Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 259 — StuG Life
írjál pm-et ventura-nak secc pecc levezeti nekedbriareos
ő csak a dinitrogénoxid felhasználásban profi nem?haromt
nem, matekből korszakos zseni.
igazi úttörő

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
írjál pm-et ventura-nak secc pecc levezeti nekedbriareos
ő csak a dinitrogénoxid felhasználásban profi nem?
több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 259 — StuG Life
írjál pm-et ventura-nak secc pecc levezeti neked

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
mi lett ebből? Sci-fi topik? 😛
több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 893 — we almost always almost win
Sürgős kérdésem lenne matekmájerek!
A parabola egyenletéből, és az érintési pontjából honnan tudom megállapítani az érintőjének az egyenletét?
előre is köszi.eaglesmcnabb
Kicsit konkrétabban? 😊
Egyelőre látatlanban azt tippelném, hogy egyszer deriválod a paraboládat, majd felírod azt az egyenest, amely átmegy azon a ponton és a meredekségét megkapod, ha az első deriváltba visszahelyettesíted az x koordinátát.F.Schleck
Köszi 😊 bár még így se vágom. Mindegy 😀eaglesmcnabb
Mi a parabolád egyenlete?

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 696 — TODDHERREMANS79
Sürgős kérdésem lenne matekmájerek!
A parabola egyenletéből, és az érintési pontjából honnan tudom megállapítani az érintőjének az egyenletét?
előre is köszi.eaglesmcnabb
Kicsit konkrétabban? 😊
Egyelőre látatlanban azt tippelném, hogy egyszer deriválod a paraboládat, majd felírod azt az egyenest, amely átmegy azon a ponton és a meredekségét megkapod, ha az első deriváltba visszahelyettesíted az x koordinátát.F.Schleck
Köszi 😊 bár még így se vágom. Mindegy 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Sürgős kérdésem lenne matekmájerek!
A parabola egyenletéből, és az érintési pontjából honnan tudom megállapítani az érintőjének az egyenletét?
előre is köszi.eaglesmcnabb
Kicsit konkrétabban? 😊
Egyelőre látatlanban azt tippelném, hogy egyszer deriválod a paraboládat, majd felírod azt az egyenest, amely átmegy azon a ponton és a meredekségét megkapod, ha az első deriváltba visszahelyettesíted az x koordinátát.

több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 893 — we almost always almost win
Sürgős kérdésem lenne matekmájerek!
A parabola egyenletéből, és az érintési pontjából honnan tudom megállapítani az érintőjének az egyenletét?
előre is köszi.eaglesmcnabb
Deriválod

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 696 — TODDHERREMANS79
Sürgős kérdésem lenne matekmájerek!
A parabola egyenletéből, és az érintési pontjából honnan tudom megállapítani az érintőjének az egyenletét?
előre is köszi.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 13 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 637 — Raiders fan
Szevasztok!


Írok, mert én hülye vagyok az ilyenhez és valaki hátha tud segíteni...

Van egy kis netbookom (HP mini) meg van egy "okos" telefonom (Sony Ericson Vivazz Pro).
A telefonomon van mobilnet. T-mobile-os 3GB. Azért kértem ekkora net-et, mert amellett, h apközben kell a telomon is a net a netbookon is ezt a netet szeretném használni, nem egy külön net stick-et.

Na a kérdés az lenne valójában, hogy hogyan tudom a két kütyüt összehangolni, úgy, hogy a teló net-jével a gépen böngésszek?

Előre is köszi!Rolni
elméletileg a telón van program amit fel kell telepítened a gépre. Ez nekem (SE W995) a Sony Ericsson PC Comarsion. Ha ez megvan akkor ebben a programban van egy olyan hogy Internetkapcsolat.
Nálam ennyivel kifújt az okosság 😊

esetleg, ha olyan mint az én SE-om akkor van benne használati útmutató (Beállítások - Súgó és támogatások). hátha ott le van írva.Fucu
Köszi!

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 13 éve
Fucu Arizona Cardinals Stanford Cardinal 11 633 — #BeRedSeeRed
Szevasztok!


Írok, mert én hülye vagyok az ilyenhez és valaki hátha tud segíteni...

Van egy kis netbookom (HP mini) meg van egy "okos" telefonom (Sony Ericson Vivazz Pro).
A telefonomon van mobilnet. T-mobile-os 3GB. Azért kértem ekkora net-et, mert amellett, h apközben kell a telomon is a net a netbookon is ezt a netet szeretném használni, nem egy külön net stick-et.

Na a kérdés az lenne valójában, hogy hogyan tudom a két kütyüt összehangolni, úgy, hogy a teló net-jével a gépen böngésszek?

Előre is köszi!Rolni
elméletileg a telón van program amit fel kell telepítened a gépre. Ez nekem (SE W995) a Sony Ericsson PC Comarsion. Ha ez megvan akkor ebben a programban van egy olyan hogy Internetkapcsolat.
Nálam ennyivel kifújt az okosság 😊

esetleg, ha olyan mint az én SE-om akkor van benne használati útmutató (Beállítások - Súgó és támogatások). hátha ott le van írva.



Fucu on Twitter, Bowl.hu Twitter
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
lehet h hülye kérdés,de a footballfanatics.com-ról az oldalon keresztül lehet rendelni, vagy nekem kell megoldanom? (Mármint a bowl.hu-n keresztül) Vagy ez h működik? 😊
több mint 13 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 637 — Raiders fan
Szevasztok!


Írok, mert én hülye vagyok az ilyenhez és valaki hátha tud segíteni...

Van egy kis netbookom (HP mini) meg van egy "okos" telefonom (Sony Ericson Vivazz Pro).
A telefonomon van mobilnet. T-mobile-os 3GB. Azért kértem ekkora net-et, mert amellett, h apközben kell a telomon is a net a netbookon is ezt a netet szeretném használni, nem egy külön net stick-et.

Na a kérdés az lenne valójában, hogy hogyan tudom a két kütyüt összehangolni, úgy, hogy a teló net-jével a gépen böngésszek?

Előre is köszi!

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 13 éve
BleedingGreen Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 2 247 — Beware the Slim Reaper!
ez kétoldalú dolog ám. vannak tantárgyak amik teljesen feleslegesek a későbbiek szempontjából. vagy ha nem is teljesen feleslegesek, de a nagy része sose fog visszaköszönni életedben. namost ezekre minek járj be/tanuld szét magad, amikor bőven van más fontosabb dolog? pl holnap megyek mikroökonómiából, amikor (már ha elvégzem az egyetemet) jogászként aztán nem sok hasznát fogom venni. vagy ha venném is, az első szemeszteres anyagra biztos emlékezni fogok....brk
Nem értek egyet. Szerintem a mikro- és makroökonómia alapjai az általános műveltség részét képezik az én meglátásom szerint. Mikróból pl. a tökéletesen versengő piac, az oligopólium, a monopólium a határhaszon elméletek, makróból a az államadósság, munkanélküliség, GDP, folyó fizetési mérleg fogalmainak és egymásra hatásának ismerete alap, hogy helyesen értelmezhess egy gazdasági, gazdaságpolitikai cikket.
Persze nem a függvények képleteire és alakjára gondolok.
Végzett jogászként, ha valaha gazdasági társaságokat fogsz képviselni, akkor sem árt némi rálátás ezekre a dolgokra.

Persze tudom, hogy egy rendes jogász nem tud törtet törttel osztani, kamatot és egyáltalán százalékot számolni. 😊vadibandi
Nemrég fordult elő velem: a bíróság szerint a 2-12 havi kereset középértéke 6 havi kereset ... 😀


több mint 13 éve
gdovin43 16 — Steelers fan
Valaki nem tudja hol lehet üdülésicsekket pénzre váltani? Lehetőleg valahol pesten 😊gdovin43
ez komoly? sehol nem lehet, max ha te el tudod adni pl. vateránJJ Tiller
1-2 évvel ezelött hallottam olyanról, hogy valaki eladta a keletiben valamelyik pénztárnál, de ez már nincs 😕

több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 61 289 — Don’t whine, don’t complain, don’t make excuses
Valaki nem tudja hol lehet üdülésicsekket pénzre váltani? Lehetőleg valahol pesten 😊gdovin43
ez komoly? sehol nem lehet, max ha te el tudod adni pl. vaterán


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
gdovin43 16 — Steelers fan
Valaki nem tudja hol lehet üdülésicsekket pénzre váltani? Lehetőleg valahol pesten 😊

több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 61 289 — Don’t whine, don’t complain, don’t make excuses
de már egy pár éve jó. ha nem jössz ki a föld alól (aka deák téren).gabtsi
hát erről akkor lemaradtam... hol tájékoztat a kedves bkv?JJ Tiller
én úgy emlékszem kiricsi karola telezengte ezzel a híradókat anno, a jegykezelőket is leszerelték. volt ez téma.gabtsi
az oké, hogy leszerelték, de én sokszor láttam ellenőröket közvetlenül a metróknál is a deákon... az átszállójegy változatlanul azt hittem erre van


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
de már egy pár éve jó. ha nem jössz ki a föld alól (aka deák téren).gabtsi
hát erről akkor lemaradtam... hol tájékoztat a kedves bkv?JJ Tiller
én úgy emlékszem kiricsi karola telezengte ezzel a híradókat anno, a jegykezelőket is leszerelték. volt ez téma.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 13 éve
catattack 3 520
a vonaljegy se jó, átszállójegy kellJJ Tiller
Köszi! Már böngészem a jegytípusokat!

Szerk.: Metróról metróra átszállhatsz a vonaljeggyel, másra nem. Egyéb esetben marad a átszállójegy!
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 61 289 — Don’t whine, don’t complain, don’t make excuses
de már egy pár éve jó. ha nem jössz ki a föld alól (aka deák téren).gabtsi
hát erről akkor lemaradtam... hol tájékoztat a kedves bkv?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
de már egy pár éve jó. ha nem jössz ki a föld alól (aka deák téren).

ami nem hajlik, az törik!
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 61 289 — Don’t whine, don’t complain, don’t make excuses
Azt tudom, hogy egy vonaljeggyel átszállhatsz egyik metróról a másikra, de metróról buszra is érvényes az átszállás?catattack
Nem.vadibandi
Sejtettem. 😕
Köszi!catattack
a vonaljegy se jó, átszállójegy kell


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
catattack 3 520
Azt tudom, hogy egy vonaljeggyel átszállhatsz egyik metróról a másikra, de metróról buszra is érvényes az átszállás?catattack
Nem.vadibandi
Sejtettem. 😕
Köszi!
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Azt tudom, hogy egy vonaljeggyel átszállhatsz egyik metróról a másikra, de metróról buszra is érvényes az átszállás?catattack
Nem.