NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Kerékpár

23 feliratkozó

több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Támadott? LOL! Az nem támadás, hogy 5 mp-re kiállok a nyeregből. Az kuffervizit, fárasztás... Támadás az, amit Frank csinált. Megindult és ment.

Nem mondom, hogy feltétlen támadnia kellett volna Andynek, de az tény, hogy ezt az embert még életemben nem láttam elszántan küzdeni, támadni és legfőképpen nyerni... Ahogy a Tour előtt is mondtam, kiváló és erős kerekes, huszadrangú versenyzői morállal. Magyarázat mindig van, de aki erős, az menjen. Ő életében nem ment még el úgy, ahogy pl tegnap Frank... Samu ment, Frank ment, Basso és Cadel végig iramot diktált, ő nem ment, csak tette a kereket. Ha több volt benne, akkor ostoba, de valószínűbb, hogy ennyit tudott tegnap. Mert a kerékpárban aki erős, az megy, ő nem ment, csak a kereket tette.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
roniadi Denver Broncos Oregon Ducks 551 — Broncos fan
Én pont ezért nem kedvelem Andyt, mert ahogy mondtátok, támadok 2x ímmel ámmal, aztán, ha nem megy nem megy. Abba is hagyja...
Attól függetlenül, hogy mostmár nem szeretem AC-t sem, de azt azért vissza lehet nézni, hogy ő hányszor próbált rá 2007-ben Rasmussenre, biztosan nem kettőnél állna meg a számláló...
Még, ha nem is tudta Rasmussent megverni, de MINDENT megtett érte. Értem ez alatt azt, hogy addig próbálta amíg csak bírta.
Az már csak az én szívfájdalmam, hogy ezek a mai támadások max 10-15 mp-ig tartanak. Hol vannak már a Pantani meg Armstrong féle támadások...
A domb vs nagy hegyek vitában csak annyit fűznék hozzá, hogy oké, előnye van Andynek. De, ha az egyik király etapon ilyen nehezen tudok összehozni 13-at, akkor egy dombon ne szórjak már el 8-at...
Előre bocsátom, hogy még nem néztem vissza a tegnapit szakaszt, csak élőben láttam, de nekem úgy rémlik, mintha Conta egyszer rápróbált volna, csak erőtlen volt és hagyta is az egészet?!

több mint 12 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Andy tegnap csak Contadorra figyelt, nézte gondolom a mozgását, hogy mennyire lehet erős, friss, stb.
Andy lesz még jobb formában is, plusz szerintem nyugodt, hogy ott van neki a bátyja, aki nagyon erős, ez tuti, hogy nyugtatólag hat rá. 1'20'' meg bőven elég neki Contadoral szemben az időfutamon (ha addig nem száll el a spanyol).

Nálam is a nagy kérdés, hogy Cadelnek lesz e megrogyása (szinte biztosra veszem), és ha lesz, az mekkora lesz, mert inkább ez most a fontosabb. Tuti lesz egy rossz napja, kérdés, lesz e segítője, begörcsöl-e, ahogy szokott.

A tegnapi szakasz alapján:-> 1. Frank, 2. Cadel, 3. Andy, 4. Basso, 5. Contador
több mint 12 éve
FViktor93 New England Patriots 2 173
Most tényleg nem értelek Soldi. Andynek mi a tökömért kéne, hogy támadjon rögtön az első hegyen? Volt majd másfél perc előnye Contadorral szemben, innen neki elég tennie a kereket. Pont, hogy Contadornak kéne támadnia. Erre mi volt tegnap? Andy kétszer is támadt Contador meg egyzser sem. Tavaly azért szidtad Andyt mert, hogy nem támad eléggé, mindig csak vár. De tegnap ugyanezt csinálta Contador is. Ami miatt meglehet szólni Andyt pont az, hogy Evansre nem figyelt eléggé, de tőle meg várni lehet egy nagy összeomlást.
több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Soldi ez a te véleményed/feltételezésed.
Andy Schleck kétszer támadott tegnap.. egyszer sem engedték el.. ez tény.
Ezek után beszétltek össze (amit Sipiék zseniálisan úgy értelmeztek, hogy Andy milyen gyenge.. jaaaj, ne támadjunk többet) - ehhez képest Frank elment fél percen belül. 😛 Az én értelmezésem szerint meg az a szitu, hogy Andyt nem engedték, odaszólt Franknek, indulj el te, hátha elengednek, hátha szakasz meglesz, stb.. ezért próbálta meg inkább Frank akinek sikerült elmennie. (Ha olyan hóttgyenge Andy, biztos hogy a bátyus mellette marad inkább..)
Andy megpróbálta kétszer de őt sem Conta, sem a többiek nem engedték... lehet, hogy korábban is lehetett volna izmozni, ez az egyetlen jogos mi lett volna ha kérdés... de ki gondolta volna, hogy már az első nap ilyen gyenge lesz Alberto? Sztem nem sokan..

Nézze vissza mindenki az uccsó 5-6 kilométert Steephillről, aki szerint Andy nem volt jó erőben.. nézzétek meg milyen könnyedén indította le a Szmyd-féle mezőnyt.. volt egy-két olyan eset is, amikor más támadt, Andy nem követte rögtön őket, mert Albertora figyelt... aztán azt az 5-10 méteres lyukat mégis betömte egy-két másodperc alatt, amikor megindult... és az is érdekes, hogy ő bezzeg simán bekocogott Bassóval/Evansszel, és nem szakadt le, mint Cunyesz, vagy Conta.
Andyvel semmi baj sincs.

Az meg mindennek a legalja, hogy most pontosan a tavalyi ellenkezőjéért ekézed Schlecket: 37 sec hátrányban nem támad Contadorral szemben, és mennie kéne, mert időfutamon legyalázzák. Most van 1'20 előnye a spanyollal szemben.. akkor mi a tökért támadjon mindenáron. Éppenhogy Contának kéne.. ha ezzel az időközökkel végigmennek, Andy leveri az összetettben... kicsit szorít az a piros-sárga szemfedő a fejeden szvsz. (Még egyszer: tegnap Andy 2 attack, Contador nulla.)
Annyiból lenne jogos, hogy a szitu meg van spékelve egy Cadel-lel (ezt persze nem írtad...), és miattuk kéne a tesóknak menni... de ahogy már írtam, ha Cadel összeomlás nélkül végigmegy, akkor megérdemli - erre elég ritkán van példa amúgy.
Pláne úgy, hogy a hátralevőkben ő az egyetlen ellenfél, és a tesók bőven villába fogják venni őt is még, nem egyszer...

Sztem taktikailag ugyanez lesz amúgy.. ha valakit elengednek az inkább Frank lesz, és Andy majd utána próbálkozik, mert ha mindketten el tudnak menni Cadeltől akárcsak egy hegyen is.. akkor vége, annyi volt a verseny, ott minimum 1 percet, 1'30-at pakolnak az ausztrálra még ha nem is omlik össze teljesen, akkor is, szvsz. Az meg már Andynek elég időfutamon... sőt még lehet, hogy Franknek is a 2'30, állítólag ő is fejlődött 😀 (mondjuk azt nem nehéz 😀)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Szted nem, de a verseny mindig a kor legjobbjáról szól. Ez pedig Contador. Főleg akkor, amikor különleges bravúrra készül vki. Más is megpróbálta? Persze, és közelében sem járt annak, hogy sikerüljön, mert már a Girón se nyert. 😉 Ha vkinek a maiak közül sikerülhet, az Conta. Ezért szól róla a verseny. Egy szer betettem ide, hogy milyen legendák közé emelkedett a 6 GT-diadallal, vagy hogy mind3 GT-t meg nyerte. Ilyen klasszis évtizedenként egy ha van... Ezért minden verseny róla szól, ha elindul. Ahogy Armstrongról, Indurainról, stb.

8 mp és 13 mp között kereken 5 mp a különbség. Tök mindegy hol kapod. Azért nehéz lenne megdöglésnek nevezni, amikor egy királyetapon 13 mp-t kapsz... Etttől függetlenül Conta önmagához képest gyenge, ez vitathatatlan. De micsoda versenyző az, aki akkor kap 13 mp-t a királyetapon, amikor gyenge. 😉 Contát még mindig nem lehet leírni, ha 1 percen belülre tudná faragni a hátrány Andyvel szemben - erre még lesz 3 magashegyi szakasza -, akkor még bármi lehet. Andyvel az a baj, hogy nemcsak most nem támadott, soha nem szokott. Egy olyan igazi nagy diadala sem volt soha. Én nem szeretem az ilyen versenyzőket. Frankot viszont épp emiatt bírom. Ha Andyke meglódul, akkor talán Conta teljesen leírta volna magát az idei Tourra, így viszont megúszta 13 mp-vel. 😉 Az jó kifogás, hogy Frank elől volt, de az igazság az, hogy akiben van erő, az megy. Benne ennyi volt, hogy Bassóval és Cadellel felérjen. Már az első héten is mondtam, hogy Frank sokkal jobb erőben van. A tegnapi csak igazolta.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 885 — we almost always almost win
Ettől függetlenül Contador önmagához képest gyenge, látszik, hogy fáradt és már benne van a lábában 4500 km verseny idén, de kicsit röhejes ez a megközelítés, hogy Contadort hogy megölték Schleckék. A legkevesebb köze épp Andynek volt hozzá. Úgyhogy kezet rázhat Cadelnek és Bassónak, hogy nekik köszönhetően szerzett még 13 mp-t. Az azért most is erősödött bennem, hogy ez a gyerek ne nyerjen semmit, eszméletlen unszimpatikus versenyző, mert egész egyszerűen ő semmit nem tesz a sikerért. Bátyját bírom, ő most is elment.

Azon meg ne húzzátok fel magatokat, hogy a verseny Contadorról szól. Ez természetes, a kor legnagyobb versenyzője. Aki látta a Girón, annak nem kérdés, hogy az a Conta mindenkit odabaszna. De ő bevállalt vmi olyat, amire 98 óta nem volt példa és csak a legnagyobbak voltak rá képesek. Egyelőre nem jött be, mert látszik, hogy nincs meg benne a lendület. De ettől még általános vélemény, hogy a csúcsformában lévő Contador (a Girón az volt) itt mindenkit picsára verne.Soldados
Evansnek azért kellett mennie, mert Frank Schleck megszökött tőlük izomból. Ezért is volt tökéletes amit a Leopard-Trek csinált. Andy meg tudott velük menni, míg Contador nem, ez nagy különbség.
Ráadásul amikor Andy azt a 8mpt kapta, több mint 1 perc előnye volt, most ACnek több mint 1 perc hátránya van. Ez nagy különbség. Ha előnyöd van beleférhetnek 8mp, ha hátrányban vagy, már kevésbé. Azon kívül továbbra is a nagy hegyeken kell erősnek lenni, és nem a dombokon...
Amúgy Andynak volt támadása, Contadornak meg nem. Egy minden tekintetben fordított szereposztásban kiváncs lennék h vélekednél a szituációról, ha Andy esett kellt volna Giro győztesként a tdf elején és ő kapott volna most időt, úgy h támadnia kellett volna, de meg se próbálta...

Ja és nem csak Pantani meg Contador vállalta be h mindkettőn indul, és mindkettőn odateszi magát. Legutóbb pl Sastre 2009ben tdf címvédőként 5ben volt a Giron majd a tdfen elszállt ugyan, de megpróbálta. Sőt ő utána még a vueltára is felkészült és elindult, nem egyszer teljesítette mind a hármat, és volt h mindhármon küzdött a minél jobb összetett helyezésért.

Ez a verseny meg nem Contadorról kéne h szóljon. És az a baj, h mégis róla szólt. Amikor visszatért NASA akkor ACről kellett volna szólnia, mégis Armstrongról szólt, még saját szar műsora is volt. Ez a verseny nálam eddig a 2 Schleckről, Evansről Bassoról Voecklerről /*és még sok szép teljesítméyn volt*/ szól. Szólhat még idén Contadorról, de akkor valamit tennie kell, mert ma meg se próbált támadni, csak lemaradt a hegyen. És azért maradt le a hegyen mert a többiek jobbak voltak nála, ezt persze be lehet söpörni a szőnyeg alá, és akkor visszakanyarodunk oda, h ACn kívül más ne is induljon...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
Toca Minnesota Vikings 18 648 — Vikings fan
Contadort pont nem írnám le, mondjuk Andyt bírom de ez a psszív versenyzése engem is idegesít. Remélem megindul majd valamelyik szakaszon mert ha úgy nyer hogy mindig csak megy az elől lévővel és semmi támadószellem hátha mindig más szakad le az csalódás lenne.
Aki meg azt várja hogy támadjon nem tudom miért gondolja. Most ellövi a puskaporát később visszaüthet, fél Contadortól látszik, Evansre meg fog verni valamelyik hegyen. Az meg hogy Frank megy hát nyilván neki mennie kell mert cronón szar neki ki kell építenie az előnyét. Perpillanat nem lepődnék meg ha 2 Schleck lenne top3 ban, de Alberto fog még menni olyan szakaszt hogy megindul aztán ami csövön kifér.
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Igazából azért nem értem itt egyesek tálalását, amikor Schleck kapott 8 mp-t a Gellért-hegyen, óóóóóó az belefér, ő nem szereti az ilyeneket, most meg jön ez az Andy is otthagyta Bassóval és Cunyesszel Contadort... Hát gecire otthagyta, 500 méterre a céltól maradt le és kapott kőkemény 13 mp-t egy Luz Ardinen, úgy hogy előtte már volt két brutál hegy. 8 mp-re mindenki mondta, hogy óóó az semmi a Gellért-hegyen, mert aztán a 13 az rengeteg a királyetapon... 😂

Ettől függetlenül Contador önmagához képest gyenge, látszik, hogy fáradt és már benne van a lábában 4500 km verseny idén, de kicsit röhejes ez a megközelítés, hogy Contadort hogy megölték Schleckék. A legkevesebb köze épp Andynek volt hozzá. Úgyhogy kezet rázhat Cadelnek és Bassónak, hogy nekik köszönhetően szerzett még 13 mp-t. Az azért most is erősödött bennem, hogy ez a gyerek ne nyerjen semmit, eszméletlen unszimpatikus versenyző, mert egész egyszerűen ő semmit nem tesz a sikerért. Bátyját bírom, ő most is elment.

Azon meg ne húzzátok fel magatokat, hogy a verseny Contadorról szól. Ez természetes, a kor legnagyobb versenyzője. Aki látta a Girón, annak nem kérdés, hogy az a Conta mindenkit odabaszna. De ő bevállalt vmi olyat, amire 98 óta nem volt példa és csak a legnagyobbak voltak rá képesek. Egyelőre nem jött be, mert látszik, hogy nincs meg benne a lendület. De ettől még általános vélemény, hogy a csúcsformában lévő Contador (a Girón az volt) itt mindenkit picsára verne.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 885 — we almost always almost win
PS: ne kommentáljam a közvetítést.. az hogy neveket tévesztenek, még a legkisebb. Mondjuk az, hogy min 3-szor negyedóráig mánsak hívnak valakit minden egyes közvetítés alatt, az már sok.. Emellett nem tudnak időközöket olvasni/értelmezni, nem tudják leolvasni ki fáradt és ki nem.. ne soroljam inkább a hibákat. A sztorizgatásuk/viccelődésük jó, a fordításokkal is elboldogulnak, de szakmailag milyen a közvetítés.. húú.
Igor
Én főleg az időfutamokon szoktam megpusztulni a röhögéstől, hihetetlen h évtizedek óta nem tudják, h mikor mutatják a virtuális összetettet vagy a szakasz aktuális állását, de sokszor még azt se h ki javára vannak a másodpercek.
Viszont nélkülük, főleg Sipi nélkül nem lenne az igazi, velem ő szerettette meg a sportot, és most már ugyan bármilyen kommentárral megnézek bármilyen versenyt, de a az a néhány gyakran visszatérő mondata nagyon hiányozna, meg a stílusa. Mellette még Knézyt is el lehet viselni 😊
//Amúgy még a neveket se ejtik ki helyesen, szívatják a francia rendezőt, de egy csomó nevet ők is szarul ejtenek... 😊

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 885 — we almost always almost win
1.) Andy miért volt gyenge? Csak Contadorra figyelt, Bassoval is Evansszel tudott menni. A kis dombocska azért teljesen más mint egy meredek és hosszú hegy. Neki mindig is az utóbbi feküdt
2.) Vert volna. Ja Indurain meg 2× annyit vert volna, meg Merckx, meg Hinault, meg Anquetil, meg Armstrong. Kb ennyi értelme van erről beszélni, mint az általam említett nevekről. És itt azért keményebb a mezőny, mint a Giron volt. Nem az a Contador van itt, és nem az a mezőny és nem azok a hegyek, nem az az aszfalt, nem az a tempó /*és nem az a hús */
Black_Adder
1.) Én nem azt mondtam, hogy Andy gyenge volt, én azt mondtam, hogy magához képest volt gyenge. Neki is támadnia kellett volna, decsak annyit tudott tenni, hogy követte Evans-t, és Basso-t, de őket is nehézségek árán, például mikor végre sikerült leszakítani Contadort, akkor se ő ment elől, hanem Basso. És erre nekem ne mondja senki se azt, hogy Frankot segítette, mert nem hinném, hogy Kim Andersen olyan taktikát állítana össze, amelyben az időfutamban nagyon gyenge idősebbik tesót támogatja. Tehát biztos vagyok benne, hogyha tudott volna ment volna, ám mivel nem tudott ezért maradt a többiekkel. És én erre mondom azt, hogy ebből következőleg ő sincs a legjobb formájában, és még ehhez hozzávehetjük, hogy a TT se az erőssége. Így ezért mondtam, hogy nálam e szakasz után nem ő a fő esélyes, ahogy nem is Contador, hanem az Evans-Frank páros (Basso viszont tényleg esélytelenebb, ő rá úgy emlékeztem, hogy kevesebb a hátránya, de tévedtem :/ ).

2.) Armstrong talán, a többieknél még nem volt elég fejlett a technika… 😊
Ok ezt ismerem a mezőny senkikből állt. Hisz ugye ki az a Nibali, Scarponi, Menchov, Rodríguez, Sastre, Arroyo? Ebből 3 is Grand Tour győztes, ami a Tour mezőnyéből mindössze 2 emberre igaz Contadoron kivűl (Basso, Cunego). Ennek ellenére nem azt mondom, hogy a Giro mezőnye jobb volt csak annyit mondok, hogy nekik adott 6 percet, akkor ebből csak következtethetek arra, hogy ebben a mezőnyben se így menne, lehet nem lenne ilyen sima, de elképzelhetetlennek tartom, hogy ne nyerne. 😉 Ráadásul a mozgása se igazi most. 😐

A WADA komolyan vehetőségéről meg annyit, hogy ők is úgy cselekednek, ahogy a nagyobb országok, és szervezetek fütyülnek (főleg az USA), éppen ezért nem bukott le soha Armstrong, vagy épp emiatt van az amerikai kosarasoknak minden Olimpián és Vb-n mentességük, tehát míg a többi csapathoz járnak ellenőrizni, addig az amerikaiak azt csinálnak amit akarnak. És épp emiatt gondolom azt is, hogy Contadort nem fogják eltiltani, mert senkinek se érdeke, hogy korunk legnagyobb versenyzőjét két évig eltiltsák és győzelmeit visszavegyék. 😉Jughead
1.) Mégis miért támadott volna, ha elől van Frank Schleck??? Ez a taktika most az volt, h menjen F.Schleck, hátha nem követik, és előnyt szerez, és ő is jó helyen végezzen. Vagy vele mennek, és nem bírják, csak Andy. Hasonlóan nyert Sastre Cunego, Riis és még sokan mások. Andynak egyetlen megingása se volt

2.) Ez kész. Egyrészt nincs olyan h HA. Itt nem az a Contador van, EZt elcsipázták, AZ ellen nem bizonyíthattak, úgyhogy ne becsméreld a teljesítményüket, mert csak azt verhetik meg aki itt van. Nagyot ment Samu is Frank Schleck is, Voeckler is, de az emberek nagy részének csak az jön le belőle, h a Giros Contador így meg úgy. Ezen kezdem rohadtul felhúzni magam, de a továbbiakban nem is érdekel. Legyen:
Mindenki szar, az egész verseny csak ACról szól, ha jó megnyeri, ha nem jó akkormeg megnyerné ha jó lenne, a győztest meg ne is tartsuk nyilván, mert HA AC jobb lett volna, úgy is ő nyert volna. Samu, Vanendert, Frank Schleck, Basso, Evans Andy Schleck faszok EZt a Contadort verték, illetve h megverték, Voeckler egy fasz h megtartotta a sárgát EZ ellen a Contador ellen, illetve h megtartotta. És mind szerencsétlen balfasz egy igazi AC ellen esélyük se lenne.
Ez természetesen igaz az elkövetkező hétmilliárd év versenyeire is. A kerékpársportot is át kéne nevezni Contadorra, mert mindenki más le van szarva, ő lehetne az örökös első visszavonulása után, és csak a 2. helyért küzdenének, mert méltatlan az 1. helyhez ha más nyeri.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
A Tourmalet-t láttam, Luz Ardident már sajna nem... de ha tudom, hogy ez kell egy Alberto buktához, akkor egyik nap sem nézem tovább élőben 😀

Azt nem értem, hogy Andyt miért írja le mindenki... sztem neki abszolút nem kell támadnia az első nap, mégis ő volt az első aki megindult.. teljesen jó volt a két tesó kóstolgatós taktikája. Evansot bedarálják majd (MINDIG van gyenge napja háromhetesen...), Conta meg nem az igazi... ebből még doppelsieg is lehet.
Az meg hogy gyenge volt, Sipiék hülyesége.. ő indította az első támadást, olyan könnyedén hagyta ott a Szmyd-féle irammenést, hogy csak na.. csak rá rögtön kapaszkodott Contador.. ezért ment inkább Frank, szvsz.

PS: ne kommentáljam a közvetítést.. az hogy neveket tévesztenek, még a legkisebb. Mondjuk az, hogy min 3-szor negyedóráig mánsak hívnak valakit minden egyes közvetítés alatt, az már sok.. Emellett nem tudnak időközöket olvasni/értelmezni, nem tudják leolvasni ki fáradt és ki nem.. ne soroljam inkább a hibákat. A sztorizgatásuk/viccelődésük jó, a fordításokkal is elboldogulnak, de szakmailag milyen a közvetítés.. húú.
PS2: amúgy Jeannessont rögtön mondtam, azután hogy Gesink elszállt 😛
PS3: Voecklernek, Rollandnak, Cunyesznak, és Kevin de Weertnek 😛 😛 😛 max respect.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 170
1.) Andy miért volt gyenge? Csak Contadorra figyelt, Bassoval is Evansszel tudott menni. A kis dombocska azért teljesen más mint egy meredek és hosszú hegy. Neki mindig is az utóbbi feküdt
2.) Vert volna. Ja Indurain meg 2× annyit vert volna, meg Merckx, meg Hinault, meg Anquetil, meg Armstrong. Kb ennyi értelme van erről beszélni, mint az általam említett nevekről. És itt azért keményebb a mezőny, mint a Giron volt. Nem az a Contador van itt, és nem az a mezőny és nem azok a hegyek, nem az az aszfalt, nem az a tempó /*és nem az a hús */
Black_Adder
1.) Én nem azt mondtam, hogy Andy gyenge volt, én azt mondtam, hogy magához képest volt gyenge. Neki is támadnia kellett volna, decsak annyit tudott tenni, hogy követte Evans-t, és Basso-t, de őket is nehézségek árán, például mikor végre sikerült leszakítani Contadort, akkor se ő ment elől, hanem Basso. És erre nekem ne mondja senki se azt, hogy Frankot segítette, mert nem hinném, hogy Kim Andersen olyan taktikát állítana össze, amelyben az időfutamban nagyon gyenge idősebbik tesót támogatja. Tehát biztos vagyok benne, hogyha tudott volna ment volna, ám mivel nem tudott ezért maradt a többiekkel. És én erre mondom azt, hogy ebből következőleg ő sincs a legjobb formájában, és még ehhez hozzávehetjük, hogy a TT se az erőssége. Így ezért mondtam, hogy nálam e szakasz után nem ő a fő esélyes, ahogy nem is Contador, hanem az Evans-Frank páros (Basso viszont tényleg esélytelenebb, ő rá úgy emlékeztem, hogy kevesebb a hátránya, de tévedtem :/ ).

2.) Armstrong talán, a többieknél még nem volt elég fejlett a technika… 😊
Ok ezt ismerem a mezőny senkikből állt. Hisz ugye ki az a Nibali, Scarponi, Menchov, Rodríguez, Sastre, Arroyo? Ebből 3 is Grand Tour győztes, ami a Tour mezőnyéből mindössze 2 emberre igaz Contadoron kivűl (Basso, Cunego). Ennek ellenére nem azt mondom, hogy a Giro mezőnye jobb volt csak annyit mondok, hogy nekik adott 6 percet, akkor ebből csak következtethetek arra, hogy ebben a mezőnyben se így menne, lehet nem lenne ilyen sima, de elképzelhetetlennek tartom, hogy ne nyerne. 😉 Ráadásul a mozgása se igazi most. 😐

A WADA komolyan vehetőségéről meg annyit, hogy ők is úgy cselekednek, ahogy a nagyobb országok, és szervezetek fütyülnek (főleg az USA), éppen ezért nem bukott le soha Armstrong, vagy épp emiatt van az amerikai kosarasoknak minden Olimpián és Vb-n mentességük, tehát míg a többi csapathoz járnak ellenőrizni, addig az amerikaiak azt csinálnak amit akarnak. És épp emiatt gondolom azt is, hogy Contadort nem fogják eltiltani, mert senkinek se érdeke, hogy korunk legnagyobb versenyzőjét két évig eltiltsák és győzelmeit visszavegyék. 😉
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 885 — we almost always almost win
Na mindegy a WADA számomra vicc és az is marad míg át nem alakítják alaposan.gdavid
Hát én sok más szervezetet is átalakíttatnék, de erre 0 az esély. Sok korrupt idióta fasz, ez van, mi semmit nem tehetünk ellene...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
Egyenlő feltételek biztosítása természetesen a versenyre értettem. Ez most eléggé kössünk bele valamibe tűnik itt. Ráadásul hülyeség, mert aki gazdagabb, annak jobb doppingokra telik, szóval a dopping miatt csak jobban kinyílik az olló a szegény és a gazdag között. Míg ha nem lenne dopping a versenyen már csak a fizikális és szellemi erő, tudás döntene. Na persze a szerencse, meg egyéb tényezők, de sokkal egyenlőbb feltételek lennének dopping nélkül. Tehát pont azt jelenti az egyenlő feltételek h a tehetség és a fizikai paraméterek döntsenek. Azt hittem ez teljesen egyértelmű, ezt TE sem gondoltad komolyan?

Egyébként profi sportoló vagy, csak az utolsó bekezdés miatt? tudom semmi közöm hozzá, csak érdekel. Gondolom civil ember számára nem kéne a listát tanulmányoznia az orvosnak...
Egyébként orvosok döntik el h mi káros az embernek, és az alapján készül a tiltó lista. 100%ig biztos vagyok benne, h nem informatikusok vagy építészek döntik el h mi jó és mi nem, ahogy azt se h mi megengedett és mi nem...Black_Adder
Persze, hogy poén volt az egyenlő feltételekre vonatkozó rész. De elég szomorú volt látni, hogy milyen feltételek között készülnek a fővárosiak és mi. A külföldi edzőtábor láttán pedig megtudtuk mi az a profi sport (jeges fürdő, edzés után profi masszőr, stb.).

Most már nem, de versenyszerűen úsztam 12 évig, de akkor még csak pisilni kellett (szerencsére, mert sem a tűt, sem a vért nem bírom elviselni) 😀 .

Egyébként orvosok állítják össze a listát, de nem minden ember ugyanolyan. Van akire nem lenne ártalmas egy szer, másnak meg az lenne. Valakinek alacsonyabb a tesztoszteronszintje, ami versenyhátrányt okoz neki. Ő vajon kaphatna egy kis pluszlöketet, hogy egyenlőbbek legyenek az esélyek? Mert nem ártana. Szerintem nem.

Azt a 10 percet kibírtam röhögés nélkül az biztos. Másfél éve újfent begyulladt a fülem, akkor már szerencsére nem kellett a listával szarakodni.

De most már legyen vége az OFF-nak: Hajrá Damiano!!!

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 885 — we almost always almost win
Ettől még lehet h megnyeri Contador, és ha nem akkor se lesz rosszabb versenyző, de ha a Contador tábor, azzal jön a tour alatt, h bezzeg a Giron az szánalmas, főleg h nem lehet összehasonlítani a kettőt.
Hát azzal jönni tényleg szánalmas. De azzal nyugodtan jöhetnek, hogy Contador lábában ott van minden idők egyik legnehezebb Giro-ja. Ez pedig igen is befolyásolja a végeredményt. Aki ezt nem ismeri be az ugyanúgy elfogult csak a másik irányba.

klenbuterol-ügy: A Contador eset és a futballisták esete miatt a nyáron összeül a WADA és megpróbálnak valamit kitalálni. Ebből is látszik, hogy a szabályban megadott 0 érték elfogadhatatlan.tamasboldizsar
Igen valóban ott van a lábában a giro. Fasza legény volt h bevállalta /*mégha ebben az is szerepet játszott, h akkoriban korántsem volt biztos, h indulhat a tdfen*/. Eddig nem jött össze neki.
És arra meg is kapta a Giro győzelmet /*máskérdés h elveszik e tőle*/, itt ennyit tud. Ne vonjuk már le a többiek érdemeit. Mert nagyot ment Samu, megérdemelte a győzelmet. Támadott FSchleck és összejött neki, Basso Evans és Andy is otthagyták őt, ők is jól mentek.

Erre 'Ha Contador így, ha Contador úgy, Andy gyenge, stb' Nem AC a világ közepe. Itt egy Contador van és azt megverték, csak sok Contador fan nem ezt látja, hanem azt h 'Contador így, Contador úgy'

Mások is érhetnek el sikereket saját erőből. Ráadásul nem is versenyezhettek azzal a Contadorral itt, mi van ha vele is bírták volna? Sosem derülhet ki, úgyhogy ennyire azért nem kéne őket becsmérelni...

Ha meg a hegy lábán támadnak, vagy a Tourmalet-n, akkor meg Voeckler nem tarja meg a sárgát, ez levon az érdemeiből? Nem.

Sportban nincs HA. Nincs HA Contador nem indul a Giron nincs, HA Schlecknek nem esik le a lánc, ezekről nincs értelme beszélni... És mégis erről vitázok...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 885 — we almost always almost win
A kajára és vízre nem mondtam h nem teljesítmény növelő, azt mondtam h nem káros. A kajában persze ki tudja mi van, de ezt most hagyjuk...

A clenbuterol egy béta-2-szimpatikomimetikum ami könnyíti a légzést, azért szedik az asztmások, jó zsírégető, illetve javítja az erőnlétet is.
Mellékhatásai: Nyugtalanságérzés, szívdobogás, enyhe ujjremegés, fejfájás, túlzott izzadás, álmatlanság, estleges izomgörcsök, vérnyomás-növekedés, rosszullét, szívizom károsodás és hossznövekedés gátlás.
Ezt azért nem szedném nap mint nap, ha nem muszáj.
//És ha naiv lennék örülnék, h tiltva van, mert így más se szedi, tehát nekem se kell...
És pont az lenne a lényege a dopping listának h ne kényszerüljenek rá olyan szereket szedni, ami megöli őket...

A Clenbuterol sportolók által használat dózisokban komolyan károsíthatja a szívet és a vázizomzatot, ráadásul fiatalkori alkalmazása a növekedésben is gátolhatja a szerrel visszaélőket. A végleges testmagasságát az ember általában körülbelül 18-24 éves kora között éri el, így az ennél korábbi használat a külső szempontjából is kedvezőtlen lehet.

Adsz jelentést, de nyilvánvalóan szólhatsz, h eltört a lábad, és mégse vagy ott, hanem itt. Az a lényeg, h elérjenek téged. Ha van mobilod, elérnek, kivéve ha nem akarod...

A fehérorosz dobóatlétákkal amit műveltek tényleg kabaré. Ha Contadort felmentik, az nagyon hasonló helyzet lenne ahhoz. Amúgy félreértés ne essék, szerintem is szar a WADA úgy ahogy van, de nincs más alternatíva, és nem is lesz. Viszont nem amiatt szar, mert eltiltják akiket elkapnak. Ha Contadort eltiltják az egy jó döntés lenne, mert vétett a szabályok ellen. A szabályok pedig minden versenyző előtt ismertek.

Egyenlő feltételek biztosítása természetesen a versenyre értettem. Ez most eléggé kössünk bele valamibe tűnik itt. Ráadásul hülyeség, mert aki gazdagabb, annak jobb doppingokra telik, szóval a dopping miatt csak jobban kinyílik az olló a szegény és a gazdag között. Míg ha nem lenne dopping a versenyen már csak a fizikális és szellemi erő, tudás döntene. Na persze a szerencse, meg egyéb tényezők, de sokkal egyenlőbb feltételek lennének dopping nélkül. Tehát pont azt jelenti az egyenlő feltételek h a tehetség és a fizikai paraméterek döntsenek. Azt hittem ez teljesen egyértelmű, ezt TE sem gondoltad komolyan?

Egyébként profi sportoló vagy, csak az utolsó bekezdés miatt? tudom semmi közöm hozzá, csak érdekel. Gondolom civil ember számára nem kéne a listát tanulmányoznia az orvosnak...
Egyébként orvosok döntik el h mi káros az embernek, és az alapján készül a tiltó lista. 100%ig biztos vagyok benne, h nem informatikusok vagy építészek döntik el h mi jó és mi nem, ahogy azt se h mi megengedett és mi nem...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
gdavid: A fehérorosz kalapácsvetős példa pont nem jó egyáltalán, mert Tyihonékat a CAS mentette fel, nem a WADA.Schleck
De a WADA b@szta el, nem kicsit, nagyon! Mert szerintem hozzászoktak, hogy csak saját maguknak kell bebizonyítani azt, amit ők nyomoztak. Egy független fórum előtt már tudták ezt megtenni. Pedig egyértelmű volt, hogy a két belorusz sáros.

Na mindegy a WADA számomra vicc és az is marad míg át nem alakítják alaposan.

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
gdavid: A fehérorosz kalapácsvetős példa pont nem jó egyáltalán, mert Tyihonékat a CAS mentette fel, nem a WADA.

több mint 12 éve
tamasboldizsar New England Patriots 270
Ettől még lehet h megnyeri Contador, és ha nem akkor se lesz rosszabb versenyző, de ha a Contador tábor, azzal jön a tour alatt, h bezzeg a Giron az szánalmas, főleg h nem lehet összehasonlítani a kettőt.
Hát azzal jönni tényleg szánalmas. De azzal nyugodtan jöhetnek, hogy Contador lábában ott van minden idők egyik legnehezebb Giro-ja. Ez pedig igen is befolyásolja a végeredményt. Aki ezt nem ismeri be az ugyanúgy elfogult csak a másik irányba.

klenbuterol-ügy: A Contador eset és a futballisták esete miatt a nyáron összeül a WADA és megpróbálnak valamit kitalálni. Ebből is látszik, hogy a szabályban megadott 0 érték elfogadhatatlan.
több mint 12 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
A klenbuterol az egészségre kifejezetten káros szer, ezért egészen biztos, h amióta ismerik, a tiltott listán van, és nincs küszöb.

Az egész doppingellenőrzés tiltás téma mögött többek között egy halál eset áll, nem ugrik be a neve, de besűrűsödött a vére és meghalt. Nyilván sok más is volt mellette, de egyrészt a versenyzők egészségének és életének megóvása, másrészt a tiszta verseny és ez egyenlő feltételek biztosítása a célja.

mára ebből főleg az egyenlő feltételek biztosítása a hangsúlyos, ez pedig a sportolók érdeke is.

Azt tudom h vannak olyan cuccok, amit az ember szervezete is előállít, így vannak olyan szerek is amikből van küszöbérték, de a clenbuterorról volt szó, annál nincs.

A WADA élsportolóknál vizsgálódik, kiknek ha minden igaz a szerződésükben is benne van, a dopping használat, ellenőrzés, stb feltételei. Gondolom.

Az alkohol olyan szer, amit csak versenyen nem használhatnak, ha jól tudom. De ebben tényleg nem vagyok biztos. Ha soha se, akkor szívás íjásznak lenni 😀

Egy biztos a versenyen kívüli szabályozás mikéntjei meg vannak határozva és mindenki ismeri. Pl ha valaki visszaakar térni, akkor előtte X hónappal jeleznie kell, pont a doppingellenőrök miatt. /*Ellenkező esetben minden két verseny között minden sportoló visszavonulna, majd visszatérne*/

Nem kell hónapokkal előre megmondani hol lesz. Mindig arról kell informálni, h éppen hol van. Aztán persze lehet trükközni, h azt mondod h Mexikóban leszel ahol még a térerő se nagyon járt, közben Olaszba edzel, csak ha észrevesznek utána ciki lesz...

A doppingszer meg nem engedett teljesítmény növelő szer, amiket okkal tiltanak. Általában azért mert az egészségre káros. A szteroidok nagyon ártalmasak, és a vérdopping is elsülhet rosszul. A kaja meg a víz viszont nem, ezért nincsenek tiltva.

A WADA módszereivel nem feltétlen kell egyetérteni, nem a legszimpatikusabb szervezet számomra se, de doppingellenőrzésre szükség van, mert ez nem F1 itt nincs verseny a motorszállítók helyett a doppingszállítók között. Egyenlő feltételeket kell biztosítani. Ez egyébként nem sikerül nekik, de ettől még akit elkapnak, azt el kell tiltani...

szerk: És ha ACt felmentik csak még nevetségesebbé válnak...Black_Adder
Hogy mennyire veszélyes a klenbuterol, arról kérdezd inkább az asztmásokat. Ha jól tudom a levegőfelvételt segíti, de nem vagyok sem orvos, sem gyógyszerész.

A kaja és a víz is teljesítmény növelő, mert ezek nélkül gyors pusztulás jönne. A tízpróba alatt például nem lehet bizonyos dolgokat enni-inni, amit a verseny előtt, után, illetve a két nap között szabad.

Doppingellenőrzésre szükség van? A válasz egyértelmű igen. A WADA végezze? Ne. Létre kell hozni egy szervezetet, ami átlátható. Mert az mégiscsak elég vicces, hogy a nyomozó-, a vádhatóság és a döntéshozó szerv is ugyanazon cég. Ezeket egyértelműen külön kell választani.

És de, le kell adni egy éves és egy negyedéves jelentést, hogy mikor hol lesz az ember. A versenyen kívüli ellenőrzésre is normális eljárásrend kell, mert 2-szer lehetsz máshol, harmadjára már repül is a 2 év.

Nekem az egyik kedvenc sztorim az volt, amikor figyelmeztették az NHL-t, hogy jön az olimpia és hogy a WADA menne ellenőrizni, mert nehogy a játékokon legyen baj. Erre Bettman csak annyit mondott, hogy a WADA a saját portáján söprögessen először, mert az NHL több ezer ellenőrzést végez évente, és nem kell nekik ez a banda, hogy ott okoskodjanak. Vagy nézzük a két fehérorosz nehézatléta példáját. Mondom, kabaré a WADA.

Egyenlő feltételek biztosítása? Ezt ugye te sem gondolod komolyan? Nincsenek egyenlő feltételek. Pénz, kor, tehetség, fizikai paraméterek, ezek emberenként eltérőek. Akkor a dopping lehet, hogy inkább kiegyenlíti a viszonyokat? Csak költői kérdés volt. Doppingnak nincs helye.

Azt meg inkább a kezelőorvos döntse el, hogy mi a káros az adott embernek. Személyes példa: begyulladt a fülem, de úgy hogy üvöltve ébredtem. 10 percig kereste a doki a fájdalomcsillapítót, hogy ne legyen benne olyan anyag, ami rajta van a listán. Kaptam egy olyan, ami sokkal ártalmasabb a vesére, de tiltott cucc az nem volt benne.

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Csak úgy elmondanám, hogy Mexikóban 5 futballista bukott le klenbuterollal, amely mérgezett hússal került a szervezetükbe, s valamennyit felmentették.

A fertőzött hús azért hihető sztori, mert hihetetlenül minimális mennyiséget mutattak ki Contadorban, olyan kicsit ami teljesítményfokozásra alkalmatlan.

ui.: ez nem azt jelenti, hogy nem doppingol, de a kerékpárban mindenki doppingol, legyen az Schleck, Basso, Contador, Voeckler vagy bárki.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
gerle 185 — Buckeye
Az egész doppingellenőrzés tiltás téma mögött többek között egy halál eset áll, nem ugrik be a neve, de besűrűsödött a vére és meghalt.Black_Adder
Fúú erről az egész EPO-s dopping témáról a Festina csapat masszőre tálalt ki elég rendesen, nem jut eszembe a neve...
A lényeg az volt, hogy 50% fölé ne menjen a hematokrit, mert akkor sanyi. Ő mondott olyan sztorit, hogy olasz csapatnál fel kellet kelteni versenyzőket görgőzni, mert 60-70% körül mozgott az érték.
Náluk 20 perc alatt csepegett le az infúzió (54-es hematokritnél), amivel már át lehetett csúszni a reggeli teszten.

több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 885 — we almost always almost win
A klenbuterol az egészségre kifejezetten káros szer, ezért egészen biztos, h amióta ismerik, a tiltott listán van, és nincs küszöb.

Az egész doppingellenőrzés tiltás téma mögött többek között egy halál eset áll, nem ugrik be a neve, de besűrűsödött a vére és meghalt. Nyilván sok más is volt mellette, de egyrészt a versenyzők egészségének és életének megóvása, másrészt a tiszta verseny és ez egyenlő feltételek biztosítása a célja.

mára ebből főleg az egyenlő feltételek biztosítása a hangsúlyos, ez pedig a sportolók érdeke is.

Azt tudom h vannak olyan cuccok, amit az ember szervezete is előállít, így vannak olyan szerek is amikből van küszöbérték, de a clenbuterorról volt szó, annál nincs.

A WADA élsportolóknál vizsgálódik, kiknek ha minden igaz a szerződésükben is benne van, a dopping használat, ellenőrzés, stb feltételei. Gondolom.

Az alkohol olyan szer, amit csak versenyen nem használhatnak, ha jól tudom. De ebben tényleg nem vagyok biztos. Ha soha se, akkor szívás íjásznak lenni 😀

Egy biztos a versenyen kívüli szabályozás mikéntjei meg vannak határozva és mindenki ismeri. Pl ha valaki visszaakar térni, akkor előtte X hónappal jeleznie kell, pont a doppingellenőrök miatt. /*Ellenkező esetben minden két verseny között minden sportoló visszavonulna, majd visszatérne*/

Nem kell hónapokkal előre megmondani hol lesz. Mindig arról kell informálni, h éppen hol van. Aztán persze lehet trükközni, h azt mondod h Mexikóban leszel ahol még a térerő se nagyon járt, közben Olaszba edzel, csak ha észrevesznek utána ciki lesz...

A doppingszer meg nem engedett teljesítmény növelő szer, amiket okkal tiltanak. Általában azért mert az egészségre káros. A szteroidok nagyon ártalmasak, és a vérdopping is elsülhet rosszul. A kaja meg a víz viszont nem, ezért nincsenek tiltva.

A WADA módszereivel nem feltétlen kell egyetérteni, nem a legszimpatikusabb szervezet számomra se, de doppingellenőrzésre szükség van, mert ez nem F1 itt nincs verseny a motorszállítók helyett a doppingszállítók között. Egyenlő feltételeket kell biztosítani. Ez egyébként nem sikerül nekik, de ettől még akit elkapnak, azt el kell tiltani...

szerk: És ha ACt felmentik csak még nevetségesebbé válnak...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
Egyszerűen erre nem a válasz, fogalmam sincs miről beszélsz.Schleck
Nézd végig a WADA listáját a tiltott szerekről. Mindegyik mellett fel van tüntetve egy mennyiség ami még megengedett. Ha ez alatt van az adott versenyző vérében/vizeletében talált mennyiség, akkor az nem számít doppingolásnak. Ha kell a link, akkor megkeresem.gdavid
Keresd meg lécci, csak mert én eddig a nyakamat tettem volna rá, h Klenbuterolból egy nagy kerek 0 a megengedett szint, és ha nem így lenne, akkor vizsgálat se lenne AC ellen...Black_Adder
Mint én is írtam, a klenbuterolnál nincs megengedett mennyiség. Idén biztos így van.
Tavalyi listát nem találtam, pedig az sokkal részletesebb volt, mint ami 2011-re vonatkozik. Ezt találtam, az egyszerűség kedvéért magyar nyelven (az angol ugyanez, most hasonlítottam össze):
http://www.antidopping.hu/php/upload/2010_12/14/129231491044153375/tiltolista2011szabalyzat.pdf

A limitált szerekről nem találtam meg a listát, pedig ha jól emlékszem tavaly még együtt szerepeltek. De elég csak azokra a vegyületekre gondolni, amelyet az emberi szervezet önmaga is előállít.

A WADA-val pedig az a problémám, hogy náluk van, hogy megfordul a bizonyítási kényszer iránya. Az pedig az én jogértelmezésemben elfogadhatatlan. Kelli White példája alapján (nullum crimen sine lege) az én szememben a WADA egy bohózat. Nincs felettes szerve, nem tudom hogy ki választja őket. Nem világos, hogy mi alapján vizsgálódhatnak bárkinél (pl. ha egy íjász este megiszik egy sört a haverjaival és éppen akkor viszik pisilni, már jön is a két év). Szóval mi alapján ellenőriznek versenyen kívül? Hogy majd XY indulni fog valamikor, valamilyen versenyen? És ha nem indul, mert eltöri a lábát és úgy általában, akkor milyen jogon kell egy-egy embernek hónapokkal előre megmondania, hogy hol lesz. És hogyan döntik el, hogy kit és mikor ellenőriznek? Nagy Testvér megtestesülése ez a szervezet.

De még mielőtt valaki félreértené, az én szememben a doppinggal élő személy bűnt követ el, és ezt hivatalból üldözni és büntetni kell. Nekem a szabályozás és az ezt ellenőrző szervezet átláthatatlanságával van problémám.

u.i.: a dopping egyébként teljesítmény növelő szert takar, tehát a víz és a kaja is az. Ezért mondom én azt, hogy ami nem ártalmas az emberi szervezetre az ne legyen a listán.

szerk.: az íjász példa visszavonva, csak versenyen ellenőriznek.

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool: