Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 243 — The Mathematician
Sziasztok,

Franciaágyat szeretnék venni 160x200-as vagy 180x200-as méretben. Nézelődök, viszont nem tudom mire érdemes figyelni, vagy hol lenne érdemes venni.

Bárkinek van tanácsa, tapasztalata ne tartsa magában.

Azt kifelejtettem, hogy árban olyan 100k-ig mennék el.
ervinator
Matraccal együtt?
gordon
egy jobb matrac önmagában 100k kb

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
Sziasztok,

Franciaágyat szeretnék venni 160x200-as vagy 180x200-as méretben. Nézelődök, viszont nem tudom mire érdemes figyelni, vagy hol lenne érdemes venni.

Bárkinek van tanácsa, tapasztalata ne tartsa magában.

Azt kifelejtettem, hogy árban olyan 100k-ig mennék el.
ervinator
Matraccal együtt?
több mint 4 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 136 — Tyrone Creek
Sziasztok,

Franciaágyat szeretnék venni 160x200-as vagy 180x200-as méretben. Nézelődök, viszont nem tudom mire érdemes figyelni, vagy hol lenne érdemes venni.

Bárkinek van tanácsa, tapasztalata ne tartsa magában.

Azt kifelejtettem, hogy árban olyan 100k-ig mennék el.
ervinator
én 60ból csináltam magamnak 160x240-es ágyat 10 db raklapból 😀
2 nap alatt megvoltam az egész projekttel, elég fun volt, pedig hármas voltam technikából régen.
több mint 4 éve
ervinator New England Patriots Michigan Wolverines 1 592
Sziasztok,

Franciaágyat szeretnék venni 160x200-as vagy 180x200-as méretben. Nézelődök, viszont nem tudom mire érdemes figyelni, vagy hol lenne érdemes venni.

Bárkinek van tanácsa, tapasztalata ne tartsa magában.

Azt kifelejtettem, hogy árban olyan 100k-ig mennék el.

Szerkesztette: ervinator

"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
egy picit a zsebedbe nyúlsz Stez és lesz egy jó telód

 edigital.hu/okostelefon/huawei-p20-4gb128gb-dual-sim-kartyafuggetlen-okostelefon-blue-android-p552172
NB2
Koszi, ezt egyebkent ajanlottak masok is. De ragaszkodom a 80K-s maximum limithez. A telefon az, amire nem vagyok hajlando sokat kolteni, sosem voltam, es mar ez a 80 ezer is olyan, hogy nagyon huzom a szam. Foleg most, hogy a telefonokat direkt ugy rakjak ossze, hogy ne nagyon birjak 2-3 evnel tovabb, en pedig olyan vagyok, hogyha ilyen osszegekert vasarolok, akkor elvarom, hogy az adott dologgal 5-6 evig semmi problemam ne legyen.

több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 22 023 — nabege2@yahoo.com
egy picit a zsebedbe nyúlsz Stez és lesz egy jó telód

 edigital.hu/okostelefon/huawei-p20-4gb128gb-dual-sim-kartyafuggetlen-okostelefon-blue-android-p552172
több mint 4 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 426
Az nem lehet szempont egy minőségi összevetésben, hogy valami mennyibe kerül.

egy telefonvásárlásnál, amit az átlag user napi 1000+ alkalommal erint meg, indiferens szempont az ár.

Persze ha valakinek mondjuk 50ezre van telóra, akkor nem minőségi szempontok alapján tud dönteni, hanem az alapján, hogy mire elég a pénze.
Sobri Jóska
Ez a te szemléletedet tükrözi, de egy telefonvásárlásnál mint minden másnál fontos az ár, hacsak nem vagy úgy eleresztve, hogy ne számítson vagy nálad az egy olyan kategóriába esik aminél számodra nem fontos az ár.

Ha nekem 50ezrem van telóra akkor az összeg által meghatározott minőségi keretek szintjén fogom a legjobbat választani. Abban az esetben ha nincs limit, akkor meg az jön képbe, hogy hol a határ a valós minőség és a luxus között.

Egyébként ez megint egy olyan téma ahol a különböző érvelések ugyanúgy helytállnak, mert akaratlanul is befolyásolja egy adott személy preferenciája, ízlése, stb.
Kb. mint a gyerekkori Ferrari vs. Lamborghini viták meg a többi.
Solymi
Oké, de ha 50ezred van telóra, akkor a fos és a szar közül választhatsz.
Autó is van 300ezerért, de alapvetően mind ugyanolyan.
Valójában szerinted van értelme összevetni műszakilag egy 16 éves 200ezer km-es Twingot egy 14 éves 250ezer km-es Clioval?
Beleülök, kipróbálom, és azt venném amelyik kényelmesebb.
Az 50k alatti telefonokat lehet nyomkodni a Media Marktban, és amelyik jobban tetszik, azt venném. Nem hinném, hogy a megapixeleken meg a bloatwareken múlna.
Sobri Jóska
Azért 50 ezerért elég jó telefonokat lehet kapni.
Arra amire a legtöbb ember használja, teljesen alkalmasak és megfelelőek, nem a 300ezer forintos autók kategóriája.

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 381 — #NoStress
Az nem lehet szempont egy minőségi összevetésben, hogy valami mennyibe kerül.

egy telefonvásárlásnál, amit az átlag user napi 1000+ alkalommal erint meg, indiferens szempont az ár.

Persze ha valakinek mondjuk 50ezre van telóra, akkor nem minőségi szempontok alapján tud dönteni, hanem az alapján, hogy mire elég a pénze.
Sobri Jóska
Ez a te szemléletedet tükrözi, de egy telefonvásárlásnál mint minden másnál fontos az ár, hacsak nem vagy úgy eleresztve, hogy ne számítson vagy nálad az egy olyan kategóriába esik aminél számodra nem fontos az ár.

Ha nekem 50ezrem van telóra akkor az összeg által meghatározott minőségi keretek szintjén fogom a legjobbat választani. Abban az esetben ha nincs limit, akkor meg az jön képbe, hogy hol a határ a valós minőség és a luxus között.

Egyébként ez megint egy olyan téma ahol a különböző érvelések ugyanúgy helytállnak, mert akaratlanul is befolyásolja egy adott személy preferenciája, ízlése, stb.
Kb. mint a gyerekkori Ferrari vs. Lamborghini viták meg a többi.
Solymi
Oké, de ha 50ezred van telóra, akkor a fos és a szar közül választhatsz.
Autó is van 300ezerért, de alapvetően mind ugyanolyan.
Valójában szerinted van értelme összevetni műszakilag egy 16 éves 200ezer km-es Twingot egy 14 éves 250ezer km-es Clioval?
Beleülök, kipróbálom, és azt venném amelyik kényelmesebb.
Az 50k alatti telefonokat lehet nyomkodni a Media Marktban, és amelyik jobban tetszik, azt venném. Nem hinném, hogy a megapixeleken meg a bloatwareken múlna.

több mint 4 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 426
Az nem lehet szempont egy minőségi összevetésben, hogy valami mennyibe kerül.

egy telefonvásárlásnál, amit az átlag user napi 1000+ alkalommal erint meg, indiferens szempont az ár.

Persze ha valakinek mondjuk 50ezre van telóra, akkor nem minőségi szempontok alapján tud dönteni, hanem az alapján, hogy mire elég a pénze.
Sobri Jóska
Ez a te szemléletedet tükrözi, de egy telefonvásárlásnál mint minden másnál fontos az ár, hacsak nem vagy úgy eleresztve, hogy ne számítson vagy nálad az egy olyan kategóriába esik aminél számodra nem fontos az ár.

Ha nekem 50ezrem van telóra akkor az összeg által meghatározott minőségi keretek szintjén fogom a legjobbat választani. Abban az esetben ha nincs limit, akkor meg az jön képbe, hogy hol a határ a valós minőség és a luxus között.

Egyébként ez megint egy olyan téma ahol a különböző érvelések ugyanúgy helytállnak, mert akaratlanul is befolyásolja egy adott személy preferenciája, ízlése, stb.
Kb. mint a gyerekkori Ferrari vs. Lamborghini viták meg a többi.

több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 15 462
szinte bármely szolgáltatónál havi tízenpárezerért (2év) kb a legjújjab iphone (vagy bármi) szerintem jobban megéri, mint egyben százezret kifizetni egy valamiért. 2 évente úgyis csere lesz, mert erről a gyártók és fejlesztők gondoskodni fognak

Szerkesztette: ozibozi
több mint 4 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan

Ez egy sekélyes személyes benyomás.
Egyetlen leírt érved se cáfol semmit.
Sobri Jóska
A tiéd mennyivel kevésbé sekélyes és kevésbé személyes? 😂
Mikey
Ennyivel:

Egy normális iPhonnal összevetve lassúak, fagyhatnak, sokszor halkak és alig hallani a beszélőt, eldobják a hálózatot, szarok a kiegészítőik (pl. az AirPodssal még a Galaxy Buds se veszi fel a versenyt), az android eleve körülményes és buta, telebaszódhatnak vírusokkal, a fizikai valójukban sérülékenyebbek, gyorsabban amortizálódnak, ésatöbbi.


Persze vitathatod, cáfolhatod, negligálhatod, nem kell egyetérts egyik érvemmel sem.
Sobri Jóska
Jaj hagyd már Sobri. Csak próbálunk vitakozni veled. Nem lehet, csak próbálunk. Te mindig érvelsz, mások mindig csak szubjektív impressziókat és tapasztalatokat közölnek. Az neked úgysem érv soha, csak nem legitim vélemény.
Azért még fogunk próbálkozni, mert sosem szabad feladni.
Ájfos jeligére.
kishaszi
Vitatkozzatok, erről szól a fórum.
Mint írtam, nem kell akceptálni az érveimet, ahogy van akiét én se fogadom el, van akiével vitázom, de a kedvemért írd már le, Amadeus általam sekélyesnek minősített böffenetében/véleményében hány darab érvet véltél felfedezni. Köszi.
Sobri Jóska
Pont annyit, mint a tiédben. Szívesen.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 20 934 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Amúgy Xiaomi Mi 9 most a tuti.

Nekünk kisebbek/régebbiek vannak, de azon kívül hogy fényképezésre nem túl acélosak, hibátlanok. A céges Galaxy S8 mérföldekkel jobb képeket és videókat csinál, de az 160ezer.
warr_b
én továbbra is azt mondom h Nokia 7.1
alap cuccokat tudja, és kurvajó képeket csinál
árban meg 70-90
Negritis
A Mi 9 SE-t is megkapod 90 körül.
warr_b
igen, csak a xiaomi rak rá egy csomó bloatware-t míg a Nokia az kb stock android 😀
Negritis
Ezért jó, hogy van sokféle gyártó, el lehet dönteni kinek mi a fontos 🙂


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 381 — #NoStress
Az nem lehet szempont egy minőségi összevetésben, hogy valami mennyibe kerül.
Ha összehasonlítasz egy Jaguart egy Daciaval, és megállapítod, hogy a Dacia a jobb, kinevetnek.
Ha beveszed a szempontok közé az ár-érték arányt, akkor kijöhet, hogy a Daciat jobban megéri megvenni, de attól még a Dacia nem lesz jobb. Csak jobban megéri megvenni.
De egy telefonvásárlásnál, amit az átlag user napi 1000+ alkalommal erint meg, indiferens szempont az ár. Ahogy barátnőt se az alapján választ az ember, hogy mennyi a rezsije. Persze ha valakinek mondjuk 50ezre van telóra, akkor nem minőségi szempontok alapján tud dönteni, hanem az alapján, hogy mire elég a pénze.
1000 forintból is meg lehet vacsorázni étteremben, de attól még nem lesz objektíve jobb hely Xho Jiang kínai gyorsétterme Kőbányán, mint a Toscana, hogy olcsóbb. Csak egy esetben, ha az az egyetlen szempont számít, hogy olcsóbb legyen.

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 243 — The Mathematician
Amúgy Xiaomi Mi 9 most a tuti.

Nekünk kisebbek/régebbiek vannak, de azon kívül hogy fényképezésre nem túl acélosak, hibátlanok. A céges Galaxy S8 mérföldekkel jobb képeket és videókat csinál, de az 160ezer.
warr_b
én továbbra is azt mondom h Nokia 7.1
alap cuccokat tudja, és kurvajó képeket csinál
árban meg 70-90
Negritis
A Mi 9 SE-t is megkapod 90 körül.
warr_b
igen, csak a xiaomi rak rá egy csomó bloatware-t míg a Nokia az kb stock android 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 22 023 — nabege2@yahoo.com
Steznek a tuti vétel 😊
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 381 — #NoStress

Ez egy sekélyes személyes benyomás.
Egyetlen leírt érved se cáfol semmit.
Sobri Jóska
A tiéd mennyivel kevésbé sekélyes és kevésbé személyes? 😂
Mikey
Ennyivel:

Egy normális iPhonnal összevetve lassúak, fagyhatnak, sokszor halkak és alig hallani a beszélőt, eldobják a hálózatot, szarok a kiegészítőik (pl. az AirPodssal még a Galaxy Buds se veszi fel a versenyt), az android eleve körülményes és buta, telebaszódhatnak vírusokkal, a fizikai valójukban sérülékenyebbek, gyorsabban amortizálódnak, ésatöbbi.


Persze vitathatod, cáfolhatod, negligálhatod, nem kell egyetérts egyik érvemmel sem.
Sobri Jóska
Jaj hagyd már Sobri. Csak próbálunk vitakozni veled. Nem lehet, csak próbálunk. Te mindig érvelsz, mások mindig csak szubjektív impressziókat és tapasztalatokat közölnek. Az neked úgysem érv soha, csak nem legitim vélemény.
Azért még fogunk próbálkozni, mert sosem szabad feladni.
Ájfos jeligére.
kishaszi
Vitatkozzatok, erről szól a fórum.
Mint írtam, nem kell akceptálni az érveimet, ahogy van akiét én se fogadom el, van akiével vitázom, de a kedvemért írd már le, Amadeus általam sekélyesnek minősített böffenetében/véleményében hány darab érvet véltél felfedezni. Köszi.

több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 20 934 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Amúgy Xiaomi Mi 9 most a tuti.

Nekünk kisebbek/régebbiek vannak, de azon kívül hogy fényképezésre nem túl acélosak, hibátlanok. A céges Galaxy S8 mérföldekkel jobb képeket és videókat csinál, de az 160ezer.
warr_b
én továbbra is azt mondom h Nokia 7.1
alap cuccokat tudja, és kurvajó képeket csinál
árban meg 70-90
Negritis
A Mi 9 SE-t is megkapod 90 körül.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 243 — The Mathematician
Amúgy Xiaomi Mi 9 most a tuti.

Nekünk kisebbek/régebbiek vannak, de azon kívül hogy fényképezésre nem túl acélosak, hibátlanok. A céges Galaxy S8 mérföldekkel jobb képeket és videókat csinál, de az 160ezer.
warr_b
én továbbra is azt mondom h Nokia 7.1
alap cuccokat tudja, és kurvajó képeket csinál
árban meg 70-90

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 20 934 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Amúgy Xiaomi Mi 9 most a tuti.

Nekünk kisebbek/régebbiek vannak, de azon kívül hogy fényképezésre nem túl acélosak, hibátlanok. A céges Galaxy S8 mérföldekkel jobb képeket és videókat csinál, de az 160ezer.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
Hol az életben keresse barna csokornyakkendőt a városban úgy, hogy találjak is? Valami ötletet kérnék, ahol 5k örül megúszom ezt a dolgot. Árkádban gyakorlatilag csak a kajáldában nem néztem. Még a druszám öltönyösében sem volt.
Holnapi esküvőre kellene, így rendelés nem játszik 😕
kristóf17
No lett végül barna csokinyaki? Itt hagytál minket kétségek között 😊😁
warr_b
Nope. Teljesen megzuhantan megyek leinni magamat... 😥
kristóf17
Ne már. Ennyi idő alatt ruhafestékkel alkoholos filccel stb már rég tudtál volna csinálni magadnak egyet erre az egy alkalomra 😊
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Hol az életben keresse barna csokornyakkendőt a városban úgy, hogy találjak is? Valami ötletet kérnék, ahol 5k örül megúszom ezt a dolgot. Árkádban gyakorlatilag csak a kajáldában nem néztem. Még a druszám öltönyösében sem volt.
Holnapi esküvőre kellene, így rendelés nem játszik 😕
kristóf17
No lett végül barna csokinyaki? Itt hagytál minket kétségek között 😊😁
warr_b
Nope. Teljesen megzuhantan megyek leinni magamat... 😥
kristóf17
Leihatnad annyira magad, hogy hazafele vegyel nekem egy mobil 80-100K-ert.
Stez
ha ő veszi neked akkor nem mind1? 😀
Negritis
Ha mar aji, legyen minosegi. 8D

több mint 4 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 646
Én is adok egyet a Huaweire, vagy nem olyan régi használt iPhone. A xiaomi stb.-vel nincs tapasztalatom de azokrol is jokat hallottam.

több mint 4 éve
Gabesz92 Los Angeles Chargers 1 446
Nekem van egy Huawei P20 lite 1 éve meg egy iPhone XS. Kb 5 éve váltottam ios-re Windows Phone-ról.
A Huawei-t (céges) eskü megpróbáltam szeretni. Fotóztam vele sokat, használtam a Waze-t minden nap kétszer, néztem rajta Youtube videót, stb. Viszont néha a navigáció meghülyült rajta, a menü akadt (maradjunk inkább annyiban, hogy nem volt annyira fluid mint az ios, szóval nekem olyan érzésem volt mintha laggolt volna), a kamera app csak másodjára nyílt meg és hasonló apró idegesítő dolgok.
Igen, néha az iphone-on is előjönnek ezek, de az 5 év alatt mondjuk kétszer. Persze ezek csak az én tapasztalataim és simán elhiszem, hogy valakinek az iphone akadozik meg kilép az applikáció, befagy, ilyenek.
Hozzáteszem, hogy nekem az ecosystem is rátesz azért egy lapáttal. Szinkronizál egyből a telefon az ipaddel és a Watch-csal (bár nyilván azért a watch kijelzője nem feltétlenül arra van kitalálva, hogy azon e-mailt írogassak).
Mióta van Apple pay, azóta a pénztárcámat csak azért hordom magammal, mert benne vannak az irataim.
Nyilván baromi drága, egy másodpercig nem vitatom, ahogy azt sem, hogy valószínűleg túl van árazva, s nem ér ennyit nagyon sok embernek.
Lehet, hogy meg tudnám tenni ugyanezt a Huawei-el is, sőt, szinte biztos. Viszont amíg próbálgattam, egyszerűen nem tudott meggyőzni, hogy leváltsam az Apple cuccaimat. Mindenkinek másak az igényei és az elvárásai egy telefonnal kapcsolatan, azt vedd meg amelyik tetszik és szerinted kiszolgálja az igényeidet.

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 243 — The Mathematician
Hol az életben keresse barna csokornyakkendőt a városban úgy, hogy találjak is? Valami ötletet kérnék, ahol 5k örül megúszom ezt a dolgot. Árkádban gyakorlatilag csak a kajáldában nem néztem. Még a druszám öltönyösében sem volt.
Holnapi esküvőre kellene, így rendelés nem játszik 😕
kristóf17
No lett végül barna csokinyaki? Itt hagytál minket kétségek között 😊😁
warr_b
Nope. Teljesen megzuhantan megyek leinni magamat... 😥
kristóf17
Leihatnad annyira magad, hogy hazafele vegyel nekem egy mobil 80-100K-ert.
Stez
ha ő veszi neked akkor nem mind1? 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 20 934 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Hol az életben keresse barna csokornyakkendőt a városban úgy, hogy találjak is? Valami ötletet kérnék, ahol 5k örül megúszom ezt a dolgot. Árkádban gyakorlatilag csak a kajáldában nem néztem. Még a druszám öltönyösében sem volt.
Holnapi esküvőre kellene, így rendelés nem játszik 😕
kristóf17
No lett végül barna csokinyaki? Itt hagytál minket kétségek között 😊😁
warr_b
Nope. Teljesen megzuhantan megyek leinni magamat... 😥
kristóf17
Jah, azt hittem a saját esküvődre kell hirtelen 😆
Bár persze ott is leihatja magát az ember 😁


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta