Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 13 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Bocsi más: ha már szó volt itt a devizákról, mondta nekem valaki, hogy a nyáron brutál felmegy a svájci frank forinthoz számolt árfolyama. Kb. 1 svájci frank = ~300 Ft? És megduplázódnak a hitelek, pl.: 50 ezerről 100 ezer lesz? Nem mondta, hogy honnan szedte és én sem tartom normálisnak v. reálisnak de esetleg tud róla valaki valamit?

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Nem.
Amit tomi-tomi írt azzal ne törődj, csak felesleges okoskodás. 😊
Forintszámláról is lehet ebay-en, ff-en, stb vásárolni. Pár forint miatt meg ne rágd magad, urak vagyunk. 😊Sobri Jóska
Igazad van, Sobri, Téged kijavítani tényleg felesleges. 😛
Azt mondjuk nem látom, hogy a Te lelked mennyire fejlődik attól, hogy a fals infod miatt más felesleges költségekbe veri magát, de az Én-védő mechanizmusoknak széles a tárháza. 😊tomi-tomi
Ne hülyéskedjél már.
Egy kb 100 dolláros rendelésen mennyi felesleges költség van?
Valamint vázold, hogy ezt az irgalmatlan összeget hogyan lehet kiküszöbölni?
Azt ne mondd, hogy egy deviza számlát nyitni, fenntartani olcsóbb, mint 1-2 dollár tranzakciós díj. ehhSobri Jóska
Sobri, lassíts! Hol a bánatban írtam én devizaszámla- nyitásról?! Pont Te írtad, hogy ez nem kerül semmibe, én emlegettem költségeket, aminek a mértékére érdemes odafigyelni.
Az eredeti kérdésre írtál egy pongyola választ. 1. Egyáltalán nem biztos, hogy egyből dollárra váltja a bank a forintodat.
2. Egy bank az esetek 99,9%-ában ha elad devizát/valutát, akkor azt eladási és nem középárfolyamon fogja eladni. Magánszemély esetén ezt akkor tartom elképzelhetőnek (igazából akkor sem), ha magas havidíjú, de alacsony eseti költségű számlacsomagja van. Akinek ilyen van, nem itt fogja megkérdezni az ilyen átutalás lebonyolítását.
Egy mondaton belül elkövetted azt a bravúrt, hogy segítségnyújtás címén írtál egy bizonytalan hitelességű és egy hiteltelen információt.
Én ezeket javítottam ki, hogy catattack felkészülhessen a várható költségekre (ugye, ami szerinted nulla!), s ha van hozzá kedve, előre tisztázza a bankjával.
Te azt feltételezed - mi alapján? -, hogy 100 dolláros lesz a megrendelés, én ilyen becslésre nem vállalkoztam, nincs is hozzá közöm. Viszont valóban éltem a feltételezéssel, hogy catattacknak lehet két különböző banknál számlája, s akkor még hatékonyabban tud odafigyelni a felmerülő költségeire.
Légy oly drága, jobban gondold át, hogy mit írsz le!

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
Nekem a számláról emelik le, szóval dollár kell hogy szerepeljen rajta?catattack
Nem.
Amit tomi-tomi írt azzal ne törődj, csak felesleges okoskodás. 😊
Forintszámláról is lehet ebay-en, ff-en, stb vásárolni. Pár forint miatt meg ne rágd magad, urak vagyunk. 😊Sobri Jóska
Igazad van, Sobri, Téged kijavítani tényleg felesleges. 😛
Azt mondjuk nem látom, hogy a Te lelked mennyire fejlődik attól, hogy a fals infod miatt más felesleges költségekbe veri magát, de az Én-védő mechanizmusoknak széles a tárháza. 😊tomi-tomi
Ne hülyéskedjél már.
Egy kb 100 dolláros rendelésen mennyi felesleges költség van?
Valamint vázold, hogy ezt az irgalmatlan összeget hogyan lehet kiküszöbölni?
Azt ne mondd, hogy egy deviza számlát nyitni, fenntartani olcsóbb, mint 1-2 dollár tranzakciós díj. ehh

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Nekem a számláról emelik le, szóval dollár kell hogy szerepeljen rajta?catattack
Nem.
Amit tomi-tomi írt azzal ne törődj, csak felesleges okoskodás. 😊
Forintszámláról is lehet ebay-en, ff-en, stb vásárolni. Pár forint miatt meg ne rágd magad, urak vagyunk. 😊Sobri Jóska
Igazad van, Sobri, Téged kijavítani tényleg felesleges. 😛
Azt mondjuk nem látom, hogy a Te lelked mennyire fejlődik attól, hogy a fals infod miatt más felesleges költségekbe veri magát, de az Én-védő mechanizmusoknak széles a tárháza. 😊

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
Nekem a számláról emelik le, szóval dollár kell hogy szerepeljen rajta?catattack
Nem.
Amit tomi-tomi írt azzal ne törődj, csak felesleges okoskodás. 😊
Sobri Jóska
Mondjuk ebben hasonlít vkire 😀szaba
De őt ne piszkáld, felesleges. 😊

több mint 13 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 451
Nekem a számláról emelik le, szóval dollár kell hogy szerepeljen rajta?catattack
Nem.
Amit tomi-tomi írt azzal ne törődj, csak felesleges okoskodás. 😊
Sobri Jóska
Mondjuk ebben hasonlít vkire 😀
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
Olyan megtisztelő, hogy kiemelsz a porból magad mellé! Ez nagyon jól esik!catattack
Nem kell az álszerénység, már leleplezted magad korábban:
NY-ba mész és szaros 40 dolláron akadsz fent? Szarj rá és fizesd ki mellényzsebből! 😉catattack

😊

több mint 13 éve
catattack 3 520
Olyan megtisztelő, hogy kiemelsz a porból magad mellé! Ez nagyon jól esik!
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
Nekem a számláról emelik le, szóval dollár kell hogy szerepeljen rajta?catattack
Nem.
Amit tomi-tomi írt azzal ne törődj, csak felesleges okoskodás. 😊
Forintszámláról is lehet ebay-en, ff-en, stb vásárolni. Pár forint miatt meg ne rágd magad, urak vagyunk. 😊

több mint 13 éve
catattack 3 520
Nekem a számláról emelik le, szóval dollár kell hogy szerepeljen rajta?
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
Mivel én most vásároltam ff-ről, és úgy történt ahogy leírtam, kitartok amellett, hogy egyszerűen semmit se kell csinálni, csak a forintszámláról rendelni, és kész. Az, hogy pár forintot levesz a bank, hát vegyen, megdolgozott érte. Sosem voltam garasos pasi. 😊

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Hogyan lesz dollárrá a forintom a bankszámlámon? US-ből szeretnék rendelni, ahhoz kellene.catattack
Rendelj.
Középárfolyamon átváltja a bank, és úgy utalja. Vagyis a számládról lekerül forintban, az eladóhoz megérkezik dollárban.Sobri Jóska
Lótüdőt, a bank keresni akar. Először átváltja euro-ra, aztán dollárra. Kártyás fizetésnél legalábbis szeretik így csinálni.
Középárfolyamot meg felejtsd el, Neked ekkor elad dollárt, az eladási árfolyamon fog számolni. Ez viszont tuti.
Hívd fel a bankodat, hogy az első trükköt alkalmazzák-e közvetlen utalás esetén is.
Ja, és akkor kérdezd meg azt is, hogy melyik eladási árfolyamon fognak számolni - pénztári, kereskedelmi stb. Szeretnek úgy tenni, mintha Te a legdrágább változatot preferálnád.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
Hogyan lesz dollárrá a forintom a bankszámlámon? US-ből szeretnék rendelni, ahhoz kellene.catattack
Rendelj.
Középárfolyamon átváltja a bank, és úgy utalja. Vagyis a számládról lekerül forintban, az eladóhoz megérkezik dollárban.

több mint 13 éve
catattack 3 520
Hogyan lesz dollárrá a forintom a bankszámlámon? US-ből szeretnék rendelni, ahhoz kellene.
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Bankszámla inkasszálás hogy működik? Ahogy felkerül valami össze a számlára abban a pillanatban leszippantják a köcsögök?

Igazából arról van szó hogy basztam befizetni pótdíjat a szegedi közlekedésieknek, mert kétszer blicceltem. Ez volt tavaly, most küldtek levelet hogy végrehajtó cég átvette a dolgot és joguk van inkasszálni a bankszámlámat. Azt azért nem akarom hogy felrakok valami pénzt a számlámra, és abban a pillanatban eltűnjön... Persze jó magyarként fizetni sem,mondjuk nem egy borzalmas összegről van szó. 😛Döme
A bankod értesít, hogy inkasszó érkezett a számládra, ami rajta volt, abból már a bank köteles volt fizetni. Ha az nem fedezi a tartozásodat, akkor a maradék összegre az lesz, amit írtál. Amint jóváírás érkezik, abból rögtön vonják az inkasszó összegét. Egyezkedj a végrehajtóval részletfizetésben, magánembernél nem túl hatékony módszer az inkasszó, mert semmiből nem áll új számlát nyitnia, a régit pedig "elhagynia".
A bliccelés meg csúnya dolog! Te tényleg raider vagy! 😀tomi-tomi
A vicc az, hogy havonta kb. egyszer használok trolit-buszt, és mindkétszer olyan jegyet lyukasztottam ki, ami már használva volt, de én nem vettem ezt észre, mert nem kilyukasztva volt hanem rá volt nyomtatva (Szegeden kétféle lyukasztó van).... És természetesen kéjes örömmel basztak meg az ellenőrök, ezért nem voltam hajlandó tejelni. Régebben azért lájtosabban nyomták, ez a végrehajtós levél kicsit meglepett.

Tehát mindenképpen értesítenek ha rárakják az inkasszót, nem derült égből villámcsapás lesz? Mert akkor nem rakok rá pénzt azt kész. Nevemen semmi nincs, úgyhogy lenyúlni se tudnak semmit, egyedül ezzel tudnak mit kezdeni.Döme
Annyiban derült égből villámcsapás, hogy postai úton értesítenek. A banknak inkasszó esetén csak az inkasszó formai ellenőrzésére van joga, utána az inkasszót benyújtó válik az "ügyfelévé" az inkasszó összegéig.
Ha a levelet még a közlekedési cég írta, akkor bőven van időd, csak az összeg fog emelkedni a végrehajtó cég költségeivel. De úgyis jelentkezni fognak.
Ez így nem is igazán bliccelés, szorulhatott volna több empátia az ellenőrökbe. Lehet, hogy még a szót sem ismerik. 😊

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 731 — Sworn to the Black
Bankszámla inkasszálás hogy működik? Ahogy felkerül valami össze a számlára abban a pillanatban leszippantják a köcsögök?

Igazából arról van szó hogy basztam befizetni pótdíjat a szegedi közlekedésieknek, mert kétszer blicceltem. Ez volt tavaly, most küldtek levelet hogy végrehajtó cég átvette a dolgot és joguk van inkasszálni a bankszámlámat. Azt azért nem akarom hogy felrakok valami pénzt a számlámra, és abban a pillanatban eltűnjön... Persze jó magyarként fizetni sem,mondjuk nem egy borzalmas összegről van szó. 😛Döme
A bankod értesít, hogy inkasszó érkezett a számládra, ami rajta volt, abból már a bank köteles volt fizetni. Ha az nem fedezi a tartozásodat, akkor a maradék összegre az lesz, amit írtál. Amint jóváírás érkezik, abból rögtön vonják az inkasszó összegét. Egyezkedj a végrehajtóval részletfizetésben, magánembernél nem túl hatékony módszer az inkasszó, mert semmiből nem áll új számlát nyitnia, a régit pedig "elhagynia".
A bliccelés meg csúnya dolog! Te tényleg raider vagy! 😀tomi-tomi
A vicc az, hogy havonta kb. egyszer használok trolit-buszt, és mindkétszer olyan jegyet lyukasztottam ki, ami már használva volt, de én nem vettem ezt észre, mert nem kilyukasztva volt hanem rá volt nyomtatva (Szegeden kétféle lyukasztó van).... És természetesen kéjes örömmel basztak meg az ellenőrök, ezért nem voltam hajlandó tejelni. Régebben azért lájtosabban nyomták, ez a végrehajtós levél kicsit meglepett.

Tehát mindenképpen értesítenek ha rárakják az inkasszót, nem derült égből villámcsapás lesz? Mert akkor nem rakok rá pénzt azt kész. Nevemen semmi nincs, úgyhogy lenyúlni se tudnak semmit, egyedül ezzel tudnak mit kezdeni.
több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 918 — we almost always almost win
matekosok erősítsenek meg:

ha x összeget (ami fixen legyen mondjuk 100 K) havi szinten kötök le mondjuk 3%-ra.
és minden hónapban beteszem az x összeget. (tehát második hónapban már 203.000 lenne az alap) amire jön a kamat, tehát harmadik hónapban már 309 090 az alap és így tovább?briareos
Nem. Az nem havonta ad 3%, az évesített kamat. 100k+100k*1,03^(1/12)
Azaz 200.246627

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Bankszámla inkasszálás hogy működik? Ahogy felkerül valami össze a számlára abban a pillanatban leszippantják a köcsögök?

Igazából arról van szó hogy basztam befizetni pótdíjat a szegedi közlekedésieknek, mert kétszer blicceltem. Ez volt tavaly, most küldtek levelet hogy végrehajtó cég átvette a dolgot és joguk van inkasszálni a bankszámlámat. Azt azért nem akarom hogy felrakok valami pénzt a számlámra, és abban a pillanatban eltűnjön... Persze jó magyarként fizetni sem,mondjuk nem egy borzalmas összegről van szó. 😛Döme
A bankod értesít, hogy inkasszó érkezett a számládra, ami rajta volt, abból már a bank köteles volt fizetni. Ha az nem fedezi a tartozásodat, akkor a maradék összegre az lesz, amit írtál. Amint jóváírás érkezik, abból rögtön vonják az inkasszó összegét. Egyezkedj a végrehajtóval részletfizetésben, magánembernél nem túl hatékony módszer az inkasszó, mert semmiből nem áll új számlát nyitnia, a régit pedig "elhagynia".
A bliccelés meg csúnya dolog! Te tényleg raider vagy! 😀

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 731 — Sworn to the Black
Bankszámla inkasszálás hogy működik? Ahogy felkerül valami össze a számlára abban a pillanatban leszippantják a köcsögök?

Igazából arról van szó hogy basztam befizetni pótdíjat a szegedi közlekedésieknek, mert kétszer blicceltem. Ez volt tavaly, most küldtek levelet hogy végrehajtó cég átvette a dolgot és joguk van inkasszálni a bankszámlámat. Azt azért nem akarom hogy felrakok valami pénzt a számlámra, és abban a pillanatban eltűnjön... Persze jó magyarként fizetni sem,mondjuk nem egy borzalmas összegről van szó. 😛
több mint 13 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Kinek mi a tapasztalata, szervizbe beküldött számítógép kb mennyi idő alatt van meg?Asbee
Dell - kb. 3-3.5 hétfetomy
HP szintén ennyi volt, meg szinte minden felküldött pestre szervizelős dolgom eddig.
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Kinek mi a tapasztalata, szervizbe beküldött számítógép kb mennyi idő alatt van meg?Asbee
Dell - kb. 3-3.5 hét
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Power Balance karkötőt hord vki? mik a tapasztalatok?
több mint 13 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Kinek mi a tapasztalata, szervizbe beküldött számítógép kb mennyi idő alatt van meg?


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 490 — StuG Life
ez csupán egy vitát eldöntendő elvi kérdés volt
thx a megerősítést

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
Hol kapsz te havi 3%-ot?
Az évi 36%.Sobri Jóska
nem ez volt a kérdés 😊briareos
Ez egy teljesen új kérdés részemről. 😊
Egyébként ha havi lekötést csinálsz, mondjuk 100k-ról indulsz, akkor hó végén kapsz mondjuk 3k-t (de hol? áruld el hol!), akkor következő hónapban 103+100, vagyis a 203 3%-át kapod, vagyis a 3. hónap 203+6.09+100, tehát 309.9-ről indul, ja.
Megfeleltem, de most áruld el, hol van mindez a lehetőség? 😊

Hol kapsz te havi 3%-ot?
Az évi 36%.Sobri Jóska
Gondolom - remélem - nem a pénzvilágban dolgozol Sobri. 😛Döme
Nem, de ettől még ebben nincs hiba. Ha nem kamatos kamattal számolsz, akkor ahol megadnak egy éves kamatszázalékot, de csak 1 hónapra kötöd le, akkor az bizony a megadott százalék tizenketted része lesz.