Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 846 — No es importante
De inkább egy részeges apa, mint egy buziJC6
Belinkelhetsz bármilyen cikket, ezen komment után szerintem nincs miről beszélni. Azért őszintén remélem, hogy a későbbiekben is maximum csak a szerető buzik általi elnyomást kell majd elviselned, semmilyen szenvedélybetegség nem üti fel a fejét a közeli rokonságban.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Törölt felhasználó
"Oly divatos manapság a szexuális irányultságainkról nyilvánosan szólni. Bántó magyarsággal élve „trendi coming outolni”. Főként, ha a Pride melegfesztivál erre alkalmat kínál. Vagy ha mégsem, akkor hát olyasforma nyíltsággal fogadni e vallomásokat, mintha csak egyetlen útja-módja lenne mindez annak, hogy normális, okos és korrekt embernek tartsanak.

Vagy homofób, ostoba, bunkó, férfisoviniszta lesz az emberfia, esetleg fasiszta, hogy keveredjenek egy kissé az egymástól oly távol álló ,kesze-kusza fogalmak. Hogy stigmaként süljenek az ember arcára. És ha már mindezek ráégtek, akkor persze jöhet az erőszakosság vádja…

Mintha átesnénk a ló másik oldalára, már-már irigykedve szemléljük azt, akinek van valami mássága, mert ezzel kitűnhet, ezzel támogató barátokat szerezhet. Ha pedig nyilvánosan megvallja, dicsérő szavakat a bátorságáért. Mintha nem lenne ugyanolyan, ha nem nagyobb bátorság a mai fogyasztói társadalomban, ahol minden az anyag javak szerzéséről és birtoklásáról szól, családot alapítani, hűségesnek lenni, illetve több gyermeket szülni és nevelni. Egy hagyományos családmodellben férfiként és nőként küzdeni a megélhetésért, a gyermekek testi-lelki növekedéséért. A kereskedelmi televíziókból és az internetről ránk ömlő erkölcstelen szennytől; a fogyasztói impulzusoktól, a szerző és birtokló egoizmustól távol tartani önmagunkat és gyermekeinket. Mert higgyék el, ez az igazi bátorság – a mindennapi hősök bátorsága!

A családok jogaiért kell most szólni. A társadalmilag hagyományos, illetve a biológiailag természetes közösségekért. Az „egy férfi és egy nő között köttetett lelki és anyagi kapcsolatról” s az ennek gyümölcseiként megszülető gyermekekről. Ha úgy tetszik, a heteroszexuális párok békés, háborítatlan együttélési, illetve gyermekvállalási jogáért. Pontosabban a jogok érvényesüléséért. Mert igencsak veszélyeztetve érzem manapság mindezt. Hisz a nyilvánosságban, a kultúra egyes csatornáin keresztül egyre többen maradinak, lúzernek tartják azt, aki hűséges és gyermekeket nevel. Lúzernek, azaz vesztesnek, hisz akarva-akaratlan kimarad a civilizáció kínálta, hamisan csillogó javaiból, aki családot alapít. Nem lesz divatos és drága autója, ruhája; nem tud eljárni wellnessezni; nem veheti meg a legújabb fejlesztésű okostelefont, nem marad szexi, mert a gyermekszülés hizlal, a nevelés pedig meggörnyeszti a hátat. Talán lassan utcára kellene vonulnunk nekünk, hetero apáknak (s persze az édesanyáknak is), mert egyre inkább elnyomva érezzük a család jogainak érvényesülését, illetve sok-sok nevetést és megvető szót hallunk a hátunk mögött.

Úgy érzem, eljött az ideje annak, hogy családapaként, a női nem iránt érzett lelki és testi vonzalmaimmal megáldva (vagy megátkozva), bátorságról hitet téve megvalljam, hogy a nőket, s mivel hűséges férj vagyok, így pontosítva: egy nőt szeretek! S nem fogom szégyellni – ahogy a melegek is fogalmaznak –, s nem fogok bujkálni – bárki is elmaradottnak, korszerűtlennek tart. Hetero vagyok, és kész. S csöppet sem érdekel, hogy ki és mit fog ehhez szólni. Ez az én comming outom… És várom a dicsérő szavakat az okos, értelmes és européer polgároktól! S végül, ha bárki is felháborodva felkapja a fejét, és rám ordít, netalán homofóbnak bélyegez (amit nem is nagyon értek, hogy mit jelent…), akkor pusztán annyit szeretnék megjegyezni, hogy vannak ebben a kérdésben nekem is velem született és védendő jogaim. Mint ahogy a feleségemnek és a gyermekeimnek is. És bármily nehéz is ezt a sok ostoba gyűlölködő liberálisnak felfognia, de a családomnak mint közösségnek is vannak jogai."


Nagy Ervin
2014.07.04.
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 846 — No es importante
Nem azt írta a Biblia, hogy gyűlöljük a buzikat, ilyenről szó sincs. Így nem is ildomos kiforgatni azokat a betűket, szavakat.

(...)

“És ha valaki férfival hál, úgy a mint asszonnyal hálnak: útálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak; vérük rajtuk.” (III. Móz. 20,13.)

(...)

Béke!JC6
Ámen!


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Törölt felhasználó
Bár Én nem vagyok az itteni fórumközösség szerves tagja, mégis szeretnék hozzászólni a témához, elnézést, ha megismétlem valaki gondolatait, de JC6 hszei annyira meghökkentettek, hogy nem tudom figyelmesen végigolvasni az egész diskurzust... Elöljáróban szeretném leszögezni, hogy felháborodásom miatt nem lesz egybefüggő a hozzászólás, és a leírtaktól még nem értek egyet a nemzeti fasszopózó idiótával a prideos képen, mivel ő ugyanakkora ökör, mint a kordon másik oldalán lévők. Ja és buzi sem vagyok.

A hsz nagyrészt JChez szól, de idézek máshonnan is.
„Amúgy szilárd, hiteles tudományos kutatások nem igazolják, hogy bárki is homokosnak születne. A legtöbb kutatás pont arra mutat rá, hogy a homokosság forrása a személyiségfejlődés összetett tényezőiben keresendő.”szaba
Ez a kedvencem, ezért ezzel is kezdeném. Valójában mit is támaszthat ez alá? Vagy hova szeretne ezzel bárki is kilyukadni? Sem a genetikához, sem a pszichológiához nem értek, de úgy gondolom, hogy egy ilyen súlyos, a szexualitást érintő hatás, ha nem is biológiai, akkor olyan veleszületett tulajdonság, a jellemből és a személyiségből eredő vonás, amit talán ki sem lehet "irtani" egy emberből. És mint ilyen, mennyiben választható el a veleszületettségtől? Nem az lenne abnormális, ha egy embert gyökereiben akarnánk megváltoztatni? Vagy mire akarunk itt kilyukadni? Hogy a környezet tette azzá? Vagy a nevelés? Akkor mire föl ez a rengeteg buzi és pedofil pap, akik elvileg az egyetlen, szent és sérthetetlen értékrendet követik már kiskorúk óta? De feltehetjük azt a kérdést is, hogy vajon mi lehet a közös a brazil gettóban és a rózsadombon nevelkedő melegek neveltetésében, amitől saját nemükhöz vonzódnak?

„de hol és kik bizonyították be azt, hogy valaki genetikailag lesz buzi?”JC6

Ahogy mondtam, szerintem ez a kérdés egyszerűen nem releváns. Vagy azt hiszed, ez választás kérdése? Esetleg ezt neked ilyen könnyű lenne eldönteni, megváltoztatni? Ja, de hogy ők korcsok, őket a sátán küldte, vagy mi a f*sz, ezért ők egyik nap a brét, másik nap melleket szopkodnának, ezt így ki-be tudnák kapcsolgatni, ha nem lennének velejéig romlottak? (elnézést a trágárságért)

„Komolyan mondom lassan mi leszünk a hülyék, akik egy egészséges értékrendet szeretnének kialakítani s normálisan élni, megfelelni Istennek, hogy hitünk szerint ne kárhozzunk el. Az egy dolog, hogy nem hiszel benne, de ne sértegess!”JC6

Már elnézést, de mégis ki vagy te, hogy meghatározd, mi az egészséges értékrend? Ugyanakkor nyugodtan megkérdezhetném azt is, hogy merészelsz a tíz parancsolatra hivatkozni, amikor a Biblia egyik legfontosabb tanítását sem vagy képes betartani, hogy szeresd felebarátodat? Vagy ők nem emberek a szemedben? Akkor a kérdés inkább az, hogy veled mi van? (Azt hozzá kell tennem, hogy a szeresd a mai világban túl erős kifejezés, ezért az elfogadás a szó, amit használnék.)

A továbbiakra reagálva, a család nem APA, ANYA, és GYEREKEK közössége, hanem embereké, akik mindennél jobban szeretik egymást. A szeretet az, ami képes felnevelni egy gyereket, nem a nemek különbözősége. Sarkítok, de valóban jobb a gyereknek pl. egy részeges, szíjjal hátat hasító vadbarom és egy reszkető anyuka mellett felnőnie, mint pl. Neil Patrick Harrisék otthonában?

Összességében a társadalom nem akkor beteg, ha vannak benne melegek, hanem az olyanok miatt, mint Te, akik arról győzködnek másokat, hogy emberek nem kereshetik a természetükből adódó egyensúlyt, fellengzősen, a boldogságot. Ugyanis ők így tudnak kiteljesedni, Te pedig azt mondod, ezt ne tegyék, mert: ne házasodjanak, ne neveljenek gyereket, ne mutatkozzanak nyilvánosan, a párjuk kezét ne merjék megfogni....Ezek alapvető emberi jogok, ez nem deviancia, nem arról van szó, hogy mostantól legyen mindenki Conchita (akinek az el nem fogadása szintén nem egyenlő a homofóbiával, ez egy másik marhaság, amit olvastam mostanában itt) és a törvényeket sem helyeznék ezek a dolgok hatályon kívül (vagy nem tudom mitől félnek itt egyesek). Nem értem, ennyit miért nem kérhet ez a kisebbség? Én úgy leszarom, mit befolyásolja 2 idegen, egy harmadik személy életét az utcán? Azt az érvet sem értettem soha, hogy miért nehéz ezt a gyerekeknek beadni, ha látnak egy meleg párt csókolózni? A válasz ennyi: az a két ember szereti egymást kisfiam, ennyi az egész.

A pridera addig szükség van, ameddig vannak olyanok, mint JC, hiszen, ahogy én látom, az üzenet az lenne, amit az előbb írtam. Az azonban igaz, hogy nagyon rosszul kommunikálják ezt az egészet, nem utcára való meztelenkedéssel és olyan idiotizmussal, mint Trianon megsértése... Sajnos ez van.Foldesi26
A szaba az nem egyenlő JC6-tal, bár a gondolkodásmódunk és életvitelünk is hasonló. Szóval ne csak nekem címed, mikor nem is én írtam az első hsz-t. Köszi.

Nagyvonalakban, mert 10 óra meló után vagyok..

1. Mi más lehetne ha nem választás? Ne akard már nekem bemesélni, hogy a kisbabában kifejlődik valami kromoszóma, aminek hatására egyszercsak buzi lesz?! Genetika, milyen genetika? Nincs bizonyíték...Akkor a szülők miért nem buzik? A nagyszülők miért nem buzik? Az ükapja miért nem volt buzi? Egy buzi miért nem tud szülni? Egy buzi miért nem tud megfelelő hátteret biztosítani egy gyereknek? Okoskodni könnyű, osztani itt az észt, de egyikőtök sem buzi, egyikőtök sem egy férfival nevel gyereket, könnyű a szavakkal dobálózni, meg elfogadni, megérteni a melegeket, amikor ez egyáltalán nem helyes! Emberek, oké, elfogadom, ennyi. De ne vonulgassanak, ne házasodjanak és ne neveljenek gyereket!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2. Miért, nem az az egészséges értékrend, hogy egy apa és egy anya megpróbál normális embert nevelni a gyermekéből? Hogy megpróbálja óvni a rossztól, de ez mellett kialakul benne egy egészséges anya és apa szerep? Megint csak előjön majd persze, hogy a buzik miét nem nevelhetnek, meg minden, hát ki akar még több buzit? Mi lesz azzal a gyerekkel tényleg az iskolában? És ha felnő? Már ha felnő, és nem ugrik le az első hídról vagy vágja fel ereit, mert őt nem értik meg, mert nem volt egy nő a közelében, aki babusgatta volna gyermekkorában, aki óvta volna őt... kapott egy farokkal ellátott nőt, aki bármennyire is igyekszik nőnek tetszeni, 100%ig köcsög!

3. Az embereket nem tudod megváltoztatni. AZ emberek nem válogathatnak a sorsok között. De inkább egy részeges apa, mint egy buzi, ennyi a tömör véleményem!

A stílusod egyébként elég obszcén, körmönfont és bicskanyitogató, de hát ahogy jj is említette, ez egy fórum, itt mindent lehet... Csak ne személyeskedj, oké?
Mert nem miattam beteg a társadalom! Kikérem magamnak és jó lenne ha visszavennél, mert én ilyet senkire nem írtam, csak az egymást kukiját nyalogatókra. Amúgy te hippi vagy? Ha már személyeskedünk..."hogy emberek nem kereshetik a természetükből adódó egyensúlyt, fellengzősen, a boldogságot. "
Szívj el egy dzsangát, légy boldog, leszarom. DE MELEG NE NEVELJEN GYEREKET!

Itt nem emberi jogokról van szó, hanem SÚLYOS morális és erkölcsi kérdésekről.

Egyébkén meg érdekes látni, hogy az itt felszólalók nagyrésze állandóan azzal jön, hogy nekem ezzel nincs bajom, meg nem ítélem el, meg anyámtyúkja, közben meg nem egyszer köszön vissza a "én amúgy leszarom mit csinálnak a hálószobában, de utcára nem menjenek" mondat és társai.

Két ember szereti egymást...engem úgy neveltek, hogy az egy férfi és egy nő. Én úgy nőttem fel, hogy az egy férfi és egy nő. Én úgy éltem eddig és fogok ezután is, hogy az egy férfi és egy nő. Isten is ezt mondta. És ez a viselkedés és írásmód még nem is egy vallási fanatikustól származik, aki annyira levakult, hogy nem látja a fától az erdőt...De majd az idő és a világ egyszeri vége mindent megmutat. Egyszer minden ember megtudja, kinek volt igaza...

Egyébként meg minden ide írt bibliai versért kár, hiszen olyan nagy itt a liberalizmus, az elfogadás, és befogadás, hogy holnaptól lehetne homobowl.hu az internet cím.

Én ezt a témát befejeztem, senkit és semmit nem akartam az "igazamról" meggyőzni, csak annyit kérek, hogy a véleményem tartsátok tiszteletben és ne személyeskedjetek...

Béke!
több mint 9 éve
Törölt felhasználó
Azzal szemben vagyok lenéző, aki bizonyos elméletek, vagy akár évszázados dogmák mögé bújva néz le másokat, ezzel igazolva önnön nagyságát. Le lehet írni azt is, hogy "irritálnak a melegek és kész" (bántják a szépségérzetemet, megdobálták tojással az autómat, stb.), engem meg az ncaa-t nem nézők zavarnak, ez van, de hogy valakit ismeretlenül azért gyűlöljek, mert egy 2000+ éves könyvben ezt írták, az ép ésszel tényleg elfogadhatatlan.

Ateizmusomat pedig mi sem erősíti jobban, mikor a nagy keresztények játszanak kirekesztősdit, de hát ha a magamutogató buzit egy kalap alá vehetjük az összes homokossal, akkor gondolom a pedofil papokat, a kínzásban örömüket lelő inkvizítorokat és a vallásháborúkban gyerekeket lemészárolókat is egy lapon kezelhetjük a hittan-klubosokkal.baggio
Az a baj, hogy fingod sincs miről beszélek vagy beszél szaba, csak fújod megint a magadét, de egyáltalán nem tudod értelmezni azt, amiről szó van, nem látsz a sorok mögé. Olyan öncsalásban és önigazulásban szenvedsz, hogy az hihetetlen, hála Istennek, hogy nem csak én - vagy mi - hanem mások is, mint például gordon is észrevette.
Nem tudom honnan van az arrogancia, de biztos arra vezethető vissza, hogy jj a fórum ősi tagja, és aki később jött, az már csak alattvaló lehet, a fórum a tiéd meg pár egyéné, vita nincs. Itt minden topikban te vagy a főnök, aki nem olyat ír, ami neked tetszene, annak jön a magas lóról való okítás.
Figyelmezzetek szavaimra bowl.hu tagjai! Az isteni JJ, Zeusz fia leereszkedett hozzánk, hogy a világ legősibb, legolvasottabb és legelismertebb könyvét lealacsonyítsa, megkérdőjelezze, mások hitét gúny tárgyává tegye!

Visszatérve...
Megint csak magamra ismerek az idézett szöveg láttán.
Bizonyos elmélet, évszázados dogma, ami alapján lenézni másokat. Hmm.
Mivel én elég korán megismerkedtem a neoprotestantizmussal és a karizmatikus kereszténységgel, ezáltal a Szentírással, talán leírhatok pár gondolatot, ha megengeded,mindenható robertó jj, a bowl.hu ura!

Én nem gyűlölöm a buzikat. Viszont számomra teljességgel elfogadhatatlan az az elmélet, hogy egy kisbaba már az anyja méhében olyan kromoszómával rendelkezik, aminek hatására 15 éves korában egyszer csak felkiált, hogy heuréka, meleg vagyok! Buzuljunk! Ilyen nincs.
Isten férfit és nőt teremtett. Nem férfit és férfit. Most tekintsünk el attól, hogy te atepista vagy. Csak amikor az eredendő bűn szépen becsusszant gyarló életükbe a gonosz vette át a földön az uralmat, ami jól látható mód még ma is munkálkodik. Az emberek maguk választják az utat, a sorsukat. A homoszexualitás egyértelműen a gonosztól származik. Férfi ne fertelmeskedjen férfival, mondja az ige. Olvastam, hogy itt valaki azt is felhozta, hogy a kárhozatra juttathat például az elvesztegetett mag. De ez még ószövetségi törvény volt, a zsidóknak adatott, de csakis akkor lépett érvénybe, mikor szánt szándékkal nem utódnemzésre használták a férfiak a fegyverük. Természetesen a mai világban számunkra az önkielégítés nem ékes és nem helyénvaló, egyértelműen bűn, a testi élvezet hajszolása, aminek jószerivel sosincs vége, még egy párkapcsolatban sem...

Nem azt írta a Biblia, hogy gyűlöljük a buzikat, ilyenről szó sincs. Így nem is ildomos kiforgatni azokat a betűket, szavakat.

“Férfiúval ne hálj úgy, amint asszonnyal hálnak: útálatosság az. És semmiféle barommal se közösülj, hogy azzal magadat megfertőztessed, és asszony se álljon meg barom előtt, hogy meghágja őt; fertelmesség az. Egyikkel se fertőztessétek meg magatokat ezek közül; mert mindezekkel ama pogányok fertőztették meg magokat, kiket én kiűzök ti előletek. És fertőzötté lett az a föld, de meglátogatom azon az ő gonoszságát, mert kiokádja az a föld az ő lakosait. Tartsátok meg azért ti az én rendeléseimet és végzéseimet, és ez útálatosságok közül semmit meg ne cselekedjetek, se a benszülött, se a közöttetek tartózkodó jövevény.” (III. Móz. 18,22-28.)

“És ha valaki férfival hál, úgy a mint asszonnyal hálnak: útálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak; vérük rajtuk.” (III. Móz. 20,13.)

“Annakokáért adta is őket az Isten szívük kivánságaiban tisztátalanságra, hogy egymás testét megszeplősítsék; Mint a kik az Isten igazságát hazugsággá változtatták, és a teremtett dolgokat tisztelték és szolgálták a teremtő helyett, a ki mind örökké áldott. Ámen. Annakokáért adta őket az Isten tisztátalan indulatokra; mert az ő asszonynépeik is elváltoztatták a természet folyását természetellenesre: Hasonlóképen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén (ἀσχημοσύνη – aszkhémoszüné – erkölcstelenség, fajtalanság, homoszexualitás), és az ő tévelygésöknek méltó jutalmát elvevén önmagokban.” (Róm. 1,24-27.).

Pál apostol azt mondja, hogy ezek az emberek “az Isten igazságát hazugsággá változtatták”, vagyis felcserélték maguk számára, ennek jegyében a “a teremtett dolgokat tisztelték és szolgálták a teremtő helyett”. Ezzel arra is utal, hogy ezek az emberek többek között önmagukat, az emberi testet, a megromlott vágyaikat és a kívánságaikat istenítették, és annak kielégítése volt számukra a legfontosabb. Engedtek a gyalázatos szenvedélyeiknek: homoszexualitás, paráznaság, perverzitás. Nők és férfiak egyaránt egymásra gerjedtek, istentelenül. Nem akarták megismerni és elfogadni Istent és az általa adott törvényeket, így aztán beteges lett a gondolkodásuk annyira, hogy már arra is képesek voltak, hogy “az Isten igazságát hazugsággá változtatták”. Ezért aztán Isten is átengedte őket a “szívük kívánságaiban tisztátalanságra, hogy egymás testét megszeplősítsék”.

Később a Korinthusban élő keresztényeknek is azt írta: “Avagy nem tudjátok-é, hogy igazságtalanok nem örökölhetik Istennek országát? Ne tévelyegjetek; se paráznák, se bálványimádók, se házasságtörők, se pulyák, se férfiszeplősítők (ἀρσενοκοίτης – arszenokoitész – homoszexuális)… nem örökölhetik Isten országát.”(I. Kor. 6,9-10.).

Éppen ezért a homoszexuálisokat – a varázslókhoz, prostituáltakhoz, gyilkosokhoz, bálványimádókhoz és a hazugságot szeretőkhöz hasonlóan – ki kell zárni a hívők közösségéből. Ha az ilyen módon élő ember kereszténynek vallja magát, és nem akar megtérni belőle, hanem megmarad ebben a bűnében, akkor ki kell zárni a hívők közösségéből, ahhoz az emberhez hasonlóan, aki apjának feleségével hált. “Általában hallatszik köztetek paráznaság, még olyan paráznaság is, a milyen a pogányok között sem említtetik, hogy valaki atyjának feleségét elvegye… Most azért azt írom néktek, hogy ne társalkodjatok azzal, ha valaki atyafi létére parázna, vagy csaló, vagy bálványimádó, vagy szidalmazó, vagy részeges, vagy ragadozó. Az ilyennel még együtt se egyetek… Vessétek ki azért a gonoszt magatok közül.” (I. Kor. 5,1. 11. 13.). Vagyis a homoszexualitásnak – az összes többi paráznasághoz hasonlóan nincs helye Isten családjában.

A Biblia alapján működő egyházközösségek tehát nem helyeselhetik a homoszexuális életformát, nem működhetnek közre a homoszexuális párok házasságkötésének megáldásában, nem támogathatják az ilyen párokat abban, hogy gyermekeket fogadjanak örökbe. Homoszexuális beállítottságú párok nem tudják azt nyújtani az egészséges gondolat és érzelem-világgal rendelkező gyermek számára, amit az Isten teremtői rendje szerint a szülőknek kell biztosítani. Éppen ellenkezőleg, csak eldeformálnák a gyermek gondolat és érzelem-világát, megrontanák őt a saját eldeformálódott természetükkel és életpéldájukkal.

A Szentírás megértéséhez hit kell. Neked nincs. Én ezért nem kárhoztatlak, viszont a felszínes igeismeretedet - amiket talán nem is értesz - légyszíves itt ne hangoztasd (attól függetlenül, hogy szólásszabadság van meg ez egy fórum, ami a tiéd, blablabla), mert nincs értelme, illetve elferdíted az általam igaznak hitt szavakat és jelentésüket mások előtt.

Béke!
több mint 9 éve
Foldesi26 New England Patriots 276
Bár Én nem vagyok az itteni fórumközösség szerves tagja, mégis szeretnék hozzászólni a témához, elnézést, ha megismétlem valaki gondolatait, de JC6 hszei annyira meghökkentettek, hogy nem tudom figyelmesen végigolvasni az egész diskurzust... Elöljáróban szeretném leszögezni, hogy felháborodásom miatt nem lesz egybefüggő a hozzászólás, és a leírtaktól még nem értek egyet a nemzeti fasszopózó idiótával a prideos képen, mivel ő ugyanakkora ökör, mint a kordon másik oldalán lévők. Ja és buzi sem vagyok.

A hsz nagyrészt JChez szól, de idézek máshonnan is.
„Amúgy szilárd, hiteles tudományos kutatások nem igazolják, hogy bárki is homokosnak születne. A legtöbb kutatás pont arra mutat rá, hogy a homokosság forrása a személyiségfejlődés összetett tényezőiben keresendő.”szaba
Ez a kedvencem, ezért ezzel is kezdeném. Valójában mit is támaszthat ez alá? Vagy hova szeretne ezzel bárki is kilyukadni? Sem a genetikához, sem a pszichológiához nem értek, de úgy gondolom, hogy egy ilyen súlyos, a szexualitást érintő hatás, ha nem is biológiai, akkor olyan veleszületett tulajdonság, a jellemből és a személyiségből eredő vonás, amit talán ki sem lehet "irtani" egy emberből. És mint ilyen, mennyiben választható el a veleszületettségtől? Nem az lenne abnormális, ha egy embert gyökereiben akarnánk megváltoztatni? Vagy mire akarunk itt kilyukadni? Hogy a környezet tette azzá? Vagy a nevelés? Akkor mire föl ez a rengeteg buzi és pedofil pap, akik elvileg az egyetlen, szent és sérthetetlen értékrendet követik már kiskorúk óta? De feltehetjük azt a kérdést is, hogy vajon mi lehet a közös a brazil gettóban és a rózsadombon nevelkedő melegek neveltetésében, amitől saját nemükhöz vonzódnak?

„de hol és kik bizonyították be azt, hogy valaki genetikailag lesz buzi?”JC6

Ahogy mondtam, szerintem ez a kérdés egyszerűen nem releváns. Vagy azt hiszed, ez választás kérdése? Esetleg ezt neked ilyen könnyű lenne eldönteni, megváltoztatni? Ja, de hogy ők korcsok, őket a sátán küldte, vagy mi a f*sz, ezért ők egyik nap a brét, másik nap melleket szopkodnának, ezt így ki-be tudnák kapcsolgatni, ha nem lennének velejéig romlottak? (elnézést a trágárságért)

„Komolyan mondom lassan mi leszünk a hülyék, akik egy egészséges értékrendet szeretnének kialakítani s normálisan élni, megfelelni Istennek, hogy hitünk szerint ne kárhozzunk el. Az egy dolog, hogy nem hiszel benne, de ne sértegess!”JC6

Már elnézést, de mégis ki vagy te, hogy meghatározd, mi az egészséges értékrend? Ugyanakkor nyugodtan megkérdezhetném azt is, hogy merészelsz a tíz parancsolatra hivatkozni, amikor a Biblia egyik legfontosabb tanítását sem vagy képes betartani, hogy szeresd felebarátodat? Vagy ők nem emberek a szemedben? Akkor a kérdés inkább az, hogy veled mi van? (Azt hozzá kell tennem, hogy a szeresd a mai világban túl erős kifejezés, ezért az elfogadás a szó, amit használnék.)

A továbbiakra reagálva, a család nem APA, ANYA, és GYEREKEK közössége, hanem embereké, akik mindennél jobban szeretik egymást. A szeretet az, ami képes felnevelni egy gyereket, nem a nemek különbözősége. Sarkítok, de valóban jobb a gyereknek pl. egy részeges, szíjjal hátat hasító vadbarom és egy reszkető anyuka mellett felnőnie, mint pl. Neil Patrick Harrisék otthonában?

Összességében a társadalom nem akkor beteg, ha vannak benne melegek, hanem az olyanok miatt, mint Te, akik arról győzködnek másokat, hogy emberek nem kereshetik a természetükből adódó egyensúlyt, fellengzősen, a boldogságot. Ugyanis ők így tudnak kiteljesedni, Te pedig azt mondod, ezt ne tegyék, mert: ne házasodjanak, ne neveljenek gyereket, ne mutatkozzanak nyilvánosan, a párjuk kezét ne merjék megfogni....Ezek alapvető emberi jogok, ez nem deviancia, nem arról van szó, hogy mostantól legyen mindenki Conchita (akinek az el nem fogadása szintén nem egyenlő a homofóbiával, ez egy másik marhaság, amit olvastam mostanában itt) és a törvényeket sem helyeznék ezek a dolgok hatályon kívül (vagy nem tudom mitől félnek itt egyesek). Nem értem, ennyit miért nem kérhet ez a kisebbség? Én úgy leszarom, mit befolyásolja 2 idegen, egy harmadik személy életét az utcán? Azt az érvet sem értettem soha, hogy miért nehéz ezt a gyerekeknek beadni, ha látnak egy meleg párt csókolózni? A válasz ennyi: az a két ember szereti egymást kisfiam, ennyi az egész.

A pridera addig szükség van, ameddig vannak olyanok, mint JC, hiszen, ahogy én látom, az üzenet az lenne, amit az előbb írtam. Az azonban igaz, hogy nagyon rosszul kommunikálják ezt az egészet, nem utcára való meztelenkedéssel és olyan idiotizmussal, mint Trianon megsértése... Sajnos ez van.
több mint 9 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Nem látok szerencsére úton-útfélen. Bár Madridban igen sokat láttam fél év alatt, ott sokkal nyíltabban csinálják, van meleg negyed is.

A genetikai részhez, valami könyvben olvastam (itt van a nyelvemen a címe...) h az x-edik fiúgyereknél jóval nagyobb az esélye, mint az x-1-ediknél. Valami félrement DNS-el simán el lehet képzelni a homoszexualitást, az állatvilágos dologgal spékelvel főleg.

De a mit látunk az utcán dologhoz, az pl jobban zavar, hogy pár helyen a metróba menet okádnom kell, hogy az ott rohadó, maguk alá szart, hugyozott csövesek kannából isszák a fosbort, szívják a cigit, nekem meg ott kell elmennem. De senki nem takarítja ki ezeket a szennyeket. (És nem, nem érdekel hogy ment félre az élete az ilyennek.)Eazzy
triplán értek egyet, talán az az egyik része, hogy a társadalom nagyobb részének esélye sincs (és nagy valószínűséggel sosem lesz) esélye megtapasztalni egy másik kultúrát, csak a saját hagyományának, kultúrájának, vallásának, stb. dogmáit ismeri, aszerint él, azt szajkózza. Ezért nagy kár, sokkal jobb lenne, ha szélesebb volna a skála mindenhol.

A genetika is szép és rejtélyes dolog, amit még sajnos messze nem ismerünk eléggé, főleg az epigenetika részét, jelen esetben azt, hogy van-e önálló meleg-gén vagy csak környezeti hatások(anyuka diétája a terhesség alatt, maga a születés, tápszer, és még csillió dolog) miatt lesz valaki hetero- vagy homoszexuális. Ahogy szaba írta, egyelőre a társadalmi hatás és az egyedfejlődés tűnik tutinak, de a Föld sem attól lett kerek, hogy rájöttek, hanem eleve olyan volt.

A csövesek problémájának valódi, tartós megoldásához meg kellene egy jól átgondolt és megszervezett program, ami nemcsak a királyi híradóba való 5 perces PR-bullshittel, hanem valódi eredményekkel is kecsegtet, csak úgy tűnik az ilyesmire a stadionok után már sem agyilag, sem anyagilag nem marad erőforrás. Addig is próbálsz nem levegőt venni, meg elfordítod a fejed.

Mondjuk ezt is utálom. Az állatvilágot az emberhez viszonyítani nem helytálló. Ami az állatvilágban normális, az embereknél ne legyen már az.szaba
Miért nem helytálló?

több mint 9 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
Aki meg úton-útfélen csókolózó melegeket lát, arra nem lehet mást mondani, minthogy látens meleg, ez teljesen egyértelmű.baggio
Nem látok szerencsére úton-útfélen. Bár Madridban igen sokat láttam fél év alatt, ott sokkal nyíltabban csinálják, van meleg negyed is.

A genetikai részhez, valami könyvben olvastam (itt van a nyelvemen a címe...) h az x-edik fiúgyereknél jóval nagyobb az esélye, mint az x-1-ediknél. Valami félrement DNS-el simán el lehet képzelni a homoszexualitást, az állatvilágos dologgal spékelvel főleg.

De a mit látunk az utcán dologhoz, az pl jobban zavar, hogy pár helyen a metróba menet okádnom kell, hogy az ott rohadó, maguk alá szart, hugyozott csövesek kannából isszák a fosbort, szívják a cigit, nekem meg ott kell elmennem. De senki nem takarítja ki ezeket a szennyeket. (És nem, nem érdekel hogy ment félre az élete az ilyennek.)Eazzy
tudom, senki nem írta, de ez mennyivel egészségesebb a gyerekeknek, ha látják? Nézzétek csak meg a Nyugati aluljárót, holtrészegen üvöltözve járkálnak fel-alá, embert és ha már szóba került, Istent nem ismerve. Ez ugyebár rendes, egészséges, hiszen azok nem buzik...

Mindig jövőre
több mint 9 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 466 — No one likes us, cause no one like us
Aki meg úton-útfélen csókolózó melegeket lát, arra nem lehet mást mondani, minthogy látens meleg, ez teljesen egyértelmű.baggio
Nem látok szerencsére úton-útfélen. Bár Madridban igen sokat láttam fél év alatt, ott sokkal nyíltabban csinálják, van meleg negyed is.

A genetikai részhez, valami könyvben olvastam (itt van a nyelvemen a címe...) h az x-edik fiúgyereknél jóval nagyobb az esélye, mint az x-1-ediknél. Valami félrement DNS-el simán el lehet képzelni a homoszexualitást, az állatvilágos dologgal spékelvel főleg.

De a mit látunk az utcán dologhoz, az pl jobban zavar, hogy pár helyen a metróba menet okádnom kell, hogy az ott rohadó, maguk alá szart, hugyozott csövesek kannából isszák a fosbort, szívják a cigit, nekem meg ott kell elmennem. De senki nem takarítja ki ezeket a szennyeket. (És nem, nem érdekel hogy ment félre az élete az ilyennek.)

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 846 — No es importante
Leírtam volna a véleményem, de tök felesleges, mert szerintem ebben a témában mindenkinek megvan a saját véleménye és nem fog eltérni, nem fogjuk egymást meggyőzni vagy esetleg egy picit eltántorítani a másik irányba.NB2
Pedig a fórum azért van, hogy leírd a véleményed, aztán az már úgyis a potenciális befogadón múlik, hogy átrágja-e vagy kiköpi 😊 Mondjuk épp ezért tényleg veszélyes eszköz lehet pl. a némítás, mert csak jobban izolálja az embereket, bár akinek egy ilyen "vitából" az jön le, hogy őt valaki "betalálta", az tényleg nem értem, hogy miért fórumozik egyáltalán.

Suarez megszívta, büntetett a média. gordon
Egyszerűen hihetetlen, hogy az emberek képesek védeni egy olyan játékost, aki meccs közben BELEHARAPOTT az ellenfelébe, ráadásul nem első alkalommal. Szegény tényleg jól megszívta, kár, hogy annyi kamera veszi a mérkőzést, az agyamat eldobom, komolyan...baggio
Ha személyeskedni akarnék, nevezhetném akár paranoiának is, de én ilyet véletlenül se tennék.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
NB2 New England Patriots 21 939 — nabege2@yahoo.com
Leírtam volna a véleményem, de tök felesleges, mert szerintem ebben a témában mindenkinek megvan a saját véleménye és nem fog eltérni, nem fogjuk egymást meggyőzni vagy esetleg egy picit eltántorítani a másik irányba.
több mint 9 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
Ó persze, ahol tartja magát a semmiből teremtett Ádám és az oldalbordájából létrejött nő elmélete, ott tényleg kár a genetikával foglalkoznibaggio
Ezt átvigyük PM-be?szaba
Nem kell, még jc6 véleményére vagyok kíváncsi a melegség vs vérfertőzés témában, és nyugodtan fekszem le aludnibaggio
Csak azt sajnálom, hogy ennyire lenéző vagy azzal, aki máshogy vélekedik, mint te.szaba
Azzal szemben vagyok lenéző, aki bizonyos elméletek, vagy akár évszázados dogmák mögé bújva néz le másokat, ezzel igazolva önnön nagyságát. Le lehet írni azt is, hogy "irritálnak a melegek és kész" (bántják a szépségérzetemet, megdobálták tojással az autómat, stb.), engem meg az ncaa-t nem nézők zavarnak, ez van, de hogy valakit ismeretlenül azért gyűlöljek, mert egy 2000+ éves könyvben ezt írták, az ép ésszel tényleg elfogadhatatlan.baggio
Nem baggio, te mindenkivel szemben lenéző vagy. Valahogy a te érveid mindig személyeskedésbe csapnak át.
Nem szerettem volna beleszólni ebbe a "vitába" de egyszerűen már nem tudok elmenni szó nélkül az arroganciád mellett.
Most szaba és JC6, a múlthéten engem találtál meg a vb topicban, később lecsót a politika topicban.
Lételemed a konfliktus de ne csak olvasd szaba sorait hanem értsd is meg és fogadd el, hogy ő és még sokan mások más értékrend szerint él/szeretné élni az életét.
Némítás ON
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 846 — No es importante
Ó persze, ahol tartja magát a semmiből teremtett Ádám és az oldalbordájából létrejött nő elmélete, ott tényleg kár a genetikával foglalkoznibaggio
Ezt átvigyük PM-be?szaba
Nem kell, még jc6 véleményére vagyok kíváncsi a melegség vs vérfertőzés témában, és nyugodtan fekszem le aludnibaggio
Csak azt sajnálom, hogy ennyire lenéző vagy azzal, aki máshogy vélekedik, mint te.szaba
Azzal szemben vagyok lenéző, aki bizonyos elméletek, vagy akár évszázados dogmák mögé bújva néz le másokat, ezzel igazolva önnön nagyságát. Le lehet írni azt is, hogy "irritálnak a melegek és kész" (bántják a szépségérzetemet, megdobálták tojással az autómat, stb.), engem meg az ncaa-t nem nézők zavarnak, ez van, de hogy valakit ismeretlenül azért gyűlöljek, mert egy 2000+ éves könyvben ezt írták, az ép ésszel tényleg elfogadhatatlan.

Ateizmusomat pedig mi sem erősíti jobban, mikor a nagy keresztények játszanak kirekesztősdit, de hát ha a magamutogató buzit egy kalap alá vehetjük az összes homokossal, akkor gondolom a pedofil papokat, a kínzásban örömüket lelő inkvizítorokat és a vallásháborúkban gyerekeket lemészárolókat is egy lapon kezelhetjük a hittan-klubosokkal.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Ó persze, ahol tartja magát a semmiből teremtett Ádám és az oldalbordájából létrejött nő elmélete, ott tényleg kár a genetikával foglalkoznibaggio
Ezt átvigyük PM-be?szaba
Nem kell, még jc6 véleményére vagyok kíváncsi a melegség vs vérfertőzés témában, és nyugodtan fekszem le aludnibaggio
Csak azt sajnálom, hogy ennyire lenéző vagy azzal, aki máshogy vélekedik, mint te.
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 846 — No es importante
Ó persze, ahol tartja magát a semmiből teremtett Ádám és az oldalbordájából létrejött nő elmélete, ott tényleg kár a genetikával foglalkoznibaggio
Ezt átvigyük PM-be?szaba
Nem kell, még jc6 véleményére vagyok kíváncsi a melegség vs vérfertőzés témában, és nyugodtan fekszem le aludni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Ó persze, ahol tartja magát a semmiből teremtett Ádám és az oldalbordájából létrejött nő elmélete, ott tényleg kár a genetikával foglalkoznibaggio
Ezt átvigyük PM-be?
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 846 — No es importante
Annál jobb példát meg amúgy se lehetne felhozni, hogy a homoszexualitás az állatvilágban is előfordul, de ott is biztos csak félrenevelték a szülők a csemetéjüketbaggio
Mondjuk ezt is utálom. Az állatvilágot az emberhez viszonyítani nem helytálló. Ami az állatvilágban normális, az embereknél ne legyen már az.
Amúgy tudományos kutatások nem igazolják, hogy bárki is homokosnak születne. A legtöbb kutatás pont arra mutat rá, hogy a homokosság forrása a személyiségfejlődés összetett tényezőiben keresendő.szaba
Ó persze, ahol tartja magát a semmiből teremtett Ádám és az oldalbordájából létrejött nő elmélete, ott tényleg kár a genetikával foglalkozni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Annál jobb példát meg amúgy se lehetne felhozni, hogy a homoszexualitás az állatvilágban is előfordul, de ott is biztos csak félrenevelték a szülők a csemetéjüketbaggio
Mondjuk ezt is utálom. Az állatvilágot az emberhez viszonyítani nem helytálló. Ami az állatvilágban normális, az embereknél ne legyen már az.
Amúgy szilárd, hiteles tudományos kutatások nem igazolják, hogy bárki is homokosnak születne. A legtöbb kutatás pont arra mutat rá, hogy a homokosság forrása a személyiségfejlődés összetett tényezőiben keresendő.

szerkesztettem egyet, megint hiányosan írtam.
több mint 9 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Vagy egyszerűen csak rossz igét választottál, és a tanulmányozást összekeverted az olvasássalbaggio
Valószínűleg ez lehet a hiba, mert nálam az olvasás a Biblia esetében a tanulmányozást jelenti. Én kérek elnézést, és nem cinikusan írom, hanem őszintén. 😊
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 846 — No es importante
És egy törvénytisztelő, akár hívő, "átlagos" ember, aki mellesleg homoszexuális, a tízparancsolatból melyiket is szegte meg?baggio
A ne paràznàlkodj passzus abszolút
 igemorzsa.hu/vitatott_temak/sexual/homoszexual/homoszex.htmlsutianap
de ezt a gyarlóságot legalább nem követik el:
"Én pedig azt mondom néktek, hogy ha valaki asszonyra tekint gonosz kívánságnak okáért, immár paráználkodott azzal az ő szívében."baggio
Ez csodálatos...
Ahogy nem is ölnek...
LOL

Soha nem olvastam utána - nézzétek el gyarlóságom, mert nem érdekelt - de hol és kik bizonyították be azt, hogy valaki genetikailag lesz buzi?JC6
 index.hu/tudomany/2012/09/29/homoszexualitas_ndash_genek_vagy_neveles/

Annál jobb példát meg amúgy se lehetne felhozni, hogy a homoszexualitás az állatvilágban is előfordul, de ott is biztos csak félrenevelték a szülők a csemetéjüket

 www.ng.hu/Termeszet/2010/07/Homoszexualitas_az_allatvilagban_jar_e_elonnyel


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 846 — No es importante
Ja hogy topiknál is maradjunk: nagyon nem szeretem, ha Bibliából idézgetnek azok, akik amúgy nem olvassák azt.szaba
Ja a nem hívő nem olvashatja el a Bibliát, mert valami varázslat hatására kiesik a kezéből... Értembaggio
Te tényleg nem érted, amit leírtam, vagy csak provokálni szeretnél? 😊szaba
Nehezen értem, hogyan gondolhatod azt, hogy képes vagy megállapítani ki olvassa a Bibliát és ki nem... Vagy egyszerűen csak rossz igét választottál, és a tanulmányozást összekeverted az olvasással


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Ja hogy topiknál is maradjunk: nagyon nem szeretem, ha Bibliából idézgetnek azok, akik amúgy nem olvassák azt.szaba
Ja a nem hívő nem olvashatja el a Bibliát, mert valami varázslat hatására kiesik a kezéből... Értembaggio
Te tényleg nem érted, amit leírtam, vagy csak provokálni szeretnél? 😊
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 846 — No es importante
Ja hogy topiknál is maradjunk: nagyon nem szeretem, ha Bibliából idézgetnek azok, akik amúgy nem olvassák azt.szaba
Ja a nem hívő nem olvashatja el a Bibliát, mert valami varázslat hatására kiesik a kezéből... Értem
2014-ben még mindig itt tartunk, ez a szörnyű


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Ja hogy topiknál is maradjunk: nagyon nem szeretem, ha Bibliából idézgetnek azok, akik amúgy nem olvassák azt.
több mint 9 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 571 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
A Kertész Géza nem is buzi hát ott van neki a Kinga 😮