Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 11 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Ez így van. Ők sem hülyék azért. Sőt! Én komolyan nem is értem, hogy miért nem vezették már be újra a vízumkötelezettséget.Gabesz92
Én se értettem sose, hogy hogy lehet csak így kimenni és ott ugyanazt a semmit tevést csinálni. Ausztráliába például úgy mehetsz ki, hogyha előtte (!) elvállalsz egy ottani hiányszakmát, és azt rendszeresen végzed, vagy jöhetsz is haza.
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
... apeszos
Nyilván, kisarkítottam a kérdést, de te sem tetted korábban másképp.
(A tárgyi tévedésem nem teljesen az enyém, mástól hallottam így az elnevezést, de természetesen hiszek neked.)Gyurma Pappa
Igen, így van. De szvsz. ez abból adódhat, hogy más közegből szemléljük a dolgokat, ami valószínűleg a véleményünket is nagyban befolyásolja. A tárgyi tévedést semmiképpen nem bántó célzattal írtam, ha úgy érezted bocsánat érte.
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
... apeszos
Nyilván, kisarkítottam a kérdést, de te sem tetted korábban másképp.
(A tárgyi tévedésem nem teljesen az enyém, mástól hallottam így az elnevezést, de természetesen hiszek neked.)

több mint 11 éve
Gabesz92 Los Angeles Chargers 1 446
Áh, csak pikkelnek a magyarokra. Ezért kellett nekem is állnom az "Immigration Office"-ban tavaly is meg idén is fél órát. Na meg már az is kész csoda volt, hogy a repülőre felengedtek. Persze azért még 1x az ajtó előtt jól megmotozott egy kanadai tiszt (aki arab volt első ránézésre.)😀
Gabesz92
Azért ha a magyar kormány fogadna be tucatszám akármilyen más nemzetű egyéneket, akik cserében arra nem képesek, hogy a gyerekeket iskolába járassák, és elmenjenek dolgozni, ehelyett csak meresztik a seggüket, akkor az lenne a legkevesebb, hogy pikkelnék rájuk. süti
Ez így van. Ők sem hülyék azért. Sőt! Én komolyan nem is értem, hogy miért nem vezették már be újra a vízumkötelezettséget.

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
de olyanok akik ezt életvitel szerűen csinálják jóval kevesebben. Nem véletlenül nincs (publikus) statisztika az elkövetők etnikumáról. apeszos
Az első mondathoz: az általam ismert összes életvitelszerűen adócsaló ember fehér. És a munkám miatt (igazságügyi szakértek ügyek mellett, illetve védőügyvédnek is adok tanácsokat, szóval dolgozok ide is - oda is) elég sokat láttam már. Sőt, szerintem nem sok cigány drogdealer van. Akit én ismerek csempészek is mind fehérek. Aki régen a csempészett cigit hozta a koleszba, ő is tök fehér volt, de ő orgazda volt inkább.

A másodikhoz pedig: ez igaz, de a börtönviseltekről már vezetnek ilyen statisztikákat (kriminalisztikai szakembere, nem az állam), és azokból kiderül, hogy a vagyon elleni bűncselekmények esetén az elkövetők 30%-a cigány. Szóval nincsenek sokkal többen. Tény és való, hogy csak a népesség 4-10%-át adják (pontos adatot most nem tudok), szóval bőven felül vannak reprezentálva, de így is, elég sok a magyar a bűnözők között is.Gyurma Pappa
Teljes mértékben elfogadom amit mondasz, de némi ellentmondással kell éljek. Az általad a másik topikban (helytelenül) ungaro romáknak említett csoport, a romungrók, a "magyarosodott" cigányok az egyetlenek, akik külső jegyeikben is változtak. A cigányok törzsi alapon különböztetik meg egymást, ami nyelvi és foglalkozásbeli különbséget jelent. Az általad is említett Lovárik kupecek voltak ugyan, de a nevük nem a lóra utal, hanem a (love)pénzre, és a mai napig belőlük kerül ki a legmódosabb réteg, viszont adót sosem fizettek. Ergo, adócsalók. Vagy a házbontással és csicskáztatással foglalkozó Kolompárok, akik ugyancsak egy fillért sem fizetnek, pedig "vállalkozók". Még nem láttam adóellenőrzést náluk. Jó példa erre Pécsett az Üszögi úton, közvetlenül az út mellett lakó Kolompár család, nézd meg őket egyszer. Cigány drog dírelért elég kinéznem az ablakon, mondjuk szombat este, ha kíváncsi vagy rá gyere el egyszer Fehérhegyre, és nézz körül. És akkor nem is kell feljebb menned Hősök terére, vagy István aknára. Csempész is számos akad köztük, tehát ebben a formában remekül beilleszkedtek a "közösségbe". Az életvitelszerűséget arra értettem, hogy magyarral még nem találkoztam, aki születésétől fogva lopásra neveli a gyerekét, fő foglalkozásként. Biztos van olyan is, de nem jellemző. A Kállai Csaba fővajda által olyannyira szorgalmazott "cigány törvény", a romani kris sem vonatkozik minden törzsre, sokan nem fogadják el, így az is erőszakos integrációt jelentene sokuk számára, mint Mária Terézia óta a miattuk hozott törvények.
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Olaj, oozt utana bő szappan - kapszaicin zsirban oldodó. De a tej es jó, piros - geca stabil vegyület, ugyhoy varhatod a lebomlast...sutianap
Tényleg elég szívós a cucc. Egy életre megtanultam, hogy kesztyű nélkül nem pucolok paprikát... Nem mellesleg a fogam is fáj, hogy rohadna meg.Bazzani
Na, van javulás?
csi77
Tegnap estére lett viselhető a fájdalom, most reggelre már minden oké.
24óra kellett neki, durva.
Fogam továbbra is szar, de csak 30.ára kaptam időpontot, addig Flector porozom ha már nem bírom tovább.

több mint 11 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 322 — Invisible man
Óriásit csalódni egy barátban...Felbecsülhetetlen...Matthew99
Úgy látszik ez a baráti csalódások napja. Nekem is sikerült...Mikey
nekem ezt februárban sikerült átélnem a legjobb barátommal. legalábbis az előtte lévő 3 évben azt hittem ő az. azóta sem beszéltünk, de úgy látom megvan ő így is.shawnka
Ezek után én is kerülni fogom és ahogy ismerem ez őt se fogja annyira zavarni, hogy megpróbáljon rájönni mi a bajom. De így aludva rá egyet nem fog hiányozni...


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 11 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Áh, csak pikkelnek a magyarokra. Ezért kellett nekem is állnom az "Immigration Office"-ban tavaly is meg idén is fél órát. Na meg már az is kész csoda volt, hogy a repülőre felengedtek. Persze azért még 1x az ajtó előtt jól megmotozott egy kanadai tiszt (aki arab volt első ránézésre.)😀
Gabesz92
Azért ha a magyar kormány fogadna be tucatszám akármilyen más nemzetű egyéneket, akik cserében arra nem képesek, hogy a gyerekeket iskolába járassák, és elmenjenek dolgozni, ehelyett csak meresztik a seggüket, akkor az lenne a legkevesebb, hogy pikkelnék rájuk.
több mint 11 éve
Gabesz92 Los Angeles Chargers 1 446
 index.hu/kulfold/2012/08/19/kanada_orizetbe_venne_a_menedeket_keroket/

Ők is pusztán csak rohadt rasszisták. apeszos
Áh, csak pikkelnek a magyarokra. Ezért kellett nekem is állnom az "Immigration Office"-ban tavaly is meg idén is fél órát. Na meg már az is kész csoda volt, hogy a repülőre felengedtek. Persze azért még 1x az ajtó előtt jól megmotozott egy kanadai tiszt (aki arab volt első ránézésre.)😀

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
de olyanok akik ezt életvitel szerűen csinálják jóval kevesebben. Nem véletlenül nincs (publikus) statisztika az elkövetők etnikumáról. apeszos
Az első mondathoz: az általam ismert összes életvitelszerűen adócsaló ember fehér. És a munkám miatt (igazságügyi szakértek ügyek mellett, illetve védőügyvédnek is adok tanácsokat, szóval dolgozok ide is - oda is) elég sokat láttam már. Sőt, szerintem nem sok cigány drogdealer van. Akit én ismerek csempészek is mind fehérek. Aki régen a csempészett cigit hozta a koleszba, ő is tök fehér volt, de ő orgazda volt inkább.

A másodikhoz pedig: ez igaz, de a börtönviseltekről már vezetnek ilyen statisztikákat (kriminalisztikai szakembere, nem az állam), és azokból kiderül, hogy a vagyon elleni bűncselekmények esetén az elkövetők 30%-a cigány. Szóval nincsenek sokkal többen. Tény és való, hogy csak a népesség 4-10%-át adják (pontos adatot most nem tudok), szóval bőven felül vannak reprezentálva, de így is, elég sok a magyar a bűnözők között is.

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
.........Sobri Jóska
Bocs, ha nem idézem vissza az egészet, már túl hosszú lenne. Sok mindenben egyetértünk, és sok mindenben nem. Természetesen. Valóban, a személyes tapasztalat nagyon sokat nyom a latban. Én csak a saját nevemben beszélhetek.. Tehát az miért nem ok a gyűlöletre, ha minden évben meglopnak, napi szinten fenyegetnek, a családommal együtt? Mindegy ebbe ne menjünk most bele. Sok mindent tudnék mondani, de falra hányt borsó, hiszen az rasszizmus. Hidd el számosan akadnának olyanok akik jobban élnének, ha eltűnnének a cigányok mellőlük. Már az is eredmény lenne, ha atrocitás nélkül kimehetne az utcára, az meg főnyeremény, ha a megtermelt javaik a saját tulajdonukban maradnának. Igenis vannak "magyar" bűnözők, de olyanok akik ezt életvitel szerűen csinálják jóval kevesebben. Nem véletlenül nincs (publikus) statisztika az elkövetők etnikumáról. Én elismerem, hogy rasszista vagyok, ha ti mondjátok. De kizárólag csak a cigányokkal szemben vagyok hajlandó elismerni, mivel más etnikummal, nemzetiséggel, népcsoporttal nem volt, és nincs is bajom.
több mint 11 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 111 — Tyrone Creek
Óriásit csalódni egy barátban...Felbecsülhetetlen...Matthew99
Úgy látszik ez a baráti csalódások napja. Nekem is sikerült...Mikey
nekem ezt februárban sikerült átélnem a legjobb barátommal. legalábbis az előtte lévő 3 évben azt hittem ő az. azóta sem beszéltünk, de úgy látom megvan ő így is.
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 634 — Vikings fan
És egy zárógondolat: ha holnapra varázsütésre eltünne minden cigány, akkor se élnél jobban se te, se 9,5 millió magyar. Ha maradna ez a hibás rendszer ezekkel a dilettáns üzemeltetőivel, akkor maradna az életminőség, színvonal, közérzet ugyanilyen.Sobri Jóska
Dehogynem jobban állnánk. Már csak azzal is hogy egy társadalmi széttagoltsági ok meghiusúl. Ráadásul hihetetlen sok pénz szabadulna fel.
több mint 11 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 535
Óriásit csalódni egy barátban...Felbecsülhetetlen...Matthew99
Úgy látszik ez a baráti csalódások napja. Nekem is sikerült...
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
És ha van logikai érzéked akkor ez mit bizonyít?
Hogy kurva jó a börtön, vagy azt, hogy vannak, akik nyomorúságosabban élnek még azoknál az áldatlan börtönállapotoknál is?
Én - ismerve a börtönállapotokat - az utóbbira voksolok.Sobri Jóska
Valahogy sejtettem, hogy ez lesz a válaszod. Felfoghatnám úgy is, hogy én is nyomorúságosan élek, mert a környezetem igen? De nem teszem, mert nem igaz. Mint ahogy az sem, hogy ők úgy élnek. Arról hogy ő esetleg nyomorúságosan él persze mindenki más tehet, csak ő nem. Mert ha az ő felelősségét, esetleg kötelességét kezdik firtatni, akkor az rasszizmus. Neki csak jogai vannak... És ha ehhez minden támogatást megkap, miért is tenne mást? Lop, csal, rabol, esetleg más élete árán. Szegényt nagyon sajnálom az áldatlan börtön állapotokért, szét is morzsoltam néhány könnycseppet a szemem sarkában. Valóban rossz lehet egész nap gyúrni, sétálni, TV-t nézni, esetleg a számukra rendezett koncerteken részt venni...
apeszos
Szerintem mást értünk "rossz"-on és "áldatlan állapotokon". Van értelme belemenni, ha minden vonatkozó hozzászólásodból süt a személyes sérelem, az általánosítás, a cigánygyűlölet?
Sőt, azt hiszem ezt PM-ben megbeszéltük, mondtam egyedileg meg lehet mindenkit érteni (természetesen téged is), de ez még nem ok a gyűlölködésre, általánosításra, az ebből fakadó tévedésekre, cinizmusra, cigányozásra.
Nem kell arról meggyőzni, hogy vannak egyedi esetek, melyeknek elkövetői cigányok, elszenvedői nemcigányok. Írtam, nekem is volt részem ilyenben. Ahogy arról se kell, hogy egyre több ilyen eset van, mondhatni indokolatlanul sok. Ennek az oka -ahogy többször is leírtam- a dolog szociológiai okaiban keresendő, nem a származásbéliben. Az pedig -ismét lerágott csont- hogy nem születik erre megoldás, a politika hibája, a politikáé, melynek érdeke jobb és baloldalon egyaránt a cigányprobléma eszkalálása, nemmegoldása. Ahogy az is, hogy ezen tematika mentén konfrontálódjunk, érveljünk, vitázzunk, (mi is, és rengeteg iskolázott értelmiségi) és ne mondjuk egyetértsünk abban, hogy minden jelenlegi pártpolitikus korrupt, káros, ártalmas, hogy botrányos a közpénzek kezelése, elherdálása, felháborító a nyugdíjasok, az egészségügy, az oktatás helyzete, és még sorolhatnám - sajnos.
És egy zárógondolat: ha holnapra varázsütésre eltünne minden cigány, akkor se élnél jobban se te, se 9,5 millió magyar. Ha maradna ez a hibás rendszer ezekkel a dilettáns üzemeltetőivel, akkor maradna az életminőség, színvonal, közérzet ugyanilyen.

több mint 11 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Óriásit csalódni egy barátban...Felbecsülhetetlen...Matthew99
Ez idén nyáron nekem is "sikerült". Természetesen olyanban, akiről nem gondoltam volna, és bíztam benne. :/
több mint 11 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 322 — Invisible man
Óriásit csalódni egy barátban...Felbecsülhetetlen...


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
 index.hu/kulfold/2012/08/19/kanada_orizetbe_venne_a_menedeket_keroket/

Ők is pusztán csak rohadt rasszisták.
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
És ha van logikai érzéked akkor ez mit bizonyít?
Hogy kurva jó a börtön, vagy azt, hogy vannak, akik nyomorúságosabban élnek még azoknál az áldatlan börtönállapotoknál is?
Én - ismerve a börtönállapotokat - az utóbbira voksolok.Sobri Jóska
Valahogy sejtettem, hogy ez lesz a válaszod. Felfoghatnám úgy is, hogy én is nyomorúságosan élek, mert a környezetem igen? De nem teszem, mert nem igaz. Mint ahogy az sem, hogy ők úgy élnek. Arról hogy ő esetleg nyomorúságosan él persze mindenki más tehet, csak ő nem. Mert ha az ő felelősségét, esetleg kötelességét kezdik firtatni, akkor az rasszizmus. Neki csak jogai vannak... És ha ehhez minden támogatást megkap, miért is tenne mást? Lop, csal, rabol, esetleg más élete árán. Szegényt nagyon sajnálom az áldatlan börtön állapotokért, szét is morzsoltam néhány könnycseppet a szemem sarkában. Valóban rossz lehet egész nap gyúrni, sétálni, TV-t nézni, esetleg a számukra rendezett koncerteken részt venni...
több mint 11 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 474 — Bears & Illinois fan
Olaj, oozt utana bő szappan - kapszaicin zsirban oldodó. De a tej es jó, piros - geca stabil vegyület, ugyhoy varhatod a lebomlast...sutianap
Tényleg elég szívós a cucc. Egy életre megtanultam, hogy kesztyű nélkül nem pucolok paprikát... Nem mellesleg a fogam is fáj, hogy rohadna meg.Bazzani
Na, van javulás?

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
mikor a 77szeres - akkor ezek szerint még nem elítélt, hanem vélt tettes - tömeggyilkos több műsoridőt kap "gondolatai" és eszméi kifejtésére, mint bárki más, ott talán kissé elvetettük a sulykot a korrektséggeljjncaa
Ne keverd össze a tömegmédiát (és annak agybaját) az igazságszolgáltatással, és annak metódusaival.
Semmi közük egymáshoz.

(...)ismerve a teljesen áldatlan börtönállapotokat(...)Sobri Jóska
És Te mennyire ismered?
apeszos
Igencsak.
Bár ez nem releváns. Nem az ismerésüktől/nem ismerésüktől áldatlanok.Sobri Jóska
Én is. Túlságosan is. És az is jelzés értékű, hogy a környezetemben lakó/élő börtönviselt egyének saját bevallása szerint is, inkább börtönbe megy mint dolgozni.apeszos
És ha van logikai érzéked akkor ez mit bizonyít?
Hogy kurva jó a börtön, vagy azt, hogy vannak, akik nyomorúságosabban élnek még azoknál az áldatlan börtönállapotoknál is?
Én - ismerve a börtönállapotokat - az utóbbira voksolok.

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
(...)ismerve a teljesen áldatlan börtönállapotokat(...)Sobri Jóska
És Te mennyire ismered?
apeszos
Igencsak.
Bár ez nem releváns. Nem az ismerésüktől/nem ismerésüktől áldatlanok.Sobri Jóska
Én is. Túlságosan is. És az is jelzés értékű, hogy a környezetemben lakó/élő börtönviselt egyének saját bevallása szerint is, inkább börtönbe megy mint dolgozni.
(..)
Láttam én már teljesen élethű filmfelvételen godzillát meg raptorokat. Mégse az a valóság.
Bármikor vehető 5 ember, akik egybehangzó tanuvallomásukban mondják rád, hogy megerőszakoltad xy-t.
(..)
És ha továbbgondolod, 100.000 dollárból (ami a nagypolitikában, bizniszben nem egy nagy összeg) bármelyik üzletember ellen össze lehet rakni egy hihető sztorit. (Hány meg hány ilyen film volt...)
Nem hiszem el, hogy komolyan bárki is megkérdőjelezi a több hónapig tartó tárgyalássorozat létjogosultságát, és kikészül tőle. Brr, de rút dolog a korrektség.Sobri Jóska
Érdekes. És az jobban hasonlított a valóságra, mint az élethű raptorok.
A korrektség valóban rút dolog, ha csak az egyik félre igaz. De amíg a másik fél a korrektséget a saját tette súlyának kisebbítésére használja, esetleg még meg is úszhatja, na az az igazán rút dolog.
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 815 — No es importante
mikor a 77szeres - akkor ezek szerint még nem elítélt, hanem vélt tettes - tömeggyilkos több műsoridőt kap "gondolatai" és eszméi kifejtésére, mint bárki más, ott talán kissé elvetettük a sulykot a korrektséggel, és az se véletlen, hogy követői is akadnak már, fórumokon egyre többen regelnek be a nevével, stb.

de mint említettem, én amúgy is a "szemet szemért, fogat fogért" elv és híve vagyok, bűnhődni meg csak az tud, akinek lelkiismerete is van, szóval itt pontot is teszek mondandóm végére.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
(...)ismerve a teljesen áldatlan börtönállapotokat(...)Sobri Jóska
És Te mennyire ismered?
apeszos
Igencsak.
Bár ez nem releváns. Nem az ismerésüktől/nem ismerésüktől áldatlanok.

...én mondjuk már azon is kikészültem, hogy mire fel kell több hónapig húzódó tárgyalássorozatot tartani egy 77 embert szabályszerűen kivégző tömeggyilkosnak, de biztos így volt "emberi" és sok tanulsággal szolgált...jjncaa
Ami sokkal fontosabb, hogy elméletben könnyű rámondani valakire, hogy 77szeres tömeggyilkos, vagy kétszeres gyilkos, biztos ő volt, van róla 5 egybehangzó tanuvallomás, videófelvétel, stb. de mindenkinek jár a tisztességes tárgyalás, a mentő és enyhítő körülmények figyelembevétele, a jogszerű eljárás, stb.
És nem azért mert gyilkos/erőszaktevő/bűnöző, hanem pont ennek ellenére.
Mégpedig pont azért, mert ha nem bizonyított tények alapján ítélődne el, hanem érzelmi alapon, akkor az igazságszolgáltatás se lenne semmivel se különb, mint az a barom, aki érzelmi alapon, felindultan lelövöldözte mondjuk a volt csaját.
Másrészt te elítélnéd a tömeggyilkost hosszú, és minden részletre kiterjedő tárgyalás nélkül? Bizonyítás nélkül?
És ha nem ő volt?
És ha nem úgy történt?
Láttam én már teljesen élethű filmfelvételen godzillát meg raptorokat. Mégse az a valóság.
Bármikor vehető 5 ember, akik egybehangzó tanuvallomásukban mondják rád, hogy megerőszakoltad xy-t.
Ne is ellenőrizze a bíróság, hogy valójában volt e erőszak? Ha volt, milyen bizonyíték van arra, hogy ki tette? tehetted e egyáltalán te? stb.
És ha továbbgondolod, 100.000 dollárból (ami a nagypolitikában, bizniszben nem egy nagy összeg) bármelyik üzletember ellen össze lehet rakni egy hihető sztorit. (Hány meg hány ilyen film volt...)
Nem hiszem el, hogy komolyan bárki is megkérdőjelezi a több hónapig tartó tárgyalássorozat létjogosultságát, és kikészül tőle. Brr, de rút dolog a korrektség.

több mint 11 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Kedvencem mikor OKJ-s hegesztőit tanult ki a börtönben, szabadulás után meg azzal törte fel a széfet. 😀süti
Nyolc éve hallottam kriminológia előadáson, hogy a magyar büntetésvégrehajtási intézmények gyakorlatilag posztgraduális képzésként működnek - bűnelkövetők számára...
De ilyen példát ott nem hoztak föl 😀

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."