Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 321 — #NoStress
Nem tomi-tomi mosta össze a börtönt (szabadságvesztés helye) a munkatáborral (kötelező munka, testi, lelki megsemmisítésre való törekvés).
Ő csak rávilágított Rataxes tévedésére, és próbált segíteni szétválogatni.Sobri Jóska
Én viszont nem látom hogy a "szabadságvesztés" büntetés mellé miért kéne hogy jutalomként járjon az ingyen koszt és kvártély. Kajakra egy csövesnek megéri bűnt elkövetni, télen bent lehet a melegben és még enni is kap.
Rataxes
Egy csöves átmeneti-, ill. hajléktalanszállón is ingyen kaját kap és meleg is van.
Mégse megy be.
Olvasgathatsz erről is, ha ráérsz.

több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 321 — "Grammar maci"
Nem tomi-tomi mosta össze a börtönt (szabadságvesztés helye) a munkatáborral (kötelező munka, testi, lelki megsemmisítésre való törekvés).
Ő csak rávilágított Rataxes tévedésére, és próbált segíteni szétválogatni.Sobri Jóska
Én viszont nem látom hogy a "szabadságvesztés" büntetés mellé miért kéne hogy jutalomként járjon az ingyen koszt és kvártély. Kajakra egy csövesnek megéri bűnt elkövetni, télen bent lehet a melegben és még enni is kap.
Rataxes
mert ha nem adsz nekik enni, akkor előbb-utóbb abba pusztulnak bele. Az éheztetés is kínzás.Amadeus91
ha tesz érte odabent (mint ahogy te is teszel érte itt kint, ingyen senki nem ad neked semmit) akkor megérdemli, ha nem csinál semmit éhen marad.

Aki nem dolgozik ne is egyék. Nem hiszem hogy ez ki volt írva munkatáborra, ez csak egy magyar szólás, és illene betartani mert NEVEL.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Rataxes, már írtam a korábbi vitában: nincs eszközöd egy elítélt dolgoztatására. Törvényi kötelezettségek vannak a minimumszolgáltatásra részükre. Azt nem vonhatod meg, mert a büntetésük nem víz és kenyér, hanem szabadságvesztés.
Így semmilyen eszközöd nincs elérni akaratod.
Szar, mi?
Sobri Jóska
Új törvények kellenek, ennyi 😊
Rataxes
érdekesnek tartom egyébként hogy ezt a lehetőséget (munka-jövedelem-megkapod ha kijutsz) miért ne lehetne megcsinálni, így sokkal kevesebbet kéne az adóból is költeni rájuk az tuti.davemayer
Mert többe kerül az őrzése, mint amennyit megkeres. Ezenkívül kártérítési kötelezettség is ott van (lehet) az ítéletében. Polgári perben kérnének az áldozatok nem anyagi kárért térítést stb.
Szerintetek a javaslatotok egy tök új, soha meg nem vizsgált lehetőség?

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Dolgozol akkor TVzhetsz, gyúrhatsz, kártyázhatsz.
Ha nem akkor kussban ülsz a celládban.
Lehet választani.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 321 — #NoStress
Rataxes, már írtam a korábbi vitában: nincs eszközöd egy elítélt dolgoztatására. Törvényi kötelezettségek vannak a minimumszolgáltatásra részükre. Azt nem vonhatod meg, mert a büntetésük nem víz és kenyér, hanem szabadságvesztés.
Így semmilyen eszközöd nincs elérni akaratod.
Szar, mi?
Sobri Jóska
Új törvények kellenek, ennyi 😊
Rataxes
Hajrá, intézkedj.
De amíg ezek vannak, jobb ha ezekkel kalkulálsz.
Nehogy kiderüljön, hogy deviáns vagy, és önhatalmúlag felülírod őket a viselkedéseddel.
Arra mondják ugyanis, hogy bűnöző. 😉

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 321 — #NoStress
Rataxes, már írtam a korábbi vitában: nincs eszközöd egy elítélt dolgoztatására. Törvényi kötelezettségek vannak a minimumszolgáltatásra részükre. Azt nem vonhatod meg, mert a büntetésük nem víz és kenyér, hanem szabadságvesztés.
Így semmilyen eszközöd nincs elérni akaratod.
Szar, mi?
Sobri Jóska
Új törvények kellenek, ennyi 😊
Rataxes
érdekesnek tartom egyébként hogy ezt a lehetőséget (munka-jövedelem-megkapod ha kijutsz) miért ne lehetne megcsinálni, így sokkal kevesebbet kéne az adóból is költeni rájuk az tuti.davemayer
Mert képzeld el:
Te vagy az elítélt. Hogy vesznek rá bármire is.
Eleve oka van, hogy ott vagy, vagyis nem az együttműködésedről vagy híres. Bűnöző vagy, alapesetben.
Másrészt börtönben lenni szar. Miért csinálnál bármi előremutató, hasznos, stb. dolgot?
Dafke döglenél, szarnál mindenre és mindenkire, a munkára is.
Az adóval meg ne törődjetek.
A BV teljes éves költségvetése a töredéke a költségvetésnek, államháztartási szinten bagatel, jelentéktelen összeg.

több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 952
Nem tomi-tomi mosta össze a börtönt (szabadságvesztés helye) a munkatáborral (kötelező munka, testi, lelki megsemmisítésre való törekvés).
Ő csak rávilágított Rataxes tévedésére, és próbált segíteni szétválogatni.Sobri Jóska
Én viszont nem látom hogy a "szabadságvesztés" büntetés mellé miért kéne hogy jutalomként járjon az ingyen koszt és kvártély. Kajakra egy csövesnek megéri bűnt elkövetni, télen bent lehet a melegben és még enni is kap.
Rataxes
mert ha nem adsz nekik enni, akkor előbb-utóbb abba pusztulnak bele. Az éheztetés is kínzás.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 159 — Eagles fan
Nem tomi-tomi mosta össze a börtönt (szabadságvesztés helye) a munkatáborral (kötelező munka, testi, lelki megsemmisítésre való törekvés).
Ő csak rávilágított Rataxes tévedésére, és próbált segíteni szétválogatni.Sobri Jóska
Én viszont nem látom hogy a "szabadságvesztés" büntetés mellé miért kéne hogy jutalomként járjon az ingyen koszt és kvártély. Kajakra egy csövesnek megéri bűnt elkövetni, télen bent lehet a melegben és még enni is kap.

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 321 — "Grammar maci"
Szerintem így kéne működnie egy börtönnek. Legalábbis vsz. nem normális hogy a bűnözőket az adófizetők pénzéből tartjuk el.Rataxes
S velük íratnád ki a kapu fölé, hogy A munka szabaddá tesz, vagy ezt a költséget még bevállalnád?tomi-tomi
azt azért még elmondhatnád hogy mia faxomért mosod össze itt a dolgokat.davemayer
Mert ez volt az előző mondata:
Azért nyilván jó kis éhbérért kéne Őket dolgoztatni, hogy kemény munkával se jöjjön össze sok pénz. Teszem azt 600 forintból kijön a koszt, azon felül még ugyanannyit lehessen megkeresni 😊Rataxes
Ő elviheti abszurditásig a gondolatát, én nem?
Ki mossa össze a dolgokat?tomi-tomi
ha a zsidók éhbért kaptak akkor szóljál mert sztem inkább halált...

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 321 — "Grammar maci"
Rataxes, már írtam a korábbi vitában: nincs eszközöd egy elítélt dolgoztatására. Törvényi kötelezettségek vannak a minimumszolgáltatásra részükre. Azt nem vonhatod meg, mert a büntetésük nem víz és kenyér, hanem szabadságvesztés.
Így semmilyen eszközöd nincs elérni akaratod.
Szar, mi?
Sobri Jóska
Új törvények kellenek, ennyi 😊
Rataxes
érdekesnek tartom egyébként hogy ezt a lehetőséget (munka-jövedelem-megkapod ha kijutsz) miért ne lehetne megcsinálni, így sokkal kevesebbet kéne az adóból is költeni rájuk az tuti.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 321 — #NoStress
Szerintem így kéne működnie egy börtönnek. Legalábbis vsz. nem normális hogy a bűnözőket az adófizetők pénzéből tartjuk el.Rataxes
S velük íratnád ki a kapu fölé, hogy A munka szabaddá tesz, vagy ezt a költséget még bevállalnád?tomi-tomi
azt azért még elmondhatnád hogy mia faxomért mosod össze itt a dolgokat.davemayer
Nem tomi-tomi mosta össze a börtönt (szabadságvesztés helye) a munkatáborral (kötelező munka, testi, lelki megsemmisítésre való törekvés).
Ő csak rávilágított Rataxes tévedésére, és próbált segíteni szétválogatni.

több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Szerintem így kéne működnie egy börtönnek. Legalábbis vsz. nem normális hogy a bűnözőket az adófizetők pénzéből tartjuk el.Rataxes
S velük íratnád ki a kapu fölé, hogy A munka szabaddá tesz, vagy ezt a költséget még bevállalnád?tomi-tomi
azt azért még elmondhatnád hogy mia faxomért mosod össze itt a dolgokat.davemayer
Mert ez volt az előző mondata:
Azért nyilván jó kis éhbérért kéne Őket dolgoztatni, hogy kemény munkával se jöjjön össze sok pénz. Teszem azt 600 forintból kijön a koszt, azon felül még ugyanannyit lehessen megkeresni 😊Rataxes
Ő elviheti abszurditásig a gondolatát, én nem?
Ki mossa össze a dolgokat?

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 159 — Eagles fan
Rataxes, már írtam a korábbi vitában: nincs eszközöd egy elítélt dolgoztatására. Törvényi kötelezettségek vannak a minimumszolgáltatásra részükre. Azt nem vonhatod meg, mert a büntetésük nem víz és kenyér, hanem szabadságvesztés.
Így semmilyen eszközöd nincs elérni akaratod.
Szar, mi?
Sobri Jóska
Új törvények kellenek, ennyi 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 321 — #NoStress
Rataxes, már írtam a korábbi vitában: nincs eszközöd egy elítélt dolgoztatására. Törvényi kötelezettségek vannak a minimumszolgáltatásra részükre. Azt nem vonhatod meg, mert a büntetésük nem víz és kenyér, hanem szabadságvesztés.
Így semmilyen eszközöd nincs elérni akaratod.
Szar, mi?

JC6: "egy tömeggyilkos nem érdemel luxuskörülményeket", ez így igaz. Norvégiában egy kis szekrény a pulcsiknak nem luxuskörülmény. Egyszerűen annyival előrébb vannak életszinvonalban, hogy ez ott az alap.
Ezen lehet töprengeni, csak sehova se vezet.

jjncaa, már a szlovák milliárdosnőnél, és tán korábban is leírtam: ha megölik anyámat leszarom mi a büntetése a gyilkosnak. Én nem fogok attól jobban aludni, ha kínozgatják, kivégzik, bezárják örökre a Csillagba, vagy kilövik a Merkúrra egy önellátó kapszulában.
Én akkor szomorú leszek, és a gyászommal, a visszafordíthatatlan megemésztésével leszek elfoglalva.
Ha személyesen csavarhatnám ki a nyakát a gyilkosának biztos pár percig elégedett lennék, de aztán már megint anyám hiányozna, és nem hozna megnyugvást, hogy megfojthattam gyilkosát.
(De persze mások vagyunk, lehet másnak ennyi elég lenne a továbblépéshez, ezt nem tudhatom.)
Persze trollkodhatsz, és próbálhatsz zsigeri érzelmekre apellálni, ami nem gond, belefér bizonyos vitakultúrába, csak nem nem tudni mire érv.
Arra, hogy az elfogult, érintett emberek, az áldozatok hozzátartozói elfogultak és érintettként viselkednének?
Ennek senki sem állítota az ellenkezőjét.

több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 321 — "Grammar maci"
Szerintem így kéne működnie egy börtönnek. Legalábbis vsz. nem normális hogy a bűnözőket az adófizetők pénzéből tartjuk el.Rataxes
S velük íratnád ki a kapu fölé, hogy A munka szabaddá tesz, vagy ezt a költséget még bevállalnád?tomi-tomi
azt azért még elmondhatnád hogy mia faxomért mosod össze itt a dolgokat.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Számomra viszont nem kérdés, hogy ilyen esetekben egyértelműen a halálbüntetésre szavaznék. Nincs joga ennek az embernek többet ezen a földön élni, ez az én magánvéleményem. Elfogadhatatlannak tartom a körülményeket, ahogyan ott él a börtönben, annak ellenére, hogy tudom, a magyar rabok milyen körülmények között élnek.

Meggyilkolt 77 embert! Nem egyet, nem kettőt, hetvenhetet! És többet akart... Mi joga van akkor neki az élethez, míg a 77-nek esélye sem volt?

JC6
Pillants rá, hogy mit írtál be a rangodba! Viselkedj úgy!

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 321 — "Grammar maci"
lehet hogy ezzel motiválni is lehetne az embereket akik odajutottak (persze nem mindet, de ha látja a példát maga előtt akkor rájöhet hogy neki is ez kell) + lehet hogy esetleg könnyebben visszailleszkedne a társadalomba ha lenne egy alapja honnan elindulhat, nem kellene egyből a régi "forráshoz" nyúlnia? érdekes. De persze ez rabszolgaság, ilyet nem szabad, meg különben is, dolgozna az aki üldögél, miazmár na?!davemayer
Tehát szeretnél sokkal jobb életet biztosítani a raboknak. Így már értelek, eddig azt hittem fordítva gondolod 😊fetomy
úgy tudtam hogy az igazságszolgáltatás egyik célja az is hogy a büntetés letelte után normális egyénekként vissza lehessen őket illeszteni a társadalomba. Ha ő tesz azért hogy ez megvalósuljon már a börtönben és megfogja a munka végét akkor természetesen jobb élete lesz, így én is ezt szeretném neki.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Szerintem így kéne működnie egy börtönnek. Legalábbis vsz. nem normális hogy a bűnözőket az adófizetők pénzéből tartjuk el.Rataxes
S velük íratnád ki a kapu fölé, hogy A munka szabaddá tesz, vagy ezt a költséget még bevállalnád?tomi-tomi
Lehet jönni itt a Holocaustos hasonlatokkal, de ott egy faji alapon történő önkényes népírtásról volt szó, itt pedig bűnözők teljesen jogos büntetéséről. Szerintem köze nincs a kettőnek egymásról.
Rataxes
Ha Holocaustos hasonlatot akartam volna direktbe, akkor németül írtam volna.
Inkább azon kéne elgondolkodnod, hogy a Te munkatáborod ténylegesen miben különbözne egy náci munkatábortól. Ne feledd, hogy a nácik szerint ők a társadalmuk bűnözőinek teljesen jogos büntetésére találták ki a sajátjaikat.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 830 — No es importante
milyen társadalom és világ az, mely hagyja szegény állampolgárait éhen halni, a gyilkosait pedig eteti?jjncaa
Nem újdonság, hogy tökéletes rendszer nincsen. A halálbüntetés ellen is az a egyetlen egy adu: visszafordíthatatlan. Azok a cikkek, amelyek a halálsoron eltöltött idő pénzügyi vonzatát ekézik, ugyanilyen hangosan vernék a tam-tamot ha az állam véletlenül olyanért végezne ki valakit, amit el nem követett.

Az itteni javaslatok alapján minden egyes börtönnek egy önfenntartó kis közösségnek kellene lennie, ahol a rabok termelnék ki a saját eltartásukat. Kíváncsi lennék egy ilyen rendszert mennyire gazdaságos lenne felhúzni. Mert milyen állam lenne az, amelyik az elítélt állampolgárának előbb biztosít munkát, mint a becsületes, büntetlen előéletű, 20 éven át tisztességes adőfizetőjének?

Ha már bűn és bűnhődés a James Bulger esetet tartom nagyon szemléletesnek, amely indok nélkül pillanatok alatt törölt el egy előremutató büntetőjogi reformcsomagot a tömeghisztéria hatására.

Mit kellett volna az államnak tennie? Kivégeznie az elkövetőket és pont. Vagy kivégezni a szüleiket is, hogy miért ilyenre nevelték őket? Vagy esetleg kivégezni azokat a vásárlókat, akiknek a szemelátára cibáltak el egy kétéves gyereket egy zsúfolt bevásárlóközponton keresztül?

A halálbüntetésnek nincs nagyobb visszatartó ereje, mint az életfogytig tartó börtönnek. Valóban egyetlen egy dolgot tud, hogy a lakosság igazságérzetét kielégíti. Viszont az eredeti kérdés marad: mi van, ha a rossz embert küldik villamosszékbe? Móri bankrablás például.DoM
nem írtam sehol, hogy a halálbüntetést preferálom a tényleges életfogytiglannal szemben, pláne ha utóbbi arról szólna, hogy az elítélt egy 2x2 méteres sötét cellában tölti hátralevő életét... de aztán gondolni kell szegény mentális állapotára, így persze nagyobb tér kell neki, világosság, néha friss levegő, és innen már persze könnyen eljutunk addig, hogy kapjon saját szekrényt is a Lacoste pulóvereinek

egyik kedvenc könyvem a Bűn és bűnhődés, a lényeg pontosan ez, a felelősségtudat, 10 éves gyerekeknél szerintem nyilvánvalóan ezt szinte lehetetlen számításba venni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 321 — #NoStress
Irány Norvégia, vár a tömeggyilkosság!Sobri Jóska
ez még nem ütközik a btk 166. paragrafusába, mint gyilkosságra való felbujtás, ugye?jjncaa
Ha zavar, akkor intézkedj.
Ha nem, akkor kösz a bűnpártolást.
Minden egyéb csak szófosás lenne. 😉

több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 952
hagyjál az alapértékekkel, sokszor írtam már és tényleg igaz, hogy liberálisnak lenni az igazán pragmatikus és konformista dolog, nincs vita, amelyet ezen érvek mentén ne lehetne "megnyerni", elméletben pedig mindig tökéletesen működik

- brutálisan megölték az anyádat
- jajj, a rendőrség majd elkapja a tettest, az igazságszolgáltatás pedig kellően megbünteti, nem keverhetem ebbe bele a személyes érzelmeimet
jjncaa
Nekem meg abból van elegem, hogy ha elfogytak a válaszok, akkor elővesszük a liberálisok egy faszok joker kártyát.
Ha elolvastad volna, amiket írtam, akkor nem jönnél elő ezzel a szánalmas anyádat megölték (ráadásul brutálisan!) dumával. A kívülálló bármilyen érzést vetíthet, hogy ő mit érezne, de a tényleges áldozatok érzései általában nem a bosszúból elkövetett, társadalmilag elfogadott viszontgyilkosság irányába mutatnak.

Btw meg inkább Te gondolj bele abba, hogy brutálisan megölik az anyádat. Én nem akarok.tomi-tomi
btw ha megölik az "anyádat", akkor utána már nem mind1, hogy az elkövetővel mit csinálnak? Ha megsütik a villamosszékben, akkor sem kapod vissza "anyádat".

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Maradjunk annyiban, hogy itt sokan másként látnák a dolgokat, ha az egyik hozzátartozójuk, szerelmük vagy gyerekük lett volna áldozat, 76 ember mellett. Nekik nem volt joguk az élethez? Mi jogon vette el a tömeggyilkos az ő életüket? Mi rosszat tettek? Mivel érdemelték ki? Lehettünk volna ezzel az erővel mi, fórumozók is az áldozatok...JC6
Éppen ezért nem a szenvedő fél/annak hozzátartozói vagy éppen az elkövető/annak hozzátartozói ítélkeznek, mert akkor börtönre se lenne szükség, mert mindenkit vagy kivégeznének vagy felmentenének.
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
hagyjál az alapértékekkel, sokszor írtam már és tényleg igaz, hogy liberálisnak lenni az igazán pragmatikus és konformista dolog, nincs vita, amelyet ezen érvek mentén ne lehetne "megnyerni", elméletben pedig mindig tökéletesen működik

- brutálisan megölték az anyádat
- jajj, a rendőrség majd elkapja a tettest, az igazságszolgáltatás pedig kellően megbünteti, nem keverhetem ebbe bele a személyes érzelmeimet
jjncaa
Nekem meg abból van elegem, hogy ha elfogytak a válaszok, akkor elővesszük a liberálisok egy faszok joker kártyát.
Ha elolvastad volna, amiket írtam, akkor nem jönnél elő ezzel a szánalmas anyádat megölték (ráadásul brutálisan!) dumával. A kívülálló bármilyen érzést vetíthet, hogy ő mit érezne, de a tényleges áldozatok érzései általában nem a bosszúból elkövetett, társadalmilag elfogadott viszontgyilkosság irányába mutatnak.

Btw meg inkább Te gondolj bele abba, hogy brutálisan megölik az anyádat. Én nem akarok.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Maradjunk annyiban, hogy itt sokan másként látnák a dolgokat, ha az egyik hozzátartozójuk, szerelmük vagy gyerekük lett volna áldozat, 76 ember mellett. Nekik nem volt joguk az élethez? Mi jogon vette el a tömeggyilkos az ő életüket? Mi rosszat tettek? Mivel érdemelték ki? Lehettünk volna ezzel az erővel mi, fórumozók is az áldozatok...

Nem tudom Sobri, te hogy vagy ezzel, leírtad a kedvenc dolgaid, amiket nyugodtan megtehetsz ma, holnap, és azután, nem kell 20 évig elzárva szenvedned értük. De egy tömeggyilkos nem érdemel luxuskörülményeket!

Norvégia más, mint MO. A világnézetük más, az emberek másak és a többi. Tudom.
Magyar szemmel nézve az, ami ott történik ezzel az állattal igenis gusztustalan. Persze, ahogy írta tomi - tomi is, direkt csinálja, hogy legyen miről beszélni, a középpontba vágyik, azért is követte el azt a mészárlást.

Számomra viszont nem kérdés, hogy ilyen esetekben egyértelműen a halálbüntetésre szavaznék. Nincs joga ennek az embernek többet ezen a földön élni, ez az én magánvéleményem. Elfogadhatatlannak tartom a körülményeket, ahogyan ott él a börtönben, annak ellenére, hogy tudom, a magyar rabok milyen körülmények között élnek.

Meggyilkolt 77 embert! Nem egyet, nem kettőt, hetvenhetet! És többet akart... Mi joga van akkor neki az élethez, míg a 77-nek esélye sem volt?
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
milyen társadalom és világ az, mely hagyja szegény állampolgárait éhen halni, a gyilkosait pedig eteti?jjncaa
Nem újdonság, hogy tökéletes rendszer nincsen. A halálbüntetés ellen is az a egyetlen egy adu: visszafordíthatatlan. Azok a cikkek, amelyek a halálsoron eltöltött idő pénzügyi vonzatát ekézik, ugyanilyen hangosan vernék a tam-tamot ha az állam véletlenül olyanért végezne ki valakit, amit el nem követett.

Az itteni javaslatok alapján minden egyes börtönnek egy önfenntartó kis közösségnek kellene lennie, ahol a rabok termelnék ki a saját eltartásukat. Kíváncsi lennék egy ilyen rendszert mennyire gazdaságos lenne felhúzni. Mert milyen állam lenne az, amelyik az elítélt állampolgárának előbb biztosít munkát, mint a becsületes, büntetlen előéletű, 20 éven át tisztességes adőfizetőjének?

Ha már bűn és bűnhődés a James Bulger esetet tartom nagyon szemléletesnek, amely indok nélkül pillanatok alatt törölt el egy előremutató büntetőjogi reformcsomagot a tömeghisztéria hatására.

Mit kellett volna az államnak tennie? Kivégeznie az elkövetőket és pont. Vagy kivégezni a szüleiket is, hogy miért ilyenre nevelték őket? Vagy esetleg kivégezni azokat a vásárlókat, akiknek a szemelátára cibáltak el egy kétéves gyereket egy zsúfolt bevásárlóközponton keresztül?

A halálbüntetésnek nincs nagyobb visszatartó ereje, mint az életfogytig tartó börtönnek. Valóban egyetlen egy dolgot tud, hogy a lakosság igazságérzetét kielégíti. Viszont az eredeti kérdés marad: mi van, ha a rossz embert küldik villamosszékbe? Móri bankrablás például.