Filmek

40 feliratkozó

több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 875 — No es importante
Beugrik egyből, hogy ki a 12. aki hiányzik a képről? Melyik karakter?Sobri Jóska
azzal le is lőném a film egyik poénját 😊

most olvasom csak, hogy a Hálózatot is Lumet rendezte, akkor ezt is muszáj
http://www.youtube.com/watch?v=q_qgVn-Op7Q


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
Beugrik egyből, hogy ki a 12. aki hiányzik a képről? Melyik karakter?

több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 875 — No es importante
nyugodj békében Sidney Lumet!



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Az ember ha látta az Annie Hall-t, a Szerelem és halál-t, a Játszd újra Sam-et, a Rádió aranykorát, a Fogd a pénzt és fuss-t vagy éppen a Zelig-et, nem tud nem Woody fan lenni. 😊Sobri Jóska
Így van. 😊 Ezek olyan klasszikusok, melyeket akárhányszor meglehet nézni, és mindig végigröhögöd magad rajta. 😊 Aki ezek tán sem lesz az, azzal valami baj van. 😊 😛

"Almalé darvánnal, óriási ötlet." 😂 😂
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
Az ember ha látta az Annie Hall-t, a Szerelem és halál-t, a Játszd újra Sam-et, a Rádió aranykorát, a Fogd a pénzt és fuss-t vagy éppen a Zelig-et, nem tud nem Woody fan lenni. 😊

több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 875 — No es importante
én még Woody Allen fan se különösebben vagyok, de azon kívül, hogy nagyon bejön ez a "mokumentarista" stílus, elképesztő nagy szövegek vannak benne 😊

"bár a család egy tekepálya fölött lakott, a tekepálya tulajdonosa feljelentette őket csendháborításért..."

70 perc kemény vígjáték, de közben egy elég sok embert érintő, szomorú dolog a téma


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
most hallgattam meg a vasárnapi A hét mesterlövészét, hatalmas filmekről beszéltek:

Zelig
Isten hozta, miszter! [Being there]
Egy fiúról
Underground

Kategória: drámába hajló vígjátékok, szóval bátran ajánlom mind a négyet mindenkinek, sőt az első kettő szerintem egyenesen kötelezőJJ
A Zelig valóban zseniális, nálam benne van a Woody Allen top5-ben.
A film profanizálva arról szól, hogy Woody (Zelig) egy kisember, aki mint valami emberi kaméleon, mindig hasonul a környezetéhez, és ez az egész dokumentarista feelingben, beszarás.
Pár kép ízelítőül:






több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 642
Kis iszogatás után megnéztük pár homieval a jackass 3-mat, könnyeztem, szavakat nemtalálok rá menniyre elmebeteg idióta vadálltok ezk 😀
több mint 13 éve
Sanco Green Bay Packers 2 732 — Rest of the World fan
A Filmmúzeumon most kezdődik az Apám nevében.
Kötelező darab.
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 875 — No es importante
most hallgattam meg a vasárnapi A hét mesterlövészét, hatalmas filmekről beszéltek:

Zelig
Isten hozta, miszter! [Being there]
Egy fiúról
Underground

Kategória: drámába hajló vígjátékok, szóval bátran ajánlom mind a négyet mindenkinek, sőt az első kettő szerintem egyenesen kötelező


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 642
Indi 3-mat épp minap néztem meg újra, szerintem messze az a legjobb rész.
több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Régi 😛 amivel én nem értek egyet:
- Indy: 1/3 isten, de a kettes nem annyira jó (mondjuk 6-7)
- Die Hard dettó
- Godfather 1 csak 9 pont? Blasphemy 😛
- nekem a Mad Max nem jött be, de sztem a kettes/egyes azért közelebb van az én szememben.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
Alien3 a legjobb. Ez nagy nagy hiba.
De maga a grafika valóban ötletes.

több mint 13 éve
Duff Seattle Seahawks 3 037
Van benne 1,2 fail, de azért linkelem, mert ötletes 😊
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
Az örökség, avagy Gutentág, faszikáim magyarul full: http://www.youtube.com/watch?v=44Lqf8vBtU0

Az egyik legmókásabb cseh film ever.Dzsokijuing
Igen, igen 😊
Bohus a legnagyobb király 😊

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Az örökség, avagy Gutentág, faszikáim magyarul full: http://www.youtube.com/watch?v=44Lqf8vBtU0

Az egyik legmókásabb cseh film ever.Dzsokijuing
Köszönöm! Már régóta keresem, eszembe nem jutott volna a youtube... A LEGJOBB!
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 182 — Saturday Night Lights
Az örökség, avagy Gutentág, faszikáim magyarul full: http://www.youtube.com/watch?v=44Lqf8vBtU0

Az egyik legmókásabb cseh film ever.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
off: Sobri, nem illik a nyelvedhez ez a sok "turha jó" 😀

A Sherlock nekem is tetszett.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
Én is adok erre majd pénzt.
Én inkább az ilyen beharangozókra nem szoktam sokat adni.
Egyébként a 2 fentebb írt film mindkettő kurva jó. A Tombstone is, és a Sherlock Holmes is.
Bár inkább Wild Wild West szerűnek tűnik, de ahogy ennyi sztoriból kurva jót is ki lehet hozni, úgy dzs-kategóriás fost is. Majd meglátjuk.

több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Új Wyatt Earp mozi...

Az egyelőre Wild Guns munkacímmel megírt, új Wyatt Earp-sztori forgatókönyve a filmes oldalak értesülései szerint a 93-as Tombstone és a 2009-es Sherlock Holmes keveréke lenne: a két legendás vadnyugati pisztolyhőst [Wyatt Earp & Doc Holliday] Ülő Bika törzsfőnök bízza meg azzal, hogy hozzák vissza az elrabolt lányát, akit egy brutális varázserejű sámán tart fogságban.
:o

és erre vki ad pénzt. no comment.

És ezzel párhuzamosan jön majd még egy film Val Kilmerrel Earpként, bár az alkotói gárda (rendező, író) nem sok jót ígét: http://www.imdb.com/title/tt1861439/

az index cikke: http://index.hu/kultur/cinematrix/hirblog/2011/04/06/wyatt_earp_es_doc_holliday_is_visszater/
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 182 — Saturday Night Lights
Ja, nem is írtam.. de asszem vasárnap este adta a TV2 a Keresztapát.. éjjel 1-től. Már nem vagyok biztos, de asszem ez azt jelenti, hogy hajnali 3:40-ig tartott.
Most ennek mi értelme van, valaki magyarázza meg nekem... mert egyszerűen nem értem.

Elhiszem, hogy este 8-tól lehet, hogy üzeltpolitikailag nem lenne nyerő (bár fene tudja.. azért a Keresztapa az olyan film, ami elé az értelmes férfiember bármikor leül 😊) - és ilyen filmet berakni tölteléknek az ezo TV, meg teleshop ideje helyett... noooormális?Igor
mondjuk én megnéztem,nem volt szívem lefeküdni 😀 rá is ment a hétfőmmaximilien
Én is végignéztem 😀, várom a 2-3-at.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
Ezt a filmbeszerzéses dolgot nem tudtam, köszi az infot. Viszont hiába adnak le egy Keresztapa féle filmet akárhányszor, véleményem szerint még mindig többet ér, mint egy amcsi B-kategóriás csoda. Attól, hogy az új filmekkel csomagban járnak ilyenek is, még nem feltétlenül kellene mindegyikkel kínozni is a nézőket (lásd sportközvetítéses példád).
A Hajdú Péter számomra olyan szinten visszataszító figura, hogy a műsora előzetesét ha meglátom, már az is zavar. Nálam Győzikével egy kaliber, de a legszomorúbb, hogy ezek szerint ilyesmire van igény Magyarországon. Na de ez már tényleg nem ebbe a topicba tartozik.Dub
Azért senki se gondolja, hogy egy B film és minden idők egyik legjobb, elgelismertebb mesterműve egy kategória.
Viszont azt ne feled, hogy nem lehet mindig a legfinomabb szarvasgombát, kaviárt, lazacot, meg efféléket enni.
Néha a gourmand is rávágyik egy vajaskenyérre, sima sajttal.
Én filmbuzinak tartom magam, de néha egy B-filmnek nevezett semmi kis lövöldözés, vagy vígjáték is ki tud kapcsolni, nem csak a mesterművek.
Kell ez is, az is, bár tévében filmet sosem nézek, el kell ismernem 😊
Hajdú Pétert meg lásd --»Reality topic.

több mint 13 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
Ezt a filmbeszerzéses dolgot nem tudtam, köszi az infot. Viszont hiába adnak le egy Keresztapa féle filmet akárhányszor, véleményem szerint még mindig többet ér, mint egy amcsi B-kategóriás csoda. Attól, hogy az új filmekkel csomagban járnak ilyenek is, még nem feltétlenül kellene mindegyikkel kínozni is a nézőket (lásd sportközvetítéses példád).
A Hajdú Péter számomra olyan szinten visszataszító figura, hogy a műsora előzetesét ha meglátom, már az is zavar. Nálam Győzikével egy kaliber, de a legszomorúbb, hogy ezek szerint ilyesmire van igény Magyarországon. Na de ez már tényleg nem ebbe a topicba tartozik.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
Es a Keresztapa ennyire olcso, hogy ezt adjak valami random B kategorias amcsi akciofilm (amit mondjuk a portasok vagy ejjeliorok vagy egyeb inszomnias ferfiak ugyanugy megneznenek?), vagy valami veletlenszeru israeli/francia muveszfilm helyett? (ezt meg mondjuk az egyetemistak, akik egesz vasarnap du/este ittak)

Nagyon kivancsi lennek a vasarnap ejjeli statisztikakra majd..Igor
Mondom, pontosan nem tudom ezeket a szabályozásokat, de pl a Keresztapa annyira olcsó, hogy ingyen van, mivel már megvették, ami tartalmaz x idő alatt y vetítést (mivel majd' 40 éves filmről van szó, szerintem eleve csomagban vették, korlátlan sugárzással), vagyis már kifizették az árát, és így elvileg 2025ig leadhatják még 70szer mondjuk.


Nem értek ehhez, de pl mi alapján döntik el, hogy mi számít művészfilmnek? Arról konkrétan hallottam, hogy a kertvknek is bizonyos százaléknyi magyar filmet adniuk kell, ahogy láttam ezek hétközi éjszakai sávban vannak többségében (mondjuk a többsége annyit is ér, főleg az újabbak közül). Azt én sem értem, hogy a Keresztapa trilógiát miért ilyen későn kell adni, egy este 10-től nyugodtan adhatnák. Ja de nem, mert akkor van annak az utolsó féreg Hajdú Péternek az undormány műsora, utánna meg valami idióta C-kategóriás sorozat, ezek valóban fontosabbak. Bár kvázi engem nem zavar, nem szoktam 3-4 óra előtt lefeküdni az esetek többségében (kivéve ha reggel van dolgom).Dub
Vegyük sorjában:
Ilyen kategória nincs hogy "művészfilm", ezzel azt akartam jelezni, hogy nem top kategóriás új film, nem sorozat, nem doku, stb.
Vagyis ilyeténképp kertévéileg minden művészfilmnek számít, amit a csomagban pluszban adnak mondjuk egy 2-3 éves film mellé. Pontosabban egy kertévé vásárol egyszerre 80 filmet, ebből 20 olyan, ami pár éve volt a moziban, a többi 60 meg a stúdió régebbi filmjeiből bármi. Na ez a 60 a kvázi művészfilm. (Mint amikor a sportTV megveszi a spanyol soccert, és kap mellé ingyen mondjuk lengyel, ciprusi, macedón soccert, francia vizilabdát, meg belga röplabdát mondjuk, csak ezek soha nem kerülnek képernyőre, de a jog meglenne, hogy menjen a stáb egy belga röplabdaderbire.)
A törvényben sincs olyan kategória, hogy művészfilm. Magyar film van, meg lehet olyan definíció, hogy "magas művészeti értéket képviselő, de moziban nagy közönségsikert el nem ért film, az Európai Únió valamelyik filmműhelyéből". De ezt csak én mondom, pontosan nem tudom mi a definíció, de valami ilyesmi lesz. Ilyet is műsorra kell tűzni biznyos százalékban.
Az amcsi B-filmek meg úgy kerülnek elő, hogy ha akar a tévé venni egy pár éve moziban ment filmet, mondjuk az Ocean's Thirteen-t, akkor kap mellé egy rakás ilyen fost elkerülhetetlenül.
A Keresztapát már mindegyik tévé leadta főműsoridőben tucatszor, így nem meglepő, hogy most meg nem.
Szerintem Hajdú Péter nem utolsó féreg -bár nekem se szimpatikus, de a kettő között azért van még jópár árnyalat-, és a műsora se undormány, de gondolom ezt úgy mondod, hogy sokat nem láttál, így felesleges -ráadásul ebben a topicban pláne- ebbe belemenni. Persze ha érdekel, akkor a Reality topicban, -amit kértem már, hogy legyen átírva Tévés topicra, de nem lett- szívesen elmondom miért a legjobb műsor ebben a műfajban, persze szakmailag.

több mint 13 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
Nem értek ehhez, de pl mi alapján döntik el, hogy mi számít művészfilmnek? Arról konkrétan hallottam, hogy a kertvknek is bizonyos százaléknyi magyar filmet adniuk kell, ahogy láttam ezek hétközi éjszakai sávban vannak többségében (mondjuk a többsége annyit is ér, főleg az újabbak közül). Azt én sem értem, hogy a Keresztapa trilógiát miért ilyen későn kell adni, egy este 10-től nyugodtan adhatnák. Ja de nem, mert akkor van annak az utolsó féreg Hajdú Péternek az undormány műsora, utánna meg valami idióta C-kategóriás sorozat, ezek valóban fontosabbak. Bár kvázi engem nem zavar, nem szoktam 3-4 óra előtt lefeküdni az esetek többségében (kivéve ha reggel van dolgom).