Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 815 — No es importante
Tudna valaki ajánlani kivetítős sport pubot a XI. vagy a IX. kerületben?

Előre is köszönöm a választ!Mex
14. ker, de a Sugár Bowl miért nem jó?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
JackofClubs Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 421 — Harder, Better, Faster, Stronger
Tudna valaki ajánlani kivetítős sport pubot a XI. vagy a IX. kerületben?

Előre is köszönöm a választ!

több mint 12 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 827 — StuG Life
Még annyi, hogy van egy vonalkód nevű rublika, oda nekem kell vmit írni?szaba
Nem. Van egy abevjava nevű program, amelynek segítségével elektronikusan tudod kitölteni a nyomtatványt. Ha végeztél, akkor generál a program egy vonalkódot nyomtatáskor. Ajánlatos amúgy ezzel kitölteni és nem kézzel, mert akkor az kidobja a logikai, matematikai hibákat és nem kell bemenned javítani. Jótanács: el ne felejtsd aláírni! 😊Szokol
jaj de utálom azt a szart, mennyire lassú, és kurva körülményesen tudsz benne csak javítani mondjuk ESL/EPL listákat.
nyilván ez személyeknél nem probléma 😊

több mint 12 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Most látom csak. Nem hiszem, hogy pont erre gondolsz, te én közlekedésmérnöki szakon logisztikára vagyok szakosodva, illetve ebből adódóan ezer hasonló ismerőssel is rendelkezem (meg sok olyannal is, aki műszaki menedzser szakon lett logisztika szakirányos). Meg MSC-s logisztikus ismerősöm is akad, ha olyanra gondolsz.Deny
Köszi. 😊 Küldtem egy PM-et, ha nem gond egy kicsit zargatnálak a kérdéseimmel. 😊
több mint 12 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Van itt valaki aki "Logisztikai mérnöki" szakon tanul vagy végzett, esetleg ilyen ismerőssel rendelkezik ?süti
Most látom csak. Nem hiszem, hogy pont erre gondolsz, te én közlekedésmérnöki szakon logisztikára vagyok szakosodva, illetve ebből adódóan ezer hasonló ismerőssel is rendelkezem (meg sok olyannal is, aki műszaki menedzser szakon lett logisztika szakirányos). Meg MSC-s logisztikus ismerősöm is akad, ha olyanra gondolsz.
több mint 12 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 863 — Steelers fan
Három módon készítheted el az adóbevallást kishazánkban:

- Megcsinálod magadnak, könyvelővel megcsináltatod, ismerőssel.
- Megcsináltatod a munkáltatóddal.
- Megcsináltatod a Nav-val.

Utóbbi kettő esetben akkor lehetséges, ha csak bérjövedelmed van és nincs semmilyen kedvezményed. Persze ez le van egyszerűsítve, de a lényege ez. Tehát ha van mondjuk bérleti díjból bevételed, vagy bármi olyan jövedelmed, amit a munkáltató nem vall be havonta, akkor nem élhetsz utóbbi két módszerrel.Szokol
Még annyi, hogy van egy vonalkód nevű rublika, oda nekem kell vmit írni?szaba
Ez így hülyeség. Miért ne csinálná mega cég, vagy a NAV, ha van kedvezményed. Bármilyen címen van adójóváírásod pl. viszed a kis igazolásodat és beleveszik. A NAV-nál akkor is segítenek, ha egyéb forrásból is van jövedelmed, és mondjuk a főállásodnál a cég ezért nem csinálja meg.GRAFI
Kár, hogy nem emelted ki a következő félmondatot ("Persze ez le van egyszerűsítve")... A cégek amúgy nem szívesen csinálják meg a bevallásukat, hiába kötelezheti őket rá a törvény, sokszor automatikusan "kötelező" nemleges nyilatkozat adni ezügyben. Az Apeh pedig valóban megcsinálja neked a bevallást, azokból az adatokból, amik a rendelkezésére állnak. De a példaként felhozott bérleti díj nem fog benne szerepelni, ha nem vallotta be és vonta le az szja-t a partner..
több mint 12 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 863 — Steelers fan
Még annyi, hogy van egy vonalkód nevű rublika, oda nekem kell vmit írni?szaba
Nem. Van egy abevjava nevű program, amelynek segítségével elektronikusan tudod kitölteni a nyomtatványt. Ha végeztél, akkor generál a program egy vonalkódot nyomtatáskor. Ajánlatos amúgy ezzel kitölteni és nem kézzel, mert akkor az kidobja a logikai, matematikai hibákat és nem kell bemenned javítani. Jótanács: el ne felejtsd aláírni! 😊
több mint 12 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
ha az se segít sztem próbáld meg a Your Uninstaller! nevű progit is, de én biztos ami biztos egy sbybotot is lefuttatnék a helyedben.

|
több mint 12 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
Amúgy nem ismerem a registry cleaner, nem tudom, h mit jelöl sárgával, de itt ugye a cél az lenne, h a Nero registry bejegyzéseit töröld. Valószínűleg azok sárgák, amiket már egy fenn lévő program se használ, úgyhogy valszeg törölheted. Ha esetleg a név alapján tudsz el tudod dönteni, melyik lehet a Nero-é az a legtuttibb. Nem tudom mennyi infot tartalmaz a regcleaner. Maguk a reg bejegyzések általában halandó számára semmit nem mondanak, de ha regeditben elnavigálsz a megadott helyre, a 'mappa' név már beszédesebbBlack_Adder
igen, nekem is ez volt a gondom, hogy névről fogalmam sincs, melyik lehet az

És, itt megjegyezném, h ilyen csak úgy magától nem szokott történni. Ha megfelelően távolítasz el egy programot, annak ki kéne takarítania maga után a registryben. Akkor fordulnak elő általában ilyenek, ha nyomsz egy deleteet az alkalmazás mappára. Ilyent nem szabad!
Amennyiben megfelelően uninstallal, vagy Programs&features alól távolítottad el és mégis fenn áll a hiba, akkor a Nero egy nagyon-nagyon-nagyon puttó cég, megérdemlik, h egy E-mailben jól leanyázd őket...Black_Adder
márpedig ilyesmit nem szoktam csinálni, pont ezért nem értem, hogy mi lehet 😊

szerk: de köszi mindenkinek a válaszokat, ránézek ccleanerrel is, hátha. mert ez így kissé idegesítő

több mint 12 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
vírus miatt is lehet szar, szal sztem nem feltétlen a Nero hibája...de még a user errort se zárnám ki. 😊

|
több mint 12 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 481 — rabszolga
Pécsett tud vki vmi helyet ahol lehet nézni az SB-t?Bébé
Merrefelé, melyik városrészen? Mi haverokkal Becksbe fogjuk (Nagy Jenő utca - Hungária Utca), ott korrekt árba van a pia és a pultosokkal is baráti viszonyba vagyok. Vagy a vasútnál a Bakterba is biztosan meg tudod nézni pl.Dub
Becks nincs messze, szal akkor lehet h arra esik a választás.
Köszi szépen.
több mint 12 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Adóbevallás ügyben lenne kérdésem. Jött egy levél haveromnak (segítenék neki), melyben áll többek között az, hogy "a 11M29 munkáltatói adómegállapítás elkészítéséhez a magánszemélyek nyilatkozatának megtétele a munkáltató felé" 2012. január 31-ig tehető meg.

Ez csak opcionális, és választhatja ehelyett ő a 1153NY nyilatkozat visszaküldésével az egyszerűsített bevallást adóhatósági közreműködéssel, ugye?szaba
Három módon készítheted el az adóbevallást kishazánkban:

- Megcsinálod magadnak, könyvelővel megcsináltatod, ismerőssel.
- Megcsináltatod a munkáltatóddal.
- Megcsináltatod a Nav-val.

Utóbbi kettő esetben akkor lehetséges, ha csak bérjövedelmed van és nincs semmilyen kedvezményed. Persze ez le van egyszerűsítve, de a lényege ez. Tehát ha van mondjuk bérleti díjból bevételed, vagy bármi olyan jövedelmed, amit a munkáltató nem vall be havonta, akkor nem élhetsz utóbbi két módszerrel.Szokol
Még annyi, hogy van egy vonalkód nevű rublika, oda nekem kell vmit írni?szaba
Ez így hülyeség. Miért ne csinálná mega cég, vagy a NAV, ha van kedvezményed. Bármilyen címen van adójóváírásod pl. viszed a kis igazolásodat és beleveszik. A NAV-nál akkor is segítenek, ha egyéb forrásból is van jövedelmed, és mondjuk a főállásodnál a cég ezért nem csinálja meg.
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Na jó, de annyira durván, h jobbklikkre azonnal elkezdjen frissíteni? Egy Nero szintű alkalmazás? Azért bizonyos szintű minimális elvárásaim nekem lennének vele szemben.
Mert az még, OK, h a registryt összeszemeteli, az nekem is érdekesen néz ki, de ilyen szintű hiba nem jelentkezett, soha... //mondjuk egyáltalán nem biztos h ez itt a registry miatt van

de akkor mehet az anyázó e-mail a neronak, és indulhat a kampány a nero ellen más hasonló programok javára, mert ez nonszensz...Black_Adder
Igen, teljesen igazad van. Az ember azt várná logikusan, hogy egy feltörekvő kicsi cég csinál ilyeneket a gyorsabb fejlődés/terjeszkedés érdekében. Ezzel szemben egy világcég teszi ezt. No de, a hiba lehet hogy tényleg nem a regisztryben van, hanem a telepített és uninstallált Neroban és a windowsban. Mint tudjuk, a winchesteren "látható" üres terület valójában nem üres, csak üresnek látja az operációs rendszer. Magát a programot ha feltelepíted, csak a friss telepítéskor van egy helyen, az első használat után szétszóródik a winyón, ezért egy uninstalláláskor nem biztos, hogy minden fájltöredéket biztonsággal töröl. Lehet hogy fent maradt ilyen fájltöredék, és az oprendszer üresnek látja a területet mert nem tartozik hozzá program. A Neronak amúgy is van egy beépülő modulja, ami az automatikusan induló programok közé települ, és megjelenik a jobbklikk menüben. Ezt azt hiszem külön kell uninstallálni. Sőt, mivel rendszertálcán van, tehát a windowsal együtt indul, uninstallálni sem mindíg lehet őket, mivel használatban vannak. A Ccleanerrel ki lehet kapcsolni ezeket a programokat, amik a Windowsal együtt indulnak. A meghajtó tisztító funkcióval pedig az "üres" területeket lehet valóban üressé tenni, az első használat után csodát látsz.... Nekem gigabájtokat hozott vissza.

Na b+, most látom hogy kinek is írkálok... bocs. 😊
több mint 12 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
Pécsett tud vki vmi helyet ahol lehet nézni az SB-t?Bébé
Merrefelé, melyik városrészen? Mi haverokkal Becksbe fogjuk (Nagy Jenő utca - Hungária Utca), ott korrekt árba van a pia és a pultosokkal is baráti viszonyba vagyok. Vagy a vasútnál a Bakterba is biztosan meg tudod nézni pl.
több mint 12 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 481 — rabszolga
Pécsett tud vki vmi helyet ahol lehet nézni az SB-t?
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 883 — we almost always almost win
És, itt megjegyezném, h ilyen csak úgy magától nem szokott történni. Ha megfelelően távolítasz el egy programot, annak ki kéne takarítania maga után a registryben. Akkor fordulnak elő általában ilyenek, ha nyomsz egy deleteet az alkalmazás mappára. Ilyent nem szabad!
Amennyiben megfelelően uninstallal, vagy Programs&features alól távolítottad el és mégis fenn áll a hiba, akkor a Nero egy nagyon-nagyon-nagyon puttó cég, megérdemlik, h egy E-mailben jól leanyázd őket...Black_Adder
Szerintem Te is tudod, hogy ez nem igaz. Számtalan program hagy szemetet maga után a registryben. Ha az emberfia tisztán szeretné tudni a gépet, manuálisan szinte mindíg takarítani kell a registryben. Javaslom a Ccleanert, az maximálisan és érthetően takarít, és tud szabad helyet is csinálni a winyón.apeszos
Na jó, de annyira durván, h jobbklikkre azonnal elkezdjen frissíteni? Egy Nero szintű alkalmazás? Azért bizonyos szintű minimális elvárásaim nekem lennének vele szemben.
Mert az még, OK, h a registryt összeszemeteli, az nekem is érdekesen néz ki, de ilyen szintű hiba nem jelentkezett, soha... //mondjuk egyáltalán nem biztos h ez itt a registry miatt van

de akkor mehet az anyázó e-mail a neronak, és indulhat a kampány a nero ellen más hasonló programok javára, mert ez nonszensz...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
És, itt megjegyezném, h ilyen csak úgy magától nem szokott történni. Ha megfelelően távolítasz el egy programot, annak ki kéne takarítania maga után a registryben. Akkor fordulnak elő általában ilyenek, ha nyomsz egy deleteet az alkalmazás mappára. Ilyent nem szabad!
Amennyiben megfelelően uninstallal, vagy Programs&features alól távolítottad el és mégis fenn áll a hiba, akkor a Nero egy nagyon-nagyon-nagyon puttó cég, megérdemlik, h egy E-mailben jól leanyázd őket...Black_Adder
Szerintem Te is tudod, hogy ez nem igaz. Számtalan program hagy szemetet maga után a registryben. Ha az emberfia tisztán szeretné tudni a gépet, manuálisan szinte mindíg takarítani kell a registryben. Javaslom a Ccleanert, az maximálisan és érthetően takarít, és tud szabad helyet is csinálni a winyón.
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 883 — we almost always almost win
a sárgával jelölteket is kitörölhetem gond nélkül? anélkül nem segítettSzobi22
Ezek szerint már mindegy. 😊Sobri Jóska
Úgy nem segített, h azokat nem törölte ki. Tehát lefuttatta, nem javult meg úgy h eddig a sárgákat nem törölte ki.
Most kérdezi h kitörölheti-e.

Most akkor pontosan Mi és miért mindegy ebben? 😛

Amúgy nem ismerem a registry cleaner, nem tudom, h mit jelöl sárgával, de itt ugye a cél az lenne, h a Nero registry bejegyzéseit töröld. Valószínűleg azok sárgák, amiket már egy fenn lévő program se használ, úgyhogy valszeg törölheted. Ha esetleg a név alapján tudsz el tudod dönteni, melyik lehet a Nero-é az a legtuttibb. Nem tudom mennyi infot tartalmaz a regcleaner. Maguk a reg bejegyzések általában halandó számára semmit nem mondanak, de ha regeditben elnavigálsz a megadott helyre, a 'mappa' név már beszédesebb


És, itt megjegyezném, h ilyen csak úgy magától nem szokott történni. Ha megfelelően távolítasz el egy programot, annak ki kéne takarítania maga után a registryben. Akkor fordulnak elő általában ilyenek, ha nyomsz egy deleteet az alkalmazás mappára. Ilyent nem szabad!
Amennyiben megfelelően uninstallal, vagy Programs&features alól távolítottad el és mégis fenn áll a hiba, akkor a Nero egy nagyon-nagyon-nagyon puttó cég, megérdemlik, h egy E-mailben jól leanyázd őket...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Adóbevallás ügyben lenne kérdésem. Jött egy levél haveromnak (segítenék neki), melyben áll többek között az, hogy "a 11M29 munkáltatói adómegállapítás elkészítéséhez a magánszemélyek nyilatkozatának megtétele a munkáltató felé" 2012. január 31-ig tehető meg.

Ez csak opcionális, és választhatja ehelyett ő a 1153NY nyilatkozat visszaküldésével az egyszerűsített bevallást adóhatósági közreműködéssel, ugye?szaba
Három módon készítheted el az adóbevallást kishazánkban:

- Megcsinálod magadnak, könyvelővel megcsináltatod, ismerőssel.
- Megcsináltatod a munkáltatóddal.
- Megcsináltatod a Nav-val.

Utóbbi kettő esetben akkor lehetséges, ha csak bérjövedelmed van és nincs semmilyen kedvezményed. Persze ez le van egyszerűsítve, de a lényege ez. Tehát ha van mondjuk bérleti díjból bevételed, vagy bármi olyan jövedelmed, amit a munkáltató nem vall be havonta, akkor nem élhetsz utóbbi két módszerrel.Szokol
Még annyi, hogy van egy vonalkód nevű rublika, oda nekem kell vmit írni?
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
a sárgával jelölteket is kitörölhetem gond nélkül? anélkül nem segítettSzobi22
Ezek szerint már mindegy. 😊

több mint 12 éve
Blitzburgh Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 1 255 — Hunt for 7.
Van esetleg valakinek már tapasztalata a Mozilla Ff 10-ről.?
több mint 12 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
Mitől lehet, hogy ha jobb klikkel rámegyek valamire a gépen, akkor el akarja kezdeni frissíteni a nero10-et, amit már hónapokkal ezelőtt letöröltem? azóta rendszeresen csinálja, és mindig ezt akarja. windows7Szobi22
futass le egy registry cleanertJJ
a sárgával jelölteket is kitörölhetem gond nélkül? anélkül nem segített

több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 815 — No es importante
Mitől lehet, hogy ha jobb klikkel rámegyek valamire a gépen, akkor el akarja kezdeni frissíteni a nero10-et, amit már hónapokkal ezelőtt letöröltem? azóta rendszeresen csinálja, és mindig ezt akarja. windows7Szobi22
futass le egy registry cleanert


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
Mitől lehet, hogy ha jobb klikkel rámegyek valamire a gépen, akkor el akarja kezdeni frissíteni a nero10-et, amit már hónapokkal ezelőtt letöröltem? azóta rendszeresen csinálja, és mindig ezt akarja. windows7

több mint 12 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Na ez így érthető. Köszi.