Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 4 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 942 — Steelers fan
A "mit kellett volna csinálni" témakörben mindig könnyű okosnak lenni.
Sokkal többet ér, ha a "most mit tegyünk" tárgyában találja el valaki a megfelelő intézkedést, hozza a helyes döntést.


Sobri Jóska
Hát szerintem először meg kéne nézni, hogy a németek mit csinálnak másképp mint az olaszok, mert ott is elég sok a fertőzött, viszont kevés aki belehal. Olaszoknál meg sok. Véletlennek kicsit sok lenne, biztos van valami oka.
több mint 4 éve
rob3r7o Denver Broncos Colorado Buffaloes 3 802 — “We will remind UEFA who Real Madrid is.”
A hivatalos 9 fertőzötthöz képest mentősök szerint már tele van a Szent László vélhetően koronasokkal. Kíváncsi leszek mikor fog összeomlani az egész eü itthon.
roberto23
Te sem tudnál így dolgozni!
 www.origo.hu/itthon/20200309-sajtotajekoztatot-tart-az-operativ-torzs.html
 www.origo.hu/itthon/20200309-szekeket-dobaltak-kukakat-borogattak-fel-az-iraniak.html
NB2
Origo a hiteles forrás...

Egyébként én nem szidtam az eü dolgozókat, szerintem olvasd át megegyszer a hozzászólást.
roberto23
bocs, lemaradt a smiley

én röhögök ezen az egészen, ahogy kormányunk kommunikálja ezt az egészet
mondjuk ha nagyon eldurvul a helyzet, akkor az akár nagy szavazóbázis veszteséggel is járhat, hogy nem jól kezelték az egészet
NB2
Jaja vagom 😀 félreértettem akkor, bocsi.

Hát ja. Itt pesten biztos. Csak nem tudom videken mi fog lejutni a fő szavazobazisukhoz.

#DenverBroncos #RealMadrid #GenoaCFC #ColoradoBuffaloes #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #BerlinThunder

#DanielRicciardo #RafaelNadal #BradBinder #DT88 #BigBenz #PS2 #ViniJr #DennyHamlin #JesseLove
több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 116 — capitaine du château de Vienne 1487
Hát ha ez valóban így van és idehaza sor kerülne ilyesmire...a jó isten mentsen meg minket, ha hasonló számok lesznek, mint az olaszoknál.
Beki
Pont ezt kérdeztem korábban, hogy mi a logika amögött, hogy nem az lesz?
Az emberek ugyanúgy jönnek mennek, röpködnek, koncertekre mennek, köpködnek, utaznak, majd vesznek tíz sóletkonzervet meg egy zsugor lisztet, és elintézik azzal, hogy "majd a pálesz leöli bennem".
És továbbgondoltam, hogy miért nem fogja mindenki elkapni? Az én logikám szerint, ha van egy virus, aminek magas a fertőzési képessége, nincsen valódi karanténba zárva, lappangási idő alatt (vagyis amikor nyugodtan mondja a fertőzött, hogy "nem vagyok beteg, semmi bajom", mert honnan is tudná, hogy nem így van) is fertőz, nincs ellene hatásos megelőző oltás, nem gyógyítható, vagy a tünetei erőssége nem csökkenthető, mi szab gátat? Mi állítja meg?



...
sutianap
Bocsi, de nem vágom, hol válasz a kérdéseimre amit írsz.
Az okés, hogy kurva kevés az adat. Ez nyilvánvaló.
De te hogy látod, mitől nem lesz 80-90 százalékos a fertőzöttség a civilizációban? (Tehát városokban, nagyvárosokban, közepesen fejlett régiókban, nem elszigetelt közösségekben, mint mondjuk a szentinelézek.)
Bizonyára sántít valahol a logikám, de én nem tudom, hogy miért nem fogja mondjuk mindenki elkapni Pesten, Miskolcon, Pécsen, Veszprémben, Sopronban, beleértve engem, téged, rokonainkat, ismerőseinket, de az összes orvost, aki ezzel foglalkozik egyaránt.
Végülis ha ez egy olyan vírus, ami végigmegy mindenkin, és pár százalékban halálos, akkor végigmegy mindenkin, és mondjuk lesz Magyarországon 200ezer, világviszonylatban mondjuk 200millió áldozata, nagyrészt krónikus betegek, idősek.
(Ennek még az "állam" mint olyan örül is, hiszen ezek csak terhelték az ellátó rendszereket, nem hoztak, csak vittek az állam szempontjából.)
Hol hibás a logika? Miért nem lesz Magyarországon többmillió fertőzött?
Sobri Jóska
1. Ez nem olyan mint a lepra, hogy 100ban elkapod, vagyha el is kapod lehet nem jár semmilyen tünettel, az esetek 80%-ában.
2. Diverdoc asszem elég világos volt, a dráma az állapotromlás stádiumában következik be, ott harmadát elveszítik a betegeknek, ha nem tudják kezelni, márpedig csak lélegeztetik.
3. Mostanra az is világos, hogy az állapotromlás hirtelen következik be, mit mondjak, megzabálja a tüdőszövetet. Veszel neki új tüdőt?
4. Nem tudok adekvált válaszokat adni, míg nem vagyunk tisztába olyan közegészségügyi fogalmakkal, hogy morbiditás, mortalitás, letalitás.

Addig rójuk a köröket, hogy akit megharaptak zombi lesz, nem nem lesz zombi, csak minden tizedik, de aki nem lett zombi attól még szintén tíz százalékban tovább zombizhat és a zombik harmada pedig gyorsan halotthalott lesz.

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 412 — #NoStress
A "mit kellett volna csinálni" témakörben mindig könnyű okosnak lenni.
Sokkal többet ér, ha a "most mit tegyünk" tárgyában találja el valaki a megfelelő intézkedést, hozza a helyes döntést.

Utólag logikus, hogy az első pillanatban le kellett volna állítani a repülést, és nem kiengedni a vírust Kínából, az összes lokalizált esetet meg elszeparálni.
De ez pár hete még "túllihegés"-nek tűnt volna, és indokolatlan túlreagálásnak.

Amúgy olyan ez a vírus, mint a terrorizmus. Az emberek komfortérzetét, biztonságát kezdi ki, és megmutatja, hogy lófaszról se tudnak lemondani nemhogy a közösségük érdekében, hanem még a saját egészségük védelmében se.
"Nehogymá elmaradjon a meccs", "jegyem van, kifizettem, én elmegyek", "persze, pont én fertőződök meg azon az utazáson, hogyne", "iszom a páleszt, és az ebolát meg a zikát is túlhisztizte mindenki", stb.
Nem tudom ki olvasott N.N.Talebet vagy Mérőt, de ez egy extrémisztáni szitu, amire még mindig átlagisztáni válaszokat akar adni mindenki.
(Youtubeon van Mérőnek sok okos előadása erről.)

több mint 4 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 609 — Így remélem megfelelek nektek.....
Az a helyzet, hogy szerintem kb 2 hete ki kellett volna hirdetni a teljes karantént vagy legalább 1.Én már simán hordozó lehetek, úgy, hogy jelenleg semmi tünet, Pesten jártam, a családom minden nap ott van. A hétvégén találkoztam kb 400 emberrel közvetlenül. S holnap sem tehetem meg, hogy itthon maradok... Kivédhetetlen a dolog. Imádkozni tudunk csak, hogy ne legyen súlyosabb lefolyása... Ne legyen igazam, de másfél héten belül robbanhat a dolog....
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 22 120 — nabege2@yahoo.com
A hivatalos 9 fertőzötthöz képest mentősök szerint már tele van a Szent László vélhetően koronasokkal. Kíváncsi leszek mikor fog összeomlani az egész eü itthon.
roberto23
Te sem tudnál így dolgozni!
 www.origo.hu/itthon/20200309-sajtotajekoztatot-tart-az-operativ-torzs.html
 www.origo.hu/itthon/20200309-szekeket-dobaltak-kukakat-borogattak-fel-az-iraniak.html
NB2
Origo a hiteles forrás...

Egyébként én nem szidtam az eü dolgozókat, szerintem olvasd át megegyszer a hozzászólást.
roberto23
bocs, lemaradt a smiley

én röhögök ezen az egészen, ahogy kormányunk kommunikálja ezt az egészet
mondjuk ha nagyon eldurvul a helyzet, akkor az akár nagy szavazóbázis veszteséggel is járhat, hogy nem jól kezelték az egészet
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 921 — Cowboys fan
(Ennek még az "állam" mint olyan örül is, hiszen ezek csak terhelték az ellátó rendszereket, nem hoztak, csak vittek az állam szempontjából.)
Sobri Jóska
sőt, a megugró temetkezésszámból több ÁFA is jön be
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 412 — #NoStress
Hát ha ez valóban így van és idehaza sor kerülne ilyesmire...a jó isten mentsen meg minket, ha hasonló számok lesznek, mint az olaszoknál.
Beki
Pont ezt kérdeztem korábban, hogy mi a logika amögött, hogy nem az lesz?
Az emberek ugyanúgy jönnek mennek, röpködnek, koncertekre mennek, köpködnek, utaznak, majd vesznek tíz sóletkonzervet meg egy zsugor lisztet, és elintézik azzal, hogy "majd a pálesz leöli bennem".
És továbbgondoltam, hogy miért nem fogja mindenki elkapni? Az én logikám szerint, ha van egy virus, aminek magas a fertőzési képessége, nincsen valódi karanténba zárva, lappangási idő alatt (vagyis amikor nyugodtan mondja a fertőzött, hogy "nem vagyok beteg, semmi bajom", mert honnan is tudná, hogy nem így van) is fertőz, nincs ellene hatásos megelőző oltás, nem gyógyítható, vagy a tünetei erőssége nem csökkenthető, mi szab gátat? Mi állítja meg?



...
sutianap
Bocsi, de nem vágom, hol válasz a kérdéseimre amit írsz.
Az okés, hogy kurva kevés az adat. Ez nyilvánvaló.
De te hogy látod, mitől nem lesz 80-90 százalékos a fertőzöttség a civilizációban? (Tehát városokban, nagyvárosokban, közepesen fejlett régiókban, nem elszigetelt közösségekben, mint mondjuk a szentinelézek.)
Bizonyára sántít valahol a logikám, de én nem tudom, hogy miért nem fogja mondjuk mindenki elkapni Pesten, Miskolcon, Pécsen, Veszprémben, Sopronban, beleértve engem, téged, rokonainkat, ismerőseinket, de az összes orvost, aki ezzel foglalkozik egyaránt.
Végülis ha ez egy olyan vírus, ami végigmegy mindenkin, és pár százalékban halálos, akkor végigmegy mindenkin, és mondjuk lesz Magyarországon 200ezer, világviszonylatban mondjuk 200millió áldozata, nagyrészt krónikus betegek, idősek.
(Ennek még az "állam" mint olyan örül is, hiszen ezek csak terhelték az ellátó rendszereket, nem hoztak, csak vittek az állam szempontjából.)
Hol hibás a logika? Miért nem lesz Magyarországon többmillió fertőzött?

több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 921 — Cowboys fan
Én bízom a Kormányunk éles helyzeteket kezelni tudó képességeiben és minden bizonnyal - ha eljön az ideje - mindenki megkapja majd a megfelelő állami segítséget, nevezetesen "amennyiben észleli magán a koronavírus-fertőzéshez kapcsolható tüneteket, üljön át egy másik autóba" szövegű sms-t.
Atari
vagy pedig
"ez esetben nyomja meg a piros gombot, és nyugodjék békében!"
több mint 4 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Én bízom a Kormányunk éles helyzeteket kezelni tudó képességeiben és minden bizonnyal - ha eljön az ideje - mindenki megkapja majd a megfelelő állami segítséget, nevezetesen "amennyiben észleli magán a koronavírus-fertőzéshez kapcsolható tüneteket, üljön át egy másik autóba" szövegű sms-t.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
 index.hu/kulfold/2020/03/09/olaszorszag_korhaz_egeszsegugy_koronavirus_hatasok/

Ha ennek csak a fele igaz...
Bazzani
Hát ha ez valóban így van és idehaza sor kerülne ilyesmire...a jó isten mentsen meg minket, ha hasonló számok lesznek, mint az olaszoknál.
Beki
Szerintem a felét nem tudnák ellátni.
Itt beindul a vírus hatalmas pánik lesz. Mind az orvosok mind a betegek körében.
Én sajnos nagyon sokat voltam kórházban és nem a legjobb tapasztalataim vannak. Amikor az SBO-n hajnalban két beteg vizsgálata is gondot okoz akkor mi lesz ha tizen/százan mennek?

több mint 4 éve
Törölt felhasználó
 index.hu/kulfold/2020/03/09/olaszorszag_korhaz_egeszsegugy_koronavirus_hatasok/

Ha ennek csak a fele igaz...
Bazzani
Hát ha ez valóban így van és idehaza sor kerülne ilyesmire...a jó isten mentsen meg minket, ha hasonló számok lesznek, mint az olaszoknál.
több mint 4 éve
rob3r7o Denver Broncos Colorado Buffaloes 3 802 — “We will remind UEFA who Real Madrid is.”
A hivatalos 9 fertőzötthöz képest mentősök szerint már tele van a Szent László vélhetően koronasokkal. Kíváncsi leszek mikor fog összeomlani az egész eü itthon.
roberto23
Te sem tudnál így dolgozni!
 www.origo.hu/itthon/20200309-sajtotajekoztatot-tart-az-operativ-torzs.html
 www.origo.hu/itthon/20200309-szekeket-dobaltak-kukakat-borogattak-fel-az-iraniak.html
NB2
Origo a hiteles forrás...

Egyébként én nem szidtam az eü dolgozókat, szerintem olvasd át megegyszer a hozzászólást.

#DenverBroncos #RealMadrid #GenoaCFC #ColoradoBuffaloes #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #BerlinThunder

#DanielRicciardo #RafaelNadal #BradBinder #DT88 #BigBenz #PS2 #ViniJr #DennyHamlin #JesseLove
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 22 120 — nabege2@yahoo.com
A hivatalos 9 fertőzötthöz képest mentősök szerint már tele van a Szent László vélhetően koronasokkal. Kíváncsi leszek mikor fog összeomlani az egész eü itthon.
roberto23
Te sem tudnál így dolgozni!
 www.origo.hu/itthon/20200309-sajtotajekoztatot-tart-az-operativ-torzs.html
 www.origo.hu/itthon/20200309-szekeket-dobaltak-kukakat-borogattak-fel-az-iraniak.html
több mint 4 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 169
Európában kezd bedurvulni sport szempontjából a helyzet. Vagy meg se rendeznek fordulókat, vagy csak zártkapussá tették őket.
NB2
Itthon legalabb a meccsek iranti nagy erdeklodes miatt sem kell aggodni! Jobbanteljesit a magyar futball is!

Pulvis et umbra sumus.
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 22 120 — nabege2@yahoo.com
Európában kezd bedurvulni sport szempontjából a helyzet. Vagy meg se rendeznek fordulókat, vagy csak zártkapussá tették őket.
több mint 4 éve
rob3r7o Denver Broncos Colorado Buffaloes 3 802 — “We will remind UEFA who Real Madrid is.”
A hivatalos 9 fertőzötthöz képest mentősök szerint már tele van a Szent László vélhetően koronasokkal. Kíváncsi leszek mikor fog összeomlani az egész eü itthon.

#DenverBroncos #RealMadrid #GenoaCFC #ColoradoBuffaloes #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #BerlinThunder

#DanielRicciardo #RafaelNadal #BradBinder #DT88 #BigBenz #PS2 #ViniJr #DennyHamlin #JesseLove
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 15 553
Az ‘operatív törzs’ elnevezés pont be is határolta, hogy mire számíthatsz valójában. 😉
több mint 4 éve
peach Atlanta Falcons 14 278 — a new hope (again)
Szerintem az eddigi legnagyobb tanulság és félnivaló mégis az, hogy 2020-ban, mikor az információ a Föld egyik pontjáról a tőle legtávolabbira is a másodperc töredéke alatt ér el, mennyire nehéz, szinte lehetetlen hiteles tájékoztatást kapni bárhol, bármiről. Maradt a hisztéria, pánikkeltés, dezinformálás, a nagy hírportáloktól az az exkluzív beszámoló, amikor egy fb-n/twitterren sokak által megosztott bejegyzésre rátalálnak...
r.baggio
Áldom az eget, hogy a h1n1 16 éve volt és nem most. Azzal a halálozási rátával kb a fertőzés című - amúgy nagyon jó - filmben vázoltakat tudom elképzelni.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 4 éve
rob3r7o Denver Broncos Colorado Buffaloes 3 802 — “We will remind UEFA who Real Madrid is.”
Szerintem az eddigi legnagyobb tanulság és félnivaló mégis az, hogy 2020-ban, mikor az információ a Föld egyik pontjáról a tőle legtávolabbira is a másodperc töredéke alatt ér el, mennyire nehéz, szinte lehetetlen hiteles tájékoztatást kapni bárhol, bármiről. Maradt a hisztéria, pánikkeltés, dezinformálás, a nagy hírportáloktól az az exkluzív beszámoló, amikor egy fb-n/twitterren sokak által megosztott bejegyzésre rátalálnak...
r.baggio
Egyetértek. És a legszomorúbb, hogy ez nálunk hatványozottan igaz lesz. Kb semmiről nem fogunk releváns információkkal rendelkezni, ami a járvánnyal kapcsolatos. Nálunk összesen lesz vagy 150 fertőzött, maximum 3-4 halálesettel.
roberto23
300 fertőzés és max 1 haláleset
így nálunk jó lesz a statisztika
Negritis
Jogos. Az én verzióban túl magas a halálozási arány...

#DenverBroncos #RealMadrid #GenoaCFC #ColoradoBuffaloes #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #BerlinThunder

#DanielRicciardo #RafaelNadal #BradBinder #DT88 #BigBenz #PS2 #ViniJr #DennyHamlin #JesseLove
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 418 — The Mathematician
Szerintem az eddigi legnagyobb tanulság és félnivaló mégis az, hogy 2020-ban, mikor az információ a Föld egyik pontjáról a tőle legtávolabbira is a másodperc töredéke alatt ér el, mennyire nehéz, szinte lehetetlen hiteles tájékoztatást kapni bárhol, bármiről. Maradt a hisztéria, pánikkeltés, dezinformálás, a nagy hírportáloktól az az exkluzív beszámoló, amikor egy fb-n/twitterren sokak által megosztott bejegyzésre rátalálnak...
r.baggio
Egyetértek. És a legszomorúbb, hogy ez nálunk hatványozottan igaz lesz. Kb semmiről nem fogunk releváns információkkal rendelkezni, ami a járvánnyal kapcsolatos. Nálunk összesen lesz vagy 150 fertőzött, maximum 3-4 halálesettel.
roberto23
300 fertőzés és max 1 haláleset
így nálunk jó lesz a statisztika

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
rob3r7o Denver Broncos Colorado Buffaloes 3 802 — “We will remind UEFA who Real Madrid is.”
Szerintem az eddigi legnagyobb tanulság és félnivaló mégis az, hogy 2020-ban, mikor az információ a Föld egyik pontjáról a tőle legtávolabbira is a másodperc töredéke alatt ér el, mennyire nehéz, szinte lehetetlen hiteles tájékoztatást kapni bárhol, bármiről. Maradt a hisztéria, pánikkeltés, dezinformálás, a nagy hírportáloktól az az exkluzív beszámoló, amikor egy fb-n/twitterren sokak által megosztott bejegyzésre rátalálnak...
r.baggio
Egyetértek. És a legszomorúbb, hogy ez nálunk hatványozottan igaz lesz. Kb semmiről nem fogunk releváns információkkal rendelkezni, ami a járvánnyal kapcsolatos. Nálunk összesen lesz vagy 150 fertőzött, maximum 3-4 halálesettel.

#DenverBroncos #RealMadrid #GenoaCFC #ColoradoBuffaloes #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #BerlinThunder

#DanielRicciardo #RafaelNadal #BradBinder #DT88 #BigBenz #PS2 #ViniJr #DennyHamlin #JesseLove
több mint 4 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 931 — No es importante
Szerintem az eddigi legnagyobb tanulság és félnivaló mégis az, hogy 2020-ban, mikor az információ a Föld egyik pontjáról a tőle legtávolabbira is a másodperc töredéke alatt ér el, mennyire nehéz, szinte lehetetlen hiteles tájékoztatást kapni bárhol, bármiről. Maradt a hisztéria, pánikkeltés, dezinformálás, a nagy hírportáloktól az az exkluzív beszámoló, amikor egy fb-n/twitterren sokak által megosztott bejegyzésre rátalálnak...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
 index.hu/kulfold/2020/03/09/olaszorszag_korhaz_egeszsegugy_koronavirus_hatasok/

Ha ennek csak a fele igaz...

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 418 — The Mathematician
mikor a pálinkafesztivál marad el a covid miatt 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!