Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
fetomy milyen empátia kell ahhoz hogy beleérezzem magam szegény, megrögzött autósok helyébe, aki most kénytelen lesz akkor elindulni valahova mint én, akinek nem volt soha kocsija?

Kurva szar lehet nekik tényleg, ha esetleg a jóból le kell egy kicsit adni... Sajnálni fogom őket, mint a karddal átszúrt jauzsikát.
több mint 13 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 584 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
faszkivan h elpakolok valamit, amikor meg kellene nincsmeg :mad:gabtsi
De ha nem kell az lesz meg elsőnek :cool:
több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
faszkivan h elpakolok valamit, amikor meg kellene nincsmeg :mad:

ami nem hajlik, az törik!
több mint 13 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
A közlekedés technológiájában milyen fejlődést láttál az utóbbi mondjuk 50 évben? Elárulom nem sokat.
F.Schleck
Azért ez így kicsit bántja a szemem. Ne csak közúti közlekedésben gondolkodjunk, bár abban is van fejlődés, ha nem is olyan látványos. De a légi közlekedés szinte napról-napra változik, halad még előrébb. Vízi közlekedés visszaesőben van, de ott a kötött pályás, nézd meg Japán vagy Franciaország hálozatát, vagy pár német tervezetet (pl. mágnes vasút). És még csővezetékes szállításról nem is beszéltünk. Ez mind közlekedés technológiája. De ha igazán érdekelnek az elmúlt 50 év fejlődései, tudok adni egy kb 40 oldalas beadandót, csak az Európai vasúthálozatok, vasűt technikák fejlődéséről.deny79
A vasútban valóban igazad van, bár ebből Magyarországon nem látszik szinte semmi, de elismerem, hogy a fejlett országokban, mint amit említettél (melléjük még odavenném Kínát is) látnak jövőt benne és személy szerint reménykedem, hogy lesz is.
A légi közlekedéssel kapcsolatban viszont, bár nem vagyok szakértője a témának, nem értek egyet. Hirtelen nem találtam erről valami listát, de ha jól tudom még mindig a Boeing 737-es a legtöbbet használt gép a világon, amit 1968-ban állítottak szolgálatba. Ha nem is 50 év, de ez elég nagy időnek tűnik nekem. Persze, tudom, hogy fejlesztettek rajta sokat, meg egy repülőgép élettartalma is más, mint egy autóé, de ez akkor sem nevezhető óriási technológiai fejlődésnek. Ami valóban jelentős fejlesztés volt, az a Concorde volt a tudomásom szerint, de annak ugye ismerjük a sztoriját. De ha tudsz valami valódi újítást ezen a téren, akkor kíváncsian várom tényleg.F.Schleck
Sajnos repülés terén nem igazán vannak biztos infóim, mert valamiért minden másból van rendes tárgyunk, ebből csak ilyen 2 kredites légi közlekedés vicc szerűség. De ennek utána fogok nézni, bár nem ma. Ami biztos, hogy az Airbus a300-as szériájának egyre több tagja van jelen, főleg fejlett országokban. Ugyanakkor egy fejletlenebb gazdasági helyzettel rendelkező országtól nem lehet elvárni, hogy egy közel 50 milliárd forintos gépre fussa (azt hiszem ennyi egy a380-as). De ígérem, utána nézek ennek közeljövőben.
Egyébként jelenleg még én is Boeing 737-re tippelnék, mint legtöbbet használt, vagyis legtöbb használatban lévő gépszámra.
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
A közlekedés technológiájában milyen fejlődést láttál az utóbbi mondjuk 50 évben? Elárulom nem sokat.
F.Schleck
Azért ez így kicsit bántja a szemem. Ne csak közúti közlekedésben gondolkodjunk, bár abban is van fejlődés, ha nem is olyan látványos. De a légi közlekedés szinte napról-napra változik, halad még előrébb. Vízi közlekedés visszaesőben van, de ott a kötött pályás, nézd meg Japán vagy Franciaország hálozatát, vagy pár német tervezetet (pl. mágnes vasút). És még csővezetékes szállításról nem is beszéltünk. Ez mind közlekedés technológiája. De ha igazán érdekelnek az elmúlt 50 év fejlődései, tudok adni egy kb 40 oldalas beadandót, csak az Európai vasúthálozatok, vasűt technikák fejlődéséről.deny79
A vasútban valóban igazad van, bár ebből Magyarországon nem látszik szinte semmi, de elismerem, hogy a fejlett országokban, mint amit említettél (melléjük még odavenném Kínát is) látnak jövőt benne és személy szerint reménykedem, hogy lesz is.
A légi közlekedéssel kapcsolatban viszont, bár nem vagyok szakértője a témának, nem értek egyet. Hirtelen nem találtam erről valami listát, de ha jól tudom még mindig a Boeing 737-es a legtöbbet használt gép a világon, amit 1968-ban állítottak szolgálatba. Ha nem is 50 év, de ez elég nagy időnek tűnik nekem. Persze, tudom, hogy fejlesztettek rajta sokat, meg egy repülőgép élettartalma is más, mint egy autóé, de ez akkor sem nevezhető óriási technológiai fejlődésnek. Ami valóban jelentős fejlesztés volt, az a Concorde volt a tudomásom szerint, de annak ugye ismerjük a sztoriját. De ha tudsz valami valódi újítást ezen a téren, akkor kíváncsian várom tényleg.

több mint 13 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
A közlekedés technológiájában milyen fejlődést láttál az utóbbi mondjuk 50 évben? Elárulom nem sokat.
F.Schleck
Azért ez így kicsit bántja a szemem. Ne csak közúti közlekedésben gondolkodjunk, bár abban is van fejlődés, ha nem is olyan látványos. De a légi közlekedés szinte napról-napra változik, halad még előrébb. Vízi közlekedés visszaesőben van, de ott a kötött pályás, nézd meg Japán vagy Franciaország hálozatát, vagy pár német tervezetet (pl. mágnes vasút). És még csővezetékes szállításról nem is beszéltünk. Ez mind közlekedés technológiája. De ha igazán érdekelnek az elmúlt 50 év fejlődései, tudok adni egy kb 40 oldalas beadandót, csak az Európai vasúthálozatok, vasűt technikák fejlődéséről.
több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 642
Etanol és különféle verziójú energiaforrások előállítása iszonyat energiát vesz igénybe arról nemis beszélve hogy nincs annyi termőföld a világon ahol ezt a hihetetlen mennyiséget meglehetne termelni.JayB
Ez így van, és ha a növényi származékból előállított üzemanyagok divatba jönnek, akkor annak szörnyű következményei lehetnek. Csatolás jön létre az energia és az élelmiszerár között stb. Jobb nem belegondolni és főleg nem megvalósítani szerintem.F.Schleck
Nem csak szerinted. Ha majd ebben látják a sok pénzt és elkezdődik az etanol nagy menniységű előállítása akkor a perifériákon éhen halnak az emberek.
több mint 13 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 598
@fetomy

Szerintem én át tudom érezni tesóm helyzetét, és én abszolút megértem és elhiszem, hogy könnyebb és kényelmesebb autóval.

De akkor saját példa. Városon belül sok helyre nyilván könnyebb lenne busszal mennem. De én sokallom a 280 forintos buszjegyet, így azt mondom basszák meg, és gyaloglok, még ha kerül 1 órámba is a mondjuk 15 perc helyett.

Pedig az úgy egyszerűbb is lenne, és én még marhán lusta is vagyok, de mégis azt tudom mondani, hogy no way.

...az is, meg a jan. 23. is. 😊
több mint 13 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
meg a március 8... 😀fetomy
Ez nem való gyűlölködjünk-be!!!! Ez make love topic teljesen 😊
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
szvsz mire elfogy a kőolaj már nem az lesz az első számú energiaforrás, a technika folyamatosan fejlődik ebből a szempontból (lásd elektromos autó, vízzel-alkohollal működő motorok)
bár lehet a naivságom beszél belőlemkristof
A közlekedés technológiájában milyen fejlődést láttál az utóbbi mondjuk 50 évben? Elárulom nem sokat. Manapság még mindig lényegében egy az egyben ugyanazt a technikát használjuk utazásra és szállításra, mint ezelőtt évtizedekkel. És ha ezt összeméred azzal, hogy pl. a számítógépek mennyit fejlődtek vagy egyáltalán bármi más, érdekes dolgokat láthatsz. Mint már írták előttem is, nem véletlen, hogy semmi forradalmi nem került a köztudatba ezzel kapcsolatban. És itt nem a vízhajtású autó feltalálóinak megölésére vonatkozó urban legendekre gondolok, csak egyszerűen akkora az olajcégek nyomása, hogy sem pénzügyi segítséget, sem nyilvánosságot nem kapnak az ezzel foglalkozó tudósok. Ezek a hibridek meg mit tudom én mik, egyértelműen nem jelentenek semmiféle megoldást a problémákra. Az elektromos autóknak is akkor lenne értelmük, ha az elektromos energia termelést sem szénnel, olajjal és hasonló káros anyagokkal oldaná meg a többség.

Etanol és különféle verziójú energiaforrások előállítása iszonyat energiát vesz igénybe arról nemis beszélve hogy nincs annyi termőföld a világon ahol ezt a hihetetlen mennyiséget meglehetne termelni.JayB
Ez így van, és ha a növényi származékból előállított üzemanyagok divatba jönnek, akkor annak szörnyű következményei lehetnek. Csatolás jön létre az energia és az élelmiszerár között stb. Jobb nem belegondolni és főleg nem megvalósítani szerintem.

több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Nagyon közeli családtagomon látom én milyen az, ha valaki hozzászokik a jóhoz, szóval szerintem van "jogom" véleményt alkotni. 😊

Hozzáteszem, jól ki is szoktam röhögni az adott illetőt, amikor panaszkodik. 😛

Bocs? Miért kéne? Amíg nem személyeskedsz, nincs miért. 😉 Majd észre fogod venni, ha kéne, mert akkor én is úgy válaszolok. 😊Mikey
Nem a jogról van szó, nyilván mindenki véleményt mondhat, akármilyet, csak nem szeretek szembesülni vele, hogy az emberek mennyire nagy része, egyáltalán nincs megáldva az empátia képességével. Maximum talán akkor, ha átélnek hasonlót, de máskülönben egyáltalán nem érdekli őket a másik oldal.

Na mindegy, lényegtelen, fő a békesség, meg a március 8... 😀
több mint 13 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 598
Nagyon közeli családtagomon látom én milyen az, ha valaki hozzászokik a jóhoz, szóval szerintem van "jogom" véleményt alkotni. 😊

Hozzáteszem, jól ki is szoktam röhögni az adott illetőt, amikor panaszkodik. 😛

Bocs? Miért kéne? Amíg nem személyeskedsz, nincs miért. 😉 Majd észre fogod venni, ha kéne, mert akkor én is úgy válaszolok. 😊
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Hát de szerintem a legtöbben nem azért idegeskednek a benzinárakon, mert az utca végébe mostantól drágábban kocsikázhatnak el.

De egyébként ahogy mondod, mivel neked természetes az autó nélküli közlekedés, nyilván könnyen "lemondasz" róla, de ha valaki éveken keresztül hozzászokik, teljesen ahhoz alakul az élete, az nem fogja tudni egyik napról a másikra azt mondani, hogy jóvan akkor nem autózok, mert teljesen felborít mindent már csak az is, hogy ahova kocsival 10 perc alatt jutsz el, oda gyalog 40, busszal meg attól függ, mikor jön, és merre megy, stb...

Egyébként bocs a támadó hangnemért, csak így az elmúlt saccperkb fél órában ez kb. a negyedik téma, amiben olyan emberek képviselnek egy határozott véleményt, akiknek "fogalmuk nincs a helyzetről", és képtelenek átérezni a másik oldalt is. Ez pedig egyszerre egy esetén is kellően dűhít, nemhogy így töményen.😊
több mint 13 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 598
Ez csak szerintem fura párhuzam?

De hogy válaszoljak a "drága az üzemanyag? akkor nem veszek!" hozzáállás mentén.

Liverpool meccset nem is voltam hajlandó nézni, amíg zsörtölődtem xy miatt. Mióta nincs xy, újra nézek, és nem is zsörtölődöm.
A családommal meg nem jópofizom. Konkrétan egy kezem sok ahhoz, hogy megszámoljam, hányszor álltam velük szóba önszántamból azóta. Ha lenne rá módom, már régen elköltöztem volna. De nincs.

😉Mikey
A párhuzam azért nem fura, mert egy a lényege. Gyurcsányos dolog idején az volt, hogy vagy elfogadod a megszorításokat, vagy elmehetsz máshova lakni az anyádba. De nem tudtak az emberek mit csinálni, mint háborogni egy sort, de maradni. Az üzemanyagnál pedig azt mondják, hogy drágább lesz az a szar, de vagy háborogsz egy sort, és mész továbbra is a kocsival, vagy "elmehetsz a picsába", magyarán sokkal bonyolultabbá teszed az életed, és nem használsz autót.

De igazából azért felesleges a vita, mert ezek szerint neked teljesen természetes dolog, hogy leszarod, hogy hogyan bánik veled a "feljebbvalód", "máshová mész". Nekem pl. nem mindegy, de amíg nem muszáj, addig nem fogom bonyolítani az életemet.fetomy
Nekem sem mindegy. Maradva a politika mentén. Anyázom én is az összes politikust, nem is szavazok egyikre se.

Igaz, nekem teljesen természetes, hogy autó nélkül megyek mindenhova. Ezáltal én el is tudom képzelni az életem nélküle.

De azt is leírtam, hogy nem azokat szólom meg, akik nem tudják megoldani autó nélkül a dolgaikat. 😉
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Egyébként kibaszottul felidegesít az is, hogy a barátnőmék kollégiumában kitalálták, hogy takarékoskodni kell, ezért reggel 6-7-ig, és este 8-9-ig van nyitva a zuhanyzó, máskor nem lehet zuhanyozni.
Az az egyik dolog, hogy adott esetben, ha te pont nem tudsz akkor menni zuhanyozni, akkor büdösen, "használtan" kell elmenj ahova kell, de az meg a másik, hogy éppen ma 8:10kor ment a barátnőm zuhanyozni, és már nem volt melegvíz..... Egyszerűen elképesztő, hogy mekkora mocsok emberek vannak, akik csak azért, mert ők ott vannak, kedvükre szopatják az embert. És konkrétan a tisztálkodás talán nem pont az a dolog, amiről az ember könnyedén lemond. Más kérdés, hogy épeszű ember nem is akarja, hogy a mellette tevékenykedő ember ne tisztálkodjon.

Kurvára örülök, hogy ebben az undorító szarházi országban élhetek...
több mint 13 éve
Gabesz92 Los Angeles Chargers 1 446
Én személy szerint úgy vagyok vele, hogy amíg olyan a tömegközlekedés amilyen, legalábbis itt és 20km-es körzetemben, inkább kifizetek többet a benzinért mint sem, hogy halálra idegesítsem magamat azon, hogy az a tetves busz jön-e egyáltalán vagy sem. Teljes mértékben egyetértek fetomy gondolatával, miszerint amíg nem muszáj, nem fogom tovább bonyolítani az életemet. Majd ha normális lesz a tömegközlekedés (elsősorban én csupán a buszközlekedést használom(nám) ), akkor majd el fogok gondolkozni azon, hogy azt válasszam-e vagy az autót...

több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 642
Etanol és különféle verziójú energiaforrások előállítása iszonyat energiát vesz igénybe arról nemis beszélve hogy nincs annyi termőföld a világon ahol ezt a hihetetlen mennyiséget meglehetne termelni.
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 110 — capitaine du château de Vienne 1487
szvsz mire elfogy a kőolaj már nem az lesz az első számú energiaforrás, a technika folyamatosan fejlődik ebből a szempontból (lásd elektromos autó, vízzel-alkohollal működő motorok)
bár lehet a naivságom beszél belőlemkristof
Egyenlőre a kőolaj a legolcsóbb és legegyszerűbb megoldás. Amíg az lesz, addig azért fog menni a harc.szaba
ez már rég nemigaz, a világ legnagyobb üzlete - csak a hülyeséget kell hozzá csomagolni


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Ez csak szerintem fura párhuzam?

De hogy válaszoljak a "drága az üzemanyag? akkor nem veszek!" hozzáállás mentén.

Liverpool meccset nem is voltam hajlandó nézni, amíg zsörtölődtem xy miatt. Mióta nincs xy, újra nézek, és nem is zsörtölődöm.
A családommal meg nem jópofizom. Konkrétan egy kezem sok ahhoz, hogy megszámoljam, hányszor álltam velük szóba önszántamból azóta. Ha lenne rá módom, már régen elköltöztem volna. De nincs.

😉Mikey
A párhuzam azért nem fura, mert egy a lényege. Gyurcsányos dolog idején az volt, hogy vagy elfogadod a megszorításokat, vagy elmehetsz máshova lakni az anyádba. De nem tudtak az emberek mit csinálni, mint háborogni egy sort, de maradni. Az üzemanyagnál pedig azt mondják, hogy drágább lesz az a szar, de vagy háborogsz egy sort, és mész továbbra is a kocsival, vagy "elmehetsz a picsába", magyarán sokkal bonyolultabbá teszed az életed, és nem használsz autót.

De igazából azért felesleges a vita, mert ezek szerint neked teljesen természetes dolog, hogy leszarod, hogy hogyan bánik veled a "feljebbvalód", "máshová mész". Nekem pl. nem mindegy, de amíg nem muszáj, addig nem fogom bonyolítani az életemet.
több mint 13 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
szvsz mire elfogy a kőolaj már nem az lesz az első számú energiaforrás, a technika folyamatosan fejlődik ebből a szempontból (lásd elektromos autó, vízzel-alkohollal működő motorok)
bár lehet a naivságom beszél belőlemkristof
Egyenlőre a kőolaj a legolcsóbb és legegyszerűbb megoldás. Amíg az lesz, addig azért fog menni a harc.
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 110 — capitaine du château de Vienne 1487
szvsz mire elfogy a kőolaj már nem az lesz az első számú energiaforrás, a technika folyamatosan fejlődik ebből a szempontból (lásd elektromos autó, vízzel-alkohollal működő motorok)
bár lehet a naivságom beszél belőlemkristof
DONT csak valakinek már érdeke kéne hogy legyen, hogy elpucoljon az a néhány család Texas-ból 😉


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
szvsz mire elfogy a kőolaj már nem az lesz az első számú energiaforrás, a technika folyamatosan fejlődik ebből a szempontból (lásd elektromos autó, vízzel-alkohollal működő motorok)
bár lehet a naivságom beszél belőlem
több mint 13 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 598
Ez csak szerintem fura párhuzam?

De hogy válaszoljak a "drága az üzemanyag? akkor nem veszek!" hozzáállás mentén.

Liverpool meccset nem is voltam hajlandó nézni, amíg zsörtölődtem xy miatt. Mióta nincs xy, újra nézek, és nem is zsörtölődöm.
A családommal meg nem jópofizom. Konkrétan egy kezem sok ahhoz, hogy megszámoljam, hányszor álltam velük szóba önszántamból azóta. Ha lenne rá módom, már régen elköltöztem volna. De nincs.

😉
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
hmm.. érdekes hozzáállás. Mickey, te miért zsörtölődsz hmm... mondjuk a Liverpool-on? Vagy maradj csöndben, vagy keress más csapatot. Vagy, miért idegeskedsz azon, hogy a családod basztat? Költözz el, vagy maradj csöndben. Ennyi erővel soha senki ne idegeskedjen semmit, mert ahogyan anno Gyurcsány bátyó is megmondta, ha nem tetszik, el lehet menni. Szép hozzáállás, kövesse aki akarja.
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 866 — No es importante
nagy része pedig olyan elképesztő helyeken van(Északi jégtakaró alatt/sok ezer méter mélyen)F.Schleck
azt azért nem mondhatjuk, hogy az emberiség ne dolgozna ezen az ügyön


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal