Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 5 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 453 — Sic semper tyrannis!
Valakinek van tapasztalata a Telenor Hello Data korlátlan mobilnet csomagokkal kapcsolatosan?

Azt tervezem, hogy előfizetek a legkisebb csomagra és beleteszem egy nem használt telefonba, aztán csinálok egy wifi hotspotot és arra csatlakozok otthon, mivel csak 10 Mbit/s-es netet tudok bekötni az új házba, ami nem lesz elég semmire, de nyilván beköttetem, mert most nincs más alternatíva.

Azt olvastam a Telenor Hello Data csomagokról, hogy minimum egy hívást indítani kell havonta róla és nem lehet átirányítani folyamatosan a hívásokat. Ezt meg tudom oldani, mert heti egy hívást majd indítok róla és akkor ez teljesítve van.
A legnagyobb kérdés az, hogy lehet e rajta nézni a stream-eket, mert ezeket szokták korlátozni, legalábbis a T-mobile-nál ez korlátozva van.

Minden tapasztalat érdekel.
Bruce
HBO Go-t, youtubeot lehet.
Sobri Jóska
Köszi, máshol olvastam, hogy torrentezni is lehet rajta minden további nélkül... 😊
Lehet ez lesz a befutó akkor.
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 357 — #NoStress
Valakinek van tapasztalata a Telenor Hello Data korlátlan mobilnet csomagokkal kapcsolatosan?

Azt tervezem, hogy előfizetek a legkisebb csomagra és beleteszem egy nem használt telefonba, aztán csinálok egy wifi hotspotot és arra csatlakozok otthon, mivel csak 10 Mbit/s-es netet tudok bekötni az új házba, ami nem lesz elég semmire, de nyilván beköttetem, mert most nincs más alternatíva.

Azt olvastam a Telenor Hello Data csomagokról, hogy minimum egy hívást indítani kell havonta róla és nem lehet átirányítani folyamatosan a hívásokat. Ezt meg tudom oldani, mert heti egy hívást majd indítok róla és akkor ez teljesítve van.
A legnagyobb kérdés az, hogy lehet e rajta nézni a stream-eket, mert ezeket szokták korlátozni, legalábbis a T-mobile-nál ez korlátozva van.

Minden tapasztalat érdekel.
Bruce
HBO Go-t, youtubeot lehet.

több mint 5 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 453 — Sic semper tyrannis!
Valakinek van tapasztalata a Telenor Hello Data korlátlan mobilnet csomagokkal kapcsolatosan?

Azt tervezem, hogy előfizetek a legkisebb csomagra és beleteszem egy nem használt telefonba, aztán csinálok egy wifi hotspotot és arra csatlakozok otthon, mivel csak 10 Mbit/s-es netet tudok bekötni az új házba, ami nem lesz elég semmire, de nyilván beköttetem, mert most nincs más alternatíva.

Azt olvastam a Telenor Hello Data csomagokról, hogy minimum egy hívást indítani kell havonta róla és nem lehet átirányítani folyamatosan a hívásokat. Ezt meg tudom oldani, mert heti egy hívást majd indítok róla és akkor ez teljesítve van.
A legnagyobb kérdés az, hogy lehet e rajta nézni a stream-eket, mert ezeket szokták korlátozni, legalábbis a T-mobile-nál ez korlátozva van.

Minden tapasztalat érdekel.
több mint 5 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
Felfújható SUP-ppal van vkinek tapasztalata?
diverdoc
3 éve tolom a SUP témát, imádom 😊
kishaszi
SUP-oztál már amúgy, vagy elsőbálozós leszel?
kishaszi
Szuz vagyok, tanacs?
diverdoc
Egy barátosném is most vett magának, ez mire jó amúgy?
peach
Ahogy olvastam melyizmokra elsodlegesen. Meg a vizet szeretem, tudom egyutt csinalni a felesegemmel.
diverdoc
Vagy ha ügyes vagy ezzel is lehet trükköket csinálni stb...?
peach
Max annyi, hogy ha elsőre nem érzed annyira a dolgot, akkor ne vegye el a kedved. 😊
Én kis butus azt gondoltam, hogy simán megy majd,
kishaszi
Ülve, térdelve és állva is lehet nyomni. annyira nem kedvelem, mert kinyújtott lábbal nagyon hamar elfárad a gyenge hátam és derekam, törökülésben meg azért útban van a térdem . Térdelve meg a térd fárad el hamar, de pihentetésre jó, mert állva ugye azért az egyensúly megtartására is folyamatosan figyelni kell.
kishaszi
befröccsözve próbáltam kisebb hullámzásnál a Balatonon kevés sikerrel! azóta nem .
yooker
Na elmentek a.. 😊
több mint 5 éve
yooker New York Giants 7 331 — Expect the Best !
SUP-oztál már amúgy, vagy elsőbálozós leszel?
kishaszi
Szuz vagyok, tanacs?
diverdoc
Max annyi, hogy ha elsőre nem érzed annyira a dolgot, akkor ne vegye el a kedved. 😊

Én kis butus azt gondoltam, hogy simán megy majd, merthogy anno kajakoztam. Hát megállni se nagyon tudtam rajta elsőre, és körbe-körbe haladtam annyira nem éreztem 😀. Aztán második alakolmnál simán ráéreztem és azóta nagyon csípem a témát.
kishaszi
befröccsözve próbáltam kisebb hullámzásnál a Balatonon kevés sikerrel! azóta nem .
de amikor naplementekor kimennek vele és evezgetnek az jól néz ki a partról! 😊
több mint 5 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Ahogy olvastam melyizmokra elsodlegesen. Meg a vizet szeretem, tudom egyutt csinalni a felesegemmel. Nekem egyelore ennyi, de tapautalatom nincs
diverdoc
Ezt értem. De állsz/ülsz/fekszel a deszkán és evezgetsz és ennyi? Vagy ehhez sem ártanak hullámok? Vagy ha ügyes vagy ezzel is lehet trükköket csinálni stb...?
peach
Ülve, térdelve és állva is lehet nyomni. Ülve kvázi-kajak, de annyira nem kedvelem, mert kinyújtott lábbal nagyon hamar elfárad a gyenge hátam és derekam, törökülésben meg azért útban van a térdem az evezéshez. Térdelve meg a térd fárad el hamar, de pihentetésre jó, mert állva ugye azért az egyensúly megtartására is folyamatosan figyelni kell.

Trükközésre szerintem nem alkalmas, legalábbis itthon kevésbé - meg nagyon nem is látom értelmét. Azt hiszem hawaii eredetű a téma, de hát ott nyilván elég nagy hullámok vannak 😀

Igazából evezés ez is, +egyensúly fejlesztő, aki szereti a vizet és magát az ilyen jellegű sportokat az szerintem ezt is tudja értékelni.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 5 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
SUP-oztál már amúgy, vagy elsőbálozós leszel?
kishaszi
Szuz vagyok, tanacs?
diverdoc
Max annyi, hogy ha elsőre nem érzed annyira a dolgot, akkor ne vegye el a kedved. 😊

Én kis butus azt gondoltam, hogy simán megy majd, merthogy anno kajakoztam. Hát megállni se nagyon tudtam rajta elsőre, és körbe-körbe haladtam annyira nem éreztem 😀. Aztán második alakolmnál simán ráéreztem és azóta nagyon csípem a témát.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 5 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Allsz es evezel (Stand Up Paddle)Bar biztos vannak akik kunsztoznak.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 5 éve
peach Atlanta Falcons 14 262 — a new hope (again)
Ahogy olvastam melyizmokra elsodlegesen. Meg a vizet szeretem, tudom egyutt csinalni a felesegemmel. Nekem egyelore ennyi, de tapautalatom nincs
diverdoc
Ezt értem. De állsz/ülsz/fekszel a deszkán és evezgetsz és ennyi? Vagy ehhez sem ártanak hullámok? Vagy ha ügyes vagy ezzel is lehet trükköket csinálni stb...?



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 5 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Ahogy olvastam melyizmokra elsodlegesen. Meg a vizet szeretem, tudom egyutt csinalni a felesegemmel. Nekem egyelore ennyi, de tapautalatom nincs


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 5 éve
peach Atlanta Falcons 14 262 — a new hope (again)
Egy barátosném is most vett magának, ez mire jó amúgy?



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 5 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
SUP-oztál már amúgy, vagy elsőbálozós leszel?
kishaszi
Szuz vagyok, tanacs?

Szerkesztette: diverdoc


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 5 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
SUP-oztál már amúgy, vagy elsőbálozós leszel?

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 5 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Felfújható SUP-ppal van vkinek tapasztalata? Decathlonos hasznáható?
diverdoc
3 éve tolom a SUP témát, imádom 😊
A Decathlonos használható leginkább. Az ósanos meg egyéb ilyen cuccokat felejtsétek el.
kishaszi
Koszi


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 5 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Felfújható SUP-ppal van vkinek tapasztalata? Decathlonos hasznáható?
diverdoc
3 éve tolom a SUP témát, imádom 😊
A Decathlonos használható leginkább. Az ósanos meg egyéb ilyen cuccokat felejtsétek el.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 5 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Felfújható SUP-ppal van vkinek tapasztalata? Decathlonos hasznáható?


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 5 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 412 — Colts fan
Egy kis kiruccanás más témában, hátha van ötlet. one size baseball sapit kéne kicsit kinyúlítani srácok. Tulajdonképpen csak minimálisan, mert rámegy a fejemre, de kellene neki plusz fél, max. egy centi. Nincs ötletetek mivel tömjem ki ami házilag is megoldható, vagy valami egyéb praktika?
kristóf17
Add kölcsön egy nagyfejűnek két hétre. 😊
De ha ezt nem akarod, akkor bármilyen foci-, röpi, kosárlabda megteszi, amire kissé ernyedten ráhúzod, majd telire fújod, és rajtahagyod pár napig.
Az szépen kitágítja.
Sobri Jóska
Na, ez nagyon patent ötlet, köszönöm!!
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 357 — #NoStress
Egy kis kiruccanás más témában, hátha van ötlet. one size baseball sapit kéne kicsit kinyúlítani srácok. Tulajdonképpen csak minimálisan, mert rámegy a fejemre, de kellene neki plusz fél, max. egy centi. Nincs ötletetek mivel tömjem ki ami házilag is megoldható, vagy valami egyéb praktika?
kristóf17
Add kölcsön egy nagyfejűnek két hétre. 😊
De ha ezt nem akarod, akkor bármilyen foci-, röpi, kosárlabda megteszi, amire kissé ernyedten ráhúzod, majd telire fújod, és rajtahagyod pár napig.
Az szépen kitágítja.

több mint 5 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 859 — No es importante
Lenovo laptophoz keresek tápegységet, akár kölcsönbe is


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 5 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 412 — Colts fan
Egy kis kiruccanás más témában, hátha van ötlet. one size baseball sapit kéne kicsit kinyúlítani srácok. Tulajdonképpen csak minimálisan, mert rámegy a fejemre, de kellene neki plusz fél, max. egy centi. Nincs ötletetek mivel tömjem ki ami házilag is megoldható, vagy valami egyéb praktika?
több mint 5 éve
YoungZeeZee 7 937
ha jol ertem nekem UTP kabel kene akkor ami kb ugyanugy nez ki (veguk), mint a telefonkabel?
ZoliMP
A telefonkábel vége (RJ11 - 4 érintkező) és az UTP kábel vége (RJ45 - 8 érintkező) nem ugyanolyan.
Nekem az a gyanúm, hogy a modem DSL feliratú foglalata RJ11-es, így a LAN kábel RJ45-ös csatiját nem lehet oda bedugni. Az én T-s modememmel legalábbis ez a helyzet. Nem LAN kábel kell oda, hanem sima telefonkábel, mindkét végén RJ11-es csatlakozóval és egy ilyen 4 érintkezős toldó:
Szenvedtem én is sokat a fura megoldásokkal.

Itt például az alsó, 8 érintkezős toldó nem alkalmas LAN (ethernet) kábelek összekötésére, mert a belső vezetékelése nem felel meg az ethernet szabványának.
Atari
futottam egy kort a media marktban.igen,telefonkabel kell nekem de 2 eres,a 4 eres vmiert nem mukodott de nem mertem masikat venni.. ugyhogy 2 erest keresek mert az eredeti 2eres amivel mukodik.😀

koszi a segitseget.
több mint 5 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
ha jol ertem nekem UTP kabel kene akkor ami kb ugyanugy nez ki (veguk), mint a telefonkabel?
ZoliMP
A telefonkábel vége (RJ11 - 4 érintkező) és az UTP kábel vége (RJ45 - 8 érintkező) nem ugyanolyan.
Nekem az a gyanúm, hogy a modem DSL feliratú foglalata RJ11-es, így a LAN kábel RJ45-ös csatiját nem lehet oda bedugni. Az én T-s modememmel legalábbis ez a helyzet. Nem LAN kábel kell oda, hanem sima telefonkábel, mindkét végén RJ11-es csatlakozóval és egy ilyen 4 érintkezős toldó:
Szenvedtem én is sokat a fura megoldásokkal.

Itt például az alsó, 8 érintkezős toldó nem alkalmas LAN (ethernet) kábelek összekötésére, mert a belső vezetékelése nem felel meg az ethernet szabványának.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 5 éve
YoungZeeZee 7 937
ha jol ertem nekem UTP kabel kene akkor ami kb ugyanugy nez ki (veguk), mint a telefonkabel?
ZoliMP
igen, LAN-kábel néven is találsz, az RJ45 vagy rá van nyomtatva a kábelre/matricára vagy egy eladó tud segíteni
JSanyo
Koszonom a segitseget.
több mint 5 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
ha jol ertem nekem UTP kabel kene akkor ami kb ugyanugy nez ki (veguk), mint a telefonkabel?
ZoliMP
igen, LAN-kábel néven is találsz, az RJ45 vagy rá van nyomtatva a kábelre/matricára vagy egy eladó tud segíteni

több mint 5 éve
YoungZeeZee 7 937
internetes kerdes:
a netem telefonkabelen jon.Az eredeti kabel meg van toldva egy dsl kabellel es ugy megy be a modemben.
ZoliMP
Mit értesz "dsl kábelen"?
A telefon egy réz érpáron jön. RJ11-es csatlakozója szokott lenni ami 4 érintkezős. A toldás minősége nagyban befolyásolhatja a jel minőségét.
A modemből PC-be menő kábel az UTP (vagy STP) cat5, 5e, vagy 6 minőségű, RJ45-ös 8 érintkezős csatlakozóval.
Az UTP kábel ugyanolyan tömör réz huzal, mint a telefon kábelének érpárja, csak páronként sodrott, a jobb zavarvédelem érdekében. A szerelt kábelnek két típusa van: egyenes és crosslink. Más a bekötésük.
A toldásra használható, de figyelni kell arra, hogy a megfelelő érpárok legyenek összekötve.
Atari
Na most bevallom, hogy segg hulye vagyok ehhez 😊 leirom mashogy.

ADSL internetem van a TComtol.
A falon keresztul jon be a net, ha minden igaz az egy telefonkabel. ennek a vegen van egy ilyen toldo: (  www.google.com.gi/search?q=adsl+toldo&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiohomFxLXbAhXEAewKHSTgBdEQ_AUICigB&biw=1431&bih=776#imgrc=H7Ea61TSkPPAeM )

a toldo reszhez gyarilag adtak egy csatlakozot ami telefonkabelnek nez ki, szoval ennek az egyik vege megy ebbe a toldoba a masik vege a modem "DLS" feliratu helyere. Ez a "athidalo" kabel rovid es ennek a helyere neztem egy hosszabb kabelt mivel ugy mobilisabb a modem. vittem a gyarit kabelt es adtak egy telefonkabelt h biztos jo lesz. Ahogy leirtam csak az "access" lampa villogott es semmi nem allt be, se net se tv ...

ha jol ertem nekem UTP kabel kene akkor ami kb ugyanugy nez ki (veguk), mint a telefonkabel?