Kerékpár

23 feliratkozó

több mint 3 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 426 — TODDHERREMANS79
Durva ez a Jumbo mint csapat, náluk van a legjobb formában lévő sprinter, a top idofutam bajnok és a legjobb formában lévő hegyi menő is...
FLZOLI
ja csak a tourig még simán változhat a legjobb formában levő hegyi menő személye.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 3 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 834 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Durva ez a Jumbo mint csapat, náluk van a legjobb formában lévő sprinter, a top idofutam bajnok és a legjobb formában lévő hegyi menő is...

több mint 3 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 426 — TODDHERREMANS79
Valter mit ment ma is 😊

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 3 éve
no Baltimore Ravens 6 622
Julian Alaphilippe a Dauphine es nem a Lombardia rajtjanal. Brutal nevsorok, brutal szakaszokkal, de JA-t hiaba ideirtak, nem akartam elhinni amig nem lattam a sajat szemmel. Megprobalja a TDF-t!?
több mint 3 éve
no Baltimore Ravens 6 622
Aert eddig jobb mindenkinel, de Evenepoel es Roglic meg aki top formaban, de ezek meg trening versenyek nekik, viszont a legjobb verseny a nagyok kivetelevel es egy monument az nem semmi.

Sajnalom hogy Matthews nem megy a TDF-ra, vegre megszabadult TD-tol fasza lenne a csapata es itt is megmutatta hogy a hegyoldalt megcsapva is boven ott van Sagan-nal.
több mint 3 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 426 — TODDHERREMANS79
Evenepoel nagyon beteg formaban tolja, gyakorlatilag ahol elindul oda is lehet adni neki az elso helyet. 20 evesen, en meg ilyenre nem emlekszem.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 3 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Ain-en kozben Fetter Erik nyomott egy 5. helyezest az elso szakaszon.
Azert az szép.
eaglesmcnabb
Másodikon is relatív elől jöttek, 4 perc hátránnyal 18. helyen, Dina meg 21. helyen.
Ma pedig ugyanaz a Grand Colombieres szakasz lesz hegyi befutóval, mint ami a Tour útvonalában is szerepel.
több mint 3 éve
no Baltimore Ravens 6 622
Nagyon vartam az Ain-t. Egy a Jumbo-sky miatt, ketto a holnapi szakasz miatt. Ugyan a verseny maga nem igazan erdekes onmagaert, mert az oneletrajzban sehogy nem mutat de felkeszulesi versenyen is jobb nyerni mint nem.

A Jumbo nagyon eros es a TDF-en is az lesz. Holnap a TDF szakaszon kiderul lesz-e eselye barkinek ellenuk. Erdekes volt latni a Jumbo taktikajat, mert tokeletes volt, de Roglic-ert tekert mindenki az elso perctol, ami a TDF-en meglepo lenne.

A taktikajuk gyakorlatilag a legerosebb emberekkel a lemorzsolas taktikajat kovette es nem akartak elverni mindenkit csak vartak hogy oket verjek el mert normal helyzetben Roglic jobb az ITT-n szinte mindenkinel.
A 4. emberuk ( egy no name TD ) problemaba tette aki nem 100%-os es utana minosegi es mennyisegi folenyben mindenkivel szemben. A legveget szerintem rosszul jatszottak meg, de ha beleveszem hogy aki ott tudott maradni azok kozul mindegyiknek el kellene vernie majd a TDF-en, mert az ITT-n sehol sincsenek Roglic-al szemben es ettol borzaszto messze voltak, meg Bernal is.
több mint 3 éve
no Baltimore Ravens 6 622
De a problema ugyanaz lesz mindig, a draft oriasi jelentosege miatt "egy kupacban lesznek" egy 100 meter szeles befutonal is, es kesz. Ha betartanak a nem "valtok savot" az utolso 100m-en akkor kellene a szelesebb befuto.
no
Ez bizonyára igaz, de ha 100 méter széles a befutó és a közepén tekernek, akkor akit meglöknek, kilöknek az nem kenődik egyből a palánkra, és akik utána jönnek is könnyebben kerülhetik ki.
Illetve aki gyorsabb, erősebb az pont hogy nem bezárni, hanem kinyitni fog, hogy ne feküdhessen rá a másik. Lenne hely szétválni, a hátulról jövőnek “megkerülni”.
Sobri Jóska
Ekkora sebessegnel egy jo plexis palank nem ut nagyobbat sot kisebbet mint az aszfalt. Amugy itt is a legnagyobb problema hogy nem dobta vissza a palank. Attol meg akarmilyen kovetkezmennyel eleshet akar kisebb sebessegnel is. Dylan kulcscsonttores, Fabiot viszont megfogta az oszlop-palyaseged kombo. Mas a fizikaja. Egy ketszer-haromszor nagyobb sebesseg melletti motorkerekpar versenyen a komoly serules elhanyagolhato szazalekban van egy varosi kozlekedes mellett mert ott megfogja az oszlop/ kocsi/ szegely a jatekosokat. Az utana jovo nem keruli ki legalabbis aki "versenyben" van, 70 km/h nem forditod el a kormanyt kovetkezmeny nelkul. Aki nincs kozvetlenul a hacacareban az meg kikeruli gond nelkul.
Nem akarnak szetvalni hanem draftolni akarnak es a legvegen akarja megelozni, itt is lett volna mindenkinek helye, de barmilyen keskeny volt a befuto megis a felpalyat hasznaltak csak. A lenyeg hogy Fabio a legvegen akarta kikerulni es kihasznalni a menetszel elonyeit vegletekig hogy Dylan faradjon es Dylan meg szoritotta kifele. 100 esetbol 100 szor igy lenne . Egyszeru pitagorasz tetel, 50m-nel 2 m elonyuk volt ahol 14metert oldalazhatott volna Dylan hogy a harmadik megelozze ha mindenki ugyanakkora tempoval megy. Fabionak igy meg kellett volna egy 30 meteres befuto. Ami nem realis.

Ezt a kinyitni dolgot nem ertem. Itt Dylan lezarta az utat es azert tette mert Fabio normal esetben visszavett volna es max megreklamaljak az eredmenyt ahol 50-50 lett volna az eredmeny, mert ugyan nem volt szabalyos csak hat nagyon ritkan az es belemenne a sport hogy akkor mennyi is a megengedheto "csalas". Amugy itt siman megkapta volna a konyok miatt mert azzal meg lehetett volna magyarazni konnyebben. 2 forrofeju ezt hozta ossze, az egyik azt hitte 300m-rol lenyom barkit annyival jobb naluk, a masik meg nehogy mar visszavegyem mikor a hulyeje huzott 295 m-en at.
több mint 3 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 834 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Honnan jött amúgy ez az új kerékpáros generáció? Mi változott a képzésben? A TAO gondolom ide nem ért el
FLZOLI
A pannon cycling az alakulasakor kijelentette hogy celjuk, hogy 5 even belul Touron induljanak. 😀
Es persze mindenki tudta hogy teljesen komolytalan kijelentes volt, azert a sracok fejlodeset latva korantsem olyan rohejes.
Ha Valter fejlodese tovabbra is ilyen toretlen , akkor szerintem 1-2 ev es ott lehet a legjobbak kozott, nagy koron top20 kornyeken siman.
eaglesmcnabb
Simán pénzzel is lehet venni profi csapatot, aztán oda lehet tenni valami fake szponzor nevet alá Astana. Nyílván nem egy 50 milliós Sky/Ineos szinten, de a resztli francia csapatok bőven nem ennyiből vergődnek.

több mint 3 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 426 — TODDHERREMANS79
Honnan jött amúgy ez az új kerékpáros generáció? Mi változott a képzésben? A TAO gondolom ide nem ért el
FLZOLI
A pannon cycling az alakulasakor kijelentette hogy celjuk, hogy 5 even belul Touron induljanak. 😀
Es persze mindenki tudta hogy teljesen komolytalan kijelentes volt, azert a sracok fejlodeset latva korantsem olyan rohejes.
Ha Valter fejlodese tovabbra is ilyen toretlen , akkor szerintem 1-2 ev es ott lehet a legjobbak kozott, nagy koron top20 kornyeken siman.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 3 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 834 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Honnan jött amúgy ez az új kerékpáros generáció? Mi változott a képzésben? A TAO gondolom ide nem ért el

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
De a problema ugyanaz lesz mindig, a draft oriasi jelentosege miatt "egy kupacban lesznek" egy 100 meter szeles befutonal is, es kesz. Ha betartanak a nem "valtok savot" az utolso 100m-en akkor kellene a szelesebb befuto.
no
Ez bizonyára igaz, de ha 100 méter széles a befutó és a közepén tekernek, akkor akit meglöknek, kilöknek az nem kenődik egyből a palánkra, és akik utána jönnek is könnyebben kerülhetik ki.
Illetve aki gyorsabb, erősebb az pont hogy nem bezárni, hanem kinyitni fog, hogy ne feküdhessen rá a másik. Lenne hely szétválni, a hátulról jövőnek “megkerülni”.

több mint 3 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 426 — TODDHERREMANS79
Ain-en kozben Fetter Erik nyomott egy 5. helyezest az elso szakaszon.
Azert az szép.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 3 éve
no Baltimore Ravens 6 622
 eurosport.hosszabbitas.hu/kerekpar/es-bringa/valter-attila-interju-lengyelkor2020-groenewegen-jacobsen-horrorbukas-sprint
dawyd728
Mikozben egyetert mindenki, de oszinten olvasott valaki ujat, de nem csak tole hanem barkitol. Ez megy 10 eve. Ha belehalt volna akkor talan. Jovore itt erosebb lesz a korlat es talan nem itt lesz a beuto.

De oszinten 70 km vagy 80 km az szamit? Nem. A bunch nem 80-al hajtott at a celvonalon. 300m-nel 15 ember van ott es max 5-6 sprintel a vegeig. Annak lenne hely meg egy atletikai palyafelfestessel is. A szabaly ezt is varna el hogy nem johetne ki a "sajat" palyajarol. De a problema ugyanaz lesz mindig, a draft oriasi jelentosege miatt "egy kupacban lesznek" egy 100 meter szeles befutonal is, es kesz. Ha betartanak a nem "valtok savot" az utolso 100m-en akkor kellene a szelesebb befuto.

Azert egy par peldat a cikkbol kiemelnek ami erdekes.
1.) A korversenyt elonyeit szepen leirva minek panaszkodik ra barki. A sport legnagyobb baja hogy vonza be a tomegeket. Azert mert ideges a mezony akkor inkabb egy kietlen mezon mentek volna 40 km-t belole? Biztos fantasztikus versenyt produkaltak volna ezen idoben. A TV-ben meg egy ilyen szakasz legveget nezi meg az ember. Talan.
2.) Fabio-Dylan minek kockaztatott? Pontosan ez a hozzaallas kulonbozteti meg a bajnokot egy 2.rangu segitotol.

Ez egy WT verseny, ami kotelezo az osszes nagycsapatnak, de kb nulla ertekkel bir minden szempontbol mert a versenyzok hurkak es csak szezon kitoltonek jo. De amikor az ilyen versenyeket nem lehetosegkent elik meg akiket idehoznak es versenyeznek e szerint akkor jon a nagyobb problema.
több mint 3 éve
dawyd728 3 696
 eurosport.hosszabbitas.hu/kerekpar/es-bringa/valter-attila-interju-lengyelkor2020-groenewegen-jacobsen-horrorbukas-sprint
több mint 3 éve
no Baltimore Ravens 6 622
Én évek óta mondom, h eredendően sprint szakasz esetén ne lehessen 10m-nél keskenyebb az utolsó 500m. 10m is kevés, de itt még annyi se volt. Értem, h jobbra volt 5m és minek kellett Jaconsennek balra mennie egy szűkülő résbe és Groenewegennek is miért kellett szűkítenie. Viszont egy 2x ilyen széles befutó esetén nem lehet 1-2 m-nél többet oldalazni. Persze lehet 30 m széles is egy befutó és akkor is lesznek balesetek. Csak az esélye nem lenne ilyen magas. Kurva nyomasztó ez így. Millió egy bukást kellett végignéznünk évről-évre, mert egy szájbatekert szabályt nem képesek az ucinal erre hozni. Persze tudom én a város akkor fizet sokat, ha a Hivatal vagy Műemlék előtti turizmus számára fontos keskeny úton lesz a befutó, mert az az igazi reklám a régiónak. Csak ez így a világ vicce. Bringások remélem ez az eset után elkezdenek végre kiállni magukért és kikényszerítenek egy lassú változást.
dawyd728
Jakobsen nem tudott a Bora-s miatt a masik iranyba menni. Dylan meg a minden aron gyozelem miatt szoritotta a legnagyobb rivalist ( most jelenleg nagyon nagy volt az ar ). Mostani szabalyok szerint sem lehetne oldalazni es ha szigoruan betartanak es betartattnak akkor nem lenne ennyi baleset sem. Csakhogy nem eletszeru a draftolas sportjaban. Ha az oldalazas miatti hosszabb ut megtetelerol beszelunk akkor itt sajnos nem szamit. 50m-nel kb 2m elonyuk volt es ugyanakkora tempo mellett 14m-t is oldalazhattak volna es ok nyerik a harmadik elott. Az egy 30 m szeles befuto kellett volna, ami egy kb 10 savos ut.

Az UCI meg hatalom nelkuli, de errol irtunk mar annyit hogy kar erte pazarolni az idot.

Egyetertek veled, de nem latom az erot az UCI-nal. A kerekeseknel meg vegkeppen nem. A csapatoknak kellene osszefogni, de a velon harcat is erdekes megnezni.
több mint 3 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 834 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Én évek óta mondom, h eredendően sprint szakasz esetén ne lehessen 10m-nél keskenyebb az utolsó 500m. 10m is kevés, de itt még annyi se volt. Értem, h jobbra volt 5m és minek kellett Jaconsennek balra mennie egy szűkülő résbe és Groenewegennek is miért kellett szűkítenie. Viszont egy 2x ilyen széles befutó esetén nem lehet 1-2 m-nél többet oldalazni. Persze lehet 30 m széles is egy befutó és akkor is lesznek balesetek. Csak az esélye nem lenne ilyen magas. Kurva nyomasztó ez így. Millió egy bukást kellett végignéznünk évről-évre, mert egy szájbatekert szabályt nem képesek az ucinal erre hozni. Persze tudom én a város akkor fizet sokat, ha a Hivatal vagy Műemlék előtti turizmus számára fontos keskeny úton lesz a befutó, mert az az igazi reklám a régiónak. Csak ez így a világ vicce. Bringások remélem ez az eset után elkezdenek végre kiállni magukért és kikényszerítenek egy lassú változást.
dawyd728
Szerintem ez 20 méter széles úton is osszejohetetett volna, nem azon múlt

több mint 3 éve
dawyd728 3 696
Én évek óta mondom, h eredendően sprint szakasz esetén ne lehessen 10m-nél keskenyebb az utolsó 500m. 10m is kevés, de itt még annyi se volt. Értem, h jobbra volt 5m és minek kellett Jaconsennek balra mennie egy szűkülő résbe és Groenewegennek is miért kellett szűkítenie. Viszont egy 2x ilyen széles befutó esetén nem lehet 1-2 m-nél többet oldalazni. Persze lehet 30 m széles is egy befutó és akkor is lesznek balesetek. Csak az esélye nem lenne ilyen magas. Kurva nyomasztó ez így. Millió egy bukást kellett végignéznünk évről-évre, mert egy szájbatekert szabályt nem képesek az ucinal erre hozni. Persze tudom én a város akkor fizet sokat, ha a Hivatal vagy Műemlék előtti turizmus számára fontos keskeny úton lesz a befutó, mert az az igazi reklám a régiónak. Csak ez így a világ vicce. Bringások remélem ez az eset után elkezdenek végre kiállni magukért és kikényszerítenek egy lassú változást.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Nagyon durván elszállt, nem is értem, hogy gondolták.


több mint 3 éve
clbass New Orleans Saints 3 091 — Saints fan
Groenewegen belelökte Jacobsent a falba bazmeg... remélem jól van
Heisman Trophy
Súlyos sérülései miatt jelenleg mesterséges kómában tartják 😕
Nem túl bíztató...
több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 663 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Groenewegen belelökte Jacobsent a falba bazmeg... remélem jól van

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
no Baltimore Ravens 6 622
Tourra kitehetnék már igazán a szakaszok szintrajzait. Oké tudom korona meg tököm, de itt vagyunk aug3 aztán sehol semmi.
tüsi91
Ain-on egyet megnezhetunk.
több mint 3 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 426 — TODDHERREMANS79
Holnap indul a lengyel kör.
Heisman Trophy
Három magyarral (Peák, Valter, Kusztor) a mezőnyben. És lesz ma Milano-Torino is.
iktriad
Én a Girot várom Valterrel. Kíváncsi leszek hogy bír majd egy háromhetest.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 3 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 999 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Holnap indul a lengyel kör.
Heisman Trophy
Három magyarral (Peák, Valter, Kusztor) a mezőnyben. És lesz ma Milano-Torino is.