Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Filmek

39 feliratkozó

több mint 13 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
21.45 MGM Ragyogás!! aki tudja nézze!! 😊yooker
Most lemaradok róla, de már sokszor láttam. 😀
több mint 13 éve
yooker New York Giants 7 491 — Expect the Best !
21.45 MGM Ragyogás!! aki csak tudja nézze!! 😊
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 815
megnéztem a Dobó Kata féle Szabadság szerelmet. Hát nem tudom.
több mint 13 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 536
talán ide illik, hogy a Disney 4.05 milliárd dollárért felvásárolta a Lucasfilmet

2015-ben jön az új Star Warsjjncaa
+ az ABC-re az élőszereplős sorozatshawnka
Arról van már konkrétum ezen kívül? Régebben ugye volt, hogy itt forgatnák nálunk. De azóta évek teltek el.Shawn84
kész van a 8. és 9. rész terve is.Amadeus91
lucas benne lesz a buliba? mert nélküle sok lesz a fanyalgó sztem annyira összefort a neve ezzel a star wars univerzummal :/peach
Nem, "átadja a helyét a fiataloknak"
jjncaa
Ettől függetlenül benne lesz ő is csak nem ő viszi végig. De úgy tudom azért szerepet fog vállalni benne hogy ne legyen szar. 😀Toca
mert az előzmény trilógia nem lett az?

én a KotOR vonal előtérbe helyezésének örülnék a legjobban, a Star Wars-ból sokkat többet is ki lehetne hozni, mint amit az utóbbi években sikerült, de félek, hogy a Disney-nek nem ez lesz az elsődleges célja...jjncaa
De igen, csak ők dollárban és euróban szeretnék azt a többet.
több mint 13 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 102 — no es importante
talán ide illik, hogy a Disney 4.05 milliárd dollárért felvásárolta a Lucasfilmet

2015-ben jön az új Star Warsjjncaa
+ az ABC-re az élőszereplős sorozatshawnka
Arról van már konkrétum ezen kívül? Régebben ugye volt, hogy itt forgatnák nálunk. De azóta évek teltek el.Shawn84
kész van a 8. és 9. rész terve is.Amadeus91
lucas benne lesz a buliba? mert nélküle sok lesz a fanyalgó sztem annyira összefort a neve ezzel a star wars univerzummal :/peach
Nem, "átadja a helyét a fiataloknak"
jjncaa
Ettől függetlenül benne lesz ő is csak nem ő viszi végig. De úgy tudom azért szerepet fog vállalni benne hogy ne legyen szar. 😀Toca
mert az előzmény trilógia nem lett az?

én a KotOR vonal előtérbe helyezésének örülnék a legjobban, a Star Wars-ból sokkat többet is ki lehetne hozni, mint amit az utóbbi években sikerült, de félek, hogy a Disney-nek nem ez lesz az elsődleges célja...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Toca Minnesota Vikings 20 705 — Vikings fan
talán ide illik, hogy a Disney 4.05 milliárd dollárért felvásárolta a Lucasfilmet

2015-ben jön az új Star Warsjjncaa
+ az ABC-re az élőszereplős sorozatshawnka
Arról van már konkrétum ezen kívül? Régebben ugye volt, hogy itt forgatnák nálunk. De azóta évek teltek el.Shawn84
kész van a 8. és 9. rész terve is.Amadeus91
lucas benne lesz a buliba? mert nélküle sok lesz a fanyalgó sztem annyira összefort a neve ezzel a star wars univerzummal :/peach
Nem, "átadja a helyét a fiataloknak"
jjncaa
Ettől függetlenül benne lesz ő is csak nem ő viszi végig. De úgy tudom azért szerepet fog vállalni benne hogy ne legyen szar. 😀
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
October baby.
Megrendített...
több mint 13 éve
peach Atlanta Falcons 15 970 — a new hope (again)
nem folytatás lesz? luke újra felépíti a jedi templomot std... ?



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 13 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
talán ide illik, hogy a Disney 4.05 milliárd dollárért felvásárolta a Lucasfilmet
2015-ben jön az új Star Warsjjncaa
Thrawn trilógiát !
A császár is azt szeretné, hogy az egyetlen idegen származású főadmirálisának a történetét filmesítsék meg!
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 892 — capitaine du château de Vienne 1487
talán ide illik, hogy a Disney 4.05 milliárd dollárért felvásárolta a Lucasfilmet

2015-ben jön az új Star Warsjjncaa
+ az ABC-re az élőszereplős sorozatshawnka
Arról van már konkrétum ezen kívül? Régebben ugye volt, hogy itt forgatnák nálunk. De azóta évek teltek el.Shawn84
kész van a 8. és 9. rész terve is.Amadeus91
lucas benne lesz a buliba? mert nélküle sok lesz a fanyalgó sztem annyira összefort a neve ezzel a star wars univerzummal :/peach
Nem, "átadja a helyét a fiataloknak"
jjncaa
Há, mégiscsak kilenc évvel fiatalabb Katica.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 102 — no es importante
talán ide illik, hogy a Disney 4.05 milliárd dollárért felvásárolta a Lucasfilmet

2015-ben jön az új Star Warsjjncaa
+ az ABC-re az élőszereplős sorozatshawnka
Arról van már konkrétum ezen kívül? Régebben ugye volt, hogy itt forgatnák nálunk. De azóta évek teltek el.Shawn84
kész van a 8. és 9. rész terve is.Amadeus91
lucas benne lesz a buliba? mert nélküle sok lesz a fanyalgó sztem annyira összefort a neve ezzel a star wars univerzummal :/peach
Nem, "átadja a helyét a fiataloknak"


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
peach Atlanta Falcons 15 970 — a new hope (again)
talán ide illik, hogy a Disney 4.05 milliárd dollárért felvásárolta a Lucasfilmet

2015-ben jön az új Star Warsjjncaa
+ az ABC-re az élőszereplős sorozatshawnka
Arról van már konkrétum ezen kívül? Régebben ugye volt, hogy itt forgatnák nálunk. De azóta évek teltek el.Shawn84
kész van a 8. és 9. rész terve is.Amadeus91
lucas benne lesz a buliba? mert nélküle sok lesz a fanyalgó sztem annyira összefort a neve ezzel a star wars univerzummal :/



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 815
talán ide illik, hogy a Disney 4.05 milliárd dollárért felvásárolta a Lucasfilmet

2015-ben jön az új Star Warsjjncaa
+ az ABC-re az élőszereplős sorozatshawnka
Arról van már konkrétum ezen kívül? Régebben ugye volt, hogy itt forgatnák nálunk. De azóta évek teltek el.Shawn84
kész van a 8. és 9. rész terve is.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Lángoló Mississippi.
Remekmű.
több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 839 — Dr Kongó fan
jjncaa
Én is sort kerítettem ma rá, még épp ment a Toldiban.. többet mentem most moziba egy fél hét alatt, mint máskor egy évben. Bár kicsit szkepikusan mentem oda, bőven felülmúlta a várakozásaimat.
Értelemszerűen a témája miatt mindenki érdemes egyszer átpörgetnie az embernek, de amúgy is, jól megcsinált film. Nagyon emberinek mutatta Ai Weiweit, jól össze volt rakva, és volt egy-két kifejezetten ütős jelenete.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 165 — vaccpáör fan
És a Túl a barátságon?
Szintén nem hagyományos, nem is kimondott western, de utóbbi éveknek elmegy. 😊
(Amúgy megvan végre az eredeti 3:10 Yuma, úgyhogy nemsokára ez is pipa lesz.)Sobri Jóska
Nem láttam még.
több mint 13 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 536
talán ide illik, hogy a Disney 4.05 milliárd dollárért felvásárolta a Lucasfilmet

2015-ben jön az új Star Warsjjncaa
+ az ABC-re az élőszereplős sorozatshawnka
Arról van már konkrétum ezen kívül? Régebben ugye volt, hogy itt forgatnák nálunk. De azóta évek teltek el.
több mint 13 éve
zsomborparrag Buffalo Bills Ohio State Buckeyes 15 702 — Tyrone Creek
talán ide illik, hogy a Disney 4.05 milliárd dollárért felvásárolta a Lucasfilmet

2015-ben jön az új Star Warsjjncaa
+ az ABC-re az élőszereplős sorozat
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 309 — #NoStress
A legutóbbi évek terméséből még az Open Range az, amit nagyon sikerült eltalálni. de erről már korábban is volt szó, ahogy a nagyszerű Jesse James meggyilkolása.. filmről is.DoM
És a Túl a barátságon?
Szintén nem hagyományos, nem is kimondott western, de utóbbi éveknek elmegy. 😊
(Amúgy megvan végre az eredeti 3:10 Yuma, úgyhogy nemsokára ez is pipa lesz.)

több mint 13 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 102 — no es importante
talán ide illik, hogy a Disney 4.05 milliárd dollárért felvásárolta a Lucasfilmet

2015-ben jön az új Star Wars


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 165 — vaccpáör fan
Viszont egyik nagy kedvencem a Keoma (Franco Nero-val), biztos ismered, az tulajdonképpen annyira sablonos, sematikus, hogy egyfajta eszenciája a westernfilmeknek, mint egy eposszá egyszerűsített példázat, tele félreérthetetlen képekkel, szimbólumokkal. Sobri Jóska
A spaghetti westernekre jellemző megvalósítás mégis egyedivé teszi és emiatt sikerül nézhetőségben, szórakoztatásban ad egy "hangualati" pluszt azoknak a sablonoknak, sémáknak.

Neróvel nekem a Django is tetszett, ahogy a nyitóképen megjelenik a magányos hős a koporsót húzva maga után. Nem tudom miért, de mindig a Yojimbo elejét juttatja eszembe. A western és szamuráj filmek között témaválasztása miatt elég sok a hasonlóság, még akkor is ha a nyilvánvaló Kurosawa "másolásoktól" el is tekintünk. Hiszen a japán rendező is sokat merített a vadnyugati elemekből, ami aztán Leonén keresztül újra megjelentek a nyugati mozikban. Mindkettő egy letűnt éppen vagy idealizált vagy realista, lesújtó világot mutat be.

a és persze kötelező mindenkinek megnézni a hányatott sorsú klasszikust, a Pat Garrett és Billy, a kölyök filmet Peckinpahtól (szigorúan a rendezői változatot)jjncaa
A Pat Garrett és... film nálam Kris Kristofersson miatt ha nem is felejtős, de képtelen vagyok felemelkedni az érzésen, hogy valaki mást kellett volna találni a szerepre. 😕

A legutóbbi évek terméséből még az Open Range az, amit nagyon sikerült eltalálni. de erről már korábban is volt szó, ahogy a nagyszerű Jesse James meggyilkolása.. filmről is.
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 047 — Saturday Night Lights
Én mostanság az 40-50-60-70es évekbeli amerikai westernekre álltam rá, High Noon, Stagecoach, Rio Bravo, Rio Grande, True Grit, Big Jake, Searchers meg amit még be tudok szerezni. Van egyfajta bájuk.
És pl. a True Grit esetén persze, hogy gördülékenyebb, látványosabb, tetszetősebb a Coen testvérek verziója, de azért az eredeti is simán 2 órán át lekötött.Sobri Jóska
3:10 to Yumat láttad már? A Searchers tetszett?DoM
A 3:10 Yuma nagyon jól sikerült, a klasszikusok közül pedig John Ford Hatosfogata kihagyhatatlan. Az első westernélményem volt, kitörölhetetlen.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 309 — #NoStress
Neked tetszett? Miért?
Sobri Jóska
Amit negatívumnak írtál, az nálam szinte mind-mind pozitívum kategóriába esett. Nem a szokványos fehérkalap vs sötétkalap történet. A levelet a film közepén ötletes, ügyes megoldásnak tartottam. Alapvetően sosem rajongtam John Wayne-ért, de ez a film megváltoztatta a róla kialakított képemet.

Sokáig a western film, nekem Leone dollár-trilógiáját jelentette, tehát nem volt egyszerű dolgom a klasszikus, amerikai mozikkal. Ezért is lehet, hogy abból a műfajból kissé kilógó, a sémába nem pontosan illeszkedő filmek jobban tetszenek, közelebb állnak hozzám (pl. 3:10 Yuma, Shane, Ballad of Cable Hogue). DoM
Végülis gondoltam, hisz a film különlegessége a sablonmentessége.
Viszont egyik nagy kedvencem a Keoma (Franco Nero-val), biztos ismered, az tulajdonképpen annyira sablonos, sematikus, hogy egyfajta eszenciája a westernfilmeknek, mint egy eposszá egyszerűsített példázat, tele félreérthetetlen képekkel, szimbólumokkal.

több mint 13 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 102 — no es importante
Én sokáig egyenesen ódzkodtam a westernektől, de a Nincs bocsánat (Unforgiven) alaposan megváltoztatta bennem a képet 😊 A másik nagy kedvencem a Délidő (High Noon), az újabbak közül a Jesse James meggyilkolása...

ja és persze kötelező mindenkinek megnézni a hányatott sorsú klasszikust, a Pat Garrett és Billy, a kölyök filmet Peckinpahtól (szigorúan a rendezői változatot)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 165 — vaccpáör fan
Neked tetszett? Miért?
Sobri Jóska
Amit negatívumnak írtál, az nálam szinte mind-mind pozitívum kategóriába esett. Nem a szokványos fehérkalap vs sötétkalap történet. A levelet a film közepén ötletes, ügyes megoldásnak tartottam. Alapvetően sosem rajongtam John Wayne-ért, de ez a film megváltoztatta a róla kialakított képemet.

Sokáig a western film, nekem Leone dollár-trilógiáját jelentette, tehát nem volt egyszerű dolgom a klasszikus, amerikai mozikkal. Ezért is lehet, hogy abból a műfajból kissé kilógó, a sémába nem pontosan illeszkedő filmek jobban tetszenek, közelebb állnak hozzám (pl. 3:10 Yuma, Shane, Ballad of Cable Hogue).