szerződésekre is érvényes. Elvégre az új gm-ek így szopnak (még ha nem is vonatkozik rájuk a bónuszpenalty) és a régiek is, hiszen senki nem ilyen feltételekkel kötött fizetéseket eddig 😊
Vagy csak én gondoltam így? 😮

btw első ránézésre mindkettő ötlet tetszik.fetomy
Nem, szerintem is egyértelmű, hogy visszamenőleg nem büntetünk külön szerződéseket, hiszen akkor nyilván nem így kötöttük volna meg

több mint 11 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
várjuk meg míg kibaszom urlachert, utána bevezethetjük!

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
nekem mindkettő tetszik, akár idei bevezetéssel is
több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Mint új GM a cut rendszer e szezonbeli bevezetését nem támogatom, amilyen állapotú csapatot kaptam így örülnék ha idén még a régi szabályok maradnának. 😕Beki
minden évben jön új GM kb. szóval akkor soha ne legyen bevezetve? 😊

btw szerintem nyilvánvaló, hogy az új cut penalty idei bevezetése nem jelentené, hogy visszamenőleg, vagyis a korábbi években kötött szerződésekre is érvényes. Elvégre az új gm-ek így szopnak (még ha nem is vonatkozik rájuk a bónuszpenalty) és a régiek is, hiszen senki nem ilyen feltételekkel kötött fizetéseket eddig 😊
Vagy csak én gondoltam így? 😮

btw első ránézésre mindkettő ötlet tetszik.
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 766 — 49ers GM
Free agency:

Átgondolva a dolgokat mégiscsak reálisabb lenne, ha nem posztonként, hanem totálban lennének meghatározva a kreditek, mert IRL sem posztonként van ideje/energiája a GM-eknek, hanem egy free agency alatt összességében.

Ezért a javaslatom a következő lenne:
Reálisan ha egy csapat megszerez egy offseasonban 3 sztárt (fizetése legalább a poszt franchise tag értékének 80%-a), 5 szolid kezdőt (fizetése legalább a poszt franchise tag értékének 50%-a) és 10 megfelelő back-up játékost (fizetésük nagyobb, mint a veterán minimum), akkor bőven-bőven megtette, amit free agency alatt meg lehet tenni szerintem.

Vagyis az én modellemben a fenti játékosmennyiségeket kicsit túllőve minden GM kapná az alábbi kreditmennyiséget:
4 sztárjátékosra 4x6 kredit = 24 kredit
6 szolid kezdőre 6x4 kredit = 24 kredit
12 megfelelő back-upra 12x2 kredit= 24 kredit

Vagyis mindenki összesen 72 kreditből gazdálkodhatna. Természetesen ez nem csak a fenti bontásban használható, ez csak a logikai levezetés, hogy hogyan jött ki a 72.

Ajánlattételek és kreditfogyások:
Aki szerződtet egy fenti kategóriájú játékost, annak a kreditkerete a fenti mennyiséggel csökken.
Aki ajánlatot tesz egy játékosra, de nem sikerül megszereznie, az a kreditérték felét bukja el (ez jelképezi a tárgyalásokra történő idő/energiaráfordítást).
A kreditfogyásnál a végső szerződés értéke számít, nem a játékosnak a csapat által tett ajánlat (vagyis hiába ajánlana valaki mondjuk Mario Williams-nek 1 millás szerződést, a 10.000.000$ feletti végösszegnek megfelelően bukna kreditet.

Tehát aki minden FA-körben 3-4 sztárra próbál ajánlatot tenni, az gyorsan ki fog fogyni a kreditekből (elbukik mondjuk 10-szer 3 kreditet), így mindenki jobban meg fogja gondolni, hogy kiért is száll versenybe, mert IRL sem úgy zajlanak a dolgok, hogy egy csapat hirtelen giga szerződést ajánl mondjuk 4-5 erős kezdő FA OL játékosnak. Versenybe száll 1-2 játékosért, és próbálja őket megszerezni, leigazolni, kockáztatva azt, hogy ha nem jön össze, közben a többi hasonló szintű sztárjátékos elszerződik máshova, és csak gyengébb játékosok jutnak.

Tehát eszerint mondjuk a gyakorlat így nézne ki:
Verió 1:
A free agency alatt a GM versenybe száll 6 sztárért, ebből 2-t tud megszerezni: 4x3 kredit (bukott licitek) + 2x6 kredit (megnyert licitek) = 24 kredit
Szintén versenybe száll 14 szolíd kezdőért, ebből 6 kerül a csapathoz: 8x2 + 6*4 = 40 kredit
Így szerzett 8 kezdő játékost, de nem nagyon maradt emellett lehetősége a keret feltöltésével foglalkozni, ugyanis csak 12 kreditje maradt, amiből mondjuk ajánl 9 back-upra, amiből 3-at tud megszerezni: 6x1 + 3x2 = 12 kredit
Összesen 72 kreditből 11 FA került a csapathoz, 3 sztár + 6 jó kezdő + 3 erős back-up megoszlásban.


Verzió 2:
A GM versenybe száll 3 sztárjátékosért, ebből 1-t megszerez: 2x3 + 1x6 = 12 kredit
Szintén benevez 18 szolid kezdőre, ebből 10-et leigazol: 8x2 + 10x4 = 56 kredit
Így csak 4 kreditje marad a back-up posztok feltöltésére, ajánl 3 játékosnak, 1-et megszerez: 2x1 + 1x2 = 4 kredit
Így összességében 12 játékost igazolt le, akiből ugyan csak 1 kiemelkedő van, de nagyon masszív lett a kezdősor, cserébe a tartalékokra kevesebb idő maradt.

Verzió 3:
Csak a sztárok kellenek, ajánl a GM 12 szerződést, ebből 4-et meg is tud szerezni: 8x3 + 4x6 = 48 kredit
A kezdőposztokra így már kevesebb figyelem jut, 9 játékos kap ajánlatot, ebből 3-at sikerül leigazolni: 6x2 + 3x4 kredit= 24 kredit
Ezzel a keret elfogyott, 7 játékos érkezett, ebből 4 igazi húzónév, viszont a többi posztra nem maradt annyi idő/energia, jöhet az imádkozás a drafton, meg jöhetnek az UDFA és vet.mines játékosok feltölteni a keretet.

Remélem, nagyjából érthető lett a dolog. 😊

több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Mint új GM a cut rendszer e szezonbeli bevezetését nem támogatom, amilyen állapotú csapatot kaptam így örülnék ha idén még a régi szabályok maradnának. 😕
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 766 — 49ers GM
Na, kicsit gondolkodtam a korábbiakon, és lenne egy-két konkrétabb felvetésem:

1. Cut rendszer (ez az egyszerűbb, ezért ezzel kezdem):
Az összes bünti számítson az adott évre-módszer szerintem kicsit drasztikus elsőre, ezért én egy ilyet javasolnék:
- Ha a szerződésből visszalévő évek száma max. 2 év, akkor az egész bünti az adott évre számít.
- Ha a szerződésből legalább 3 év van vissza, akkor a bünti eloszlik az aktuális és a következő év között 50-50%-ban.
A cuthatárokon is alakítanék kicsit:
- 1.500.000$-ig 10%
- 1.500.001$-tól 4.000.000$-ig 20%
- 4.000.001$-tól 30%
Ezzel az olcsó játékosokat nem "védenénk túl", viszont a nagyobb fizetésű FA-k túlfizetését kicsit meggondolná az ember.
Továbbá az eszetlen kerettúltöltéseket megakadályozandó, akit a szerződése évében vágnak ki, ott dupla cut penalty lenne, akit a következő évben, ott pedig 1,5-szeres lenne a szorzó. A vet.mines játékosokat viszont továbbra sem büntetném, mert IRL is tele vannak töltve az offseason keretek ilyen arcokkal.
A dupla és 1,5-szeres szorzók nem vonatkoznának az új GM-ekre, akik általában egy kevésbé jó állapotú csapatot vesznek át, sok felesleges ballaszttal, őket nem büntetném duplán.
Gyakorlati példák:
- évi 1.400.000$-os, 3 hátralévő éves szerződésű játékos cutja:
Össz cut bünti: 420.000$, ez elosztva 2 évre 240.000-240.000$.
- évi 1.400.000$-os, 2 hátralévő éves szerződésű játékos cutja:
össz cut bünti: 280.000$, mind az adott évre
- évi 1.400.000$-os, 3 hátralévő éves szerződésű játékos cutja a szerződtetést követő évben:
Össz cut bünti: 420.000$ x 1,5 = 630.000$, ez elosztva 2 évre 315.000-315.000$
- évi 6.000.000$-os, 3 hátralévő éves szerződésű játékos cutja:
Össz cut bünti: 5.400.000$, ez elosztva 2 évre 2.700.000$-2.700.000$ éves bünti
- évi 6.000.000$-os, 2 hátralévő éves szerződésű játékos cutja:
Össz cut bünti: 3.600.000$, mind az adott évre
- évi 6.000.000$-os, 3 hátralévő éves szerződésű játékos cutja a szerződtetést követő évben:
Össz cut bünti: 5.400.000$ x 1,5 = 8.100.000$, elosztva két évre évi 4.050.000$

A szorzók nem vonatkoznának a saját hosszabbításokra, csak a free agency-n megszerzett játékosokra, a hosszabbított játékosokra csak a cuthatárok és a %-ok lennének érvényesek.

FA javaslat a következő hsz-ben.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 826 — Nega Scott
Majd írjunk ki rá egy szavazást azért, én nem biztos, hogy egyet fogok érteni vele, ha nem lesz elég sok kredit szétosztva, ami tényleg csak az állatkodást gátolja meg.Rajna
tehat az egyetlen felmerulo problema szamodra, ha jolertem az, ha nincs eleg kredit ? tehat az elvvel nincs baj ? ez azert orvendetes, mert ezen a legegyszerubb segiteni. amugy par dolog szvsz meg a heten menjen szavazasba, mert ezekkel a majdokkal magunkat szurjuk tokon es a vegen megint nem valtozik majd semmi es megy majd a vinnyogas szezon kozben a kiskapukat hasznalok miatt.MMMS
Alapvetően nem vagyok az ellen, hogy az össze-vissza vagdalkozást valamelyest leszabályozzuk (bár szerintem ez annyira nem fontos), viszont ha valahogy rosszul lesz belőve az érték és emberek a kredittúllépés miatt nem tudnak szerezni fontosabb emberkéket az rossz lesz.

A szavazást meg felőlem akármikor el lehet kezdeni, ha valami működő javaslatot leraksz/valaki lerak ide.

több mint 11 éve
MMMS Indianapolis Colts 2 326 — 51st state
Majd írjunk ki rá egy szavazást azért, én nem biztos, hogy egyet fogok érteni vele, ha nem lesz elég sok kredit szétosztva, ami tényleg csak az állatkodást gátolja meg.Rajna
tehat az egyetlen felmerulo problema szamodra, ha jolertem az, ha nincs eleg kredit ? tehat az elvvel nincs baj ? ez azert orvendetes, mert ezen a legegyszerubb segiteni. amugy par dolog szvsz meg a heten menjen szavazasba, mert ezekkel a majdokkal magunkat szurjuk tokon es a vegen megint nem valtozik majd semmi es megy majd a vinnyogas szezon kozben a kiskapukat hasznalok miatt.

the area dividing the brain and the soul/is affected in many ways by experience –/some lose all mind and become soul: insane./some lose all soul and become mind: intellectual./some lose both and become: accepted.
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 826 — Nega Scott
Majd írjunk ki rá egy szavazást azért, én nem biztos, hogy egyet fogok érteni vele, ha nem lesz elég sok kredit szétosztva, ami tényleg csak az állatkodást gátolja meg.

több mint 11 éve
MMMS Indianapolis Colts 2 326 — 51st state
na, ha begyere, akkor megirom rendesen a heten es csak bekell masolni a szabalykonyvbe. elso evben en csak koronkenti limittel, fapadosan vezetnem be. azert, mert kesobb lehetne maskepp is trukkozni a kreditekkel, ugy h az ajanlattetelt szamoljuk kreditert. pl okaert vegyunk egy rbt, aki a csapatomnak nagyon kell, gigamega #1 a kivansaglistamon es erte hajlando lennek ignoralni a fa piac mas reszet. az 1,2,3,4 lepcsok maradnanak, de szorzokent jatszananak szerepet. tehat, ha ajanlatot tolok Gipsz Jakab hof rb ele, ami biztositana szamara a fr tag 70%nyi fizetest, az 3 kredit lenne. ugyanakkor jon vmi buzi, aki kiakar utni a nyeregbol, betol egy 84 %os szerzodest, tudvan h nekem innet 4 kopejkaert merik az embert. innentol barhany ajanlatot teszek az mind 4 vecepapirba fajna, a lenyeg az, h ajanlatonkent szamolodna savonkent a kredit es nem megszerzett jatekosonkent. tehat ha megszerzem, ha nem, nekem az erte valo licitalas 3+ajanlattetel szamax4 kreditembe kerult alairatastol fuggetlenul. ennel a modszernel termeszetesen mindenki az fa osszessegere kapna elkoltheto kreditet, nem koronkent. ehhez viszont iden alaposan megkene figyelni az ossz fa tevekenyseget h egy jo kreditszamot lehessen meghatarozni, mert ez totalis vakrepules lenne latatlanba bemondani. koronkent, alairtra sztem egy epeszu ember siman kitalalja a szamokat, amik nem tul szigoruak, de nem is tulzottan engedenyek, de ez akit feljebb irtam nagyon razos lenne. az idei verziohoz mondanam meg, h minden tulkoltott kredit 1 milla cutbunti az adott targyevben es igy tenyleg megnezne mindenki, h kire mennyire megy ra, sot igy eleg nagy muveszet lenne elkolteni mindent, mintahogy irl is szerencsesnek mondhato az, aki az idejenek es penzenek a keresztmetszetebol a maximumot tudja kihozni.

the area dividing the brain and the soul/is affected in many ways by experience –/some lose all mind and become soul: insane./some lose all soul and become mind: intellectual./some lose both and become: accepted.
több mint 11 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
Na ez a kredit cucc jó dolog. Ha nem tudunk elvinni valakit nincs kreditlevonás, tehát nyugodtan lehet másra menni, ez így nagyon jó dolog, és nem lenne a megszokott 25 vetmines offer 1. másodpercben sem 😊

Az egész FA-ra vonatkozóan sem rossz, mondjuk azzal is jól rá lehet fázni, ha az ember nem jól gazdálkodik az elején, de az már legyen az ő baja 😀 Azért én jobban örülnék a körönkéntinek 😊fetomy
Én is, de csak azért, mert szerintem borzasztó nehéz lenne reálisan belőni egy össz kredit értéket az egész FA-ra.somoskovig
sztem át kéne nézni ki mennyit költött tavaly FA-n, így be lehetne lőni az értéket.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Hmm, ez a kredites dolog is igen jól hangzik és valóban izgalmasabbá tenné a dolgokat és meg kellene gondolni kire menne rá a GM az adott poszton.
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 766 — 49ers GM
Na ez a kredit cucc jó dolog. Ha nem tudunk elvinni valakit nincs kreditlevonás, tehát nyugodtan lehet másra menni, ez így nagyon jó dolog, és nem lenne a megszokott 25 vetmines offer 1. másodpercben sem 😊

Az egész FA-ra vonatkozóan sem rossz, mondjuk azzal is jól rá lehet fázni, ha az ember nem jól gazdálkodik az elején, de az már legyen az ő baja 😀 Azért én jobban örülnék a körönkéntinek 😊fetomy
Én is, de csak azért, mert szerintem borzasztó nehéz lenne reálisan belőni egy össz kredit értéket az egész FA-ra.

több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Na ez a kredit cucc jó dolog. Ha nem tudunk elvinni valakit nincs kreditlevonás, tehát nyugodtan lehet másra menni, ez így nagyon jó dolog, és nem lenne a megszokott 25 vetmines offer 1. másodpercben sem 😊

Az egész FA-ra vonatkozóan sem rossz, mondjuk azzal is jól rá lehet fázni, ha az ember nem jól gazdálkodik az elején, de az már legyen az ő baja 😀 Azért én jobban örülnék a körönkéntinek 😊
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
Nekem is, annyiban finomítanám h nekem jobban tetszene ha lenne x kredited, de azt tetszőlegesen használhatnád fel a posztok között.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 766 — 49ers GM
Ez a kreditrendszer nekem tetszik.

több mint 11 éve
MMMS Indianapolis Colts 2 326 — 51st state
Sulyozni is lehetne a dolgot h szabalyozodjon mindenki fa tevekenysege, az irl idokorlat erzekeltetese miatt. Minden korben x kredit allna rendelkezesre a jatekosok igazolasat illetoen. A vetmines jatekosok 1 kreditbe kerulnenek. Aki a posztjan aktualis fr tag 50%at megkapja, az 2be kerul. A fr tag 50-85 %a szerzodest kapok 3at ernek. 85%ot legalabb elero szerzodest kicsikaro jatekos engedelyenek megszerzese 4 kreditbe kerulne.
Sztem posztkortol fuggoen 6-14 kredit eleg lenne koronkent.
Igy lehetne tobb jatekosra is komolyabban ramenni, viszont elkerulheto h rausszanak a nepek egyszerre egy poszton 15-20 emberre, ami emberi eroforrassal kb kivitelezhetetlen lenne.
Felmilla-milla emelesi rendszer nem lenne egyaltalan nem rossz otlet szerintem

the area dividing the brain and the soul/is affected in many ways by experience –/some lose all mind and become soul: insane./some lose all soul and become mind: intellectual./some lose both and become: accepted.
több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Oké, bár szerintem ha 100x emelsz rá sem garantálja hogy a tied lesz ,de mindegy ez legalább korrekt 😊
Mondjuk azzal nem számolsz, hogy nem csak neked van licit kereted ergo előbb utóbb lesz embered, amúgy meg nem látom elő írva hogy ha neked kell 4 ember akkor meg is kell kapd. Pont ezért tetszene a rendszer mert így gondolkoznod is kell, hogy ki a prioros ki nem, ki az akit még megszerezhetsz ki az akit nem. De gondoltam, hogy nem fog tetszeni nem is baj ,csak ötlet volt.
Akkor én maradok a bármilyen vaklicites forma megvalósításánál 😊Toca
- De nem értesz. Pont mondom, hogy 1 embernél lehet limit, nem 1-re akarok 100x emelni, hanem hogy ha XY-ra már nincs esélyem akkor legyen még másra is. 😊
- Nincs előírva, hogy ha 4 ember kell, akkor megszerezzem mindet, de nem is ez a fontos most. Mondtam is a korábbi hszemben, hogy elsőre ez abszolút nem hülye ötlet, csak a fő probléma, hogy a gyengébb csapatok kerülnek tőle hátrányos helyzetbe, az erősebbek pedig előnyösebbe.

Persze tudom, hogy a jobb csapatok nem szeretik ha a gyengéknek kedvezünk, de IRL is mindig célja az NFL-nek a kiegyenlítődés. Ráadásul nálunk abszolút nem elhanyagolható amit empty írt. Valaki átvesz egy szar csapatot, főleg ha kevés pickkel, akkor vagy marad neki a sok szar FA-n vagy a sok udfa. Egyik se túl jó ötlet :/
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 667 — Vikings fan
...Toca
De jó hogy te is azt hiszed, hogy elolvassuk az ötletet, és átgondolás nélkül kukába dobjuk... Bocs, de én legalábbis általában nem felületesen kezelem ezeket, viszont ha aztán nem tetszik, akkor megmondom. Ha lehet rajta finomítani -szerintem- akkor azt is mondom.
Te ötleteddel a bajom nem az, hogy én komplett OL sort akarok hozni FA-n. Hanem az, hogy kell nekem mondjuk 1 starter G, és 3 backup akárhova. Namost van mondjuk 6 starter G a piacon. Van 10 lehetőségem ajánlani.
No1 prioritású emberemre nyomok 2m-t. Valaki ráajánl 2.5-öt. Én biztosra akarok menni és még túl is fizetem, legyen 3.5m. De van egy barom aki rányom nekem 4-et. Nem az enyém az ember, elment 2 lehetőség.
no2 prioritású emberemnél már tekintélyt parancsolok, rögtön rádobok 3m-t, amit max megadnék érte. De jön két ember is, lényeg hogy már 4.5 millát kéne megadnom. 2/0 és elment 3 lehetőség.
no3 prioritású emberemre már nagy a szükség és fogy a lehetőség, dobok rá 4m-t. Nem lett az enyém, de tovább nem megyek mert ígyis elment 4 lehetőség.
Jöjjön a 3 backup ember aki kellene.
no1 backupra nyomok 1.2m-t, de jön valaki 1.5-el. Kezdőm nem lett, ki tudja mi lesz még, túlfizetem 2m-val. Tegyük fel az enyém, elment 6 lehetőség.
no2 backupra ajánlok rögtön 1.5m-t, de jön egy nagy lóvés nagy needes 2m-val, ami már kurvasok érte. 7 lehetőség.
no3 backupra rádobok 1.5m-t, rámajánlanak 2m-ig. Megint kurvanagy túlfizetés, hagyom.
no4 backupra ajánlok már 1.8-at. Erre is ráajánl valaki, nem tudom megadni. 9 opció elment.

Tehát összegezve ott állok, hogy az 1+3-as needre szereztem 0+1 embert azt is túlfizetve, és a maradék 3 helyre maradt 1 próbálkozási lehetőségem. Nem az a lényeg, hogy hány ember kell nekem, hanem hogy főleg egy bővebb piacnál, ahol sok a használható játékos, eljutunk oda, hogy vagy túlfizetek vagy beszopom. Előbbi nem jó senkinek aki szeretne hosszabbítani is, utóbbi nem jó nekem. Mellesleg a legvalószínűbben szopó GM-ek azok, akiknek szarabb a csapatuk, hiszen ha jó a csapatom, kell max 2 ember FA-ról, akkor királykodhatok, nem kell túlfizetnem sem, de ha több ember kell, és nem szeretném tovább süllyeszteni a csapatom udfa rosterrel akkor túlfizetek mint a szar, vagy szopok.

Az emberenkénti korlát az felőlem bevezethető, hogy ne legyenek irreális 100 lépcsős emelgetések, habár gyakorlatilag garantálja a túlfizetéseket, viszont a körös limitálás nem teszi reálissá a játékot. Legalábbis meggyőződésem, hogy IRL a csapatoknak megvannak a célpontjaik, és addig és annyinál próbálkoznak, ameddig be nem töltik azokat a lyukakat amiket akarnak, vagy amíg el nem fogy a kiszemeltek listája.

Finomítani lehet, lehet találgatni mennyi legyen a körlimit, de én ezért nem akarok finomítani rajta, mert szerintem alapvetően nem jó ötlet. Mint mondtam játékosonként oké, körönként nem. Szerintem.fetomy
Oké, bár szerintem ha 100x emelsz rá sem garantálja hogy a tied lesz ,de mindegy ez legalább korrekt 😊
Mondjuk azzal nem számolsz, hogy nem csak neked van licit kereted ergo előbb utóbb lesz embered, amúgy meg nem látom elő írva hogy ha neked kell 4 ember akkor meg is kell kapd. Pont ezért tetszene a rendszer mert így gondolkoznod is kell, hogy ki a prioros ki nem, ki az akit még megszerezhetsz ki az akit nem. De gondoltam, hogy nem fog tetszeni nem is baj ,csak ötlet volt.
Akkor én maradok a bármilyen vaklicites forma megvalósításánál 😊
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 826 — Nega Scott
Nekem tetszik Rajna NPV-s rendszere, de nem tudom, hogy ezt hogy lehetne normálisan vezetni FA közben, mindenki beírja az összes évre külön a fizetést, és vezesse mindenki magának az összes ajánlatot a táblázatban? adam8
Hát szerintem otthon magának mindenki kiszámolja és NPV-t ajánl, nem tudjuk, ez pontosan mit takar de annyira nem is fontos.

több mint 11 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 646
Nekem tetszik Rajna NPV-s rendszere, de nem tudom, hogy ezt hogy lehetne normálisan vezetni FA közben, mindenki beírja az összes évre külön a fizetést, és vezesse mindenki magának az összes ajánlatot a táblázatban?

több mint 11 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Osztom.
Mondjuk a játékosonkénti limit nekem tetszik, de néhány esetekben ott is komoly túlfizetés lesz.
De ez nem zavar, mert amint láttuk már tavaly, vagy akár előtte is, enélkül is vannak brutális túlfizetések, szóval rosszabb nem lesz. Egyszerűen kizárja a gyors, licitekkel való dobálózás lehetőségét, ami jó, de aztán amikor valaki kurvára kell majd és lesz rá 1, azaz egyetlen lehetőséged, hogy még behúzd, nyilván durva összeget nyomsz rá, hogy kivédd a visszaemelés lehetőségét. De ez vállalható szerintem így is teljesen.
Maximum 3-szor lehessen ráemelni ugyanarra a játékosra, az épp elég.
És amit felvetettetek már ezzel kapcsolatosan, hogy a licitálásba csak X időn belül lehessen becsatlakozni, az is kell, hogy kivédjük az időhúzókat. Talán Igor mondta, de ez jó ötlet.
Az FA-ba jelen pillanatban ezeket próbálnám be egyedül, a többi talán túl sok... Főleg így, hogy megint nem jutottunk el szinte sehová sem érdemlegesen, a szezon meg hamarosan kezdődne. Szerintem sem Höri, sem más adminisztrátor nem vállalná be a módosítgatásokkal, átírogatásokkal való melókat így az utolsó pillanatokban.

több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
...Toca
De jó hogy te is azt hiszed, hogy elolvassuk az ötletet, és átgondolás nélkül kukába dobjuk... Bocs, de én legalábbis általában nem felületesen kezelem ezeket, viszont ha aztán nem tetszik, akkor megmondom. Ha lehet rajta finomítani -szerintem- akkor azt is mondom.
Te ötleteddel a bajom nem az, hogy én komplett OL sort akarok hozni FA-n. Hanem az, hogy kell nekem mondjuk 1 starter G, és 3 backup akárhova. Namost van mondjuk 6 starter G a piacon. Van 10 lehetőségem ajánlani.
No1 prioritású emberemre nyomok 2m-t. Valaki ráajánl 2.5-öt. Én biztosra akarok menni és még túl is fizetem, legyen 3.5m. De van egy barom aki rányom nekem 4-et. Nem az enyém az ember, elment 2 lehetőség.
no2 prioritású emberemnél már tekintélyt parancsolok, rögtön rádobok 3m-t, amit max megadnék érte. De jön két ember is, lényeg hogy már 4.5 millát kéne megadnom. 2/0 és elment 3 lehetőség.
no3 prioritású emberemre már nagy a szükség és fogy a lehetőség, dobok rá 4m-t. Nem lett az enyém, de tovább nem megyek mert ígyis elment 4 lehetőség.
Jöjjön a 3 backup ember aki kellene.
no1 backupra nyomok 1.2m-t, de jön valaki 1.5-el. Kezdőm nem lett, ki tudja mi lesz még, túlfizetem 2m-val. Tegyük fel az enyém, elment 6 lehetőség.
no2 backupra ajánlok rögtön 1.5m-t, de jön egy nagy lóvés nagy needes 2m-val, ami már kurvasok érte. 7 lehetőség.
no3 backupra rádobok 1.5m-t, rámajánlanak 2m-ig. Megint kurvanagy túlfizetés, hagyom.
no4 backupra ajánlok már 1.8-at. Erre is ráajánl valaki, nem tudom megadni. 9 opció elment.

Tehát összegezve ott állok, hogy az 1+3-as needre szereztem 0+1 embert azt is túlfizetve, és a maradék 3 helyre maradt 1 próbálkozási lehetőségem. Nem az a lényeg, hogy hány ember kell nekem, hanem hogy főleg egy bővebb piacnál, ahol sok a használható játékos, eljutunk oda, hogy vagy túlfizetek vagy beszopom. Előbbi nem jó senkinek aki szeretne hosszabbítani is, utóbbi nem jó nekem. Mellesleg a legvalószínűbben szopó GM-ek azok, akiknek szarabb a csapatuk, hiszen ha jó a csapatom, kell max 2 ember FA-ról, akkor királykodhatok, nem kell túlfizetnem sem, de ha több ember kell, és nem szeretném tovább süllyeszteni a csapatom udfa rosterrel akkor túlfizetek mint a szar, vagy szopok.

Az emberenkénti korlát az felőlem bevezethető, hogy ne legyenek irreális 100 lépcsős emelgetések, habár gyakorlatilag garantálja a túlfizetéseket, viszont a körös limitálás nem teszi reálissá a játékot. Legalábbis meggyőződésem, hogy IRL a csapatoknak megvannak a célpontjaik, és addig és annyinál próbálkoznak, ameddig be nem töltik azokat a lyukakat amiket akarnak, vagy amíg el nem fogy a kiszemeltek listája.

Finomítani lehet, lehet találgatni mennyi legyen a körlimit, de én ezért nem akarok finomítani rajta, mert szerintem alapvetően nem jó ötlet. Mint mondtam játékosonként oké, körönként nem. Szerintem.
több mint 11 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Egyébként a standard 4 éves szerződés is hülyeség szerintem.. mégha az első kört el is nézem (bár ez is fura), a hátsó körösekéből simán le lehetne csippenteni sztem.. sztem no comment egy 4 éves kontrakt Mr Irrelevantnak.

Ez miért is lett bevezetve amúgy.. egyszerűsítés miatt?

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)