Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 12 éve
catattack 3 520
aki szereti magát hipokritákkal körülvenni, az tegyen így, ha catattack ma attól nyugodtan fekszik le, mert páran beírják, "megható történet, sajnálom szegény gyereket", akkor én is megteszem, de undorodom az olyan emberektől, akik az adományok mennyiségét használják fokmérőnek

nekem nincs szükségem bűnbocsátó cédulára a megváltáshoz, nem érzem szükségét, hogy úton-útfélen hangoztassam, mennyire jóságos vagyok, aki teheti gondolom küldött vagy küld pénzt, ahova és akinek tudJJ
Az álszentség mintapéldája! Miért segítsek valakin, ha mellette millióan várják a segítséget? Nagyszerű emberi hozzáállás!
Igen, jobban érzem magam ha tudok valakin segíteni akivel azonosulni tudok. Nyilván a hajléktalannak nem pótolom ki a kannás borát, de ha egy szegény, dolgozó magyar család 1 éves gyermekéről van szó, akkor más a helyzet. Átérzem azt kínt, amit ezalatt az egy év alatt megtapasztaltak. Láttam egy reggeli műsorban a kisfiút, aki valószínűleg egy év alatt többet szenvedett, mint közülünk bárki más.
Ne haragudj, hogy a lelkiismeretem nem engedte azt hogy segítsek neki a lehetőségeimhez mérten és ezt veletek is megosztottam.
Soha nem adakoztam, de Dávidkát nézve összeszorult a szívem és ezzel egy időben haragot és szánalmat is éreztem azok az emberek ellen, akik nem éreznek ugyanígy! Ez alatt azt értem, hogy miért nem képesek az emberek a saját pitiáner problémáikon túllépni? Miért nem azokra a dolgokra koncentrálnak amik valóban fontosak?
Pénz kell a műtéthez. Ha tudok utalok, ha nem, akkor legalább megpróbálom olyan emberekhez eljuttatni, aki tudnak vagyis akarnak segíteni. Pl.: Nem veszek meg egy 20. kibaszott pólót, hanem elküldöm a pénzt. Mi ebben az álszentség?
Mindegy. Személyeskedésbe nem kezdek bele...

Adományok mennyiségét használják fokmérőnek? Ilyet nem írtam. A szemlélet a fontos!

Azt aláírom, hogy különösen szimpatizálok a kisfiúval. Elfogult vagyok.
több mint 12 éve
Sebii Seattle Seahawks Oregon Ducks 3 354
Kibaszottul gyűlölöm az olyan tanárokat, akik nem értenek semmihez, hülyék mint a segg és azzal akarják elhitetni velem, hogy ők milyen pengék, hogy teljesen túlbonyolított és idegenszavaktól hemzsegő mondatokat próbálnak számon kérni rajtam! :mad:Sebii
beszélj vele te is így VAGY csak úgy mint egy ősember (rövid, tömör, bunkó mód)
mindkét verzió működőképes, előbb-utóbb abbahagyjakristof
Hál istennek már elváltak útjaink, csak most azt a sok szart meg kell tanulnom amit ő adott le.
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Kibaszottul gyűlölöm az olyan tanárokat, akik nem értenek semmihez, hülyék mint a segg és azzal akarják elhitetni velem, hogy ők milyen pengék, hogy teljesen túlbonyolított és idegenszavaktól hemzsegő mondatokat próbálnak számon kérni rajtam! :mad:Sebii
beszélj vele te is így VAGY csak úgy mint egy ősember (rövid, tömör, bunkó mód)
mindkét verzió működőképes, előbb-utóbb abbahagyja
több mint 12 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Kibaszottul gyűlölöm az olyan tanárokat, akik nem értenek semmihez, hülyék mint a segg és azzal akarják elhitetni velem, hogy ők milyen pengék, hogy teljesen túlbonyolított és idegenszavaktól hemzsegő mondatokat próbálnak számon kérni rajtam! :mad:Sebii
hol tanít Alekosz?

több mint 12 éve
Sebii Seattle Seahawks Oregon Ducks 3 354
Kibaszottul gyűlölöm az olyan tanárokat, akik nem értenek semmihez, hülyék mint a segg és azzal akarják elhitetni velem, hogy ők milyen pengék, hogy teljesen túlbonyolított és idegenszavaktól hemzsegő mondatokat próbálnak számon kérni rajtam! :mad:
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
lehet jonni a gyulolkodjunkbe oromkodni ?
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
...fetomy
De amit írt, az nagyon összetett.

Mit csináljon az ember a milliárdnyi éhezővel? Biztos volt már olyan, hogy Te is adtál ételt egy éhezőnek. Én is, és ismerek még egy pár embert. Mindenki tudja, hogy legbelül kell megváltozni. Sokan költekeznek feleslegesen, és tudják nagyon jól, hogy jobb célokra is oda lehetne adni, ha már felesleges, de akkor miért nem teszik? Mert önzőek, stb. De milliárdnyi ember? Brrr.... kérdezze az országok vezetőit...

Miért fogad valaki örökbe egy kutyát? Ezek a kérdések most komolyak, de tényleg? Mindenki tudja a választ...Kevesebb baj van vele, mint egy gyerekkel, nem is él annyit, és mindig is szeretni fog, ameddig meg nem döglik (a kutya ugye).

Miért vesz valaki BMW-t? Mert a tököm sem fog egy trabantban nyomorogni. És ha van a kényelemre pénz, akkor egészségére. Szarok rá, hogy bodzaszedésből szerezte, az állam töketlenkedik, hogy hagyja...

JJ is tudta a válaszokat az általa feltett kérdésekre, mégis beírta... A társadalmi igazságtalanságok ellen úgysem tudsz semmit tenni.
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 863 — No es importante
aki szereti magát hipokritákkal körülvenni, az tegyen így, ha catattack ma attól nyugodtan fekszik le, mert páran beírják, "megható történet, sajnálom szegény gyereket", akkor én is megteszem, de undorodom az olyan emberektől, akik az adományok mennyiségét használják fokmérőnek

nekem nincs szükségem bűnbocsátó cédulára a megváltáshoz, nem érzem szükségét, hogy úton-útfélen hangoztassam, mennyire jóságos vagyok, aki teheti gondolom küldött vagy küld pénzt, ahova és akinek tud


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Talán nincs igaza? Mindig van valaki, aki ráharap egy dologra, és akkor azért kampányol, közben meg a többit leszarja. Mindig van valaki, aki háborog így. Amiket JJ írt, az pontosan igaz. Nekem is érdekes, ha valaki mondjuk háborog azon, hogy mások nem adakoznak a kékhajú nyomorékoknak, és ez felháborító, de mellé meg pazarol, és nem gondol ilyesmi dolgokra, mint amiket JJ írt.

De felőlem bárki lehet irgalmas szamaritánus, és nem is mondom, hogy catattak vagy te, vagy gipsz jakab ilyen vagy olyan, mert nem ismerem. Csak a lényeg az, hogy az ember nagyon sokszor még úgy is álszent, hogy észre sem veszi és nem is zsándékos.
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
miért költ el valaki akár egy forintot is feleslegesen, mikor milliárdok éheznek, nem jut nekik iható víz és megfelelő egészségügyi ellátás? miért fogad valaki örökbe egy kutyát, mikor árvák milliói várják, hogy valaki etesse-itassa őket? miért vesz valaki BMW-t, mikor a Trabant is elég?JJ
Ez most irónia vagy komolyan gondolod?
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 863 — No es importante
Mert arra áradnak a visszajelzések, hogy szavazz a facebook-on az xy hozzátartozóm képére, hogy nyerjenek valami szart, de ha nagyobb volumenű összefogásra, segítségre van szükség, akkor mindenki hallgat. catattack
ne most jöjj rá, hogy szar az élet istenem...

miért költ el valaki akár egy forintot is feleslegesen, mikor milliárdok éheznek, nem jut nekik iható víz és megfelelő egészségügyi ellátás? miért fogad valaki örökbe egy kutyát, mikor árvák milliói várják, hogy valaki etesse-itassa őket? miért vesz valaki BMW-t, mikor a Trabant is elég?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Innen iróniának tűnt. Dehát uborkaszezon van, kevesebb a téma, több az eszkimó...

A "segíteni másokat" témához annyit fűznék hozzá, hogy addig szeret sok ember "segíteni" amíg neki semmibe se kerül. Se pénzbe, se időbe, se utánajárásba, se agymunkába, se hasonlókba. Egy klikkelés belefér, ehhez egy regisztrálás strapás. Nekem is, nem tagadom.
A legdurvábban azonban itt mutatkozik meg a dolog:
"Egy nonprofit kiadványban nemrég ismertetett értékelés szerint az elmúlt évben az adófizetők közel 40 %-a rendelkezett csupán adója 1 %-áról. 2006-ban mintegy 26,1 milliárd forintot kaphattak volna a civil és egyéb jótékony non-profit szervezetek a személyi jövedelemadó 1 %-ából. Azonban a gyér rendelkezési hajlandóság miatt éves szinten több milliárd forint maradt bent a költségvetésben. Ez az összeg becslések szerint akár 5 milliárd forintra is rúghatott. Az állami költségvetés szemszögéből "jól jött" ez az óriási összeg, - bizonyára megépülhetett belőle néhány kilométer autópálya -, miközben állami közfeladatot ellátó alapítványok, egyesületek ill. azok által fenntartott intézmények kerültek az ellehetetlenülés szélére / nem tudják fizetni a közüzemi díjakat, a telefonszámlát, nem tudnak programokat szervezni az érintettek számára, stb./ "

És:
http://nonprofit.hu/?q=content/magyarok-felét-nem-érdekli-az-egy-százalék

több mint 12 éve
Törölt felhasználó
és egy ilyenre mit kommenteljen az ember? majd visszahozzuk a lájk gombot, sőt mellé bevezetjük a "sajnálom", "köszönöm", "egyetértek", "sobriszűrő" funkciókat is, és akkor mindenki kifejezheti magát úgy, ahogy kellJJ
Legalább annyit, hogy elolvastam a kisfiú történetét...
Mert arra áradnak a visszajelzések, hogy szavazz a facebook-on az xy hozzátartozóm képére, hogy nyerjenek valami szart, de ha nagyobb volumenű összefogásra, segítségre van szükség, akkor mindenki hallgat.
A funkció felvetésed, pedig egyenesen undorító a téma ismeretében.catattack
+1
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
A Make Love-ban én is a figyelmetekbe ajánlottam egy gyűjtést egy májbeteg kisfiúnak, de senki nem kommentelt. Szerintem itt sem jobb a helyzet!catattack
Mint mondtam nem zavar, ha valaki nem támogatja az ilyeneket, nem tisztem megítélni ki teheti meg és ki nem, vagy akármi. De beleszemetelni egy gyűjtőládába szerintem kicsit más tészta.fetomy
Ne csodálkozz, ez MO.. Ellenben külföldön szinte tele van...Miért?
több mint 12 éve
catattack 3 520
és egy ilyenre mit kommenteljen az ember? majd visszahozzuk a lájk gombot, sőt mellé bevezetjük a "sajnálom", "köszönöm", "egyetértek", "sobriszűrő" funkciókat is, és akkor mindenki kifejezheti magát úgy, ahogy kellJJ
Legalább annyit, hogy elolvastam a kisfiú történetét...
Mert arra áradnak a visszajelzések, hogy szavazz a facebook-on az xy hozzátartozóm képére, hogy nyerjenek valami szart, de ha nagyobb volumenű összefogásra, segítségre van szükség, akkor mindenki hallgat.
A funkció felvetésed, pedig egyenesen undorító a téma ismeretében.
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
A Make Love-ban én is a figyelmetekbe ajánlottam egy gyűjtést egy májbeteg kisfiúnak, de senki nem kommentelt. Szerintem itt sem jobb a helyzet!catattack
Mint mondtam nem zavar, ha valaki nem támogatja az ilyeneket, nem tisztem megítélni ki teheti meg és ki nem, vagy akármi. De beleszemetelni egy gyűjtőládába szerintem kicsit más tészta.
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 863 — No es importante
Más: teljesen megértem, hogy valakit nem hat meg egy fogyatékosok kommunikációját segítő alapítvány, és teljesen megértem, hogy sokan azt hiszik kamu. De hogy egy gyógyszertárban elhelyezett ilyen urnában nulla forint, ellenben több sorszám, szórólap és egyéb papírszemét van beletuszkolva az kurvára no comment...fetomy
A Make Love-ban én is a figyelmetekbe ajánlottam egy gyűjtést egy májbeteg kisfiúnak, de senki nem kommentelt. Szerintem itt sem jobb a helyzet!catattack
és egy ilyenre mit kommenteljen az ember? majd visszahozzuk a lájk gombot, sőt mellé bevezetjük a "sajnálom", "köszönöm", "egyetértek", "sobriszűrő" funkciókat is, és akkor mindenki kifejezheti magát úgy, ahogy kell


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
catattack 3 520
Más: teljesen megértem, hogy valakit nem hat meg egy fogyatékosok kommunikációját segítő alapítvány, és teljesen megértem, hogy sokan azt hiszik kamu. De hogy egy gyógyszertárban elhelyezett ilyen urnában nulla forint, ellenben több sorszám, szórólap és egyéb papírszemét van beletuszkolva az kurvára no comment...fetomy
A Make Love-ban én is a figyelmetekbe ajánlottam egy gyűjtést egy májbeteg kisfiúnak, de senki nem kommentelt. Szerintem itt sem jobb a helyzet!
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
A Volvót hengerfelyesre hajtottam mondjuk. Papám Rönója meg amúgy is szar volt, én meg adtam neki szépen, annak is kellett egy nagygenerál. De amúgy abszolút normális módon vezetek, csak hajlamosak elromlani az autók alattam.szaba
Persze, én is elgázoltam már 6 embert, 5 autót vágtam totálkárra, 142szer büntettek meg de egyébként teljesen jól vezetek 😀
több mint 12 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Az a jó, ami olcsó és nem is kell sokat költeni rá. Suzuki Swift!catattack
Amúgy adom, a régi SSwift überkirály autó. Az az egyetlen, amit nem sikerült tönkre vernem (egy törést kivéve, de az nem az én hibámból volt, és ráadásul nem is saját autó.)szaba
Az egyetlen amit nem sikerült tönkre verned, csak egyszer megtörni? (Gondolom megsérült, mikor dobbantottál vele a medencébe 😛) De a lényeg, hogy te mifaszt csinálsz a kocsikkal? 😀 És ezek után még beengednek ülni egy A6-ba?
fetomy
A Volvót hengerfelyesre hajtottam mondjuk. Papám Rönója meg amúgy is szar volt, én meg adtam neki szépen, annak is kellett egy nagygenerál. De amúgy abszolút normális módon vezetek, csak hajlamosak elromlani az autók alattam.
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Az a jó, ami olcsó és nem is kell sokat költeni rá. Suzuki Swift!catattack
Amúgy adom, a régi SSwift überkirály autó. Az az egyetlen, amit nem sikerült tönkre vernem (egy törést kivéve, de az nem az én hibámból volt, és ráadásul nem is saját autó.)szaba
Az egyetlen amit nem sikerült tönkre verned, csak egyszer megtörni? (Gondolom megsérült, mikor dobbantottál vele a medencébe 😛) De a lényeg, hogy te mifaszt csinálsz a kocsikkal? 😀 És ezek után még beengednek ülni egy A6-ba?

Egyébként nekem egy régi buzuki szfift verdám van -legalábbis a nevemen-, de amúgy meg Hondánk van. Viszont a buzuki a legkirályabb. Alig eszik valami benzint, a világ végére elmegyek vele egy ezresért 😀 Ezelőtt Citroen Xsarank volt az is az én nevemen, de hát nyilván családilag. Na azt nagyon bírtam 😊

JayB: A mazda mindig is elérhető-álomautóm lesz 😊 Leginkább a 6-os mondjuk, de egyébként is bírom őket 😊


Más: teljesen megértem, hogy valakit nem hat meg egy fogyatékosok kommunikációját segítő alapítvány, és teljesen megértem, hogy sokan azt hiszik kamu. De hogy egy gyógyszertárban elhelyezett ilyen urnában nulla forint, ellenben több sorszám, szórólap és egyéb papírszemét van beletuszkolva az kurvára no comment...
több mint 12 éve
JéBé Green Bay Packers 6 642
Mazda 323 F, ár érték arányban tuti dobogós 😛
több mint 12 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Az volt a kérdés, hogy kié a legjobb autó, nem pedig, hogy kinek az apjának!
Amúgy én vagyok a győztes: Porsche 911 Carrera


(bár a szomszéd nevén van)catattack
Jó, hát így az én szomszédom nevén is van egy 750-es BMW 😛 Amúgy nem vagyok autóbuzi, de szeretem a jó gépeket, ennyi az egész. Az, hogy rendelkezésre is áll egy, az már ajándék.
több mint 12 éve
catattack 3 520
Az volt a kérdés, hogy kié a legjobb autó, nem pedig, hogy kinek az apjának!
Amúgy én vagyok a győztes: Porsche 911 Carrera


(bár a szomszéd nevén van)
több mint 12 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Basszus Szaba, nekem legalább a nevemen van... Már megijedtem, hogy lekörözöl 😀 😛JC6
Azt miből, a 0 Ft-os sportolói fizetésemből? 😀