Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 490 — StuG Life
Hol kapsz te havi 3%-ot?
Az évi 36%.Sobri Jóska
Gondolom - remélem - nem a pénzvilágban dolgozol Sobri. 😛Döme
ha most épp nem is, valamikor biztosan.
a bowl.hu havas henrikje 😊

több mint 13 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 731 — Sworn to the Black
Hol kapsz te havi 3%-ot?
Az évi 36%.Sobri Jóska
Gondolom - remélem - nem a pénzvilágban dolgozol Sobri. 😛
több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 490 — StuG Life
Hol kapsz te havi 3%-ot?
Az évi 36%.Sobri Jóska
nem ez volt a kérdés 😊

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
Hol kapsz te havi 3%-ot?
Az évi 36%.

több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 490 — StuG Life
matekosok erősítsenek meg:

ha x összeget (ami fixen legyen mondjuk 100 K) havi szinten kötök le mondjuk 3%-ra.
és minden hónapban beteszem az x összeget. (tehát második hónapban már 203.000 lenne az alap) amire jön a kamat, tehát harmadik hónapban már 309 090 az alap és így tovább?

több mint 13 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
http://www.carbondesign.com/repurposing-an-icon-introducing-carbons-domino-clock
Ilyet honnan tudnék (majd) szerezni? Elvileg év elejére tervezték, de nem találtam még árat se róla. Gondolom országunkba a büdös életbe nem lesz elérhető, de valami külföldi oldalakon hol érdemes utánanézni? Amazonon kívül milyen jobb oldalak vannak ahonnan érdemes rendelni?
több mint 13 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Tud vki jó könyvet ajánlani az amerikai polgárháborúról? Nem regényt, hanem történelmi könyvet keresek.diverdoc
Szauhay-Havas Ervin: Kék-szürke tragédia Gondolat Kiadó.

Asbóth Lajos: Az éjszak-amerikai polgárháború története (SZTE Egyetemi Könyvtár)apeszos
Az Asbóth félét már korábban is néztem, eléggé nehezen férnék hozzá, bár a nyelvezete zseniális

Kék-szürke tragédiát sokan írták, úgyhogy meg is rendeltem.
Köszönöm


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Tud vki jó könyvet ajánlani az amerikai polgárháborúról? Nem regényt, hanem történelmi könyvet keresek.diverdoc
Szauhay-Havas Ervin: Kék-szürke tragédia Gondolat Kiadó.

Asbóth Lajos: Az éjszak-amerikai polgárháború története (SZTE Egyetemi Könyvtár)
több mint 13 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Tud vki jó könyvet ajánlani az amerikai polgárháborúról? Nem regényt, hanem történelmi könyvet keresek.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 13 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Basszus ezt ku...ra nem ide akartam írni. :rolleyes:
Bocs. Bár kérdés volt benne. 😀

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 13 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Basszus mit csinált a Yankees hazai pályán? 0-2 az igen gyenge formát mutató White Sox-tól? 1-9 volt az utolsó 10 meccsük, erre nullázzák a jenkiket.
Bár kiváló volt Humber teljesítménye, a jenkik meg nem találták a lasztit. 😊
A Marlins tipp bejött, de ez a meccs nem. 😕

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 13 éve
Gergőbácsi Green Bay Packers 8 893 — Packers Suicide Squad
Kérdés a büntetőeljárásban gyakorlott ügyvéd fórumozókhoz: egy ismerősömet kiskorú veszélyeztete bűntettével gyanúsítja a rendőrség. Állítása szerint már kb. másfél hete megkapott egy idézést kihallgatásra, a mai napra. Ezen a mai kihallgatáson kérdezték meg, van-e védője. Mondta, hogy nincs, mert nincs pénze. Erre ott helyszínen megkérdezik, hogy XY ügyvéd megfelel-e mint kirendelt védő. Mondta, hogy OK. Ekkor ott helyben, 2011. április 22-i, pénteki keltezéssel a védő kirendeléséről szóló határozatot adnak át neki, amelyen rajta volt, hogy kézbesíteni kell neki, a gyanúsítottnak, továbbá a védőnek és az ügyészségnek. Magán a kihallgatáson védő nem volt jelen. Na szóval, a kérdés: elképzelhető-e, hogy nem volt szabályos a kézbesítés, ha a védő a kirendeléséről szóló határozatot esetleg nem kapta meg kellő időben, ebből következően, esetleg a védő meg tudja-e kérdőjelezni a kihallgatás jogszerűségét?Gergőbácsi
A leírtakból nem következik, hogy kötelező lenne a védelem, azaz kihallgatható a gyanúsított a védő távollétében is, sőt egyébként is elég a védőt csak értesíteni a kihallgatásról.
Persze nem mindegy az események sorrendje, azaz előbb kihallgatják és utána rendelnek ki, vagy fordítva. Persze azért elvileg elég rutinosak általában a kihallgatók és beleveszik a jegyzőkönyvbe, hogy a gyanúsítottat nem zavarja, hogy a védőjét nem értesítették és vallomást kíván tenni a távollétében is.vadibandi
Köszi a választ! A kirendelő határozatban hivatkoztak a Be. 46. § a) pontjára. A rutinra én is gondoltam, hogy belefoglalhatja a kihallgató, hogy nincs kifogása a gyanúsítottnak a védő nélküli kihallgatás ellen, tudomásul vette. etc. A kihallgatási jegyzőkönyvet nem láttam (állítólag nem adták oda neki most azonnal), úgyhogy azt javasoltam neki, haladéktalanul keresse fel a védőt. Annyit mondott még az ismerős, hogy rabosították is. Nekem csak - ha igaz az elmondása - a módszer szúrt szemet, hogy kihallgatják és akkor adják oda neki, hogy ki a kirendelt védője. A sorrend, ahogy írtad, tényleg nem mindegy. Még egyszer köszi a tanácsadást!

I have been wounded but not yet slain. I shall lie here and bleed a while. Then I shall rise and fight again. The title of champion may from time to time fall to others more than ourselves, but the heart, the spirit, and the soul of champions remain in Green Bay.
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 013 — #neverpunt
A leírtakból nem következik, hogy kötelező lenne a védelemvadibandi
kiskorú veszélyeztetése alapesetben 1-5 év, 5 vagy azt meghaladó évek esetében kötelező a védő, nem?

több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Kérdés a büntetőeljárásban gyakorlott ügyvéd fórumozókhoz: egy ismerősömet kiskorú veszélyeztete bűntettével gyanúsítja a rendőrség. Állítása szerint már kb. másfél hete megkapott egy idézést kihallgatásra, a mai napra. Ezen a mai kihallgatáson kérdezték meg, van-e védője. Mondta, hogy nincs, mert nincs pénze. Erre ott helyszínen megkérdezik, hogy XY ügyvéd megfelel-e mint kirendelt védő. Mondta, hogy OK. Ekkor ott helyben, 2011. április 22-i, pénteki keltezéssel a védő kirendeléséről szóló határozatot adnak át neki, amelyen rajta volt, hogy kézbesíteni kell neki, a gyanúsítottnak, továbbá a védőnek és az ügyészségnek. Magán a kihallgatáson védő nem volt jelen. Na szóval, a kérdés: elképzelhető-e, hogy nem volt szabályos a kézbesítés, ha a védő a kirendeléséről szóló határozatot esetleg nem kapta meg kellő időben, ebből következően, esetleg a védő meg tudja-e kérdőjelezni a kihallgatás jogszerűségét?Gergőbácsi
A leírtakból nem következik, hogy kötelező lenne a védelem, azaz kihallgatható a gyanúsított a védő távollétében is, sőt egyébként is elég a védőt csak értesíteni a kihallgatásról.
Persze nem mindegy az események sorrendje, azaz előbb kihallgatják és utána rendelnek ki, vagy fordítva. Persze azért elvileg elég rutinosak általában a kihallgatók és beleveszik a jegyzőkönyvbe, hogy a gyanúsítottat nem zavarja, hogy a védőjét nem értesítették és vallomást kíván tenni a távollétében is.




több mint 13 éve
Gergőbácsi Green Bay Packers 8 893 — Packers Suicide Squad
Kérdés a büntetőeljárásban gyakorlott ügyvéd fórumozókhoz: egy ismerősömet kiskorú veszélyeztete bűntettével gyanúsítja a rendőrség. Állítása szerint már kb. másfél hete megkapott egy idézést kihallgatásra, a mai napra. Ezen a mai kihallgatáson kérdezték meg, van-e védője. Mondta, hogy nincs, mert nincs pénze. Erre ott helyszínen megkérdezik, hogy XY ügyvéd megfelel-e mint kirendelt védő. Mondta, hogy OK. Ekkor ott helyben, 2011. április 22-i, pénteki keltezéssel a védő kirendeléséről szóló határozatot adnak át neki, amelyen rajta volt, hogy kézbesíteni kell neki, a gyanúsítottnak, továbbá a védőnek és az ügyészségnek. Magán a kihallgatáson védő nem volt jelen. Na szóval, a kérdés: elképzelhető-e, hogy nem volt szabályos a kézbesítés, ha a védő a kirendeléséről szóló határozatot esetleg nem kapta meg kellő időben, ebből következően, esetleg a védő meg tudja-e kérdőjelezni a kihallgatás jogszerűségét?

I have been wounded but not yet slain. I shall lie here and bleed a while. Then I shall rise and fight again. The title of champion may from time to time fall to others more than ourselves, but the heart, the spirit, and the soul of champions remain in Green Bay.
több mint 13 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 574 — Invisible man
Oké, értem. Rosszul tagoltam a tényállást.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
http://www.nemzetisport.hu/nfl/nfl-brandon-marshallt-leszurtak-intenziv-osztalyon-fekszik-2074386?nocache

Nem mintha hinnék az NS-nek de itt intenzív osztályon fekszik. Viszont, hogy indíthatnak halált okozó fegyverrel elkövetett testi sértéses eljárást? Ahhoz nem kell meghalni?Matthew99
Nem. "A halált okozó" jelen esetben a fegyverre vonatkozik, nem a testi sértésre. A Te olvasatodban így kellene kinéznie: fegyverrel elkövetett halált okozó súlyos testi sértés.
több mint 13 éve
Fucu Arizona Cardinals Stanford Cardinal 11 633 — #BeRedSeeRed
http://www.nemzetisport.hu/nfl/nfl-brandon-marshallt-leszurtak-intenziv-osztalyon-fekszik-2074386?nocache

Nem mintha hinnék az NS-nek de itt intenzív osztályon fekszik. Viszont, hogy indíthatnak halált okozó fegyverrel elkövetett testi sértéses eljárást? Ahhoz nem kell meghalni?Matthew99
Annyira most nem cseszte el az NSO mert ebben az időben 00:03 még az volt a kinti oldalakon is hogy az intenzíven van csak két órával később jött a hír hogy már kiengedték.
az asszonyt ezzel vádolják: charge of aggravated battery with a deadly weapon
ami tökre nem az amit írnak szerintem



Fucu on Twitter, Bowl.hu Twitter
több mint 13 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 574 — Invisible man
http://www.nemzetisport.hu/nfl/nfl-brandon-marshallt-leszurtak-intenziv-osztalyon-fekszik-2074386?nocache

Nem mintha hinnék az NS-nek de itt intenzív osztályon fekszik. Viszont, hogy indíthatnak halált okozó fegyverrel elkövetett testi sértéses eljárást? Ahhoz nem kell meghalni?


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Kösz szépen a tippeket 😊
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
Bolhapiacokon nem kerül többe. Pl. Kerepesi 17, a volt Taurus-ban. Itt nyílt újra a Verseny utcai részben, én egyszer vettem 100-at,a zóta is tart. 😊
De neten is van hasonló ár:
http://www.expressz.hu/szamitastechnika/adattarolas/cd_dvd_lemez/hirdetes-25918839/
Alkudni lehet. 😊

több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
20ft/darab az milyen ár?
És hány darabot akarsz venni?Sobri Jóska
Hát a 20 forint az nagyon jó ár 😀 Olyan 1500-2000ért maximum, mivel általában olyanokat találtam, hogy 50 forint körül voltak, így abból volt olyan 25-40 darab között, amin gondolkodtam. Ha 20 forint darabja, akkor abból ha lehet 50-et fasza lenne, ha 100 a minimum, annak is meglesz a helye, de annál több tuti nem kellene😊
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
20ft/darab az milyen ár?
És hány darabot akarsz venni?

több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Valaki nem tud olyan helyet, ahol olcsón lehet üres dvd lemezt venni? Esetleg olyan bónusszal, hogy elmegyek érte pl. hogy ne kerüljön a szállítás annyiba, mint maga a lemez, és mivel telhetetlen vagyok, jó lenne, ha nem Debrecenbe kéne menni, hanem mondjuk megállna max egy Pestben 😀
több mint 13 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
ha VLC akadna, akkor win7 media player elvileg viszi.

|