Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 11 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Majdnem sikerült körbetekerni a Balatont. Közbeszólt a murva!catattack
A murva anyját!

több mint 11 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 936 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Gyűlölőm, hogy náthám van kánikula idején. És nem is légkondi volt a ludas.
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 888 — we almost always almost win
Nyomorult tetves rohadt geci bkv vagy bkk. Hogy munkába menet és munkából jövet is így megtudott szopatni...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
DHP...empty taxi
101%, hogy ivott. Majdnem sírok.
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
DHP...empty taxi
Egyszerűen tragédia.
Amikor arról beszélt, hogy Pars nem tudja pontosan kicentizni a 80métert azt hittem,hogy leesek a székről.

több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 692 — Scream and scout
DHP...


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
catattack 3 520
Majdnem sikerült körbetekerni a Balatont. Közbeszólt a murva!
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Viszonylagosan a nyelvtudomány áll tőlem a legtávolabb, közvetlenul a gyerekrablás után. De talán a cigány nyelv, illetve a tisztán egymás közt ezt alkalmazók viszonyára úgy tekintek mint a gaelre. Úraalkották hurrá, de nem támadt fel. Annyit tudok erdélyi ismerősöktől, aki mind a két nyelvet használják, hogy belső kommunikációban, mikor nem akarják, hogy más értse mit vakernak, a romànt használják, értehetően.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Az első mondathoz: az általam ismert összes életvitelszerűen adócsaló ember fehér. Sőt, szerintem nem sok cigány drogdealer van. Akit én ismerek csempészek is mind fehérek. Aki régen a csempészett cigit hozta a koleszba, ő is tök fehér volt, de ő orgazda volt inkább.
Gyurma Pappa
Lehet, hogy utcai dílert ("kiskereskedőt") nem sokat találsz közöttük, nagybani árusok között viszont szép számmal vannak,a fogyasztókról nem is beszélve. Az orrgazda vagy a gyümölcstolvaj meg számlát sem ad gondolom, tehát ő adócsaló is egyben.
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Akkor egész mást értünk törzsi szervezet alatt, az egy katonai - politikai felépítmény. A vérségi kötelék család, nagycsalád, nemzetség után következő fokozat, egy miniállam. Az elég furcsa mikor a nyelvvel próbálják bizonyítani, igen a vándorlás kezdete előtt megvolt a szervezet. De maga a vándorlás igen kis csoportokban történt, kvázi beszivárgás mindenféle szervetettség nélkül. S ha már a nyelv hogyhogy a többség a román valamely dialekutához áll közel, kivéve ha a többségi nemzet más, mert akkor meg a magyart használják, nos?sutianap
A cigány nyelv alapvetően szanszkrit eredetű, semmi köze a románhoz.
"A magyarországi romáknak nyelvi és történeti szempontból, valamint önmaguk meghatározása szerint hat nagy csoportja különböztethető meg. A hat csoport közül három, a magyarcigányok, az oláhcigányok és a beások nagyobb létszámban élnek Magyarországon, míg három kisebb csoport, a kárpáti cigányok, a szintók és a román cigányok csupán néhány száz, illetve egy-két ezer tagot számlálhatnak."
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Akkor egész mást értünk törzsi szervezet alatt, az egy katonai - politikai felépítmény. A vérségi kötelék család, nagycsalád, nemzetség után következő fokozat, egy miniállam. Az elég furcsa mikor a nyelvvel próbálják bizonyítani, igen a vándorlás kezdete előtt megvolt a szervezet. De maga a vándorlás igen kis csoportokban történt, kvázi beszivárgás mindenféle szervetettség nélkül. S ha már a nyelv hogyhogy a többség a román valamely dialekutához áll közel, kivéve ha a többségi nemzet más, mert akkor meg a magyart használják, nos?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 627 — Egyéb témák lakó
A tárgyi tévedést semmiképpen nem bántó célzattal írtam, ha úgy érezted bocsánat érte.apeszos
Nincs miért, nem találtam semmi sértőt benne, csak mondtam, hogy nem találok ki szavakat 😀

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Hadd kérdezzem már meg, hogy mikor is érték e a cigányok a törzsi szervezettséget? Vándorló nagycsaládokról beszélhetünk, de nem nomádokról, akik eleve a kitaszított, tisztátalan kategóriába esnek bele, ezért arab területeken még a városok közelébe se engedték őket. A fennen hangoztatott hangzatos szervezettségi címekkel a török időkben ismerkedtek meg, vajda rendszer, de mindenki lehetett éppen egyperc alatt vajda és a következő percben Sejemzsinóros Jimmy. Általában előhozzák az indiai származást, kultúrát, kasztokat, - kérdéses, ha valahol muszály lenne elhelyezni akkor a páriáknál lenne. Úgy fogalmaznék, hogy az oszmán hadsereg mozgásait követve és kihasználve kerültek egyre nyugatabbra, esetleges seregkövető segédcsapatokként. De ez eltűnt, s aztán eltűntek az ebből fakadó mesterségek is. A fortélyok megmaradtak, mért beszélnek itthon románul, romániában meg magyarul? Hümm? Gondókodni, gondókodni, gondókodni.sutianap
"Az oláhcigányok hosszabb időt töltöttek együtt, nagyobb csoportokban, törzsi-nemzetiségi szervezetük ma is fennáll. Ennek egyik bizonyítéka a nyelvi dialektusok."
Idézet Rostás-Farkas Györgytől.
több mint 11 éve
Gabesz92 Los Angeles Chargers 1 446
Ez így van. Ők sem hülyék azért. Sőt! Én komolyan nem is értem, hogy miért nem vezették már be újra a vízumkötelezettséget.Gabesz92
Én se értettem sose, hogy hogy lehet csak így kimenni és ott ugyanazt a semmit tevést csinálni. Ausztráliába például úgy mehetsz ki, hogyha előtte (!) elvállalsz egy ottani hiányszakmát, és azt rendszeresen végzed, vagy jöhetsz is haza.süti
Kanadában tovább "szívóznak" veled a reptéren ha turistaként mész (mert azt hiszik feketén fogsz melózni és nem mész haza) mint ha menedékkérő státusszal lennél ott. De ez van, a megmentő Kanada és a megmentő Harper mindenkiért! Egyelőre...

több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Hadd kérdezzem már meg, hogy mikor is érték e a cigányok a törzsi szervezettséget? Vándorló nagycsaládokról beszélhetünk, de nem nomádokról, akik eleve a kitaszított, tisztátalan kategóriába esnek bele, ezért arab területeken még a városok közelébe se engedték őket. A fennen hangoztatott hangzatos szervezettségi címekkel a török időkben ismerkedtek meg, vajda rendszer, de mindenki lehetett éppen egyperc alatt vajda és a következő percben Sejemzsinóros Jimmy. Általában előhozzák az indiai származást, kultúrát, kasztokat, - kérdéses, ha valahol muszály lenne elhelyezni akkor a páriáknál lenne. Úgy fogalmaznék, hogy az oszmán hadsereg mozgásait követve és kihasználve kerültek egyre nyugatabbra, esetleges seregkövető segédcsapatokként. De ez eltűnt, s aztán eltűntek az ebből fakadó mesterségek is. A fortélyok megmaradtak, mért beszélnek itthon románul, romániában meg magyarul? Hümm? Gondókodni, gondókodni, gondókodni.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Ez így van. Ők sem hülyék azért. Sőt! Én komolyan nem is értem, hogy miért nem vezették már be újra a vízumkötelezettséget.Gabesz92
Én se értettem sose, hogy hogy lehet csak így kimenni és ott ugyanazt a semmit tevést csinálni. Ausztráliába például úgy mehetsz ki, hogyha előtte (!) elvállalsz egy ottani hiányszakmát, és azt rendszeresen végzed, vagy jöhetsz is haza.
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
... apeszos
Nyilván, kisarkítottam a kérdést, de te sem tetted korábban másképp.
(A tárgyi tévedésem nem teljesen az enyém, mástól hallottam így az elnevezést, de természetesen hiszek neked.)Gyurma Pappa
Igen, így van. De szvsz. ez abból adódhat, hogy más közegből szemléljük a dolgokat, ami valószínűleg a véleményünket is nagyban befolyásolja. A tárgyi tévedést semmiképpen nem bántó célzattal írtam, ha úgy érezted bocsánat érte.
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 627 — Egyéb témák lakó
... apeszos
Nyilván, kisarkítottam a kérdést, de te sem tetted korábban másképp.
(A tárgyi tévedésem nem teljesen az enyém, mástól hallottam így az elnevezést, de természetesen hiszek neked.)

több mint 11 éve
Gabesz92 Los Angeles Chargers 1 446
Áh, csak pikkelnek a magyarokra. Ezért kellett nekem is állnom az "Immigration Office"-ban tavaly is meg idén is fél órát. Na meg már az is kész csoda volt, hogy a repülőre felengedtek. Persze azért még 1x az ajtó előtt jól megmotozott egy kanadai tiszt (aki arab volt első ránézésre.)😀
Gabesz92
Azért ha a magyar kormány fogadna be tucatszám akármilyen más nemzetű egyéneket, akik cserében arra nem képesek, hogy a gyerekeket iskolába járassák, és elmenjenek dolgozni, ehelyett csak meresztik a seggüket, akkor az lenne a legkevesebb, hogy pikkelnék rájuk. süti
Ez így van. Ők sem hülyék azért. Sőt! Én komolyan nem is értem, hogy miért nem vezették már be újra a vízumkötelezettséget.

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
de olyanok akik ezt életvitel szerűen csinálják jóval kevesebben. Nem véletlenül nincs (publikus) statisztika az elkövetők etnikumáról. apeszos
Az első mondathoz: az általam ismert összes életvitelszerűen adócsaló ember fehér. És a munkám miatt (igazságügyi szakértek ügyek mellett, illetve védőügyvédnek is adok tanácsokat, szóval dolgozok ide is - oda is) elég sokat láttam már. Sőt, szerintem nem sok cigány drogdealer van. Akit én ismerek csempészek is mind fehérek. Aki régen a csempészett cigit hozta a koleszba, ő is tök fehér volt, de ő orgazda volt inkább.

A másodikhoz pedig: ez igaz, de a börtönviseltekről már vezetnek ilyen statisztikákat (kriminalisztikai szakembere, nem az állam), és azokból kiderül, hogy a vagyon elleni bűncselekmények esetén az elkövetők 30%-a cigány. Szóval nincsenek sokkal többen. Tény és való, hogy csak a népesség 4-10%-át adják (pontos adatot most nem tudok), szóval bőven felül vannak reprezentálva, de így is, elég sok a magyar a bűnözők között is.Gyurma Pappa
Teljes mértékben elfogadom amit mondasz, de némi ellentmondással kell éljek. Az általad a másik topikban (helytelenül) ungaro romáknak említett csoport, a romungrók, a "magyarosodott" cigányok az egyetlenek, akik külső jegyeikben is változtak. A cigányok törzsi alapon különböztetik meg egymást, ami nyelvi és foglalkozásbeli különbséget jelent. Az általad is említett Lovárik kupecek voltak ugyan, de a nevük nem a lóra utal, hanem a (love)pénzre, és a mai napig belőlük kerül ki a legmódosabb réteg, viszont adót sosem fizettek. Ergo, adócsalók. Vagy a házbontással és csicskáztatással foglalkozó Kolompárok, akik ugyancsak egy fillért sem fizetnek, pedig "vállalkozók". Még nem láttam adóellenőrzést náluk. Jó példa erre Pécsett az Üszögi úton, közvetlenül az út mellett lakó Kolompár család, nézd meg őket egyszer. Cigány drog dírelért elég kinéznem az ablakon, mondjuk szombat este, ha kíváncsi vagy rá gyere el egyszer Fehérhegyre, és nézz körül. És akkor nem is kell feljebb menned Hősök terére, vagy István aknára. Csempész is számos akad köztük, tehát ebben a formában remekül beilleszkedtek a "közösségbe". Az életvitelszerűséget arra értettem, hogy magyarral még nem találkoztam, aki születésétől fogva lopásra neveli a gyerekét, fő foglalkozásként. Biztos van olyan is, de nem jellemző. A Kállai Csaba fővajda által olyannyira szorgalmazott "cigány törvény", a romani kris sem vonatkozik minden törzsre, sokan nem fogadják el, így az is erőszakos integrációt jelentene sokuk számára, mint Mária Terézia óta a miattuk hozott törvények.
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Olaj, oozt utana bő szappan - kapszaicin zsirban oldodó. De a tej es jó, piros - geca stabil vegyület, ugyhoy varhatod a lebomlast...sutianap
Tényleg elég szívós a cucc. Egy életre megtanultam, hogy kesztyű nélkül nem pucolok paprikát... Nem mellesleg a fogam is fáj, hogy rohadna meg.Bazzani
Na, van javulás?
csi77
Tegnap estére lett viselhető a fájdalom, most reggelre már minden oké.
24óra kellett neki, durva.
Fogam továbbra is szar, de csak 30.ára kaptam időpontot, addig Flector porozom ha már nem bírom tovább.

több mint 11 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 328 — Invisible man
Óriásit csalódni egy barátban...Felbecsülhetetlen...Matthew99
Úgy látszik ez a baráti csalódások napja. Nekem is sikerült...Mikey
nekem ezt februárban sikerült átélnem a legjobb barátommal. legalábbis az előtte lévő 3 évben azt hittem ő az. azóta sem beszéltünk, de úgy látom megvan ő így is.shawnka
Ezek után én is kerülni fogom és ahogy ismerem ez őt se fogja annyira zavarni, hogy megpróbáljon rájönni mi a bajom. De így aludva rá egyet nem fog hiányozni...


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 11 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Áh, csak pikkelnek a magyarokra. Ezért kellett nekem is állnom az "Immigration Office"-ban tavaly is meg idén is fél órát. Na meg már az is kész csoda volt, hogy a repülőre felengedtek. Persze azért még 1x az ajtó előtt jól megmotozott egy kanadai tiszt (aki arab volt első ránézésre.)😀
Gabesz92
Azért ha a magyar kormány fogadna be tucatszám akármilyen más nemzetű egyéneket, akik cserében arra nem képesek, hogy a gyerekeket iskolába járassák, és elmenjenek dolgozni, ehelyett csak meresztik a seggüket, akkor az lenne a legkevesebb, hogy pikkelnék rájuk.
több mint 11 éve
Gabesz92 Los Angeles Chargers 1 446
 index.hu/kulfold/2012/08/19/kanada_orizetbe_venne_a_menedeket_keroket/

Ők is pusztán csak rohadt rasszisták. apeszos
Áh, csak pikkelnek a magyarokra. Ezért kellett nekem is állnom az "Immigration Office"-ban tavaly is meg idén is fél órát. Na meg már az is kész csoda volt, hogy a repülőre felengedtek. Persze azért még 1x az ajtó előtt jól megmotozott egy kanadai tiszt (aki arab volt első ránézésre.)😀

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 627 — Egyéb témák lakó
de olyanok akik ezt életvitel szerűen csinálják jóval kevesebben. Nem véletlenül nincs (publikus) statisztika az elkövetők etnikumáról. apeszos
Az első mondathoz: az általam ismert összes életvitelszerűen adócsaló ember fehér. És a munkám miatt (igazságügyi szakértek ügyek mellett, illetve védőügyvédnek is adok tanácsokat, szóval dolgozok ide is - oda is) elég sokat láttam már. Sőt, szerintem nem sok cigány drogdealer van. Akit én ismerek csempészek is mind fehérek. Aki régen a csempészett cigit hozta a koleszba, ő is tök fehér volt, de ő orgazda volt inkább.

A másodikhoz pedig: ez igaz, de a börtönviseltekről már vezetnek ilyen statisztikákat (kriminalisztikai szakembere, nem az állam), és azokból kiderül, hogy a vagyon elleni bűncselekmények esetén az elkövetők 30%-a cigány. Szóval nincsenek sokkal többen. Tény és való, hogy csak a népesség 4-10%-át adják (pontos adatot most nem tudok), szóval bőven felül vannak reprezentálva, de így is, elég sok a magyar a bűnözők között is.