Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Gasztrokultúra

13 feliratkozó

több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
bagolyvár

ami nem hajlik, az törik!
több mint 13 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
magyaros helyet tudtok ajánlani, ami jó minőségű és kicsit túllépett a goulashsuppe, paprikás csirke vonaltól? francia diákok érdeklődtek és nem akarom szar helyre küldeni őket.
több mint 13 éve
Newman Philadelphia Eagles Clemson Tigers 8 228 — Ready to Rumble
múltkor érdeklődött valaki ebédelő helyekről, meg amúgy is: ma elmentünk a Ring caféba egy ebédmenüre, mivel igen csábító volt az ajánlat: borjúleves, majd chilis marharagu tortillachipsszel és baguette-el. mindkét fogás jó volt, a másodikat inkább mondanám kiemelkedőnek. érdemes nézni a menüt, mert rendszeresen vannak hasonlóan ínyenc dolgok, ráadásul egy limonádészerű valami is jár hozzá; és mindez 990 ft-ért elég jó ajánlat az Andrássy úton (is) 😊Szobi22
Én voltam. 😊 Úgy néz ki, hogy novemberben meglehetősen sokat leszek a fővárosban, így pár helyet lesz lehetőségem kipróbálni az említettek közül, amiket természetesen nagyon szépen köszönök mindenkinek.

több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
múltkor érdeklődött valaki ebédelő helyekről, meg amúgy is: ma elmentünk a Ring caféba egy ebédmenüre, mivel igen csábító volt az ajánlat: borjúleves, majd chilis marharagu tortillachipsszel és baguette-el. mindkét fogás jó volt, a másodikat inkább mondanám kiemelkedőnek. érdemes nézni a menüt, mert rendszeresen vannak hasonlóan ínyenc dolgok, ráadásul egy limonádészerű valami is jár hozzá; és mindez 990 ft-ért elég jó ajánlat az Andrássy úton (is) 😊

több mint 13 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
nekem annyiban más, hogy a bolognai helyett egy kevésbé paradicsomos húst csinálok, igazából a darált húshoz az ízesítésen kívül (só, bors, fokhagyma, oregánó bazsalikom) kb csak 4-5 paradicsomot csavarok bele kézzel (tulajdonképpen szétmasszulom őket), majd úgy rendezem a serpenyőben, hogy tészta, hús, besamel, karikára vágott paradicsomok, etc.
ennek hatására nem lesz olyan "vizes" a lasagna, bár túl paradicsomos sem, de itt jön a magic, tálalás előtt egy serpenyőben paradicsomszószt bazsalikommal és oregánóval felmelegítem, és ezt mindenki amolyan szószként ráteszi a lasagnára. nagyon feldobja, nem lesz száraz a lasagna, miután megetted a felét, plusz egy kis új íz is.
egy próbát megér szerintem.
több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 043 — zászló zászló szív
Ha lasagne-t csinálok, akkor egy sokkal nagy fazékban csinálom a szószt, mert ahhoz azért kell anyag. Gyurma Pappa
érdekes és a répa/fehérrépa/zeller kombót eddig kihagytam a bolognaiból, majd egyszer kipróbálom.
ellenben lasagne-t is írd le, majd én is leírom ha lesz időm az enyémet, hátha elleshetek valamit 😊.brk
Megcsinálom az előzőekhez hasonlóan a bolognai szószt, majd csinálok egy jó nagy adag Besamel-mártást: nagy kocka (200 v. 250 g azt hiszem) jéghideg vaj, 1 l tej, liszt, őrölt szerecsendió. Felrakom a vaj harmadát olvadni, teszek bele lisztet, kavargatom, felöntöm tejjel, liszt, kavargatás stb. Amikor elérek a kívánt mennyiség feléig, akkor belerakom a maradék vaj felét, folytatom a sztorit, majd a végén belerakom a maradék vajat és elég sok szerecsendiót, mert imádom. 😊
Kivajazom a tálat, alulra rakok egy kis húst, arra egy kis besamelt, majd az első réteg tésztát. Azért jó az hússal kezdeni, mert akkor jó puha lesz az első szint is. Aztán hús-mártás-tészta sorozat. A tetejére ráöntöm a maradék besamelt, megszóróm sajttal. Jó puha sajtot használok (sima trappista bőven megfelel, de ha lehet kapni kék cheddart, akkor használom azt, de itt "vidéken" nem mindig van 😊 ), mert a lényeg, hogy olvadjon rá szépen. Parmezánt szoktam hozzá venni, és amikor tálalom, akkor szórom rá, és ettől finom, friss íze marad.

több mint 13 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
Ha lasagne-t csinálok, akkor egy sokkal nagy fazékban csinálom a szószt, mert ahhoz azért kell anyag. Gyurma Pappa
érdekes és a répa/fehérrépa/zeller kombót eddig kihagytam a bolognaiból, majd egyszer kipróbálom.
ellenben lasagne-t is írd le, majd én is leírom ha lesz időm az enyémet, hátha elleshetek valamit 😊
több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 043 — zászló zászló szív
Ritkán főzők "egyszerű" kaját, mert három generációs házban lakás egyik előnye, hogy édesanyám főzi a mindennapi ebédet. A munkahelyén viszont voltak változások, és többet jár Bp-re, így most többször vagyok kénytelen én is alkotni, persze akkor is igyekszem "örömet" lelni benne, és kísérletezni. 😊

Tegnap bolognait csináltam. Felrakok egy fazekat, benne nagyra vágott hagymát, pont azért, hogy ne főjön szét, répát, fehérrépát, zellert, friss bazsalikomot, babérlevelet (sajnos nem volt friss, mert múltkor a kerti partis pörkölt "megette" 😊 ). Amikor a répa kicsit "megbarnult" felöntöm annyi alaplével, hogy elfedje a zöldségeket. A pontos számot nem tudom, annyit szoktam használni, hogy a fazék 1/3-da legyen tele. Amikor kicsit főttek a zöldségek hozzáadok egy csomó paradicsomot és egy jó adag paradicsom szószt. Ezen a ponton borsozom, sózom, illetve teszek bele egy kevés olívaolajat, hogy majd "krémesebb" legyen.
Közben egy másik edénybe apróra vágott hagymát, fokhagymát teszek, majd amikor üveges, hozzáadom a húst, általában vegyes marha-sertés darált húst használok (pulyka az felejtős). Hagyom, hogy kiengedje a "levét", majd egy kis adat sűrített paradicsomot hozzáadok, és hagyom egybefőni. Ezt azért csinálom így, hogy a hús is átvegye a paradicsomízt.
Ezután összeturmixolom a korábban elkészített "szószt". A répától szép narancssárga színe lesz. Ha nem spórolom ki belőle a paradicsomot, akkor az íze viszont pompásan paradicsomos lesz. Előtte kiveszem belőle a babérlevelet (akkor is ha friss, babérlevelet nem esszük meg), természetesen. Amikor a hús "megfőtt", hozzáadom a szószt. Előtte leveszem a tűzről, mert egyébként az egész konyha szószos lesz. Hagyom még 5-10 percet magában rotyogni. Amikor elkészült, lehúzom a tűzről és egy jó tízperc múlva hozzáadom az apróra vágott oregnót (nem szabad direkt hőnek kitenni, ezért is utálom, ha tele van szórva a pizza teteje).
Tészta stb. már sima ügy. Ha lasagne-t csinálok, akkor egy sokkal nagy fazékban csinálom a szószt, mert ahhoz azért kell anyag.

több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 043 — zászló zászló szív
Polippal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? 😊 Minden trükk, tipp, elkészítési javaslat érdekeljjncaa
óóóó későn vettem észre, de látom megoldottad 😊

Végül is hogy csináltad meg?
Gyurma Pappa
tisztított volt a szemein kívül már alapból mindentől megszabadítva, szóval ezzel sokat nem kellett foglalkozni, a bőrén meg a hús puhaságán paráztam mert erről összevissza írtak mindenfélét

felraktam fokhagymás, sós, babérleveles, citromos lében főni, aztán 25-30 perc után már látszott, hogy a bőre szépen lemállik, nem kell azt előre lehúzni, kb. 1 óráig főztem, utána meg extra szűz olivaolajjal meglocsolva 8-10 perc alatt megsütöttem szépen adagolva hozzá egy kis fehérbort is 😊 elég egyszerű művelet, de megérte, mert igazán összetett ízélmény volt, bár elsőre inkább a biztosra mentünkjjncaa
Az előkészítéssel kapcsolatban kb. ezt írtam volna le 😊

Én amikor először csináltam, akkor megpróbáltam leszedni a bőrét, de nagyon szétcsesztem a húst, aztán szakács barátom felvilágosított. Csendben jegyzem meg, hogy ha friss, akkor elvileg könnyebb lehúzni nyersen is, de ezt szerintem Magyarországon soha nem fogom megtapasztalni 😀

A feleségem paradicsomosan szereti, így úgy szoktam csinálni. Sűrített paradicsom, friss kis paradicsomok (sárgák és pirosak vegyesen), hámozás nélkül, szépen egybefőzőm, fűszerezem, általában simán tésztával esszük.

Még egy extra megjegyzés: főzéshez szerintem felesleges, sőt sokszor ártalmas is az extra szűz olívaolaj. Mondjuk most kevés ideig sütötted, de 10-15 perc után hajlamos a kapni egy keserű mellék ízt. Sütni nem extrával szoktam, de az ilyen ételeket amikor elkészülnek, utána locsolom meg.

több mint 13 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 118 — no es importante
Polippal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? 😊 Minden trükk, tipp, elkészítési javaslat érdekeljjncaa
óóóó későn vettem észre, de látom megoldottad 😊

Végül is hogy csináltad meg?
Gyurma Pappa
tisztított volt a szemein kívül már alapból mindentől megszabadítva, szóval ezzel sokat nem kellett foglalkozni, a bőrén meg a hús puhaságán paráztam mert erről összevissza írtak mindenfélét

felraktam fokhagymás, sós, babérleveles, citromos lében főni, aztán 25-30 perc után már látszott, hogy a bőre szépen lemállik, nem kell azt előre lehúzni, kb. 1 óráig főztem, utána meg extra szűz olivaolajjal meglocsolva 8-10 perc alatt megsütöttem szépen adagolva hozzá egy kis fehérbort is 😊 elég egyszerű művelet, de megérte, mert igazán összetett ízélmény volt, bár elsőre inkább a biztosra mentünk


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 043 — zászló zászló szív
Polippal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? 😊 Minden trükk, tipp, elkészítési javaslat érdekeljjncaa
óóóó későn vettem észre, de látom megoldottad 😊

Végül is hogy csináltad meg?

több mint 13 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 118 — no es importante
ez lett végül 😊



fokhagymás polip roston sütve kevert salátával és pirított garnélarákkal
mellé még ciabatta, kísérőnek ouzo


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 118 — no es importante
Polippal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? 😊 Minden trükk, tipp, elkészítési javaslat érdekeljjncaa
friss ?Fake
nem, fagyasztott, de kiváló minőségű, egy megnevezni nem kívánt elegáns pesti étterem konyhájáról került hozzánk 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Polippal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? 😊 Minden trükk, tipp, elkészítési javaslat érdekeljjncaa
friss ?
több mint 13 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 118 — no es importante
Polippal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? 😊 Minden trükk, tipp, elkészítési javaslat érdekel


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
Glutenmentes kelt tesztaban van valakinek tapasztalata?

ami nem hajlik, az törik!
több mint 13 éve
kristof New York Giants USC Trojans 9 169 — Browns GM
Konrády pékség, valaki? húzósak az árak cserébe igen jó minőségűnek tűnik (fb alapján 😀)

Oh, what a tangled web we weave
When first we practise to deceive!
több mint 13 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 318 — NFL bracket champion '26
Drága a gép, de jó ötlet:  www.langosautomata.com/index.php?lang=hu


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 13 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
😀
több mint 13 éve
catattack 3 520
Balaton körül tud ajánlani valaki pincészetet, kocsmát korrekt helyi borokkal?catattack
Csopak - Söptei Pincészet! 5*adyno12
Füreden találkoztam velük, valami borfeszt volt. Finom volt a bor és a pultos csaj is! A legjobb a szőlőlevük volt! 😀
több mint 13 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
A legjobb tiszai éttermek

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt

jól látom, hogy az ott egy ncaa logó? 😊kristof
50 kiváló pipi mellett pont azon a logón akadt meg a szemed?
Valaki most ment át az amerikai focis "kocka-teszten", summa cum laude minősítéssel 😉

több mint 13 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 118 — no es importante
na úgy érzem le lettem körözve elvakultságban, mert bár bria megosztotta már facebookon és végigmustráltam a képet, de ezt a logót észre nem vettem volna magamtól 😀


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
kristof New York Giants USC Trojans 9 169 — Browns GM

jól látom, hogy az ott egy ncaa logó? 😊

Oh, what a tangled web we weave
When first we practise to deceive!
több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
a fia csinálja, tele is van a honvéd pálya hooters reklámokkal.

ami nem hajlik, az törik!